Samsung Galaxy C5 Pro SM-C5010 Root Sorunu

Samsung Galaxy C5 Pro SM-C5010 Root Sorunu

silivriserdar silivriserdar - #1
Cihaz üzerinde android 6.0.1 yazılımı yüklü cf root ile deneme yapıldı fakat root olmadı. Odin ile cf root yüklemeye başlayınca cache yazısında kalıyor ve cihaz ekranında Çince yazılar ve ünlem işareti çıkıyor o şekilde bekliyor. Uzun süre beklenilmesine rağmen herhangi bir gelişme olmuyor. Cihaza uygun twrp'de bulamadım twrp bulabilirsek oda olur. Aldığım hatayı video olarak paylaştım.

327bbdad849611905f3088617aea9b35.jpg

8b482e4c71a7e86462087464e6c6adf5.jpg

a6bd7dce8a9533b6181806a03eb7b334.jpg

81e0e614366538ccdd2b761ed0ba3d23.jpg

c19a56f11c758120ccc9e2b14bc3f20a.jpg

Edit = Çözüldü ilgili resimleri konuya attım. Deneme yapıldı herhangi bir sıkıntı olmadan root oldu.

Android 7 Sürümünde root yapıldı.
Anlatım;
1. Cihazın gerekli olan tüm yedeklerini düzgünce alın. Herşey silinecek.
2. Cihazın ayarlardan usb hata ayıklama açın ve oem kilidini açın.
3. Gmail hesabından çıkış yapın.
4. Cihazı download moda alıp pc'ye bağlayın.
5. Odin programını açın ve bulunan dosyayı indirin ve odin ap kısmından seçin yükleyin.
6. Cihaz siyah ekrandan açılıp format atmanızı isteyecek format atın.
7. Açılmasını bekleyin ve magisk manegar apk kurun.
8. İşlemler bu kadar.

f1a731a257d528fac27136a24862b821.jpg

60e060b5034f10b5262b1405f25e7293.jpg
S Sıgsauer - #2
Üstteki Çince büyük yazıda başarısız yazıyor ancak orasını çözebildim :grin:

Ayrıca bu sayfaya yönlendirip destek istememizi söylüyor olabilir mi acaba?
silivriserdar silivriserdar - #3
Üstteki Çince büyük yazıda başarısız yazıyor ancak orasını çözebildim :grin:

Ayrıca bu sayfaya yönlendirip destek istememizi söylüyor olabilir mi acaba?
Verilen site samsung original Çin sitesi, destek vermezler böyle bir konu için. Cihaz hakkında fazlada bilgi yok, yeni olduğu için.
leonidasss leonidasss - #4
Eğer cache yükleme bölümünde hata veriyorsa odin de Auto reboot tikini kaldır öyle dene işe yarayacaktır.

Adsız.png

Adsız.png

Adsız.png
silivriserdar silivriserdar - #5
Onu denedim herhangi birşey fark etmedi.
leonidasss leonidasss - #6
dosyayı denediniz mi
silivriserdar silivriserdar - #7
Denedim 5010 için 2 tane dosya var 2'de denedim aynı, değişen birşey yok.
braveturks braveturks - #8
Hocam farklı bir rom yükleyip o rom ile root denemen gerek.
braveturks braveturks - #9
 C5010ZCU1AQC4_CHC1AQC4 bu rom'u bulamadım. Bunu yüklersen root atabilirsin.
silivriserdar silivriserdar - #10
Hocam farklı bir rom yükleyip o rom ile root denemen gerek.
Hocam zaten 4 tane rom'u var. 2 tane hongkong olanını denedim,olmadı. Diğer 2 rom da Çince türkçe menü olmuyor.

92aad3c51063953599c381d90e1aec20.jpg
braveturks braveturks - #11
İlgili rom için bağlantı da buldum. indirebilirsin.
braveturks braveturks - #12
Hocam ne için root atman gerekli? Verdiğim linkteki romu denedin mi?
silivriserdar silivriserdar - #13
Hocam ne için root atman gerekli? Verdiğim linkteki romu denedin mi?
Verdiğiniz rom denendi hocam olmadı. Müşteri root istiyor.
braveturks braveturks - #14
Hocam twrp var mı? Twrp ile root atmayı denesen?
silivriserdar silivriserdar - #15
Hocam twrp var mı? Twrp ile root atmayı denesen?
Ona da baktım ne yazık ki twrp'de bu cihaz için yok. Twrp ile root atmayı demeyecektim ama malasef.
braveturks braveturks - #16
C5010ZHU1AQG5_C5010ZZH1AQG5_TGY hocam bu yazılımı denedin mi?
Denemediysen indirebilirsin.
silivriserdar silivriserdar - #17
C5010ZHU1AQG5_C5010ZZH1AQG5_TGY hocam bu yazılımı denedin mi?
Evet en son bu yazılımı denedim. Hatta 2 yazılım içinde cf root dosyaları var ayrı ayrı onları 2 ayrı yazılımda da denedim.

816a7913caa6563707503a524ac9d49c.jpg
braveturks braveturks - #18
Hocam benden bu kadar :(
silivriserdar silivriserdar - #19
Hocam benden bu kadar :(
Eyvallah hocam, sağol şimdi Çin sitelerine bakıyorum, bakalım orada neler paylaşılmış.
S Sıgsauer - #20
Önyükleyici kilidini açtınız mı? Geliştirici seçeneklerden de usb hata ayıklama açık olması gerekiyor insan bazen unutabiliyor :)
silivriserdar silivriserdar - #21
Önyükleyici kilidini açtınız mı? Geliştirici seçeneklerden de usb hata ayıklama açık olması gerekiyor insan bazen unutabiliyor :)
Hepsi açık
S Sıgsauer - #22

Belki bu dosyalar işe yarayabilir...
silivriserdar silivriserdar - #23

Belki bu dosyalar işe yarayabilir...
Denedim hocam bunları ama olmadı.
S Sıgsauer - #24
Hep telefon üzerinden yürümemek lazım. Belki Windows 10 hatalarından dolayı hata veriyordur. Kurulan driverı kaldırın. Dosya görünüm seçeneklerinden gizli ögeleri aktif yapın. Driver dosyalarını program files ve kullanıcı dosyasından kalan artıklarını manuel olarak silin. Bazen programı kaldırsanız bile eski kayıt defteri ve program artıkları kalabiliyor... Daha sonra tekrar kurarsınız. Odin zaten portable program kurulum yok. Siz driverı kaldırın kurun tekrar
Hatayı belki Windowsun sürücü imzalamayı zorladığı için ve driverın sağlıklı çalışmadığı için alabilirsiniz. Sürücü imzalamayı devre bırakıp tekrar deneyin bence. Aşağıdaki komutlar sürücü imzalamayı devredışı bırakır...

Başlat menüsüne CMD yazın.
Komut istemcisini sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.
Şu komutu girin:
Kod: bcdedit.exe /set nointegritychecks on
Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Daha sonra geri açmak isterseniz:
Kod: bcdedit.exe /set nointegritychecks off
silivriserdar silivriserdar - #25
Hep telefon üzerinden yürümemek lazım. Belki Windows 10 hatalarından dolayı hata veriyordur. Kurulan driverı kaldırın. Dosya görünüm seçeneklerinden gizli ögeleri aktif yapın. Driver dosyalarını program files ve kullanıcı dosyasından kalan artıklarını manuel olarak silin. Bazen programı kaldırsanız bile eski kayıt defteri ve program artıkları kalabiliyor... Daha sonra tekrar kurarsınız. Odin zaten portable program kurulum yok. Siz driverı kaldırın kurun tekrar
Hatayı belki Windowsun sürücü imzalamayı zorladığı için ve driverın sağlıklı çalışmadığı için alabilirsiniz. Sürücü imzalamayı devre bırakıp tekrar deneyin bence. Aşağıdaki komutlar sürücü imzalamayı devredışı bırakır...

Başlat menüsüne CMD yazın.
Komut istemcisini sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.
Şu komutu girin:
Kod: bcdedit.exe /set nointegritychecks on
Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Daha sonra geri açmak isterseniz:
Kod: bcdedit.exe /set nointegritychecks off
Cihazın crom service kilidini açmak gerekiyor. Zaten resimde görülüyor download modda crom service on yazıyor.. Açtıktan sonra aşağıdaki resimde görülüyor. Crom service off olmuş. Ben açtım 2 mb bir crom service apk ile ama bu seferde başka hata verdi. Aşağıdaki resimdeki secure check fail cache hatası.

69e3a96f5b6fd412bfb9db7d1de08acd.jpg

3a93109cf1fa2403c0dd4e65af98f37f.jpg
symbazz symbazz - #26
bak birde.
silivriserdar silivriserdar - #27
bak birde.
Aynı dosya hocam cf auto root dosyası, bunları denedim. Twrp felan olsa onu deneyeceğim ama oda yok. Bu cihaz Çin için üretilmiş ama ülkemizde de satılmaktadır. Çin sitelerinde baktım ama nafile bulamadım.
symbazz symbazz - #28
Team Win var. Onların twrp si çin cihazları için. XDA da var Team win diye. Belki faydası olur. Çince ama ne yapıldığını bilişyorsun.
symbazz symbazz - #29
Downgrade yapmaya çalış. 5.1 e çekersen cf root işe yarayabilir.
symbazz symbazz - #30
Al bakalım. twrp yi dene.
silivriserdar silivriserdar - #31
Downgrade yapmaya çalış. 5.1 e çekersen cf root işe yarayabilir.
5.1.1 sürümü yok hocam.
symbazz symbazz - #32
hımm
Paradox Paradox - #33
Bayağı uğraş vermişsiniz, sorun çözüldü mü?
S Sıgsauer - #34
Team Win var. Onların twrp si çin cihazları için. XDA da var Team win diye. Belki faydası olur. Çince ama ne yapıldığını bilişyorsun.
Team Win zaten twrp recovery yapan grup hocam... Ama CWM recovery yüklenebilirse belki root atılabilir. Ama CWM recovery var mı bilmiyorum...
S Sıgsauer - #35
Cihazın crom service kilidini açmak gerekiyor. Zaten resimde görülüyor download modda crom service on yazıyor.. Açtıktan sonra aşağıdaki resimde görülüyor. Crom service off olmuş. Ben açtım 2 mb bir crom service apk ile ama bu seferde başka hata verdi. Aşağıdaki resimdeki secure check fail cache hatası.

69e3a96f5b6fd412bfb9db7d1de08acd.jpg

3a93109cf1fa2403c0dd4e65af98f37f.jpg

Sürücü imzalamayı devre dışı mı bıraktınız... Bu kez de odin sürücüleri hatalı görüyor galiba? Windows 10 sürücü imzalamayı tekrar aktif edin... Ya da farklı windows sürümünde denemekte fayda var
symbazz symbazz - #36
Sıkıntılı bir iş.
silivriserdar silivriserdar - #37
Olay çözülmedi, Windows ile alakası yok sorunun. Normal kendi original en son android 6.0.1 yazılımını sorunsuz yükledi. Crom service kilidini açınca ve cf auto root dosyasını yükleme yapınca cihaz çöküyor. Tekrar yazılım yüklemek gerekiyor. Cwm ve twrp ne yazık ki yok. Yeni bir cihaz olduğu için bilgi ve dosya bulmak zor. Artık yeni bir cihaz gelirse o zaman tekrar deneme yapacağız.
symbazz symbazz - #38
Mesaj 30 da verdiğim twrp yi denedinmi?
silivriserdar silivriserdar - #39
Mesaj 30 da verdiğim twrp yi denedinmi?
Twrp değil hocam o cf auto root dosyası.
symbazz symbazz - #40
30. mesajda verdiğim twrp.
silivriserdar silivriserdar - #41
30. mesajda verdiğim twrp.
Cihaz gitti hocam artık başka bir c5 pro SM-C5010 gelirse deneme yaparız.
symbazz symbazz - #42
Sağlık olsun.
D dmx - #43
Çorbada tuzum olsun istedim, belki işe yarayabilir şeyler çıkar. Bende Samsung A5 2016 kullanıyorum. Geliştirici seçeneklerinden frp locked OFF yapınca odinden root yada rom kurabiliyorsun. Açmadığın zaman odin işlem yaparken hata veriyor. C5 çine özel üretildiği için farklı bir yazılım koruması olabilir. Yinede bunu bir dene; c5 pro sm-c5010 modeli için usb driver, odin ve cf auto root dosyası mevcut. Bir çok denedim diyorsun, belki bunu atlamışsındır. İkinci linktekiler pc den yada telefondan root yapma programları, şansını bir denersin. Siteye sırf bu konuya yazmak için üye oldum. Belki bir daha hiç gelmeyebilirim.

symbazz symbazz - #44
Çorbada tuzum olsun istedim, belki işe yarayabilir şeyler çıkar. Bende Samsung A5 2016 kullanıyorum. Geliştirici seçeneklerinden frp locked OFF yapınca odinden root yada rom kurabiliyorsun. Açmadığın zaman odin işlem yaparken hata veriyor. C5 çine özel üretildiği için farklı bir yazılım koruması olabilir. Yinede bunu bir dene; c5 pro sm-c5010 modeli için usb driver, odin ve cf auto root dosyası mevcut. Bir çok denedim diyorsun, belki bunu atlamışsındır. İkinci linktekiler pc den yada telefondan root yapma programları, şansını bir denersin. Siteye sırf bu konuya yazmak için üye oldum. Belki bir daha hiç gelmeyebilirim.

Bu, son güvenlik yamalarında, son çıkan cihazlarda var. Frp kaldırmadan, ne yazılım atabilirsin nede format.
silivriserdar silivriserdar - #45
Sorun çözüldü linkler eklendi. Konu başlığı ve konu içeriği düzenlendi.
O ozanugn - #46
REİS O FORMAT ATMA İŞİNİ AÇIKLASAYDIN ÜYE OLUP YORUM YAZMAK ZORUNDA KALMAYACAKTIM. NASIL FORMAT ATICAZ O SİYAH EKRANDA.
caqlarsoft caqlarsoft - #47
REİS O FORMAT ATMA İŞİNİ AÇIKLASAYDIN ÜYE OLUP YORUM YAZMAK ZORUNDA KALMAYACAKTIM. NASIL FORMAT ATICAZ O SİYAH EKRANDA.
Format ekranı derken recovery ekranında bahsetmiş aradakş o menüden wipe data factory reseti seçiyorsun ve yes diyorusun.Ardından rebooot diyorsun cihaz sıfırlanmış şekilde açılacaktır
O ozanugn - #48
Format ekranı derken recovery ekranında bahsetmiş aradakş o menüden wipe data factory reseti seçiyorsun ve yes diyorusun.Ardından rebooot diyorsun cihaz sıfırlanmış şekilde açılacaktır
Orada herşey çince yazarsa ne yapacağım.
caqlarsoft caqlarsoft - #49
Orada herşey çince yazarsa ne yapacağım.
Resim atarmısınız o şekilde yardımcı olamaya çalışayım.Recovery menulerı genelde ingilizcedir ama
silivriserdar silivriserdar - #50
Sen yazmak zorunda kal diye yaptım. Yoksa yazacağınız yok. Format işlemi zaten sıfırla deyince cihaz format atmış olacak.
O ozanugn - #51
Resim atarmısınız o şekilde yardımcı olamaya çalışayım.Recovery menulerı genelde ingilizcedir ama
Ben 7.0 Rom yüklerken bile Çinceydi yarın deneyip bilgi vereceğim.
O ozanugn - #52
Sen yazmak zorunda kal diye yaptım. Yoksa yazacağınız yok. Format işlemi zaten sıfırla deyince cihaz format atmış olacak.
Telefonun ekranına sıfırlamı diyecem.Eğer ekrana sıfırla diye bağırdığımda sıfırlanmazsa buraya tekrar gelicem. Sıfıtlamayı nereden yapacam Hard Resetten mi bahsediyorsun.
caqlarsoft caqlarsoft - #53
Telefonun ekranına sıfırlamı diyecem.Eğer ekrana sıfırla diye bağırdığımda sıfırlanmazsa buraya tekrar gelicem. Sıfıtlamayı nereden yapacam Hard Resetten mi bahsediyorsun.
aynen hard reset oluyor
B bgocemen - #54
merhaba

root sorununun çözülmüş olması iyi... fakat ben root atmadan önce sunu sormak itiyorum, çünkü benim bu telefonda yaşadığım başka bir ufak problem var.... SMS alabiliyorum fakat SMS gönderemiyorum. çünkü mesaj menüsünde "message center" "mesaj merkezi" ayarı yok. ayrıca *#06# tuşlayınca hiç birşey olmuyor, yani IMEI gözükmüyor.

odin ile sammobile sitesindeki çıkmış tüm Hong Kong firmware'lerini denedim. C5010ZHU1AQC4 kodlu firmware dışındakilerin hepsinde wifi sorunu oluyor. wifi sorunu yaşamadığım bir tek C5010ZHU1AQC4.

dediğim gibi bunda da SMS menüsünde mesaj merkezi ayarı yok. sizin telefonlarda da durum aynı mı? benim cihaz SM-C5010
silivriserdar silivriserdar - #55
merhaba

root sorununun çözülmüş olması iyi... fakat ben root atmadan önce sunu sormak itiyorum, çünkü benim bu telefonda yaşadığım başka bir ufak problem var.... SMS alabiliyorum fakat SMS gönderemiyorum. çünkü mesaj menüsünde "message center" "mesaj merkezi" ayarı yok. ayrıca *#06# tuşlayınca hiç birşey olmuyor, yani IMEI gözükmüyor.

odin ile sammobile sitesindeki çıkmış tüm Hong Kong firmware'lerini denedim. C5010ZHU1AQC4 kodlu firmware dışındakilerin hepsinde wifi sorunu oluyor. wifi sorunu yaşamadığım bir tek C5010ZHU1AQC4.

dediğim gibi bunda da SMS menüsünde mesaj merkezi ayarı yok. sizin telefonlarda da durum aynı mı? benim cihaz SM-C5010
Cihazın garantisi varsa garantiye gönderin.
O orkhan523 - #56
Hocam OEM kilidini nerden açacağım bende OEM kilidi diye birşey yok geliştirici seçeneklerde.Lütfen gerekli bilgi verirmisiniz ?
silivriserdar silivriserdar - #57
Hocam OEM kilidini nerden açacağım bende OEM kilidi diye birşey yok geliştirici seçeneklerde.Lütfen gerekli bilgi verirmisiniz ?
Her cihazda olmuyor, geliştirici seçeneklerini açıp öyle deneyin.
O orkhan523 - #58
Her cihazda olmuyor, geliştirici seçeneklerini açıp öyle deneyin.
Hocam bende C5 Pro Hong Hong modeli.Geliştirici seçeneklerde USB Hata ayıklama var.Ancak OEM kilidi açma yok.Siz hangi sürümü rootladığını söylerseniz belki bende o yazılımı yükleyip root ata bilirim kendi cihazıma.
silivriserdar silivriserdar - #59
Hocam bende C5 Pro Hong Hong modeli.Geliştirici seçeneklerde USB Hata ayıklama var.Ancak OEM kilidi açma yok.Siz hangi sürümü rootladığını söylerseniz belki bende o yazılımı yükleyip root ata bilirim kendi cihazıma.
Kardeşim herhalde senin okuman yazman yok yada okuduğunu anlamamak gibi bir sorunun var. Konu başında cihaza ait resimler ve konu içeriği net bir şekilde açıklanmış. Hangi sürüme root yapıldığı yazılmış. Cihazın ayarlar bölümünün yazılım hakkındaki kısmı paylaşılmış. Size ben neyi açıklayayım?
O orkhan523 - #60
Kardeşim herhalde senin okuman yazman yok yada okuduğunu anlamamak gibi bir sorunun var. Konu başında cihaza ait resimler ve konu içeriği net bir şekilde açıklanmış. Hangi sürüme root yapıldığı yazılmış. Cihazın ayarlar bölümünün yazılım hakkındaki kısmı paylaşılmış. Size ben neyi açıklayayım?
Sorunlu biri değilim çok şükür.Yazdıklarımı çox iyi anlıyorum ama yazdıklarınızdan anlamadığım şeyler var.Konu başındakı resimleride inceledim yerleşdirdiğiniz kısa vidyoyuda inceledim.aynı model aynı sürümü kullanıyoruz.OEM Kilidi açmayı bulamadım ama.Sizin resmini atdığınızın aynısı cihaz.Odinle yazılım yaparken sizdekinin aynısı hata alıyorum.
silivriserdar silivriserdar - #61
Sorunlu biri değilim çok şükür.Yazdıklarımı çox iyi anlıyorum ama yazdıklarınızdan anlamadığım şeyler var.Konu başındakı resimleride inceledim yerleşdirdiğiniz kısa vidyoyuda inceledim.aynı model aynı sürümü kullanıyoruz.OEM Kilidi açmayı bulamadım ama.Sizin resmini atdığınızın aynısı cihaz.Odinle yazılım yaparken sizdekinin aynısı hata alıyorum.
Valla sana diyecek birşey bulamıyorum.

Edit yazan yerde sorun çözüldü ve konuya ilgili resim ilgili linkleri ekledim orayı görmüyormusunuz? Cihaz android 7 ve üstündeki sürüm bellidir. İlgili dosyalar da konuya eklenmiş. Hala siz bana Edit öncesi yazıyı anlatıyorsunuz.
Paradox Paradox - #62
Valla sana diyecek birşey bulamıyorum.

Edit yazan yerde sorun çözüldü ve konuya ilgili resim ilgili linkleri ekledim orayı görmüyormusunuz? Cihaz android 7 ve üstündeki sürüm bellidir. İlgili dosyalar da konuya eklenmiş. Hala siz bana Edit öncesi yazıyı anlatıyorsunuz.

İlginç.
O orkhan523 - #63
Cihazı rootladım.Rootlamadan önce google hesabından çıkış yapıp FRP Lock yaptım.Herşey güzel Magisk programınıda kurdum.Cihaz rootlandı.Ama ben yeniden Google hesabımı cihaza eklemek istiyorum.Diğer Google uygulamalarını Google hesabım olmadan kullanmak olmuyor.Samsung hesabımla cihaz çalışıyor.Ancak Google hesabımı ekledikten sonra cihaz yeniden başlatınca açılmiyor.
Şöyle yazılıyor ekranda.

custom binary blocked by frp lock (boot.img)

Şimdi sorum şöyle.Ben Google hesabımı rootdan sonra kullana biliyormuyum yoksa kullanamıyormuyum ?
silivriserdar silivriserdar - #64
Cihazı rootladım.Rootlamadan önce google hesabından çıkış yapıp FRP Lock yaptım.Herşey güzel Magisk programınıda kurdum.Cihaz rootlandı.Ama ben yeniden Google hesabımı cihaza eklemek istiyorum.Diğer Google uygulamalarını Google hesabım olmadan kullanmak olmuyor.Samsung hesabımla cihaz çalışıyor.Ancak Google hesabımı ekledikten sonra cihaz yeniden başlatınca açılmiyor.
Şöyle yazılıyor ekranda.

Şimdi sorum şöyle.Ben Google hesabımı rootdan sonra kullana biliyormuyum yoksa kullanamıyormuyum ?
Kullanırsınız root engel değil. Ayarlar hesap ekle deyin ve hesabınızı ekleyin.
O orkhan523 - #65
Hesabı ekleyip yeniden başlatdığımda açılmıyor telefon.

hatası veriyor.
Bende onu soruyordumki normalmi bu yoksa hatayı sadece benmi alıyorum ?
silivriserdar silivriserdar - #66
Hesabı ekleyip yeniden başlatdığımda açılmıyor telefon.
hatası veriyor.
Bende onu soruyordumki normalmi bu yoksa hatayı sadece benmi alıyorum ?

Hesap ekle sonra üzerinde başka hesap varsa kaldır. Gene aynı hatayı alırsan o zaman oem kilidini aç usb hata ayıklama aç ve format atıp deneyin.
ramooo19 ramooo19 - #67
6.0.1 sürümünde sorun yok bu cihazlarda 7.0 asıl olan mesele üstelik birde CROM lock çıktı onuda çözebilmek lazım
silivriserdar silivriserdar - #68
6.0.1 sürümünde sorun yok bu cihazlarda 7.0 asıl olan mesele üstelik birde CROM lock çıktı onuda çözebilmek lazım
Her yere aynı sorunu yazıp durmayın. Diğer konu da cevap verdim. Crom kilidi ile sürüm düşürmenin ve frp olayının zerre alakası yoktur.
ramooo19 ramooo19 - #69
Her yere aynı sorunu yazıp durmayın. Diğer konu da cevap verdim. Crom kilidi ile sürüm düşürmenin ve frp olayının zerre alakası yoktur.

alakası yoktur derken crom kilidi acılamdan nasıl FRP kırmayı düşünüyorsunuz. acaba? CROM kilidi aktıf iken combınatıon bile yazamıyorsunuz. sadece bazı modellerde kendi stock romunu alır diğer turlu hiç bir işlem kabul etmez! CAhil değiliz bizde bu işi yapıyoruz.
silivriserdar silivriserdar - #70
alakası yoktur derken crom kilidi acılamdan nasıl FRP kırmayı düşünüyorsunuz. acaba? CROM kilidi aktıf iken combınatıon bile yazamıyorsunuz. sadece bazı modellerde kendi stock romunu alır diğer turlu hiç bir işlem kabul etmez! CAhil değiliz bizde bu işi yapıyoruz.
Cahil olduğun burdan belli işte bir çok defa frp kırdım hemde aynı model üzerinden. Siz beceriksizseniz ben ne yapayım. Git şimdi başka forumda oyna. Sen okumadan yorum yapmaya başka sitede devam et. Tgy modeli için zaten kombinasyon dosyası yok.
ramooo19 ramooo19 - #71
adınız warez ciye çıkmış haberiniz yok ! ücretli olarak aldıgınız dosyaları başkalarını kendiniz çözmüşünüz gibi satmak :)
silivriserdar silivriserdar - #72
adınız warez ciye çıkmış haberiniz yok ! ücretli olarak aldıgınız dosyaları başkalarını kendiniz çözmüşünüz gibi satmak :)
Senin gibi asalak ve cahille uğraşmak zaman kaybıdır. Ne ücretinden bahsediyorsun ne anlatıyorsun.
ramooo19 ramooo19 - #73
Senin gibi asalak ve cahille uğraşmak zaman kaybıdır. Ne ücretinden bahsediyorsun ne anlatıyorsun.

edep ve adabini bil karşında cocuk yok bir de uyelere diyorsun davranışları iyi değil sizin yaptığınız ne hadi işine hesabımı sil bu siteyi tanıdığıma sizin gibiler yuzunden lanet ediyorum. şimdim keyfili forumlar. Adminlik ten bi haber yasıyorsunuz.
silivriserdar silivriserdar - #74
edep ve adabini bil karşında cocuk yok bir de uyelere diyorsun davranışları iyi değil sizin yaptığınız ne hadi işine hesabımı sil bu siteyi tanıdığıma sizin gibiler yuzunden lanet ediyorum. şimdim keyfili forumlar. Adminlik ten bi haber yasıyorsunuz.
Boş yapma git siteden sabrımı zorlama benim.
saban19 saban19 - #75
demiyorsun crom kilidini ilk defa duydum kıramam diye ve ne ayaksınız siz bir sey soruyor banlıyorsunuz adamı çok bilmişlik taslıyorsun bir şey bildigin yok :)
saban19 saban19 - #76
öyle ordan burdan bilgi toplayıp paylasıyorsunuz sanki kendin çabalayıp çözüyorsun
silivriserdar silivriserdar - #77
Site asalak saldırısına uğradı resmen. Sıkıntı yok benim işim yok zaten ban atarım. [emoji16]
Paradox Paradox - #78
Kim kime neyi satıyormuş, bana neden pay vermiyorsunuz?
Size hiç yakıştıramadım.
:polis:
K KING - #79
Mrb hocam bu şekilde root yapınca knox sayacı artıyormu şuan benimki 0x0.Artması da önemli değil ama artınca bazı samsung uygulamaları ve cihaz üzerinden güncelleme çalışmıyormuş onun için sordum.Birde bazı rootlarda her açılışta kırmızı yazıyla bi uyarı çıkıyor bu da öylemi.Cevaplarsanız sevinirim
symbazz symbazz - #80
Rootta knox sayacı artar. Ama bazı boxlarda (EFT - UAT) bu sayaç sıfırlanabilir. Cihaz rootlu ve custom recovery yüklüyse kırmızı yazı yazar.
K KING - #81
Rootta knox sayacı artar. Ama bazı boxlarda (EFT - UAT) bu sayaç sıfırlanabilir. Cihaz rootlu ve custom recovery yüklüyse kırmızı yazı yazar.
Tamamdır çok saolun hızlı cevap için.
cey38 cey38 - #82
Mrblar yeni kaydoldum root işlemi için fakat odinle yükledikten sonra cihazı format istedigi kısmında sürekli formatlama istiyor ve geçemiyorum bütünlük sağlanamadı filan diyor siyah ekranda desen giriyorum tekrar sıfırlamaya giriyor döngü yani. Nasıl aşarım bunu? ya da işlemleri nasıl geri alabilirim program vs var mı? lütfen yardımcı olun teşekkürler..
Paradox Paradox - #83
Mrblar yeni kaydoldum root işlemi için fakat odinle yükledikten sonra cihazı format istedigi kısmında sürekli formatlama istiyor ve geçemiyorum bütünlük sağlanamadı filan diyor siyah ekranda desen giriyorum tekrar sıfırlamaya giriyor döngü yani. Nasıl aşarım bunu? ya da işlemleri nasıl geri alabilirim program vs var mı? lütfen yardımcı olun teşekkürler..

Android sürümünüz nedir?
Lütfen konuyu ve konuya yazılan yorumları dikkatli bir şekilde okuyunuz.
cey38 cey38 - #84
7.0
masaüstüne
samsung_sm-c5010_c5proltezc_nrd90m.c5010zcu1bre2_boot.tar.md
adlı dosya indirmiştim nerden indirdim hatırlamıyorum birçok site dolaştım
rasgele belki açılır diye ugrasırken bunu denedim fakat root işini yapamadım
amacım şu; yüklü yani varsayılan olarak gelen whatsapp ı kaldırmak istiyorum yani devre dışı bırakmak değil komple kaldırmak amacım ve bunun gibi yüklü gelen kimi uygulamalar da dahil. whatsapp yerine plus olanını yükleyeceğim çünkü bunun için root yapmam gerek yoksa baska çözümü var mı çünkü yüklicem zaman uygulamaların çaıştıgını bildiriyor yüklemiyor.. ayrıca hızlı yanıt için teşekkürler ^^
Paradox Paradox - #85
7.0
masaüstüne
samsung_sm-c5010_c5proltezc_nrd90m.c5010zcu1bre2_boot.tar.md
adlı dosya indirmiştim nerden indirdim hatırlamıyorum birçok site dolaştım
rasgele belki açılır diye ugrasırken bunu denedim fakat root işini yapamadım
amacım şu; yüklü yani varsayılan olarak gelen whatsapp ı kaldırmak istiyorum yani devre dışı bırakmak değil komple kaldırmak amacım ve bunun gibi yüklü gelen kimi uygulamalar da dahil. whatsapp yerine plus olanını yükleyeceğim çünkü bunun için root yapmam gerek yoksa baska çözümü var mı çünkü yüklicem zaman uygulamaların çaıştıgını bildiriyor yüklemiyor.. ayrıca hızlı yanıt için teşekkürler ^^

Öncelikle cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapınız.
Daha sonra konunun ilk mesajındaki yöntemle cihazınızı Root'layınız.
Cihazınıza hangi dosya ile hangi işlemleri uyguladığınızı ve bu işlemlerin ne gibi sonuçlar doğurduğunu kestirmek güç.
En kısa ve sağlıklı olan yöntem, her şeye sıfırdan başlamaktır.
Paradox Paradox - #86
Ayrıca Custom Rom'lar mevcut.
Paylaştığım bağlantıyı incelemeniz faydalı olabilir.
cey38 cey38 - #87
Telefonun frp kilidi vardı onu açtırmak için servise verip almıştım geliştirici seçeneklerinde oem kilidi yok yani görünmüyor bu sorun teşkil eder mi? ve dediğiniz sitede bakınmıştım bugun tekrar inceleyeceğim. Bir de cihaza ne yüklersem yükleyim herhangi bir sorunda bunu yok etmek için sıfır kurulum yapmak için -sammobile da yavaş indirdigi için cihazın kendi modelinden yazılımını updoto.com sitesinden indiriyorum su an henüz tamamlanmadı. Sanıyorum asıl yazılım yani sıfır kurulum olan için bunu kastediyorsunuz değil mi? bu arada 7 veya 7.1 olması fark eder mi root işlemi için? Teşekkürler^^
cey38 cey38 - #88
Merhaba, kusruma bakmayın bugun aklıma geldi, dediğinizi yapmadan evvel şöyle bir şey sormak istiyorum;
Acaba içinde instagram whatsap vs yani google ve samsung uygulamaları haricinde ek uygulama olmayan -yerleşik gelmeyen- bir yazılım mevcut mu? Umarım açık anlatabilmişimdir..
Paradox Paradox - #89
Merhaba, kusruma bakmayın bugun aklıma geldi, dediğinizi yapmadan evvel şöyle bir şey sormak istiyorum;
Acaba içinde instagram whatsap vs yani google ve samsung uygulamaları haricinde ek uygulama olmayan -yerleşik gelmeyen- bir yazılım mevcut mu? Umarım açık anlatabilmişimdir..

Merhaba,
Bu cihazın yazılımları hakkında net bilgilere sahip değilim.
Bu nedenle hangi yazılım hangi uygulamayı içeriyor veya içermiyor ne yazık ki bir bilgim yok.
Konunun ilk mesajında Android 7 demiş, başka bir bilgi verilmemiş.
Artık gerisini deneme yanılma yöntemi ile bulmanız gerekmektedir.
Kolay gelsin.
cey38 cey38 - #90
Sağolun teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için deneyip öğreneceğim artık ve gelişmeleri buraya ben gibi merak edenler için yardımcı olmak adına paylaşacağım
Paradox Paradox - #91
Sağolun teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için deneyip öğreneceğim artık ve gelişmeleri buraya ben gibi merak edenler için yardımcı olmak adına paylaşacağım

Rica ederim.
Geri bildirimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.
A Ayaz123 - #92
Merhaba :)

Ben denedim ve başarıyla root atdım. Benim cihazda android sürümü 6.0.1 olduğundan izlediğim adımları sizlerle paylaşıyorum.

UYARI: Herhangi bir sebepden cihazınıza deyecek zarar için ben sorumlu degilim!!

Oncelikle tüm verilerin yedeyini alın

1. Developer options-dan OEM unlock ve USB Debugging ON durumuna getirilmeli
2. CROM unlock yapılmalı - Google-da "CROM service" diye aratırsanız apk-sını bulursunuz, benim kullandığım sürüm yanlış hatırlamıyorsam 1.0.7 idi
3.1. Sistem kendini android 7 sürümüne yükselte biliyorsa Settings menüsünden yükseltme yapa bilirsiniz
3.2. Sistem kendini yükseltemiyorsa cihazınıza uygun resmi android 7 firmware bulup cihazınıza kurun
3.3. Cihazınıza uygun android 7 firmware bulamadıysanız cihazınıza uygun en son çıkan android 6.0.1 firmware bulup cihazınıza kurun. Böylelikle cihazın kendini yükseltme menüsü aktif hale gelecektir, sonra 3.1. adımı uygulayın. (ben bu yontemi kullandım)
4. Şimdi formda anlatıldığı gibi root yapma işlemina başlaya bilirsiniz. Başarılar!!

Android 7 Sürümünde root yapıldı.
Anlatım;
1. Cihazın gerekli olan tüm yedeklerini düzgünce alın. Herşey silinecek.
2. Cihazın ayarlardan usb hata ayıklama açın ve oem kilidini açın.
3. Gmail hesabından çıkış yapın.
4. Cihazı download moda alıp pc'ye bağlayın.
5. Odin programını açın ve bulunan dosyayı indirin ve odin ap kısmından seçin yükleyin.
6. Cihaz siyah ekrandan açılıp format atmanızı isteyecek format atın.
7. Açılmasını bekleyin ve magisk manegar apk kurun.
8. İşlemler bu kadar.

Paradox Paradox - #93
Merhaba :)

Ben denedim ve başarıyla root atdım. Benim cihazda android sürümü 6.0.1 olduğundan izlediğim adımları sizlerle paylaşıyorum.

UYARI: Herhangi bir sebepden cihazınıza deyecek zarar için ben sorumlu degilim!!

Oncelikle tüm verilerin yedeyini alın

1. Developer options-dan OEM unlock ve USB Debugging ON durumuna getirilmeli
2. CROM unlock yapılmalı - Google-da "CROM service" diye aratırsanız apk-sını bulursunuz, benim kullandığım sürüm yanlış hatırlamıyorsam 1.0.7 idi
3.1. Sistem kendini android 7 sürümüne yükselte biliyorsa Settings menüsünden yükseltme yapa bilirsiniz
3.2. Sistem kendini yükseltemiyorsa cihazınıza uygun resmi android 7 firmware bulup cihazınıza kurun
3.3. Cihazınıza uygun android 7 firmware bulamadıysanız cihazınıza uygun en son çıkan android 6.0.1 firmware bulup cihazınıza kurun. Böylelikle cihazın kendini yükseltme menüsü aktif hale gelecektir, sonra 3.1. adımı uygulayın. (ben bu yontemi kullandım)
4. Şimdi formda anlatıldığı gibi root yapma işlemina başlaya bilirsiniz. Başarılar!!

:tsk:
Z zfemxy - #94
gmail hesabını yeniden ekledikten sonra root kayboluyor yok mudur bunun çözümü?
Paradox Paradox - #95
gmail hesabını yeniden ekledikten sonra root kayboluyor yok mudur bunun çözümü?

Root yetkileri mi gidiyor yoksa SuperSu uygulaması mı kayboluyor?
Z zfemxy - #96
Root yetkileri mi gidiyor yoksa SuperSu uygulaması mı kayboluyor?
root yetkileri gidiyordu ama o kadar çok denedim ki sonunda çözdüm artık full rootlu ve herhangi bir sorun yok
Paradox Paradox - #97
root yetkileri gidiyordu ama o kadar çok denedim ki sonunda çözdüm artık full rootlu ve herhangi bir sorun yok

Nasıl çözdünüz?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-c5-pro-sm-c5010-root-sorunu.2626/