Samsung Galaxy A5 SM-A520F Anroid 8.0 Stock Rom Yükleme Anlatımı

Samsung Galaxy A5 SM-A520F Anroid 8.0 Stock Rom Yükleme Anlatımı

silivriserdar silivriserdar - #1
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy A5 2017 SM-A520F cihazına nasıl Android 8.0 sürümü yüklenir onu anlatacağım.

Bu işlemi yapmadan önce tüm gerekli yedeklerinizi düzgünce alın. Ben genelde hem manuel hemde Samsung programı olan ile yedeklerimi alıyorum. Smart Switc programını kurun ve sonra Yedekle simgesine dokunun telefondan gerekli izinleri verin yedekleme yapsın. Tekrar aldığınız yedeği geri yüklemek içinde Geri Yükle simgesine dokunun.

Yedeklerinizi düzgünce aldıktan sonra cihazınızın ayarlarına girip Gmail adresinden çıkış yapınız.
Burada bulunan konudan faydalanarak çıkış yapabilirsiniz.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Android 8.0 Yazılım Bilgileri

ÜLKE = SWİTZERLAND
PDA = A520FXXU4CRD5
CSC = A520FAUT4CRD4

Yazılımı Yükleme Anlatımı

1. indirin ve çalıştırın.
2. yazılım yükleme programını masa üstüne çıkartın ve açın.
3. indirin ve masa üstüne rar'dan çıkarın.
4. Cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin.
Sonra SES KISMA ve HOME tuşuna basılı tutarken POWER tuşuna basın. Cihaz açılmaya başladığı anda elinizi POWER (Kilit) tuşundan çekin. SES KISMA ve HOME tuşlarına basmaya devam edin. Ekrana gelen download yazısını gördükten sonra bir kere daha ses açma tuşuna basın ve cihazınızı saglam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.
5. Odin programında com yazılı yerde cihazınız görünüyor ise yazılım yükleme işlemi için hazırdır.
Ayrıca Odin Programı ile Yazılım Yükleme konusuna bakabilirsiniz.
6. Odin programında AP yerine İndirdiğiniz yazılımın içinden AP seçin ve 5 dk bekleyin.
7. 5 dk bekledikten sonra sırası ile BL seçin CP seçin ve CSC seçin. Burada yazılımın içinde 5 dosya vardır CSC yerinde HOME CSC seçerseniz bilgileriniz silinmeden android 8.0 yüklersiniz. Ama CSC yerine sadece CSC ile başlayan dosyayı seçerseniz o zaman cihaz sıfırlanmış olur.
8. Şimdi Start tuşuna basın ve yazılımın bitmesini bekleyin. En son odin programında yeşil yazı ile PASS yazıyorsa işlem tamamdır.
9. İşlemler bu kadar cihaz açıldığı zaman android 8.0 sürümde olacak. İlk açılış biraz geç olur onun için acele etmeyin. Bazı durumlarda cihaza yazılım yüklendiği halde açılmaz ise o zaman

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin.

SES AÇMA ve HOME tuşuna basılı tutarken POWER tuşuna basın. Telefon açılmaya başladığı zaman elinizi POWER (Kilit) tuşundan çekin. SES AÇMA ve HOME tuşlarına basılı tutmaya devam edin. Çıkan ekranda biraz bekledikten sonra Format Yes All User Data seçin ve cihaza format atın. Sonra Reboot System Now deyin ve cihaz açılsın.
M maze05 - #2
J7 2016 cihazima android 8 rom unu yukleyebilirmiyim acaba

SM-J710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
silivriserdar silivriserdar - #3
J7 2016 cihazima android 8 rom unu yukleyebilirmiyim acaba

Samsung Galaxy J7 SM-J710F ise tam modeli şu an için android 8.0 sürümü yok.

Galiba o modele Samsung firması android 8.0 veremeyecek. Ama belli de olmaz beklemek lazım. Custom rom olarak belki geliştiriciler android 8.0 yapmış olabilir.
M maze05 - #4
Samsung Galaxy J7 SM-J710F ise tam modeli şu an için android 8.0 sürümü yok.

Galiba o modele Samsung firması android 8.0 veremeyecek. Ama belli de olmaz beklemek lazım. Custom rom olarak belki geliştiriciler android 8.0 yapmış olabilir.
Anladim cok tesekur ediyorum

silivriserdar silivriserdar - #5
Anladim cok tesekur ediyorum

Rica ederim.
L lakoerti - #6
ya ben note2 kullanıyodum romlar koaly yuklenıyodu a5 2017ye geçtim odin sürekli hata veriyor neden her 8 i yüklemiyo mesela 20 tane rom yüklüyom birini anca yüklyo bi türlü 6.1 yükleyemedim yardım edenlere teşekkürler
Paradox Paradox - #7
ya ben note2 kullanıyodum romlar koaly yuklenıyodu a5 2017ye geçtim odin sürekli hata veriyor neden her 8 i yüklemiyo mesela 20 tane rom yüklüyom birini anca yüklyo bi türlü 6.1 yükleyemedim yardım edenlere teşekkürler

Cihazınız için doğru yazılımları indirmiyor olabilirsiniz.
Bu cihazın farklı versiyonları mevcut sanırım.
L lakoerti - #8
yo hayır a520f en az 10 rom denedim olmuyor fail veriyor
Paradox Paradox - #9
yo hayır a520f en az 10 rom denedim olmuyor fail veriyor

Bir de ve bulunanları deneyebilir misiniz?
L lakoerti - #10
denedim olmadı maalesef @Paradox
V venusgsm - #11
cihazında U1,2,3,4 ve U5 kodlarına dikkat et. Cihaz telefon hakkında yazılım bilgileri kısmında a520fxxU(sayı) yazar bu tarzdır o U dan sonra ki sayıyı bilmen lazım. O Sayı 1 se sen gidip 2 yükleyemezsin paso fail uyarısı alırsın

download moddayken ki hatayı çekip buraya koyar mısın?
voltran2008 voltran2008 - #12
Şu an A520F için en Güncel Rom Binary (Bit) 7 'dir... Türkiye için ise en güncel Rom Binary (Bit) 5 'tir

Uyarı: Binary (Bit) 7 için COMBINATION yazılımı henüz mevcut değildir... Binary (Bit) 7 yazılımından şimdilik uzak durun!!! Ben illaki Binary (Bit) 7 yazılım atıcam diyenler indirebilirler...

Binary (Bit) 6 COMBINATION yazılımını ve Binary (Bit) 6 yazılımını indirebilirsiniz
V venusgsm - #13
Voltran2008 kardeşim senin instagram var mı seni ekleyeyim maşaAllah bilgi yönünden çok zenginsin bende işte acemiyim ama çabuk öğrenirim
voltran2008 voltran2008 - #14
Hocam gizliliğimi korumayı tercih ederim eğer Modaretörler izin verirse ancak özelden ulaşabilirsiniz bilgiler için, çünkü bildiğim kadarı ile özel mesaj kapalı... Ama şöyle bir durum var özelden bile bir bilgi paylaşsam bile foruma mutlaka eklerim...

Benim prensibim ne kadar paylaşırsan bi o kadar paylaşım alırsın ve el elden üstündür...
L lakoerti - #15
cihazında U1,2,3,4 ve U5 kodlarına dikkat et. Cihaz telefon hakkında yazılım bilgileri kısmında a520fxxU(sayı) yazar bu tarzdır o U dan sonra ki sayıyı bilmen lazım. O Sayı 1 se sen gidip 2 yükleyemezsin paso fail uyarısı alırsın

download moddayken ki hatayı çekip buraya koyar mısın?
tabikide u serisini nerden öğrenebilirim check:2 binary:0 gibi bişeydi hata müsait oldugumda atarım gine siz anlayan birine benziyorsunuz
V venusgsm - #16
tabikide u serisini nerden öğrenebilirim check:2 binary:0 gibi bişeydi hata müsait oldugumda atarım gine siz anlayan birine benziyorsunuz

Binary 0 ise U0 olan versiyonu bulup kurman lazim. Tr varsa onu kur yada ksa veya russia bu surumlerde turkce diller mevcut
L lakoerti - #17
tabikide u serisini nerden öğrenebilirim
Binary 0 ise U0 olan versiyonu bulup kurman lazim. Tr varsa onu kur yada ksa veya russia bu surumlerde turkce diller mevcut
peki u serisini nerden öğrenebilriim
V venusgsm - #18
IMG_20180927_145717.jpg

Screenshot_2018-09-27-14-56-31-171_com.facebook.orca.jpg
Paradox Paradox - #19
Forum kurallarımız gereği, bütün iletişim forum üzerinden sağlanmalıdır.
Sonra abuk subuk şeyler oluyor.
Her başı sıkışan özele sarılıyor, gruplaşmalar ve forumdan kopmalar oluyor.
(Tecrübe ile sabit.)
Bu nedenle forumumuzda özel mesaj sistemi devre dışı bırakılmış ve özel iletişim bilgilerinin paylaşılması yasaklanmıştır.
L lakoerti - #21
bi tane 6 denedim herhangi bi romdu şu yazıyor SW REV. CHECK FAİL (BOOTLOADER) DEVİCE:5 BİNARY:1
L lakoerti - #22
ya yalnız 6.0 da u5 dosyası yok nasıl yapıcam @venusgsm
V venusgsm - #23
Cok tesekkurler simdi indirmeye gidiyorum
Rica ederim umarım işiniz hallolur

7.0 da U5 varsa onu dener misin
L lakoerti - #24
Rica ederim umarım işiniz hallolur

7.0 da U5 varsa onu dener misin
7de varsa 6 yı yükleyebilirmiyiz ki
V venusgsm - #25
7de varsa 6 yı yükleyebilirmiyiz ki
Lakoerti kardeşim sizin bahsettiğiniz U5 sadece şimdilik 8.0 Oreo da var. U5 Tr de varmış linkini vereyim dilerseniz buradan indirip deneyin.

L lakoerti - #26
Lakoerti kardeşim sizin bahsettiğiniz U5 sadece şimdilik 8.0 Oreo da var. U5 Tr de varmış linkini vereyim dilerseniz buradan indirip deneyin.

ya benim asıl amacım 6 yüklemek 6 kullanmak istiyorum yani galiba sürüm düştükçe u seriside düşüyo bence 6da başka u1 den fazlası yok
V venusgsm - #27
a520 ilk etapta 6.0 ile geliyosa düşürülebilir ama 7 ile gelip 8 alıyosa bilemem
Pisekar Pisekar - #28
Merhaba. 145316 nın verdiği EFS dosyası telefonun şebekesinin kaybına neden oldu. Geri getirmeye çalışıyorum yardımcı olursan çok sevinirim. Şuanda imei gözükmüyor.
Baseband: A520FXXU7CRJG
Boot Loader: A520FXXU7CRJG
Serial Number: 5200c10ab48a359f

Yurtdışı telefon olduğu için imei change yapmak istiyorum.
V venusgsm - #29
Merhaba. 145316 nın verdiği EFS dosyası telefonun şebekesinin kaybına neden oldu. Geri getirmeye çalışıyorum yardımcı olursan çok sevinirim. Şuanda imei gözükmüyor.
Baseband: A520FXXU7CRJG
Boot Loader: A520FXXU7CRJG
Serial Number: 5200c10ab48a359f

Yurtdışı telefon olduğu için imei change yapmak istiyorum.
imei nasil gozukmuyor ayarlar telefon hakkinda bundaki anabant yazan yerde bilinmeyen yaziyorsa yazilim at. download moda gir ve U7 yazilimi bul gom duzelir. U7 nin 8.0 dosyasi atman lazim henuz 7.0 versiyonu cikmamis. Muhtemelen yine sebeken olmiycak ama cihaz duzelmis olacak.
Pisekar Pisekar - #30
imei nasil gozukmuyor ayarlar telefon hakkinda bundaki anabant yazan yerde bilinmeyen yaziyorsa yazilim at. download moda gir ve U7 yazilimi bul gom duzelir. U7 nin 8.0 dosyasi atman lazim henuz 7.0 versiyonu cikmamis. Muhtemelen yine sebeken olmiycak ama cihaz duzelmis olacak.
Evet Bilinmeyen yazıyor.
Pisekar Pisekar - #31
Evet Bilinmeyen yazıyor.
Yazlılımı paylaşırsan sevinirim. Telefon download mod da kaldı.
Pisekar Pisekar - #32
Yazlılımı paylaşırsan sevinirim. Telefon download mod da kaldı.
U7 den sonraki kombinasyonlar önemsiz mi?
Pisekar Pisekar - #33
U7 den sonraki kombinasyonlar önemsiz mi?
Odin ile yükleme yaptıktan sonra restart oluyor fakat tamamlanmıyor. "No Command" hatası veriyor.
V venusgsm - #34
Odin ile yükleme yaptıktan sonra restart oluyor fakat tamamlanmıyor. "No Command" hatası veriyor.

1 dakika yanlislik olmus
Pisekar Pisekar - #35
1 dakika yanlislik olmus
Ne yapacağım ilk defa başıma geldi. Buradan açıklarmısın?
V venusgsm - #36
Ne yapacağım ilk defa başıma geldi. Buradan açıklarmısın?
indirebilirsin (Buda Voltran arkadasin kiyagi sagolsun varolsun)
Pisekar Pisekar - #37
linki var ama free indirmeye kapali beklersen halletmeye calisiyorum
Ok. Bekliyorum.
Pisekar Pisekar - #38
indirebilirsin (Buda Voltran arkadasin kiyagi sagolsun varolsun)
Bekliyorum. Octopus ile FRP Reset yapasak ne olur?
V venusgsm - #39
frp icin su videoyu bi inceleyebilirsin

V venusgsm - #40
Bekliyorum. Octopus ile FRP Reset yapasak ne olur?

kullanabilirsin saglamdir

şifre
Pisekar Pisekar - #41
kullanabilirsin saglamdir

şifre
Combination un son dört hanesi tutmuyor ama sıkıntı olur mu?
Pisekar Pisekar - #42
Combination un son dört hanesi tutmuyor ama sıkıntı olur mu?
Yükleme gene odin ile mi?
Bitlise slm. Net olarak bilmesemde.
V venusgsm - #43
Yükleme gene odin ile mi?
Bitlise slm. Net olarak bilmesemde.
bisorun olmaz
evet abim odinle yukleyebilirsin Aleykum Selam ☺️
Pisekar Pisekar - #44
bisorun olmaz
evet abim odinle yukleyebilirsin Aleykum Selam ☺️
Dün forumdan 145316 isimli çocuk bu zor durumlara düşürdü beni.
Elimdeki yurtdışı cihaz bir tanıdık kapandığı için verdi bana 145316 bir efs dosyası gönderdi. Yükledik şebeke gitti. Kurtaralım derken böyle oldu. :(
Adilcevaz ile az da olsa bir bağlantım var. Bir de sevdiğim bir arkadaşım var. Bitlisli Kuruyemiş sektöründe o bölgede çalışır. Selam ve muhabbet ile.
V venusgsm - #45
Elimdeki yurtdışı cihaz bir tanıdık kapandığı için verdi bana 145316 bir efs dosyası gönderdi. Yükledik şebeke gitti. Kurtaralım derken böyle oldu. :(
Adilcevaz ile az da olsa bir bağlantım var. Bir de sevdiğim bir arkadaşım var. Bitlisli Kuruyemiş sektöründe o bölgede çalışır. Selam ve muhabbet ile.
Kardesim insaAllah isini gorur yolladigim dosyalar gorusmek dilegiyle
Pisekar Pisekar - #46
Kardesim insaAllah isini gorur yolladigim dosyalar gorusmek dilegiyle
Odin de ap satırınamı yerleştireceğim bunu?
Pisekar Pisekar - #47
Odin de ap satırınamı yerleştireceğim bunu?
Olmadı. Odinde nereye atacağım bunu?
V venusgsm - #48
ilk indirdigin dosyayi klasore cikart ardindan odin 13.1 i ac ve AP kismina o kombinasyon dosyasini at cihazi ses kisma home ve guc tuslari ile odin moda al ses acma tusuna bas teli kabloyla bagla added yazicak pesine start ver
Pisekar Pisekar - #49
ilk indirdigin dosyayi klasore cikart ardindan odin 13.1 i ac ve AP kismina o kombinasyon dosyasini at cihazi ses kisma home ve guc tuslari ile odin moda al ses acma tusuna bas teli kabloyla bagla added yazicak pesine start ver
Üstad Bunları yaptım zaten. FAİL veriyor.
V venusgsm - #50
Üstad Bunları yaptım zaten. FAİL veriyor.
fail resmini yolla bi goreyim ne hatasi veriyor
Pisekar Pisekar - #51
en son mail olarak gönderdim.

printThread_attachments

• Fail Hatası.jpeg
    Fail Hatası.jpeg
    275 KB · Görüntüleme: 5
bigcep10 bigcep10 - #52
Merhaba. Benim tel download ve Recovery moda geçmiyor. Sadece An error has occured while... Ekranı var. Bu şekilde flaşladığım zaman fail hatası alıyorum.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-a5-sm-a520f-anroid-8-0-stock-rom-yukleme-anlatimi.5571/