Samsung Galaxy Note 3 SM-N9000Q IMEI Null Çözümü

Samsung Galaxy Note 3 SM-N9000Q IMEI Null Çözümü

Aydar Aydar - #1
Cihaza yazılımsal işlemlerden sonra hala imei düzelmediyse aşağıdaki yolu çekin imei gelecektir
Cihazların %80'ninde işe yaramaktadır

Q7Z9Rk.jpg
braveturks braveturks - #2
Bu yöntemi deneyen var mı? İş yarıyor mu?
coban32 coban32 - #3
Bizzat denedim sonuç olumsuz. :) Yerler doğrumu acaba ? Gerçi resimdeki neyse onu yaptım ama.

printThread_attachments

• IMG-20180122-WA0025.jpg
    IMG-20180122-WA0025.jpg
    197.6 KB · Görüntüleme: 580
braveturks braveturks - #4
Bizzat denedim sonuç olumsuz. :) Yerler doğrumu acaba ? Gerçi resimdeki neyse onu yaptım ama.
Usta dönüt için teşekkür ederim. O halde cihaz iade.
K karablt - #5
ben denedim başarılı ama bu fotoda bir yanlışlık var galiba şemayı bulmaya çalışacağım.
braveturks braveturks - #6
ben denedim başarılı ama bu fotoda bir yanlışlık var galiba şemayı bulmaya çalışacağım.
Hocam bulsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
K karablt - #7
note 3.jpg

iki büyük kapasitörün entegreye doğru olan bacaklarından çekiceksiniz.
braveturks braveturks - #8
Ekli dosyayı görüntüle 769

iki büyük kapasitörün entegreye doğru olan bacaklarından çekiceksiniz.
Eyvallah teşekkür ederim.
Hemen deniyorum Hocam.
Paradox Paradox - #9
Eyvallah teşekkür ederim.
Hemen deniyorum Hocam.

Sonuç nedir?
braveturks braveturks - #10
Entegrenin çevresini tavaf etmeye devam ediyorum. Sırası ile diğer kondansatörleri deniyorum.
K karablt - #11
Entegrenin çevresini tavaf etmeye devam ediyorum. Sırası ile diğer kondansatörleri deniyorum.

:) :) tavaf etmenize gerek yok. eğer o iki kapasitöre yol çektiniz ve gelmiyorsa, sorununuz baseband entegresinden kaynaklanıyor. sizin için daha net bir foto çektim

note 3 2.jpg
Paradox Paradox - #12

:zuhaha:
braveturks braveturks - #13
:) :) tavaf etmenize gerek yok. eğer o iki kapasitöre yol çektiniz ve gelmiyorsa, sorununuz baseband entegresinden kaynaklanıyor. sizin için daha net bir foto çektim

Ekli dosyayı görüntüle 779
Eyvallah, teşekkür ederim.
braveturks braveturks - #14
Yolu doğru çekmişim. Fakat yine de gelişme olmadı. Cihaz iade.
coban32 coban32 - #15
Aynen olmadı ... Demek ki baseband da sıkıntı var:
silivriserdar silivriserdar - #16
İmei Null arızası ile aynı marka ve model cihazdan geldi. Konuda anlatılanları birebir uyguladım ama nafile imei düzelmedi. Efs reset yaptım imei hiç bir şekilde Null dan çıkmadı.
K karablt - #17
İmei Null arızası ile aynı marka ve model cihazdan geldi. Konuda anlatılanları birebir uyguladım ama nafile imei düzelmedi. Efs reset yaptım imei hiç bir şekilde Null dan çıkmadı.

o zaman sorun baseband entegresindedir. Bu yöntem ile 4 kadar cihaz yaptım hepsinde gayet başarılı. sadece 1 tanesinde olmadı. aslında bu sorunda baseband entegresi. çekilen yol basebandın yantarafı. yanlış anlamadıysam bilgiyi bu şekilde aktarım yaptırıyor cihaza.
adnanmirsad56 adnanmirsad56 - #18
olduu
K karablt - #19
bende de olmadı geçenlerde. şu yazılımı deneyip tekrar kontrol ettim düzeldi. N900XXUGBNL8_OXAEBNL8_v5.0_Repair_Firmware. Daha önce farklı repair yazılımı kullanıyordum. Bunun ile sorunum çözüldü.
E elmor - #20
Ben de şarj filmini komple değiştiğimde düzeldiği oldu, belki bazı arkadaşlara yardımcı olabilir. Fakat çoğu baseband entegresinden de kaynaklanıyor da olabilir, 100 derece ile çevresini koruyarak ısı geçin, fazla ısı vermeyin pörtlemesin, biraz ısı geçtikten sonra imei gelirse birkaç gün deneyin, yine null a düşerse silikonlu baseband entegresini söküp kalıplayın.
Paradox Paradox - #21
Ben de şarj filmini komple değiştiğimde düzeldiği oldu, belki bazı arkadaşlara yardımcı olabilir. Fakat çoğu baseband entegresinden de kaynaklanıyor da olabilir, 100 derece ile çevresini koruyarak ısı geçin, fazla ısı vermeyin pörtlemesin, biraz ısı geçtikten sonra imei gelirse birkaç gün deneyin, yine null a düşerse silikonlu baseband entegresini söküp kalıplayın.

:tsk:
coban32 coban32 - #22
1992
coban32 coban32 - #23
1993
coban32 coban32 - #24
İşlem başarılı daha önce yaptığım denemede olmamıştı demekki baseband entegre ruhunu teslim etmemişse bu köprü çözüm yolu olarak kullanılabilir. N9000q için geçerlidir ve bizzat denenmiştir.
Paradox Paradox - #25

:tsk:
A aerdogan85 - #26
Bende daha önce cihazın birinde denedim oldu. şimdi bitane geldi yaptım olmuyor.
coban32 coban32 - #27
Köprü tam geçiriyorsa baseband değişecektir. Kotrol et geçirdiğinden eminsen alternatif yok baseband değişecek.
coban32 coban32 - #28
Benim Gd90 da ifşa olmuş resimde şimdi fark ettim. :D
Paradox Paradox - #29
Benim Gd90 da ifşa olmuş resimde şimdi fark ettim. :D

Bir zamanlar efsaneydi.
C cephastanesitest - #30
Öncelikle Teşekkür ederiz.
diyer arkadaşlar için de belirteyim konuyu Canlandırayım
SONUÇ OLUMLU ...... !
dlkrt dlkrt - #31
:):) tavaf etmenize gerek yok. eğer o iki kapasitöre yol çektiniz ve gelmiyorsa, sorununuz baseband entegresinden kaynaklanıyor. sizin için daha net bir foto çektim

Ekli dosyayı görüntüle 779
merhabalar ilgili yolu çektiğimde cihaz sustu neden olabilir ? şuan hiçbir şekilde cihazda hareket yok
K karablt - #32
merhabalar ilgili yolu çektiğimde cihaz sustu neden olabilir ? şuan hiçbir şekilde cihazda hareket yok

Çekmiş olduğunuz tel yalıtımı iyi değilse kısa devre verdirmiş olabilir.
dlkrt dlkrt - #33
Çekmiş olduğunuz tel yalıtımı iyi değilse kısa devre verdirmiş olabilir.
yanıtınız için teşekkür ederim. yalıtımı iyi olduğunu düşünüyorum çünkü uçlar dışında iletim yapmıyor birde köprüyü çipin üzerinden çektim şase yapabilecek veya dokunabilecek bir yer yok malesef ki bir kez çalıştı kapattım tekrar açılmadı.
K karablt - #34
yanıtınız için teşekkür ederim. yalıtımı iyi olduğunu düşünüyorum çünkü uçlar dışında iletim yapmıyor birde köprüyü çipin üzerinden çektim şase yapabilecek veya dokunabilecek bir yer yok malesef ki bir kez çalıştı kapattım tekrar açılmadı.
hımmm. o zaman arızayı başka yerde aramak lazım. power a bağlayıp çektiği akıma göre hareket edebilirsiniz. ben daha önce bu hat çekme yüzünden arızalanan cihaz görmedim. yaklaşık 10 a yakın cihaz yapmışımdır. o hatta kısa devre olanlarda oldu. O hattan sonra cihazın kapandığına denk gelmedim. Ama olmayacak diye birşey yok.
dlkrt dlkrt - #35
hımmm. o zaman arızayı başka yerde aramak lazım. power a bağlayıp çektiği akıma göre hareket edebilirsiniz. ben daha önce bu hat çekme yüzünden arızalanan cihaz görmedim. yaklaşık 10 a yakın cihaz yapmışımdır. o hatta kısa devre olanlarda oldu. O hattan sonra cihazın kapandığına denk gelmedim. Ama olmayacak diye birşey yok.
ben teknik servis değilim bilgi işlem uzmanı olarak çalışıyorum. hobi olarakta akıllı telefonlarla uğraşıyorum bu uğraştığım bu yüzden elimde bi power cihazı şimdilik yok en iyisi dediğiniz gibi bi power cihazı birde avometre alsam iyi olacak gibi .. cihazla ilgili olarak gün içerisinde dokunmatik camını değiştirttim bi serviste akşama kadar kullandık akşam imei null hatası verdi yaparken havyayi 150 derecede tuttum aceba köprü attığım parçalarda bozulma veya rehim kopması olsa cihazın elektriğini keser mi son paylaşılan resime bakarsak çipin üzerindeki hibrit.
K karablt - #36
ben teknik servis değilim bilgi işlem uzmanı olarak çalışıyorum. hobi olarakta akıllı telefonlarla uğraşıyorum bu uğraştığım bu yüzden elimde bi power cihazı şimdilik yok en iyisi dediğiniz gibi bi power cihazı birde avometre alsam iyi olacak gibi .. cihazla ilgili olarak gün içerisinde dokunmatik camını değiştirttim bi serviste akşama kadar kullandık akşam imei null hatası verdi yaparken havyayi 150 derecede tuttum aceba köprü attığım parçalarda bozulma veya rehim kopması olsa cihazın elektriğini keser mi son paylaşılan resime bakarsak çipin üzerindeki hibrit.

Zannetmiyorum. Eğer sıcak hava ile müdahale etmiş olsaydınız belki. Çektiğiniz hat iki tane kondansatörün ucu. Onlar kısa devre olsa bile cihaz çalışmaya devam ediyor. isterseniz iki kondansötörü boşa alıp deneyin. Ama elinizde yeterli ekipman yoksa fazla kurcalamamanızı tavsiye ederim.
dlkrt dlkrt - #37
Zannetmiyorum. Eğer sıcak hava ile müdahale etmiş olsaydınız belki. Çektiğiniz hat iki tane kondansatörün ucu. Onlar kısa devre olsa bile cihaz çalışmaya devam ediyor. isterseniz iki kondansötörü boşa alıp deneyin. Ama elinizde yeterli ekipman yoksa fazla kurcalamamanızı tavsiye ederim.
teşekkür ederim cevabınız için tavsiyenizi dinleyeceğim en azından ölçü malzemeleri alana kadar dursun bakalım böyle giderse bir teknik serviste kullanılan cihazlar kadar cihazlarım olacak :D
Paradox Paradox - #38
teşekkür ederim cevabınız için tavsiyenizi dinleyeceğim en azından ölçü malzemeleri alana kadar dursun bakalım böyle giderse bir teknik serviste kullanılan cihazlar kadar cihazlarım olacak :D

Cihazı bataryasını söküp bir süre kendi haline bırakmanız işe yarayabilir.
kahriman kahriman - #39
Yerleri yanlış.Onun gösterdiği kondansatörün o ayağı zaten şase.Yani o hat kısa devre olur şase ile o noktadan bağlantı yapar isen.Sık rasladığım sözde uygulama şemalarında kondansatörün CPU dan tarafa olan ucuna kabloyu lehimler iseniz daha doğru bir cumper atmış olursunuz.
kahriman kahriman - #40
Köprü atılan telin aşağıya bakan ucu şemadaki yere değil kondmnsatörün diğer ucuna bağlanacak.Şemada şaseye bağlanarak kısa devere oluşturulmuş.Sistem asla çalışmaz.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-note-3-sm-n9000q-imei-null-cozumu.2932/