Root Sony Xperia XA Ultra F3211-F3212 TWRP Root

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Merhaba

Xperia XA Ultra'nın köklerini nasıl geliştireceğinize ilişkin güncelleştirilmiş bir kılavuzu sizinle paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum.

Bu kılavuz NOUGAT (Android 7.0) içindir.

Sony Xperia XA Ultra Root Nasıl Yapılır

Sony Xperia XA Ultra, kesintisiz tasarımı olan orta düzey bir akıllı telefon. Yeterli özelliklere sahiptir ve Android'i aptly çalıştırın. Bu yönleri bu telefon harika bir günlük yaşam tarzı sunar. Ancak Sony hisse senedi Android, çöp sepeti ve tüm engeller ile uğraşmaktadır Android birçok gizlilik sorunları vardır.

Telefonu Root yaparak, bu sınırlamaları atlatabilir. Viper4Android ile sesi geliştirebilir, sunucuları engelleyebilir, dns-crypt'i kurabilir ve genel uyumluluğu geliştirebilirsiniz.Aşağıdaki bölümlerde telefonunuzu Rootlandırma adımlarını sunacağım.

Ancak dikkatli bir söz söylemeden önce (veya neden telefonunuzu kurmamayı tercih ederseniz seçin)
1. Boot Loader'ın kilidini AÇIN. ( Anlatılmıştır) Açtığınızda cihazınızın garanti dışı kalacagını ve cihazın DRM'sini geçeceksiniz ve fotoğraf çekerken düşük ışıkta X-Reality ve görüntü optimizasyonunu kaybedeceksiniz.
2. DRM anahtarlarınızı (TA yedekleme) şu kılavuza uyarak kaydedebilirsiniz
ÖNCE bunu yapmak zorundasın açılış yükleyicisinin kilidini açtığınızda, eski bir Marshmallow yazılımına indirmeniz gerekiyor; şimdilik yedeklemenizi Root kurup geri yükleyemezsiniz.
3. Telefonunuzu yeniden kilitleyebilir ve bir yedekleme varsa ama Root ve kurtarma kaybedersen, DRM'yi geri yükleyecektir.
4. Önyükleyicinizin kilidini
açmanız cihazın silinmesine neden olacaktır (fabrika varsayılanına sıfırlama) 5. Telefonunuzda gizli dosyalar varsa, önyükleyicinizin kilidini açmayın, telefonunuz kilitli olduğu sürece verileriniz resmen güvenlidir.
6. Bu kılavuzu izlemeden önce kişisel verilerinizin tam bir yedeklemesini yapın.

Yöntem

1. Önyükleyicinin kilidini açıp açmadığınızı, devam etmek için gerekli olup olmadığını öğrenin. Aşağıdakileri yazın: * # * # 7378423 # * # * sonra Servis bilgisi ---> Yapılandırma ---> "Bootloader kilidinin açık olduğundan emin olun: Evet" seçeneğini seçin.Bu noktada, telefonun No (Hayır) veya ekrandaki herhangi bir cevap varsa, rootolarak bağlanmanız imkansız olacaktır.

2. XA Ultra ADB ve Fastboot sürücülerini indirin:

3. Windows için tümleşik Xperifirm 0.9.23.2 ile FLASHTOOL'u indirin , bunu
önyükleyicinizin kilidini açmak için de kullanabilirsiniz
FLASHTOOL'UN ESKİ ŞEKLİNİ KULLANMAYIN VE FİRMA KAZANIMLARINI BÜTÜNLEŞEN XPERIFIRM'DAN İNDİRİN.

4. Bootloaderı açın.

5. Telefonunuz için uygun dosyaları indirin:

Magisk Yöneticisi apk paketi:
XA Tek Sim ve Çift Sim için:

TWRP :

Önyükleme:

6. Telefonu kapatın ve SADECE "BOOT_DELIVERY"
Flashtool ile Marshmallow bellenimi (diğer tüm bölümleri hariç tutun ), yalnızca "İçerik" sütununda "boot_delivery.xml" görmeniz gerekir .

7. Telefonu tekrar kapatın ve telefonu Fastboot moduna girin (güç kapalıyken Vol + tuşunu basılı tutun ve telefonu takın). Ledli mavi olmalı.

8. İndirilen önyükleme ve kurtarma işlemini "C: \ Flashtool \ x10flasher_lib" klasörüne kopyalayın ve bilgisayarınız dosya uzantılarını göstermek üzere ayarlanmamışsa onları
sonunda .img olmadan remane edin, boot.img ve recovery.img olarak yeniden adlandırın .

9. Flash kurtarma ve önyükleme "fastboot flash önyükleme boot.img" ve "fastboot flash recovery recovery.img" komutları ve daha sonra bunları silmek.

10. Telefonun fişini çekin, "Vol-" ve "Power" düğmelerini basılı tutun. Telefon titreştikten sonra tüm düğmeleri serbest bırakın.

11. TWRP kurtarma içindesiniz, şifre isteminde "İptal" e basın

12. Bir sonraki ekranda "İzin vermek için hızlıca kaydır" düğmesine basın.

13. TWRP yedeklerini / veri bölümünün erişimlerini geri yüklemek için dahili şifrelemeyi kaldırmak için "userdata" bölümünü biçimlendirin, "silin" e gidin ve "format verileri" ne hafifçe vurun. Bunu yapmazsanız, telefonunuz
Xperia logosunda bootloop yapar. Kişisel verilerinizi daha önce yedeklemeyi unutmayın !!

14. Android'e yeniden başlatın (yaklaşık 10 dakika sürer) Giriş ekranında oluncaya kadar talimatları uygulayın.

15. Verilen bağlantıdan Magisk Manager apk paketini kurun, daha önce güvenlik menüsünde "Bilinmeyen kaynakları" etkinleştirmeniz gerekir.

16. Magisk Yöneticisi'ni açın ve alttaki "İndir" düğmesine dokunun, karşıdan yükleme tamamlandığını görene kadar bekleyin ve kurtarma için yeniden başlatın.

17. "Yükle" ye gidin ve "Magisk-vX.XX.zip" i seçin

18. Telefonu yeniden başlatın.

19. Telefonunuz Rootlanmıştır.

Sonuç

Bu adımlardan sonra telefonunuz Rootlu olmalı ve sisteme Root erişim hakkına sahip olabilirsiniz. Xperia XA Ultra'ya Root atma, Single Sim ve Dual Sim üzerinde çalıştığı onaylandı.

Unutmayınız.
Buradaki işlemler yapılırken yanlış işlem yapıldığı takdirde cihazınızda zarar oluşabilir ve Cihazda oluşacak zarardan
ve sorumlu değilimdir

Moderatör tarafında düzenlendi:

ecelik

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Ocak 2017
11
8
3
49
üstad bilgi için teşekkürler tümünü yaptım fakat cihaz hibir şekilde recovery e gecmiyor yardımcı olurmusunuz
cihaz xa ultra f3211 7.0

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
üstad bilgi için teşekkürler tümünü yaptım fakat cihaz hibir şekilde recovery e gecmiyor yardımcı olurmusunuz
cihaz xa ultra f3211 7.0
"Güç kapalıyken Vol + tuşunu basılı tutun ve telefonu takın." Bu işlemle girmesi gerekmektedir. Girdiği zaman cihazın üst tarafında bildirim ışığı yeşil olarak yanacaktır. Ekrana her hangi bir bildirim gelmeyecektir.

ecelik

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Ocak 2017
11
8
3
49
"Güç kapalıyken Vol + tuşunu basılı tutun ve telefonu takın." Bu işlemle girmesi gerekmektedir. Girdiği zaman cihazın üst tarafında bildirim ışığı yeşil olarak yanacaktır. Ekrana her hangi bir bildirim gelmeyecektir.

yanlış anlaşıldı herhalde recovery mode girmiyor recovery moda geçecekki su yükleyelim yani TWRP kurtarmaya gecmiyor

mesut094915

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2017
2
0
1
27
marshmallow bellenimi demişsiniz fakat flashtoolda nougat bulunuyor ve boot delivery flashlanırken sorun yaşıyorum. Flashlama işlemi gerçekleşmiyor.

mesut094915

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2017
2
0
1
27
Tüm adımları gerçekleştirdim fakat bu kez de twrpde kalıyor cihaz reboot system dediğimde yeniden twrpye dönüyor.

Makistan

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ocak 2019
1
0
1
39
Sıkıntısız yapan var mı. Ben de bi kaç gün içinde yapacağım. Bu dönemde telefonun elimde patlamasını istemiyorum.
Bir de sanıp m buradaki yazılar translate ile çevrilmiş. Bi el atıp anlaşılacak şekle getirilse daha iyi olur diye düşünüyorum. Resimli anlatım fena olmazdı
İyi çalışmalar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sıkıntısız yapan var mı. Ben de bi kaç gün içinde yapacağım. Bu dönemde telefonun elimde patlamasını istemiyorum.
Bir de sanıp m buradaki yazılar translate ile çevrilmiş. Bi el atıp anlaşılacak şekle getirilse daha iyi olur diye düşünüyorum. Resimli anlatım fena olmazdı
İyi çalışmalar

Ne yazık ki elimizde olan bu.
Daha fazlası yok.

gobrasoft

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ara 2017
3
0
1
38
Valla ben 50 çeşit yöntemle denedim. cihaza twrp yükleniyor. root da oluyor sorun yok fakat twrp ile hafıza kartına veya tel hafızasına bir türlü erişemedim. Sürekli şifre istiyor. İstememesi için bölümleri tekrar biçimlendirip dalvik cache vs herşey silmek gerekiyor. Bu kez görüyor fakat işletim sistemi de uçmuş oluyor haliyle. Tekrar flash tools ile yükleyince twrp gidiyor. Twrp yükleyeyim diyorsun sonrasında bu kez yine şifreleniyor telefon. android 6 rom da denemek lazım ben 7 de randıman alamadım. Üstte arkadaş sormuş yapan varmı diye. tavsiyem hiç bulaşma.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Valla ben 50 çeşit yöntemle denedim. cihaza twrp yükleniyor. root da oluyor sorun yok fakat twrp ile hafıza kartına veya tel hafızasına bir türlü erişemedim. Sürekli şifre istiyor. İstememesi için bölümleri tekrar biçimlendirip dalvik cache vs herşey silmek gerekiyor. Bu kez görüyor fakat işletim sistemi de uçmuş oluyor haliyle. Tekrar flash tools ile yükleyince twrp gidiyor. Twrp yükleyeyim diyorsun sonrasında bu kez yine şifreleniyor telefon. android 6 rom da denemek lazım ben 7 de randıman alamadım. Üstte arkadaş sormuş yapan varmı diye. tavsiyem hiç bulaşma.

:tsk:

erbil51

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ocak 2019
4
1
3
36
Slm arkadaşlar twrp yi sadece root atmak için istiyorsanız yüklemenize gerek yok, ekte verdiğim boot u flashlayıp magisk apk kuyrup root yetkisi verebirsiniz, ayrıca işinize yarayacağını düşündüğüm proğramlarıda ekledim. Bende uzun zamandır twrpyi yüklemeyi düşünüyordum ve dün gece yaptım bazı sıkıntılar oluyor, bunun için twrp yi yükleyince hemen yedek almanızı tasiye ediyorum. Bendedeki oluşan sıkıntı telefonu sıfırlamadan açsam da sıfırlasam da hiç bir launcher çalışmıyor durdu olarak uyarı çıkıyor. Telefonu twrp ile silip yedekten geri yüklediğimde her şey normal çalıştı ve twrp var. Yukarıda anlatılanda 6. İşlemde flashtool da ekdeki ekran görüntüsündegöründüğü gibi sadece "BOOT_DELIVERY" yi yüklemelisiniz, çıkarma kısımında diğerlerine tik koyarak çıkartabilirsiniz. Boot yerine de ekte verdiği patched_boot.img kullanırsanız sıkıntı yaşamıyocanızı düşünüyorum.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Slm arkadaşlar twrp yi sadece root atmak için istiyorsanız yüklemenize gerek yok, ekte verdiğim boot u flashlayıp magisk apk kuyrup root yetkisi verebirsiniz, ayrıca işinize yarayacağını düşündüğüm proğramlarıda ekledim. Bende uzun zamandır twrpyi yüklemeyi düşünüyordum ve dün gece yaptım bazı sıkıntılar oluyor, bunun için twrp yi yükleyince hemen yedek almanızı tasiye ediyorum. Bendedeki oluşan sıkıntı telefonu sıfırlamadan açsam da sıfırlasam da hiç bir launcher çalışmıyor durdu olarak uyarı çıkıyor. Telefonu twrp ile silip yedekten geri yüklediğimde her şey normal çalıştı ve twrp var. Yukarıda anlatılanda 6. İşlemde flashtool da ekdeki ekran görüntüsündegöründüğü gibi sadece "BOOT_DELIVERY" yi yüklemelisiniz, çıkarma kısımında diğerlerine tik koyarak çıkartabilirsiniz. Boot yerine de ekte verdiği patched_boot.img kullanırsanız sıkıntı yaşamıyocanızı düşünüyorum.

:tsk:

nereye6630

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 May 2018
16
2
3
34
recoverye giremiyorm arkadaslar frp yi gecemedim kıracagım sımdı telefonu octoplusla yapaym diyorm usb hata ayıklama kapalı yüne olmuyor delirecegim