Stock Rom Samsung Galaxy A5 SM-A520F Anroid 8.0 Stock Rom Yükleme Anlatımı

Meta başlık: Samsung Galaxy A5 SM-A520F Anroid 8.0 Stock Rom Yükleme Anlatımı

Meta açıklama: Samsung Galaxy A5 SM-A520F Anroid 8.0 Stock Rom Yükleme Anlatımı

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy A5 2017 SM-A520F cihazına nasıl Android 8.0 sürümü yüklenir onu anlatacağım.

Bu işlemi yapmadan önce tüm gerekli yedeklerinizi düzgünce alın. Ben genelde hem manuel hemde Samsung programı olan ile yedeklerimi alıyorum. Smart Switc programını kurun ve sonra Yedekle simgesine dokunun telefondan gerekli izinleri verin yedekleme yapsın. Tekrar aldığınız yedeği geri yüklemek içinde Geri Yükle simgesine dokunun.

Yedeklerinizi düzgünce aldıktan sonra cihazınızın ayarlarına girip Gmail adresinden çıkış yapınız.
bulunan konudan faydalanarak çıkış yapabilirsiniz.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Android 8.0 Yazılım Bilgileri

ÜLKE = SWİTZERLAND
PDA = A520FXXU4CRD5
CSC = A520FAUT4CRD4

Yazılımı Yükleme Anlatımı

1. indirin ve çalıştırın.
2. yazılım yükleme programını masa üstüne çıkartın ve açın.
3. indirin ve masa üstüne rar'dan çıkarın.
4. Cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin.
Sonra SES KISMA ve HOME tuşuna basılı tutarken POWER tuşuna basın. Cihaz açılmaya başladığı anda elinizi POWER (Kilit) tuşundan çekin. SES KISMA ve HOME tuşlarına basmaya devam edin. Ekrana gelen download yazısını gördükten sonra bir kere daha ses açma tuşuna basın ve cihazınızı saglam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.
5. Odin programında com yazılı yerde cihazınız görünüyor ise yazılım yükleme işlemi için hazırdır.
Ayrıca konusuna bakabilirsiniz.
6. Odin programında AP yerine İndirdiğiniz yazılımın içinden AP seçin ve 5 dk bekleyin.
7. 5 dk bekledikten sonra sırası ile BL seçin CP seçin ve CSC seçin. Burada yazılımın içinde 5 dosya vardır CSC yerinde HOME CSC seçerseniz bilgileriniz silinmeden android 8.0 yüklersiniz. Ama CSC yerine sadece CSC ile başlayan dosyayı seçerseniz o zaman cihaz sıfırlanmış olur.
8. Şimdi Start tuşuna basın ve yazılımın bitmesini bekleyin. En son odin programında yeşil yazı ile PASS yazıyorsa işlem tamamdır.
9. İşlemler bu kadar cihaz açıldığı zaman android 8.0 sürümde olacak. İlk açılış biraz geç olur onun için acele etmeyin. Bazı durumlarda cihaza yazılım yüklendiği halde açılmaz ise o zaman

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin.

SES AÇMA ve HOME tuşuna basılı tutarken POWER tuşuna basın. Telefon açılmaya başladığı zaman elinizi POWER (Kilit) tuşundan çekin. SES AÇMA ve HOME tuşlarına basılı tutmaya devam edin. Çıkan ekranda biraz bekledikten sonra Format Yes All User Data seçin ve cihaza format atın. Sonra Reboot System Now deyin ve cihaz açılsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: piyanist36

maze05

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 May 2018
7
2
3
29
J7 2016 cihazima android 8 rom unu yukleyebilirmiyim acaba

SM-J710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
J7 2016 cihazima android 8 rom unu yukleyebilirmiyim acaba

Samsung Galaxy J7 SM-J710F ise tam modeli şu an için android 8.0 sürümü yok.

Galiba o modele Samsung firması android 8.0 veremeyecek. Ama belli de olmaz beklemek lazım. Custom rom olarak belki geliştiriciler android 8.0 yapmış olabilir.

maze05

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 May 2018
7
2
3
29
Samsung Galaxy J7 SM-J710F ise tam modeli şu an için android 8.0 sürümü yok.

Galiba o modele Samsung firması android 8.0 veremeyecek. Ama belli de olmaz beklemek lazım. Custom rom olarak belki geliştiriciler android 8.0 yapmış olabilir.
Anladim cok tesekur ediyorum

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

lakoerti

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 May 2017
14
4
3
25
ya ben note2 kullanıyodum romlar koaly yuklenıyodu a5 2017ye geçtim odin sürekli hata veriyor neden her 8 i yüklemiyo mesela 20 tane rom yüklüyom birini anca yüklyo bi türlü 6.1 yükleyemedim yardım edenlere teşekkürler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
ya ben note2 kullanıyodum romlar koaly yuklenıyodu a5 2017ye geçtim odin sürekli hata veriyor neden her 8 i yüklemiyo mesela 20 tane rom yüklüyom birini anca yüklyo bi türlü 6.1 yükleyemedim yardım edenlere teşekkürler

Cihazınız için doğru yazılımları indirmiyor olabilirsiniz.
Bu cihazın farklı versiyonları mevcut sanırım.

venusgsm

Üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2018
150
10
18
42
Bitlis
cihazında U1,2,3,4 ve U5 kodlarına dikkat et. Cihaz telefon hakkında yazılım bilgileri kısmında a520fxxU(sayı) yazar bu tarzdır o U dan sonra ki sayıyı bilmen lazım. O Sayı 1 se sen gidip 2 yükleyemezsin paso fail uyarısı alırsın

download moddayken ki hatayı çekip buraya koyar mısın?

voltran2008

Üye
Yasaklı üye
4 Mar 2017
81
67
18
45
Şu an A520F için en Güncel Rom Binary (Bit) 7 'dir... Türkiye için ise en güncel Rom Binary (Bit) 5 'tir

Uyarı: Binary (Bit) 7 için COMBINATION yazılımı henüz mevcut değildir... Binary (Bit) 7 yazılımından şimdilik uzak durun!!! Ben illaki Binary (Bit) 7 yazılım atıcam diyenler indirebilirler...

Binary (Bit) 6 COMBINATION yazılımını ve Binary (Bit) 6 yazılımını indirebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: venusgsm

venusgsm

Üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2018
150
10
18
42
Bitlis
Voltran2008 kardeşim senin instagram var mı seni ekleyeyim maşaAllah bilgi yönünden çok zenginsin bende işte acemiyim ama çabuk öğrenirim

voltran2008

Üye
Yasaklı üye
4 Mar 2017
81
67
18
45
Hocam gizliliğimi korumayı tercih ederim eğer Modaretörler izin verirse ancak özelden ulaşabilirsiniz bilgiler için, çünkü bildiğim kadarı ile özel mesaj kapalı... Ama şöyle bir durum var özelden bile bir bilgi paylaşsam bile foruma mutlaka eklerim...

Benim prensibim ne kadar paylaşırsan bi o kadar paylaşım alırsın ve el elden üstündür...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: venusgsm

lakoerti

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 May 2017
14
4
3
25
cihazında U1,2,3,4 ve U5 kodlarına dikkat et. Cihaz telefon hakkında yazılım bilgileri kısmında a520fxxU(sayı) yazar bu tarzdır o U dan sonra ki sayıyı bilmen lazım. O Sayı 1 se sen gidip 2 yükleyemezsin paso fail uyarısı alırsın

download moddayken ki hatayı çekip buraya koyar mısın?
tabikide u serisini nerden öğrenebilirim check:2 binary:0 gibi bişeydi hata müsait oldugumda atarım gine siz anlayan birine benziyorsunuz

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Forum kurallarımız gereği, bütün iletişim forum üzerinden sağlanmalıdır.
Sonra abuk subuk şeyler oluyor.
Her başı sıkışan özele sarılıyor, gruplaşmalar ve forumdan kopmalar oluyor.
(Tecrübe ile sabit.)
Bu nedenle forumumuzda özel mesaj sistemi devre dışı bırakılmış ve özel iletişim bilgilerinin paylaşılması yasaklanmıştır.

• Beğen
Tepkiler: lakoerti