Vodafone Smart Ultra 6 Root'lu 6.0.1 Yazılım

Vodafone Smart Ultra 6 Root'lu 6.0.1 Yazılım

symbazz symbazz - #1
Vodafone Smart Ultra 6 Rootlu 6.0.1 Yazılım

0487b34464d3bc66811e835c5e28cd9b.jpg

E enes gsm - #2
nasıl yapcaz kardeş
E enes gsm - #3
nasıl yüklüycez bi anlata bilirmisin
Paradox Paradox - #4
@symbazz bu yazılımın nasıl yükleneceği hakkında bilgi verebilir misin lütfen?
symbazz symbazz - #5
Elimde yazılım var. Ama daha hiç yükleme ihtiyacı duymadım. Zannediyorum update.zip olarak sd karttan yükleniyor.
ebircan35 ebircan35 - #6
Benim test etme imkanım oldu .

Buna göre indirdiğimiz Zip dosyasını unzip ettikten sonra iki adet zipli dosya daha çıkıyor.

1)ROM 6.0.1.zip
2)UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip

Bu iki dosyası temiz formatlanmış sd karta kopyalayın.

Telefon kapatınız.Sonra Ses Açma + Power Tuşu Basınız. Recovery açılır.

ROM 6.0.1.zip Flashlamaya çalıştığımızda hata vermektedir.

Bu hatanın nedeni : Yukarıdaki iki dosya ancak Custom recovery'den flashlanabilir. Stock recoveryden hata alırız. Bakınız alttaki resimdeki kırmızı kutu ile işaretlemiştir.

20170430_080536_800x600_zps6wqub2uj.jpg

20170430_080747_450x600_zpsqieqdql6.jpg

Stock Rom:

Linkten indirdiğiniz Stock Romu stock recovery ile flashlanabilir. Turuncu renkle işaretli kutuda sorunsuz flashlandığı görülür.
symbazz symbazz - #7
Uğraşın için teşekkür ederim.
symbazz symbazz - #8
Bu konuyu benim açmamda ki sebep, stock rom yayınlamak değildi. Bu cihazın root yapılabilmesi için gerekli custom rom yayınlamaktı. Denemeye pek fırsatım olmadığı için, detaylı açıklama yapamadım.
ebircan35 ebircan35 - #9
Bu konuyu benim açmamda ki sebep, stock rom yayınlamak değildi. Bu cihazın root yapılabilmesi için gerekli custom rom yayınlamaktı. Denemeye pek fırsatım olmadığı için, detaylı açıklama yapamadım.

Orjinal 5.1.1 KingoRoot ile root yapılabiliyor. Bu ekteki firmware işi baya uzun. İlk önce KingoRoot ile root istiyor. Sonra Flashify ile twrp yi flashlıyorsun. Sonra Twrp ile açıp romu Flashlıyorsun. Biraz dolanbaçlı. Veya yine Rootladıktan sonra Fastboot moda alıp devam etmen lazım. ;)
Paradox Paradox - #10
;)
E eraycan05 - #11
Selamun Aleyküm arkadaşlar burdaki stock romu flashladım ama 6.0.1 roomlu versiyonu lazım şuan bunu nasıl yüklemem gerekiyor tam bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
S Sıgsauer - #12
Selamun Aleyküm arkadaşlar burdaki stock romu flashladım ama 6.0.1 roomlu versiyonu lazım şuan bunu nasıl yüklemem gerekiyor tam bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Linkteki romu indirip telefona nasıl flashladın? Cihazı root mu etmek istiyorsun?
E eraycan05 - #13
Linkteki romu indirip telefona nasıl flashladın? Cihazı root mu etmek istiyorsun?
5.1.1 Stock Romu Yükledim Root İşlemi Yaptım ama ben 6.0.1 root lu rom arıyorum.
symbazz symbazz - #14
5.1.1 Stock Romu Yükledim Root İşlemi Yaptım ama ben 6.0.1 root lu rom arıyorum.

İstediğiniz rom ilk mesajda verildi zamanında. Daha neyi arıyorsunuz.
E eraycan05 - #15
İstediğiniz rom ilk mesajda verildi zamanında. Daha neyi arıyorsunuz.
eyvallah vermişsiniz sağolun ama room yükleme gibi sistemli işleri beceremen bir birey olarak nasıl kurulduğunu soruyorum işte :D
S Sıgsauer - #16
Cihazda twrp ya da cwm recovery var mı?
symbazz symbazz - #17
eyvallah vermişsiniz sağolun ama room yükleme gibi sistemli işleri beceremen bir birey olarak nasıl kurulduğunu soruyorum işte :D

Anladım. Ama rootlu 6.1 arıyorum diye sormuşsunuz da. Bir şeyi bilmemeniz ayıp değil, araştırıp öğrenebiliyor insan. 5. ve 6. mesajlarda yükleme ile ilgili bilgi verilmiş gibi görüyorum. Çok basittir, mutlaka yapacaksınızdır.
roman66 roman66 - #18
Turke olmadigina gore kusura bakmayin.. ilk once kastom recoveri kurulur ve sonra yukardaki root dosya yulkeniyor

This is my build of Dees-Troy's (TWRP) 3.0.2-0 for Vodafone Smart Ultra 6.

Do not mirror my builds! Please post a link to instead.

md5:3e66436321b08e4104657e3560961bcd

(TWRP flashable)
md5:e49bed24c5087946d29fa7a05167aa3e

Do not use this recovery to flash official updates from ZTE website! You need to repack them for custom recovery or use the stock recovery to install.

How to install:
1. Root your Android ( Windows and are reported to work)
2. Download TWRP recovery image, rename it to recovery.img and copy it to the root of your internal sdcard
3. Execute following two commands in 'adb shell'/ (make sure not to typo!)

su
dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/recovery

4. Boot into TWRP recovery using volume up + power key combination or 'adb reboot recovery'

How to update:
If you already have TWRP installed, you can use a flashable zip to update it.
1. Download TWRP flashable zip and copy it to your sdcard
2. Install the zip in TWRP
3. Reboot recovery

How to restore stock recovery?
1. Download TWRP flashable zip that matches your stock firmware version from and copy it to your sdcard
2. Install the zip in TWRP
2. Reboot recovery
Iste bu kadar.!
symbazz symbazz - #19
Teşekkürler.
Paradox Paradox - #20
:tsk:
rightthehell rightthehell - #21
olmadı
MEHMET01 MEHMET01 - #22
yaptım olmadı nasıl yapılacagını anlata bilirmisiniz
silivriserdar silivriserdar - #23
yaptım olmadı nasıl yapılacagını anlata bilirmisiniz
Android sürümünüz nedir?
MEHMET01 MEHMET01 - #24
5.1.1
silivriserdar silivriserdar - #25
Cihazınıza root yapmak mı istiyorsunuz?
emrah1559 emrah1559 - #26
Beyler Stock Rom'u düzgün bir şekilde yükleyebildim. Sürüm 5.1.1 ancak 6.0.1'i yükleyemiyorum.
E-footer is wrong
E-signature verification failed diyor.
Nasıl çözerim.
silivriserdar silivriserdar - #27
Beyler Stock Rom'u düzgün bir şekilde yükleyebildim. Sürüm 5.1.1 ancak 6.0.1'i yükleyemiyorum.
E-footer is wrong
E-signature verification failed diyor.
Nasıl çözerim.
Hafıza kartını fat32 şeklinde biçimlendirip öyle dene.
tkabakli01 tkabakli01 - #28
Abi ben 7.1 lineage yukledim simdi de sizin verdiginiz linki twrp yuklemiyir neden aceba luyfen yardimci olun
symbazz symbazz - #29
Abi ben 7.1 lineage yukledim simdi de sizin verdiginiz linki twrp yuklemiyir neden aceba luyfen yardimci olun
Orjinal yazılım at.
tkabakli01 tkabakli01 - #30
Ben 6.0.1 i flashlamaya çalışıyorum ama olmuyor neden aceba
symbazz symbazz - #31
Yemeği yaktım diyorsun ama biz yemeği nasıl yaktığını bilemeyiz. Baştan anlat ki, doğruyu yanlışı söyleyelim.
tkabakli01 tkabakli01 - #32
Yemeği yaktım diyorsun ama biz yemeği nasıl yaktığını bilemeyiz. Baştan anlat ki, doğruyu yanlışı söyleyelim.
Abi ben 5.1.1 ROM yükledim sizin dediğiniz romu flashlamıyor m5 intalling yazıyor ama kırmızı ama başka romları yüklüyor sadece sizin verdiğiniz linkler deki romları yüklemiyor neden
symbazz symbazz - #33
Abi ben 5.1.1 ROM yükledim sizin dediğiniz romu flashlamıyor m5 intalling yazıyor ama kırmızı ama başka romları yüklüyor sadece sizin verdiğiniz linkler deki romları yüklemiyor neden

Senin cihazının tam olarak marka ve modelini verebilirmisin. Rom uymuyor olabilir. Hata ekranını buraya atabiliyorsan yardımcı olmaya çalışalım.
tkabakli01 tkabakli01 - #34
Senin cihazının tam olarak marka ve modelini verebilirmisin. Rom uymuyor olabilir. Hata ekranını buraya atabiliyorsan yardımcı olmaya çalışalım.
Vodafone smart ultra 6
GYPSY ROM 5.1.1 ROM atmıştım

printThread_attachments

• Screenshot_2018-03-04-13-55-16.png
    Screenshot_2018-03-04-13-55-16.png
    126.8 KB · Görüntüleme: 46
tkabakli01 tkabakli01 - #35
Bu da telefonun model ve numarası herşeyi burda

printThread_attachments

• Screenshot_2018-03-04-22-02-45.png
    Screenshot_2018-03-04-22-02-45.png
    110.8 KB · Görüntüleme: 38
tkabakli01 tkabakli01 - #36
Buyrun dosyalar bunlar

printThread_attachments

• Screenshot_2018-03-04-22-02-45.png
    Screenshot_2018-03-04-22-02-45.png
    110.8 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2018-03-04-13-55-16.png
    Screenshot_2018-03-04-13-55-16.png
    126.8 KB · Görüntüleme: 29
symbazz symbazz - #37
İlk önce orjinal roma geri dön. sonra bunu tekrar dene.
symbazz symbazz - #38
Şuradaki mesajı da oku.
T tankmobil - #39
teşekkürler
symbazz symbazz - #40
Rica ederim.
M meguvenc - #41
Acil yardım kardeş. Paylaştığın link kapanmış. Telefonumun ayarlar kısmına giremiyordum. Format attım. Ama bu seferde telefon hiç açılamıyor.
Büyük ihtimalle telefonumun yazılımında hata oluştu. Yani yazılımının yeniden yüklenmesi gerekiyor.
Çünkü; format attıktan sonra telefon açılmıyor. ve arka arkaya "call+Messenger durdu", "FM Radyo durdu", "com.android.setting durdu", google Play durdu" diye ekrana ikazlar çıkıyor ama telefon açılmıyor.
Bu konuda yardımcı olabilir misin;?

Yokmu yardımcı olacak br Allah'ın kulu.....
M meguvenc - #42
Cihazınıza root yapmak mı istiyorsunuz?

Vodafone Smart Ultra 6
Telefonu sıfırladım. Ancak açılmamaya başladı. com.android.setting hatası verip duruyor. Ve tel açılamıyor.
Garantisi bittiği için servis değişim bedeli istiyor. 907 Tl.
Bir türlü yazılım yüklemeyi beceremiyorum. Lütfen biri yardım etsin....
astek055 astek055 - #43
Acil yardım kardeş. Paylaştığın link kapanmış. Telefonumun ayarlar kısmına giremiyordum. Format attım. Ama bu seferde telefon hiç açılamıyor.
Büyük ihtimalle telefonumun yazılımında hata oluştu. Yani yazılımının yeniden yüklenmesi gerekiyor.
Çünkü; format attıktan sonra telefon açılmıyor. ve arka arkaya "call+Messenger durdu", "FM Radyo durdu", "com.android.setting durdu", google Play durdu" diye ekrana ikazlar çıkıyor ama telefon açılmıyor.

Link kontrol edildi herhangi bir problem bulunmamaktadır.

vdf.jpg
M meguvenc - #44
Eve gider gitmez deneyeceğim.
Bu dosyayı bilgisayara indirdikten sonra ne yamam gerekeiyor. Ayrıntılı anlatmanız mümkün mü? Kafayı yiyeceğim.
symbazz symbazz - #45
İndirdiğiniz dosyayı winrar yada 7zip programı ile masaüstüne açın. İçinden UPDATE.ZIP diye bir dosya çıkacak. Onu sağlam bir sd karta kopyalayın. Telefonunuza sd kartı takın. Sonra Volume Arttırma ve AçmaKapama düğmesine basılı tutarak Recovery menüsüne girin. Orada SD harfleriyle biten satıra gelin. Tıklayın. Açılan ekrandan update.zip seçin ve yazılımın tekrar yüklenmesini bekleyin.
M meguvenc - #46
İndirdiğiniz dosyayı winrar yada 7zip programı ile masaüstüne açın. İçinden UPDATE.ZIP diye bir dosya çıkacak. Onu sağlam bir sd karta kopyalayın. Telefonunuza sd kartı takın. Sonra Volume Arttırma ve AçmaKapama düğmesine basılı tutarak Recovery menüsüne girin. Orada SD harfleriyle biten satıra gelin. Tıklayın. Açılan ekrandan update.zip seçin ve yazılımın tekrar yüklenmesini bekleyin.

Masaüstüne açtım. İçinde 2 tane zipli dosya çıktı. ROM 6.0.1.zip ve UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip ikinci dosyayı SD karta kopyaladım ve tele taktım. Söylediğini yaptım. SD yazan satırı seçtim.
Ancak yüklerken aşağıdaki hatayı veriyor.
E:signature verification failed
Installation aborted
M meguvenc - #47
Masaüstüne açtım. İçinde 2 tane zipli dosya çıktı. ROM 6.0.1.zip ve UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip ikinci dosyayı SD karta kopyaladım ve tele taktım. Söylediğini yaptım. SD yazan satırı seçtim.
Ancak yüklerken aşağıdaki hatayı veriyor.
E:signature verification failed
Installation aborted

printThread_attachments

• WP_20180509_16_29_55_Pro.jpg
    WP_20180509_16_29_55_Pro.jpg
    230.2 KB · Görüntüleme: 70
M meguvenc - #48
İyi forumlar ZTE'nin sitesindeki stock rom sayfasına ulaşamıyorum acaba önceden indiren biri varsa link atabilir mi?
silivriserdar silivriserdar - #49
İyi forumlar ZTE'nin sitesindeki stock rom sayfasına ulaşamıyorum acaba önceden indiren biri varsa link atabilir mi?
ZTE sitesi bakımda bende var ama şu an upload edemem. Müsait zamandan atarım.
symbazz symbazz - #50
İlk mesajda verilen işinizi görecektir.
M meguvenc - #51
İlk mesajda verilen işinizi görecektir.
Beceremedim.
O dosyayi olduğu gibi mi sd karta atacagim. Yoksa o dosya içindekiler sd karta çikartacakmiyim. Ćünkü ilkini yaptigimda mesajimdaki hatayi veriyor
silivriserdar silivriserdar - #52
Beceremedim.
O dosyayi olduğu gibi mi sd karta atacagim. Yoksa o dosya içindekiler sd karta çikartacakmiyim. Ćünkü ilkini yaptigimda mesajimdaki hatayi veriyor
Keşke konudaki mesajları okusanız o zaman anlayacaksınız ama okumadığınız için yapamadım diyorsunuz. Bu rootlu yazılım onun için bu yazılımı yüklemek için cihazınıza twrp veya cwm kurulu olması lazım. Stock recovery ile kurulmaz. Konudaki mesajlarda yazılmış herşey.
M meguvenc - #53
Keşke konudaki mesajları okusanız o zaman anlayacaksınız ama okumadığınız için yapamadım diyorsunuz. Bu rootlu yazılım onun için bu yazılımı yüklemek için cihazınıza twrp veya cwm kurulu olması lazım. Stock recovery ile kurulmaz. Konudaki mesajlarda yazılmış herşey.
Dediğim gibi bu işten hiç anlamadiğim için acemisiyim. İlk defa başıma böyle birşey geldi. Tek derdim telefonumu kurtarmak. Nasil yapilacagi hakkinda hiç bilgim olmadiği için forumu meşgul ediyorum. Kusura bakmayin
silivriserdar silivriserdar - #54
Dediğim gibi bu işten hiç anlamadiğim için acemisiyim. İlk defa başıma böyle birşey geldi. Tek derdim telefonumu kurtarmak. Nasil yapilacagi hakkinda hiç bilgim olmadiği için forumu meşgul ediyorum. Kusura bakmayin
Anladım o zaman bence cihaza zarar vermeden yakın bir teknik servise götürürseniz daha iyi olur.
M meguvenc - #55
Anladım o zaman bence cihaza zarar vermeden yakın bir teknik servise götürürseniz daha iyi olur.

Daha öncede yazdigim gibi, garantisi bitti. Teleservice adli servise gönderdim. Bana cihaz değişimi adı altında 907 lira ödeme çıkarttılar.
Yapabilecek bildiğiniz bir teknik servis varsa ve bana adresini verebilirseniz sevinirim
silivriserdar silivriserdar - #56
Daha öncede yazdigim gibi, garantisi bitti. Teleservice adli servise gönderdim. Bana cihaz değişimi adı altında 907 lira ödeme çıkarttılar.
Yapabilecek bildiğiniz bir teknik servis varsa ve bana adresini verebilirseniz sevinirim
Cihazın yazılımı bende mevcut kısmetse upload edip size link atarım.
M meguvenc - #57
Cihazın yazılımı bende mevcut kısmetse upload edip size link atarım.
Çok teşekkür ederim...
S Stonex827 - #58
Odin programı ile rootlanabiliyo mu ?
silivriserdar silivriserdar - #59
Odin programı ile rootlanabiliyo mu ?
Hayır çünkü odin programı sadece samsung cihazlarında geçerlidir.
M meguvenc - #60
Sorunuma çare olacak kimse yokmu hâlâ. Mağdurum mağdur...
S Stonex827 - #61
Hayır çünkü odin programı sadece samsung cihazlarında geçerlidir.
Peki ben vodafone smart 6'ya nasil cwm yada twrp kurabilirim surum 6.0.1
silivriserdar silivriserdar - #62
Sorunuma çare olacak kimse yokmu hâlâ. Mağdurum mağdur...
Cihazınızı teknik servise gönderebilirsiniz.
silivriserdar silivriserdar - #63
Peki ben vodafone smart 6'ya nasil cwm yada twrp kurabilirim surum 6.0.1
Sitemizde ilgili konu var arama kısmından arayıp bulabilirsiniz.
M meguvenc - #64
Cihazınızı teknik servise gönderebilirsiniz.

Daha öncede yazdığım gibi. Gönderdim. Garantisi bittiği için 907 lira cihaz değişim bedeli istediler.
Cihazın yazılım sorunu var. Ve anlamadığım için beceremiyorum. Nasıl yapacağım konusunda buradaki üstadlardan yardım beklemekten başka çarem yok
silivriserdar silivriserdar - #65
Daha öncede yazdığım gibi. Gönderdim. Garantisi bittiği için 907 lira cihaz değişim bedeli istediler.
Cihazın yazılım sorunu var. Ve anlamadığım için beceremiyorum. Nasıl yapacağım konusunda buradaki üstadlardan yardım beklemekten başka çarem yok
Anladım benim elimde var ama işte müsait olamıyorum. Müsait bir zamanda upload edeceğim söz. Siz konuyu takip edin.

Edit = bulunan sitede yazılımı var.
S Stonex827 - #66
Sitemizde ilgili konu var arama kısmından arayıp bulabilirsiniz.
Kingoroot ile 6.0.1 i rootlayip cwm / twrp kursam daha sonra bu dosya ile rootlasam olur mu ?
Bir de upload edeceginiz linkle stock recovery rootlanabiliyo mu ?
silivriserdar silivriserdar - #67
Kingoroot ile 6.0.1 i rootlayip cwm / twrp kursam daha sonra bu dosya ile rootlasam olur mu ?
Bir de upload edeceginiz linkle stock recovery rootlanabiliyo mu ?
Cihazınıza zaten twrp ve cwm kurduğunuz zaman konuda bulunan yazılımı yüklerseniz cihazınız root olur. Ben android 6.0.1 sürümünde King root, Kingo root v.b araçlar ile root edemedim.
S Stonex827 - #68
Cihazınıza zaten twrp ve cwm kurduğunuz zaman konuda bulunan yazılımı yüklerseniz cihazınız root olur. Ben android 6.0.1 sürümünde King root, Kingo root v.b araçlar ile root edemedim.
Twrp yada cwm rootsuz yuklenebiliyor mu ?
silivriserdar silivriserdar - #69
Twrp yada cwm rootsuz yuklenebiliyor mu ?
Her cihazın ayrı güvenlik duvarı vardır. Bu güvenlik duvarı firma tarafından konur onun için bu cihazda hiç denemedim. Belki bootloader kilidini açıp yükleme denenebilir. Ben deneme yapmadım onun için birşey diyemeyeceğim. Şimdi bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Bootloader kilidini açmak için.

USB hata ayıklama açın.
Cihazı pc'ye usb kablo ile bağlayın.
cmd ekranından

adb reboot bootloader enter
fastboot oem unlock-go enter
S Stonex827 - #70
Her cihazın ayrı güvenlik duvarı vardır. Bu güvenlik duvarı firma tarafından konur onun için bu cihazda hiç denemedim. Belki bootloader kilidini açıp yükleme denenebilir. Ben deneme yapmadım onun için birşey diyemeyeceğim. Şimdi bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

USB hata ayıklama açın.
cmd ekranından

Bunlari cmd ye mi yazacagim ?
Bir de bunu yaptiktan sonra nasil yukleyebilirim ?
S Stonex827 - #71
Bunlari cmd ye mi yazacagim ?
Bir de bunu yaptiktan sonra nasil yukleyebilirim ?

linkteki rootsuz kurulum yoluyla yukleyebilirmiyim ?
silivriserdar silivriserdar - #72

linkteki rootsuz kurulum yoluyla yukleyebilirmiyim ?
Deneyin.
Evet cmd ekranına yazacaksınız.
S Stonex827 - #73

USB hata ayıklama açın.
cmd ekranından

Arkadasimla telefona twrp kurmayi denedik ama waiting for device hatasi aldik usb driverlari guncelledim ama hala ayni hata ne yapabilirim ?
djserkan07 djserkan07 - #74
link bozukkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk yardım lutfennnnnnnnnnn
Paradox Paradox - #75
link bozukkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk yardım lutfennnnnnnnnnn

İndirme bağlantısı yenilenmiştir.
Lütfen tekrar kontrol edebilir misiniz?
rakibim007 rakibim007 - #76

Merhabalar 2019'da bu durumu yaşadım ben de. Google'da "com.android.settings durdu" cümlesi için hiçbir sonuç çıkmıyordu cidden. Paylaşımda ara yorumlarda 5.1.1 linki verilmiş ( ). Onu indirip SD kartıma attım ve apply from sd card diyerek indirdiğim zip dosyasını seçtim. Kurulumu tamamladı reboot ettim "uygulamalar optimize ediliyor" diyerekten açılış ekranında sınırsız olarak yükleme yuvarlağı döndü telefon açılıp açılıp kapandı. Tekrardan ses açma ve güç tuşuna basarak şu ekrana geldim:

2316

önce "wipe cache partition" sonra ise "wipe data factory reset" dedim sonrasında reboot system now'a bastığımda telefon sapasağlam açıldı. Artık ilk günkü gibi kullanıyorum. Eğer hâlâ bu telefona sahip olup bu sorunu yaşayan olursa ve bilmiyorsa diye anlattım :)
Paradox Paradox - #77
Merhabalar 2019'da bu durumu yaşadım ben de. Google'da "com.android.settings durdu" cümlesi için hiçbir sonuç çıkmıyordu cidden. Paylaşımda ara yorumlarda 5.1.1 linki verilmiş ( ). Onu indirip SD kartıma attım ve apply from sd card diyerek indirdiğim zip dosyasını seçtim. Kurulumu tamamladı reboot ettim "uygulamalar optimize ediliyor" diyerekten açılış ekranında sınırsız olarak yükleme yuvarlağı döndü telefon açılıp açılıp kapandı. Tekrardan ses açma ve güç tuşuna basarak şu ekrana geldim:

Ekli dosyayı görüntüle 2316

önce "wipe cache partition" sonra ise "wipe data factory reset" dedim sonrasında reboot system now'a bastığımda telefon sapasağlam açıldı. Artık ilk günkü gibi kullanıyorum. Eğer hâlâ bu telefona sahip olup bu sorunu yaşayan olursa ve bilmiyorsa diye anlattım :)

:tsk:
M M.A.E - #78
Benim test etme imkanım oldu .

Buna göre indirdiğimiz Zip dosyasını unzip ettikten sonra iki adet zipli dosya daha çıkıyor.

1)ROM 6.0.1.zip
2)UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip

Bu iki dosyası temiz formatlanmış sd karta kopyalayın.

Telefon kapatınız.Sonra Ses Açma + Power Tuşu Basınız. Recovery açılır.

ROM 6.0.1.zip Flashlamaya çalıştığımızda hata vermektedir.

Bu hatanın nedeni : Yukarıdaki iki dosya ancak Custom recovery'den flashlanabilir. Stock recoveryden hata alırız. Bakınız alttaki resimdeki kırmızı kutu ile işaretlemiştir.

20170430_080536_800x600_zps6wqub2uj.jpg

20170430_080747_450x600_zpsqieqdql6.jpg

Stock Rom:

Linkten indirdiğiniz Stock Romu stock recovery ile flashlanabilir. Turuncu renkle işaretli kutuda sorunsuz flashlandığı görülür.
linkleri tekrar atabilirmisiniz
xberatx12121212 xberatx12121212 - #79
İndirmeye çalıştığınız dosya artık erişilebilir değil.
Bu sebeplerden kaynaklanıyor olabilir:
Dosya Hizmet ve Kabul Edilebilir Kullanım koşullarına uygun olmadığı için silindi.
Geçersiz URL - erişmek istediğiniz bağlantı geçerli değil
Dosya kullanıcı tarafından silindi.

hocam link bozuk acil yardım
EliteMan EliteMan - #80
Rootsuz Yazılım Olsa Olurmu​
Aydar Aydar - #81
İndirmeye çalıştığınız dosya artık erişilebilir değil.
Bu sebeplerden kaynaklanıyor olabilir:
Dosya Hizmet ve Kabul Edilebilir Kullanım koşullarına uygun olmadığı için silindi.
Geçersiz URL - erişmek istediğiniz bağlantı geçerli değil
Dosya kullanıcı tarafından silindi.

hocam link bozuk acil yardım
Dosya sahipleri artık burada değiller, maalesef bu konunun linki mevcut değil bizde.
O Oguzcan - #82
hhocam benim cihazın hafıza kart girişi çalışmıyor nasıl yapabilirim. Adb den felan lur dediler nasıl bi açıklarmisiniz
Paradox Paradox - #83
hhocam benim cihazın hafıza kart girişi çalışmıyor nasıl yapabilirim. Adb den felan lur dediler nasıl bi açıklarmisiniz

gerekli açıklama mevcut.
Edenhars Edenhars - #84
😁
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vodafone-smart-ultra-6-rootlu-6-0-1-yazilim.2035/