Stock Rom Vestel Venüs V3 5580 Yazılım Yüklerken USB Aygıtı Tanınmadı Hatası

Yazdır

YDincer

Üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
51
1
8
Merhaba, VESTEL v3 5580 cihazıma Magisk modülü olan EdXposed'ı yükledikten sonra reboot butonuna yanlışlıkla bastım ve telefonumu brick ettim, doğal olarak Stock ROM yüklemeye çalışıyorum ama maalesef ki bütün driverların yüklü olmasına ve SP Flash tool'un farklı versiyonlarını denememe rağmen "USB Aygıtı Tanınamadı Hatası" ile karşılaşıyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?

İşletim sistemi Win 10 Pro (Sorun telefon ile alakalı ama çözemiyorum)

Bilinmeyen USB Aygıtı (Aygıt Tanımlayıcısı İsteği Başarısız Oldu)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,514
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Sorun devam ediyor.

Cihazınızın bataryası çıkıyorsa, bir de bataryayı çıkartarak deneyiniz.
Cihazınızın bataryası çıkmıyorsa, cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız, daha sonra:
Ses kısma tuşuna basılı tutarken 30-60 saniye kadar güç tuşuna basılı tutunuz.
Yine olmazsa, bu defa aynı işlemi ses açma tuşu ile deneyiniz.
Bu sırada bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemlemeyi unutmayınız.

YDincer

Üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
51
1
8
Cihazınızın bataryası çıkıyorsa, bir de bataryayı çıkartarak deneyiniz.
Cihazınızın bataryası çıkmıyorsa, cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız, daha sonra:
Ses kısma tuşuna basılı tutarken 30-60 saniye kadar güç tuşuna basılı tutunuz.
Yine olmazsa, bu defa aynı işlemi ses açma tuşu ile deneyiniz.
Bu sırada bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemlemeyi unutmayınız.
Bataryayı çıkartarak dediklerinizi denedim ama yine aynı hatayı alıyorum. "Bilinmeyen USB Aygıtı (Aygıt Tanımlayıcısı İsteği Başarısız Oldu)"
Ayrıca bu işlemleri Ubuntu Linux ve Kali Linux işletim sistemlerinde de denedim bu sefer bilgisayar cihazı hiç görmüyor, sanırım Hard-Brick söz konusu.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,514
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Bataryayı çıkartarak dediklerinizi denedim ama yine aynı hatayı alıyorum. "Bilinmeyen USB Aygıtı (Aygıt Tanımlayıcısı İsteği Başarısız Oldu)"
Ayrıca bu işlemleri Ubuntu Linux ve Kali Linux işletim sistemlerinde de denedim bu sefer bilgisayar cihazı hiç görmüyor, sanırım Hard-Brick söz konusu.

İşlemleri aynı bilgisayarda mı deniyorsunuz?
Farklı bir bilgisayar ve farklı bir kablo denemeniz faydalı olabilir.

YDincer

Üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
51
1
8
İşlemleri aynı bilgisayarda mı deniyorsunuz?
Farklı bir bilgisayar ve farklı bir kablo denemeniz faydalı olabilir.
3 farklı bilgisayarda farklı kablolar ile denedim sorun sanıyorsam cihaz ile alakalı, Cihazda belirttiğim gibi root işlemi var ve stock recovery'e sahip. Bunu düzeltmek için imzalı herhangi bir .zip dosyasını SD Card ile flash edebilir miyim? Örnek olarak başka bir cihazın OTA Update dosyası gibi.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,514
5,653
163
www.yavuzcakar.com
3 farklı bilgisayarda farklı kablolar ile denedim sorun sanıyorsam cihaz ile alakalı, Cihazda belirttiğim gibi root işlemi var ve stock recovery'e sahip. Bunu düzeltmek için imzalı herhangi bir .zip dosyasını SD Card ile flash edebilir miyim? Örnek olarak başka bir cihazın OTA Update dosyası gibi.

Cihazınızın Recovery bölümünden yazılım yüklemesi yapılabiliyorsa, uygun bir yazılım bulmak sorununuzu çözebilir.
Cihazınızın USB girişinde bir sorun olabilir mi, kontrol ettiniz mi?

YDincer

Üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
51
1
8
Cihazınızın Recovery bölümünden yazılım yüklemesi yapılabiliyorsa, uygun bir yazılım bulmak sorununuzu çözebilir.
Cihazınızın USB girişinde bir sorun olabilir mi, kontrol ettiniz mi?
USB girişinde problem yok, kontrol ettim. Recovery'den Update yapabilmem için OTA Update dosyası lazım ama o yok.