Samsung Galaxy S3 GT-I9300 WiFi Aktif Olmuyor Ve Açılmıyor

Samsung Galaxy S3 GT-I9300 WiFi Aktif Olmuyor Ve Açılmıyor

K kkabasakal-1 - #1
S3 GT-I9300 (S3 GT-I9300 yurt dışından gelme imei kayıtlı Orjinal) wifi aktif olmuyor ve açılmıyor ne yaptım sa olmuyor yaptığım olayları anlatayım
1:*#0011# Açık olanı kapalı yaptım olmadı
2:Hard attım ve fabrika ayarlarına döndüm sıfırladım olmadı
3:King root ve root browser attım yok gene olmadı
4:Smart swich le yeni yazılım orjinal 4,3 attım gene olmadı hocam ne yapmam lazım yardım edin var mı başka çaresi yapabileceğim
leonidasss leonidasss - #2
Yazılımsal olarak herşey denendigine göre sorun donanımsal
K kkabasakal-1 - #3
Yazılımsal olarak herşey denendigine göre sorun donanımsal
bilgi için sağol demek ki yazılımsal değil donanımsal arıza o zaman desene doğru telefon tamircinin yanına gitmek lazım
silivriserdar silivriserdar - #4
S3 GT-I9300 (S3 GT-I9300 yurt dışından gelme imei kayıtlı Orjinal) wifi aktif olmuyor ve açılmıyor ne yaptım sa olmuyor yaptığım olayları anlatayım
4:Smart swich le yeni yazılım orjinal 4,3 attım gene olmadı hocam ne yapmam lazım yardım edin var mı başka çaresi yapabileceğim
Benim de tahminim sorunun donanımsal olduğu yönde. Yazılımsal olarak yapılacak herşeyi yapmışsınız.
Paradox Paradox - #5

Bu cihazda Bluetooth var mı ve varsa çalışıyor mu, kontrol ettiniz mi?
braveturks braveturks - #6
Tinerle düzelir hocam:)
Wifi entegresinin ya değişmesi ya da soğuk lehime düşmüşse yeniden ısıtılıp biraz baskı kurulması lazım bence
Paradox Paradox - #7
Tinerle düzelir hocam:)
Wifi entegresinin ya değişmesi ya da soğuk lehime düşmüşse yeniden ısıtılıp biraz baskı kurulması lazım bence

Yine mi Tiner?
Bu işlerle uğraşan arkadaşları düzenli aralıklarla muayene etmek gerek sanırım.
Meslek hastalıklarında tinerle ilgili bir şey var mı, bilgisi olan var mı?
symbazz symbazz - #8
Cihazınıza önceden CyanogenMod yükledinizmi. Eğer yüklediyseniz telefonunuza yükleyiniz. Ama tabii ki ilk önce tekrar CyanogenMod yüklemeniz gerekiyor. Ya da;
Ben iddia edenlerin yalancısıyım. romu yüklediğinizde wifi sorununun ortadan kalktığını söylüyorlar. Denemeye karar vermek size aittir. S3 cihazlarda daima geriye dönüş şansı vardır. Bunlar olmazsa da bir telefoncu box ile nvm repair yaparak düzeltmeye çalışabilir.

Verdiğim romu indirebilmeniz için o siteye üye olmalısınız. Sorumluluk size aittir.
braveturks braveturks - #9
Yine mi Tiner?
Bu işlerle uğraşan arkadaşları düzenli aralıklarla muayene etmek gerek sanırım.
Meslek hastalıklarında tinerle ilgili bir şey var mı, bilgisi olan var mı?
Hocam tiner bu işin olmazsa olmazı. Örneğin kış ayları geliyor. Bu havalarda telefonlar soğuk havadan dolayı kendi ısısına bağlı olarak terleme yapacak ya da soğuk ortamdan sıcak ortama girince nemlenecek ve zaman içinde diğer parçaların ana karta bağlantı noktası soketler paslanacak iletkenliğini kaybedecek. Ben de "Ayık kafa ile telefonu sökecem kafayı bulmuş bir vaziyette geri toplayacağım." Yani tiner...
symbazz symbazz - #10
Soketlerin üstüne bonzai eritin ustalarım, iletkenliği arttırıyormuş. Tiner teknolojisi eskidi artık. :kopkop:
K kkabasakal-1 - #11
Cihazınıza önceden CyanogenMod yükledinizmi. Eğer yüklediyseniz telefonunuza yükleyiniz. Ama tabii ki ilk önce tekrar CyanogenMod yüklemeniz gerekiyor. Ya da;
Ben iddia edenlerin yalancısıyım. romu yüklediğinizde wifi sorununun ortadan kalktığını söylüyorlar. Denemeye karar vermek size aittir. S3 cihazlarda daima geriye dönüş şansı vardır. Bunlar olmazsa da bir telefoncu box ile nvm repair yaparak düzeltmeye çalışabilir.

Verdiğim romu indirebilmeniz için o siteye üye olmalısınız. Sorumluluk size aittir.
bilgi için sağol kendi orijinal 4,3 yazılımı smart swich attım senin sitede verdiğinde 4,3 birde odinle bir deneyim bakalım hiç CyanogenMod yüklemedim eğer yüklersem yüklendikten sonra tekrar kendi orjinal Rom 4,3 yazılım atılınca sıkıntı olurmu
K kkabasakal-1 - #12
Bu cihazda Bluetooth var mı ve varsa çalışıyor mu, kontrol ettiniz mi?
cihazımda bluetooth var ve hiç bir sıkıntı yok gayette güzel çalışıyor
K kkabasakal-1 - #13
bilgi için sağol kendi orijinal 4,3 yazılımı smart swich attım senin sitede verdiğinde 4,3 birde odinle bir deneyim bakalım hiç CyanogenMod yüklemedim eğer yüklersem yüklendikten sonra tekrar kendi orjinal Rom 4,3 yazılım atılınca sıkıntı olurmu
Telefon
Model
PDA Versiyonu I9300UBUGOF1
CSC Versiyonu I9300UUBUGOF1
PHONE Versiyonu I9300UBUGNK1
Bölge
Ülke Trinidad and Tobago
Yapım Tarihi 08.06.2015
Değişim Listesi 2835298
OS Jelly Bean
OS Versiyonu 4.3
hocam senin verdiğin ttt yani türkiye değil sıkıntı olurmu ama Türkiye'ninkinde aşağıdaki gibi

Telefon
Model
PDA Versiyonu I9300XXUGNA7
CSC Versiyonu N/A
PHONE Versiyonu I9300XXUGMK6
Bölge
Ülke Turkey
Yapım Tarihi 21.01.2014
Değişim Listesi 2454463
OS Jelly Bean
OS Versiyonu 4.3
bunumu indireyim yoksa senin ttt yimi yada tur olanınımı

symbazz symbazz - #14

İlk olarak verdiğim romu dene. Olmazsa cynogen yükleyerek dene.
Paradox Paradox - #15
İlk olarak verdiğim romu dene. Olmazsa cynogen yükleyerek dene.

Samsung yazılımlarını indirmekte ne kadar zorlaşmış.
Üye olsanız bile ücret ödemediğiniz sürece, inanılmaz bir yavaşlıkla indiriyorsunuz dosyaları.
Bu da yetmiyor belli bir indirmeden sonra onu da engelleyerek sizi ücret ödemeye zorluyorlar.
Zamanında 'e ortak olarak ne kadar doğru bir yatırım yaptığımı yeni anladım.
:zuhaha:
symbazz symbazz - #16
Telefon
Model
PDA Versiyonu I9300UBUGOF1
CSC Versiyonu I9300UUBUGOF1
PHONE Versiyonu I9300UBUGNK1
Bölge
Ülke Trinidad and Tobago
Yapım Tarihi 08.06.2015
Değişim Listesi 2835298
OS Jelly Bean
OS Versiyonu 4.3
hocam senin verdiğin ttt yani türkiye değil sıkıntı olurmu ama Türkiye'ninkinde aşağıdaki gibi

Telefon
Model
PDA Versiyonu I9300XXUGNA7
CSC Versiyonu N/A
PHONE Versiyonu I9300XXUGMK6
Bölge
Ülke Turkey
Yapım Tarihi 21.01.2014
Değişim Listesi 2454463
OS Jelly Bean
OS Versiyonu 4.3
bunumu indireyim yoksa senin ttt yimi yada tur olanınımı

Wifi yi düzelten sadece Trinidad yazılımı diyorlar. Türkiye atınca pek birşey değişeceğini zannetmiyorum.
K kkabasakal-1 - #17
hocam denedinTTT yi gene olmadı birde sizin CyanogenMod deneceğim yalnız bu mod nerden bulurum oda olmassa artık telefon tamircisine
K kkabasakal-1 - #18
CyanogenMod attığımda imeim uçmaz değilmi forum sitelerinde okuduğuma göre oluyormuş böyle hatalar ve bir sürü CyanogenMod var benim telefonuma uyan hangisi GT-I9300 4.3 android sürümü şuan android TTT yükledim halen o var
silivriserdar silivriserdar - #19
CyanogenMod attığımda imeim uçmaz değilmi forum sitelerinde okuduğuma göre oluyormuş böyle hatalar ve bir sürü CyanogenMod var benim telefonuma uyan hangisi GT-I9300 4.3 android sürümü şuan android TTT yükledim halen o var
Nemesis rom kullan. Gerekli yedeklerini al. Efs yedeğini twrp ile alabilirsin. Eğer bilmiyorum diyorsan biraz araştır google ile öyle yükleme yap.
symbazz symbazz - #20
Sorun o zaman donanımsal.
K kkabasakal-1 - #21
slm silivriserdar nemesis note5-4-3 ler için yazıyor acaba hangi nemesis romu yükleyeceğim yardımcı olurmusun
K kkabasakal-1 - #22
Nemesis rom kullan. Gerekli yedeklerini al. Efs yedeğini twrp ile alabilirsin. Eğer bilmiyorum diyorsan biraz araştır google ile öyle yükleme yap.
slm silivriserdar nemesis rom note5-4-3 ler için yazıyor acaba hangi nemesis romu yükleyeceğim yardımcı olurmusun
silivriserdar silivriserdar - #23
slm silivriserdar nemesis note5-4-3 ler için yazıyor acaba hangi nemesis romu yükleyeceğim yardımcı olurmusun
bulunan yazılımı indirin ve yükleyin. Uygun twrp, uygun gapps indirin. Ayrıca samsung galaxy s3 gt-i9300 için bir çok custom rom var istediğiniz birisini seçip yükleyebilirsiniz. Xda sitesinde en çok beğenilen ve yorum alan bir custom rom seçebilirsiniz.
K kkabasakal-1 - #24
bulunan yazılımı indirin ve yükleyin. Uygun twrp, uygun gapps indirin. Ayrıca samsung galaxy s3 gt-i9300 için bir çok custom rom var istediğiniz birisini seçip yükleyebilirsiniz. Xda sitesinde en çok beğenilen ve yorum alan bir custom rom seçebilirsiniz.
2016-07-01 268.3 MB bu olurmu sizin verdiğiniz linke giremiyorum
silivriserdar silivriserdar - #25
Cihazda twrp yüklü mü?
K kkabasakal-1 - #26
iş yerinden denediğimin için olmaz belki bazıları kısıtlı onun için birde evde deneyeyim bilgi için teşekkürler
K kkabasakal-1 - #27
Cihazda twrp yüklü mü?
eve gidince hemen çihaza yükleyeceğim usta odin ilemi yüklenecek yoksa direk cihazın "içinemi atayım
bende twrp 3.0.2 var olurmu yada link atarmısınız sana zahmet olmassa
silivriserdar silivriserdar - #28
eve gidince hemen çihaza yükleyeceğim usta odin ilemi yüklenecek yoksa direk cihazın "içinemi atayım
bende twrp 3.0.2 var olurmu yada link atarmısınız sana zahmet olmassa
Bence siz o cihazı iyice çöp etmeden en yakın teknik servise götürün. Bu işlerden pek anlamıyorsunuz, yazdıklarınızdan onu anladım. Cihaza zarar verebilirsiniz. Bu işler İçin azda olsa pc bilginiz olması gerekir. Ben müsait bir zamandan nasıl custom rom yüklenir detaylı anlatacağım. Size ve konuya link atarım. Akşam kısmet olursa anlatımı yapıp atarım.
silivriserdar silivriserdar - #29
iş yerinden denediğimin için olmaz belki bazıları kısıtlı onun için birde evde deneyeyim bilgi için teşekkürler
Burada custom rom indirin kurun.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-s3-gt-i9300-wifi-aktif-olmuyor-ve-acilmiyor.2717/