Vodafone Smart 6 Yedek Alma

Vodafone Smart 6 Yedek Alma

hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #1
Selamun aleykum herkese merhaba
Daha önce IMEI null ile ilgili bir konu açmış telefoncu da yaptırmıştim.
Bugün telefon yine IMEI null oldu kapatip açtım düzeldi.
Tekrar aynı sorunu yasamamak için sistem dosyaları ni yedek olarak alıp böyle bir sıkıntıda tekrar yüklemek istiyorum
Böyle bisey mümkün mü mümkün ise nasıl yaparım
5.1.1 yüklü
symbazz symbazz - #2
Böyle birşeyin sorununuza çare olacağını düşünmüyorum. Bazı cihazlarda bazı yöntemlerle yapılan imei yüklemeleri geçici olabiliyor. Yani fabrika yarına dönünce yada format atınca imei gidebiliyor. Bu imei yazma işini en iyisi bir box yardımı ile yapmak, işin kalıcı olmasını sağlıyor. Ya size geçici bir yöntemle imei atılmış, yada baseband entegreniz yada flash entegreniz arızalı.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #3
En son verdiğim tamirci yazılim atıp 5.1.1 e dönmüş. Telefon gideceği zaman kendini belli ediyor kapanıp acilmalar vs sürekli bu sorundan telefoncuya gitmek istemiyorum hazır 5.1.1 varken cihazı rootladim.acaba dedim ROM yedeklmesi yapar böyle bir sıkıntı da tekrar yüklenirse düzelir mi dedim ama dediğinize göre benim cihaza geçici işlemler yapılmış .güncellemes bile yapmıyorum öyle kullanıyorum heran gidecek diye tedirginim:)
symbazz symbazz - #4
En son verdiğim tamirci yazılim atıp 5.1.1 e dönmüş. Telefon gideceği zaman kendini belli ediyor kapanıp acilmalar vs sürekli bu sorundan telefoncuya gitmek istemiyorum hazır 5.1.1 varken cihazı rootladim.acaba dedim ROM yedeklmesi yapar böyle bir sıkıntı da tekrar yüklenirse düzelir mi dedim ama dediğinize göre benim cihaza geçici işlemler yapılmış .güncellemes bile yapmıyorum öyle kullanıyorum heran gidecek diye tedirginim:)
Twrp yükleyip nandroid yedek alın. Ama imei ye çare olmaz diye biliyorum.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
silivriserdar silivriserdar - #5
Twrp yükleyip full yedek alın kenarda dursun. Herhangi birşey olursa tekrar o yediği yükleyip eski haline getirebilirsiniz.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #6
Twrp yükleyip full yedek alın kenarda dursun. Herhangi birşey olursa tekrar o yediği yükleyip eski haline getirebilirsiniz.
Serdar bey çok teşekkür ederim her zaman ilgili alakalısiniz tüm arkadaşlara teşekkür ederim twrp yükleyip full yedek alicam
silivriserdar silivriserdar - #7
Serdar bey çok teşekkür ederim her zaman ilgili alakalısiniz tüm arkadaşlara teşekkür ederim twrp yükleyip full yedek alicam
Bende custom rom kullanıyorum ve twrp yüklü cihazımda, bir sıkıntısı olunca tekrar geri eski yedeğime dönüyorum. Ayrıca bu yedek içinde efs yedeği de var.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #8
Bende custom rom kullanıyorum ve twrp yüklü cihazımda, bir sıkıntısı olunca tekrar geri eski yedeğime dönüyorum. Ayrıca bu yedek içinde efs yedeği de var.
Yanı olası bir IMEI sorunun da yedekleme IMEI sorunu halleder mi serdar bey genelde sorunum IMEI null hatası cihazımda orijinal cihaz aslında bir sorun için telefoncuya verdim daha önce o günden beri bu sıkıntı oluyor
silivriserdar silivriserdar - #9
Yanı olası bir IMEI sorunun da yedekleme IMEI sorunu halleder mi serdar bey genelde sorunum IMEI null hatası cihazımda orijinal cihaz aslında bir sorun için telefoncuya verdim daha önce o günden beri bu sıkıntı oluyor
Nasıl bıraktıysan öyle o şekilde bütün herşey gelir. Ama sorun donanımsal ise o zaman başka çareler bakmak lazım.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #10
Nasıl bıraktıysan öyle o şekilde bütün herşey gelir. Ama sorun donanımsal ise o zaman başka çareler bakmak lazım.
Yok donanımsal olduğunu sanmıyorum 2 defa bu işlem basıma geldi ikisinde de 5.1.1 yazılım atıldığında cihaz düzeldi o yüzden sanırım dediğiniz gibi efs yedeği isimi görebilir başka da bir önem almak alternatif yok zaten sanırım alıp deneyince göreceğiz tabi inşallah sıkıntı oluşmaz bidaha:)
silivriserdar silivriserdar - #11
Yok donanımsal olduğunu sanmıyorum 2 defa bu işlem basıma geldi ikisinde de 5.1.1 yazılım atıldığında cihaz düzeldi o yüzden sanırım dediğiniz gibi efs yedeği isimi görebilir başka da bir önem almak alternatif yok zaten sanırım alıp deneyince göreceğiz tabi inşallah sıkıntı oluşmaz bidaha:)
Twrp iyidir yükleyin nimetlerinden faydalanın.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #12
Twrp iyidir yükleyin nimetlerinden faydalanın.
Çok teşekkür ederim tekrar serdar bey
silivriserdar silivriserdar - #13
Çok teşekkür ederim tekrar serdar bey
Rica ederim.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #14
Serdar bey efs yedeği ni alamadan aklima gelen basıma geldi
Telefon kapandı acildi sebeke yok IMEI bilinmiyor diyor 5.1.1 yüklü suan yeni guncelleme geldi yapmadim.
Telefon rootlu hala lütfen yardımcı olun
symbazz symbazz - #15
Aşağıdaki zip dosyayı bir yere açın ve qcn uzantılı dosyayı cihaza geri yükleyin. Bunun için cihazınızda yazılımı yüklü olmalı. Qpst Config programında menüden Software Download bölümünden Restore bölümünü seçin ve bu dosyayı seçerek telefona yükleyin. İmei geri gelecektir.

printThread_attachments

• Vodafone Smart.rar
    53.8 KB · Görüntüleme: 50
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #16
Aşağıdaki zip dosyayı bir yere açın ve qcn uzantılı dosyayı cihaza geri yükleyin. Bunun için cihazınızda yazılımı yüklü olmalı. Qpst Config programında menüden Software Download bölümünden Restore bölümünü seçin ve bu dosyayı seçerek telefona yükleyin. İmei geri gelecektir.
Cok tesekkur ederim bu sorunla hemen hemen 2 ayda bir karsilasiyorum muhtemelen yine karsilacagim ilk sorunda deneyecegim cok tesekkur ederim
symbazz symbazz - #17
Rica ederim.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #18
Peki suan 5.1.1 yuklu dogal olarak guncelleme geliyor güncellemeyi yapsam imei tekrar ucar mi
symbazz symbazz - #19
İmei silinmemesi gerekiyor. En azından orjinal imei gelir.
hasanfidan1903 hasanfidan1903 - #20
İmei silinmemesi gerekiyor. En azından orjinal imei gelir.
Sıkıntı olurdiye yapmiyordum icim rahatladi güncellemeyi yapacagim tesekkurler
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vodafone-smart-6-yedek-alma.3260/