Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Yazılım Yüklenmeme Sorunu

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Yazılım Yüklenmeme Sorunu

leonidasss leonidasss - #1
Arkadaşlar bu cihaz frp işlemi için başka yere gitmiş. Adamlar nasıl bir müdahalede bulunduysa yazılım yüjlenmiyor. Cihazın frpsini kaldırdık fakat yazılım yüklenmiyor.
Bu konuda yardımcı olabilir misin.
jumyaz jumyaz - #2
ne hata beryor? hata resim varmı ?
box logo.......
cihaz downloand mode resimi
ne yazilim yaziyorsiniz ?
silivriserdar silivriserdar - #3
Arkadaşlar bu cihaz frp işlemi için başka yere gitmiş. Adamlar nasıl bir müdahalede bulunduysa yazılım yüjlenmiyor. Cihazın frpsini kaldırdık fakat yazılım yüklenmiyor.
Bu konuda yardımcı olabilir misin.
Recovery ekran görüntüsü atabilirmisiniz hocam.
leonidasss leonidasss - #4
Cihaz bu

d1a356b3e162ad5df7a0260da2ab38b0.jpg
silivriserdar silivriserdar - #5
bulunan yazılımı bir denermisin hocam.
Paradox Paradox - #6
Sonuç nedir?
leonidasss leonidasss - #7
Daha yükleme yapamadım.
leonidasss leonidasss - #8
bulunan yazılımı bir denermisin hocam.
Bu yazılım da başlamadan fail deki yerini almıştır. Cihaz şuanda enkaZ durumunda bekliyor.
silivriserdar silivriserdar - #9
Bu yazılım da başlamadan fail deki yerini almıştır. Cihaz şuanda enkaZ durumunda bekliyor.
Cihazın original imei veya original seri no varmı? Ayrıca cihazın fail verdiği yer neresi? Z3x'te veya diğer boxlar o bölüm atanarak yazılımı tekrar deneme yaparmısınız.
leonidasss leonidasss - #10
Cihazın original imei veya original seri no varmı? Ayrıca cihazın fail verdiği yer neresi? Z3x'te veya diğer boxlar o bölüm atanarak yazılımı tekrar deneme yaparmısınız.
Orijinal imei ve sn uçmuş otco ile bölüm atayarak düzeltmebiliyorum düzeldiğinde imei ve sn uçmuş oluyor. Yazılım denemesi yapınca başlangıçta hata veriyor ve cihaz çöküyor.
silivriserdar silivriserdar - #11
Orijinal imei ve sn uçmuş otco ile bölüm atayarak düzeltmebiliyorum düzeldiğinde imei ve sn uçmuş oluyor. Yazılım denemesi yapınca başlangıçta hata veriyor ve cihaz çöküyor.
Bu cihazın imei ve sn gözükmemesi büyük ihtimal yanlış yazılım yüklemişler. Şöyle ki daha önce bende böyle yaptım ve imei sn silindi sonra kendi yazılımını yükleyince düzeldim.

Burada yapılacak işlemler.

1. Cihazın kendi imei ve seri no bulmak ve cihaz hangi ülkeye ait ise yazılımı indirip yüklemek. İmei ve sn numarası arka kapakta veya iç kapakta yazması lazım.
2. Eğer 1. Madde olmaz ise o zaman u2 hariç diğer u1 u3 u4 serilerinin en son sürüm yazılımlarını indirip denemek lazım. Bu yazılımları ve çeşitlerini birazdan konuda paylaşacağım.

Büyük ihtimal cihaz düzelecek.
silivriserdar silivriserdar - #12
ve bunları indirip bir denermisiniz.
leonidasss leonidasss - #13
ve bunları indirip bir denermisiniz.
Şuanda iniyor deneyip sonuç yazacağım.
leonidasss leonidasss - #14
Şuanda iniyor deneyip sonuç yazacağım.
Yazılım işe yaradı. Teşekkürler @silivriserdar. Cihaza aynen dediğin şekilde müdahale edildiği için sn ve imei gelmiyordu. Cihaz orijinal imeisine döndü. Dört dörtlük çalışıyor şimdi.
silivriserdar silivriserdar - #15
Yazılım işe yaradı. Teşekkürler @silivriserdar. Cihaza aynen dediğin şekilde müdahale edildiği için sn ve imei gelmiyordu. Cihaz orijinal imeisine döndü. Dört dörtlük çalışıyor şimdi.
Geçmiş olsun. En sevmediğim tamir şekli başkasının uğraşıp yapamayıp üstüne iyice bozup sonra cihazın bana gelmesidir. Sizin cihazda da aynısı olmuş ama bir şekilde halloldu. Hangi yazılım düzeltti.
leonidasss leonidasss - #16
Geçmiş olsun. En sevmediğim tamir şekli başkasının uğraşıp yapamayıp üstüne iyice bozup sonra cihazın bana gelmesidir. Sizin cihazda da aynısı olmuş ama bir şekilde halloldu. Hangi yazılım düzeltti.

İlk paylaştığın yazılım düzeltti. Teşekkürler.
leonidasss leonidasss - #17
Aynen getiren arkadaş ben uğraştım bozdum galiba dedi. Ama çok uğraştırdı. Üç günde ancak çözüm buldum. Sayende [emoji41]
silivriserdar silivriserdar - #18
İlk paylaştığın yazılım düzeltti. Teşekkürler.
PDA = N920CXXS4CRC2
CP = N920CXXU4JRA1
CSC = N920COJV4CRB3

Yazılımın linki işte

E eyilmaz93 - #19
Bu cihazın imei ve sn gözükmemesi büyük ihtimal yanlış yazılım yüklemişler. Şöyle ki daha önce bende böyle yaptım ve imei sn silindi sonra kendi yazılımını yükleyince düzeldim.

Burada yapılacak işlemler.

1. Cihazın kendi imei ve seri no bulmak ve cihaz hangi ülkeye ait ise yazılımı indirip yüklemek. İmei ve sn numarası arka kapakta veya iç kapakta yazması lazım.
2. Eğer 1. Madde olmaz ise o zaman u2 hariç diğer u1 u3 u4 serilerinin en son sürüm yazılımlarını indirip denemek lazım. Bu yazılımları ve çeşitlerini birazdan konuda paylaşacağım.

Büyük ihtimal cihaz düzelecek.

Hocam 2 sene önce Turkcell'den alınmış cihazın bir anda IMEI'ı sıfırlandı ve ana bant sürüm numarası da bilinmiyor yazıyor (IMEI ve SN var tabi bizde). Bir telefoncuya götürmüş telefon sahibi (yiğenim olur) baseband bozulmuş tarzında bir şey söylemiş ancak cihazın donanımsal hiç bir sorunu yok yani sadece imei yok bu sebeple hat çalışmıyor. Ben de dün akşam aldım cihazı geceden bu saate onunla uğraşıyorum. Sebebi ne olabilir? Cihaz logodan öteye gitmiyor denemediğim kalmadı internette araştırarak. Rom atayım diyorum CHECK FAIL yazıyor ya da custom binary blocked by frp, rom atılsa dm-verity hatası veriyor (Bypass Frp denedim combination rom falan filan). Sizce donanımsal bir sıkıntı mı var yani bu cihaz gittimi artık? Ben telefoncu değilim bu arada Box falan tam bilmiyorum. Sadece Odin ve Firmware ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Ancak en son durum bu;

a913f588edf7af72af4514f316ad0cbd.jpg

3537352d9f81b267affd5b69e7b5383b.jpg

139678954e4762f07a4ddbd73c68b1ae.jpg
silivriserdar silivriserdar - #20
bulunan yazılımı indirin ve yükleyin. Yazılım yüklendikten sonra sonuç yazın.
E eyilmaz93 - #21
bulunan yazılımı indirin ve yükleyin. Yazılım yüklendikten sonra sonuç yazın.

Hocam updato.com çok yavaş indiriyor şuan 60-70 kB gibi sizde de durum böyle mi?
silivriserdar silivriserdar - #22
Hocam updato.com çok yavaş indiriyor şuan 60-70 kB gibi sizde de durum böyle mi?
Yok bende çok hızlı iniyor.
jumyaz jumyaz - #23
Nireden indirmek külay ?
Yandex mega mail cloud ?
E eyilmaz93 - #24
Nireden indirmek külay ?
Yandex mega mail cloud ?

Yandex olabilir.
jumyaz jumyaz - #25
Bekle........
E eyilmaz93 - #26
Yok bende çok hızlı iniyor.

Hocam peki İstnbul'da bu cihazı yaptırabileceğim işinin ehli bir yer var mıdır?
silivriserdar silivriserdar - #27
Hocam peki İstnbul'da bu cihazı yaptırabileceğim işinin ehli bir yer var mıdır?
Zaten bu yazılım ile belli olacak. Yandex linki verecek arkadaş oradan indirin.
jumyaz jumyaz - #28
indirin.
E eyilmaz93 - #29
Zaten bu yazılım ile belli olacak. Yandex linki verecek arkadaş oradan indirin.

Hocam öncelikle size ve dosyayı bana ileten arkadaşa ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Ancak bu sefer romu düzgün bir şekilde flashladı sonrasında ise şöyle bir hata verdi;

Please flash ENG binary then install DRK

Önce mavi ekran:

178ceefb03b051447b6aa59b6bb24d22.jpg

Sonra recoverye gönderdi:

020cb75e22b155cf166dc17f63429e12.jpg

Bu da Odin ekranı:

3b5fef71914dbb158ea65c8b6f39685f.jpg
silivriserdar silivriserdar - #30
Hocam öncelikle size ve dosyayı bana ileten arkadaşa ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Ancak bu sefer romu düzgün bir şekilde flashladı sonrasında ise şöyle bir hata verdi;

Please flash ENG binary then install DRK

Önce mavi ekran:

178ceefb03b051447b6aa59b6bb24d22.jpg

Sonra recoverye gönderdi:

020cb75e22b155cf166dc17f63429e12.jpg

Bu da Odin ekranı:

3b5fef71914dbb158ea65c8b6f39685f.jpg
Cihaza format atın recovery moddan. İlk önce yes all User data sonra wipe cache deyin sonra Reboot System Now deyin ve cihazın açılmasını bekleyin.
E eyilmaz93 - #31
Cihaza format atın recovery moddan. İlk önce yes all User data sonra wipe cache deyin sonra Reboot System Now deyin ve cihazın açılmasını bekleyin.

Hocam yine bu ekran geldi:

silivriserdar silivriserdar - #32
Hocam yine bu ekran geldi:

Tekrar download moda alın ve yazılımı yükleyin.
E eyilmaz93 - #33
Tekrar download moda alın ve yazılımı yükleyin.

Yine sıkıntısız bir şekilde romu flashlıyor sonra mavi yükleme ekranı geliyor %32'den sonra DRK yüklemek için bir butona basın diyor ancak basınca error verip recoverye tekrar giriyor. Kısır döngüde kaldık. :) Dün geceden beri başımı çatlattı.
silivriserdar silivriserdar - #34
Yine sıkıntısız bir şekilde romu flashlıyor sonra mavi yükleme ekranı geliyor %32'den sonra DRK yüklemek için bir butona basın diyor ancak basınca error verip recoverye tekrar giriyor. Kısır döngüde kaldık. :) Dün geceden beri başımı çatlattı.
Cihazı download moda alın ve ekran resmini atın. Veya ekranda frp on yada of hangisi yazıyor onu söyleyin.
E eyilmaz93 - #35
Cihazı download moda alın ve ekran resmini atın. Veya ekranda frp on yada of hangisi yazıyor onu söyleyin.

BLJz3V.jpg

Resim boyutu düzenlendi.
silivriserdar silivriserdar - #36
BLJz3V.jpg

Resim boyutu düzenlendi.
Elinizde box vesaire olmadığı için farklı yöntemler ile çözüm bulmaya çalışıyoruz.

Cihaza indirdiğiniz yazılımı yüklerken CSC kısmına HOME CSC seçmeden sadece CSC ve CSC olan dosyayı seçip yükleyin. Sonra recovery ekranı gelirse format atarsınız.

E eyilmaz93 - #37
Elinizde box vesaire olmadığı için farklı yöntemler ile çözüm bulmaya çalışıyoruz.

Cihaza indirdiğiniz yazılımı yüklerken CSC kısmına HOME CSC seçmeden sadece CSC ve CSC olan dosyayı seçip yükleyin. Sonra recovery ekranı gelirse format atarsınız.

Hocam indirdiğim dosyada sadece zip içinde N920CXXS4CRD1_N920COJV4CRB3_N920CXXU4JRA1_HOME.tar.md5 bu dosya vardı. Ben AP'yi seçip flashlıyordum. O bahsettiğiniz dosyalar yok.
silivriserdar silivriserdar - #38
Hocam indirdiğim dosyada sadece zip içinde N920CXXS4CRD1_N920COJV4CRB3_N920CXXU4JRA1_HOME.tar.md5 bu dosya vardı. Ben AP'yi seçip flashlıyordum. O bahsettiğiniz dosyalar yok.
Benim verdiğim yazılımı yavaşta olsa indirin. Aslında drk çözümü basit elinizde box olması lazım. Ama olmadığı için farklı yöntemler ile çözüme gitmeye çalışıyoruz. Ayrıca yazılım inene kadar sitemizde bulunan drk tool programını denemenizi öneririm.
E eyilmaz93 - #39
Benim verdiğim yazılımı yavaşta olsa indirin. Aslında drk çözümü basit elinizde box olması lazım. Ama olmadığı için farklı yöntemler ile çözüme gitmeye çalışıyoruz. Ayrıca yazılım inene kadar sitemizde bulunan drk tool programını denemenizi öneririm.

Anladım hocam. Bu arada dünden beri updato'dan indirdiğim bütün ziplerin içinde tek dosya vardı ayrıca az önce arkadaşın yüklediğinden de aynı şekilde çıktı. Farklı mı olması gerekiyordu eğer öyle ise bu sizin paylaştığınızda tek dosya olabilir?

Hocam dediğim gibi ihtimal varsa şu an çıkıp gidebilirim bir telefoncuya?
silivriserdar silivriserdar - #40
Anladım hocam. Bu arada dünden beri updato'dan indirdiğim bütün ziplerin içinde tek dosya vardı ayrıca az önce arkadaşın yüklediğinden de aynı şekilde çıktı. Farklı mı olması gerekiyordu eğer öyle ise bu sizin paylaştığınızda tek dosya olabilir?

Hocam dediğim gibi ihtimal varsa şu an çıkıp gidebilirim bir telefoncuya?
bulunan programı bir denermisiniz. Cihazı download moda alıp deneyin.
E eyilmaz93 - #41
bulunan programı bir denermisiniz. Cihazı download moda alıp deneyin.

Link çalışmıyor hocam.
silivriserdar silivriserdar - #42
Link çalışmıyor hocam.
Link çalışıyor aslında ama reklam dolmuş her yeri. Siz samsung drk tool diye arayın google ile İndirip deneyin.
E eyilmaz93 - #43
Link çalışıyor aslında ama reklam dolmuş her yeri. Siz samsung drk tool diye arayın google ile İndirip deneyin.

Samsung%2BDRK%2BRepair%2BTool%2BBy%2B%255BPremier%2BTools%255D%2B%2528www.gsmfirmware.tk%2529.png

Hocam bunu kastettiniz herhalde ama bu da çalışmadı.
silivriserdar silivriserdar - #44
Samsung%2BDRK%2BRepair%2BTool%2BBy%2B%255BPremier%2BTools%255D%2B%2528www.gsmfirmware.tk%2529.png

Hocam bunu kastettiniz herhalde ama bu da çalışmadı.
Hocam o zaman bir cep telefonu tamir yapan yere gidip z3x box ile ilk önce ufs yöntemi ile frp of yapılacak sonra cihazı download moda alıp gene z3x ile drk repair yapılacak. Sonra cihazı açın açılır sıkıntı olmaz.
E eyilmaz93 - #45
Hocam o zaman bir cep telefonu tamir yapan yere gidip z3x box ile ilk önce ufs yöntemi ile frp of yapılacak sonra cihazı download moda alıp gene z3x ile drk repair yapılacak. Sonra cihazı açın açılır sıkıntı olmaz.

Hocam ben İstanbul'da yeniyim de bana telefoncu için yönlendirme yapmanız mümkün müdür, Anadolu yakasında oturuyorum? Anladığım kadarı ile bu işi herkes yapamıyor.
silivriserdar silivriserdar - #46
Hocam ben İstanbul'da yeniyim de bana telefoncu için yönlendirme yapmanız mümkün müdür, Anadolu yakasında oturuyorum? Anladığım kadarı ile bu işi herkes yapamıyor.
@jumyaz bir baksın.
jumyaz jumyaz - #47
sarigazli getir bakyoirim
E eyilmaz93 - #48

Hocam bir yer buldum: frp off oldu ancak drk repair yaz adımında hata veriyor. Arkadaş ilgilendi sağolsun ama anakart değişmeden olmaz dedi.
silivriserdar silivriserdar - #49
Hocam bir yer buldum: frp off oldu ancak drk repair yaz adımında hata veriyor. Arkadaş ilgilendi sağolsun ama anakart değişmeden olmaz dedi.
Frp of ise cihazı download moda alın ve bulunan dosyayı odin ile yükleme yapın.
E eyilmaz93 - #50
Frp of ise cihazı download moda alın ve bulunan dosyayı odin ile yükleme yapın.

Root yapmak ne işimize yaracak hocam?
silivriserdar silivriserdar - #51
Root yapmak ne işimize yaracak hocam?
DRK hatasını kaldıracak. Cihazınız daha önce root edildiği için stock rom yükleyince drk hatasına düştü.
E eyilmaz93 - #52
DRK hatasını kaldıracak. Cihazınız daha önce root edildiği için stock rom yükleyince drk hatasına düştü.
Hocam şimdi bu ekran çıkıyor resete tıklıyorum yeniden başlayıp recoveryi giriyor dm-verity diyor altta da.

8fa3563f8f3ca9281541bdee49eedb80.jpg
silivriserdar silivriserdar - #53
Tamam hocam şimdi recovery ekranından tekrar format atın. Cihazı kapatın ve download moduna alın ve root dosyasını tekrar yükleyin.
E eyilmaz93 - #54

Hocam cihaz açıldı ancak Imei kısmı unknown aynı şekilde baseband versiyonu da.

a37b6af56725666692ab10ece86d5a76.jpg

01dfc84db13565904bc8b471e53f3f6c.jpg
silivriserdar silivriserdar - #55
Hocam cihaz açıldı ancak Imei kısmı unknown aynı şekilde baseband versiyonu da.

a37b6af56725666692ab10ece86d5a76.jpg

01dfc84db13565904bc8b471e53f3f6c.jpg
Cihazın arama yerinden *#1234# yapıp resim atın.
E eyilmaz93 - #56
Cihazın arama yerinden *#1234# yapıp resim atın.

6493bbaccc37d56420c37845b1c86e2f.jpg

Normalde bu ekranda AP CP CSC yazması lazım. Ama gördüğünüz gibi CP yazmıyor CP de şebeke ve imei ile alakalıdır. Peki *#06# yapınca neler çıkıyor.

Bu cihaza farklı yazılım vesaire yüklemesi yaptınız mı? Yada yaptılar mı? Cihaz yurt dışından alınma mı?
jumyaz jumyaz - #57
U cihazde service code çalışmas büyük ihtimal. Song yazılım yükle imei gelmeni lazım
Istersen yandex yüklüyorum son yazımı
E eyilmaz93 - #58
Normalde bu ekranda AP CP CSC yazması lazım. Ama gördüğünüz gibi CP yazmıyor CP de şebeke ve imei ile alakalıdır. Peki *#06# yapınca neler çıkıyor.

Bu cihaza farklı yazılım vesaire yüklemesi yaptınız mı? Yada yaptılar mı? Cihaz yurt dışından alınma mı?
6493bbaccc37d56420c37845b1c86e2f.jpg

Hocam cihaz yaklaşık 25 ay önce Turkcell İletişim Merkezi Mağazasından alındı faturası falan var yani cihaz orijinal (Imei cihaz arkadındaki ile faturadaki aynı). Bundan 1 ay önce kadar garanti bitmesinden sonra kız yeğenim bir anda şebekenin olmadığını farkediyor sonra netten bakıyor derken imei olmadığını farkedip servise gidiyor serviste garanti bittiği için 1100 lira anakart değişim ücreti isteniyor. Sonra bi telefoncuya veriyorlar o kurcalamış birazda ne yaptı bilmiyoruz o da anakart değişmeli demiş.

Şimdi yeni yazılım yükleyelim mi ne yapalım, jumyaz hocam da yazmış? Yani bir daha açılmama durumu olmasın da hiç olmayan böyle tablet niyetine kullanır diye düşünüyorum.
E eyilmaz93 - #59
*#06#

0f72b61f16b32efc2d92defe2d25c0be.jpg
E eyilmaz93 - #60
Hocam bir de bu unknown durumlarında 4 parçalı rom yükleyin diyorlar o nedir?

@silivriserdar
silivriserdar silivriserdar - #61
Hocam bir de bu unknown durumlarında 4 parçalı rom yükleyin diyorlar o nedir?

@silivriserdar
Aynı yazılımın 4 parçalı halidir. Bir fark yok aralarında. Bir önceki mesajımda bir kaç soru sormuştum. Onları cevaplamadınız?

Edit= Yazınızı şimdi gördüm.
jumyaz jumyaz - #62
Pardon sende sonki yalım
E eyilmaz93 - #63
Aynı yazılımın 4 parçalı halidir. Bir fark yok aralarında. Bir önceki mesajımda bir kaç soru sormuştum. Onları cevaplamadınız?

Edit= Yazınızı şimdi gördüm.

Hocam son mesajımdan önce yazdım 2 mesaj.
silivriserdar silivriserdar - #64
Hocam son mesajımdan önce yazdım 2 mesaj.
Türkiye cihazı ise en son Türkiye stock rom yazılımı üstünde şu an. bulunan yazılım en son sürüm.

Şimdi cihazdan root kaldırın süper su uygulamasının içine girin ve root kaldırıma işlemini yapın. Sonra cihazın recovery moda girin cihaza format atın. Sonra cihaz açılsın cihazı kurun ayarlardan usb hata ayıklama ve oem kilidini açın. Cihazı kapatın download moda alın ve indirdiğiniz yazılımı tekrar yükleyin ve açılmasını bekleyin. Sonra sonuç yazın.
E eyilmaz93 - #65
Türkiye cihazı ise en son Türkiye stock rom yazılımı üstünde şu an. bulunan yazılım en son sürüm.

Şimdi cihazdan root kaldırın süper su uygulamasının içine girin ve root kaldırıma işlemini yapın. Sonra cihazın recovery moda girin cihaza format atın. Sonra cihaz açılsın cihazı kurun ayarlardan usb hata ayıklama ve oem kilidini açın. Cihazı kapatın download moda alın ve indirdiğiniz yazılımı tekrar yükleyin ve açılmasını bekleyin. Sonra sonuç yazın.

Hocam şu an menüde super su yok ama?

Bir de bu sammobile'den başka bir yerden bulamaz mıyız burası wait and download diyor ancak download butonu aktif olmuyor bende.
silivriserdar silivriserdar - #66
Hocam şu an menüde super su yok ama?

Bir de bu sammobile'den başka bir yerden bulamaz mıyız burası wait and download diyor ancak download butonu aktif olmuyor bende.
Onu ben size örnek olarak gösterdim. Şu an zaten cihazınızın üzerinde linkte verdiğim en son Türkiye stock rom bulunmaktadır. Benim tahminin sizin cihazınızın arızası donanımsal. Düşürülmüş veya başka birşey olmuş olma ihtimali çok yüksek. Yazılımsal olarak yapılacak herşeyi yaptık. Süper su yoksa o zaman format atıp yazılımı tekrar deneme yapabilirsiniz. Ama dediğim gibi sorun donanımsal gibi duruyor.
E eyilmaz93 - #67
Onu ben size örnek olarak gösterdim. Şu an zaten cihazınızın üzerinde linkte verdiğim en son Türkiye stock rom bulunmaktadır. Benim tahminin sizin cihazınızın arızası donanımsal. Düşürülmüş veya başka birşey olmuş olma ihtimali çok yüksek. Yazılımsal olarak yapılacak herşeyi yaptık. Süper su yoksa o zaman format atıp yazılımı tekrar deneme yapabilirsiniz. Ama dediğim gibi sorun donanımsal gibi duruyor.

Hocam o halde şimdilik ellemeyelim, böyle hiç olmayan cihaz arama hariç diğer bütün görevleri yerine getiriyor. Tamamen gözden çıkardığımızda bir daha deneriz olmazsa yeni bir anakart ayarlayıp cihazı toparlarız. Ama yeğenim cihazını çok temiz kullanmış yani 2 yıllık cihazda ufak bir çizik dahi yok ve öyle ciddi bir düşme durumu da olmadığını söylüyor. Yani durup dururken böyle bir donanımsal arızanın tamda garanti bittik sonra herhangi bir neden yokken meydana gelmesi gerçekten hayret verici; 3 bin liralık cihaz çöp oldu resmen.

Tüm yardımlarınız için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum hocam. Hakkınızı helal edin; çok vaktinizi aldım.
silivriserdar silivriserdar - #68
Hocam o halde şimdilik ellemeyelim, böyle hiç olmayan cihaz arama hariç diğer bütün görevleri yerine getiriyor. Tamamen gözden çıkardığımızda bir daha deneriz olmazsa yeni bir anakart ayarlayıp cihazı toparlarız. Ama yeğenim cihazını çok temiz kullanmış yani 2 yıllık cihazda ufak bir çizik dahi yok ve öyle ciddi bir düşme durumu da olmadığını söylüyor. Yani durup dururken böyle bir donanımsal arızanın tamda garanti bittik sonra herhangi bir neden yokken meydana gelmesi gerçekten hayret verici; 3 bin liralık cihaz çöp oldu resmen.

Tüm yardımlarınız için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum hocam. Hakkınızı helal edin; çok vaktinizi aldım.
Rica ederim. Muhtemelen cihazın içi açılmıştır ve ana kart dediklerine göre yapılmayacak bir durumda.
E eyilmaz93 - #69
Rica ederim. Muhtemelen cihazın içi açılmıştır ve ana kart dediklerine göre yapılmayacak bir durumda.

@silivriserdar

Hocam az önce cihazı aç kapa yaptım ve durum inanılmaz; IMEI ve Baseband Version bilgileri geldi. Ancak IMEI ve S/N numarası cihazın arkasındakilerden farklı bu nasıl oluyor veya düzeltebilir miyiz?

3714f89b8621edabda758afa6a45556d.jpg

c53e266164c33630db609ef731e9f5a1.jpg

a85adeba5a208e750f9db6c934169150.jpg
silivriserdar silivriserdar - #70
@silivriserdar

Hocam az önce cihazı aç kapa yaptım ve durum inanılmaz; IMEI ve Baseband Version bilgileri geldi. Ancak IMEI ve S/N numarası cihazın arkasındakilerden farklı bu nasıl oluyor veya düzeltebilir miyiz?

3714f89b8621edabda758afa6a45556d.jpg

c53e266164c33630db609ef731e9f5a1.jpg

a85adeba5a208e750f9db6c934169150.jpg
Şu an cihazınız düzelmiş herşey normal sadece cihaza imei repair ve patch işlemi yapılması lazım. Onun için size verdiğim root dosyasını yükleyin ve cihazınız root edilmiş olsun. Gerisini özelden mesaj atacağım.
E eyilmaz93 - #71
Pardon sende sonki yalım

@jumyaz

Hocam N920CXXS4CRD1 uyumlu combination dosyası varsa elinizde benimle paylaşabilir misiniz?

şu sitedekini indirdim ancak ODIN ile flaşlarken SW REV CHECK FAIL hatası veriyor.
jumyaz jumyaz - #72
@jumyaz

Hocam N920CXXS4CRD1 uyumlu combination dosyası varsa elinizde benimle paylaşabilir misiniz?

şu sitedekini indirdim ancak ODIN ile flaşlarken SW REV CHECK FAIL hatası veriyor.
Combination bulmadim
leonidasss leonidasss - #73
Mesajları okuma fırsatım olmamıştı . @silivriserdar sizinle aynı yerde bulunmaktan aynı foruma hizmet etmekten gurur duyuyorum. Teşekkürler. [emoji122][emoji122]

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
symbazz symbazz - #74
:alkis:
phylemantineman phylemantineman - #75
merhbalar bir müşterim n920c cihazına frp silmek amacıyla yazılım atmaya çalışmış fakat yazılım yarıda kesilmiş combination ve repair firmware denedim ama ne yazikki hiç bir şekilde yazılımı yemiyor cihaz download mode a giriyor önerisi yada bir bildiği olan varsa yardımcı olabilirmi
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-note-5-sm-n920c-yazilim-yuklenmeme-sorunu.5451/