Vestel Venus V3 5580 IMEI Numarası Silindi

Vestel Venus V3 5580 IMEI Numarası Silindi

bukalemun82 bukalemun82 - #1
slm arkadaşlar cihaz frp açılacak diye geldi frp kısa yoldan web ve frp exe açmadı yazılım yükledim spflashla açtı fakat serinumarası uçmuş boş gösteriyor resetleme yaptım düzelmedi tekrar yazılım denedim düzelmedi mtk ve mobile uncle tools ve quolcoom ımeıwriete programları denedim aynı düzelmedi başka nasıl yuapabilirim cihaz çalışıyor sorunsuz fakat serinumarası boş nasıl getirebilirim başka
braveturks braveturks - #2
Arkadaşım sorunu tane tane ve tam olarak ne olduğunu izah eder misin? Serisi ile kastetmek istediğin "imei" numarası mı? Sanırım cevabın evet olacak.

Telefona spflash tool ile yazılım atarken "format all" seçili olarak yaptığın için telefondaki her şeyi siliyor ve yazılımı tekrar yüklüyor. Bu esnada frp kilidi de kalkıyor. sigmakey gibi bir box yardımı ile imei onarmayı dene, düzelir. Ben de Vestel marka cihazların frp kilidini bilinçli olarak bu şekilde kaldırıyorum.

Lütfen yazım kurallarına dikkat ederek konu açınız ki, anlatmak istediğinizi insanlar anlayıp size daha iyi yardımcı olabilsin.
bukalemun82 bukalemun82 - #3
maalesef ustad sigmakey yok sağlam stabil yazzılım veya ilk versiyon 5.0 androıd bulabilirmiyiz cihazdaki 6.0 android sürümü eski version varsa belki yazılım atılınca serilsi düzelebilir
braveturks braveturks - #4
maalesef ustad sigmakey yok sağlam stabil yazzılım veya ilk versiyon 5.0 androıd bulabilirmiyiz cihazdaki 6.0 android sürümü eski version varsa belki yazılım atılınca serilsi düzelebilir

Düzeleceğini pek sanmıyorum. Box ya da herhangi bir mtk tool ile imei onarmayı dene.
bukalemun82 bukalemun82 - #5
mtk toll programları denedim usb port hiç görmüyor diag portları açamadım sıkıntı burda aslında görse iyi olcak yazacaktır mtk usb com devredışı yapıp port diagları aktif edemedim nasıl yapabiliriz aslında Windows7 usb devre dışı yapıp diagport açıyorduk uzun zamandır yapmadım yazısı vardı bilen varsa yazsa iyi olur
braveturks braveturks - #6
  • Diag port qualcomm işlemcili telefonlarda olur. MTK işlemcili telefonlarda "Engineering Mode" olur.
  • Mtk işlemcili telefonlarda usb port açmanıza gerek yok. MediaTek Vcom driver kurmanız yeterli olacaktır.
  • Mediatek vcom port için özel bir uğraşa gerek yok. Telefon kapalı iken usb bağla, bilgisayar MediaTek olarak görür.
silivriserdar silivriserdar - #7
slm arkadaşlar cihaz frp açılacak diye geldi frp kısa yoldan web ve frp exe açmadı yazılım yükledim spflashla açtı fakat serinumarası uçmuş boş gösteriyor resetleme yaptım düzelmedi tekrar yazılım denedim düzelmedi mtk ve mobile uncle tools ve quolcoom ımeıwriete programları denedim aynı düzelmedi başka nasıl yuapabilirim cihaz çalışıyor sorunsuz fakat serinumarası boş nasıl getirebilirim başka
Cihaz mtk İşlemcili ve mt6753 bunun imei düzeltmesi için Maui meta programı ile yapabilirsiniz. Cihazı komple kapatın ve Maui meta programı ile blpg dosyasını gösterip imei düzeltme yapın. Cihaz aygıt yöneticisinde mtk olarak gözükmesi lazım bu işlemler için. Yoksa Maui meta programı cihazı görmeyecektir. Ve imei düzeltme yapamazsınız.
Paradox Paradox - #8

• Diag port qualcomm işlemcili telefonlarda olur. MTK işlemcili telefonlarda "Engineering Mode" olur.
    Mtk işlemcili telefonlarda usb port açmanıza gerek yok. MediaTek Vcom driver kurmanız yeterli olacaktır.
    Mediatek vcom port için özel bir uğraşa gerek yok. Telefon kapalı iken usb bağla, bilgisayar MediaTek olarak görür.

Adam paniklemiş ve bir şeyleri biraz karıştırmış.
Böyle durumlarda işe biraz ara vermek her zaman iyi gelir.
Paradox Paradox - #9
Aşağıdaki videoları izlemeniz faydalı olacaktır.
Üstteki geçici işlemdir.
Telefonu her fabrika ayarlarına çektiğinizde tekrarlamanız gerekir.

bukalemun82 bukalemun82 - #10
çözdüm sorunu ustadlar teşekkürler
yapılan işlemler
V3 5580 İMEİ REPAİR
MediaTek MTK 6753 işlemcileri yeni nesil cihazlar için geçerli oluyor
seskısma ve usb takın işlem yapmazsa bataryasız takın yazdıracaktır
Maui META Write IMEI PROGRAMI ile yap sorunsuz yazıyor
Maui_META_v9.1604.02.00.exe kur yazdır

arka kamera çalışmazsa v3 5580 tekrar yazılmını yükleyin işlem tamamdır
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #11
Bunu konularıma ekliyorum.
Birçok kisinin yararına olacaktir.
Tesekkurler.
AdiL35 AdiL35 - #12
sayende usta çözdüm diger programlar hiç işe yaramıyor..
phylemantineman phylemantineman - #13
bana bi cihaz geldi geldiğinde ssmuştu cihazı hallettim yalnız imei bölgesi silindi maui metadan da görmüyo cdc driver falanda yükledim gene görmüyo 3sn falan bi gelio sonra geri gidiyor
Paradox Paradox - #14
bana bi cihaz geldi geldiğinde ssmuştu cihazı hallettim yalnız imei bölgesi silindi maui metadan da görmüyo cdc driver falanda yükledim gene görmüyo 3sn falan bi gelio sonra geri gidiyor

Muhtemelen ya sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsunuzdur ya da programı kullanırken bir şeyleri gözden kaçırıyorsunuzdur.
Konuyla ilgili olarak, bulunan diğer kaynaklara da bakmanız faydalı olacaktır.
phylemantineman phylemantineman - #15
Muhtemelen ya sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsunuzdur ya da programı kullanırken bir şeyleri gözden kaçırıyorsunuzdur.
Konuyla ilgili olarak, bulunan diğer kaynaklara da bakmanız faydalı olacaktır.
pc driverlarında skntı varmış başka pc de denedim oldu saolun teşekkür ederim
M Machine - #16
pc driverlarında skntı varmış başka pc de denedim oldu saolun teşekkür ederim

Geçmiş olsun.
WatchAndLearn WatchAndLearn - #17
yapılan işlemler
V3 5580 İMEİ REPAİR

KRAL ADAMSIN Allah senden razı olsun
B blk41 - #18
yapılan işlemler
V3 5580 İMEİ REPAİR

hocam aynı işlemcili başka bir cihazda bu şekilde bir türlü imei tamiri yapamadım. bir sürü driver denememe rağmen maui meta programı telefonu görmüyor. hangi driverleri kullandın. linkini yazar mısın yada driverleri paylaşır mısın.

ses kısma tuşuna basılı iken mi usb yi takacağız. işlemleri sırasıyla benim gibi amatör biri için daha açıklayıcı yazar mısın.

birde hangi işletim sistemini kullanıyorsun. farkediyor mu. bende 10 var.
Paradox Paradox - #19
hocam aynı işlemcili başka bir cihazda bu şekilde bir türlü imei tamiri yapamadım. bir sürü driver denememe rağmen maui meta programı telefonu görmüyor. hangi driverleri kullandın. linkini yazar mısın yada driverleri paylaşır mısın.

ses kısma tuşuna basılı iken mi usb yi takacağız. işlemleri sırasıyla benim gibi amatör biri için daha açıklayıcı yazar mısın.

birde hangi işletim sistemini kullanıyorsun. farkediyor mu. bende 10 var.

Buraya bir bakınız.
U umut4124 - #20
allah razı olsun dostum :)
T Takaya - #21
Merhaba, V3 5580T cihazımla ben de aynı sorunu yaşıyorum. Sp Flash Tool ile Format All diyerek bilinçsizce Android 7.0 yükleyince cihazın IMEI'si silindi. Tekrar stock rom'a (Turkcell Android 6.0) döndüm. Durum aynı. XP/Win10 ile deniyorum, Maui Meta cihazı görmüyor. SN Write da aynı şekilde. En azından MTK Engineering Mode ile CDS bölümünden elle IMEI girmek için cihaza root atmak istedim ama Framaroot, KingoRoot vb. yöntemler de işe yaramadı.

Yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler.
Paradox Paradox - #22
Merhaba, V3 5580T cihazımla ben de aynı sorunu yaşıyorum. Sp Flash Tool ile Format All diyerek bilinçsizce Android 7.0 yükleyince cihazın IMEI'si silindi. Tekrar stock rom'a (Turkcell Android 6.0) döndüm. Durum aynı. XP/Win10 ile deniyorum, Maui Meta cihazı görmüyor. SN Write da aynı şekilde. En azından MTK Engineering Mode ile CDS bölümünden elle IMEI girmek için cihaza root atmak istedim ama Framaroot, KingoRoot vb. yöntemler de işe yaramadı.

Yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler.

İşlemler sırasında cihazınız bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'nde ne olarak görünüyor?
T Takaya - #23
İşlemler sırasında cihazınız bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'nde ne olarak görünüyor?

Üç tip sürücü yükledim: Venus V3 5580 USB Driver, VCOM Driver, CDC Driver.

Cihazı pili takılı olarak bağladığımda, Aygıt Yönetici'nde mobil cihazlar bölümünde "MTP USB Device/Vestel Venus 5580" olarak görünüyor
Cihazı pili sökerek bağladığımda, kısa süre MTK Preloader/VCOM USB vb. olarak görünüyor ama gidip geliyor. Bu sırada Maui Meta ile reconnect diyerek bağlantı kurmaya çalışıyorum, tepki vermiyor. SN Writer'da aynı şekilde. Pil takılıyken bağlayıp Aygıt Yöneticisi'nde MTK olarak göstermeyi bir türlü başaramadım. Farklı USB kablolar denedim, farklı sistemler denedim, ses tuşlarını denedim...

60 yaş üstü bir yakınımın cihazı bu, tek derdim IMEI sorununu çözüp vermek. Root atma, rom kurma vs. bir amacım yok. Sadece SIM kart takabilmek için uğraşıyorum.
T Takaya - #24
Sonradan okuyacaklar, Google araması ile gelenler için yazıyorum: Sorun çözüldü.

MT6753 için VCOM ve CDC sürücülerini tekrar yükledim. Sonra cihazı pil takılı, kapalı şekilde ve ses tuşlarını aynı anda basılı tutarak bilgisayara bağladım. Bu şekilde Preloader USB COM port olarak gördü. Bağlantıyı kestim. Maui'yi açtım ve Reconnect'e bastım. Ardından aynı şekilde ses tuşlarının ikisine birden basılı tutarak cihazı bilgisayara bağladım. Maui cihazı gördü. Stock rom'daki BGL dosyasını gösterdim, IMEI no girdim ve işlemi tamamladım. Sorun bu şekilde çözüldü. Sabırlı şekilde tekrar tekrar denemenizi öneririm. Ben günlerce uğraştım ama sonunda oldu. Herkese iyi forumlar.
Paradox Paradox - #25
Sonradan okuyacaklar, Google araması ile gelenler için yazıyorum: Sorun çözüldü.

MT6753 için VCOM ve CDC sürücülerini tekrar yükledim. Sonra cihazı pil takılı, kapalı şekilde ve ses tuşlarını aynı anda basılı tutarak bilgisayara bağladım. Bu şekilde Preloader USB COM port olarak gördü. Bağlantıyı kestim. Maui'yi açtım ve Reconnect'e bastım. Ardından aynı şekilde ses tuşlarının ikisine birden basılı tutarak cihazı bilgisayara bağladım. Maui cihazı gördü. Stock rom'daki BGL dosyasını gösterdim, IMEI no girdim ve işlemi tamamladım. Sorun bu şekilde çözüldü. Sabırlı şekilde tekrar tekrar denemenizi öneririm. Ben günlerce uğraştım ama sonunda oldu. Herkese iyi forumlar.

:tsk:
S ssahin912 - #26
yapılan işlemler
V3 5580 İMEİ REPAİR

dosyalarıda atsaymışsın iyi olurdu. bodozlama yazmışsın ama anlayan var anlamayan var kardeşim yaa..
Paradox Paradox - #27
dosyalarıda atsaymışsın iyi olurdu. bodozlama yazmışsın ama anlayan var anlamayan var kardeşim yaa..

Program isimleri ile arama yapabilirsiniz.
A akblt - #28
ARKADAŞLAR BEN MAUI META DA V3 5580 ATMAYI BAŞARDIM. ANLATIYORUM MAUI META V10 18 ÜSTÜ SÜRÜMÜ YÜKLEYİN HİÇBİR DOSYA İNDİRMENİZE GEREK YOK KURDUKTAN SONRA AÇIN PROGRAMI TELEFON KAPALI TABİ USB KABLOYU TAKMADAN PROGRAMA CONNECT DİYORUZ SES KISMA TUŞUNA BİRAZ DAHA SERT BASILI TUTUN VE USB KABLOYU BAĞLAYIN YÜKLEME TAMAMLANANA KADAR SS KISMADAN ELİNİZİ ÇEKMEYİN. YÜKLENDİKTEN SONRA BUNLA İLGİLİ VİDEOLARI İZLEYEBİLİRSİNİZ
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vestel-venus-v3-5580-imei-numarasi-silindi.3287/