Samsung Galaxy C9 Pro SM-C9000 Android 7.1.1 Stock Türkçe Rom

Samsung Galaxy C9 Pro SM-C9000 Android 7.1.1 Stock Türkçe Rom

silivriserdar silivriserdar - #1
Android 7 güncellemesi almayacak denilmişti ama aldı. Samsung bu cihaza android 7 vermeseydi zaten ayıp etmiş olurdu. Çünkü cihazda 6 gb ram var.
indirin ve yükleyin. İçinde türkçe vardır. Hızlı indirmek için samfirm programını kullanın. Sitemizde mevcuttur.
P Panigale1299 - #2
Android 7 güncellemesi almayacak denilmişti ama aldı. Samsung bu cihaza android 7 vermeseydi zaten ayıp etmiş olurdu. Çünkü cihazda 6 gb ram var.
indirin ve yükleyin. İçinde türkçe vardır. Hızlı indirmek için samfirm programını kullanın. Sitemizde mevcuttur.
Merhaba hocam, bu konuda pek bilgim yok telefonu aldım ama orjinal yazılım olmadığını öğrendim rootlanmış cihaz. Arkadaşıma 7 gğncellemesi geldi ancak bende güncelleme yeri bile yok sadece güvenlik ilkesi güncellemesi var. Yardımcı olurmusun bu tür şeyleri hiç bilmiyorum
silivriserdar silivriserdar - #3
Merhaba hocam, bu konuda pek bilgim yok telefonu aldım ama orjinal yazılım olmadığını öğrendim rootlanmış cihaz. Arkadaşıma 7 gğncellemesi geldi ancak bende güncelleme yeri bile yok sadece güvenlik ilkesi güncellemesi var. Yardımcı olurmusun bu tür şeyleri hiç bilmiyorum
Verdiğim yazılımı indirip android 7 sürümüne geçebilirsiniz. Tabi cihaz neden rootlu yada ne yapılmıştır bu konuda bir bilgim olmadığı için yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.
S starwars - #4
merhaba ben china sürümünü indirmiştim olurmu ve işlemi nasıl yapacağız
silivriserdar silivriserdar - #5
merhaba ben china sürümünü indirmiştim olurmu ve işlemi nasıl yapacağız
Çin sürümünde google play yok. Odin programı ile yükleme yapabilirsiniz. Odin ile yazılım yükleme diye aratırsanız youtube sitesinde bulabilirsiniz.
G Guvencimen - #6
Merhabalar , c9 kullanicisiyim , android 6 kullaniyorum 7 gecmek istiyorum ancak samfirm programi ile ilgili makaleden baktigim samsung sitesinde benim cihazimin model numarasi SM-C 9008 bu model numarasi ile baktigim zaman iki ana bant surumu var ikiside benim cihazimin versiyonuyla alakasi yok benimkisi C9008ZHU1AQA1 bu durumda ben android 7 ye gecemiyor muyum ?
symbazz symbazz - #7
Merhabalar , c9 kullanicisiyim , android 6 kullaniyorum 7 gecmek istiyorum ancak samfirm programi ile ilgili makaleden baktigim samsung sitesinde benim cihazimin model numarasi SM-C 9008 bu model numarasi ile baktigim zaman iki ana bant surumu var ikiside benim cihazimin versiyonuyla alakasi yok benimkisi C9008ZHU1AQA1 bu durumda ben android 7 ye gecemiyor muyum ?

yazılımı atarsanız zannediyorum 7.1.1 olur.
G Guvencimen - #8
yazılımı atarsanız zannediyorum 7.1.1 olur.
Peki bu cin romu bana ne gibi sikintilar cikarabilir ?
symbazz symbazz - #9
Olabilecek en kötü durum, Türkçe dil seçeneği yoktur. Ve googleplay yoktur. Her ikiside sonradan eklenebilir.

Iphone X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
G Guvencimen - #10
Olabilecek en kötü durum, Türkçe dil seçeneği yoktur. Ve googleplay yoktur. Her ikiside sonradan eklenebilir.

Iphone X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Vakit ayirdiginiz icin tsk ederim
G Guvencimen - #11
Peki sonra google playi nasil yukleyecegim biraz arastirdim dili cozmek kolayda play olayi sikintili gibi.. tecrublerinize gore nasil yapabilirim arkadaslar.APK olarak yuklenir mi?
G Guvencimen - #12
Cin romu maalesef yuklenmedi bende telefonum SM-C 9008 Olmasina ragmen 9000 ni yukarida paylasilani yukledim cuk oldu google playle ugrasmak zorunda kalmadim
Paradox Paradox - #13
Cin romu maalesef yuklenmedi bende telefonum SM-C 9008 Olmasina ragmen 9000 ni yukarida paylasilani yukledim cuk oldu google playle ugrasmak zorunda kalmadim

Geçmiş olsun.
S safranos - #14
telefon android 8.0 oreo güncellemesinide alacak ben bu rom u kuruyorum kurulum bitipde yeniden başladığında hiç bir şey kurulmamış gibi açılıyor tel
anlatımlara baktım biraz hepsindede 1 tane md5 dosyası var bu romda 5 tane var odin programını açıp BL AP CP CSC USERDATA olan kısımları tek tek göstererek seçiyorum kurulumda tamamlanıyor fakat tel açıldığında hiç kurulmamış gibi kurulu olan programlar bile silinmeden telefon açılıyor nerde hata yapıyorum acaba....
silivriserdar silivriserdar - #15
telefon android 8.0 oreo güncellemesinide alacak ben bu rom u kuruyorum kurulum bitipde yeniden başladığında hiç bir şey kurulmamış gibi açılıyor tel
anlatımlara baktım biraz hepsindede 1 tane md5 dosyası var bu romda 5 tane var odin programını açıp BL AP CP CSC USERDATA olan kısımları tek tek göstererek seçiyorum kurulumda tamamlanıyor fakat tel açıldığında hiç kurulmamış gibi kurulu olan programlar bile silinmeden telefon açılıyor nerde hata yapıyorum acaba....
Anlattığınız arıza eMMC arızasına benziyor. Cihaza yazılımı yükledikten sonra ayarlar kısmından format atsanız bile yeterli olacaktır. Ve herşey silinmiş sıfırdan kurulum yapmanız gerekir.
S safranos - #16
emmc arızası nedir biraz açarsanız birde cihaz 10 günlük falan yeni alındı...
silivriserdar silivriserdar - #17
emmc arızası nedir biraz açarsanız birde cihaz 10 günlük falan yeni alındı...
Siz cihaza ayarlardan fabrika ayarlarına dönünce en baştan kurulum yapılıyor mu? Yani dil seçenekleri felan çıkıyor mu?
S safranos - #18
Siz cihaza ayarlardan fabrika ayarlarına dönünce en baştan kurulum yapılıyor mu? Yani dil seçenekleri felan çıkıyor mu?
evet normal format atabiliyorum cihaz sıfırlanıyor 7.1.1 sürümüyle açılıyor yalnız cihazı ilk aldığımda kendisi 7.1.1 sürümüne güncellemişdi ama rom kuramıyorum kurulmuş gibi işlemler gerçekleşiyor fakat tel açıldığında hiç bir şey silinmemiş kurulmamış gibi açılıyor telefon..
silivriserdar silivriserdar - #19
evet normal format atabiliyorum cihaz sıfırlanıyor 7.1.1 sürümüyle açılıyor
Tamam o zaman sorun nedir?
S safranos - #20
Tamam o zaman sorun nedir?
sorun şurda yada sorunmu değil acaba telefona rom kurulumu yapınca telefondaki herşeyin silinmesi gerekmiyormu ilk defa samsung telefona rom kurduğum için garip geldi mesle general mobile de rom kurunca cihaz sıfırlanıp o şekilde açılıyordu
silivriserdar silivriserdar - #21
sorun şurda yada sorunmu değil acaba telefona rom kurulumu yapınca telefondaki herşeyin silinmesi gerekmiyormu ilk defa samsung telefona rom kurduğum için garip geldi mesle general mobile de rom kurunca cihaz sıfırlanıp o şekilde açılıyordu
Telefonunuz da herhangi bir sorun yok. Samsung cihazlarda böyledir. Uygulamaların bir kısmı silinir onlarda google play'den indirdikleriniz. Ama stock rom içinde gelenler silinmez.
symbazz symbazz - #22
Recovery den el formatı atın. Vol+ Home ve Power basılı tutun logoyu görünce power bırakın. Recoverye girince wipe başlayan iki seçeneği tek tek onaylayın.
S safranos - #23
galiba sorun şurda bu romda 5 adet md5 dosyası olduğu için odinde re-partition yazan yeri işaretlemek gerekiyor birde pit dosyası gerekiyor heralde pit dosyasını nerden bulurum bu cihaz için..
symbazz symbazz - #24
Bir önceki konuyu okumuyormusunuz arkadaşım. El formatı atın tamam.
silivriserdar silivriserdar - #25
galiba sorun şurda bu romda 5 adet md5 dosyası olduğu için re-partition yazan yeri işaretlemek gerekiyor birde pit dosyası gerekiyor heralde pit dosyasını nerden bulurum bu cihaz için..
Siz bu gidişle o cihazı çöp edeceksiniz. Cihazın bir sorunu yok. 5 parçalı rom ap bl cp csc seçerseniz yükleme yapar ve telefonu sıfırlar. Sıfırlar derken General Mobile gibi dosya yöneticisi dahi silinir demek değildir. Samsung cihazlarında zaten stock rom içinde olan uygulamalar fazladır. Yani o uygulamalar silinmez. Silmek için root gereki ve root yapıldıktan sonra gene istemediğiniz bir system uygulamasını silerseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Z zgarkin - #26
Dostum selam, en başta verdiğin SAM e ait linkte açılan C9000 in programını indirmek için SAM, arşivlenen dosyayı indirmek için preminuim üyelik istiyor. Bu programı başka bir şekilde temin edemez miyiz?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-c9-pro-sm-c9000-android-7-1-1-stock-turkce-rom.3496/