Samsung Galaxy S6 SM-920FQ IMEI Görünmüyor

Samsung Galaxy S6 SM-920FQ IMEI Görünmüyor

umut111 umut111 - #1
Telefona rom attım şimdi imei bilgisinde imei yerinde bilinmeyen yazıyor sim kabul etmiyor romu stok roma çevirdim hala değişmedi internette herkes bu sorunla karşılaşmış ama çözüme dair bişey yok. gitti mi şimdi imei :(
Paradox Paradox - #2
Telefona rom attım şimdi imei bilgisinde imei yerinde bilinmeyen yazıyor sim kabul etmiyor romu stok roma çevirdim hala değişmedi internette herkes bu sorunla karşılaşmış ama çözüme dair bişey yok. gitti mi şimdi imei :(

Cihaz yurt dışından mı geldi ve daha önce cihazda IMEI Repair işlemi yapıldı mı?
umut111 umut111 - #3
Cihaz yurt dışından mı geldi ve daha önce cihazda IMEI Repair işlemi yapıldı mı?
yok ne yurt dışı nede imei ile oynandı.
coban32 coban32 - #4
Smartswitch ile yazılım güncellemesi yapın düzelecektir.
umut111 umut111 - #5
smartswitch kies falan olmuyor durum yazılım kurtarmada kurtarma kodu gözüküyor başka bir şey yok. kafayı yemek üzereyim
ankara da bildiniz düzgün bir yer var mı artık o moodayım
Paradox Paradox - #6
smartswitch kies falan olmuyor durum yazılım kurtarmada kurtarma kodu gözüküyor başka bir şey yok. kafayı yemek üzereyim

Odin ile tekrar yazılım yüklemesi yapınız.
Lakin bu defa yazılımı farklı bir kaynaktan indiriniz ve cihazınız için doğru yazılımı indirdiğinizden emin olunuz.
Ankara'da bildiğimiz bir yer var ama düzgün bir yer değil.
:cenaze:
B buyuktas66 - #7
Aynı sıkıntı bende de var arkadaşlar. Gevşek bir telefoncu telefonumu mahvetti sağolsun. Neredeyse bütün romları denedim fakat hepsinde aynı sıkıntıyı yapıyor. Telefonu twrp ile açabiliyorum ancak sim kartı görmüyor ve imei okumuyor.
coban32 coban32 - #8
Zaten kurtarma koduyla yükleyeceksiniz.
coban32 coban32 - #9
Genel olarak baseband sorunlarından dolayı imei sıkıntıları yaşanır ve cihaz operatöre bağlanmadığı için hattı okumuyor sanırsınız. Şayet donanımsal bir müdehale (düşme çarpma sıvı temaz vb.) olmadan bu duruma düşmüş ise tamamen yazılım kaynaklıdır. Farklı ülke romlarını bile tereddüt etmeden kullanabilirsiniz ancak cihazınızda custom rom yüklü olmamalı ve rootsuz olmalı.
B buyuktas66 - #10
Genel olarak baseband sorunlarından dolayı imei sıkıntıları yaşanır ve cihaz operatöre bağlanmadığı için hattı okumuyor sanırsınız. Şayet donanımsal bir müdehale (düşme çarpma sıvı temaz vb.) olmadan bu duruma düşmüş ise tamamen yazılım kaynaklıdır. Farklı ülke romlarını bile tereddüt etmeden kullanabilirsiniz ancak cihazınızda custom rom yüklü olmamalı ve rootsuz olmalı.
Neredeyse bütün ülkenin romlarını denedim yine de imei görünmüyor ne yapabilirim bu konuda bilginiz var mı?
umut111 umut111 - #11
Zaten kurtarma koduyla yükleyeceksiniz.
kurtarma kodunu nereden bulurum acaba
Paradox Paradox - #12
Aynı sıkıntı bende de var arkadaşlar. Gevşek bir telefoncu telefonumu mahvetti sağolsun. Neredeyse bütün romları denedim fakat hepsinde aynı sıkıntıyı yapıyor. Telefonu twrp ile açabiliyorum ancak sim kartı görmüyor ve imei okumuyor.

Yazık olmuş.
E elmor - #13
*#0011# yapınca çıkan logu yazarmısın.
umut111 umut111 - #14
*#0011# yapınca çıkan logu yazarmısın.
O noluyor ki?
tanerky1980 tanerky1980 - #15
Öncelikle 4 parçalı temiz bir flash atılması gerekiyor. Eğer imei gelirse ne ala. Gelmez ise modem dosyasını odin üzerinden yazmalısınız. Tekrar imei gelmez ise önce patch sonra da imei yazılacak. Tabi sonrasında tekrar patch yapılmalı. Ama bu işlemleri son kullanıcı yapamaz. İşi bilen bir servise başvurunuz.
B buyuktas66 - #16
Pit dahil bütün dosyaları yeniledim. Hatta yazılım düşürdüm 6.0 a çektim belki olur diye.z3x ile patch yaptım her seferinde haya verdi. Galiba telefon gitti. Usta senin dediğin yöntemi yapacak biri var mı?
B buyuktas66 - #17
Yazık olmuş.
Evet hakikaten verdiğim paraya mı yanayım telefonun gittiğine mi bilmiyorum.
B buyuktas66 - #18
Öncelikle 4 parçalı temiz bir flash atılması gerekiyor. Eğer imei gelirse ne ala. Gelmez ise modem dosyasını odin üzerinden yazmalısınız. Tekrar imei gelmez ise önce patch sonra da imei yazılacak. Tabi sonrasında tekrar patch yapılmalı. Ama bu işlemleri son kullanıcı yapamaz. İşi bilen bir servise başvurunuz.
Peki bunu yapabilecek servis var mı hocam
tanerky1980 tanerky1980 - #19
Pit dahil bütün dosyaları yeniledim. Hatta yazılım düşürdüm 6.0 a çektim belki olur diye.z3x ile patch yaptım her seferinde haya verdi. Galiba telefon gitti. Usta senin dediğin yöntemi yapacak biri var mı?

Z3X ve Octopus varsa yarın bana hatırlat team den bi bakarız.
tanerky1980 tanerky1980 - #20
Peki bunu yapabilecek servis var mı hocam

Adminden izin alarak (reklama girebilir) ben yardımcı olurum, yada bulunduğunuz bölgede sizi iyi bir arkadaşa yönlendiririm. Siz yarın bana mutlaka hatırlatın.
B buyuktas66 - #21
Adminden izin alarak (reklama girebilir) ben yardımcı olurum, yada bulunduğunuz bölgede sizi iyi bir arkadaşa yönlendiririm. Siz yarın bana mutlaka hatırlatın.
Tamamdır.
B buyuktas66 - #22
Hocam geldiğinizde özel mesaj atabilir misiniz?
Paradox Paradox - #23
Hocam geldiğinizde özel mesaj atabilir misiniz?

Forumumuzda özel mesaj sistemi devre dışıdır.
Bütün iletişim forum ortamında sağlanmaktadır.
B buyuktas66 - #24
Arkadaşlar bunu tamir edebilecek kimse var mı ya da yönlendirebilecek?
tanerky1980 tanerky1980 - #25

Camikebir Mah. Mustafa Alibey Cad. No: 20 Gelibolu
Cepservis Gelibolu adına gönderebilirsin.
mustafa6060 mustafa6060 - #26
Yapamadıysanız İletişime geçin halledelim
mustafa6060 mustafa6060 - #27
B buyuktas66 - #28
ne yazık ki hala yapamadım. mail atabilir misin?
umut111 umut111 - #29
benimde olmadı bi telefoncuya verdim ankara da bakalım görecez
B buyuktas66 - #30
benimde olmadı bi telefoncuya verdim ankara da bakalım görecez
ben hala uğraşıyorum bir rom yükledim ve imei 3500000000006 oldu ama bakacağım başka çözüm yollarına.
umut111 umut111 - #31
ben hala uğraşıyorum bir rom yükledim ve imei 3500000000006 oldu ama bakacağım başka çözüm yollarına.
Varmı rom linki
voltran2008 voltran2008 - #32
Sorun hala devam ediyorsa ve Z3X box varsa forumdan yardımcı olabilirim, özele gerek yok
umut111 umut111 - #33
hala devam ediyor z3x box ta yok malesef:(
V venusgsm - #34
Ayarlar telefon hakkinda yazilim bilgileri bolumunde anabant kisminde ne yaziyor sana zahmet yazar misin
M Machine - #35
hala devam ediyor z3x box ta yok malesef:(

Eğer elinde efs yedeğin varsa ki,
yüksek ihtimal yoktur.
Yinede bir ihtimal, varsa onu yükle.

Box olmadan çözmen çok zor dostum.
voltran2008 voltran2008 - #36
Bir tanıdığım bir yıl kadar önce 0049'a düşen Note 2 sini faturası ile yetkili servise götürüp IMEI'sini ücretsiz düzeltti... Bayağa çirkef biridir :)

Ortalığı ayağa kaldırmıştır kesin... bence faturası duruyorsa şansını yetkili serviste dene olmazsa telefon tamircisine gitmen şart... Box olmadan düzelmez S6 larda kronik problem....
umut111 umut111 - #37
Yapabilen biri yok mu ya burada:(
M Machine - #38

Kardeşim elinde box varmış.
Burada @voltran2008 açmış olduğu konuya giderek,
cihazına nv data yaz.
Sonrasına repair işlemini bir dene.
voltran2008 voltran2008 - #39
elinde box yokmuş... yanlış anlamadıysam...
M Machine - #40
elinde box yokmuş... yanlış anlamadıysam...
Alıntı yaptığım mesajda, Z3x ile patch yaptım yazmış abi.
voltran2008 voltran2008 - #41
box yok diye yazdığına göre bence cracked Z3X kullanıyor... Z3X semi (yarım diyelim türkçe) cracked aslında bahsettiğimiz işlemi yapamaz...
voltran2008 voltran2008 - #42
Ayrıca cracked version kullanıyorsa yardımı Hâk etmiyor!!!

bu arada bilgiyi bizzat blang'den aldım... Z3X yapan/düzenleyen/programcı/supporter olan adam...
V venusgsm - #43
M Machine - #44
Ayrıca cracked version kullanıyorsa yardımı Hâk etmiyor!!!

bu arada bilgiyi bizzat blang'den aldım... Z3X yapan/düzenleyen/programcı/supporter olan adam...

Crack'den bilgim yok abi.
Dediğin gibi öyleyse, yardımı hak etmiyor.
Paradox Paradox - #45
ne yazık ki hala yapamadım. mail atabilir misin?

e-Posta gönderemeyiz.
Sorununuz varsa, forumumuzu takip etmeye devam ediniz.
B buyuktas66 - #46
Kusura bakmayın foruma giremedim bir süre. Telefonu işine yarayacak birine verdim ve kurtuldum. Bu arada yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Elimde box yok fakat crack'li Z3X vardı onunla denemiştim. Ne denediysem deneyeyim fayda etmedi. Çokça nv_data, birçok modem dosyası pit dosyaları ve full rom'lar denedim fakat hiçbiri fayda etmedi.
B buyuktas66 - #47
Crack'li değilse yardımı haketmediğimi falan söylemişsiniz fakat elimde kendi kullandığım 1 telefon var ve ben bu işi ticari amaçlı yapmadım. Yabancı bir forumda paylaşmışlardı indirdim ve denedim. Box olan parasıyla yaptırabileceğim yer sordum yardım etmediler.
voltran2008 voltran2008 - #48
Ben anlatayım sende telefoncuya anlat...

Önce Rootlayıp Sonra Reset EFS yapacak ve bakıcak telefon 350000... düşmüşmü... Düşmüşse sıkıntı yok
Sonra en üst versiyon Modem Atıcak.... Sonra nv_data dosyasını atıcak (Cihaz Simlock'a düşücek işlem sonrası simlock açması lazım)
Sonra IMEI yazıp, Repair ve sonra açılınca Patch Cert yapacak

NV_DATA'yı indirebilirsiniz
En Güncel Modem'ide indirebilirsin

Simlock açmayı unutmasın çünkü nv_data dosyası simlock'lu

Dosyaların G920F olması bi sorun teşkil etmez G920F ve G920FQ aynı cihaz

Birde söyle bizim forum'a üye olsun :)
Paradox Paradox - #49

Önce Rootlayıp Sonra Reset EFS yapacak ve bakıcak telefon 350000... düşmüşmü... Düşmüşse sıkıntı yok
Sonra en üst versiyon Modem Atıcak.... Sonra nv_data dosyasını atıcak (Cihaz Simlock'a düşücek işlem sonrası simlock açması lazım)

Birde söyle bizi forum'a üye olsun :)

:alkis:
145316 145316 - #50

ARKADAŞLAR VİDEO İNGİLİZCE AMA GOOGLE DAN ÇEVİRE ÇEVİRE BAKIN SORUN ÇÖZÜLECEKTİR
145316 145316 - #51
1- SAMSUNG S6 ROOTLADIĞINIZDAN emin olun
2- Pazardaki kök denetleyiciyi indirin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin
3 eğer işi varsa onu tamir etmeye başlayabilirsin
4- şimdi gsii-onarım ve busybox adlı uygulamayı indirin
5-yüklü busybox ve gsii-tamir çalıştırGsiirepair diyor ve ilk adımı ve diğer instarction'ı seçiyor.
7-şimdi ikinci adımı ve diğer instraction seçin
8-adım 3 adım ve diğer instraction ur telefon şimdi yeniden başlatmalı ve düzeltilmelidir
9-eğer yapamazsanız 3. adımı tekrar yapabilir ve tekrar başlatmasına izin verin

SİZİN İÇİN ÇEVİRDİM
umut111 umut111 - #52

Birde söyle bizim forum'a üye olsun :)
Modem dosyası virüslü
voltran2008 voltran2008 - #53
Modem dosyası virüslü

bir kendine gel ne virüsü!!! Dosya md5 dosyası ne virüsü...
Uzantısı Zip veya Rar bile değil!!! Bilip bilmeden bir tarafından uydurma... Orjinal Samsung yazılımı... Sen bilgisayarı bomba diye karakola götürürken, biz 56K Modemle internete bağlanıyorduk...

CP_G920FXXU6ERD3_CP9525046_CL13115714_QB17869413_REV02_user_low_ship.tar.md5
voltran2008 voltran2008 - #54
Modem dosyası virüslü

Bak bakalım virüs var mı? Klavye ve mouse tarifide yapiim mi sana istiyorsan gel bilgisayar nasıl açılır kapanır dersinide vereyim sana bedava:

virüs var mı yok mu bakabilirsiniz!!!!
H hussam - #55
Cihazına SPT box ile Reset FRP yapılması gerekiyor. Sonra güncel en son sürümü yükle ve recoveryden wipe seçeneklerini uygula. İmei bilgin tekrar gelecektir.
voltran2008 voltran2008 - #56
Cihazına SPT box ile Reset FRP yapılması gerekiyor. Sonra güncel en son sürümü yükle ve recoveryden wipe seçeneklerini uygula. İmei bilgin tekrar gelecektir.

adamın box'ı yok... kendiside söylüyor...
H hussam - #57
Olabilir. Bende elinde box olupta yöntemi bilmeyen için söyledim.
voltran2008 voltran2008 - #58
Paradox Paradox - #59
Sakin olalım gençler.
:ihtiyar:
umut111 umut111 - #60
Telefonu bir telefoncuya yaptırdım ankara da bootrepair yaptı sonra imei yeniden atıldı şu an sıkıntısız çalışmakta telefon.tek sıkıntım fransız romu atmış arada orange diye yazı çıkıyor açılıp kapanırken 5 saniye görünüyor (orange şebekeymiş) sonra s6 samsung vsvs. açıkcası hoşuma gitmedi. tr romu yüklesem gene imei im kaçar mı benden?:D
145316 145316 - #61
Telefonu bir telefoncuya yaptırdım ankara da bootrepair yaptı sonra imei yeniden atıldı şu an sıkıntısız çalışmakta telefon.tek sıkıntım fransız romu atmış arada orange diye yazı çıkıyor açılıp kapanırken 5 saniye görünüyor (orange şebekeymiş) sonra s6 samsung vsvs. açıkcası hoşuma gitmedi. tr romu yüklesem gene imei im kaçar mı benden?:D
imei gitmez ama şebekede ağda kayıtlı değil der bence hiç uğraşma :ciz:
M Machine - #62

Orange fransız menşeili uluslar arası operatör şirketidir.
Bizim vodafone turkcell vs telefonlar'ın açılış ekranı gibi düşün.
Şebekeyle orange'nin alakası yok.
Yazılım yüklemesi yaparsan imei numaran büyük ihtimalle silinmeyecektir.
Lakin, şebeke almayacak cihazın.
145316 145316 - #63
Orange fransız menşeili uluslar arası operatör şirketidir.
Bizim vodafone turkcell vs telefonlar'ın açılış ekranı gibi düşün.
Şebekeyle orange'nin alakası yok.
Yazılım yüklemesi yaparsan imei numaran büyük ihtimalle silinmeyecektir.
Lakin, şebeke almayacak cihazın.
ADAM WİKİPEDİ GİBİ:zuhaha:
M Machine - #64
Paradox Paradox - #65
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-s6-sm-920fq-imei-gorunmuyor.6871/