Samsung Galaxy SM-G950F Rom Sonrası Şebeke Sorunu

Samsung Galaxy SM-G950F Rom Sonrası Şebeke Sorunu

BeyhanBehrem BeyhanBehrem - #1
Öncelikle merhabalar bu işlerde çok bilgi sahibi değilim gereksiz anlatimda bulunduydam kusuruma bakmayın

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)
Cihazıma telefonun kamerası yazılımsal olarak gittiği için ROM kurmaya karar verdim. O kadar araştırdım ettim sonunda güzel bir ROM buldum (hades ROM)
İlk işim Odin kullanarak telefonuma uygun TWRP'yi kurmak oldu.
Ayni anda gereken ROM indirdim ve TWRP üzerinden efs Backup alıp Drive klasörüne attım.

Sonraki adım olarak TWRP üzerinden ROM kurulurken benden istenen wipe chace-data-System dosyalarını silmek oldu.

Ve ROM'u kurmaya başladım.
Her şey yolunda gitti istediğime ulaştım derken SIM kartımı takıp arama yapim dedim :) ve her şeyin yolunda gitmediğini öğrendim içim burkuldu.
Telefonda iki hat bulunuyor sinyal var gözüküyor ama sadece acil aramalara açık.
Efs bacup dosyami defalarca yuklememe rağmen aynı durum.
(Cihazım IMEI repair yapılmış bir cihaz)
*#0011# yaparak service statüsüne girdiğimde.
IMEI status: Ng olarak görünüyor.
Fakat telefonda IMEI adına silinmiş bir şey yok olduğu gibi duruyor.WIFI aramasını açtigim zaman VODAFONE TURKEY ibaresi yer alıyor
Bana bu konuda yardımcı olabilecek bir üstad varımdır buralarda ^-^
Şimdiden sorularınız ve dusunceleriniz için teşekkür eder şükranlarımı sunarım...

Screenshot_20210322-001550_DeviceKeystring.jpg

Screenshot_20210322-001612_Service mode RIL.jpg

Screenshot_20210322-001715_Settings.jpg
BeyhanBehrem BeyhanBehrem - #2
Yardimci olacak birileri varmı?
Bu romu kullanmak istiyorum uzaktan bağlantı kurarak (maddi yönden) yapabilecek bir arkadas varmidir
ugur_acak ugur_acak - #3
Yardimci olacak birileri varmı?
Bu romu kullanmak istiyorum uzaktan bağlantı kurarak (maddi yönden) yapabilecek bir arkadas varmidir
imei statün NG olmuş cihazı rootlayıp patch certifica yapacaksın bu işlemi yapabilmen için elinde box olması lazım z3x ya da chimera
BeyhanBehrem BeyhanBehrem - #4
imei statün NG olmuş cihazı rootlayıp patch certifica yapacaksın bu işlemi yapabilmen için elinde box olması lazım z3x ya da chimera
Peki şuanki benim kurduğum custom roma bu işlem yapılabilir mi?
ugur_acak ugur_acak - #5
yapabilirsin
zalimbeeg zalimbeeg - #6
Merhaba şuan bende aynı sorunla karşılaştım sonuç alabildinmi?
:sarsma:
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-sm-g950f-rom-sonrasi-sebeke-sorunu.11388/