Samsung Galaxy J4 SM-J400F U6 Root + Repair + Patch Cert

Samsung Galaxy J4 SM-J400F U6 Root + Repair + Patch Cert

M metehan2763 - #1
Selamun Aleyküm Ustalar

1-İlk Önce Şu Yazılımı Atalım Çünkü Bende Bu İşe Yaradı

2-Sonra Wifiye falan bağlayın oeami açın sonra eftsudan rootlucaz sonra j400f yazın arama bölümüne sonra düncü olan yani J400FXXS6BTF7 şu modeli indirin

eftsu:

3-Üstte Flash Toolu var onuda indiri fazla sürmez zaten EFTSU_Flash.exe'yi açın dosyayı seçin ve cihaz download moda alıp bağlayın ve flash diyin

4-Sıfırlama Ekranı Gelcektir Sıfırlayın Ve Kurun Wifiye Falan Bağlayın Oeami açın Modem Dosyası Atmamız Lazım

Modem Dosyası:

5-Sonra Modemi odin ile atın ben chimera kullandım z3x falan kullanabilirsizniz chimera açın plaka yazın sonra Patch İşlem Tmmdır
Paradox Paradox - #2
:tsk:
ysfzyemr ysfzyemr - #3
Öncelikle paylaşım ve anlatımınız için çok teşekkür ederim, anlattığınız işlemi harfiyen uyguladım ancak eftsu ile dosyayı yüklediğimde bloke çıkıyor ustam, cihazda rmm kilidi var yüksek ihtimal ondan kaynaklı, chimera dan ve diğer programlardan dan rmm yi kaldırmayı denedim ancak sonuç başarısız.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden tekara teşekkürler
M metehan2763 - #4
Öncelikle paylaşım ve anlatımınız için çok teşekkür ederim, anlattığınız işlemi harfiyen uyguladım ancak eftsu ile dosyayı yüklediğimde bloke çıkıyor ustam, cihazda rmm kilidi var yüksek ihtimal ondan kaynaklı, chimera dan ve diğer programlardan dan rmm yi kaldırmayı denedim ancak sonuç başarısız.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden tekara teşekkürler
miracle ile bir dene
ysfzyemr ysfzyemr - #5
Onuda denedim ustam ama oda işe yaramadı

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
kemercephastanesi kemercephastanesi - #6
ben neden yapamadım bunu?arkadaslar bu firmware i indirdim yukledim.
eftsudan ne yukleyecez onu anlamadım modem dosyasını neden yukluyoruz.?
M metehan2763 - #7
ben neden yapamadım bunu?arkadaslar bu firmware i indirdim yukledim.
eftsudan ne yukleyecez onu anlamadım modem dosyasını neden yukluyoruz.?
eft su dan root dosyasını yüklüyeceksin modemi yükleme sebebimiz repair yaptımızda modem hatası aldığımız için
kemercephastanesi kemercephastanesi - #8
cıhazı resetledım
wifiye bagladım cihazın oem ve usb hata ayıklamayı actım. download moda aldım.
İlk Önce Şu Yazılımı Atalım Çünkü Bende Bu İşe Yaradı yazan lınktekı firmware yi indirdim. yukledim. odinle yukleyemedım z3x ile yukledım.
daha sonra eft suyu ındırdım ve eft su ile yuklemem gereken j400f nin osyasını flash ettim.
cihazı recovery moda aldım resetledım.
ciihazı actım google plasyden eftsu managerı yukledım ve sonuc.NOT ROOTED
kemercephastanesi kemercephastanesi - #9
MODEM dosyasınıda sonraadan z3x ile flashladım.
kemercephastanesi kemercephastanesi - #10
bana bu konuda yardımcı olabilecek kimse varmı?
M metehan2763 - #11
cıhazı resetledım
wifiye bagladım cihazın oem ve usb hata ayıklamayı actım. download moda aldım.
İlk Önce Şu Yazılımı Atalım Çünkü Bende Bu İşe Yaradı yazan lınktekı firmware yi indirdim. yukledim. odinle yukleyemedım z3x ile yukledım.
daha sonra eft suyu ındırdım ve eft su ile yuklemem gereken j400f nin osyasını flash ettim.
cihazı recovery moda aldım resetledım.
ciihazı actım google plasyden eftsu managerı yukledım ve sonuc.NOT ROOTED
cihazı tekrar o root yazılımını at sonra o yazılıma ait eft su rootu var onu flashla sonra hard reset çek eft su manager falan uğraşma sonra tekrar wifi ye falan bağla oeam aç root gözükecektir
kemercephastanesi kemercephastanesi - #12
baska bir arkadaşa gönderdim ücretli yaptırdım oem kilidini actım ama sanırım konx ile ilgili bir sorunum vardı beceremedim.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-j4-sm-j400f-u6-root-repair-patch-cert.10386/