Reeder M8 Go Zoom ve EBA Uygulamasında Ses Yok

Reeder M8 Go Zoom ve EBA Uygulamasında Ses Yok

S swerrt - #1
merhaba arkadaşlar reeder M8 Go zoom ve ebs uygulamasında karşı tarafa ses gitmiyor

yazılım atmam gerektiği söylendi ama yazılımını bulamıyorum

benim için çok önemli yardımcı olabilirmisiniz...
Paradox Paradox - #2
Cihazınızın Android versiyonu nedir?
Ses Kayıt uygulaması ile ses kaydı yapmayı denediniz mi, cihazınızın mikrofonu çalışıyor mu?
S swerrt - #3
Dediginiz gibi ses kaydını denedim çalışıyor sesimi alıyor

Android sürümü de 9
Paradox Paradox - #4
Dediginiz gibi ses kaydını denedim çalışıyor sesimi alıyor

Android sürümü de 9

Donanım ile ilgili bir sorununuz olsa, ses kaydı da yapamazsınız.
Bu durumda, cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapmanız gereksiz bir macera olur.
İzinlerden mikrofon erişim izinlerini kontrol etmeniz faydalı olabilir.
S swerrt - #5
Bu durumda, cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapmanız gereksiz bir macera olur.
Zaten uygulamaları yüklediğimde gerekli ses izinlerini varmıştım
Uygulama içindeyken her türlü ses ayarlarına da baktım
Anlayacağınız çok uğraştım ve araştırdım benim gibi bir çok insan mağdur bi çok şikayet var
Firmadan gerekli destek de yok
Belki yazılım atarsam düzelir
Paradox Paradox - #6
Zaten uygulamaları yüklediğimde gerekli ses izinlerini varmıştım
Uygulama içindeyken her türlü ses ayarlarına da baktım
Anlayacağınız çok uğraştım ve araştırdım benim gibi bir çok insan mağdur bi çok şikayet var
Firmadan gerekli destek de yok
Belki yazılım atarsam düzelir

Neden cihazınızın yazılım yüklemesi yaptıktan sonra düzeleceğini düşünüyorsunuz?
Cihazınızın donanımsal bir sorunu varmış gibi görünmüyor.
Size önerim cihazınıza yazılım yüklemesi yapmaya çalışmamanızdır.
Cihazınızı fabrika ayarlarına çekmeniz işe yarayabilir.
Cihazınızı fabrika ayarlarına çektikten sonra, farklı bir uygulama kullanarak sohbet programlarını deneyebilir misiniz?
S swerrt - #7
Neden cihazınızın yazılım yüklemesi yaptıktan sonra düzeleceğini düşünüyorsunuz?
Cihazınızın donanımsal bir sorunu varmış gibi görünmüyor.
Size önerim cihazınıza yazılım yüklemesi yapmaya çalışmamanızdır.
Cihazınızı fabrika ayarlarına çekmeniz işe yarayabilir.
Cihazınızı fabrika ayarlarına çektikten sonra, farklı bir uygulama kullanarak sohbet programlarını deneyebilir misiniz?
Ben bu durumu firmaya sordum ve bana yazılım yüklemem gerektiği ni söylediler o yüzden ısrarım ve sizin dediginiz gibi fabrika ayarlarına dönüp sıfırladım da.
Tekrar dan da yaparım yeterki düzelsin
Sizce bask a hangi sohbet programlarinda deneyeyim
Paradox Paradox - #8
Ben bu durumu firmaya sordum ve bana yazılım yüklemem gerektiği ni söylediler o yüzden ısrarım ve sizin dediginiz gibi fabrika ayarlarına dönüp sıfırladım da.
Tekrar dan da yaparım yeterki düzelsin
Sizce bask a hangi sohbet programlarinda deneyeyim

Facebook'ta görüntülü sohbet var mı?
Varsa deneyebilirsiniz.
Skype'de olabilir.
Ayrıca bir de test için özel bir alan mevcut.
Firma size yazılım yüklemeyi önerdi, tamam.
Peki hangi yazılımı yüklemeniz gerektiği konusunda ve yazılımın indirme bağlantısı hakkında bir bilgi paylaştı mı?
S swerrt - #9
Facebook'ta görüntülü sohbet var mı?
Varsa deneyebilirsiniz.
Skype'de olabilir.
Ayrıca bir de test için özel bir alan mevcut.
Firma size yazılım yüklemeyi önerdi, tamam.
Peki hangi yazılımı yüklemeniz gerektiği konusunda ve yazılımın indirme bağlantısı hakkında bir bilgi paylaştı mı?
Dediginiz gibi facebook görüntülü konuşma yaptım karşı tarafa sesim gitti ama bana ses gelmedi

20201004_125138.jpg

Bana whatsap tan iki tane dosya gönderip bunları kurmanız lazım dediler
Ben çok araştırdım smartphone tool programı indirip kurmayı denedim fakat dosyaların içinde scarter dosyası olması lazimmiski o programa üzerinden yukleyebileyim ama bulamıyorum gönderdikleri dosyayi direk atıyorum hata veriyo
Acaba verdikleri dosya hatalı mi bilemedim firmaya soruyorum cevapta vermediler
Ne yapacagimi bilemedim
Paradox Paradox - #10
Dediginiz gibi facebook görüntülü konuşma yaptım karşı tarafa sesim gitti ama bana ses gelmedi

Ekli dosyayı görüntüle 3757

Ben çok araştırdım smartphone tool programı indirip kurmayı denedim fakat dosyaların içinde scarter dosyası olması lazimmiski o programa üzerinden yukleyebileyim ama bulamıyorum gönderdikleri dosyayi direk atıyorum hata veriyo
Ne yapacagimi bilemedim

İndirdiğiniz dosyaların arasında açıklamalar içeren PDF uzantılı bir dosya var.
Ona baktınız mı?
S swerrt - #11
evet şimdi baktim çince maalesef
Paradox Paradox - #12
evet şimdi baktim çince maalesef

TeamViewer ID ve Şifre paylaşabilir misiniz?
E ersoyy - #13

Paradox abim reeder tabletlerde eba canlı derse girince tabletin ses fonksiyonu devre dışı kalıyor, ebayı arka plana atsanız dahi tabletin uyarı sesleri ve youtube ye girilse bile ses gelmiyor nedense uygulamadan çıkınca herşey normal. Reeder desteğe durumu söylediğinizde rom gönderiyorlar yüklenmesi için romu yükledikten sonra ebada ses problemi düzeliyor.

Paylaştığım M10 GO'da aynı problem vardı yazılım güncellemesi sonrası sorun kalmadı
E ersoyy - #14

Ekli dosyayı görüntüle 3757

Ne yapacagimi bilemedim
M8 Go da Mediatek MT8167B ve spreadtrum iki farklı işlemci kullanılmış galibağ işlemci özelliği nedir cihazınızın ?
Birde Size Gönderilen linkleri paylaşabilirmisiniz
S swerrt - #15
M8 Go da Mediatek MT8167B ve spreadtrum iki farklı işlemci kullanılmış galibağ işlemci özelliği nedir cihazınızın ?
Birde Size Gönderilen linkleri paylaşabilirmisiniz

Önceki konularda yazılımları resimli olarak paylaştım görebilirsiniz...

Paradox bana bu konuda cok yardımcı oldu teşekkürlerimi iletiyorum uzaktan bağlanarak yapmaya çalıştı fakat bu sefer bilgisayar
tableti görmedi bu aksam başka bi usb kabloyla ben tekrar denicem
bana nasıl yapılması gerektiğini anlattı

sonucunu burdan paylaşırım
E ersoyy - #16

Paradox bana bu konuda cok yardımcı oldu teşekkürlerimi iletiyorum uzaktan bağlanarak yapmaya çalıştı fakat bu sefer bilgisayar

Çok iyi olur bir çok insan bu durum karşısında çaresiz kalmış durumda.
TeamViewer ID ve Şifre paylaşabilir misiniz?
Paradox Abimizin hakkını ödeyemeyiz çok yardımını gördüm
Paradox Paradox - #17

Sonuç nedir, var mı bir ilerleme?
S swerrt - #18
Sonuç nedir, var mı bir ilerleme?
Şuan onunla uğraşıyorum bi şekilde yazılımı yükledim ama farklı sorunlar çıkmaya başladı ekran kilidine girdikten sonra açmak için güç tuşuna bastıktan sonra ekran siyah kalıyor ve yukarıdan aşağıya doğru ince çizgiler çıkıyor ve acilmiyor
Paradox Paradox - #19
Şuan onunla uğraşıyorum bi şekilde yazılımı yükledim ama farklı sorunlar çıkmaya başladı ekran kilidine girdikten sonra açmak için güç tuşuna bastıktan sonra ekran siyah kalıyor ve yukarıdan aşağıya doğru ince çizgiler çıkıyor ve acilmiyor

Cihazınızı fabrika ayarlarına çekebilir misiniz?
S swerrt - #20
bu sekılde acıp zoom yukledım ama degısen bırsey olmadı yıne bana ses gelmıyor ama benım sesım gıdıyor
fabrıka ayarlarınada donuyorum sımdı
S swerrt - #21
bu sekılde acıp zoom yukledım ama degısen bırsey olmadı yıne bana ses gelmıyor ama benım sesım gıdıyor
maalesef hıc bır sey degısmedı fabrıka ayarlarına da döndüm yine siyah ekran kalıyor ...
Paradox Paradox - #22

Ben size daha önce de söylemiştim.
Cihazın donanımında bir sorun yoksa, cihazınızın mikrofonu bir şekilde çalışıyorsa, sorun cihazın donanımında veya yazılımında değildir.
Böyle durumlarda kullanılan uygulamalara, uygulama izinlerine ve daha farklı şeylere bakmak gerekir.
Paradox Paradox - #23
maalesef hıc bır sey degısmedı fabrıka ayarlarına da döndüm yine siyah ekran kalıyor ...

Elektronik cihazların türlerine göre seçilebilecek bazı markalar vardır.
Onlardan şaşmamak gerek.
Bu durumda en mantıklısı cihazınızı servise göndermek gibi duruyor.
S swerrt - #24
Elektronik cihazların türlerine göre seçilebilecek bazı markalar vardır.
Onlardan şaşmamak gerek.
Bu durumda en mantıklısı cihazınızı servise göndermek gibi duruyor.
tamam tesekkur ederım ılgınıze...
Paradox Paradox - #25
tamam tesekkur ederım ılgınıze...

:rica:
S swerrt - #26
son kez bırsey daha sorayım
ben artık zoom dan eba dan vazgectım cıhazı eskı halıne dönderebilrmiyim ?
varmı artık öyle bi şansım?
Paradox Paradox - #27
son kez bırsey daha sorayım
ben artık zoom dan eba dan vazgectım cıhazı eskı halıne dönderebilrmiyim ?
varmı artık öyle bi şansım?

Elinizde cihazın daha önce üzerinde yüklü olan yazılımı varsa istediğinizi yapabilirsiniz.
Lakin elinizde bu yazılım yoksa, önce yazılımı temin etmeniz gerekir.
C ceank - #28
@Paradox, sizin gönderdiğiniz yazılımı bende cihazıma yükledim ama cihazım siyah ekranda kalıyor. Youtube de bir sayfanın altında bir arkadaş bu yazılımları paylaşmış. şimdi cihazım hiç açılmıyor sonra araştırmaya başladım bir arap sitesinde bir rom buldum ama yükleme aracını bulamadım @Paradox bakma şansın var mı?
Paradox Paradox - #29
@Paradox, sizin gönderdiğiniz yazılımı bende cihazıma yükledim ama cihazım siyah ekranda kalıyor. Youtube de bir sayfanın altında bir arkadaş bu yazılımları paylaşmış. şimdi cihazım hiç açılmıyor sonra araştırmaya başladım bir arap sitesinde bir rom buldum ama yükleme aracını bulamadım @Paradox bakma şansın var mı?

Benim bahsettiğiniz yerde ne yazık ki üyeliğim yok.
S sizenet - #30
Merhaba

Öncelikle M10 GO konusuna yazmamın sebebi orası daha güncel olduğu içindi ve m8 go içinde konuşma mevcuttu.

Keşke o mesajımı bu konu altına taşısaydınız silmek yerine neyse...

Aynı durum bende de mevcut Reeder destek whatsappten 2 tane yazılım attı fakat nasıl yükleneceği konusunda en ufak bir açıklama yapmıyor. Cevapta vermiyorlar işin garip tarafı.

Verilen linkler;

Ben bu linkteki m8 go spreadtrum için olan ROM (reeder_reeder_M8_Go_20191120 - LCD CHANGE.rar) dosyasını Research Download (RESEARCHDOWNLOAD_R21.0.0001.rar) programı ile kurdum fakat tablet açılırken siyah ekranda kalıyor arka ışık yanıyor tablet titriyor açıldığı için fakat hiç bir görüntü gelmiyor.

Tableti samsuna göndermek yazılım yüklenip geri gelmesi 15 gün daha öncede A8i tabletimi göndermiştim aynı şekilde çok uzun sürmüştü. 15 günde giriş yapamayacak bu şekilde yardımcı olma şansınız var mı?
Paradox Paradox - #31
Merhaba

Öncelikle M10 GO konusuna yazmamın sebebi orası daha güncel olduğu içindi ve m8 go içinde konuşma mevcuttu.

Keşke o mesajımı bu konu altına taşısaydınız silmek yerine neyse...

Aynı durum bende de mevcut Reeder destek whatsappten 2 tane yazılım attı fakat nasıl yükleneceği konusunda en ufak bir açıklama yapmıyor. Cevapta vermiyorlar işin garip tarafı.

Verilen linkler;

Ben bu linkteki m8 go spreadtrum için olan ROM (reeder_reeder_M8_Go_20191120 - LCD CHANGE.rar) dosyasını Research Download (RESEARCHDOWNLOAD_R21.0.0001.rar) programı ile kurdum fakat tablet açılırken siyah ekranda kalıyor arka ışık yanıyor tablet titriyor açıldığı için fakat hiç bir görüntü gelmiyor.

Tableti samsuna göndermek yazılım yüklenip geri gelmesi 15 gün daha öncede A8i tabletimi göndermiştim aynı şekilde çok uzun sürmüştü. 15 günde giriş yapamayacak bu şekilde yardımcı olma şansınız var mı?

Siz buraya nasıl insanlar geliyor biliyor musunuz?
Sizin paylaştığınız bağlantılardaki dosyaları indirip,
Bu dosyalar neyin nesidir demeden kendi cihazlarına kurmaya çalışırlar.
Biz bu gibi sorunları çok yaşıyoruz.
Yazdıklarınızın taşınıp taşınmama konusuna gelince,
Elbette yazdıklarınız taşınabilirdi.
Lakin demek ki bazı nedenlerden dolayı taşınmamış.
Olabilir.

Sorununuzun çözümüne gelecek olursak:
Yanılmıyorsam bu cihazın bir kaç farklı versiyonu mevcut.
Sizin paylaştığınız indirme bağlantıları daha önce de paylaşılmıştı.
Öncelikle cihazınızın versiyonunu tespit etmek lazım ama bunu nasıl yapabileceğimizi bilmiyorum.
Sizin cihazınızın kesin olarak MTK işlemcili değil değil mi?
S sizenet - #32
Tabi ki anlıyorum ben M8 Go diye belirtmiş olsamda konu M10 GO olduğu için problem olabilirdi. İlla ki silinmesininde bir mantığı vardır silen kişi için tekrardan yazdım bende.

Evet Spreadtrum işlemcili olduğuna %100 eminim çünkü tabletin arka kapağını sökünce SC7731E yazıyor şu an iş yerinde kaldığı için fotoğrafını atamıyorum. Zaten kamerası da solda ve research download programı ile yazılım atabiliyorum. Bağladığımda Aygıt Yöneticisinde SC COM bağlatısı olarak görüyor MTK işlemcili olsa SP Flash tools tarafında görmesi gerekiyor diye biliyorum tableti. Kamerası sağ tarafta olanları mtk işlemcili.

İşin garip tarafı M8 GO ile ilgili çok az bilgi var ve servisinde bu konuda yazılım bu diyip nasıl yükleneceği konusunda bile bilgi vermemesi.

FRP dediğimiz olay mı mevcut bu tablette acaba? Bunu Hydra Dongle ya da NCK Dongle tarzı programlarla bir şeyler mi yapmak gerekiyor bilmiyorum onlarda zaten ücretli imiş ya da dongle olması gerekiyormuş vs.

Ben research programının güncelini indirip attım yazılımı hiç bir şey fark etmedi.
Paradox Paradox - #33
Tabi ki anlıyorum ben M8 Go diye belirtmiş olsamda konu M10 GO olduğu için problem olabilirdi. İlla ki silinmesininde bir mantığı vardır silen kişi için tekrardan yazdım bende.

Evet Spreadtrum işlemcili olduğuna %100 eminim çünkü tabletin arka kapağını sökünce SC7731E yazıyor şu an iş yerinde kaldığı için fotoğrafını atamıyorum. Zaten kamerası da solda ve research download programı ile yazılım atabiliyorum. Bağladığımda Aygıt Yöneticisinde SC COM bağlatısı olarak görüyor MTK işlemcili olsa SP Flash tools tarafında görmesi gerekiyor diye biliyorum tableti. Kamerası sağ tarafta olanları mtk işlemcili.

İşin garip tarafı M8 GO ile ilgili çok az bilgi var ve servisinde bu konuda yazılım bu diyip nasıl yükleneceği konusunda bile bilgi vermemesi.

FRP dediğimiz olay mı mevcut bu tablette acaba? Bunu Hydra Dongle ya da NCK Dongle tarzı programlarla bir şeyler mi yapmak gerekiyor bilmiyorum onlarda zaten ücretli imiş ya da dongle olması gerekiyormuş vs.

Ben research programının güncelini indirip attım yazılımı hiç bir şey fark etmedi.

Nasipse uygun bir zamanda bilgisayarınıza bağlanıp bakmak isterim.
S sizenet - #34
Merhaba

Hafta sonu iş yerinde olmadığım için yazamadım tablet iş yerinde idi şimdi iş yerindeyim siz ne zaman müsait olursanız bakabilirsek çok sevinirim.
Paradox Paradox - #35
Merhaba

Hafta sonu iş yerinde olmadığım için yazamadım tablet iş yerinde idi şimdi iş yerindeyim siz ne zaman müsait olursanız bakabilirsek çok sevinirim.

Ben genelde gece yarısından sonra burada oluyorum.
Nasipse denk geldiğimiz bir zaman konu ile alakadar olabilirim.
A aliylmz - #36
Acaba şu reeder m8 go ların zoomdaki ses sorununa bir çare bulundu mu? Kardeşimde o tabletten var derslere giremiyor. Ancak benim pcde girebiliyor. Derslerimiz çakışınca da ben kendimden feda etmek durumunda kalıyorum yardımcı olursanız bu konuda çok iyi olur.
Paradox Paradox - #37
Acaba şu reeder m8 go ların zoomdaki ses sorununa bir çare bulundu mu? Kardeşimde o tabletten var derslere giremiyor. Ancak benim pcde girebiliyor. Derslerimiz çakışınca da ben kendimden feda etmek durumunda kalıyorum yardımcı olursanız bu konuda çok iyi olur.

Konuya yazılan yorumlarda bazı yazılımlara ait indirme bağlantıları paylaşılmış.
Cihazınıza yazılım yüklemesi yapmayı denediniz mi?
S sizenet - #38
Merhaba

Konu ile alakalı bağlanıp işlem yapmanız için ne zaman için uygun olursunuz saat veya net bir zaman dilimi verebilir misiniz ona göre size uymaya çalışayım.
Paradox Paradox - #39
Merhaba

Konu ile alakalı bağlanıp işlem yapmanız için ne zaman için uygun olursunuz saat veya net bir zaman dilimi verebilir misiniz ona göre size uymaya çalışayım.

Nasipse Pazar gününü Pazartesi gününe bağlayan gece 01:00 gibi buralarda olurum.
A aliylmz - #40
Konuya yazılan yorumlarda bazı yazılımlara ait indirme bağlantıları paylaşılmış.
Cihazınıza yazılım yüklemesi yapmayı denediniz mi?
Yazılımları bulamadim. Bulabildiğim yazilim linkleri ise bozuktu. Acaba siz yollayabilir misiniz?
Paradox Paradox - #41
Yazılımları bulamadim. Bulabildiğim yazilim linkleri ise bozuktu. Acaba siz yollayabilir misiniz?

İlginç.
Hem de çok ilginç.
A aliylmz - #42
Nasıl bir ilginçlik var onu anlayamadım
Paradox Paradox - #43
Nasıl bir ilginçlik var onu anlayamadım

Konuya yazılan yorumlarda indirme bağlantıları mevcut.
Örneğin aşağıdaki ekran alıntısındaki gibi ve sizin bunları göremiyor olmanız ilginç.

1.png
semih61 semih61 - #44
m8 go 7731e yazılımı gerekli forumdaki bütün yazılımları denedim açılıp lcd ye görüntü vermiyen 1 yazılım var diğerlerinde hiç tepki vermiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Paradox Paradox - #45
m8 go 7731e yazılımı gerekli forumdaki bütün yazılımları denedim açılıp lcd ye görüntü vermiyen 1 yazılım var diğerlerinde hiç tepki vermiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bütün yazılımlar sorunsuz bir şekilde yükleniyor mu?
semih61 semih61 - #46
evet yükleyebiliyorum bir tane rom da açılıyor ses var her şey normal lcd ekran da görüntü yok yazılım atmadan önce görüntü vardı lcd sağlam.
Paradox Paradox - #47
evet yükleyebiliyorum bir tane rom da açılıyor ses var her şey normal lcd ekran da görüntü yok yazılım atmadan önce görüntü vardı lcd sağlam.

Bu cihazın kaç tane versiyonu var bilmiyorum.
Doğrusunu söylemek gerekirse işiniz zor.
Cihazınızın seri numarası ile birlikte, Reeder'e geri bildirimde bulunursanız, umuyorum ki size yardımcı olacaklardır.
JinKazama JinKazama - #48
SPD işlemcili Cihazlara ne zamandır SP Flashtool ile Flash atılyıor ???
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/reeder-m8-go-zoom-ve-eba-uygulamasinda-ses-yok.10601/