Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

promethe

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eyl 2021
2
0
1
29
Merhabalar. Nasıl bir işlem yaptığınızda siliniyor?
Rehberin bütün adımlarını uyguluyorum ve işe de yarıyor ancak bir süre sonra yasadışı imei 120 gün sonra kapanacak diye sms geliyor ve gerçekten dört ay sonra kapanıyor. Şimdiye kadar üç dört defa böyle oldu ve tekrar yapmak zorunda kaldım.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Rehberin bütün adımlarını uyguluyorum ve işe de yarıyor ancak bir süre sonra yasadışı imei 120 gün sonra kapanacak diye sms geliyor ve gerçekten dört ay sonra kapanıyor. Şimdiye kadar üç dört defa böyle oldu ve tekrar yapmak zorunda kaldım.
Merhabalar,
Bu sorun imei yazdırmaktan kaynaklanmıyor. Kullandığınız IMEI başka bir cihazda da kullanıyorsa ve aynı anda 2 farklı sim karttan sinyal alıyor ise IMEI klon oluyor.
Tavsiyem, eş-dost-akrabadan hurda bir telefon bulup onu yazdırmanız.

hekim47

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2022
3
1
3
28
Merhabalar en son adımda qfıl ile qcn dosyasını atıyorum ama telefon kapanıp twrp moduna dönüyor sürekli yardımcı olabilir misiniz neyden kaynaklanıyor

naruto26

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 May 2022
3
1
3
27
Elimde mi 10 t pro var MIUI Global 12.5.12 kararlı yapıda şuan hattım kapanmadı 1 yıldır kullanıyorum 2021 de takmıştım 2022 de sıfırlandı her an kapanabilir. Bu sebeple bir soru sormak istiyorum imei repair yaptığımda ileride 5 g geldiğinde eski desteklemeyen telefon imesini kullanmam bu durumu etkilermi şuanki atacağım 4.5g destekliyor fakat sürümden dolayı sıkıntı çıkarabilir mi atmadan önce sormak istedim @toricelli bu konuda sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Elimde mi 10 t pro var MIUI Global 12.5.12 kararlı yapıda şuan hattım kapanmadı 1 yıldır kullanıyorum 2021 de takmıştım 2022 de sıfırlandı her an kapanabilir. Bu sebeple bir soru sormak istiyorum imei repair yaptığımda ileride 5 g geldiğinde eski desteklemeyen telefon imesini kullanmam bu durumu etkilermi şuanki atacağım 4.5g destekliyor fakat sürümden dolayı sıkıntı çıkarabilir mi atmadan önce sormak istedim @toricelli bu konuda sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.
Merhabalar,
İleride 5g geldiğinde, 5g destekli orijinal imeili bir cihaza hattınızı takıp 5g için başvuru yapıyorsunuz. Hattınıza 5g tanımlandıktan sonra mevcut cihazınızda 5g'yi kullanabiliyorsunuz.
Benim telefonumda da 3g destekli bir imei. Ama 4,5g alabiliyorum.
Şu an ki sürümünde imei düzenleyebilirsiniz. Hiçbir sorun olmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: naruto26

duka11

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Eyl 2022
2
1
3
33
Twrp modundayken storage 0 gözüküyor wipe kısmından sıfırlama yapınca düzeliyor fakat magisk kuramiyorum ADB Shell kısmına gelince hata geliyor doğal olarak 4-5 saat uğraştım beceremedim.

naruto26

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 May 2022
3
1
3
27
@toricelli hocam bir sorum daha olucaktı ben yazdığım gün hattım kapandı 1-2 saat sonra da mi hesabımı filan bağlamıştım daha öncesinde bl kilidini açarken sıkıntı yaşar mıyım 2 hatta kapalı şuanda uzatma süresi varmı mobil bağlantı gerekli filan diyolar

naruto26

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 May 2022
3
1
3
27
@toricelli hocam bir sorum daha olucaktı ben yazdığım gün hattım kapandı 1-2 saat sonra da mi hesabımı filan bağlamıştım daha öncesinde bl kilidini açarken sıkıntı yaşar mıyım 2 hatta kapalı şuanda uzatma süresi varmı mobil bağlantı gerekli filan diyolar
sorunum @Soulfly hocamın sayesinde uzaktan çözüldü çok hızlı bir şekilde kendisine teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: toricelli

duka11

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Eyl 2022
2
1
3
33
Sonunda yapabildim teşekkürler. Benim gibi bazı hatalarda takılanlar için not bırakayım Mi 10T Twrp storage 0 gözükmesinin çözümü için @toricelli paylaştığı twrp kullanabilirsiniz. Ayrıca port açma konusunda sorun yaşadım bunun çözümü için windows sürücü imzalama devre dışı bırakma yapmak gerekiyor sonrasında hatasız işlemi tamamladım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: toricelli

armageddon

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2022
1
0
1
24
Selam arkadaşlar benim cihazım mi10t pro kalıcı imei atıldı cihaza fakat mobil veriyi açınca sürekli şebeke gidiyor..bi yerde okumuştum,tvrp den Qmodem dosyasını yükleyince sorun düzeliyor dediler bu dosya elinde olan varmı veya bana yardımcı olabilecek bi arkadaş.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Selam arkadaşlar benim cihazım mi10t pro kalıcı imei atıldı cihaza fakat mobil veriyi açınca sürekli şebeke gidiyor..bi yerde okumuştum,tvrp den Qmodem dosyasını yükleyince sorun düzeliyor dediler bu dosya elinde olan varmı veya bana yardımcı olabilecek bi arkadaş.
qcn dosyası qfil yerine qpst'den atılmış olabilir.
Düzenlenmiş qcn dosyasını qfil ile atmayı deneyin.

• Beğen
Tepkiler: orhanayik21

senolsenol1

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Kas 2022
9
2
3
41
herseyi aynen yaptim sistem acilinca simdi 10 saniye sonra kapaniyor aldigim yeekleri nasil geri yukleyebilirim ?

• adb shell
  • dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf8
  • dd if=/dev/block/sdf9 of=/sdcard/sdf9
  • dd if=/dev/block/sdf7 of=/sdcard/sdf7
  • dd if=/dev/block/sdf10 of=/sdcard/sdf10
acayip sinir oldum

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
herseyi aynen yaptim sistem acilinca simdi 10 saniye sonra kapaniyor aldigim yeekleri nasil geri yukleyebilirim ?

• adb shell
  • dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf8
  • dd if=/dev/block/sdf9 of=/sdcard/sdf9
  • dd if=/dev/block/sdf7 of=/sdcard/sdf7
  • dd if=/dev/block/sdf10 of=/sdcard/sdf10
acayip sinir oldum
Tek sim IMEI Repair yapabilirsiniz, Çift yazdırmayı denemeyin.

senolsenol1

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Kas 2022
9
2
3
41
Tek sim IMEI Repair yapabilirsiniz, Çift yazdırmayı denemeyin.
abi telefon coktu sadece twrp ve fastboot mod calisiyor rom atincada nvdata is corrupted hatasi aliyorum aldigim yedekleri nasil geri yukleyebilirim bana onun komutu veya twrpden nasil geri yuklerim onlar lazim twrp aldigimiz o yedekleri gormuyor

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
abi telefon coktu sadece twrp ve fastboot mod calisiyor rom atincada nvdata is corrupted hatasi aliyorum aldigim yedekleri nasil geri yukleyebilirim bana onun komutu veya twrpden nasil geri yuklerim onlar lazim twrp aldigimiz o yedekleri gormuyor
Yedekler cihazın hafızasında olması lazım.