Vestel V Tab 1041 Bios

Meta başlık: Vestel V Tab 1041 Bios

Meta açıklama: Vestel V Tab 1041 Bios

Yazdır

semben

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ocak 2021
21
2
3
32
Uzun zamandır bu problemi yaşıyordum Bir kaç arkadaşın tabletten yedek aldım deriverlar da dahil bunları sizinle akşam eve geçince paylaşağım. Süreç içerisinde bir çok kötü niyetli insana denk geldim siz öyle insanlar ile muhattab olmak zorunda kalmayım amacım.
İphone dosyaları indiremediğimden dolayı buraya yüklüyemiyorum akşama o iş tamam :)

benim tablete gelince biosu kesinlikle şaselemeye kalkmayın power çipini halletmişim çipi sipariş ettim muhtemel yarın onuda değiştiricem
Çip değişimi için
Krem lehim
Flux
Sıcak hava havyası
Ekipman olarak şart düz hayva işe olacak iş değil zorlar sizi bilginiz olsun.
Şaselemeden önce şarjda kırmızı şarj ışığı yanıyordu şaseden sonra axp288c power çipi yandı şarjda şarj ışığı yanmıyor usb den kesintili voltaj çıkışı var benzer arızalarda önce mosfed smd kondansatör kontrolü yapın ardından çipe yönelin.

Vestel 1041 Bios Yazılımı 2 Makinadan Yedek alınmış bios var dosya içinde biri denendi çalışıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: teknimen

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
Arkadaşım bios dosyaları indirilmiyor sadece görüntüleniyor, indirme izni yok ayrıca bios dosyalarının yedeği nasıl aldınız eprom cihazı ile çip üzerinden okutarak mı aldınız?

• Beğen
Tepkiler: guilty_2121

semben

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ocak 2021
21
2
3
32
Düzenledim makinadan okuttuk program ile cihaz üzerinden okunanda içinde mevcut box ile

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
Düzenledim makinadan okuttuk program ile cihaz üzerinden okunanda içinde mevcut box ile
Arkadaşım hangi cihaz ile bios dosyasını okuyup yedek aldın? Benim elimde TL866 II plus var ama bios çipini tanımıyor ve o nedenle okup yazamıyor yada ben beceremiyorum. Bilgi verirmisin?

Son düzenleme:
  • Beğen

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Dostum afu ile windows üzerinden bios logo değiştirmeye kalktım. yedek aldım. 4mb aldı. logoyu değiştim biosu afu ile yükledim şimdi cihaz açılmıyor. elimde ch341apro ve 1.8 volt adaptör var. uygun yerlere lehimleme yaptım. biosu okuyorum. silip baştan kendi biosumu yazdım olmadı. seninkileri yazdım olmadı. elinde başka bios dump var mı? ya da bi yol göster sana zahmet.

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
Dostum afu ile windows üzerinden bios logo değiştirmeye kalktım. yedek aldım. 4mb aldı. logoyu değiştim biosu afu ile yükledim şimdi cihaz açılmıyor. elimde ch341apro ve 1.8 volt adaptör var. uygun yerlere lehimleme yaptım. biosu okuyorum. silip baştan kendi biosumu yazdım olmadı. seninkileri yazdım olmadı. elinde başka bios dump var mı? ya da bi yol göster sana zahmet.
Arkadaşım bende aynı hatayı yaptım ve bios çöktü cihaz açılmadı. Paylaşılan dosyadan 8mb olanını yükle. Bu arada elindeki cihaz bios cipini kendisi otomatik olarak mı buluyor yoksa sen mi seçiyorsun? Ben kendim mx25u6435f olarak seçtim ama olmuyor. Cihaz kendisi otomatik olarak mx25L serisi bir çipi seçiyor ve sorunsuz okuyup yazıyor bu konuya dikkat et derim. Bu arada çipin pin sıralamasına dikkat et

• Beğen

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Arkadaşım bende aynı hatayı yaptım ve bios çöktü cihaz açılmadı. Paylaşılan dosyadan 8mb olanını yükle. Bu arada elindeki cihaz bios cipini kendisi otomatik olarak mı buluyor yoksa sen mi seçiyorsun? Ben kendim mx25u6435f olarak seçtim ama olmuyor. Cihaz kendisi otomatik olarak mx25L serisi bir çipi seçiyor ve sorunsuz okuyup yazıyor bu konuya dikkat et derim. Bu arada çipin pin sıralamasına dikkat et

Dostum Asprogramer ve neoprogramer ile ben seçtim. Görüyor, okuyorum, yazıyorum. tabi ne kadar doğru yazıyor bilmiyorm. sonra açılmıyor kendi biosumu senin 8mb lik biosun son yarısına ekledim o kısım çok benzerdi afu ile de son yarısını okuduğu belliydi. öyle yazdım yine açılmadı.
Bir kaç sorum var axp288c nin yandığını nasıl anladın? usb taktığım zaman ışığı hala yanıyor.
hangi program ile chip tanıma yapıp yazdın versiyonu ile paylaşırsan sevinirim.

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
Dostum Asprogramer ve neoprogramer ile ben seçtim. Görüyor, okuyorum, yazıyorum. tabi ne kadar doğru yazıyor bilmiyorm. sonra açılmıyor kendi biosumu senin 8mb lik biosun son yarısına ekledim o kısım çok benzerdi afu ile de son yarısını okuduğu belliydi. öyle yazdım yine açılmadı.
Bir kaç sorum var axp288c nin yandığını nasıl anladın? usb taktığım zaman ışığı hala yanıyor.
hangi program ile chip tanıma yapıp yazdın versiyonu ile paylaşırsan sevinirim.
Arkadaşım bios dosyasını ben paylaşmadım ve axp288c yanma olayı benim başıma gelmedi o paylaşımı başka bi arkadaş yapmıştı. Ben sadece paylaşılan bios dosyasını alıp yazdım. 8 mb olan dosyayı indirip kendi cipini önce sil daha sonra yaz. Ben yazarken ilk önce cipi kendi modeli olan mx25u6435F seçtim ama hata veriyor yazmıyor, daha sonra otomatik seçimi tercih edince sorunsuz okuyup silip yazıyor.

• Beğen

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Arkadaşım bios dosyasını ben paylaşmadım ve axp288c yanma olayı benim başıma gelmedi o paylaşımı başka bi arkadaş yapmıştı. Ben sadece paylaşılan bios dosyasını alıp yazdım. 8 mb olan dosyayı indirip kendi cipini önce sil daha sonra yaz. Ben yazarken ilk önce cipi kendi modeli olan mx25u6435F seçtim ama hata veriyor yazmıyor, daha sonra otomatik seçimi tercih edince sorunsuz okuyup silip yazıyor.
pardon dostum cevap geleceğini hiç ummayarak yazmıştım. cevap gelince heyacanla fark etmemişim :D peki sen hangi program ile yazdın ?

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Ben TL866 II Plus kullanıyorum. Bu arada axp288c çipine takılmayın o yanmamıştır. Bende bios logosunu değiştirip yükleyince cihaz açılmamıştı. Biosu düzeltince açılıyor.
25L olarak 8mb lik biosu yazım ama maalesef gelmedi. çok da severek almıştım kullanamadan bozduk :confused:
sizin kendi bios yedeğiniz var mı? bir de onu deyeyim? malum bu site dışında yedek de yok.
axp yi ölçtüm ama genel olarak sorun yok gibi yani bobinlerinde voltaj var.

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
25L olarak 8mb lik biosu yazım ama maalesef gelmedi. çok da severek almıştım kullanamadan bozduk :confused:
sizin kendi bios yedeğiniz var mı? bir de onu deyeyim? malum bu site dışında yedek de yok.
axp yi ölçtüm ama genel olarak sorun yok gibi yani bobinlerinde voltaj var.
Bende yedek buradaki 8 mb lik dosyayı yükledim. Sizin yüklemedemi bir sorun oluyor acaba? 8mb lık Dosyayı yazdıktan sonra cipi tekrar okuyun içeriği yazılan dosyayla aynımı kontrol edin. Bazen sorunsuz yazmış gibi görünüp yazılmıyor yada eksik yazılabiliyor. Yada bios cipi bozulmuş olabilir yazılmıyordur. Başkada birşey diyemeyeceğim.

• Beğen

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Bende yedek buradaki 8 mb lik dosyayı yükledim. Sizin yüklemedemi bir sorun oluyor acaba? 8mb lık Dosyayı yazdıktan sonra cipi tekrar okuyun içeriği yazılan dosyayla aynımı kontrol edin. Bazen sorunsuz yazmış gibi görünüp yazılmıyor yada eksik yazılabiliyor. Yada bios cipi bozulmuş olabilir yazılmıyordur. Başkada birşey diyemeyeceğim.
Kabaca baktığımda doğru yazmış gibi görünse de sorun oluyor olabilir. Bios chipini söküp mü yazmalıyım acaba?

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
Kabaca baktığımda doğru yazmış gibi görünse de sorun oluyor olabilir. Bios chipini söküp mü yazmalıyım acaba?
Ben sökerek yazmıştım belki fark olabilir. Sıcak hava tabancası veya üflemeli havya varsa sökün. Ben sıcak hava tabancası ile söktüm. Anakartı sökün, cipin olduğu alan hariç anakartı alüminyum folya ile kaplayıp öyle ısı verin

• Beğen

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Ben sökerek yazmıştım belki fark olabilir. Sıcak hava tabancası veya üflemeli havya varsa sökün. Ben sıcak hava tabancası ile söktüm. Anakartı sökün, cipin olduğu alan hariç anakartı alüminyum folya ile kaplayıp öyle ısı verin
Söktüm, erase, blank, write, verify yaptığımda verify'da daima hata alıyorum. Sanırım bios chip im arızalı. Çıkma anakart bulursam güncelleyeceğim

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
Söktüm, erase, blank, write, verify yaptığımda verify'da daima hata alıyorum. Sanırım bios chip im arızalı. Çıkma anakart bulursam güncelleyeceğim
Eprom cihazı bios cipini otomatik olarak tanıyor mu ? Yani belli bir cip modeli seçiyor mu? Yoksa sen manuel olarak mı seçiyorsun. Ben manuel cipin kendi modelini seçtiğimde aynı şekilde hatalar vermişti. Eğer cihaz cipi tanıyorsa cip arızalı değildir.

• Beğen