Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

T toricelli - #1
Değerli arkadaşlar, bu işlemlerde amatör, benim gibi ilk defa yapmış / yapacak olan arkadaşlara, anlatımı kısmen detaylandırarak ve görselleştirerek aktarmaya çalışacağım.

Soulfly isimli yönetici tarafından, nispeten yarı profesyonel, daha yatkın ve işlemlere çok yabancı olmayan arkadaşlara yönelik hap bilgi mahiyetinde olduğunu değerlendirmekle, paylaşma ihtiyacı hissettim.

ÖNEMLİ NOT: imei klonlama 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu'nun 55/1-2 maddeleri gereği yasal değildir. Burada anlatılacaklar, cihazlarının orijinal imei'sinin bir şekilde silinmesi ya da şebeke alamaması durumunda uygulanması gereken bilgiler içermektedir.

İŞLEMLERE BAŞLAMADAN ÖNCE MUTLAKA BOOTLOADER KİLİDİNİZİN AÇIK OLMASI GEREKMEKTEDİR. SİTE İÇERİSİNDE BUNUNLA İLGİLİ ANLATIMLAR MEVCUTTUR.

BL KİLİDİNİZ AÇIK OLDUĞU VARSAYILARAK;
1- .
2- Minimal adb ve cihaz için uyumlu olan . <miuiturkiye sitesinden alınmıştır>
3- .
4- (systemless root uygulaması) indiriyoruz.
**12.11.2021 tarihli yazıda yapılan güncelleme: Arkadaşlar eğer Android versiyonunuz 10 ise Magisk 20.4 yükleyebilirsiniz, Android 11 ise Magisk'in son versiyonunu kurarak işlemlere devam ediniz.
4-Telefondan AYARLAR --- TELEFON HAKKINDA --- MIUI SÜRÜMÜ'ne 7 - 8 defa tıklıyoruz ve GELİŞTİRİCİ SEÇEKLERİ AÇILIYOR.
5-Telefondan AYARLAR --- EK AYARLAR --- GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ --- USB HATA AYIKLAMA SEKMESİNİ AKTİF EDİYORUZ. (Bu aşamada telefon bilgisayara bağlı ise telefon ekranını takip ederek İZİN İSTEDİĞİ bir ekran çıkacak, oraya İZİN VER'i tıklayacağız.)
6-Telefonu kapatıyoruz.
7-Telefonu SES KISMA + GÜÇ tuşuna birlikte basarak ve ekran gelene kadar basılı tutarak açıyoruz.
8-Telefon ekranı FASTBOOT moduna düşüyor.
9- Windows arama bölümünden CMD komutu veriyoruz ve minimal ADB'yi kurduğumuz dizine gidiyoruz.
10-Dizin içinde iken,
Eğer bir takım kodlar ile yanında fastboot yazısını görüyorsanız cihazın bilgisayar ile bağlantı kurduğunu anlıyoruz.
Daha sonra,
fastboot flash recovery recovery.img
işlem bittikten sonra
fastboot boot recovery.img
komutunu vererek telefonu TWRP ekranında açıyoruz. TWRP açılırken çince görünecek, alttaki 2 seçenekten birinde "LANGUAGE" yazısını görüceksiniz. Ona tıklayarak ingilizce dilini seçerek TWRP içine giriyoruz.
11- Cihaz TWRP recovery bölümünde iken windows'ta CMD yazıyoruz.
  • adb shell
  • dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf8
  • dd if=/dev/block/sdf9 of=/sdcard/sdf9
  • dd if=/dev/block/sdf7 of=/sdcard/sdf7
  • dd if=/dev/block/sdf10 of=/sdcard/sdf10
kodlarını girerek EFS yedeğini alıyoruz.
(bu kodlar @Soulfly tarafından paylaşılan konudan alınmıştır.)
12- Cihaz hafızasına kopyalanan dosyaları kopyalayıp bilgisayarımızda saklayalım. İleride bir problem çıktığında yeniden yükleyebilirsiniz.
13- Cihazı bilgisayara bağlıyoruz. Cihazın ana dizininde Telefonun içine girerek TWRP klasörü içinde bulunan YEDEĞİNİZİ bilgisayarda saklıyoruz. (Eğer işlemlerde bir hata olursa, TWRP'den söz konusu dosyaları RESTORE ettiğinizde cihaz orijinal haline dönecektir.)
*10.01.2022 yazı güncellemesi: 13. adımla ilgili TWRP üzerinden alınan yedeklerin geri yüklemesinde sorun çıktığı için, bu adımı dikkate almayınız. 11 nolu adımdaki kodları girerek EFS yedeklerini cihazın ana dizininden kopyalayıp bir kenarda tutunuz.
14- Cihaz bilgisayara bağlı iken Magisk 20.4 uygulamasını telefon hafızasına atıyoruz.
15- TWRP ekranında; INSTALL - Magisk 20.4 uygulamasını kuruyoruz. İşlem bittikten sonra cihazı kapatarak normal şekilde açılmasını sağlıyoruz.
16- Cihaz normal şekilde açıldıktan sonra 1 - 2 dk bekleyerek MAGISK'in tam olarak kurulmasına fırsat veriyoruz.
17- Windows arama bölümüne CMD yazıp enter yapalım.
18- ADB klasörü içinde iken,
Bu aşamada 5.madde de parantez için yazılı İZİN VERME İŞLEMİNİ VERDİYSENİZ sorunsuz geçecek. Vermediyseniz telefon ekranını takip ederek çıkan ekranda İZİN VER'i tıklayın. Bu aşamalarda telefon ekranında MAGISK uygulaması herhangi bir izin isterse izin verin.
Şimdi Diag port komutunu vererek enter tuşuna basalım.
setprop sys.usb.config diag,diag_mdm,adb
19- Şimdi bilgisayarımızın aygıt yöneticisine giderek telefonun portlarının (kimi arkadaşlarda sorun olmadığı, kimilerinde olduğu için) açılıp açılmadığını kontrol edelim.

diag_aygıt_yoneticisi_1.png

Görüldüğü üzere diag port sonrası 2 tane ünlem işaretli aygıtlar çıktı.
Her 2 si içinde ayrı ayrı olacak şekilde,
20-Sağ tuş --- sürücü güncelleştirme --- bilgisayarımdaki sürücülere göz at --- bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listeden seçmeme izin ver --- bağlantı noktaları (Com ve LPT) --- çıkan ekranda sol taraftan Qualcomm Incorporated sağ taraftan Qualcomm HS-USB Android DIAG 9022 2.1.2.2 sürücüsünü seçip kuruyoruz.

diag_aygıt_yoneticisi_1.png

diag_aygıt_yoneticisi_2.png

diag_aygıt_yoneticisi_3.png

diag_aygıt_yoneticisi_4.png

diag_aygıt_yoneticisi_5.png

diag_aygıt_yoneticisi_6.png

Bu işlemle Qualcomm HS-USB Android DIAG 9022 olarak bende COM8 ve COM9 açılmış oluyor. (COM PORT numaraları sizlerde farklılık gösterebilir.)
21-QPST Configuration uygulamasını açıyoruz. Uygulamayı açtığımızda gelen ekranda COM PORTLAR görünüyorsa doğru yoldayız demektir.

qpst_1.png

22- (COM PORT GÖRÜNMÜYORSA) bir önceki aşamada açılan com port numaralarımızı programa işliyoruz. Bunun için,
PORTS sekmesi --- Add New Port --- Gelen ekranda PORT ve PORT LABEL kutusuna portlarımızı yazarak OK yapıyoruz. (Örneğin PORT: Com9 Port Label: Com9 -- ok, sonra tekrar add new port PORT: Com8 Port Label:Com8 ---ok)

printThread_attachments

• twrp_backup_1.jpg
    twrp_backup_1.jpg
    230.4 KB · Görüntüleme: 2,248
  • twrp_backup_2.jpg
    twrp_backup_2.jpg
    217.4 KB · Görüntüleme: 2,205
T toricelli - #2
23-QPST programı ile IMEI numaralarımızın QCN dosya formatında repair işlemi yapacağımız dosyayı alıyoruz. Bunun için öncelikle PHONE bölümünde SDX55M olan portu seçiyoruz. Daha sonra, START CLIENTS --- SOFTWARE DOWNLOAD --- Gelen ekranda BACKUP sekmesi --- xQCN kutusu yanında bulunan BROWSE tuşuna basarak QCN dosyasının kopyalanacağı alanı seçiyoruz. --- dosya formatı olarak otomatik XQCN geliyor, onu kayıt türü bölümünde ".QCN" olarak seçip enter yapıyoruz.
24- START tuşuna basarak yedeğin alınmasını bekliyoruz. İşlem 5 - 10 dk sürüyor. Bittikten sonra STATUS bölümünde Memory Backup Completed yazısını görünce bu programdaki işlemimiz bitiyor ve programı kapatıyoruz.

qpst_1.png

qpst_2.png

qpst_3.png

qpst_4.png

25- Şimdi elimizde cihazımızın orijinal imeilerinin olduğu QCN dosyası geçti. Bunu da EFS yedeği gibi bir yerlerde saklayınız. Bir aksilik olduğunda tekrar kullanabilirsiniz.
26- Jjaqcnbuilder programına geldik. (indirme bağlantısı altta)
Programı bir klasör içine çıkartın. Yedeğini aldığımız QCN dosyasını adı "jja.qcn" olacak şekilde değiştirip klasör içine atalım. Bilgisayarımızın tarihini 2019 yılına alalım ve programı çalıştıralım.
27- Program çalıştığında telefonumuzun orijinal imeileri görünüyor. Sırasıyla 1'e basıyoruz --- tamir edilerek imei yazılıyor ve enter'e basıyoruz. Program yeni imeili düzenlenmiş QCN dosyası oluşturuyor.

jja1.png

jja2.png

28- Jja programı kapatıyoruz. Telefonu da kapatıyoruz.
29- Ses açma + Güç tuşuna basılı şekilde cihazı açarak TWRP recovery moduna gidiyoruz.
30- Windowa arama kısmından CMD yazıp enter'a basıyoruz ve ADB klasörünün olduğu klasöre gidiyoruz.
31-Geldik EFS bloklarını silmeye,
Sırasıyla,
adb shell
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf8
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf9
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf10
yaptıktan sonra cihazı kapatıp normal açılmasını sağlıyoruz.

efs kod silme.png

32- Cihaz normal şekilde açıldığında şebekeyi kontrol edin, ŞEBEKE yok ise işlemler başarılı şekilde gerçekleşmiştir. ŞEBEKE var ise bir yerlerde hata yapmışsınız demektir. EFS bloklarını silme işlemini tekrar ederek, bu adımı tekrar kontrol edebilirsiniz.
***29.11.2021 tarihli yazı güncellemesi: EFS bloklarını silmenize rağmen IMEI'ler görünüyor ve ŞEBEKE yoksa işlem doğru yapılmıştır. IMEI'lerin gözükmesine takılmadan 33.adımdan işlemlere devam edebilirsiniz.
33- Windows arama bölümünden CMD yazıp enter yapıyoruz. Cihaz bilgisayara bağlı olacak.
34-
adb shell
su
komutlarıyla DIAG PORT açıyoruz.
35- QFIL programını çalıştırıyoruz. İlk çalıştırdığımda COM PORTLAR görünmedi. Bu aşamada tekrar 34.adımı uygulayarak DIAG PORT işlemi yaptığımda göründü. Sizde de bu şekilde sorun olursa böyle deneyin.
36- QFIL'de com portlar görününce, ilk başta SDX55M olan telefon bölümü hangi COM'da idiyse o portu seçiyoruz. (Bende com9 idi) Bunun için,
Program içinde SELECT PORT --- SDX55M hangi portumuz idiyse o PORT seçiliyor. Daha sonra,
TOOLS --- QCN BACKUP RESTORE sekmesini seçiyoruz --- QCN FILE PATH bölümüne 27.adımdaki yeni oluşturduğumuz QCN dosyasını tanıtıyoruz. --- ENABLE MULTI-SİM bölüme TIK işareti koyuyoruz ve RESTORE QCN tuşuna basıp ekrandaki işlemleri bekliyoruz.
İşlemler bittiğinde STATUS bölümünde RESTORE SUCCEED yazısını gördüysek REPAIR İŞLEMİ BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞ OLUYOR.
Telefonu kapatıp açtığınızda ŞEBEKE'nin geldiğini göreceksiniz.

qfil1.png

qfil2.png

Telefonunuzu güle güle kullanın.
Bu aşamadan sonra internetten güncel global sürüm indirip miflash programıyla temiz kurulum yaptım. Parmak izi çalışıyor, 4,5g aktif, mi hesabında sorun yok.

NOT:
1-ZETEC'in aşamaları anlatımı, PROGSM'nin EFS silme kodlarıyla işlemler detaylandırılmıştır. Bu telefonlardaki repair işlemini ücretsiz sunan arkadaşlara da ayrıca teşekkürler.
2-Bu anlatım özgün olup şahsım tarafından mobilkulup sitesi için karşılık beklenmeksizin hazırlanmıştır. Alıntı yapıldığında lütfen, anlatımın bu siteden alındığını belirterek paylaşınız.

printThread_attachments

• jjaQcnBuilder1.01.rar
    33.3 KB · Görüntüleme: 1,282
Paradox Paradox - #3
:tsk:
L Laqqer - #4
Üstat öncelikle emeğin için teşekkür ederim. Bu konu hiçbir yerde yok. Takıldığım bir sorun var, belkide cihazın sürümü ile alakalıdır "12.0.13.0(QJDEUXM)" Sürüm yüklü ve 23. madde de geçen qcn backup alma kısmında aşağıdaki hatayı alıyorum. Sizce sorun nedendir?

printThread_attachments

• hataa.png
    hataa.png
    41.1 KB · Görüntüleme: 402
T toricelli - #5
Üstat öncelikle emeğin için teşekkür ederim. Bu konu hiçbir yerde yok. Takıldığım bir sorun var, belkide cihazın sürümü ile alakalıdır "12.0.13.0(QJDEUXM)" Sürüm yüklü ve 23. madde de geçen qcn backup alma kısmında aşağıdaki hatayı alıyorum. Sizce sorun nedendir?
Türkçesi dosya yazılırken disk hatası oluştu.
Sanırım kopyalamaya çalıştığın klasördeki boşluk "mi(boşluk)10t" yazan yerdeki boşluk problem oluyor olabilir.
Hiç öyle uzun klasöre değilde doğrudan masaüstüne ya da C ana dizine atmayı dener misin? Eğer olmazsa,
Bir diğer varyasyon dediğin gibi rom sürümü olabilir. En kötü eski sürümlerden birini kurup denemek.
Klasörlerde boşluk ya da Türkçe karakter rom flashlamada sorun yaratıyor. Büyük ihtimal boyl bir durum bu da.
Olumlu olumsuz haber verirsen internetten araştıralım.
Kolay gelsin.
Y -yazılımcı- - #6
Teşekkürler
Dilgeşcan Dilgeşcan - #7
Selamlar oncelikle diger sitelerde factory ve modem dosyaları var peki sizde niye yok
Paradox Paradox - #8
Selamlar oncelikle diger sitelerde factory ve modem dosyaları var peki sizde niye yok

Biz başka yerlerin fotokopisi değiliz!
Y -yazılımcı- - #9
Hocam teşekkürler sorunsuz hallettim anlatım çok detaylı ve anlaşılır olmuş hiç zorlanmadım (y)(y)(y)
T toricelli - #10
Hocam teşekkürler sorunsuz hallettim anlatım çok detaylı ve anlaşılır olmuş hiç zorlanmadım (y)(y)(y)
Tebrikler. Güle güle kullanın.
mhmtglr8 mhmtglr8 - #11
23-QPST programı ile IMEI numaralarımızın QCN dosya formatında repair işlemi yapacağımız dosyayı alıyoruz. Bunun için öncelikle PHONE bölümünde SDX55M olan portu seçiyoruz. Daha sonra, START CLIENTS --- SOFTWARE DOWNLOAD --- Gelen ekranda BACKUP sekmesi --- xQCN kutusu yanında bulunan BROWSE tuşuna basarak QCN dosyasının kopyalanacağı alanı seçiyoruz. --- dosya formatı olarak otomatik XQCN geliyor, onu kayıt türü bölümünde ".QCN" olarak seçip enter yapıyoruz.
24- START tuşuna basarak yedeğin alınmasını bekliyoruz. İşlem 5 - 10 dk sürüyor. Bittikten sonra STATUS bölümünde Memory Backup Completed yazısını görünce bu programdaki işlemimiz bitiyor ve programı kapatıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 4024

Ekli dosyayı görüntüle 4025

Ekli dosyayı görüntüle 4026

Ekli dosyayı görüntüle 4027

25- Şimdi elimizde cihazımızın orijinal imeilerinin olduğu QCN dosyası geçti. Bunu da EFS yedeği gibi bir yerlerde saklayınız. Bir aksilik olduğunda tekrar kullanabilirsiniz.
Programı bir klasör içine çıkartın. Yedeğini aldığımız QCN dosyasını adı "jja.qcn" olacak şekilde değiştirip klasör içine atalım. Bilgisayarımızın tarihini 2019 yılına alalım ve programı çalıştıralım.
27- Program çalıştığında telefonumuzun orijinal imeileri görünüyor. Sırasıyla 1'e basıyoruz --- tamir edilerek imei yazılıyor ve enter'e basıyoruz. Program yeni imeili düzenlenmiş QCN dosyası oluşturuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 4029

Ekli dosyayı görüntüle 4030

29- Ses açma + Güç tuşuna basılı şekilde cihazı açarak TWRP recovery moduna gidiyoruz.
30- Windowa arama kısmından CMD yazıp enter'a basıyoruz ve ADB klasörünün olduğu klasöre gidiyoruz.
Sırasıyla,

Ekli dosyayı görüntüle 4031

32- Cihaz normal şekilde açıldığında şebekeyi kontrol edin, ŞEBEKE yok ise işlemler başarılı şekilde gerçekleşmiştir. ŞEBEKE var ise bir yerlerde hata yapmışsınız demektir. EFS bloklarını silme işlemini tekrar ederek, bu adımı tekrar kontrol edebilirsiniz.
33- Windows arama bölümünden CMD yazıp enter yapıyoruz. Cihaz bilgisayara bağlı olacak.
34-
35- QFIL programını çalıştırıyoruz. İlk çalıştırdığımda COM PORTLAR görünmedi. Bu aşamada tekrar 34.adımı uygulayarak DIAG PORT işlemi yaptığımda göründü. Sizde de bu şekilde sorun olursa böyle deneyin.
36- QFIL'de com portlar görününce, ilk başta SDX55M olan telefon bölümü hangi COM'da idiyse o portu seçiyoruz. (Bende com9 idi) Bunun için,
Program içinde SELECT PORT --- SDX55M hangi portumuz idiyse o PORT seçiliyor. Daha sonra,
TOOLS --- QCN BACKUP RESTORE sekmesini seçiyoruz --- QCN FILE PATH bölümüne 27.adımdaki yeni oluşturduğumuz QCN dosyasını tanıtıyoruz. --- ENABLE MULTI-SİM bölüme TIK işareti koyuyoruz ve RESTORE QCN tuşuna basıp ekrandaki işlemleri bekliyoruz.
İşlemler bittiğinde STATUS bölümünde RESTORE SUCCEED yazısını gördüysek REPAIR İŞLEMİ BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞ OLUYOR.

Ekli dosyayı görüntüle 4032

Ekli dosyayı görüntüle 4033

Bu aşamadan sonra internetten güncel global sürüm indirip miflash programıyla temiz kurulum yaptım. Parmak izi çalışıyor, 4,5g aktif, mi hesabında sorun yok.

NOT:
1-ZETEC'in aşamaları anlatımı, PROGSM'nin EFS silme kodlarıyla işlemler detaylandırılmıştır. Bu telefonlardaki repair işlemini ücretsiz sunan arkadaşlara da ayrıca teşekkürler.
2-Bu anlatım özgün olup şahsım tarafından mobilkulup sitesi için karşılık beklenmeksizin hazırlanmıştır. Alıntı yapıldığında lütfen, anlatımın bu siteden alındığını belirterek paylaşınız.
Merhaba hocam yardımcı olma imkanınız var mıdır
Aydar Aydar - #12
Daha size ne kadar yardımcı olabilir?
Okuma yazmanız varsa sizde yaparsınız.
mhmtglr8 mhmtglr8 - #13
Daha size ne kadar yardımcı olabilir?
Okuma yazmanız varsa sizde yaparsınız.
Riske atmamak adına ücreti mukabilinde destek talebinde bulunuyorum
Aydar Aydar - #14
Riske atmamak adına ücreti mukabilinde destek talebinde bulunuyorum
Cevabınız diğer konuya yazılmıştır.
T toricelli - #15
Değerli arkadaşım, ücret karşılığı bir şey yapmıyorum. Adımları teker teker takip ettiğinde olacağını göreceksin.
En kötü ihtimal EFS bloklarını silen adıma kadar cihazı bozacak bir işlem yok. Bloklar silinirse ve o adımdan sonra bir problem olursa, bu durumda TWRP üzerinden ilk aldığın yedeğı geri yüklediğinde önceki haline geri gelecek.
Yapmayı dene.
Olmazsa ücretsiz olarak uzaktan bağlantı ile yardımcı olmaya çalışırım.
K kurban50 - #16
eline sağlık ben repair yaparken poco f2 pronun ilk 4 silme kodu ile yaptım burda senin kodlar farklı hangi kodlar doğru yada ikiside oluyormu
T toricelli - #17
eline sağlık ben repair yaparken poco f2 pronun ilk 4 silme kodu ile yaptım burda senin kodlar farklı hangi kodlar doğru yada ikiside oluyormu
Buradaki kodları kullanarak repair işlemini zetec, -yazılımcı- ve ben sorunsuz yaptık. Hatta vakti zamanında ücretli işlem yapan bir arkadaşta kodları teyit etmişti.
Sıkıntı yok, kodları kullanabilirsiniz.
Y -yazılımcı- - #18
@toricelli ne oldu o ücretli repair yapan müh... isimli arkadaşcığa :D
T toricelli - #19
Yönetim fişini çekti. :)
Paradox Paradox - #20
M mrekol - #21
Note 8 Pro için kullanabilir miyim?
T toricelli - #22
Note 8 Pro için kullanabilir miyim?
Sadece mi10t ve mi10t pro için geçerlidir.
Sizin bölümünüz burada
Aydar Aydar - #23
Artık öyle bir arkadaş yok!
:zuhaha:
Junso Junso - #24
her şeyi eksiksiz yaptım her şey bitti. telefonu en son system reset yaptığımda ekran ana ekran gelir gelmez cihaz kapanıp TWRP modunda açılıyor. Aldığım yedekten geri yükleme yapmama rağmen aynısını yapmaya devam ediyor
Y -yazılımcı- - #25
Bu gün telefonu hem ayarlardan hem recowery den fabrika ayarlarına geri döndürdüm imei silinmedi miui son sürüm yüklü
T toricelli - #26
her şeyi eksiksiz yaptım her şey bitti. telefonu en son system reset yaptığımda ekran ana ekran gelir gelmez cihaz kapanıp TWRP modunda açılıyor. Aldığım yedekten geri yükleme yapmama rağmen aynısını yapmaya devam ediyor
Junso, fastboot moduna alıp, miflash ile en son sürüm bir EEA ya da indo rom yükler misin?
ÖNEMLİ NOT: flashlarken mi flash programı altındaki 3 lü seçeneklerden FLASH ALL seçmen. Diğer türlü bootloader kilitlenir.
Anladığım kadarıyla TWRP'de WIPE işlemi yaptığında system dosyalarını da silmişsin. Çözüm yeniden ROM yüklemek diye düşünüyorum.
Sonuç alamazsanız, araştırıp başka bir çözüm yolu üretmeye çalışırız.
Junso Junso - #27
Sorunun ne olduğunu 6 saat uğraşımdan sonra çözdüm. problem qcn dosyasını xiaomi tools ile düzenlemem den kaynaklanmış. Jja ile yapıp qfil ile restore ettim sorun düzeldi.
Sürekli reset atma problemini ise efs bloklarını twrp modunda silerek hallettim ve telefon açıldı.
İlginiz için için çok teşekkür ederim.
Merak ettiğim konu; şu an cihazda global 12.0.11 versiyon var. Verilerim kaybolmadan nasıl son sürüme güncelleyebilirim? Direk güncelleme uygulamasından dosya seçerek yapılabiliyor mu?
T toricelli - #28
Sorunun ne olduğunu 6 saat uğraşımdan sonra çözdüm. problem qcn dosyasını xiaomi tools ile düzenlemem den kaynaklanmış. Jja ile yapıp qfil ile restore ettim sorun düzeldi.
Sürekli reset atma problemini ise efs bloklarını twrp modunda silerek hallettim ve telefon açıldı.
İlginiz için için çok teşekkür ederim.
Merak ettiğim konu; şu an cihazda global 12.0.11 versiyon var. Verilerim kaybolmadan nasıl son sürüme güncelleyebilirim? Direk güncelleme uygulamasından dosya seçerek yapılabiliyor mu?
Recovery'den yüklemelik bir rom yükleyip TWRP'den yükleyerek wipe dalvik/cache yaparak veriler silinmeden kullanabilirsin; ama tavsiyem şöyle tertemiz, uygulamaları yeniden kurarak, bir de keyif ala ala yapmak. (y)
Junso Junso - #29
Bende hastalık oldu artık hocam. Teeee HTC desire zamanından beri custom rom hastasıyım. Forum ortamı gerçekten çok ilgili çok teşekkür ederim
T trktrk88 - #30
KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN ÖYLE BİR ANLATMIŞSINKİ HİÇ AKSİLİK OLMADI ÇOK SAGOL.
N nctlhn - #31
Teşekkürler. Emeği geçen herkesin eline sağlık.
H hkara - #32
Merhabalar, ben de bugün sabahtan aşama kadar uğraşıp bitirebildim. Emeğinize sağlık. Baya da başka şeyler yapmam gerekti pc kaynaklı veya başka adb driverları olsun, çok uğraştım. Ş,mdi merak ettiğimşunlar, belki bunun baska bır konusu vardır bılmıyorum ama:
1. Telefonu şu haliyle kullanamaz mıyım (siz hemen global rom ındırıp yuklemıssınız), yeni güncelemeler geldikçe hemen güncellenmez mi ? Galiba imei siliniyormuş bazı durumlarda.
2. Sizin yaptıgınız gibi global rom yuklersem tum o twrp magisk vesaire onlar siliniyor mu gereksız bırcok uygulama ? Ve artık tum guncellemeler otomatıkmen yuklenebılır hale mı gelıyor yenı ımeımızle ? Yanı su asamaya kdar yaptım hersey ok, bundan sonrası ıcın sureklı ugrasacak mıyız yoksa global rom ındırıp yukleyınce hersey kolaylasıyor mu bıtıyor mu ?
3. Miflash ile global romu yuklerken aşağıda tüm herseyi sil mi diyoruz ?
4. Edit miflash ile yükleyemedim. 1 saniyede success oluyor yuklemiyor. Bu yüzden twro içinden kararlı .11 rom yukledim ama şu dalvik data vs yapmadım . Telefon açıldı herşey duruyor ama sürüm yüklediğim sürüm olmuş. Ama twrp gitmis. Tekrar açamadım stock recovery olmuş telefon IMEI ise duruyor. Kafam karıştı iyice. Ota guncellemelerde sıkıntı olur mu acaba
Teşekkurler
O oski_58 - #33
qfil aracını bir türlü açamıyorum çalışmıyor qspt aracı yüklü ona rağmen açılmıyor qcn yi yükleyemiyorum, acaba qpst programından yüklesem sorun olur mu qcn yi illa qfil aracı mı gerekli?
K kurban50 - #34
burda yazılanın aynısını yaptım ama şebeke gelmiyor imei geliyor nerde hata yapıyorum
logicboard01 logicboard01 - #35
burda yazılanın aynısını yaptım ama şebeke gelmiyor imei geliyor nerde hata yapıyorum
Kartı sim 2 yuvasına taktığınıza emin misiniz? Birkaç defa başıma geldi de...
K kurban50 - #36
Kartı sim 2 yuvasına taktığınıza emin misiniz? Birkaç defa başıma geldi de...
Uzaktan yapıyorum cihaz benim değil arkadaşımın sim2 takiyormus evet
T toricelli - #37
@hkara
Merhabalar, ben de bugün sabahtan aşama kadar uğraşıp bitirebildim. Emeğinize sağlık. Baya da başka şeyler yapmam gerekti pc kaynaklı veya başka adb driverları olsun, çok uğraştım. Ş,mdi merak ettiğimşunlar, belki bunun baska bır konusu vardır bılmıyorum ama:
1. Telefonu şu haliyle kullanamaz mıyım (siz hemen global rom ındırıp yuklemıssınız), yeni güncelemeler geldikçe hemen güncellenmez mi ? Galiba imei siliniyormuş bazı durumlarda.
Yüklemek zorunda değilsiniz. Yeni güncellemeler, cihaza kurulu olan ve xiaomi tarafından kullandığınız rom bölgesine vereceği sıralamaya göre gelmektedir. (Örneğin, cihazın üzerinde global rom yüklü, xiaomi önce Çin, sonra EU daha sonra EEA en sonunda da Global cihazlara verebilir. Bunun yerine ben manuel olarak kurulum yapıyorum.)
Bu başlık altındaki bir arkadaşımız cihazı gerek TWRP gerekse de telefon üzerinden fabrika ayarlarına döndürdüğünde IMEI'nin silinmediğini söyledi. Bende silinmeyeceği düşüncesindeyim. Velev ki silindi, zaten yükleme yöntemi elinizin altında, tekrar yükleyebilirsiniz.

2. Sizin yaptıgınız gibi global rom yuklersem tum o twrp magisk vesaire onlar siliniyor mu gereksız bırcok uygulama ? Ve artık tum guncellemeler otomatıkmen yuklenebılır hale mı gelıyor yenı ımeımızle ? Yanı su asamaya kdar yaptım hersey ok, bundan sonrası ıcın sureklı ugrasacak mıyız yoksa global rom ındırıp yukleyınce hersey kolaylasıyor mu bıtıyor mu ?
Yeni stock rom yüklediğinizde herşey silinir. (recovery, magisk vs) Yeni imei, rom güncellemeleriyle alakasız. Stock rom'a xiaomi tarafından güncelleme hazırlandığında güncelleme gelecektir.
3. Miflash ile global romu yuklerken aşağıda tüm herseyi sil mi diyoruz ?
Evet flash all seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Diğer bölümlerde rom flashla ve verileri koru, romu temiz olarak flashla ve bootloader kilidini kapat seçenekleri var. Bootloader kilidini tekrar açmakla uğraşmamak için, sadece FLASH ALL seçeneği ile sıfır temiz kurulum yapabilirsiniz. Önemli not: miflash uygulaması ile sadece FASTBOOT romlar yüklenebilir. Rom indireceğiniz siteden buna dikkat etmeniz gereklidir. Boşuna recovery rom çekip vakit kaybetmeyin.
4. Edit miflash ile yükleyemedim. 1 saniyede success oluyor yuklemiyor. Bu yüzden twro içinden kararlı .11 rom yukledim ama şu dalvik data vs yapmadım . Telefon açıldı herşey duruyor ama sürüm yüklediğim sürüm olmuş. Ama twrp gitmis. Tekrar açamadım stock recovery olmuş telefon IMEI ise duruyor. Kafam karıştı iyice. Ota guncellemelerde sıkıntı olur mu acaba
miflash ile kurulum için, işletim sistemine uygun sürüm indirin (64bit/32bit)
miflash'ı harddisk'in C ana dizinine içinde türkçe karakter ya da boşluk olmayacak şekilde kopyalayın (örneğin: miflash klasörü oluşturup bunun içine atın.)
Yukarıdaki sekmelerde (şu an bilgisayarda yüklü olmadığı için hatırlayamıyorum) install drivers diye bir şey olması lazım. Sürücüleri yükleyin. O ekranda biraz beklediğinizde kutu içinde çince bir yazı yazıyor. Ok'ye tıklayıp programı tekrar kapatıp açın.
Daha sonra indirdiğiniz fastoot rom'u yine içinde boşluk ve türkçe karakter olmayan bir klasöre çıkartıp FLASH ALL seçerek işleme başlıyorsunuz.
Siz recovery rom'u twrp üzerinden wipe işlemleri yapmaksızın yüklemişsiniz. (Buna dirty flash deniyor.) Stock rom kurduğunuz için recovery orjinal haline dönmüş. Bunu imei işlemlerinde TWRP'yi yüklediğimiz seçenekleri takip ederek tekrar yükleyip oradan magisk yükleyerek rootlayıp kullanıma devam edebilirsiniz.

Teşekkurler
Rica ederim.
T toricelli - #38
qfil aracını bir türlü açamıyorum çalışmıyor qspt aracı yüklü ona rağmen açılmıyor qcn yi yükleyemiyorum, acaba qpst programından yüklesem sorun olur mu qcn yi illa qfil aracı mı gerekli?

QPST ile yükleyen bir takım arkadaşlarda bootloop sorunu olduğu rapor edildi. (telefon devamlı açıp kapanma sorunu)
Windows ile ilgili bir problem olabilir. Başka bir bilgisayarda tekrar deneyin.
U Untouchablee - #39
qpst ile yükleyemezsiniz diye biliyorum hata veriyor qfil ile yüklemek zorundasınız
U Untouchablee - #40
çözebildiniz mi sorunu ?
K kurban50 - #41
çözebildiniz mi sorunu ?
Hep aynı işlemi birebir yapiyoruz aynen duruyor kaldi
U Untouchablee - #42
dilerseniz bir de ben bakayım
K kurban50 - #43
dilerseniz bir de ben bakayım
Dediğim gibi cihaz bir arkadasimizin benim yanımda değil şuan uyuyordur gündüz müsait olurmusujuz
U Untouchablee - #44
Dediğim gibi cihaz bir arkadasimizin benim yanımda şuan uyuyordur gündüz müsait olurmusujuz
yarın gün içinde buraya pek bakamayabilirim burdan iletişim bilgisi vermek de yasak sanırım teamviewer verin ordan bilgilerimi paylaşayım isterseniz
K kurban50 - #45
yarın gün içinde buraya pek bakamayabilirim burdan iletişim bilgisi vermek de yasak sanırım teamviewer verin ordan bilgilerimi paylaşayım isterseniz
Haberlesiriz
T toricelli - #46
Kurban50 sen kendi telefonunu yapmıştın sanki bir problem yoktu.
Sim kartı sim2 slotuna yerleştirince çözülmedi mi?
Tamir yaparken doğru com port seçildi mi?
K kurban50 - #47
Evet herşeyi doğru yaptım uzaktan yardım edecektim arkdasi
T toricelli - #48
Evet herşeyi doğru yaptım uzaktan yardım edecektim arkdasi
Bence deneyebiliyorsan bir de fiziken dene, yine olmazsa uzaktan yardım al derim.
İşlemleri yaptığınızda herhangi bir hata ile karşılaşıyor musunuz?
Efs blokları siliniyor mu?

Birde tamir edilen imei çok eski ise BTK 7 yıl'dan uzun süre kullanılmayan imei'leri kullanım dışı bırakıyormuş. Buna da dikkat edip, imei'nin kayıtlı olup olmadığını da bir sorgulatın isterseniz.
L levent340 - #49
Hocam merhabalar öncelikle elinize sağlık anlatım icin fakat bu islemleri videolu ile paylaşmanız mümkün mu lütfen ,
Mi 10T pro imei atacağım bende ilk defa yapacagım deneyeceğim cihazimin bootloader kilidi yarın kalkıyor lütfen yardım edebilcek var mi ?
T toricelli - #50
Hocam merhabalar öncelikle elinize sağlık anlatım icin fakat bu islemleri videolu ile paylaşmanız mümkün mu lütfen ,
Mi 10T pro imei atacağım bende ilk defa yapacagım deneyeceğim cihazimin bootloader kilidi yarın kalkıyor lütfen yardım edebilcek var mi ?
Videolu anlatım yapacak maalesef zamanım yok.
Bende ilk kez yaptım ve oldu. EFS bloklarını silene kadar bir sıkıntı yok. Ola ki silip te bir sıkıntıyla karşılaşırsanız da TWRP üzerinden EFS yedeğinizi geri yüklediğinizde cihaz orijinal haline dönüyor.
Deneyin.
Yapamazsanız Soulfly isimli yöneti ile iletişime geçin, uzaktan bağlantı ile yardımcı olur.
U Untouchablee - #51
Kurban hocamın sorununu hallettik uğraştırdı biraz
L levent340 - #52
Videolu anlatım yapacak maalesef zamanım yok.
Bende ilk kez yaptım ve oldu. EFS bloklarını silene kadar bir sıkıntı yok. Ola ki silip te bir sıkıntıyla karşılaşırsanız da TWRP üzerinden EFS yedeğinizi geri yüklediğinizde cihaz orijinal haline dönüyor.
Deneyin.
Yapamazsanız Soulfly isimli yöneti ile iletişime geçin, uzaktan bağlantı ile yardımcı olur.

Hocam birsey sormak istiyorum : 27. İslemde sırasıyla 1 e basıyoruz dedin, yukarda evet orjinal imeiler cikiyor cihaz çift simli iki adet imei fakat “yeni nesil cihazlara imei repair tek sim diyor ” fakat cihaz çift simli 10t pro yinede 1 I mi seçiyoruz sim 1 slota yeni imei elimizle mi oraya yazıyorum repair derken orayı tam olarak anlayamadım yardımcı olursan sevinirim,
Teşekkürler ..
L levent340 - #53
Hocam birsey sormak istiyorum : 27. İslemde sırasıyla 1 e basıyoruz dedin, yukarda evet orjinal imeiler cikiyor cihaz çift simli iki adet imei fakat “yeni nesil cihazlara imei repair tek sim diyor ” fakat cihaz çift simli 10t pro yinede 1 I mi seçiyoruz sim 1 slota yeni imei elimizle mi oraya yazıyorum repair derken orayı tam olarak anlayamadım yardımcı olursan sevinirim,
Teşekkürler ..
Ve ayrıca ben iki slota da ayrı ayrı imei atmak istiyorum mümkün mudur o işlem sırasında bana sim 1 ve sim 2 yi ayrı ayrı soruyor mu acaba program ?
L levent340 - #54
fastboot flash recovery recovery.img kodunu yazınca ; no sucu file or directory
fastboot flash recovery.img yazdım bu sfer de cannot determine iamge filename for ‘recovery.img” yazıyor nden acaba ?

Telefonuma room atmadım yalnız hiç, aldım ustunde ki surum 12 kusur var bootloader kilidini kaldırdım sadece
T toricelli - #55
Teşekkürler ..
Yeni nesil telefonlara sadece tek imei tamiri yapılabilir. O yüzden orayı 1 olarak seçiceksiniz. Cihazın sim1 slot imeisi otomatik sıfırlanacak. sadece sim2 slot repair oluyor. Şu an bu şekilde, ilerleyen aşamalarda yapılabilirse siteden duyurusu yapılır diye düşünüyorum.

Ve ayrıca ben iki slota da ayrı ayrı imei atmak istiyorum mümkün mudur o işlem sırasında bana sim 1 ve sim 2 yi ayrı ayrı soruyor mu acaba program ?
Cevabı yukarıda verdim. Yineleyelim. Sadece sim2 slotu tamir oluyor. Sim1 slota şu aşamada imei tamiri olmuyor.

fastboot flash recovery recovery.img kodunu yazınca ; no sucu file or directory
fastboot flash recovery.img yazdım bu sfer de cannot determine iamge filename for ‘recovery.img” yazıyor nden acaba ?

Telefonuma room atmadım yalnız hiç, aldım ustunde ki surum 12 kusur var bootloader kilidini kaldırdım sadece
bu komutları yazarken ADB klasöründe değilsiniz. İngilizce olarak ilk uyarıda "böyle bir dosya ya da dizin yok", ikinci uyarıda "recovery.img adında belirlenebilir bir dosya ile işlem yapılamadığı" şeklinde bir uyarı.
Bu hatalar ADB klasöründe olmadığınızdan kaynaklı.
**minimal adb tools programını bir dizine açın. O dizin içine girin ve fastboot komutlarını tekrar yazarak deneyin.
L levent340 - #56
Yeni nesil telefonlara sadece tek imei tamiri yapılabilir. O yüzden orayı 1 olarak seçiceksiniz. Cihazın sim1 slot imeisi otomatik sıfırlanacak. sadece sim2 slot repair oluyor. Şu an bu şekilde, ilerleyen aşamalarda yapılabilirse siteden duyurusu yapılır diye düşünüyorum.

Cevabı yukarıda verdim. Yineleyelim. Sadece sim2 slotu tamir oluyor. Sim1 slota şu aşamada imei tamiri olmuyor.

bu komutları yazarken ADB klasöründe değilsiniz. İngilizce olarak ilk uyarıda "böyle bir dosya ya da dizin yok", ikinci uyarıda "recovery.img adında belirlenebilir bir dosya ile işlem yapılamadığı" şeklinde bir uyarı.
Bu hatalar ADB klasöründe olmadığınızdan kaynaklı.
**minimal adb tools programını bir dizine açın. O dizin içine girin ve fastboot komutlarını tekrar yazarak deneyin.
toricelli suan mınımal klasorunde yaptım fakat yıne aynı hatayı verıyor
"""error: cannot load 'recovery.img': No such file or directory ""

mınımal adb yukledım fakat masaustu kısayol ıkonu bu sekılde acaba tam yuklenmedı mı ?

aaa.jpg
U Untouchablee - #57
hocam teamviewer verin yardımcı olalım
L levent340 - #58
hocam teamviewer verin yardımcı olalım
1 158 059 773 wr132m hocam cok tesekkuker
L levent340 - #59
1 158 059 773 wr132m hocam cok tesekkuker
hocam guncelleme gelmış ıkı dk guncellenıyor cok pardon
L levent340 - #60
Untouchablee hocam beklıyorum hazır
T toricelli - #61
Klasörün içinde recovery.img dosyası yok diyor.
Hay Allah, arkadaş bağlanmadıysa ben deneyeyim uzaktan.
T toricelli - #62
Neyse arkadaş bağlanmış. Ücretli işlem yaptırmaya gerek yoktu.
Paradox Paradox - #63
@Untouchablee işlemleri ücretli mi yapıyorsunuz?
H holisticpilot - #64
ben jja bölümünde takılı kaldım tarihi 2019 a aldığımda hemen açılıp kapanıyor. tahminim qcn dosyasının çıktısını alamıyorum. çünkü qcn yi başka program ile açtığım zaman a100... gibi bir imei bulduğunu söylüyor.
H holisticpilot - #65
ben jja bölümünde takılı kaldım tarihi 2019 a aldığımda hemen açılıp kapanıyor. tahminim qcn dosyasının çıktısını alamıyorum. çünkü qcn yi başka program ile açtığım zaman a100... gibi bir imei bulduğunu söylüyor.
diğer konulardan bir qcn bularak jja da çalıştırdım ve imei ekledim. şu an için işlemleri tamamladım. şebeke var çalışıyor. elinize sağlık. teşekkür ederim bilgiler için.
L levent340 - #66

@Untouchablee işlemleri ücretli mi yapıyorsunuz?
hocam ücretsiz hallettik yardımcı oldu sadece twrp adımı icin ...
T toricelli - #67

Bravo. Forumda ücretsiz paylaşıma dayalı yardımda bulunan untouchablee arkadaşıma teşekkür ederim.
Ücretli olduğunu düşündüğüm bir önceki mesajımdan dolayı kusura bakmayın.
Uzaktan bağlanayım diyenlerde böyle bir algı oluştu malesef.
Kolay gelsin.
Paradox Paradox - #68

Tamamdır, bilgilendirme için teşekkürler.
Ücretli iş yapanlarla ilgili sıkı takipteyim.
U Untouchablee - #69
Tamamdır, bilgilendirme için teşekkürler.
Ücretli iş yapanlarla ilgili sıkı takipteyim.
ücretsiz destek sağladığımı daha önce de belirtmiştim
Paradox Paradox - #70
ücretsiz destek sağladığımı daha önce de belirtmiştim

Burada zaman zaman öyle işler dönüyor ki, tahmin bile edemezsiniz.
Bu nedenle çok temkinli davranmamız gerekiyor.
Anlayacağınızı umuyorum.
İyi forumlar.
N nctlhn - #71
Telefonumun boot kilidini bugün atım ve hemen burada anlatıldığı gibi yaptım. Sadece 35'inci aşamada Qfil programında portlar görünmedi burada da select port bölümünden alttaki kutucuğu (Show Non Qloader\DIAG Port) işaretleyince göründü. Gayet aık ve anlaşılır bir anlatım olmuş tekrar teşekkürler.
D dmltnman - #72
Ben de yapacağım bu işlemi fakat şunu sorayım şu an sim kartım sim 1 slotunda. İşlemlere başlamadan önce slot 2 ye mi takmak gerekir yoksa farketmez mi?
U Untouchablee - #73
Ben de yapacağım bu işlemi fakat şunu sorayım şu an sim kartım sim 1 slotunda. İşlemlere başlamadan önce slot 2 ye mi takmak gerekir yoksa farketmez mi?
farketmez
D dmltnman - #74
Peki işlem bitince de mi farketmez yoksa sadece slot2 mi kullanilabilecek
erzon erzon - #75
Peki işlem bitince de mi farketmez yoksa sadece slot2 mi kullanilabilecek
IMEI işleminden sonra sadece sim2 slotuna şebeke gelecek. Cihaz çift sinden teke düşecek yani
erzon erzon - #76
Daha öncede 2 modele atmıştım. Az çok aşinaydım zaten bu işlere. Bu anlatım ile işlemi sorunsuz gerçekleştirdim. Teşekkürler.
erzon erzon - #77
İşlemden sonra efs yedeği aldım.yedek işe yarıyor mu denemek için twrp terminalden efs silme kodlarını girdim. Efs sildikten sonra tekrar yedeği yüklememe rağmen şebeke gelmiyor. Galiba efs yedeği almak bir işe yaramıyor.
D dmltnman - #78
Sorunsuz bir şekilde yaptım. Konuyu hazırlayan arkadaşa teşekkürler..
U Untouchablee - #79
İşlemden sonra efs yedeği aldım.yedek işe yarıyor mu denemek için twrp terminalden efs silme kodlarını girdim. Efs sildikten sonra tekrar yedeği yüklememe rağmen şebeke gelmiyor. Galiba efs yedeği almak bir işe yaramıyor.
Ben yedek aldım ve geri de yükledim şebeke geldi siz hatalı efs backup işlemi yapmış olabilirsiniz
erzon erzon - #80
Ben yedek aldım ve geri de yükledim şebeke geldi siz hatalı efs backup işlemi yapmış olabilirsiniz
Hocam bilmiyorum. Hangi twrpyi kullanıyorsunuz siz. Birde ben blokları sildigimde twrp terminal ve ADB her ikisindede no space left on device yazıyor sizdede öyle mi
U Untouchablee - #81
Hocam bilmiyorum. Hangi twrpyi kullanıyorsunuz siz. Birde ben blokları sildigimde twrp terminal ve ADB her ikisindede no space left on device yazıyor sizdede öyle mi
dilerseniz teamviewer atın bakayım hocan
T Theghost - #82
Öncelikle bu güzel ve ayrıntılı rehberi hazırlayan @toricelli arkadaşıma ve konu içinde karşılıksız yardımda bulunan @Untouchablee arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Rehberi uygulamak için 10T telefonumun bootloader süresinin dolmasını bekliyorum. Cihazı çift hatla kullanmaktayım ancak anladığım kadarıyla tek slot için repair yapılabiliyor. Bu işlemi yaptıktan sonra yasal süre dolana kadar çift hat kullanmaya devam edebilir miyim ya da iki slotu da repair yöntemi olabilir mi daha sonra?

U Untouchablee - #83
Öncelikle bu güzel ve ayrıntılı rehberi hazırlayan @toricelli arkadaşıma ve konu içinde karşılıksız yardımda bulunan @Untouchablee arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Rehberi uygulamak için 10T telefonumun bootloader süresinin dolmasını bekliyorum. Cihazı çift hatla kullanmaktayım ancak anladığım kadarıyla tek slot için repair yapılabiliyor. Bu işlemi yaptıktan sonra yasal süre dolana kadar çift hat kullanmaya devam edebilir miyim ya da iki slotu da repair yöntemi olabilir mi daha sonra?
şu anlık tek slot repair yapılabiliyor hocam süre dolana dek kullanıp kullanmamak elbette size kalmış
T Theghost - #84
WriteDualimei diye program var işe yarar mı bu konuda?
U Untouchablee - #85
WriteDualimei diye program var işe yarar mı bu konuda?
hayır yaramaz
S SerhaTGvn - #86
Cihazı yeni aldım. İşlemleri yapıp miflash ile temiz kurulum yapsam twrp ve magisk silinirmi ben kullanmasini bilmiyorum o yuzden silinse benim icin daha iyi indian rom kurmak istiyorum. Sonrasinda guncelleme veya sifirlama yapildiginda sıkıntı olurmu simdiden tesekkjr ederim.
U Untouchablee - #87
Cihazı yeni aldım. İşlemleri yapıp miflash ile temiz kurulum yapsam twrp ve magisk silinirmi ben kullanmasini bilmiyorum o yuzden silinse benim icin daha iyi indian rom kurmak istiyorum. Sonrasinda guncelleme veya sifirlama yapildiginda sıkıntı olurmu simdiden tesekkjr ederim.
twrp silinir sıfırdan rom atınca güncelleme vs alabilirsiniz sıfırlanınca yapılan işlemler de silinmez imei kalır
S SerhaTGvn - #88
twrp silinir sıfırdan rom atınca güncelleme vs alabilirsiniz sıfırlanınca yapılan işlemler de silinmez imei kalır
Teşekkür ederim. Bir şey daha var aklımda yardımcı olursanız Twrp yi mifirm den güncel sürüm indirsem sürüm farklı oluşu sıkıntı çıkarırmı. Magisk felan yüklerken. Twrp miflash ile yuklenirmi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
U Untouchablee - #89
Teşekkür ederim. Bir şey daha var aklımda yardımcı olursanız Twrp yi mifirm den güncel sürüm indirsem sürüm farklı oluşu sıkıntı çıkarırmı. Magisk felan yüklerken. Twrp miflash ile yuklenirmi

Twrp mi flash ile yüklenmez fastboottan yükleyin sürüm farkı oluşmaz magisk v20.4 yükleyin yeterli olucaktır
erzon erzon - #90
Hocam ben bu cihazdan önce mi9t pro kullanıyordum. 9t pro'da twrp backup menüsünden efs bölümünü yedekleyip efs bloklarını sildikten sonra tekrar restore bölümünden efs yedeğini yüklediğimde şebeke geliyordu. Bu modelde olmadı bu işlem. Bende blokları sdcard'a yedekleyip tekrar yüklediğimde oldu. Dediğiniz gibi hatalı backup yapmışım. Aşağıdaki kodları kullandım. Kodlar doğru mu size bir sorayım dedim.

Kod:
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf8
dd if=/dev/block/sdf9 of=/sdcard/sdf9
dd if=/dev/block/sdf7 of=/sdcard/sdf7
dd if=/dev/block/sdf10 of=/sdcard/sdf10
shadyre shadyre - #91
hocam kolay gelsin ben twrpyi yükledim sonra backup tekrar başlatınca twrp gitti ve yeniden kurayım dedim ama pc de fastbootflash devices yazınca telefonu görmüyor driverları tekarar kurdum denedim olmadı nedeni ne olabilir yardımcı olur musunuz
U Untouchablee - #92
hocam kolay gelsin ben twrpyi yükledim sonra backup tekrar başlatınca twrp gitti ve yeniden kurayım dedim ama pc de fastbootflash devices yazınca telefonu görmüyor driverları tekarar kurdum denedim olmadı nedeni ne olabilir yardımcı olur musunuz
dilerseniz teamviewer verin yardımcı olayım hocam
shadyre shadyre - #93
1 603 787 082
r25d7c
M maviletşim - #94
emeğinize sağlıkk, ben hata sonucu qnc yedeği almadım şimdiqnc dosyası lazım bulabilirmiyiz bu dosyadan
afatsumsene afatsumsene - #95
diag da görüyor ama disk error while writing to file yazıyor ne yapmam lazımn
afatsumsene afatsumsene - #96
dilerseniz teamviewer verin yardımcı olayım hocam
qcn çekmek istediğimde hata veriyor qpst ise "qpst disk error while writing to file" hatası veriyor. Sorun nedendir reis?
U Untouchablee - #97
qcn çekmek istediğimde hata veriyor qpst ise "qpst disk error while writing to file" hatası veriyor. Sorun nedendir reis?
teamviewer atın bakalım hocam dilerseniz
afatsumsene afatsumsene - #98
teamviewer atın bakalım hocam dilerseniz
812 677 988
wd6x16
zahmet olmazsa diag hallolsa gerisini yaparım da bunda farklı galiba
cengizb cengizb - #99
hocam bende efs silerken no space left hatası alıyorum nedeni nedir lütfen yardımcı olabilir misiniz?
cengizb cengizb - #100
hocam bende efs silerken no space left hatası alıyorum nedeni nedir lütfen yardımcı olabilir misiniz?

tamam tekrar yapınca hata vermesine rağmen efs silindi sorun yok.çok teşekkür ederim anlatım için sorunsuz haloldu
K ks_company - #101
@toricelli
Bu ayrıntılı anlatım için teşekkür ederim. 24'üncü ve 35'inci maddelerdeki sorunları bende yaşadım. Yorumlar da bu konularda sorun çözümüne yönelik bilgilendirme yapan arkadaşlara da teşekkürler.
"Bu aşamadan sonra internetten güncel global sürüm indirip miflash programıyla temiz kurulum yaptım." demiş yazıyı hazırlayan arkadaş.
* Yeni global sürüm yüklemeye gerek var mı? Ne faydası olur?
* Rom yüklemeden telefon güncellemesinin açık olmasının sakıncası olur mu? Güncelleme alır mı?
T toricelli - #102
@toricelli
Bu ayrıntılı anlatım için teşekkür ederim. 24'üncü ve 35'inci maddelerdeki sorunları bende yaşadım. Yorumlar da bu konularda sorun çözümüne yönelik bilgilendirme yapan arkadaşlara da teşekkürler.
"Bu aşamadan sonra internetten güncel global sürüm indirip miflash programıyla temiz kurulum yaptım." demiş yazıyı hazırlayan arkadaş.
* Yeni global sürüm yüklemeye gerek var mı? Ne faydası olur?
* Rom yüklemeden telefon güncellemesinin açık olmasının sakıncası olur mu? Güncelleme alır mı?
Merhabalar,
Yüklemeye gerek yok. Ben işlemi tamamladıktan sonra güncellemek istemiştim. Bu tamamen keyfe mahsus bir şey.
Güncellemeden kullanabilirsiniz.
M mobileservis - #103
Sunum için teşekkürler.
Adım adım yaptım sonuç başarılı.
M macalik - #104
Elinize, emeğinize sağlık. Sonuç başarılı. Ancak şimdi miflash ile aynı romu kurarak bootloader'ı kapatmak istediğimde miflash hata veriyor. Miflash'ın son sürümü ile işlem yapıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
T toricelli - #105
Elinize, emeğinize sağlık. Sonuç başarılı. Ancak şimdi miflash ile aynı romu kurarak bootloader'ı kapatmak istediğimde miflash hata veriyor. Miflash'ın son sürümü ile işlem yapıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
miflash'ı ve yazacağınız rom'da türkçe karakter, uzun uzadıya dosya adı falan olmasın.
miflash ile romu C bölümüne atın ve yazdırmayı deneyin.
İşletim sistemi 64 bit ise ona uygun flash programını kullanarak tekrar deneyin.
M macalik - #106
Miflash farklı versiyon, USB kablo değişikliği alternatiflerinden sonra, yükleme işlemi sonuçlandı. Duyarlılığınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim.
M Master_s - #107
Çok teşekkürler. Arkadaşım uyguladı ve başarılı oldu. Sadece bir sorum alacaktı. TWRP Wipe oradan Advance Wipe kısmında neden System seçeneği yok bilgisi olan var mı? Mi 10 T pro
M Master_s - #108

1617694588887.png

Bu tür hata alan arkadaşlar "SDX55M" portunu seçememiştir. Pencere açıkken Üstteki "Port:" başlığının karşısındaki "Browse" butonuna tıklayın. Açılan pencerden altta bulunan portu seçin. Bir daha hata almazsınız. Yani "SDX55M" olan portu seçmelisiniz.
M Master_s - #109
Hocam büyük ihtimalle Telefon Ayarlarında "GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ > USB HATA AYIKLAMA" aktif olmayabilir. Bir sorunda bilgisayarda USB 2.0 portuna kablonuzu takmamak olabilir.
entity47 entity47 - #110
mavi yanan browseden yine port seç
H harkonen - #111
Çok teşekkürler sorunsuz imei atıldı...
yunii yunii - #112
hocam herseyi yazılan gibi yapdım hat geldi internete baglanıyorda sadece h+ cekiyor nasıl duzeltebilirim bilen var mı
T toricelli - #113
hocam herseyi yazılan gibi yapdım hat geldi internete baglanıyorda sadece h+ cekiyor nasıl duzeltebilirim bilen var mı
Ayarlar - sim katlar mobil ağlar - sim 2 üstüne tıkladıktan sonra - tercih edilen ağ türü bölümünde 4,5 g seçili ise sıkıntı yok. Muhtemelen 4,5g çekmeyen bir yerde olabilirsiniz. Düzelmiyorsa kullandığınız imei forumdaki bazı arkadaşların yazılarından yaptığım çıkarıma göre eski tip interneti olmayan tuşlu telefon imeisi ise operatör kaynaklı h+ 3g hızı veriliyor olabilir.
İlk işlem sonrası çözüm olmadıysa, başka bir akıllı telefon imeisi ile deneme yapıp sonucu buraya yazarsanız bizde bilgilenmiş oluruz.
Birde benim kullanıdığım rom EEA. Kullandığınız romu bilemiyorum; ama belki farklı ve güncel bir romda sorunu çözebilir.
yunii yunii - #114
Ayarlar - sim katlar mobil ağlar - sim 2 üstüne tıkladıktan sonra - tercih edilen ağ türü bölümünde 4,5 g seçili ise sıkıntı yok. Muhtemelen 4,5g çekmeyen bir yerde olabilirsiniz. Düzelmiyorsa kullandığınız imei forumdaki bazı arkadaşların yazılarından yaptığım çıkarıma göre eski tip interneti olmayan tuşlu telefon imeisi ise operatör kaynaklı h+ 3g hızı veriliyor olabilir.
İlk işlem sonrası çözüm olmadıysa, başka bir akıllı telefon imeisi ile deneme yapıp sonucu buraya yazarsanız bizde bilgilenmiş oluruz.
Birde benim kullanıdığım rom EEA. Kullandığınız romu bilemiyorum; ama belki farklı ve güncel bir romda sorunu çözebilir.
hocam teşekkür ederim cevapladığınız için takılı hat eski 4.5g destegi olmayan sim kart ondan oldugunu düsünüyorum baska hat deneme imkanım olmadı ne yazıkki
sewdali sewdali - #115
Kurban hocamın sorununu hallettik uğraştırdı biraz
Hocam nasıl yaptınız? Aynı şekilde imei değişti ancak şebeke gelmedi nereden kaynaklı çözemedim.
yunii yunii - #116
Hocam nasıl yaptınız? Aynı şekilde imei değişti ancak şebeke gelmedi nereden kaynaklı çözemedim.
qcn dosyasının boyutu 712kb yada 713 kb mıydı attıgınız hocam bazen yanlıs keydediyor qpst qcn yi atıncada hat gelmiyor
sewdali sewdali - #117
720 Kb hocam
U Untouchablee - #118
Dilerseniz yardımcı olayım hocam
M mehmetgul07 - #119
merhaba iyi geceler ben dia port komutunu verdikten sonra şöyle bi hata alıyorum setprop: failed to set property 'sys.usb.config' to 'diag,diag_mdm,adb' ve dolayısıyla gerisi olmuyor
U Untouchablee - #120
merhaba iyi geceler ben dia port komutunu verdikten sonra şöyle bi hata alıyorum setprop: failed to set property 'sys.usb.config' to 'diag,diag_mdm,adb' ve dolayısıyla gerisi olmuyor
yardımcı olmamı isterseniz teamviewer id şifre verin bakalım hocam
M mehmetgul07 - #121
id:987 154 756 şfr:h1pesg7z çok makbule geçer vallaha
sawing006 sawing006 - #122
Teşekkürler mi10T pro için sorunsuz hallettim
A adigesumaf - #123
merhaba arkadaşlar boyle platform olusturdugunuz ıcın tesekur ederım öncelıkle
dün akşam 4-5 saat ugrastım adım adım hersey yaptım en son telefon acıldı mıuı ekranı geldi dil seçerken hata verip tekrar baştan açılıyor telefon bugunden berı ugrasıyorum bır turlu yapamadım mi flas ıle yenıden rom yuklemek istıyorum (\$fastboot -s .* lock) hatası alıyorum
mi 10 t pro android 10 miuı V12.0.4.0.QJDIDXMindo sürümü yuklu idi yedek aldım fakat twrp ile restore den yukleme yapmıyordaha dogrusu super isimli dosyayı bır turlu atamadım telefona ama dıger yedeklerı tekrar kuruyorum yıne aynı telefon kendını sureklı bastan baslatıyor bootloader acık bu arada yardımlarınızı beklıyorum sımdıden tesekurler iyi forumlar kolay gelsın

@Untouchablee, hocam uzaktan yardım ede bilirminiz
U Untouchablee - #124
merhaba arkadaşlar boyle platform olusturdugunuz ıcın tesekur ederım öncelıkle
dün akşam 4-5 saat ugrastım adım adım hersey yaptım en son telefon acıldı mıuı ekranı geldi dil seçerken hata verip tekrar baştan açılıyor telefon bugunden berı ugrasıyorum bır turlu yapamadım mi flas ıle yenıden rom yuklemek istıyorum (\$fastboot -s .* lock) hatası alıyorum
mi 10 t pro android 10 miuı V12.0.4.0.QJDIDXMindo sürümü yuklu idi yedek aldım fakat twrp ile restore den yukleme yapmıyordaha dogrusu super isimli dosyayı bır turlu atamadım telefona ama dıger yedeklerı tekrar kuruyorum yıne aynı telefon kendını sureklı bastan baslatıyor bootloader acık bu arada yardımlarınızı beklıyorum sımdıden tesekurler iyi forumlar kolay gelsın

@Untouchablee, hocam uzaktan yardım ede bilirminiz
Kusura bakmayın hocam ancak gördüm mesajınızı aktifseniz teamviewer id şifre verin bağlanıp yardımcı olmaya çalışayım
A adigesumaf - #125
Kusura bakmayın hocam ancak gördüm mesajınızı aktifseniz teamviewer id şifre verin bağlanıp yardımcı olmaya çalışayım
yok hocam estafurullah yanlız dün yıne ugrastım elime tugla geçti sanırım :( en son twrp ile yedek aldıgım backups dosyasını yukledım ne oldu nasıl oldu bılmıyorum ama telefon suan hayat belırtısı vermıyor hiç bir şekilde açılmıyor tuşlardan ne yapacagımı bılmıyorum şuan işteyim 4 ten sonra müsait olacagım
U Untouchablee - #126
yok hocam estafurullah yanlız dün yıne ugrastım elime tugla geçti sanırım :( en son twrp ile yedek aldıgım backups dosyasını yukledım ne oldu nasıl oldu bılmıyorum ama telefon suan hayat belırtısı vermıyor hiç bir şekilde açılmıyor tuşlardan ne yapacagımı bılmıyorum şuan işteyim 4 ten sonra müsait olacagım
Tamam hocam 4 ten sonra team atarsanız beraber bakarız cihaza
G Ggumus - #127
Herkese selam, 11. adımdaki backup işlemi ne kadar sürüyor acaba. Benmi işlem yaklaşık 40 dk dır devam ediyor.
U Untouchablee - #128
Herkese selam, 11. adımdaki backup işlemi ne kadar sürüyor acaba. Benmi işlem yaklaşık 40 dk dır devam ediyor.
O kadar sürmemesi lazım max 5 dk
G Ggumus - #129
O kadar sürmemesi lazım max 5 dk
Yedeklemeden devam etsem nasıl olur, birde magis uygulaması yüklüyorum ama tekefonda göremedim. nedendir acaba.
F fixvoltage - #130
Ben de Kurban Hocam gibi aynı yerde kaldım. İşlemler tamam, telefon simi görüyor ama şebeke gelmiyor. Nasıl çözeriz hocam.
U Untouchablee - #131
Ben de Kurban Hocam gibi aynı yerde kaldım. İşlemler tamam, telefon simi görüyor ama şebeke gelmiyor. Nasıl çözeriz hocam.
Teamviewer id şifre verirseniz bir bakabilirim hocam
F fixvoltage - #132
Teamviewer id şifre verirseniz bir bakabilirim hocam
Hocam özelden yazmayı bulamadım bir türlü :D
U Untouchablee - #133
Hocam özelden yazmayı bulamadım bir türlü :D
Buraya yazabilirsiniz hocam forumda özel mesaj kısmı yok
A aykman - #134
wow. ne xiaomi imiş arkadaş. elime aldım galiba telefonu derken her şey halloldu.
başka yerde bulduğum poco imei repair yapınca uçtu her şey.
olmayacak her şeyi yaptım. boatloder bile kilitlendi.
neyse ki yedeklerle bir şekilde düzeltim her şeyi.
emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.
S sefinio - #135
Bu işlemi paylaşım yapan ve emek verip yazan bütün herkesden Allah bin kere razı olsun
D dydnlee - #136
Başlığı açan ve destek olan arkadaştan Allah razı olsun mi10t pro için sorunsuz şekilde imei attım. Eline koluna sağlık.
cagricagataykoc cagricagataykoc - #137
sen nasıl bir kralsın
S shadow_man - #138
Merhaba
Ben TWRP ile MAGISK install yapıyorum, sonra telefonu açıyorum MAGISK uygulamasını bir türlü kurulmuş göremiyorum uzun zaman bekledim ama gelmedi. Dolayısıyla "adb shell" komutundan sonra "su" komutunu girince "inaccessible or not found" hatası alıyorum. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?
U Untouchablee - #139
Merhaba
Ben TWRP ile MAGISK install yapıyorum, sonra telefonu açıyorum MAGISK uygulamasını bir türlü kurulmuş göremiyorum uzun zaman bekledim ama gelmedi. Dolayısıyla "adb shell" komutundan sonra "su" komutunu girince "inaccessible or not found" hatası alıyorum. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?
teamviewer id şifre verirseniz yardımcı olabilirim hocam
S shadow_man - #140
teamviewer id şifre verirseniz yardımcı olabilirim hocam

1 070 217 099
ecsv3d3f

ID ve şifre yukarıdaki gibidir hocam

İlginiz için çok teşekkür ederim.
alperzdemir06 alperzdemir06 - #141
merhaba hocam, ben
adb shell
su komutlarını girdiğimde permission denied hatası alıyorum ve geçemedim. neden olur bu?*
alperzdemir06 alperzdemir06 - #142
@Untouchablee,
merhaba hocam, ben
adb shell
su komutlarını girdiğimde permission denied hatası alıyorum ve geçemedim. neden olur bu?*
U Untouchablee - #143
@Untouchablee,
merhaba hocam, ben
adb shell
bakmam gerekli hocam teamviewer id şifre verin bakalım
alperzdemir06 alperzdemir06 - #144
sifre 84ekbjat
id 1 070 447 889
K kafeinsiz - #145
Ellerinize sağlık. Hiçbir sorun yaşamadan 40 dakika gibi bir sürede tüm işlemleri hallettim. :alkis::D
U Untouchablee - #146
Ellerinize sağlık. Hiçbir sorun yaşamadan 40 dakika gibi bir sürede tüm işlemleri hallettim. :alkis::D
Geçmiş olsun
alperzdemir06 alperzdemir06 - #147
Değerli arkadaşım, ücret karşılığı bir şey yapmıyorum. Adımları teker teker takip ettiğinde olacağını göreceksin.
En kötü ihtimal EFS bloklarını silen adıma kadar cihazı bozacak bir işlem yok. Bloklar silinirse ve o adımdan sonra bir problem olursa, bu durumda TWRP üzerinden ilk aldığın yedeğı geri yüklediğinde önceki haline geri gelecek.
Yapmayı dene.
Olmazsa ücretsiz olarak uzaktan bağlantı ile yardımcı olmaya çalışırım.
diag port sonrası 2 tane ünlem işaretli aygıtlar bende gözükmüyor. nedeni ne olabilir
U Untouchablee - #148
diag port sonrası 2 tane ünlem işaretli aygıtlar bende gözükmüyor. nedeni ne olabilir
Diag kodunu hatalı yazıyor olabilirsiniz ya da qualcomm driverlerinde sıkıntı olabilir bakmak gerek.
alperzdemir06 alperzdemir06 - #149
Diag kodunu hatalı yazıyor olabilirsiniz ya da qualcomm driverlerinde sıkıntı olabilir bakmak gerek.
Qualcom driverine kur diyorum kuruyor ama bilgisayarda gözzükmüyor
U Untouchablee - #150
Qualcom driverine kur diyorum kuruyor ama bilgisayarda gözzükmüyor
Teamviewer verin bakalım hocam
T toricelli - #151
Untouchablee arkadaşıma katılıyorum. Sürücülerde ya da diag port açma kodunda bir hata oluyor olabilir. Adımları yeniden tekrarlamanızı öneriyorum.
alperzdemir06 alperzdemir06 - #152
Sürücülerden 64 olanı kuruyorum. 32 olanı da kurmam gerekiyor mu.
U Untouchablee - #153
Hayır sadece 64 bit kurmanız yeterli olur hala görmüyorsa problem nerde bakmak gerek
D dydnlee - #154
Elinize emeğini<e sağlık imei işlei tamam. Fakat yedek olan qncyi geri yüklemeye kalkıştığımızda telefon açılıyor tekrar kapanıp twrpye atıyor bilginize
U Untouchablee - #155
Elinize emeğini<e sağlık imei işlei tamam. Fakat yedek olan qncyi geri yüklemeye kalkıştığımızda telefon açılıyor tekrar kapanıp twrpye atıyor bilginize
Hatalı qcn yedekleme işlemi yapmışsınız demek ki
D dydnlee - #156
Hatalı qcn yedekleme işlemi yapmışsınız demek ki
anlatıldığı şekilde aldım hocam konuda
U Untouchablee - #157
anlatıldığı şekilde aldım hocam konuda
Qpst hatalı çekebiliyor hocam sizlik bir hata değil o yüzden qcn yi kontrol edip öyle işlem yapmak gerekebiliyor
D dydnlee - #158
Qpst hatalı çekebiliyor hocam sizlik bir hata değil o yüzden qcn yi kontrol edip öyle işlem yapmak gerekebiliyor
problem yok hocam tekrar yeni imeili qncyi attım çekiyor ama 1 hat daha aldım süre bitmeden çift sim kullanayım demiştimde olmadı
U Untouchablee - #159
problem yok hocam tekrar yeni imeili qncyi attım çekiyor ama 1 hat daha aldım süre bitmeden çift sim kullanayım demiştimde olmadı
Efs yedeği aldıysanız eski haline çevirebilirsiniz
D dydnlee - #160
Efs yedeği aldıysanız eski haline çevirebilirsiniz
Aldım hocam onuda geri yüklüyorum. Telefonu açıyorum ama imeiler geri gelmemiş oluyor.
U Untouchablee - #161
Aldım hocam onuda geri yüklüyorum. Telefonu açıyorum ama imeiler geri gelmemiş oluyor.
Twrp den backup kısmından efs seçerek mi yedek aldınız yoksa konuda anlatıldığı gibi cmd üzerinden mi yedek aldınız ?
D dydnlee - #162
Twrp den backup kısmından efs seçerek mi yedek aldınız yoksa konuda anlatıldığı gibi cmd üzerinden mi yedek aldınız ?
Twrpden yedek alıp bilgisyara attım twrp dosyasını
U Untouchablee - #163
Twrp den aldığınız yedek olmaz maalesef bunlarda imei mdm kısmında bulunuyor twrp den aldığınız efs yedeği ise modemst1 modemst2 fsg yedekleri
D dydnlee - #164
Twrp den aldığınız yedek olmaz maalesef bunlarda imei mdm kısmında bulunuyor twrp den aldığınız efs yedeği ise modemst1 modemst2 fsg yedekleri
Onun için yapabileceğimiz birşey varmı peki. Forumda orjinal esf paylaşılmış ama
S SerhaTGvn - #165
S.a .Orjinal qcn gerekiyorsa bende var. Şimdi çalışıyorum sabah eve geçtiğimde gönderebilirim isterseniz. Ben biraz garanticiyimdir. Her türlü yedek almıştım. Twrp den efs ve full backup dahil. Qcn yedeği birde cmd kod ile almıştım.

D dydnlee - #166
S.a .Orjinal qcn gerekiyorsa bende var. Şimdi çalışıyorum sabah eve geçtiğimde gönderebilirim isterseniz. Ben biraz garanticiyimdir. Her türlü yedek almıştım. Twrp den efs ve full backup dahil. Qcn yedeği birde cmd kod ile almıştım.

Sağolun hocam qncden denedik olmadı ama atarsanız dernerim twrpden aldım bende efsyi ama ordan alınca olmuyormuş sanırım arkadaş yazdı az evvel
S SerhaTGvn - #167
Sağolun hocam qncden denedik olmadı ama atarsanız dernerim twrpden aldım bende efsyi ama ordan alınca olmuyormuş sanırım arkadaş yazdı az evvel
Tamam hocam eve geçince atayım bir denersiniz inşallah olur.

U Untouchablee - #168
Tamam hocam eve geçince atayım bir denersiniz inşallah olur.

Maalesef olmaz qcn ile alakalı bir durum değil efs yedeği ise her cihazın yedeği sadece kendisinde iş görür farklı cihazda işe yaramaz
T toricelli - #169
Şimdi XDA sitesinden qcn dosyasının yüklenmesiyle ilgili araştırma yaptığımda,
quamcomm chipsetli lenovo markalı telefon için bir geliştirici restore işlemini anlatmış.
Bu geliştirici

Introduction
If you have ever tried to restore a QCN, you may faced that the QCN is not actually restored, this because of a damaged/erased 'persist' partition.
şeklinde bir açıklama yapmış.
Burada dediği, daha önce qcn geri yükleme yapmayanlar qcn'nin doğru yüklenmediği görecek, bunun sebebi hasarlı ya da silinmiş persist partisyonu olduğundan bahsetmiş.
Bunu düzeltmek için 2 teknik olduğunu söylüyor. Biri fastboot modundan ADB ile diğeri QFIL ile...
Uygulanışı,
1- Telefondaki rom sürümüne göre persist (persist.img) ve modem (non-hlos.img) partisyonuna ilişkin dosyalar ADB klasörü içine kopyalanır.
2-non-hlos dosyasının uzantısını .bin 'den .img formatına çevrilir.
3-Telefon fastboot moda alınır ve bilgisayara bağlanır.
4-CMD'ye girilir.
5-
Kod:
fastboot devices
[I](this should return a number which represents your device)[/I]
fastboot erase persist
fastboot flash persist persist.img
fastboot erase modem
fastboot flash modem NON-HLOS.img
girildikten sonra telefon REBOOT edilir.

1-Cihazı diag port açılır
2- QFIL açılır.
3-tools - qcn backup restore - çıkan ekranda qcn dosyası seçilir - multiSİM kutusu işaretlenir ve RESTORE QCN'ye tıklanarak yükleme tamamlanır.

dydnlee bu tekniği dener misin? Ancak denemeden önce Untouchablee mi10t/mi10t pro telefonu için persist ve modem kodlarının doğru olup olmadığını teyit etmesini bekleyelim. Ne olur ne olmaz telefon kullanılmaz gelirse bir işe yaramaz.

ÖNEMLİ NOT: KODLARIN DOĞRULUĞU TEYİT EDİLMEDEN KULLANMAYIN.
T toricelli - #170
@dydnlee üstte yazdığımı şimdilik yapmadan ve @Untouchablee teyit etmeden önce, bir de qcn dosyasını QFIL programı üzerinden yükler misin? Yukarıdaki tekniği anlatan geliştirici QFIL ile yüklenmesinden bahsediyor.
Babürx Babürx - #171
Hocam telefonun içinde hat olması gerekli mi mi 10 t pro
U Untouchablee - #172
Şimdi XDA sitesinden qcn dosyasının yüklenmesiyle ilgili araştırma yaptığımda,
quamcomm chipsetli lenovo markalı telefon için bir geliştirici restore işlemini anlatmış.
Bu geliştirici

Introduction
If you have ever tried to restore a QCN, you may faced that the QCN is not actually restored, this because of a damaged/erased 'persist' partition.
şeklinde bir açıklama yapmış.
Burada dediği, daha önce qcn geri yükleme yapmayanlar qcn'nin doğru yüklenmediği görecek, bunun sebebi hasarlı ya da silinmiş persist partisyonu olduğundan bahsetmiş.
Bunu düzeltmek için 2 teknik olduğunu söylüyor. Biri fastboot modundan ADB ile diğeri QFIL ile...
Uygulanışı,
1- Telefondaki rom sürümüne göre persist (persist.img) ve modem (non-hlos.img) partisyonuna ilişkin dosyalar ADB klasörü içine kopyalanır.
2-non-hlos dosyasının uzantısını .bin 'den .img formatına çevrilir.
3-Telefon fastboot moda alınır ve bilgisayara bağlanır.
4-CMD'ye girilir.
5-
Kod:
fastboot devices
[I](this should return a number which represents your device)[/I]
fastboot erase persist
fastboot flash persist persist.img
fastboot erase modem
fastboot flash modem NON-HLOS.img
girildikten sonra telefon REBOOT edilir.

1-Cihazı diag port açılır
2- QFIL açılır.
3-tools - qcn backup restore - çıkan ekranda qcn dosyası seçilir - multiSİM kutusu işaretlenir ve RESTORE QCN'ye tıklanarak yükleme tamamlanır.

dydnlee bu tekniği dener misin? Ancak denemeden önce Untouchablee mi10t/mi10t pro telefonu için persist ve modem kodlarının doğru olup olmadığını teyit etmesini bekleyelim. Ne olur ne olmaz telefon kullanılmaz gelirse bir işe yaramaz.

ÖNEMLİ NOT: KODLARIN DOĞRULUĞU TEYİT EDİLMEDEN KULLANMAYIN.
Hocam paylaştığınız kodlara baktım da fastboottan bu partitionlar silinemez diye biliyorum kaldı ki sildik diyelim persist siliyorsunuz cihazda çok zor durumda kalmadıkça tavsiye etmediğim bir durumdur parmak izini kullanamıyorsunuz çünkü bozuluyor qcn işlemleri için gerek yok bunlara qcn yi çektikten sonra işlemlere başlamadan önce qcn yi editleme işlemini yapın hatalı qcn çekildiyse sizler için editlediğim MŞY QCN EDİT zaten hata verecektir hata vermesi durumunda qcn çekme işlemini yeniden yapmanız gerekmektedir.
U Untouchablee - #173
Hocam telefonun içinde hat olması gerekli mi mi 10 t pro
Olsa da olur olmasa da değişen bir durum yok.
T toricelli - #174
Hocam paylaştığınız kodlara baktım da fastboottan bu partitionlar silinemez diye biliyorum kaldı ki sildik diyelim persist siliyorsunuz cihazda çok zor durumda kalmadıkça tavsiye etmediğim bir durumdur parmak izini kullanamıyorsunuz çünkü bozuluyor qcn işlemleri için gerek yok bunlara qcn yi çektikten sonra işlemlere başlamadan önce qcn yi editleme işlemini yapın hatalı qcn çekildiyse sizler için editlediğim MŞY QCN EDİT zaten hata verecektir hata vermesi durumunda qcn çekme işlemini yeniden yapmanız gerekmektedir.
Evet, bahse konu kodları denediğimde persist'in yazma korumalı olduğu ve silinemediğini gördüm.
Ben ilk mesajda qpst ile aldığım qcn yedeğini kontrol ettiğimde 2 imei'de görünür durumda.
@dydnlee şu aşamada benim üretebileceğim bir çözüm yok. Birşeyler bulursam burada yine paylaşırım.
U Untouchablee - #175
Evet, bahse konu kodları denediğimde persist'in yazma korumalı olduğu ve silinemediğini gördüm.
Ben ilk mesajda qpst ile aldığım qcn yedeğini kontrol ettiğimde 2 imei'de görünür durumda.
@dydnlee şu aşamada benim üretebileceğim bir çözüm yok. Birşeyler bulursam burada yine paylaşırım.
@dydnlee cihazı orjinal haline çeviremezsiniz hocam ve evet bu cihazlarda fastbootta koruma olduğu için twrp den siliyoruz zaten yoksa poco m3 teki gibi twrp ve root atmadan direkt fastboottan silerdik
fanetsa16 fanetsa16 - #176
Hocam işlemleri yaptım ama şebeke gelmiyor attığım imei telefonda gözüküyor ama şebeke yok ne yapabilirim
T toricelli - #177
Hocam işlemleri yaptım ama şebeke gelmiyor attığım imei telefonda gözüküyor ama şebeke yok ne yapabilirim
Hattınızın sim2 slotunda olduğundan emin olun.
fanetsa16 fanetsa16 - #178
Evet hocam şuan tekrar yapayım dedim işlemleri fakat pc ye bağlayamıyorum telefonu memory 0 gösteriyor dosya atamıyorum bana yardımcı olurmusunuz lütfen.
T toricelli - #179
Evet hocam şuan tekrar yapayım dedim işlemleri fakat pc ye bağlayamıyorum telefonu memory 0 gösteriyor dosya atamıyorum bana yardımcı olurmusunuz lütfen.
Daha önce uzaktan işlem yapmadım; ama bir deneyim bakalım. Teamviewer id ve şifre gönderin giriş yapayım.
Ayrıca cihaz açılıyor değil mi?
Babürx Babürx - #180
Recovery modunda mı görmüyor pc
fanetsa16 fanetsa16 - #181
Evet recovery modunda görmüyor hocam
1 675 949 049
tqw115
U Untouchablee - #182
Evet recovery modunda görmüyor hocam
1 675 949 049
tqw115
Bağlanayım mı halloldu mu problem
fanetsa16 fanetsa16 - #183
g24tk6 hocamtekrar gelin
U Untouchablee - #184
Sorun düzelmezse etiketleyin beni bağlanır hallederiz
fanetsa16 fanetsa16 - #185
Hocam indi bağlanırmısın
A ademacar - #186
Hocam efs yedeğini dediğiniz gibi kodlarla almayıp twrp üzerinden backup tan alsak sıkıntı olur mu
U Untouchablee - #187
Hocam efs yedeğini dediğiniz gibi kodlarla almayıp twrp üzerinden backup tan alsak sıkıntı olur mu
geri yükleyemezsiniz yedeği twrp den alırsanız
Babürx Babürx - #188
Uğraştım biraz port falan açamadım maalesef bıraktım konuya hakim birisi olmadan zor
fanetsa16 fanetsa16 - #189
Hocam allah razı olsun 3 5 saat uğraştık sonunda yaptık çok teşekkür ederim yardımınız için
T toricelli - #190
Hocam allah razı olsun 3 5 saat uğraştık sonunda yaptık çok teşekkür ederim yardımınız için
Rica ederim.
Şimdi yaptığımız çalışmadaki gördüğüm ve yapacak arkadaşlara rehber olması amacıyla tespitler;
1- QPST uygulamasında com'lar gelip gidiyorsa, QPST uygulamasını ve sürücüleri silip yeniden kurulum yapalım.
2- Sürücüleri aygıt yöneticisinden yüklerken mutlaka 1.mesajdaki doğru sürücüyü kurduğumuzdan emin olalım.
3- QPST uygulamasında ve sonrasında kullanılacak olan QFİL uygulamasında SDX55M isimli telefon bölümü olan COM PORT'u seçelim.
4- SDX55M'nin bulunduğu telefon harici diğer porta da İMEİ yazılabiliyor, İMEİ cihazda görünüyor; ancak şebeke gelmiyor. Buna dikkat edelim.
5- Bir de etkisi var mı tam kestiremedim; ama öyle bir his oluştu :) Cihazın sürümü Android 10 olmalı.

@Babürx comportlar gelmiyor ise sürücü yüklemede bir hata oluyor olabilir. Lütfen QPST ve sürücüleri silip tekrar geri kur.
O ortakatro - #191
ilk sayfadaki twrp kalıcı mı acaba?
Babürx Babürx - #192
Rica ederim.
Şimdi yaptığımız çalışmadaki gördüğüm ve yapacak arkadaşlara rehber olması amacıyla tespitler;
1- QPST uygulamasında com'lar gelip gidiyorsa, QPST uygulamasını ve sürücüleri silip yeniden kurulum yapalım.
2- Sürücüleri aygıt yöneticisinden yüklerken mutlaka 1.mesajdaki doğru sürücüyü kurduğumuzdan emin olalım.
3- QPST uygulamasında ve sonrasında kullanılacak olan QFİL uygulamasında SDX55M isimli telefon bölümü olan COM PORT'u seçelim.
4- SDX55M'nin bulunduğu telefon harici diğer porta da İMEİ yazılabiliyor, İMEİ cihazda görünüyor; ancak şebeke gelmiyor. Buna dikkat edelim.
5- Bir de etkisi var mı tam kestiremedim; ama öyle bir his oluştu :) Cihazın sürümü Android 10 olmalı.

@Babürx comportlar gelmiyor ise sürücü yüklemede bir hata oluyor olabilir. Lütfen QPST ve sürücüleri silip tekrar geri kur.
Hocam bana yardımcı olur musunuz
U Untouchablee - #193
Hocam bana yardımcı olur musunuz
Teamviewer id şifre verin ben bakayım hocam
Babürx Babürx - #194
Tamam hocam veeiyorum
Babürx Babürx - #195
360 332 489
yz1hiczy
Babürx Babürx - #196
Teamviewer id şifre verin ben bakayım hocam
Musaitmisiniz hocam paylaştım
U Untouchablee - #197
Musaitmisiniz hocam paylaştım
Birazdan bağlanayım hocam
Babürx Babürx - #198
Tamam hocam çok sağolun
P Puruva - #199
merhabalar,efs yedegini,qcn yedeğini aldım,değiştirdiğim qcn dosyasını yukleyemiyorum, herseyi yaptım en son asamada 35 te kaldım, portlar gorunmuyor qfill den yükleyemiyorum,sdx55m cıklmıyor yardımcı olabilirmisiniz,telefonda wifi gitti simler gitti,acılınca dııııt ses geliyor
U Untouchablee - #200
merhabalar,efs yedegini,qcn yedeğini aldım,değiştirdiğim qcn dosyasını yukleyemiyorum, herseyi yaptım en son asamada 35 te kaldım, portlar gorunmuyor qfill den yükleyemiyorum,sdx55m cıklmıyor yardımcı olabilirmisiniz,telefonda wifi gitti simler gitti,acılınca dııııt ses geliyor
teamviewer id şifre verin yardımcı olalım
P Puruva - #201
861 784 067
hzb298
P Puruva - #202
teamviewer id şifre verin yardımcı olalım
861 784 067
hzb298
U Untouchablee - #203
861 784 067
hzb298
bağlanıyorum hemen
bowser bowser - #204
Hocam magisk yüklenmiyor. Her adımı eksiksiz yapıyordum telefon açıldı ama magisk yüklenmedi ne kadar beklediysem.
T toricelli - #205
Hocam magisk yüklenmiyor. Her adımı eksiksiz yapıyordum telefon açıldı ama magisk yüklenmedi ne kadar beklediysem.
Telefon sürümü android 11 mi?
Eğer öyle ise, magisk manager apk yükleyin, daha sonra twrp üzerinden magisk'i tekrar flashlayın.
bowser bowser - #206
Telefon sürümü android 11 mi?
Eğer öyle ise, magisk manager apk yükleyin, daha sonra twrp üzerinden magisk'i tekrar flashlayın.

Portable TWRP düzgün çalışmadı bende başka bir sürümle telefonu formatlayıp yaptım oldu. Herşeyi hallettim imei şuan gözüküyor ama aklıma şu takıldı. TWRP ile backup almıştım geri yüklersem sıkıntı olur mu? (EFS değil genel data backup)
U Untouchablee - #207
Portable TWRP düzgün çalışmadı bende başka bir sürümle telefonu formatlayıp yaptım oldu. Herşeyi hallettim imei şuan gözüküyor ama aklıma şu takıldı. TWRP ile backup almıştım geri yüklersem sıkıntı olur mu? (EFS değil genel data backup)
TWRP ile alınan yedekte maalesef geri dönemiyorsunuz orjinale
bowser bowser - #208
TWRP ile alınan yedekte maalesef geri dönemiyorsunuz orjinale
Demek istediğim magisk i yüklerken başka bişey yaptım ve brick oldu telefon sonra TWRP den restore dediğimde eski haline gelmişti.
Eğer olmuyorsa baştan kuracağım herşeyi. (backup boyutu 22 gb)
T toricelli - #209
Demek istediğim magisk i yüklerken başka bişey yaptım ve brick oldu telefon sonra TWRP den restore dediğimde eski haline gelmişti.
Eğer olmuyorsa baştan kuracağım herşeyi. (backup boyutu 22 gb)
Yükleyebileceğinizi düşünüyorum; ancak genel backup alırken EFS yedeğini de aldıysanız sanırım orada bir hata olabilir. @Untouchablee'nın bahsettiği o olsa gerek.
bowser bowser - #210
Yükleyebileceğinizi düşünüyorum; ancak genel backup alırken EFS yedeğini de aldıysanız sanırım orada bir hata olabilir. @Untouchablee'nın bahsettiği o olsa gerek.

PC den 1 dosya kopyalanmıyor 8gb boyutunda. Neyse riske girmeyim en iyisi.
U Untouchablee - #211
PC den 1 dosya kopyalanmıyor 8gb boyutunda. Neyse riske girmeyim en iyisi.
bence de hazır yapmışken cihazı daha da uğraşmayın hard brick vs olursa oldukça masraf çıkarır.
bowser bowser - #212
bence de hazır yapmışken cihazı daha da uğraşmayın hard brick vs olursa oldukça masraf çıkarır.

Haklısınız. Hazır magisk varken root lu kullanayım. :3
U Untouchablee - #213
Haklısınız. Hazır magisk varken root lu kullanayım. :3
Güncelleme almayın ama rootluyken soft brick olur cihaz
OrkunKurumer OrkunKurumer - #214
merhaba yarın mi10t pro imei repair işlemi yapacağım adımları tek tek okudum ama bazen bazı durumlarda aynı işlemleri yapsakta sıkıntı çıkabiliyor yarın gün içinde eğer yapamazsam uzaktan destek olabilecek birisi var mı ?

teşekkür ederim
U Untouchablee - #215
merhaba yarın mi10t pro imei repair işlemi yapacağım adımları tek tek okudum ama bazen bazı durumlarda aynı işlemleri yapsakta sıkıntı çıkabiliyor yarın gün içinde eğer yapamazsam uzaktan destek olabilecek birisi var mı ?

teşekkür ederim
Yardımcı olurum hocam
diji67 diji67 - #216
adb shell
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf9
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf7
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf10
bu kodlarla yedek aldım .. ama neden aynı bloğun yedekelrini farklı isilerle alıyoruz hepsi sdf 8 :-(

burdaki herşeyi aynen yaptım imei değişti fakat şebeke yok.. qfil ile geri yükleme yaptım..
qcn yedeğimi qpst ile erei yüklemeye çalışırken
Received an invalid command from the phone. hatası alıyorum ne yapmam lazım efs yedeğim var geriyüklüyorum fakat imeiler geri gelmiyor
bowser bowser - #217
Yalnız benim bir problemim var. 108mp kamera çektiğim anda donuyor. Tekrar format atmak istemiyorum var mıdır bi yolu? :/
Uygulamayı resetledim, datasını falan sildim, herşeyi denedim ama düzelmiyor. Özellikle dışarı fotoları çekerken donuyor evde bi sorun yok. Manual iso ayarıyla denedim gene donuyor gene donuyor.
Secooosy Secooosy - #218
Bootloader klidini cihazın ilk sahibi açmış telefonu açarken üsteki kilit işareti açık duruyor imei repeair yaparken bootloader kilidinin açık olduğu mi hesabı mı gerekli?
Secooosy Secooosy - #219
Birde mi 10 t cihazına imei arıcak birisi varmı helalesiriz sorun yok
U Untouchablee - #220
Birde mi 10 t cihazına imei arıcak birisi varmı helalesiriz sorun yok
Yardımcı olayım hocam ben
OrkunKurumer OrkunKurumer - #221

Merhaba bunu nasıl çözdünüz bende burada takıldım da
OrkunKurumer OrkunKurumer - #222
Yardımcı olurum hocam

Merhaba 23. adım da takıldım da qpst de no phone diyor soru işareti var herşeyi doğru yaptım aslında nerede sorun var ki _?
U Untouchablee - #223
Bir çok nedenden dolayı yapmış olabilir.
OrkunKurumer OrkunKurumer - #224
Bir çok nedenden dolayı yapmış olabilir.

Hocam size zahmet bağlanıp bakabilme şansınız olur mu team versem
U Untouchablee - #225
Hocam size zahmet bağlanıp bakabilme şansınız olur mu team versem
Dışardayım 1 saate ancak bağlanabilirim
OrkunKurumer OrkunKurumer - #226
Dışardayım 1 saate ancak bağlanabilirim

çözdüm hocam qpst sürümü ile alakalıymış eski sürüm kuruluymuş bende linkteki sürümü kurunca düzeldi teşekkür ederim herşey için
T toricelli - #227
adb shell
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf9
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf7
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf10
bu kodlarla yedek aldım .. ama neden aynı bloğun yedekelrini farklı isilerle alıyoruz hepsi sdf 8 :-(

burdaki herşeyi aynen yaptım imei değişti fakat şebeke yok.. qfil ile geri yükleme yaptım..
qcn yedeğimi qpst ile erei yüklemeye çalışırken
Received an invalid command from the phone. hatası alıyorum ne yapmam lazım efs yedeğim var geriyüklüyorum fakat imeiler geri gelmiyor
Bu kodlar @Untouchablee 'a ait. TWRP'den alınan yedeği gerek ben gerekse de geri yükleme yapan arkadaşlar yükleme esnasında hata aldılar. Cihaz kendini resetlemeye başladı.
orjinal qcn yedeği aldıysanız, imei'in yazılı olması; ancak şebekenin gelmemesiyle ilgili olarak,
Bilgisayara kurduğunuz sürücüleri ve qpst programını kaldırıp tekrar geri kurun.
1.mesajdaki görsellerde görünen sürücüyü kurun.
imei'yi SDX55M olan cihaz bölümüne qfil ile yazdırın. (geçen hafta bir arkadaşta da imei'nin yazılı olduğu; ancak şebekenin olmamasıyla ilgili sorunun SDX55M olan telefon bölümüne değil diğer bölüme yazılmasından kaynaklandığını tespit ettik ve sonra düzelttik.
Çözemezseniz yazın, uzaktan çözmeye çalışalım.
U Untouchablee - #228
Bu kodlar @Untouchablee 'a ait. TWRP'den alınan yedeği gerek ben gerekse de geri yükleme yapan arkadaşlar yükleme esnasında hata aldılar. Cihaz kendini resetlemeye başladı.
orjinal qcn yedeği aldıysanız, imei'in yazılı olması; ancak şebekenin gelmemesiyle ilgili olarak,
Bilgisayara kurduğunuz sürücüleri ve qpst programını kaldırıp tekrar geri kurun.
imei'yi SDX55M olan cihaz bölümüne qfil ile yazdırın. (geçen hafta bir arkadaşta da imei'nin yazılı olduğu; ancak şebekenin olmamasıyla ilgili sorunun SDX55M olan telefon bölümüne değil diğer bölüme yazılmasından kaynaklandığını tespit ettik ve sonra düzelttik.
Arkadaşın dediği gibi sdf8 olmuş hepsi kodlar hatalı benim diğer forumdaki paylaşımımı düzenleyip hatalı kodları yazmışlar en kısa zamanda doğru kodları paylaşacağım.
diji67 diji67 - #229
işlemler poco f2 pro ile aynı.. nv ram ve modem dosyaları gerekiyor.. şebeke gelmesi için
A Adnn0606 - #230
Uzaktan yardım eder misiniz
U Untouchablee - #231
Yardımcı olabilirim dilerseniz
A Adnn0606 - #232
@Adnn0606,
Nasıl iletişime geçebilirim sizinle
A Adnn0606 - #233
Uzaktan yardım erer misiniz
A Adnn0606 - #234
Toricelli uzaktan yardım edebilir misiniz
T toricelli - #235
Toricelli uzaktan yardım edebilir misiniz
Yarın akşam 19:00 sularında burada olurum. O zaman yapalım.
T toricelli - #236
işlemler poco f2 pro ile aynı.. nv ram ve modem dosyaları gerekiyor.. şebeke gelmesi için
Bahsettiğiniz dosyalar gerekmiyor. Herhangi bir dosya yazdırılmaksızın yapılabiliyor.
diji67 diji67 - #237
Bahsettiğiniz dosyalar gerekmiyor. Herhangi bir dosya yazdırılmaksızın yapılabiliyor.
onlarsız yaptım ama şebeke alamadım..
T TUGRA565656 - #238
selamın aleyküm cümleten işlemleri başarılı ile gerçekleştirdim root işlemine kadar fakat root u yüklememe rağmen root cihaza yüklenmiyor ekrana maalesef göremiyorum
U Untouchablee - #239
selamın aleyküm cümleten işlemleri başarılı ile gerçekleştirdim root işlemine kadar fakat root u yüklememe rağmen root cihaza yüklenmiyor ekrana maalesef göremiyorum
Dilerseniz yardımcı olayım
T TUGRA565656 - #240
Dilerseniz yardımcı olayım
size zahmet lütfen
U Untouchablee - #241
size zahmet lütfen
teamviewer id şifre verin bakalım hocam
T TUGRA565656 - #242
teamviewer id şifre verin bakalım hocam
809 950 145
3w5aj2
S sbnklnc53 - #243
arkadaslar selam qpts ile ve qfıl ıle root ıle yapılan ımeıler sıfırlayınca normalde gıder. mi10t pro da başarılı şekilde imei atma işlemini yaptıktan sonra mi flash ile temiz kurulum yapıp imei gidiyormu diye test eden oldumu ?
U Untouchablee - #244
arkadaslar selam qpts ile ve qfıl ıle root ıle yapılan ımeıler sıfırlayınca normalde gıder. mi10t pro da başarılı şekilde imei atma işlemini yaptıktan sonra mi flash ile temiz kurulum yapıp imei gidiyormu diye test eden oldumu ?
Gitmez hocam imei
S sbnklnc53 - #245
Gitmez hocam imei
test ettiniz mi yoksa tahminen mi diyosunuz cunku gitmeyen imeiler box ile yazılıyor ve eng romla cok stabıl oluyor. yani ben gömmeli imei hep öyle attım. eğer mi 10t pro da bu şekilde gitmiyorsa çok iyi.
A Adnn0606 - #246
Yarın akşam 19:00 sularında burada olurum. O zaman yapalım.
Nasıl iletişime geçebilirim sizinle
A ademirhan0 - #247
hocalarım kolay gelsin mi10 t kullanıcısıym diag açtıktan sonraki qpst adımında qcn yedeği alırken hata alıyorum yardım edebilecek arkadaşlar var mıdır
U Untouchablee - #248
hocalarım kolay gelsin mi10 t kullanıcısıym diag açtıktan sonraki qpst adımında qcn yedeği alırken hata alıyorum yardım edebilecek arkadaşlar var mıdır
Tabii ki teamviewer id şifre verin yeterli
A ademirhan0 - #249
1 686 166 059
5ip46f

hocam tüm adımları yaptım sadece qfil den restore adımında sorun yaşıyorum
A ademirhan0 - #250
hocam beklemedeyim
1 686 166 059
5ip46f
2 21promil - #251
untouchablee hocam herşeyi yaptım, imei de değişti ancak şebeke gelmedi, yardımcı olursanız sevinirim.
ayrıca en kötü senaryoda ilk adımda aldığımız sdf7,sdf8, sdf9 ve sdf10 yedeklerini nasıl geri yükleyebiliriz, detaylı açıklayabilir misiniz
T toricelli - #252
untouchablee hocam herşeyi yaptım, imei de değişti ancak şebeke gelmedi, yardımcı olursanız sevinirim.
ayrıca en kötü senaryoda ilk adımda aldığımız sdf7,sdf8, sdf9 ve sdf10 yedeklerini nasıl geri yükleyebiliriz, detaylı açıklayabilir misiniz
teamviewer id ve şifre verin bir bakayım nedir durum
2 21promil - #253
....
2 21promil - #254
teamviewer id ve şifre verin bir bakayım nedir durum

tşk ederim üstad QPST sürüm farkından kaynaklanıyormuş, hallettim.

ayrıca benim gibi yedekleri nasıl geri yükleyeceğini bilmeyen arkadaşlar için faydalı olur

adb shell üzerinden

dd if=/sdcard/sdf8 of=/dev/block/sdf8
dd if=/sdcard/sdf9 of=/dev/block/sdf9
dd if=/sdcard/sdf7 of=/dev/block/sdf7
dd if=/sdcard/sdf10 of=/dev/block/sdf10

reboot
M mkarapinar - #255

hocam merhaba, bootloaeder kilidini açtım ama imei işini yapamadım yardımcı olabilir misiniz?
U Untouchablee - #256
hocam merhaba, bootloaeder kilidini açtım ama imei işini yapamadım yardımcı olabilir misiniz?
Tabii ki hocam teamviewer id şifre verin yardımcı olayım
C cnonefb - #257
Merhaba, Mi 10T Pro için iki imei birden repair oluyor mu?

Kilidi açık cihaz için bunu team viewer üzerinden ücreti karşılığı nasıl yaptırabilirim. Mesaj atabilirseniz sevinirim.
U Untouchablee - #258
Merhaba, Mi 10T Pro için iki imei birden repair oluyor mu?

Kilidi açık cihaz için bunu team viewer üzerinden ücreti karşılığı nasıl yaptırabilirim. Mesaj atabilirseniz sevinirim.
Tek sim repair oluyor maalesef
T TUGRA565656 - #259
abim s.a. qpst de sorun yaşıyorum port vermesine rağmen qpst de port vermiyor size zahmet yardımcı olursanız
U Untouchablee - #260
abim s.a. qpst de sorun yaşıyorum port vermesine rağmen qpst de port vermiyor size zahmet yardımcı olursanız
Dışardayım şu an eve geçince yardımcı olayım
F fallouttt - #261
İlk sayfadaki anlatımı takip ederek sorunsuz bir şekilde yaptım, çok teşekkürler hocam, emeğine sağlık...
C comand - #262
Eline koluna canına sağlık manyak bir anlatım ve destek olmuş süpersin.
L lewizsthank1 - #263
Merhaba bu işlemler sonucunda Mi Flash ile global rom yükleyip sorunsuz kullanabiliyoruz dimi? Birde Global Rom yüklü iken Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini seçince imei silinir mi?
Aydar Aydar - #264
Merhaba bu işlemler sonucunda Mi Flash ile global rom yükleyip sorunsuz kullanabiliyoruz dimi? Birde Global Rom yüklü iken Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini seçince imei silinir mi?
Bazı cihazlarda IMEI Siliniyor bazılarında Silinmiyor.
Yazılım yüklerken Doğru yazılım yüklemeyi unutmayınız.
T toricelli - #265
Anlatımdaki işlemlerle, ister TWRP ister telefon ayarlar bölümündeki fabrika ayarlarından sıfırla bir şey olmuyor. Telefonu defalarca sıfırladım. Bir sorun yok.
S sungurgsm - #266
ben bu yazanların dışında bir işlem yaptım efs sıfırlama işlemini kodlarla değilde dft pro üzerinden yaptım. qcn yi jj ile düzenleyip yazdırdım imei var fakat şebeke vermiyor . efs yedekleri ve qcn yedeği var . Orjinal qcn yedeğini yükleyince yine şebeke yok. sdf7-8-9-10 yedeklerini nasıl yüklerim yükleyince şebeke gelirmi.
L lewizsthank1 - #267
Konuda anlatılanları adım adım yaptım ve sorunsuz şekilde imei repair işlemini yaptım.
Hatta kafamdaki sorular yok olsun diye cihaza önce mi-flash ile global rom yükledim (İmei silinmedi).
Daha sonra kurulum yapıp cihaz üzerinden Fabrika Ayarlarına Dön dedim (İmei silinmedi).
Cihaza yazarkasa imei'si attım 4.5G çalışıyor şebeke sorunumda yok.
Yani kalıcı olarak atıldı. Teşekkür ediyorum anlatım için.
U Untouchablee - #268
ben bu yazanların dışında bir işlem yaptım efs sıfırlama işlemini kodlarla değilde dft pro üzerinden yaptım. qcn yi jj ile düzenleyip yazdırdım imei var fakat şebeke vermiyor . efs yedekleri ve qcn yedeği var . Orjinal qcn yedeğini yükleyince yine şebeke yok. sdf7-8-9-10 yedeklerini nasıl yüklerim yükleyince şebeke gelirmi.
Dilerseniz uzaktan destekle yardımcı olabilirim hocam
S sungurgsm - #269
sağolasın kardeşim çözdüm olayı. twrp yükleyip root ladım , efs silip china rom attım , cihaz açıldı, efs silip sim2 imei düzeltip global rom attım takılan olursa diye yazayım.
M mmaavii - #270
İşlemleri sırayla yapmama rağmen TWRP den magisk kur diyorum twrp ekranında başarılı uyarısından sonra telefonu başlatıyorum ilk gelen izne onay veriyorum ancak beklememe rağmen magisk kurulmamış oluyor. ADB den su komutunu doğal olarak görmüyor. Daha sonrasında TWRP girdiğimde hiçbir dosya görünmüyor ekran kilidi yok. burada kaldım yardımcı olabilecek arkadaşım var mı?
M mmaavii - #271
Dilerseniz uzaktan destekle yardımcı olabilirim hocam
yardımcı olur musunuz?
U Untouchablee - #272
yardımcı olur musunuz?
Tabii ki özelden yazıyorum
L lewizsthank1 - #273
İşlemleri sırayla yapmama rağmen TWRP den magisk kur diyorum twrp ekranında başarılı uyarısından sonra telefonu başlatıyorum ilk gelen izne onay veriyorum ancak beklememe rağmen magisk kurulmamış oluyor. ADB den su komutunu doğal olarak görmüyor. Daha sonrasında TWRP girdiğimde hiçbir dosya görünmüyor ekran kilidi yok. burada kaldım yardımcı olabilecek arkadaşım var mı?

Bendede aynı sorun vardı Magisk'i apk olarak yükledim.
S serkncnr - #274
Android 12.1 üstü için Magisk V23.0 kullanın yoksa cihaz rootsuz olarak açılıyor
V vimpir1905 - #275
tarihi değiştirmeme rağmen sürekli
Hata, jja.qcn dosyasi bulunamadi.
bu hatayı alıyorum çözümü bilen varmı
V vimpir1905 - #276
jjaQcnBuilder programı tarihi değiştirmeme rağmen "Hata, jja.qcn dosyasi bulunamadi." bu sorunun çözümü için yardımcı olabilecek biri var mı?
S serkncnr - #277
jjaQcnBuilder programı tarihi değiştirmeme rağmen "Hata, jja.qcn dosyasi bulunamadi." bu sorunun çözümü için yardımcı olabilecek biri var mı?

kral tarihi 2019 yap bir 2.si yedek aldığın qcn ye bak bakalım xqcn mi qcn mi. muhtemelen xqcn dir.
E Exxre - #278
yapabilen varmı olmuyor ben yapamadım cmd açtıktan sonrası yok başlamadan bitti :D dizini aç diyor cmd den komutlamı açacağız dizini yoksa klasörden mi
@toricelli
T toricelli - #279
yapabilen varmı olmuyor ben yapamadım cmd açtıktan sonrası yok başlamadan bitti :D dizini aç diyor cmd den komutlamı açacağız dizini yoksa klasörden mi
@toricelli
Ne demek istediğinizi tam olarak anlamadım. Teamviewer bilgisi verin de bir bakayım.
M mhmt2494 - #280
18. adımda su komutu yemiyor ekran açık usb hata ayıklama açık ama olmuyor
U Untouchablee - #281
Dilerseniz teamviewer id şifre verin bakalım beraber
T toricelli - #282
su komutu olmuyorsa cihaz rootlanmamış.
Magisk yükleme adımını teklarlayın. Olmazsa güncel bir versiyon deneyin.
sellchuck sellchuck - #283
Paylaşım için teşekkür ederim. Emeğine sağlık. EFS silme kodları çalışmadı resim ekte mevcut, bende twrp üzerinden sildim. imei attım şebeke de hiçbir sıkıntı yok. Fakat light sensör ile proximity sensörde sıkıntı var. Her yolu denedim custom kernel, custom romlar. EFS yedeğini geri yükleyip orjinal yazılım yükledim. Hiç bir şekilde çalışmıyorlar. Sizce problem nedir? Çözümü var mı edl mod yazılım haricinde? Eğer edl mod gerekiyorsa xiaomi auth hesabı var mı? Çok teşekkürler. Allah razı olsun.
ss.JPG
msyızgat msyızgat - #284
9022 2.1.2 olarak görmüyor bilgisayar 9022 olarak görüyor ama ünlem işareti var portu nasıl düzenleriz şimdiden tesekkürler
U Untouchablee - #285
9022 2.1.2 olarak görmüyor bilgisayar 9022 olarak görüyor ama ünlem işareti var portu nasıl düzenleriz şimdiden tesekkürler
Driverleri doğru şekilde kurduğunuzdan emin olun
Karakan1955 Karakan1955 - #286

Ekli dosyayı görüntüle 4024

Ekli dosyayı görüntüle 4025

Ekli dosyayı görüntüle 4026

Ekli dosyayı görüntüle 4027

Ekli dosyayı görüntüle 4029

Ekli dosyayı görüntüle 4030

Sırasıyla,

Ekli dosyayı görüntüle 4031

34-

Ekli dosyayı görüntüle 4032

Ekli dosyayı görüntüle 4033

NOT:
hocam s.a. dediğiniz şeyleri yaptım bir yere kadar geldim fakat port açma ve qnc backup kısmında kaldım ilerleyemiyorum. yardımcı olabilirmisiniz?
T toricelli - #287
teamviewer bilgileri paylaşın da bir bakayım sorun nedir @Karakan1955,
A atifozturk55 - #288
Merhabalar, ben 9-10-11 . adımlarda yapamadım ya. minimal_adb_fastboot_1.4.3_portabletwrp içinden girdim cmd here yazandan yaptım. TWRP kurdum recovery image dan. Açtım sonra takıldım kaldım efs backup alırken failed diyor. Yardım ederseniz sevinirim . Ekran resimleri olmadığı için yapamadım da :)
U Untouchablee - #289
Merhabalar, ben 9-10-11 . adımlarda yapamadım ya. minimal_adb_fastboot_1.4.3_portabletwrp içinden girdim cmd here yazandan yaptım. TWRP kurdum recovery image dan. Açtım sonra takıldım kaldım efs backup alırken failed diyor. Yardım ederseniz sevinirim . Ekran resimleri olmadığı için yapamadım da :)
Teamviewer id şifre verin yardımcı olalım
T Theghost - #290
Mrb. IMEI yöntemi seçeniğinde yeni nesil seçtikten sonra IMEI girin bölümüne yine cihazın sim2 deki orjinal imeisi mi girilmeli yoksa yasaklı olmayan kayıtlı başka bir IMEI mi bulup girilmeli?
636638 636638 - #291
arkadaşlar yaparken magisk yükledim sonra twrp ye atıyodu sürekli bende en baştan cihaz brick diye mitoolv2 den telefonu sıfırladım şimdi sürekli yeniden başlatıyo telefonu açılmıyo ne yapacagım hakkında bilgisi olan varmı

CLEAN ALL AND LOCK seçeneği BL kilidinizi kapatır ve cihazınız brick olur sanırım bu yüzden brick oldu ben unuttum onu şimdide tekrar atmaya çalışıyorum fastbot error command failed hatası alıyorum
hayati6103 hayati6103 - #292

saygıdeğer admin merhaba,

inşallah bugün imei atacaz mi 10 t ye.. elimde eski model samsung GT-S3353 modeli var.
5g yi etkiler mi bu ? bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
T toricelli - #293
TWRP sonrası MAGISK kurup cihazı rootladınız mı?
Cihaz rootlu olmadığı sürece işlem yaptırmaz.
Adımları tekrar baştan itibaren devam edin.
Tatilde olduğum için şu aşamada yardımcı olamıyorum. Bayramdan sonra bir fırsat bulup yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin.
T toricelli - #294
Mrb. IMEI yöntemi seçeniğinde yeni nesil seçtikten sonra IMEI girin bölümüne yine cihazın sim2 deki orjinal imeisi mi girilmeli yoksa yasaklı olmayan kayıtlı başka bir IMEI mi bulup girilmeli?
Yeni cihaz sekmesi seçilince, cihazın sadece sim2 bölümüne kullanmak istediğiniz IMEI'yi yazacaksınız.
T toricelli - #295
arkadaşlar yaparken magisk yükledim sonra twrp ye atıyodu sürekli bende en baştan cihaz brick diye mitoolv2 den telefonu sıfırladım şimdi sürekli yeniden başlatıyo telefonu açılmıyo ne yapacagım hakkında bilgisi olan varmı

CLEAN ALL AND LOCK seçeneği BL kilidinizi kapatır ve cihazınız brick olur sanırım bu yüzden brick oldu ben unuttum onu şimdide tekrar atmaya çalışıyorum fastbot error command failed hatası alıyorum
Brick olmuş.
EFS yedeğini aldınız mı? Orijinal IMEI'lerin olduğu QCN dosyasını temin ettiniz mi?
Hayır ise,
1. TWRP'ye girin. EFS yedeğini alın.
2. TWRP'de iken EFS bölümlerini silin.
3. Android 10 olacak şekilde bir FASTBOOT ROM'u miflashtools ile yükleyin.
O zaman açılacaktır.
Bundan sonra tekrar 1.yazıdaki adımları takip ederek repair işlemini yapabilirsiniz.
T toricelli - #296
saygıdeğer admin merhaba,

inşallah bugün imei atacaz mi 10 t ye.. elimde eski model samsung GT-S3353 modeli var.
5g yi etkiler mi bu ? bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Kimi yazarlar etkileyeceğini, kimileri ise etkilemeyeceğini söylüyor.
Denemesi bedava, yeter ki orjinal QCN dosyası elinizde olsun.
Eski cihaz IMEI'si ile cihaza yazıp deneme yapın. Olmazsa tekrar TWRP üzerinden EFS'leri silip alanı boşaltıp, yeni nesil bir IMEI ile tekrar QCN düzenleyip yazabilirsin.
Kolay gelsin.
D Doriath - #297
Öncelikle emek veren herkese teşekkürler,

kısa süre içerisinde yapmayı planlıyorum fakat 2 sorum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim,

Öncelikle işlem sırasında telefon hafızası siliniyor mu? yedek almak zorunlu mu yoksa opsiyonel mi
İkincisi yedek almak için mi suite kullanmaya çalıştıgımda cihazınızı güncelleyin diyor ben miui de 12.0.11.0 android de ise 10QKQ1.200419.002 versiyondayım hali hazırda. güncellemem bir problem yaratır mı

başıma bir dert açmamak için önce sormak istedim

Saygılar
A Alkis1 - #298
Reis Eline koluna sağlık anlatım süper olmuş,yaptım adım adım tek tek yaptım oldu vallahi eline sağlık çok çok teşekkürler :)
scsfcd scsfcd - #299
TWRP sonrası MAGISK kurup cihazı rootladınız mı?
Cihaz rootlu olmadığı sürece işlem yaptırmaz.
Adımları tekrar baştan itibaren devam edin.
Kolay gelsin.

Merhaba, ben de aynı şekilde adımları takip ettim. Ayarlardan baktığımda cihaz kilidi açılmış görünüyor. TWRP ile Magisk yüklediğimde hata vermiyor. Sonrasında "adb devices" ile cihazımı görebiliyorum. Ancak "adb shell" deyip "su" dediğimde "/system/bin/sh su inaccessible or not found" şeklinde hata veriyor. İnternetten baktığımda cihazım rootlu değilse bu hatayı vereceği yazıyor ama cihaz rootlu. Telefonu sıfırlayıp adımları tekrar baştan takip ettim ama sonuç aynı. Ne yapabilirim ?
T toricelli - #300
Merhaba, ben de aynı şekilde adımları takip ettim. Ayarlardan baktığımda cihaz kilidi açılmış görünüyor. TWRP ile Magisk yüklediğimde hata vermiyor. Sonrasında "adb devices" ile cihazımı görebiliyorum. Ancak "adb shell" deyip "su" dediğimde "/system/bin/sh su inaccessible or not found" şeklinde hata veriyor. İnternetten baktığımda cihazım rootlu değilse bu hatayı vereceği yazıyor ama cihaz rootlu. Telefonu sıfırlayıp adımları tekrar baştan takip ettim ama sonuç aynı. Ne yapabilirim ?
Cihaz normal açıldığında magisk görünüyor mu?
Cihazın android versiyonu kaç?
Bir de miflashtools'tan android 10 versiyonu yükleyip deneyebilir misin?
Venom758 Venom758 - #301
Hocam merhabalar şuan askerdeyim imkanlar kısıtlı bilgim az uzaktan bağlantı ile yardımcı olma şansınız var mı
636638 636638 - #302
Brick olmuş.
EFS yedeğini aldınız mı? Orijinal IMEI'lerin olduğu QCN dosyasını temin ettiniz mi?
Hayır ise,
1. TWRP'ye girin. EFS yedeğini alın.
2. TWRP'de iken EFS bölümlerini silin.
3. Android 10 olacak şekilde bir FASTBOOT ROM'u miflashtools ile yükleyin.
O zaman açılacaktır.
Bundan sonra tekrar 1.yazıdaki adımları takip ederek repair işlemini yapabilirsiniz.
teşekkürler hallettim ama nasıl hallettim hatırlamıyorum :D bl kapadıgımız için bu sefer 1 ay verdi bekliyorum bakalım atacaz imei inşallah bu arada artık mitoolv2 çalışmıyo sanırım bl açmak için sadece orjinal programçalışıyor oda 1 ay verdi
M mcefe - #303
Mi 10TPro miui global 12.5.1 ve android 11 sürümlü cihazımı ilk konudaki magisk ile rootlayamadım. Ne kadar twrp ile yüklesemde bir türlü magisk gelmedi. Önce magisk apk sını buldum kendi sitesinden ve v22 yi kurduğumda root alabildim. Daha sonra magisk managerdan son sürüm v23e update ettim.

Sonrasında da konuyu adım adım takip ederek imei değişimini yaptım. Elinize sağlık teşekkürler.
M mu_med - #304
Merhaba arkadaşlar konu başlığındaki maddeleri yaptım ancak yeni oluşan qcn dosyasını restore yaptıktan sonra cihaz yeniden başlıyor ve twrp ekranında kalıyor daha sonra twrp üzerinden format işlemini yapıyorum sim kartı çıkartıyorum cihaz açılıyor bir kaç dakika sonra tekrardan sim kartı takıyorum ve tekrar yeniden başlayıp twrp modunda başlıyor. Sorun hakkında bilgisi olan varmı ?
T toricelli - #305
Merhaba arkadaşlar konu başlığındaki maddeleri yaptım ancak yeni oluşan qcn dosyasını restore yaptıktan sonra cihaz yeniden başlıyor ve twrp ekranında kalıyor daha sonra twrp üzerinden format işlemini yapıyorum sim kartı çıkartıyorum cihaz açılıyor bir kaç dakika sonra tekrardan sim kartı takıyorum ve tekrar yeniden başlayıp twrp modunda başlıyor. Sorun hakkında bilgisi olan varmı ?
İşlemi yaptıktan sonra telefon devamlı açılıp kapanıp recovery moda giriyorsa brick olmuş.
Yapacağınız adımlar,
1- TWRP modda ilk başta EFS yedeklerini aldığın için tekrardan almana gerek kalmaksızın EFS YEDEKLERİNİ ilk yazıdaki kodlarla SİLİN.
2- Android 10 sürümlü FASTBOOT rom indirin ve cihazı FASTBOOT moda alın.
3- Miflashtools programı ile CLEAN ALL seçeneği seçilerek ROM'u flashlayın.
Bu aşamadan sonra cihaz normale dönecek; ancak EFS yedeğini sildiğimiz için hat işareti X şeklinde görünecek.
Elde QCN yedeği olduğu için 33.adımdan itibaren QCN'yi QFİL ile tekrar flashlayın.
Cihaz açıldıktan sonra hat gelmiş olacak, bundan sonra istediğiniz Android sürümünü kurup kullanabilirsiniz.
Kolay gelsin.
M mu_med - #306
Arkadaşlar sorun çözüldü forum içerisinde Xiaomi IMEI Tools adlı uygulama üzerinden qcn restore işlemi sonrası sorun çözülmüştür. Sanırım yükleyiciler in sürümü ile ilgili olabilir. Yardımlarınız için teşekkür ederim kolay gelsin
M mu_med - #307
İşlemi yaptıktan sonra telefon devamlı açılıp kapanıp recovery moda giriyorsa brick olmuş.
Yapacağınız adımlar,
1- TWRP modda ilk başta EFS yedeklerini aldığın için tekrardan almana gerek kalmaksızın EFS YEDEKLERİNİ ilk yazıdaki kodlarla SİLİN.
Bu aşamadan sonra cihaz normale dönecek; ancak EFS yedeğini sildiğimiz için hat işareti X şeklinde görünecek.
Elde QCN yedeği olduğu için 33.adımdan itibaren QCN'yi QFİL ile tekrar flashlayın.
Cihaz açıldıktan sonra hat gelmiş olacak, bundan sonra istediğiniz Android sürümünü kurup kullanabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Arkadaşlar sorun çözüldü forum içerisinde Xiaomi IMEI Tools adlı uygulama üzerinden qcn restore işlemi sonrası sorun çözülmüştür. Sanırım yükleyiciler in sürümü ile ilgili olabilir. Yardımlarınız için teşekkür ederim kolay gelsin
anne12 anne12 - #308
emeğine sağlık varya gerçekten teşekkür ederim amatör demissin ama hiç alakası yok bence teşekkür ederim hayat kurtarıcı bir konu çok sağolun ...
:alkis::alkis::alkis:
tuka3d tuka3d - #309
arkadaşlar merhaba. Com port moduna alınca drıver'ı bulamıyor. Nerde hata yapıyorum acaba
anne12 anne12 - #310
arkadaşlar merhaba. Com port moduna alınca drıver'ı bulamıyor. Nerde hata yapıyorum acaba

benimde başıma geldi ama minimal ADB den gir
- ADB klasörü içinde iken,

Bu aşamada 5.madde de parantez için yazılı İZİN VERME İŞLEMİNİ VERDİYSENİZ sorunsuz geçecek. Vermediyseniz telefon ekranını takip ederek çıkan ekranda İZİN VER'i tıklayın. Bu aşamalarda telefon ekranında MAGISK uygulaması herhangi bir izin isterse izin verin.
Şimdi Diag port komutunu vererek enter tuşuna basalım.

19- Şimdi bilgisayarımızın aygıt yöneticisine giderek telefonun portlarının (kimi arkadaşlarda sorun olmadığı, kimilerinde olduğu için) açılıp açılmadığını kontrol edelim.

bunu uygula gelir bu şekilde iki adet diğer aygıt olarak bu aşamada sorun yaşıyor musun ?
musamykara70 musamykara70 - #311
merhabalar cok guzel paylasımlar yapmıssınız bır telefona ımeı attım ancak ıkıncı telefonuma nedense atamıyorm. 18 adb shell su komutunda hıc bır sey goremıyorm nedense magıskı guncelledm yukledım fakat 18 de kaldım gunlerce 2 gun sonra telefonum kapanıyor yardımcı olma sansınız varmıdır adb' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. bu uyarıyı alıyorm ne yapmam lazım acaba cok tesekkur ederım cvp verırsenız
T toricelli - #312
merhabalar cok guzel paylasımlar yapmıssınız bır telefona ımeı attım ancak ıkıncı telefonuma nedense atamıyorm. 18 adb shell su komutunda hıc bır sey goremıyorm nedense magıskı guncelledm yukledım fakat 18 de kaldım gunlerce 2 gun sonra telefonum kapanıyor yardımcı olma sansınız varmıdır adb' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. bu uyarıyı alıyorm ne yapmam lazım acaba cok tesekkur ederım cvp verırsenız
Merhabalar,
Cihazın android sürümü nedir?
Magisk yüklü olarak cihazda gözüküyor mu?
Magisk'in talep ettiği root iznini verdiniz mi?
Bunları bir kontrol edin.
Android 11 sürümü ile bir problem oluyor. Burada yardımcı olduğum arkadaşlardan birinin cihazında android 11 ile imei sorunu yaşamıştık.
Android 11 var ise, güncel bir magisk sürümü ile tekrar deneyiniz.
Halen sıkıntı devam ediyor ise,
miflashtools ile cihaza eski bir android 10 sürümü yükleyip, o şekilde adımları takip ediniz.
Yine sıkıntı oluyor ise, tekrar yazın olmazsa uzaktan bağlanıp ne gibi bir çözüm üretebiliriz birlikte bakarız.
Kolay gelsin.
esmademirezen esmademirezen - #313
Öncelikle desteğiniz için çok teşekkür ederim. 35. Adıma kadar geldim fakat qfil portu görmüyor. Tekrar 34.adımı uygulayıp tekrar denedim yine görmüyor. Son aşamada takılı kalmak çok üzücü. Yardımcı olabilir misiniz?
T toricelli - #314
qfil programı içerisinde select port'a tıkladıktan sonra SHOW NON QDLOADER... şeklinde yazan yazı yanındaki kutucuğa tık işareti koyarak portların geldiğini göreceksiniz.
Yine olmuyorsa teamviewer id - şifre verin bakayım.
sahintan sahintan - #315
qfil programı içerisinde select port'a tıkladıktan sonra SHOW NON QDLOADER... şeklinde yazan yazı yanındaki kutucuğa tık işareti koyarak portların geldiğini göreceksiniz.
Yine olmuyorsa teamviewer id - şifre verin bakayım.
pm atarmısın bende tek port cıkıyor ve qcn toolsu actıgımda aygıt yonetici kafayı yiyor bırakıp bırakıp duruyor
T toricelli - #316
pm atarmısın bende tek port cıkıyor ve qcn toolsu actıgımda aygıt yonetici kafayı yiyor bırakıp bırakıp duruyor
Merhabalar,
kabloyu taktığınızda comport gelip gelip gidiyorsa driver sorunu var.
quamcomm sücürülerini kaldırıp tekrar kurarak, ilk mesajdaki doğru sürücüleri seçtiğinizden emin olun. Aynı sorunu bir arkadaşta gördüm ve sürücüler hatalıydı.
nemre.cinar nemre.cinar - #317
Yapacağınız adımlar,
Kolay gelsin.
İyi günler imei attıktan sonra bl kapatırsak telefon brick olur mu bl açık mı kalmalı
S SerhaTGvn - #318
İyi günler imei attıktan sonra bl kapatırsak telefon brick olur mu bl açık mı kalmalı
Yanlış bilmiyorsam bl kilidi ni kapatmamanız lazım bir dahaki IMEI işleminde sıkıntı olur. İşlemleri yaptıktan sonra root ve magisk ile uğrasan birisi değilseniz fasboot rom ile temiz kurulum yapın clean all seçeneği seçili olsun yanlışlıkla kilidi kapatmayın. Sonrasında güncelleme olsun sıfırlama olsun bir sıkıntı çekmezsiniz.

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
nemre.cinar nemre.cinar - #319
Yanlış bilmiyorsam bl kilidi ni kapatmamanız lazım bir dahaki IMEI işleminde sıkıntı olur. İşlemleri yaptıktan sonra root ve magisk ile uğrasan birisi değilseniz fasboot rom ile temiz kurulum yapın clean all seçeneği seçili olsun yanlışlıkla kilidi kapatmayın. Sonrasında güncelleme olsun sıfırlama olsun bir sıkıntı çekmezsiniz.

Çok uğraşıyorum x3 üm var haftada 3 4 rom değiştiriyorum ama mi 10t nin miui güzel gibi bu yüzden kararsız kaldım
S SerhaTGvn - #320
Çok uğraşıyorum x3 üm var haftada 3 4 rom değiştiriyorum ama mi 10t nin miui güzel gibi bu yüzden kararsız kaldım
Bence MIUI güzel birde Indo rom yüklerseniz MIUI arama mesajlaşma olur ses kaydedici gayet güzel kullanılır.

M Monder - #321
10. adımda twrp ekranına girmek için kodu yazıyorum fakat hata veriyor sebebi ne olabilir. daha önce aynı soruyu soran olduysa gözümden kaçtıysa kusura bakmayın
T toricelli - #322
10. adımda twrp ekranına girmek için kodu yazıyorum fakat hata veriyor sebebi ne olabilir. daha önce aynı soruyu soran olduysa gözümden kaçtıysa kusura bakmayın
Merhabalar,
CMD komutunu yönetici olarak çalıştırdığınızda, fastboot devices komutunun çalışması lazım.
yönetici olarak çalıştırmadıysanız bu durumda ADB klasörüne giderek çalıştırmanız gerekiyor.
Bahse konu kod cihazın fastboot modunda bilgisayar tarafından görünüp görünmediğini anlamak için bir nevi doğrulama amacıyla yazılıyor. Repair için gerekli bir kod değil.
Kolay gelsin.
unver37 unver37 - #323
Hayırlı akşamlar hocam, Mi 10T Pro cihazımın imei gitti yeniden imei yapmak istiyorum bu adımları uygulamaya çalıştım fakat efs silme adımında takıldım ardından qfıl ile qcn'yi restore etmeye çalıştığımda sürekli telefon bağlantısı kesiliyor ve restore olmuyor. Neyse en başta twrp ile komple yaklaşık 20 gb lık yedek almıştım onu geri yükleyip baştan başlayayım dedim twrp restore kısmı boş ve 0 mb olarak gözüküyor bana yardımcı olabilecek varmı acaba teşekkürler şimdiden.
T toricelli - #324
Hayırlı akşamlar hocam, Mi 10T Pro cihazımın imei gitti yeniden imei yapmak istiyorum bu adımları uygulamaya çalıştım fakat efs silme adımında takıldım ardından qfıl ile qcn'yi restore etmeye çalıştığımda sürekli telefon bağlantısı kesiliyor ve restore olmuyor. Neyse en başta twrp ile komple yaklaşık 20 gb lık yedek almıştım onu geri yükleyip baştan başlayayım dedim twrp restore kısmı boş ve 0 mb olarak gözüküyor bana yardımcı olabilecek varmı acaba teşekkürler şimdiden.
Merhabalar,
Öncelikle IMEI nasıl gitti onu merak ettim.
1. Eğer hazi hazırda düzenlediğin qcn dosyasındaki imei'de bir klonlama ya da başka bir sorun oldu ise,
a)orjinal qcn dosyasından yeni bir qcn oluşturup, recovery modda efs kodlarını silip, qfil ile yazdır. QFIL için diagport açtığında aygıt yöneticisinden cihazın görünüp görünmediğini bir kontrol eder misin?
b)Sürücülerini kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsin.
2)Herhangi bir şekilde düzenlediğin ve çalışır durumdaki imei gitti ise,
a) recovery modda efs kodlarını silip, halihazırdaki repair yaparken ilk düzenlenen qcn dosyasını qfil ile yazdır.
O memory 0 error vs gibi hatalar için, cihazın açılışında koyduysanız pin, parmak izi vs gibi güvenlik düzenlemelerini silin.
M mrdurukan - #325
Mi 10t pro telefonuma imei atmak istiyorum. Telefon kapanmadı. Nasıl atabilirim yönlendirecek var mı?
T toricelli - #326
Mi 10t pro telefonuma imei atmak istiyorum. Telefon kapanmadı. Nasıl atabilirim yönlendirecek var mı?
Merhabalar,
Konunun ilk mesajında ne yapılması gerektiği adım adım anlatılıyor. Anlatımı uygulayın, takıldığınız yerde mesaj atarsanız tekrar yardımcı oluruz.
unver37 unver37 - #327
Merhabalar,
Öncelikle IMEI nasıl gitti onu merak ettim.
1. Eğer hazi hazırda düzenlediğin qcn dosyasındaki imei'de bir klonlama ya da başka bir sorun oldu ise,
a)orjinal qcn dosyasından yeni bir qcn oluşturup, recovery modda efs kodlarını silip, qfil ile yazdır. QFIL için diagport açtığında aygıt yöneticisinden cihazın görünüp görünmediğini bir kontrol eder misin?
b)Sürücülerini kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsin.
2)Herhangi bir şekilde düzenlediğin ve çalışır durumdaki imei gitti ise,
a) recovery modda efs kodlarını silip, halihazırdaki repair yaparken ilk düzenlenen qcn dosyasını qfil ile yazdır.
O memory 0 error vs gibi hatalar için, cihazın açılışında koyduysanız pin, parmak izi vs gibi güvenlik düzenlemelerini silin.
İlginize teşekkürler hocam muhtemelen driver yüklerken hata yaptım sonunda başardım. Yaptığım işlemler
1)Bilgisayara format attım driver komple baştan yükledim
2) 0 mb gözüktüğü için telefona wipe data yaptım.
3) Anlattığınız işlemlere baştan başladım yedek almalar hariç.
4) Qfıl ile qcn attıktan sonra telefona sıfırdan kurulum yaptım mi flash ile sorunsuz kullanıyorum şuanda anlatımınız için teşekkürler.
fsonersolak fsonersolak - #328
ÜStat teşekkürler her adımı tek tek erinmeden yazmışsın. Problemsiz haloldu..
alperzdemir06 alperzdemir06 - #329
Merhaba dostlar, bu işlemi başarı ile yaptım ve Endonezya 12.5. rom kurdum. Tel ğzerinden fabrika ayarlarına. Sıfırlasam IMEI gider mi? Diğer gruplarda gider diyende var gitmez diyende var. Merak ettiğim burda yazan ile IMEI repair yapıpt fabrika ayarlarına döndüren oldumu ?
S SerhaTGvn - #330
Merhaba dostlar, bu işlemi başarı ile yaptım ve Endonezya 12.5. rom kurdum. Tel ğzerinden fabrika ayarlarına. Sıfırlasam IMEI gider mi? Diğer gruplarda gider diyende var gitmez diyende var. Merak ettiğim burda yazan ile IMEI repair yapıpt fabrika ayarlarına döndüren oldumu ?
Eğerki işlemler bittikten sonra twrp,magisk kullanmıyorsanız mi flash üzerinden temiz kurulum yapın clean all seçili olsun sonrasında sıfırlasanızda güncellemede yapsanız gitmez kendi tecrübem

enesreyhan enesreyhan - #331
Mesajlardan sorunu hallettim. Teşekkürler.
freddymemo freddymemo - #332
Klasörün içinde recovery.img dosyası yok diyor.
Hay Allah, arkadaş bağlanmadıysa ben deneyeyim uzaktan.
....
freddymemo freddymemo - #333
@freddymemo,
kardeşim bana acill yardım edermisin port kısmında takıldım
eyw hallettim..
H hillove - #334
35. Kısımda sorun yaşıyorum. Portlar görünüyor ama SDX55M in bağlı olduğu portta no phone yazıyor. Ve qfil de işlem yapılmıyor
T toricelli - #335
35. Kısımda sorun yaşıyorum. Portlar görünüyor ama SDX55M in bağlı olduğu portta no phone yazıyor. Ve qfil de işlem yapılmıyor
Diag port açtığınızda aygıt yöneticinizden sürücüleri kontrol ediniz. Bir sorun varsa sürücüleri tekrar yükleyiniz.
Sürücülerde sorun yoksa no phone hatası vermemesi lazım.
Sorun çözülmezse tekrar yazarsanız, başka bir yol bulmaya çalışalım.
H hillove - #336
Aldığım efs dosyalarını geri yükledim hiç değilse eski IMEI yıl kullanayim diye. Olmadı. Eng rom yükleyip belki porttan telefonu tanitirim dedim. Kablo bağlantısı koptu ve tel brick oldu. Sadece test pointle 9008 portu aciliyor şu anda. Yetkili hesap olmadığı için rom flaslayamiyorum
T toricelli - #337
Aldığım efs dosyalarını geri yükledim hiç değilse eski IMEI yıl kullanayim diye. Olmadı. Eng rom yükleyip belki porttan telefonu tanitirim dedim. Kablo bağlantısı koptu ve tel brick oldu. Sadece test pointle 9008 portu aciliyor şu anda. Yetkili hesap olmadığı için rom flaslayamiyorum
Hmm işler karışmış.
Eng rom yüklemeden çözülüyordu halbuki.
Yetkili hesapla ilgili işlemlerde yönetici paradox ile bir görüşün derim.
H hillove - #338
Baya bı karıştı . Normal rom da yükledim ama açılmadı tel. Twrp den bakınca sadece bir iki klasör yüklenmiş hiç bir sistem dosyası yüklenmemiş o yüzden eng rom yükleme kararı almıştım. Clean&lock seçili halde oldu o da yanlışlıkla. İşleri batirdim. Teşekkürler yardımın için iletişime geçeyim ben
I iuysaal - #339
Aynı sorun bende de var çözüm nedir acaba?
T toricelli - #340
Aynı sorun bende de var çözüm nedir acaba?
Merhabalar,
diag port açtığınızda aygıt yöneticisini açıp sürücüleri kontrol edin. Ünlem işaretli olarak mı görünüyor yoksa konunun başındaki sürücülerden farklı bir sürücü mü yüklenmiş?
Bu hata sürücülerden ileri geliyor diye düşünüyorum.
QPST'de doğru comport seçip seçmediğinizi de kontrol edin.
arkotir arkotir - #341
Hocam bağlantı verebilir miyim 11. adımda takılıyorum.
T toricelli - #342
Gönderin birlikte bakalım.
T toricelli - #343
teamviewer'dan id ve şifre göndereceksiniz.
arkotir arkotir - #344
402 443 787
y7z9w1vt
arkotir arkotir - #345
teamviewer'dan id ve şifre göndereceksiniz.
Hocam imei geldi tekrar bağlanma şansın olur mu?
T toricelli - #346
Evet değerli arkadaşlar, arkadaşın sorununu çözdük.
Gözlemlediğim kadarıyla,
1. Android 10 üstü sürümlerde magisk'in güncel versiyonunu yükleyeceğiz.
2. TWRP için telefonda pin, desen, yüz ya da parmak izi güvenlik uygulamalarının hepsini kaldırıyoruz.
3. Diagport açtıktan sonra aygıt yöneticisinden telefonun portlarına uygun (1.yazıda görselleriyle mevcut) sürücüleri yükleyeceğiz.
4. Arkadaşın android sürümü sanırım 11 idi. 2 kez efs yedeklerini recovery modda silmemize rağmen, telefonda imeiler görünmeye devam etti; ancak qfil ile yazdıktan sonra tamir edilmek istenen imei gözüktü, hat geldi ve çalıştı.
Anlatımı adım adım takip ettiğimizde çözüme ulaşılıyor.
Kolay gelsin.
hayati6103 hayati6103 - #347
Hocam merhabalar, imei atıldı telefonuma. NFC özelliği post cihazinda çalışmıyor.. chip hatasi veriyor.. yardımınızı rica ediyorum 2 saattir uygulama sil baştan yükle. İzinleri kontrol ettim. Otomatik başlat vs. Ne varsa yaptım...
T toricelli - #348
Hocam merhabalar, imei atıldı telefonuma. NFC özelliği post cihazinda çalışmıyor.. chip hatasi veriyor.. yardımınızı rica ediyorum 2 saattir uygulama sil baştan yükle. İzinleri kontrol ettim. Otomatik başlat vs. Ne varsa yaptım...
Merhabalar,
Üzgünüm bu konuda bilgim yok. NFC kullanmıyorum; ama cihaz belki rootlu olduğundan bahisle çalışmıyor olabilir.
Rootu kaldırıp tekrar bir deneyip bize de bilgi verseniz hep birlikte yararlanırız.
Kolay gelsin.
hayati6103 hayati6103 - #349
Merhabalar,
Üzgünüm bu konuda bilgim yok. NFC kullanmıyorum; ama cihaz belki rootlu olduğundan bahisle çalışmıyor olabilir.
Rootu kaldırıp tekrar bir deneyip bize de bilgi verseniz hep birlikte yararlanırız.
Kolay gelsin.
merhabalar,
2 gündür araştırma yapıyorum . ilk aklıma gelen başıma , IMEI den sonra uygulama kendini sıfırlamış sanırım. uygulama içindeki "mobil ödeme" kapalı konuma geçmiş.. müşteri temsilcisine diyorum uygulamada bi ayar vardı , hatırlamadım. herşey aktif diyor. o yüzden magiskhide falan yaptım, izinleri açtım derken "TECH WORM"- YOUTUBE KANALINDA NFC İLE TEMEASSIZ ÖDEME NASIL YAPILIR / MOBİL ÖDEME " başlıklı videoyu izledim..
çattttt tam istediğim ayarı gösterdi...
uygulama içinde(yapıkredi) "kartlarım ==> World PAY altında "mobil ödeme"pasif durumda idi(imei sonrası otomatik olarak pasif) aktif hale getirdim.
daha denemedim, ama sorun bu diye düşünüyorum...

akşam yakıt alacam :) olacağını düşünüyorum. paylaşacağım tekrardan.

Mersin Tarsustan.... sevgi ve saygıyla selamlıyorum,
T toricelli - #350
merhabalar,
2 gündür araştırma yapıyorum . ilk aklıma gelen başıma , IMEI den sonra uygulama kendini sıfırlamış sanırım. uygulama içindeki "mobil ödeme" kapalı konuma geçmiş.. müşteri temsilcisine diyorum uygulamada bi ayar vardı , hatırlamadım. herşey aktif diyor. o yüzden magiskhide falan yaptım, izinleri açtım derken "TECH WORM"- YOUTUBE KANALINDA NFC İLE TEMEASSIZ ÖDEME NASIL YAPILIR / MOBİL ÖDEME " başlıklı videoyu izledim..
çattttt tam istediğim ayarı gösterdi...
uygulama içinde(yapıkredi) "kartlarım ==> World PAY altında "mobil ödeme"pasif durumda idi(imei sonrası otomatik olarak pasif) aktif hale getirdim.
daha denemedim, ama sorun bu diye düşünüyorum...

akşam yakıt alacam :) olacağını düşünüyorum. paylaşacağım tekrardan.

Mersin Tarsustan.... sevgi ve saygıyla selamlıyorum,
İnşallah sorun düzelmiştir. Bilgilendirme için teşekkürler.
R redkan - #351
qloader sürücüleri yüklenmiyor. hiç beceremedim. yardımcı olacak biri var mı acaba?
hayati6103 hayati6103 - #352
İnşallah sorun düzelmiştir. Bilgilendirme için teşekkürler.

MERHABA,

EVET SORUN ÇÖZÜLDÜ.

İMEİ SONRASINDA, BANKA UYGULAMASINDAKİ MOBİL ÖDEME OTOMATİK OLARAK KAPANIYOR .

ONU AÇTIKTAN SONRADA

" NFC İŞLEVİNİ GERİ YÜKLE " DEMEMİZ GEREKİYOR.

ÇÜNKÜ, MOBİL ÖDEMEYİ AÇTIM, MAGİSKHIDE AKTİF ETTİM ONA RAĞMEN ÖZELLİK ÇALIŞMADI.
ARDINDAN " NFC İŞLEVİNİ GERİ YÜKLE " İLE KULLANILABİLİR HALE GETİRİYORUZ.

.....

KULAKLIK TAKILI İKEN BİLDİRİMLER TİTREŞİM İLE GELİYOR. BAYAĞI RAHATSIZ EDİCİ.
BAZENDE, KULAKLIK OLMASA DAHİ TİTRİYOR..KAPATIP AÇINCA DÜZELİYOR. BU TELEFONDA BİLDİRİMLER KISMI BİRAZ HUZURSUZ EDİYOR.
AYAR KISMI ÇOK KARIŞIK, AYNI AYAR BİRDEN FAZLA YER İÇİNDE VAR GİBİ GELİYOR. NE YAPTIĞIMI BİLMİYORUM BAZEN.
UMARIM DÜZELİR.

SAYGILAR
F flavio - #353
Cihaz : Mi 10T Pro Global
Düzenlenmiş Qcn dosyasını Qfil->Backup Restore bölümünden enable dual sim seçneği ile geri yükledim şebeke geldi.
Öncesinde UMT ile onarım yaptım şebeke gelmedi. QPST ile restore yaptığımda da gelmemişti.
İşin nüansı nedir anlayamadım. Sadece Qfil ile ilk mesajda gösterildiği şekliyle restore yapınca şebeke geldi.
Teşekkürler.
B beyazkurt2 - #354
Xiaomi mi 10 t pro IMEI atma istiyorum. Bootlader kilidi açık
P pokumen51 - #355
Telefonun rom sürümünü paylaşırmısın. Resim atarak. Teşekkür ederiz, emeği geöenlere
P pokumen51 - #356
SDX55 OLAN PORTU TANITAMADIM. ORADA TELEFON GÖRMÜYOR BOŞ GÖRÜYOR. SEBEBİNİ SÖYLEYEN BİLECEK VARMI
F Freeshah - #357
Arkadaşlar acaba son sürümde de her şey aynı şekilde mi yapılıyor?
F flavio - #358
SDX55 OLAN PORTU TANITAMADIM. ORADA TELEFON GÖRMÜYOR BOŞ GÖRÜYOR. SEBEBİNİ SÖYLEYEN BİLECEK VARMI

Select port kısmında "Show non Qdloader/Diag Port" seçerseniz görmesi lazım.
Adsız.png
T toricelli - #359
Arkadaşlar acaba son sürümde de her şey aynı şekilde mi yapılıyor?
Aynı; ancak magisk son sürüm kurun.
T toricelli - #360
@flavio isimli arkadaşın dediğini kontrol edin.
Yine de görmüyorsa sürücüleri silip, ilk mesajdaki doğru sürücüleri kurmaya çalışın.
P pokumen51 - #361
@flavio isimli arkadaşın dediğini kontrol edin.
Yine de görmüyorsa sürücüleri silip, ilk mesajdaki doğru sürücüleri kurmaya çalışın.
malesef görmüyor. sürücüleri sildim. windows 10 sürücü imzalamayı devre dışı bırakmadığımdan kaynaklı olabilir mi?
T toricelli - #362
malesef görmüyor. sürücüleri sildim. windows 10 sürücü imzalamayı devre dışı bırakmadığımdan kaynaklı olabilir mi?
Evet kimi kaynaklarda sürücü imzalamayı devre dışı bırakmanın işe yaradığı söyleniyordu.
Bunu da deneyin.
Yine olmuyorsa uzaktan bir bağlantı kurup kontrol edelim birlikte.
I iso_manyak - #363
online olan var mı sayfada verilen magiskv20i.4 i yükledim reboot yaptım ama menüde magisk görünmüyor. telefonu kapatıp tekrar twrp ekranında açtım install e girdiğimde hafızayı görmüyor. usb hata ayıklama açık sorun ne olabilir.

wipe data yaparak telefonu sıfırladım magisk v23ü yükleyerek sorunu çözdüm. teşekkürler.
C CoLak - #364
Herkese Merhabalar,

Öncelikle @toricelli hocam eline emeğine sağlık, anlattıklarınızı denedim tüm adımları birbir takip edip ilerledim. Magisk in son versiyonunu hafızaya atıp cihaz açıldığında yükledim ancak adb shell / su komutlarında inaccessible hatasını alıyorum kapattım açtım ilk adımları tekrar uyguladım ancak sonuç aynı bir yerlerde bir yanlışlık yapıyorum sanırım. Acaba bağlanıp destek verme sansınız olur mu ? Ne zaman bakabilirsiniz ya da ?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
T toricelli - #365
Herkese Merhabalar,

Öncelikle @toricelli hocam eline emeğine sağlık, anlattıklarınızı denedim tüm adımları birbir takip edip ilerledim. Magisk in son versiyonunu hafızaya atıp cihaz açıldığında yükledim ancak adb shell / su komutlarında inaccessible hatasını alıyorum kapattım açtım ilk adımları tekrar uyguladım ancak sonuç aynı bir yerlerde bir yanlışlık yapıyorum sanırım. Acaba bağlanıp destek verme sansınız olur mu ? Ne zaman bakabilirsiniz ya da ?

Teamviewer bağlantı bilgileri gönderirseniz bakayım.
C CoLak - #366
@toricelli,
Teamviewer bağlantı bilgileri gönderirseniz bakayım.

ID : 577 392 591
Pass: im2jki31
T toricelli - #367
Herkese Merhabalar,

Evet dostlar, arkadaşın problemi çözüldü.
Gözlemlediklerim;
1-Sürücüler yüklendikten ve18.adımdaki diagport açtıktan sonra 1.mesajda gösterilen sürücüleri yükleyin. Sürücünün versiyon numarası görünmüyorsa, HS-USB Android DIAG 9022 şeklinde yazan sürücüyü yükleyin.
2-Android 11 versiyonunda iseniz Magisk'in son versiyonunu yükleyin. (Google'de "magisk zip" şeklinde arattığınızda site çıkar)
3-EFS bölümlerini sildikten sonra cihaz açıldığında eski İMEİ'ler görünmeye devam ediyor. Garanti olsun diye EFS bölümlerini tekrar silme işlemi yapın. Cihaz açıldıktan sonra QFIL üzerinden yeni düzenlenmiş QCN dosyasını yükleyelim ve sonuca ulaşalım.
Kolay gelsin.
C CoLak - #368
Evet dostlar, arkadaşın problemi çözüldü.
Gözlemlediklerim;
1-Sürücüler yüklendikten ve18.adımdaki diagport açtıktan sonra 1.mesajda gösterilen sürücüleri yükleyin. Sürücünün versiyon numarası görünmüyorsa, HS-USB Android DIAG 9022 şeklinde yazan sürücüyü yükleyin.
2-Android 11 versiyonunda iseniz Magisk'in son versiyonunu yükleyin. (Google'de "magisk zip" şeklinde arattığınızda site çıkar)
3-EFS bölümlerini sildikten sonra cihaz açıldığında eski İMEİ'ler görünmeye devam ediyor. Garanti olsun diye EFS bölümlerini tekrar silme işlemi yapın. Cihaz açıldıktan sonra QFIL üzerinden yeni düzenlenmiş QCN dosyasını yükleyelim ve sonuca ulaşalım.
Kolay gelsin.

Hocam tekrar teşekkür ederim gecenin bir vakti uğraştın. Ama değdi cihazlarım işlemlerini tamamladık. Sorunsuz olarak çalışıyorlar.
Hocamında dediği gibi;
-Sürücüleri yüklememe rağmen görünmemişti. DIAG 9022 ile sorunu çözdü hocam. sonrasında zaten aktı gitti :)

*** Tek bir sorum olacak. Proya yaptığımız İMEİ patladı nasıl olduysa anlamadım başka bir repair için yine EFS silme işlemi sonrasında QFIL ile yenisini verip düzenleyerek QCN olarak yüklesem sonuca ulaşır mıyım yoksa en baştan mı yapmam gerekir işlemleri ?

Ya da hangi adımdan başlarsam daha sağlıklı olur ?

Senden gelecek cevaba göre gün içinde işlem sağlayacağım. :) ***

İlginden alakandan ve böyle bir rehber hazırlamandan dolayı tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah senden razı olsun dostum.
Bu arada yemek işi tamam :)
T toricelli - #369
*** Tek bir sorum olacak. Proya yaptığımız İMEİ patladı nasıl olduysa anlamadım başka bir repair için yine EFS silme işlemi sonrasında QFIL ile yenisini verip düzenleyerek QCN olarak yüklesem sonuca ulaşır mıyım yoksa en baştan mı yapmam gerekir işlemleri ?
JJa ile bilgisayarı 2019 yılına alarak 10t pronun orijinal qcn'sinden yenisi oluştur.
daha sonra twrp'ye gir. Orada EFS bloklarını sil.
Cihazı aç, QFİL ile yeni QCN'yi yaz. MULTİ SİM'i mutlaka işaretle.
Bu şekilde sonuca ulaşacaksın.
İlginden alakandan ve böyle bir rehber hazırlamandan dolayı tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah senden razı olsun dostum.
Bu arada yemek işi tamam :)
Bu güzel haber :) Teşekkür ederim.
(Yemek işi: Değerli arkadaşım imei işlemleri için bir karşılık teklifinde bulundu. Bende bir fukara doyur demiştim. Bir ihtimal başka arkadaşlarında bu şekilde maddiyatı maneviyata çevirmesine vesile olmuş oluruz.)
Kolay gelsin.
C CoLak - #370
JJa ile bilgisayarı 2019 yılına alarak 10t pronun orijinal qcn'sinden yenisi oluştur.
daha sonra twrp'ye gir. Orada EFS bloklarını sil.
Cihazı aç, QFİL ile yeni QCN'yi yaz. MULTİ SİM'i mutlaka işaretle.
Bu şekilde sonuca ulaşacaksın.

Bu güzel haber :) Teşekkür ederim.
(Yemek işi: Değerli arkadaşım imei işlemleri için bir karşılık teklifinde bulundu. Bende bir fukara doyur demiştim. Bir ihtimal başka arkadaşlarında bu şekilde maddiyatı maneviyata çevirmesine vesile olmuş oluruz.)
Kolay gelsin.
Tamamdır hocam işlemleri yapınca tekrar buradan bilgilendirme yaparım teşekkürler yardımların için.

Böyle güzel insanların hala var olması umut verici sana niyet edip haftasonu da sokak hayvanlarımızı doyuracağım :)

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
O ozanerkan - #371
Uzaktan bağlantı ile yardımcı olabilecek var mıdır acaba
T toricelli - #372
Uzaktan bağlantı ile yardımcı olabilecek var mıdır acaba
Hangi aşamada takıldınız?
C CoLak - #373
Tamamdır hocam işlemleri yapınca tekrar buradan bilgilendirme yaparım teşekkürler yardımların için.

Böyle güzel insanların hala var olması umut verici sana niyet edip haftasonu da sokak hayvanlarımızı doyuracağım :)

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrar Merhaba,

Biraz rahatsız olduğum için işlemleri ancak yapma vaktim oldu @toricelli hocam anlattığınız şekilde çözüme ulaştım çok teşekkür ederim. :)

Ancak yine sorularım var :rolleyes:

1- Root olduğu için cihazda uygulamaların bazılarını kullanmamaktayım. (Örn: Netflix-Banka-Edevlet uygulamaları)
2- Root işlemi için sadece magisk içinden kaldır demem yeterli olacak mı ?
3- Bu işlemi yapıp root kaldırdığımda sonrasında başka bir sıkıntı yaşarmıyım?
4- Gelen bir güncellemem var root kaldırdıktan sonra onu yapabilirim değil mi ?

Cevaplarınız için şimdiden:tsk:(y). İyi forumlar.:alkis:
T toricelli - #374
Tekrar Merhaba,

Biraz rahatsız olduğum için işlemleri ancak yapma vaktim oldu @toricelli hocam anlattığınız şekilde çözüme ulaştım çok teşekkür ederim. :)

Ancak yine sorularım var :rolleyes:

1- Root olduğu için cihazda uygulamaların bazılarını kullanmamaktayım. (Örn: Netflix-Banka-Edevlet uygulamaları)
2- Root işlemi için sadece magisk içinden kaldır demem yeterli olacak mı ?
3- Bu işlemi yapıp root kaldırdığımda sonrasında başka bir sıkıntı yaşarmıyım?
4- Gelen bir güncellemem var root kaldırdıktan sonra onu yapabilirim değil mi ?

Cevaplarınız için şimdiden:tsk:(y). İyi forumlar.:alkis:
1. Rootlu olsa da kullanabilirsiniz. Magisk - ayarlar (dişli resmi) - magiskhide adlı ayar yanındaki işareti aktif edin. Ana ekrana geri dönün. Ev simgesinin yanındaki simgeye tıklayın. Oradaki Magiskhide bölümüne tıklayın ve cihaz rootlu olduğu için çalışmayan uygulamaları seçerek cihazın rootunu gizleyebilirsiniz.
2-Yeterli olur.
3-Hayır; ancak root gereksinimi duyan bir program varsa çalışmayacaktır.
4-TWRP recovery uygulaması kalıcı olarak flashlanmadığı için, gelen güncellemeyi yapabilirsiniz.

Netflix için; magisk içinden magisk props config, riru ve haricen indirip kuracağınız (tıklayıp indirin) ve (tıklayıp indirin) programlarını indirip kurun. Daha sonra netflix'i tekrar deneyin.
Kolay gelsin.
A aliniyorcomtest - #375
1. Rootlu olsa da kullanabilirsiniz. Magisk - ayarlar (dişli resmi) - magiskhide adlı ayar yanındaki işareti aktif edin. Ana ekrana geri dönün. Ev simgesinin yanındaki simgeye tıklayın. Oradaki Magiskhide bölümüne tıklayın ve cihaz rootlu olduğu için çalışmayan uygulamaları seçerek cihazın rootunu gizleyebilirsiniz.
2-Yeterli olur.
3-Hayır; ancak root gereksinimi duyan bir program varsa çalışmayacaktır.
4-TWRP recovery uygulaması kalıcı olarak flashlanmadığı için, gelen güncellemeyi yapabilirsiniz.

Netflix için; magisk içinden magisk props config, ve haricen indirip kuracağınız (tıklayıp indirin) ve (tıklayıp indirin) programlarını indirip kurun. Daha sonra netflix'i tekrar deneyin.
Kolay gelsin.

Hocam merhabalar mi 10t 5g cihazım için uzaktan bağlantı ile yardımcı olma şansınız var mıdır acaba bootloader kilidi açık cihazın
T toricelli - #376
Hocam merhabalar mi 10t 5g cihazım için uzaktan bağlantı ile yardımcı olma şansınız var mıdır acaba bootloader kilidi açık cihazın
Merhabalar nerede takıldınız?
D Doriath - #377
ne kadar teşekkür etsem az , aldıgım yer ücretsiz yapacaktı ama götürüp telefonu birine vermek hiç istemediğim bir şeydi, sorunsuz bir şekilde hallettim
A aliniyorcomtest - #378
Merhabalar nerede takıldınız?
Hocam merhaba "adb shell" komutundan sonra "su" komutunu verince "/system/bin/sh: su: inaccessible or not found" şeklinde bir hata alıyorum
Ayrıca bu komutu fastboot veya cihaz twrp modunda iken mi çalıştırmalıyım yoksa cihaz açık iken mi ben cihaz açık iken çalıştırdığımda bu hatayı aldım. TWRP install modunda iken magisk kurulumunda done yanıtını gördüm ancak biraz araştırdığımda cihazın rootlanmadığında dolayı bu hatayı alabileceğim bilgisine ulaştım. Ayrıca daha sonra kontrol ettiğimde magisk uygulamasının cihaza kurulmadığını farkettim. Cihazı defalarca reboot ettim ve tekrar kurmayı denedim yanıt olarak done alıyorum ancak uygulama hiçbir şekilde yüklenmedi. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim yanıtınızı bekliyorum hocam.
A aliniyorcomtest - #379
Hocam merhaba "adb shell" komutundan sonra "su" komutunu verince "/system/bin/sh: su: inaccessible or not found" şeklinde bir hata alıyorum
Ayrıca bu komutu fastboot veya cihaz twrp modunda iken mi çalıştırmalıyım yoksa cihaz açık iken mi ben cihaz açık iken çalıştırdığımda bu hatayı aldım. TWRP install modunda iken magisk kurulumunda done yanıtını gördüm ancak biraz araştırdığımda cihazın rootlanmadığında dolayı bu hatayı alabileceğim bilgisine ulaştım. Ayrıca daha sonra kontrol ettiğimde magisk uygulamasının cihaza kurulmadığını farkettim. Cihazı defalarca reboot ettim ve tekrar kurmayı denedim yanıt olarak done alıyorum ancak uygulama hiçbir şekilde yüklenmedi. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim yanıtınızı bekliyorum hocam.
bu sorunu çözdüm magisk uygulamasının son sürümünü kurmak gerekli. Şuan yaşamış olduğum problem ise qcn dosyasını oluşturabildim fakat cihazı recovery moda alıp adb devices komutunu yazdığımda cihaz unauthorized olarak gözüküyor recovery değil. Destek olabilecek biri var mı acaba bu noktada
T toricelli - #380
bu sorunu çözdüm magisk uygulamasının son sürümünü kurmak gerekli. Şuan yaşamış olduğum problem ise qcn dosyasını oluşturabildim fakat cihazı recovery moda alıp adb devices komutunu yazdığımda cihaz unauthorized olarak gözüküyor recovery değil. Destek olabilecek biri var mı acaba bu noktada
Teamviewer id ve şifre verin birlikte bakalım.
A aliniyorcomtest - #381
hocam tekrar merhaba tüm işlemleri sorunsuz olarak halledebildim sonunda ancak telefonun şebekesi gelmedi hiçbir şekilde
A aliniyorcomtest - #382
hocam teamviewer kullanmıyorum anydesk ile bağlanabilirseniz çok iyi olur any desk ıd => 123992639
T toricelli - #383
hocam tekrar merhaba tüm işlemleri sorunsuz olarak halledebildim sonunda ancak telefonun şebekesi gelmedi hiçbir şekilde
Arkadaşın sorununu çözdük.
Jja ile qcn yazarken yeni nesil xiaomi seçeneği olan (1) seçildikten sonra yazdırmak istediğiniz imei'yi dikkatli bir şekilde yazarak yeni qcn oluşturmamız gerekmektedir.
Kolay gelsin.
E execula - #384
Bu yöntemle imei atmıştım. OTA Update ile 12.5.4'den 12.5.5'e geçsem sorun yaşar mıyım?
T toricelli - #385
Bu yöntemle imei atmıştım. OTA Update ile 12.5.4'den 12.5.5'e geçsem sorun yaşar mıyım?
Gönül rahatlığıyla ister ayarlar bölümünden fabrikasyon sıfırlama yapın, ister twrp'den rom yükleyin, ister OTA'dan (cihazda root olmaması gerekiyor), isterse miflashtools (clean all seçeneği işaretlenecek) ile stock rom yükleyebilirsiniz. Hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.
P prens45 - #386
Gönül rahatlığıyla ister ayarlar bölümünden fabrikasyon sıfırlama yapın, ister twrp'den rom yükleyin, ister OTA'dan (cihazda root olmaması gerekiyor), isterse miflashtools (clean all seçeneği işaretlenecek) ile stock rom yükleyebilirsiniz. Hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.
root silince şebeke gider mi peki bide güncelleme yapınca baseband unknown a düşme sorunu olanlar olmuş bunun sebebi nedir.
T toricelli - #387
root silince şebeke gider mi peki bide güncelleme yapınca baseband unknown a düşme sorunu olanlar olmuş bunun sebebi nedir.
Bahsettiğin baseband unknown hatasının ne şekilde olduğunu hiç karşılaşmadığım için bilemiyorum.
Root silince şebeke gitmez.
Ola ki imei silindi, baseband hata verdi ya da olmadık başka bir şey oldu, hard brick olmadığı sürece ilk posttaki teknik ile yeniden imei yazabilirsin.
M mustafa550 - #388
Teşekkürler sorunsuz bir şekilde halloldu.
K koraykurt55 - #389
magisk ve m,n,mal adb dışında ki gerekli dosyalara tıkladığımda bağlantı yok diyor. neden olabilir?
T toricelli - #390
magisk ve m,n,mal adb dışında ki gerekli dosyalara tıkladığımda bağlantı yok diyor. neden olabilir?
Şu an kontrol ettim, ilk 4 maddedeki bağlantılar çalışıyor. Tekrar deneyiniz.
ferdi07 ferdi07 - #391
Ekli dosyayı görüntüle 4173

Bu tür hata alan arkadaşlar "SDX55M" portunu seçememiştir. Pencere açıkken Üstteki "Port:" başlığının karşısındaki "Browse" butonuna tıklayın. Açılan pencerden altta bulunan portu seçin. Bir daha hata almazsınız. Yani "SDX55M" olan portu seçmelisiniz.
Yani "SDX55M" olan portu seçmelisiniz. bu port bende çıkmıyor nasıl çözerim sadece sm8250çıkıyor yardım lütfen
T toricelli - #392
Yani "SDX55M" olan portu seçmelisiniz. bu port bende çıkmıyor nasıl çözerim sadece sm8250çıkıyor yardım lütfen
Diagport açtığınızda, aygıt yöneticinizden 2 tane ünlem işaretli donanım görünecek. Her ikisi içinde sürücüleri kurmanız gerekiyor.
Kurulum sonrası qpst ve qfil içinden portları ve SDX55M isimli telefon bölümünü görebilirsiniz.
B blackonder - #393
Diagport açtığınızda, aygıt yöneticinizden 2 tane ünlem işaretli donanım görünecek. Her ikisi içinde sürücüleri kurmanız gerekiyor.
Kurulum sonrası qpst ve qfil içinden portları ve SDX55M isimli telefon bölümünü görebilirsiniz.
Merhaba hocam DIAG mod açtığımda iki ünlem gözükmüyor com bağlantılarında sadece bir tane aktif com bağlantısı gözüküyor aygıt yöneticisinde. SDX te gözükmüyor ne yapabilirim?
T toricelli - #394
Merhaba hocam DIAG mod açtığımda iki ünlem gözükmüyor com bağlantılarında sadece bir tane aktif com bağlantısı gözüküyor aygıt yöneticisinde. SDX te gözükmüyor ne yapabilirim?
Teamviewer bilgileri paylaşırsanız birlikte bakalım.
aylakbakkall67 aylakbakkall67 - #395
hocam efs silerken
"apollo:/ # dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf8
dd: /dev/block/sdf8: write error: No space left on device" diye hata alıyorum. cihaz eski haliyle açılıyor. sebebi ne ola ki?
T toricelli - #396
hocam efs silerken
"apollo:/ # dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf8
dd: /dev/block/sdf8: write error: No space left on device" diye hata alıyorum. cihaz eski haliyle açılıyor. sebebi ne ola ki?
O şekilde de siliniyor. İşlemlere devam edip qfil ile qcn yazın.
aylakbakkall67 aylakbakkall67 - #397
O şekilde de siliniyor. İşlemlere devam edip qfil ile qcn yazın.
şebeke gitti ve qfille yükleyince imeiler değişmedi. şimdi de diag bağlantım göründüğü halde QFIL de restore yaparken bağlantı bekleniyor diyor. driverlerda sıkıntı oldu sanırım. bir kere nasıl olduysa başarılı oldu ama hem imeiler değişmedi hem de şebeke gitti. uzaktan yardım talep ediyorum. emanet telefon.
T toricelli - #398
şebeke gitti ve qfille yükleyince imeiler değişmedi. şimdi de diag bağlantım göründüğü halde QFIL de restore yaparken bağlantı bekleniyor diyor. driverlerda sıkıntı oldu sanırım. bir kere nasıl olduysa başarılı oldu ama hem imeiler değişmedi hem de şebeke gitti. uzaktan yardım talep ediyorum. emanet telefon.
Bilgileri gönderin birlikte bakalım.
aylakbakkall67 aylakbakkall67 - #399
Bilgileri gönderin birlikte bakalım.
Çok şükür hallettim. Bunun diag kodunun farklı olduğunu yeni fark ettim. Hepsine yazdığımı yazıyordum. Teşekkür ederim.
F Freeshah - #400
Bugün ben de deneyeceğim. Şans dileyin arkadaşlar. :)
mrgasda mrgasda - #401
telefonum açılmıyor ücretli bir şekilde yardımcı olabilecek kimse var mı acaba
musamykara61 musamykara61 - #402
telefona ımeı attım 120 gun sonra kapandı yanlıs ne yapmıs olabılırım ?
T toricelli - #403
telefona ımeı attım 120 gun sonra kapandı yanlıs ne yapmıs olabılırım ?
Attığın imei klonlanmış olabilir. Bunun dışında 4 ay (120 gün) sonra hattın kapanması imei atılamadığı anlamına geliyor.
imei'nin çalışıp çalışmadığını google'dan "imei sorgulama" diye aratarak çıkan siteden kontrol edin.
musamykara61 musamykara61 - #404
Attığın imei klonlanmış olabilir. Bunun dışında 4 ay (120 gün) sonra hattın kapanması imei atılamadığı anlamına geliyor.
imei'nin çalışıp çalışmadığını google'dan "imei sorgulama" diye aratarak çıkan siteden kontrol edin.
reis baktım zaten yaptıgımda 15 gun kalmıstı klonlanma ıhtımalı yok cıhaz benm eskı cıhazmdı sımdı sıl bastan yenıden yardmcı olma sansn varmı su na 18 e kadar geldm adb shell su komutunu yazıorm ızın verılmedı dıor hata ayıklama vs acık ama ılerlemıyor ?
musamykara61 musamykara61 - #405
reis baktım zaten yaptıgımda 15 gun kalmıstı klonlanma ıhtımalı yok cıhaz benm eskı cıhazmdı sımdı sıl bastan yenıden yardmcı olma sansn varmı su na 18 e kadar geldm adb shell su komutunu yazıorm ızın verılmedı dıor hata ayıklama vs acık ama ılerlemıyor ?
hocam cıhaz fastboot ekranından cıkmıyor sanırım patlattım 2 gundur ugrastm basa almak ıstedım maalesef olmadı koydeyım o yuzden gıdecek yerım yok lutfen yardmcı olurmsn rom attım cıhazaa sıfırladım ancak hala adb shell komutunda more than on devıce emulator dıyor
T toricelli - #406
hocam cıhaz fastboot ekranından cıkmıyor sanırım patlattım 2 gundur ugrastm basa almak ıstedım maalesef olmadı koydeyım o yuzden gıdecek yerım yok lutfen yardmcı olurmsn rom attım cıhazaa sıfırladım ancak hala adb shell komutunda more than on devıce emulator dıyor
teamviewer bilgileri paylaşın birlikte bakalım.
musamykara61 musamykara61 - #407
teamviewer bilgileri paylaşın birlikte bakalım.
702 294 815
4p871zmv beklıyorm hocam acık sekılde @toricelli
T toricelli - #408
Gözlemlediklerim;
1-İşlemler için ilk mesajdaki bağlantılarda yer alan dosyaları indiriniz. Özellikle TWRP dosyası.
2-Android 10 da iseniz magisk 20.4 (sonrasında güncelleniyor.) Android 11 de iseniz magisk son sürüm kurarak işlem yapınız.
3-Sürücüleri mutlaka yükleyiniz.
4-QCN yedeğini mutlaka qpst üzerinden alınız.
kolay gelsin.
musamykara61 musamykara61 - #409
@toricelli çok teşekkür ediyorum ılgılendı kendısı ve cıhazıma ımeı atabıldık yardımı olmasa gunlerce ugrasırdım eyw abı
alperzdemir06 alperzdemir06 - #410
Telefon sürekli restart yapıyor, fastboot alıp rom attım, açınca 5g yazıyor sonra just ... ekranından sonra tekrar restart atıyor. Şarja taktığımda 80 gösteriyor ama çıkardığımda ise kapanıyor. Sorunu ne olabilir?
alperzdemir06 alperzdemir06 - #411
F Freeshah - #412
Arkadaşlar ben şu kısımda takılıyorum:

1- Cihaz TWRP recovery bölümünde iken windows'ta CMD yazıyoruz.
  • adb shell

TWRP kendi içinden yedek aldım ama cmd ile alamıyorum bir şeyi eksik mi yapıyorum acaba? Yoksa twrp arayüzünden aldığım yeterli mi? Magisk de flashladım fakat sonraki aşamalara geçmedim size sormak istedim. Komutun çalışmamasının bir sebebi var mıdır acaba?

Bunu uyguladım yedeği o şekilde de aldım ama sanırım twrp kalıcı olmadı veya başka bir şey. Telefon açıldıktan sonra adb yine çalışmadı.
T toricelli - #413
Arkadaşlar ben şu kısımda takılıyorum:

1- Cihaz TWRP recovery bölümünde iken windows'ta CMD yazıyoruz.

TWRP kendi içinden yedek aldım ama cmd ile alamıyorum bir şeyi eksik mi yapıyorum acaba? Yoksa twrp arayüzünden aldığım yeterli mi? Magisk de flashladım fakat sonraki aşamalara geçmedim size sormak istedim. Komutun çalışmamasının bir sebebi var mıdır acaba?
Nasıl bir hata veriyor?
Ekran görüntüsü var mı?
F Freeshah - #414
Nasıl bir hata veriyor?
Ekran görüntüsü var mı?
Hocam 18. adıma geçtiğimde telefon açılıyor. Magisk yüklü ama "permission denied" diyor. Düzgün TWRP yükleyemediğim veya magisk kuramadığım için olabilir mi?
T toricelli - #415
Hocam 18. adıma geçtiğimde telefon açılıyor. Magisk yüklü ama "permission denied" diyor. Düzgün TWRP yükleyemediğim veya magisk kuramadığım için olabilir mi?
teamviewer bilgileri verin birlikte bakalım.
F Freeshah - #416
freeshah@ad anydesk veya 100 477 755 ile ulaşılabilir.
T toricelli - #417
Gözlemlerim;
Cihaza magisk kurulduktan sonra adb shell'den su komutu verilince PERMISSION DENIED hatası ile karşılaşılıyor. Sorunun çözümü için magisk içinden "adb & fastboot for Android NDK" isimli uygulamayı yüklüyoruz. Cihaz yeniden açtıktan sonra magisk içinde EV SİMGESİ yanındaki SİMGE'ye tıklıyoruz ve yüklediğimiz modülü aktive ediyoruz. Cihaz tekrar baştan açılacak. Daha sonra,
CMD ekranında;
Kod:
adb root
adb shell
su
kodlarını yazdığımızda magisk izin isteyecek, izni verdikten sonra permission denied hatası çözülmüş olacak.
Kolay gelsin.
F Freeshah - #418
Hocam çok teşekkür ederim. Yani tek tek herkese yardım etmeniz büyük bir emek ve takdiri hakediyosunuz. Ben ayrıca kabuk kısmını da açtım magisk üzerinden dediklerinize ek olarak. Onun da yardımı olmuş olabilir. Ben şimdi her şeyi sıfırlayıp temiz kurulum yapacağım. Rom işiyle uğraşacağımı sanmıyorum. Diğer arkadaşlara da bol şans dilerim.
A ahvalieza - #419
@toricelli, Hocam çok güzel gidiyordu herşey ama QcnBuilder'da takıldım kaldım. Bilgisayar tarihini 2019 yapınca uygulama açılmıyor ekran geliyor saniye içinde kayboluyor tarihi 2021 yapınca da qcn dosyasını bulamıyor bunun bir yöntemi var mıdır acaba ?
T toricelli - #420
@toricelli, Hocam çok güzel gidiyordu herşey ama QcnBuilder'da takıldım kaldım. Bilgisayar tarihini 2019 yapınca uygulama açılmıyor ekran geliyor saniye içinde kayboluyor tarihi 2021 yapınca da qcn dosyasını bulamıyor bunun bir yöntemi var mıdır acaba ?
A ahvalieza - #421
@toricelli,
708 013 781
n2hw57m1
T toricelli - #422
Sorunu çözdük.
qpst üzerinden qcn yedeği alırken, QCN formatı olduğuna dikkat edelim. XQCN formatıyla yedek alındığında JJA programı çalışmıyor.
A ahvalieza - #423
Sorunu çözdük.
qpst üzerinden qcn yedeği alırken, QCN formatı olduğuna dikkat edelim. XQCN formatıyla yedek alındığında JJA programı çalışmıyor.
Çok teşekkür ederim. Üşenmedin gecenin bir vakti demedin yardımcı oldun.

Bu arada tüm işlemler başarıyla sonuçlandı arkadaşlar herhangi bir sıkıntı yok..
A ahvalieza - #424
@toricelli, Hocam sim kartı takmak şimdi nasip oldu ama şebeke gelmiyor. İlk açıldığında bi geliyor sonra gidiyor sorun ne olabilir?
T toricelli - #425
@toricelli, Hocam sim kartı takmak şimdi nasip oldu ama şebeke gelmiyor. İlk açıldığında bi geliyor sonra gidiyor sorun ne olabilir?
Çoğu insan ve bende dahil sim sorunu yaşamadık.
Sim kart eski ise belki ondan yapıyor olabilir. Başka bir kartla deneyip sonucu yazarsan sevinirim.
Onun haricinde twrp'ye girip efs yedeklerini silip, qfil ile qcn'yi tekrar yazabilirsin, yazım sırasında bir hata almadık ama denemekte fayda var.
Yine olmaz ise kendi cihazımın orjinal qcn'sinden işlem yapabiliriz.
Birde ayarlara girip,
telefon hakkında --- tüm özellikler --- dahili depolama (üstüne 3 - 4 defa tıklayınca farklı bir menü açılıyor.) ---açılan menüde telefon bilgileri 2 --- tercih edilen ağ türünde (bende NR/LTE/GSM/WCDMA olarak seçili) bu seçeneği seçerek ne oluyor görelim.
Aldığın sonuçları yazarsan ona göre çözüm yolu düşünelim.
A ahvalieza - #426
@toricelli, ama ben son yaptığımız işlemden sonra mi flash ile temiz kurulum yaptım. Bunun şuan yapacağım işleme bir etkisi varmıdır? Herşeye yeniden mi başlamam gerekir.
T toricelli - #427
@toricelli, ama ben son yaptığımız işlemden sonra mi flash ile temiz kurulum yaptım. Bunun şuan yapacağım işleme bir etkisi varmıdır? Herşeye yeniden mi başlamam gerekir.
Adım 29'dan itibaren işlemleri tekrarlayın.
A ahvalieza - #428
Çoğu insan ve bende dahil sim sorunu yaşamadık.
Sim kart eski ise belki ondan yapıyor olabilir. Başka bir kartla deneyip sonucu yazarsan sevinirim.
Onun haricinde twrp'ye girip efs yedeklerini silip, qfil ile qcn'yi tekrar yazabilirsin, yazım sırasında bir hata almadık ama denemekte fayda var.
Yine olmaz ise kendi cihazımın orjinal qcn'sinden işlem yapabiliriz.
Birde ayarlara girip,
telefon hakkında --- tüm özellikler --- dahili depolama (üstüne 3 - 4 defa tıklayınca farklı bir menü açılıyor.) ---açılan menüde telefon bilgileri 2 --- tercih edilen ağ türünde (bende NR/LTE/GSM/WCDMA olarak seçili) bu seçeneği seçerek ne oluyor görelim.
Aldığın sonuçları yazarsan ona göre çözüm yolu düşünelim.

Dediğiniz gibi 29'dan itibaren yeniden yaptım ve düzeldi teşekkür ederim.

Harici bir sorum olacak bu telefonun sahibi ayda belli zamanlarda yurtdışına çıkıyor ve yurtdışı hattı kullanıyor. Bazı durumlarda çift yurtdışı hattı takma durumu oluyor 1 numaranın imeisini silmiş olmamızın zararı olur mu yoksa onun içinde imei yüklemesi yapmamız mı gerekir ?
T toricelli - #429
Dediğiniz gibi 29'dan itibaren yeniden yaptım ve düzeldi teşekkür ederim.

Harici bir sorum olacak bu telefonun sahibi ayda belli zamanlarda yurtdışına çıkıyor ve yurtdışı hattı kullanıyor. Bazı durumlarda çift yurtdışı hattı takma durumu oluyor 1 numaranın imeisini silmiş olmamızın zararı olur mu yoksa onun içinde imei yüklemesi yapmamız mı gerekir ?
Malesef yeni nesil xiaomi telefonlara sadece tek sim repair yapılıyor ve repair yapılırken diğer imei siliniyor.
İlerleyen zamanlarda çift sim imei repair yöntemi çıktığında değerlendirmek lazım.
Şu aşamada telefon sadece tek hat ile çalışacak.
DEJAVU_HD DEJAVU_HD - #430
Hocam selamünaleyküm bu arada benim de şuan mi 10t pro cihazım var pek bir bilgim yok yardımcı olur musun
T toricelli - #431
Hocam selamünaleyküm bu arada benim de şuan mi 10t pro cihazım var pek bir bilgim yok yardımcı olur musun
Her şey ilk mesajda yazıyor.
Bir kere deneyin. Ola ki takılırsınız, elbet o vakit yardımcı olurum.
A AeroKnight - #432
Android 11 cihaza magisk 23.0 mı kuralım hocam? Cihazın bl kilidi 100 saat sonra açılacak o gelene kadar bilgilendirme alsam sizden güzel olur.
T toricelli - #433
Android 11 cihaza magisk 23.0 mı kuralım hocam? Cihazın bl kilidi 100 saat sonra açılacak o gelene kadar bilgilendirme alsam sizden güzel olur.
Evet son versiyon magisk 23 kurun. İlk mesajda magisk ile ilgili bilgi güncellemesi yaptım.
İşlemlerle ilgili olası bir hata alma durumunuzda, uzaktan bağlantı kurup çözüme kavuşan arkadaşlarla ilgili yaptığım değerlendirmeleri bu konu içinde bulabilirsiniz.
İşlemleri yapmakta sorun yaşarsanız, paylaşım yapın, yardımcı olurum.
Kolay gelsin.
A AeroKnight - #434
Evet son versiyon magisk 23 kurun. İlk mesajda magisk ile ilgili bilgi güncellemesi yaptım.
İşlemlerle ilgili olası bir hata alma durumunuzda, uzaktan bağlantı kurup çözüme kavuşan arkadaşlarla ilgili yaptığım değerlendirmeleri bu konu içinde bulabilirsiniz.
İşlemleri yapmakta sorun yaşarsanız, paylaşım yapın, yardımcı olurum.
Kolay gelsin.
Teşekkür ederim usta. Görüşmek üzere.
A AeroKnight - #435
Hocam bir şey daha soracağım bu işlemleri yaparken sürücü imzalamayı devre dışı bırakmak lazım değil mi? Ben şimdi onu kapatmaya çalışıyorum laptopta da şöyle bir sıkıntım var bios şifreli. Biosa giremediğim için bu özelliği de aktif edemiyorum.
T toricelli - #436
Hocam bir şey daha soracağım bu işlemleri yaparken sürücü imzalamayı devre dışı bırakmak lazım değil mi? Ben şimdi onu kapatmaya çalışıyorum laptopta da şöyle bir sıkıntım var bios şifreli. Biosa giremediğim için bu özelliği de aktif edemiyorum.
Eğer işlemlerde sorun olursa imzalamayı devre dışı bırak işlemini yapmak gerekecek.
EFS bloklarını silme adımına kadar yapacağın işlemler hiçbir şekilde imei silmez.
O yüzden qualcom sürücülerini kurun, magisk kurarak root hakkı alın, diag port açıp aygıt yöneticisinde telefonunun 2 bölümünü görüp sürücüleri kurmayı deneyin.
Sorunsuz kurulum yaparsa sıkıntısız şekilde işlemlere devam edebilirsiniz.
Bir deneyin ve olumsuz olması durumunda uzaktan bağlanıp birlikte çözmeye çalışalım.
A AeroKnight - #437
Hocam 13. adımda TWRP klasörü içinde yedek çıkmadı ben de ilerlemeli miyim?
A AeroKnight - #438
Sağolasın hocam sorunsuz hallettim şu an şebeke de full çekiyor.
S Secaytraz - #439
Hocam merhaba uzaktan yardımın twi ile olur mu mi10tpro için imei atmaya .
T toricelli - #440
Hocam merhaba uzaktan yardımın twi ile olur mu mi10tpro için imei atmaya .
Merhaba,
S Secaytraz - #441
Merhaba,
Ustam şimdi telefonuma imei atılmış yalniz mesaj geldi klonlu diye daha başlamadım bl açık içinde magic yüklü şuanda bir işlem yapmadim eski kullanmadigim samsung cihazimin imei atmak istiyorum bilgisayar mevcut
T toricelli - #442
Ustam şimdi telefonuma imei atılmış yalniz mesaj geldi klonlu diye daha başlamadım bl açık içinde magic yüklü şuanda bir işlem yapmadim eski kullanmadigim samsung cihazimin imei atmak istiyorum bilgisayar mevcut
O zaman,
İlk mesajdaki 1 ve 3 nolu yazıdaki sürücüleri indirip kurun.
usb hata ayıklama açık değilse açın (4 ve 5 nolu yazılar)
ve 17 nolu adımdan 21 nolu adıma kadar (21 nolu adım hariç) işlemleri yapın.

26 adıma gelin ve düzenleyerek son adıma kadar işlemleri yaptığınızda sorun çözülecek.
Adımlara başlayın ve adımlarda takıldığınız bir nokta olursa haber verin, o vakit yardımcı olayım.
Kolay gelsin.
J Jacobersoy - #443
konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.
İşlemleri sorunsuzca yaptım ama dün gelen mesajda imei klonlanmış vs kapatılacaktır dedi BTK. Bu nasıl olabiliyor evde 3 sene kullanılmamış bi telefonla yapmıştım imei işini . tekrar başka imei yapsam aynı sorunu yaşar mıyım ? İşlemlerden sonra root yetkisini kaldırmıştım sebebi bu mu?
T toricelli - #444
İşlemleri sorunsuzca yaptım ama dün gelen mesajda imei klonlanmış vs kapatılacaktır dedi BTK. Bu nasıl olabiliyor evde 3 sene kullanılmamış bi telefonla yapmıştım imei işini . tekrar başka imei yapsam aynı sorunu yaşar mıyım ? İşlemlerden sonra root yetkisini kaldırmıştım sebebi bu mu?
Merhabalar,
Bir şekilde klonlanmış. O imei unutun artık.
Root işlemleri imei'yi klon yapmaz.
Yeni imei işlemi için,
Cihazı rootlayın ve 26.adımdan başlayarak işlemleri yapın.
Kolay gelsin.
Paradox Paradox - #445

İşin gerçeği, çoğu kaçak telefon getiren kişi veya kişiler, uzun süredir kullanılmayan IMEI bilgilerini bir şekilde tespit edip kullanabiliyorlar.
Ayrıca, BTK istese, kimseye IMEI değişmiş cihaz kullandırmaz.
Sonuçta IMEI hangi cihaza ait ve IMEI en son hangi cihazda kullanılmış hepsi tespit edilebiliyor.
Lakin burada biraz gevşeklik var ki, bu da IMEI değişimi yapanların işine geliyor.
J Jacobersoy - #446
İşin gerçeği, çoğu kaçak telefon getiren kişi veya kişiler, uzun süredir kullanılmayan IMEI bilgilerini bir şekilde tespit edip kullanabiliyorlar.
Ayrıca, BTK istese, kimseye IMEI değişmiş cihaz kullandırmaz.
Sonuçta IMEI hangi cihaza ait ve IMEI en son hangi cihazda kullanılmış hepsi tespit edilebiliyor.
Lakin burada biraz gevşeklik var ki, bu da IMEI değişimi yapanların işine geliyor.
Teşekkür ederim başka telefon vardı şimdi onu deniyecem :)
J Jacobersoy - #447
Merhabalar,
Bir şekilde klonlanmış. O imei unutun artık.
Root işlemleri imei'yi klon yapmaz.
Yeni imei işlemi için,
Cihazı rootlayın ve 26.adımdan başlayarak işlemleri yapın.
Kolay gelsin.
teşekkürler deniyorum şimdi
Paradox Paradox - #448
Teşekkür ederim başka telefon vardı şimdi onu deniyecem :)

:rica:
K khlaim - #449
ustalar selamlar, benim bir Mi Note 10 cihazım var imei onarımı yaptırdım telefoncuda, cihazın şuan modem dosyasının bozuk olduğuna 100 de 100 eminim, kendi kendine wifi aç kapa yapıyor sürekli mobil şebeke gidip geliyor, hem wifi hem mobil internet çok yavaş vs. bir sürü sıkıntı yaşıyorum.
Buradaki anlatım anladığım kadarıyla benim cihazımda da uygulanabilir. Sorum şu,
1 - Benim cihazıma uygun orjinal temiz ellenmemiş QCN dosyası nasıl bulurum?
2- Bu anlatımdaki yöntem ile baştan aşağı yükleme yaptıktan sonra (henüz öğrenmedim ama) bootloader kilidini kapatsam cihazım imei siler mi? bir çok banka vs. uygulama cihazım rootlu olduğu için kısıtlı özelliklerle çalışıyor bundan kurtulmak istiyorum.

Teşekkürler.
F flavio - #450
ustalar selamlar, benim bir Mi Note 10 cihazım var imei onarımı yaptırdım telefoncuda, cihazın şuan modem dosyasının bozuk olduğuna 100 de 100 eminim, kendi kendine wifi aç kapa yapıyor sürekli mobil şebeke gidip geliyor, hem wifi hem mobil internet çok yavaş vs. bir sürü sıkıntı yaşıyorum.
Buradaki anlatım anladığım kadarıyla benim cihazımda da uygulanabilir. Sorum şu,
2- Bu anlatımdaki yöntem ile baştan aşağı yükleme yaptıktan sonra (henüz öğrenmedim ama) bootloader kilidini kapatsam cihazım imei siler mi? bir çok banka vs. uygulama cihazım rootlu olduğu için kısıtlı özelliklerle çalışıyor bundan kurtulmak istiyorum.

Teşekkürler.

Root kaldırmak için bl kilitlemenize gerek yok, bl kilitlerseniz ileride şebeke sorunu yeniden çıkma durumunda başınız ağrır. Bl açık kalmasının hiçbir mahsuru yok.

Onarım yaptırdığınız yer ORJ qcn kullandı ise şebeke sorunu çıkmayacaktır. Modem dosyası ile qcn farklıdır. Doğru işlem yapmak için biraz daha araştırıp öyle devam edin.
K khlaim - #451
Root kaldırmak için bl kilitlemenize gerek yok, bl kilitlerseniz ileride şebeke sorunu yeniden çıkma durumunda başınız ağrır. Bl açık kalmasının hiçbir mahsuru yok.

Onarım yaptırdığınız yer ORJ qcn kullandı ise şebeke sorunu çıkmayacaktır. Modem dosyası ile qcn farklıdır. Doğru işlem yapmak için biraz daha araştırıp öyle devam edin.
şunu biliyorum, benim cihazım daha önce rootlu idi yanlışlıkla factory reset yapıldı IMEI uçtu, bunun üzerine yükleme yapan arkadaş ben buna bir IMEI atayım tamamdır dedi. en son yaptığı işlemin detayını bilmiyorum ama yaşadığım sorun sabit
F flavio - #452
şunu biliyorum, benim cihazım daha önce rootlu idi yanlışlıkla factory reset yapıldı IMEI uçtu, bunun üzerine yükleme yapan arkadaş ben buna bir IMEI atayım tamamdır dedi. en son yaptığı işlemin detayını bilmiyorum ama yaşadığım sorun sabit
Factory reset ile bu cihazın (mi 10t ve mi 10t Pro) imei silinmez, bir eksiklik ya da yanlışlık var gibi.
K khlaim - #453
Factory reset ile bu cihazın (mi 10t ve mi 10t Pro) imei silinmez, bir eksiklik ya da yanlışlık var gibi.
Mi Note 10 cihazımda yaşıyorum problemi, 10T Pro cihazıma buradaki şekilde yüklemeyi yeni yapacağım
T toricelli - #454

Teşekkürler.
Merhabalar,
Yazınızda mi note 10 cihazınızla ilgili problemi dile getirmişsiniz. Buradaki anlatım mi10t - mi10t pro'ya aittir.
flavio'nun da belittiği üzere, mi10t - 10t pro cihaza tamir işlemi uygulandıktan sonra imei uçma sorunu olmaz.
Mi10t - 10t pro telefonunuz varsa rahatlıkla uygulayabilir ve telefonunuzu kullanabilirsiniz.
Mi note 10 ile ilgili probleme gelirsek,
Sorun qcn yazılırken qpst yerine qfil ile yazılmış olma ihtimali yüksek.
mi note 10 için buradaki adımları takip edip, işlemi yaptıktan sonra yorumlarsan sevinirim.
Kolay gelsin.
DrAvengers DrAvengers - #455
merhaba diag portu ekranına kadar sorunsuz geldim ancak aygıt yöneticisinde telefonun driverlarını bir türlü bulamadım
T toricelli - #456
merhaba diag portu ekranına kadar sorunsuz geldim ancak aygıt yöneticisinde telefonun driverlarını bir türlü bulamadım
teamviewer bağlantı bilgileri gönderin bakayım.
DrAvengers DrAvengers - #457
teamviewer bağlantı bilgileri gönderin bakayım.
merhaba ilginize teşekkür ederim diag portu açarken telefondan dosya paylaşımını seçtiğim için açılmıyormuş hallettim adımları uygulayıp imei mi düzelttim teşekkürler
O omer8181 - #458
konu için çok teşekkürler. ben de dün akşam bu rehberle repair yaptım. işlem sorunsuzdu. pixel experience android 12 yükleyip magisk attım, yine sorunsuz çalışıyordu ta ki magiskten bir modül yükleyene kadar. modülü yükleyince telefona loop'a girdi. ben de twrp'den elimle sildim, telefon açıldı fakat bu sefer de sim kartı görmemeye başladı. magisk'i kaldırdım, dolayısıyla twrp de gitti fakat sim kart gözükmüyor yine. imei sim2 de duruyor, sıfırlanmamış yani. sorun android 12 mi yoksa farklı bir şey mi anlamadım. böyle bilinen bir sorun var mı acaba?

edit: twrp ile sıfırlayıp baştan kurulum yapınca düzeldi. acaba neden kaynaklandı?
Aydar Aydar - #459
konu için çok teşekkürler. ben de dün akşam bu rehberle repair yaptım. işlem sorunsuzdu. pixel experience android 12 yükleyip magisk attım, yine sorunsuz çalışıyordu ta ki magiskten bir modül yükleyene kadar. modülü yükleyince telefona loop'a girdi. ben de twrp'den elimle sildim, telefon açıldı fakat bu sefer de sim kartı görmemeye başladı. magisk'i kaldırdım, dolayısıyla twrp de gitti fakat sim kart gözükmüyor yine. imei sim2 de duruyor, sıfırlanmamış yani. sorun android 12 mi yoksa farklı bir şey mi anlamadım. böyle bilinen bir sorun var mı acaba?
Cihazınızda yalnızca acil aramalar mı yaziyor veya Hizmet yokmu yaziyor.
O omer8181 - #460
Cihazınızda yalnızca acil aramalar mı yaziyor veya Hizmet yokmu yaziyor.
Evet sim kartı takılı değil diye görmüyordu. Sorunu tespit edip çözdüm. Magisk son sürümündeki zygisk yol açıyormuş. Bankacılık uygulamaları için magisk hide yerine kullanmak istemiştim. Sıfırdan magisk hide ın olduğu son sürüm olan v23 ü kurdum sorun düzeldi. Hem uygulamalar rootu görmüyor hem de hat sorunsuz.
Aydar Aydar - #461
Evet sim kartı takılı değil diye görmüyordu. Sorunu tespit edip çözdüm. Magisk son sürümündeki zygisk yol açıyormuş. Bankacılık uygulamaları için magisk hide yerine kullanmak istemiştim. Sıfırdan magisk hide ın olduğu son sürüm olan v23 ü kurdum sorun düzeldi. Hem uygulamalar rootu görmüyor hem de hat sorunsuz.
Geçmiş olsun.
A ahmetatici - #462
öncelikle paylaşım için tşkler. telefonun portlarını bir türlü acamadım arkadaşlar. yapmadığım kalmadı. win 10 kullanıyorum. cihaz mi 10t pro yazılımmiui 13.0.1 vietsub. cihazı fastboot ta görüyor. twpr ileefs yedğini aldım. magisk son sürümü ile yetkiyi verdim. setprop sys.usb.config diag,diag_mdm,adb komutu ile cihaz driveri Redmi K30S Ultra ile görüyor ama M2007J3SI olarak gelmiyor hic. driverları silip terkar kurdum olmadı. port değiştridim yine olmadı. win10 formatlayıp sıfırdın işlemleri denedim yine olmadı
A ahmetatici - #463
Ekran Alıntısı.JPG
T toricelli - #464
Merhabalar,
Bilgisayarınızda yönetici olarak bir CMD açın.
Kod:
bcdedit /set TESTSIGNING ON
yazıp bilgisayarı açıp kapattıktan sonra
teamviewer bilgilerinizi paylaşın yardımcı olayım.
A ahmetatici - #465
hemen deniyorum tşkler
A ahmetatici - #466
tmmmm
A ahmetatici - #467
Merhabalar,
Bilgisayarınızda yönetici olarak bir CMD açın.
Kod:
yazıp bilgisayarı açıp kapattıktan sonra
teamviewer bilgilerinizi paylaşın yardımcı olayım.
hocam çok teşekkür ederim yardımın için. Allah razı olsun. büyük paylaşım gerçekten
T toricelli - #468
Gözlemlediğim kadarıyla sorun sınama modunda. Bu sebeple işlem yapmadan önce,
Kod:
bu kod ile sınama modunu açıp bilgisayarı açıp kapatıyoruz.
İşimiz bittikten sonra
Kod:
bcdedit /set TESTSIGNING OFF
yazarak sınama modunu kapatıyoruz.
Kolay gelsin.
O oysaki - #469
Bu kadar güzel, tane tane anlatım da ne bileyim... Sizi tebrik ediyorum, emekleriniz için çok teşekkür ederim. Biraz bilgisayar bilgisi olan rahatlıkla yapar.
M milliyetcibeg - #470
Hocam merhabalar burada anlatılan şekilde imei repair işlemini yapmıştım ancak cihazımın imei uçtu ve şebeke gitti yardımcı olabilir misiniz ?

Cihazım Mi 10T
T toricelli - #471
Hocam merhabalar burada anlatılan şekilde imei repair işlemini yapmıştım ancak cihazımın imei uçtu ve şebeke gitti yardımcı olabilir misiniz ?

Cihazım Mi 10T
Merhabalar,
İmei uçmadan önce ne gibi bir işlem yaptınız? (hard reset, custom rom yükleme, uygulama yükleme vs)
Bu cihazda imei uçmasıyla ilk defa karşılaştım.
Elinizde düzenlenmiş qcn var ise, 29.adımdan itibaren tekrar bir işlem yapabilir misin?
Yine olmazsa uzaktan yardımcı olayım.
M milliyetcibeg - #472
Herhangi bir işlem gerçekleştirmedim hocam.
Elimde daha önce düzenlenmiş qcn var ancak 29. adımdan itibaren işlem yapmaya çalıştığımda device unauthorized şeklinde hata almaktayım.
Ayrıca Root'un gittiğini farkettim. Rica etsem uzaktan yardımcı olabilir misiniz ?
T toricelli - #473
Herhangi bir işlem gerçekleştirmedim hocam.
Elimde daha önce düzenlenmiş qcn var ancak 29. adımdan itibaren işlem yapmaya çalıştığımda device unauthorized şeklinde hata almaktayım.
Ayrıca Root'un gittiğini farkettim. Rica etsem uzaktan yardımcı olabilir misiniz ?
Malesef hiçbir uğraş gösterilmeksizin yardımcı ol taleplerine olumsuz yanıt veriyorum. Buna rağmen yapmak istemezseniz yönetici Soulfly ücretli teknik destek verebilir.
Kendiniz yapmak isterseniz,
Söz konusu hatanın cihazın rootsuz olduğunu gösterdiği, cihaza twrp üzerinden magisk kurduktan sonra 29 adımdan itibaren işlemleri yaptığınızda sorunun çözüleceğini söylemek isterim.
Uğraşmanıza rağmen yapamadıysanız, ne hata aldığınızı da belirterek yazın, bu durumda uzaktan bağlantı ile yardımcı olayım.
Kolay gelsin.
M milliyetcibeg - #474
@toricelli hocam tekrar merhabalar,
Tüm işlemleri sonunda gerçekleştirebildim ancak şebeke gelmedi sebebi ne olabilir acaba ?
IMEI no görünüyor ancak şebeke görünmüyor herhangi bir hata ile de karşılaşmadım işlem sırasında.
T toricelli - #475
Tüm işlemleri sonunda gerçekleştirebildim ancak şebeke gelmedi sebebi ne olabilir acaba ?
IMEI no görünüyor ancak şebeke görünmüyor herhangi bir hata ile de karşılaşmadım işlem sırasında.
Değerli arkadaşım, şebeke gelmemesi imei ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Elinde başka bir imei varsa onunla deneyebilir misin?
Birde EEA, Global ya da endonezya rom yükleyip bir kontrol edebilir misin?
Bir arkadaşıma tuşlu telefon imeisi yapmıştım, 4.5g görmüştük.
Başka bir imei ile deneyip sonucu buraya yazabilirsen memnun olurum. Ona göre bir araştırma yapıp çözüm yolu bulmaya çalışalım.

yakın arkadaşımın 2 tane mi10t pro, 2 tane redmi note 9 pro, kızımın mi11 lite telefonu ile burada çözüm bulamayan bir çok arkadaşın imei tamirini yaptım, ilk defa sizin şebeke sorununuza denk geldim. Var bir gariplik. Yukarıda anlattığım farklı bir imei ya da rom değişikliği yapıp bilgi verirsen sevinirim.
Olmazsa uzaktan bağlanıp birlikte baştan repair yapalım. Belki qcn dosyasında bir hata olabilir.
Kolay gelsin.
F flavio - #476

Son adımda qcn restore yaparken qfil kullanıp enable multisim seçeneğini seçtiniz mi?
F fuicoi - #477
Bootloader açıldıktan sonra deneyeceğim. Rehber paylaşımı için çok çok teşekkürler.
S Secaytraz - #478
Merhaba iyi akşamlar forumdan birinden yardımda bulunmasını istedim adı Mustafa nick hatırlamıyorum. Ama uzaktan bağlantı yaptı ve en son gelip ücret istedi hayır ücret istese baştan belirtse durumu anlayışlı insanız ama yaptığı yanlıştı parasını attım kartına ve 2 ay içinde attığı her IMEI 10 gün sonra klon diye mesaj gelip kapansın hallederiz dedi 1 defa halletti şimdide gelmiş yok her ay klon olursa para vereceksin 100 TL diyor bide yüzsüz sanki ben klon olsun uğraşayım isterim .lütfen arkadaşlar bilgisayar var destek olup mi10t oto telime IMEI repair yapabilecek biri varsa tw ile bana yazsın .
Aydar Aydar - #479
Merhaba iyi akşamlar forumdan birinden yardımda bulunmasını istedim adı Mustafa nick hatırlamıyorum. Ama uzaktan bağlantı yaptı ve en son gelip ücret istedi hayır ücret istese baştan belirtse durumu anlayışlı insanız ama yaptığı yanlıştı parasını attım kartına ve 2 ay içinde attığı her IMEI 10 gün sonra klon diye mesaj gelip kapansın hallederiz dedi 1 defa halletti şimdide gelmiş yok her ay klon olursa para vereceksin 100 TL diyor bide yüzsüz sanki ben klon olsun uğraşayım isterim .lütfen arkadaşlar bilgisayar var destek olup mi10t oto telime IMEI repair yapabilecek biri varsa tw ile bana yazsın .
F fuicoi - #480
Merhaba, eline sağlık. Paylaşım için çok teşekkürler.
Karşılaştığım ve takıldığım bir ik i noktadan bahsetmek istiyorum

1. Fastboot da twrp yüklemede, ADB driver hatalı yüklendiği için, Aygıt Yöneticisinde telefon doğru olarak görünmez ise, "fastboot devices" komutu çalışmıyor. Bu durumu çözmek içi MiFlash Suit yüklerseniz Driverleri hemen doğru olarak tanıyor.

2. Android sürümü 11 ve üzeri olanlar (Sanrım mui 12.* ve üzeri sürümü) Magisk v23.0.zip yüklesinler. Yalnız Github sitesinden indrilen Magisk 23.0.zip dosyasının içeriği twrp den flash'lamaya uygun değil. Aynı siteden Magisk v23.0.apk dosyasını indirip, dosya uzuntısını apk yerine zip yazarak düzeltipi o dosyayı twrp'den flashlamak için kullanmak gerekiyor.
E Efegcr - #481
Hocam bizzat sen yardimci oluyosan nasil ulasabilirim sana xiaomi 10t pro imei atma konusunda
Aydar Aydar - #482
Hocam bizzat sen yardimci oluyosan nasil ulasabilirim sana xiaomi 10t pro imei atma konusunda
, Kullanıcı adınızı yazabilirsiniz.
B Bychipp - #483
@toricelli hocam merhabalar. repair ile ilgili aklıma takılan bir konu var. a12 eu haftalık 22.6.15 kullanıyorum. işlem basamakları yine aynı mı?
T toricelli - #484
@toricelli hocam merhabalar. repair ile ilgili aklıma takılan bir konu var. a12 eu haftalık 22.6.15 kullanıyorum. işlem basamakları yine aynı mı?
Merhabalar, eu romda repair yapmadığım için olumlu ya da olumsuz bir cevap veremeyeceğim; ancak mantık olarak bir farklılık olacağını sanmıyorum.
Bir şansınızı deneyin derim. Takıldığınız noktada buradan bilgi verirseniz çözüm yolu üretebiliriz.
Kolay gelsin.
B Bychipp - #485
Merhabalar, eu romda repair yapmadığım için olumlu ya da olumsuz bir cevap veremeyeceğim; ancak mantık olarak bir farklılık olacağını sanmıyorum.
Bir şansınızı deneyin derim. Takıldığınız noktada buradan bilgi verirseniz çözüm yolu üretebiliriz.
Kolay gelsin.
Tamamdır teşekkür ederim. Bu günlerde yapacağım. Olumlu olumsuz bilgi veririm.
omer127 omer127 - #486
Hocam, öncelikle emeğinize sağlık. Bu işlemleri MIUI 13de yapabilir miyiz? 12.5e dönmemiz gerekir mi
V Volkan34 - #487
Abi özelden yardımcı olurmusun bana
T toricelli - #488
Hocam, öncelikle emeğinize sağlık. Bu işlemleri MIUI 13de yapabilir miyiz? 12.5e dönmemiz gerekir mi
Merhabalar,
Yapabilirsiniz sorun olmaz.
T toricelli - #489
Abi özelden yardımcı olurmusun bana
Nasıl bir sorun yaşıyorsunuz?
H hknbey51 - #490
Hocam süpersiniz uzun zamandır böyle detaylı bir bilgi ile karşılaşmadım ellerinize sağlık :) bi sorum olacak acaba hangi durumlarda imei silinme durumu var ki? stock romda mi flashla falan sıkıntı olur mu costom rom falan bilginiz varsa tesekkür ederim simdiden
T toricelli - #491
Hocam süpersiniz uzun zamandır böyle detaylı bir bilgi ile karşılaşmadım ellerinize sağlık :) bi sorum olacak acaba hangi durumlarda imei silinme durumu var ki? stock romda mi flashla falan sıkıntı olur mu costom rom falan bilginiz varsa tesekkür ederim simdiden
Merhabalar, imei hiçbir şekilde silinmiyor. İstediğiniz gibi fabrika ayarlarına geri dönebilir, romları istediğiniz teknikle yükleyebilirsiniz.
Kolay gelsin.
V Volkan34 - #492
Telefonum mi 10 t eski kullanmadığım bir telefonum var bozuk onun imeilini benim mi 10 t ye atmama yardımcı olabilirmisin uzaktan
T toricelli - #493
Telefonum mi 10 t eski kullanmadığım bir telefonum var bozuk onun imeilini benim mi 10 t ye atmama yardımcı olabilirmisin uzaktan
İlk mesajda yapılması gerekenler adım adım anlatılmıştır.
Takıldığınız bir nokta olursa o vakit yardımcı olabilirim.
Buna rağmen yapmak istemiyorsanız @Soulfly ile iletişim kurabilirsiniz.
S supii - #494
merhabalar 10t pro imei kayıtlı cihaz almayı düşünüyorum, ancak kafama takılan bir kaç soru var yardımcı olabilirseniz sevinirim. Öncelikle xiaomi 2021 ve sonrası telefonlarında snapdragon işlemcili telefonlara RSA koruması geleceği yazıyor. Güncel olarak gelip gelmediği konusunda bilgim yok henüz.
10T proda RSA koruması mevcutmudur?
konu başlığındaki imei yöntemi güncel olarak devam etmekte midir?
ayrıca 2 sime birden bu işlemi yapabilirmiyiz? güncel olarakta bu şekilde kullanan arkadaşlar kullanımları hakkında bilgilendirme yaparsa memnun olurum.
D dt.muratkaya29 - #495
Selamlar. Konu için çok teşekkürler. Kendi kendime araştırsam kendi kendime yapmam imkansız olurdu. Şu an 12. maddedeyim yavaş yavaş ilerliyorum. Ama burada '11 nolu adımdaki kodları girerek EFS yedeklerini cihazın ana dizininden kopyalayıp bir kenarda tutunuz. ' denilmiş, ben ana dizinde bir yedek bulamadım. Birkaç kere denedim yedek alamıyorum.
T toricelli - #496
Selamlar. Konu için çok teşekkürler. Kendi kendime araştırsam kendi kendime yapmam imkansız olurdu. Şu an 12. maddedeyim yavaş yavaş ilerliyorum. Ama burada '11 nolu adımdaki kodları girerek EFS yedeklerini cihazın ana dizininden kopyalayıp bir kenarda tutunuz. ' denilmiş, ben ana dizinde bir yedek bulamadım. Birkaç kere denedim yedek alamıyorum.
Merhabalar,
Yapabildiniz mi? Olmadıysa yazın, birlikte yapalım.
promethe promethe - #497
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle rehber için teşekkürler. Yapabildim ama kalıcı olmuyor maalesef. üç ay sonra tekrar yapmak zorunda kalıyorum. Kalıcı olması için herhangi bir yöntem var mı?
ahmet.btnc ahmet.btnc - #498
Hocam yardımcı olma şansınız var mı ?
T toricelli - #499
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle rehber için teşekkürler. Yapabildim ama kalıcı olmuyor maalesef. üç ay sonra tekrar yapmak zorunda kalıyorum. Kalıcı olması için herhangi bir yöntem var mı?
Merhabalar. Nasıl bir işlem yaptığınızda siliniyor?
T toricelli - #500
Hocam yardımcı olma şansınız var mı ?
Merhabalar,
1 ve 2 mesajda detaylı bir anlatım var. Önce uğraşın. Takıldığınız bir yer olursa yardımcı olayım.
Yine de yapmak istemez iseniz @Soulfly ile iletişime geçebilirsiniz.
promethe promethe - #501
Merhabalar. Nasıl bir işlem yaptığınızda siliniyor?
Rehberin bütün adımlarını uyguluyorum ve işe de yarıyor ancak bir süre sonra yasadışı imei 120 gün sonra kapanacak diye sms geliyor ve gerçekten dört ay sonra kapanıyor. Şimdiye kadar üç dört defa böyle oldu ve tekrar yapmak zorunda kaldım.
T toricelli - #502
Rehberin bütün adımlarını uyguluyorum ve işe de yarıyor ancak bir süre sonra yasadışı imei 120 gün sonra kapanacak diye sms geliyor ve gerçekten dört ay sonra kapanıyor. Şimdiye kadar üç dört defa böyle oldu ve tekrar yapmak zorunda kaldım.
Merhabalar,
Bu sorun imei yazdırmaktan kaynaklanmıyor. Kullandığınız IMEI başka bir cihazda da kullanıyorsa ve aynı anda 2 farklı sim karttan sinyal alıyor ise IMEI klon oluyor.
Tavsiyem, eş-dost-akrabadan hurda bir telefon bulup onu yazdırmanız.
H hekim47 - #503
Merhabalar en son adımda qfıl ile qcn dosyasını atıyorum ama telefon kapanıp twrp moduna dönüyor sürekli yardımcı olabilir misiniz neyden kaynaklanıyor
H hekim47 - #504
Merhabalar en son adımda qfıl ile qcn dosyasını atıyorum ama telefon kapanıp twrp moduna dönüyor sürekli yardımcı olabilir misiniz neyden kaynaklanıyor
Ve sonradan efs bloklarını siliyorum tekrar açılıyor telefon şuan IMEI ikisi de 0 yazıyor
H hekim47 - #505
Ve sonradan efs bloklarını siliyorum tekrar açılıyor telefon şuan IMEI ikisi de 0 yazıyor
Sorun qcn kaynaklıymış uyumlu qcn buldum sorun halloldu
D dt.muratkaya29 - #506
Merhabalar,
Yapabildiniz mi? Olmadıysa yazın, birlikte yapalım.
İlginiz için çok teşekkürler. Bir yolunu bulup hallettim.
N naruto26 - #507
Elimde mi 10 t pro var MIUI Global 12.5.12 kararlı yapıda şuan hattım kapanmadı 1 yıldır kullanıyorum 2021 de takmıştım 2022 de sıfırlandı her an kapanabilir. Bu sebeple bir soru sormak istiyorum imei repair yaptığımda ileride 5 g geldiğinde eski desteklemeyen telefon imesini kullanmam bu durumu etkilermi şuanki atacağım 4.5g destekliyor fakat sürümden dolayı sıkıntı çıkarabilir mi atmadan önce sormak istedim @toricelli bu konuda sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.
T toricelli - #508
Elimde mi 10 t pro var MIUI Global 12.5.12 kararlı yapıda şuan hattım kapanmadı 1 yıldır kullanıyorum 2021 de takmıştım 2022 de sıfırlandı her an kapanabilir. Bu sebeple bir soru sormak istiyorum imei repair yaptığımda ileride 5 g geldiğinde eski desteklemeyen telefon imesini kullanmam bu durumu etkilermi şuanki atacağım 4.5g destekliyor fakat sürümden dolayı sıkıntı çıkarabilir mi atmadan önce sormak istedim @toricelli bu konuda sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.
Merhabalar,
İleride 5g geldiğinde, 5g destekli orijinal imeili bir cihaza hattınızı takıp 5g için başvuru yapıyorsunuz. Hattınıza 5g tanımlandıktan sonra mevcut cihazınızda 5g'yi kullanabiliyorsunuz.
Benim telefonumda da 3g destekli bir imei. Ama 4,5g alabiliyorum.
Şu an ki sürümünde imei düzenleyebilirsiniz. Hiçbir sorun olmayacaktır.
D duka11 - #509
Twrp modundayken storage 0 gözüküyor wipe kısmından sıfırlama yapınca düzeliyor fakat magisk kuramiyorum ADB Shell kısmına gelince hata geliyor doğal olarak 4-5 saat uğraştım beceremedim.
T toricelli - #510
Twrp modundayken storage 0 gözüküyor wipe kısmından sıfırlama yapınca düzeliyor fakat magisk kuramiyorum ADB Shell kısmına gelince hata geliyor doğal olarak 4-5 saat uğraştım beceremedim.
N naruto26 - #511
@toricelli hocam bir sorum daha olucaktı ben yazdığım gün hattım kapandı 1-2 saat sonra da mi hesabımı filan bağlamıştım daha öncesinde bl kilidini açarken sıkıntı yaşar mıyım 2 hatta kapalı şuanda uzatma süresi varmı mobil bağlantı gerekli filan diyolar
N naruto26 - #512
@toricelli hocam bir sorum daha olucaktı ben yazdığım gün hattım kapandı 1-2 saat sonra da mi hesabımı filan bağlamıştım daha öncesinde bl kilidini açarken sıkıntı yaşar mıyım 2 hatta kapalı şuanda uzatma süresi varmı mobil bağlantı gerekli filan diyolar
sorunum @Soulfly hocamın sayesinde uzaktan çözüldü çok hızlı bir şekilde kendisine teşekkür ederim.
D duka11 - #513
Sonunda yapabildim teşekkürler. Benim gibi bazı hatalarda takılanlar için not bırakayım Mi 10T Twrp storage 0 gözükmesinin çözümü için @toricelli paylaştığı twrp kullanabilirsiniz. Ayrıca port açma konusunda sorun yaşadım bunun çözümü için windows sürücü imzalama devre dışı bırakma yapmak gerekiyor sonrasında hatasız işlemi tamamladım.
A armageddon - #514
Selam arkadaşlar benim cihazım mi10t pro kalıcı imei atıldı cihaza fakat mobil veriyi açınca sürekli şebeke gidiyor..bi yerde okumuştum,tvrp den Qmodem dosyasını yükleyince sorun düzeliyor dediler bu dosya elinde olan varmı veya bana yardımcı olabilecek bi arkadaş.
T toricelli - #515
Selam arkadaşlar benim cihazım mi10t pro kalıcı imei atıldı cihaza fakat mobil veriyi açınca sürekli şebeke gidiyor..bi yerde okumuştum,tvrp den Qmodem dosyasını yükleyince sorun düzeliyor dediler bu dosya elinde olan varmı veya bana yardımcı olabilecek bi arkadaş.
qcn dosyası qfil yerine qpst'den atılmış olabilir.
Düzenlenmiş qcn dosyasını qfil ile atmayı deneyin.
S senolsenol1 - #516
herseyi aynen yaptim sistem acilinca simdi 10 saniye sonra kapaniyor aldigim yeekleri nasil geri yukleyebilirim ?

• adb shell
acayip sinir oldum
Aydar Aydar - #517
herseyi aynen yaptim sistem acilinca simdi 10 saniye sonra kapaniyor aldigim yeekleri nasil geri yukleyebilirim ?

• adb shell
acayip sinir oldum
Tek sim IMEI Repair yapabilirsiniz, Çift yazdırmayı denemeyin.
S senolsenol1 - #518
Tek sim IMEI Repair yapabilirsiniz, Çift yazdırmayı denemeyin.
abi telefon coktu sadece twrp ve fastboot mod calisiyor rom atincada nvdata is corrupted hatasi aliyorum aldigim yedekleri nasil geri yukleyebilirim bana onun komutu veya twrpden nasil geri yuklerim onlar lazim twrp aldigimiz o yedekleri gormuyor
Aydar Aydar - #519
abi telefon coktu sadece twrp ve fastboot mod calisiyor rom atincada nvdata is corrupted hatasi aliyorum aldigim yedekleri nasil geri yukleyebilirim bana onun komutu veya twrpden nasil geri yuklerim onlar lazim twrp aldigimiz o yedekleri gormuyor
Yedekler cihazın hafızasında olması lazım.
S senolsenol1 - #520
Yedekler cihazın hafızasında olması lazım.
zaten cihazda ama geri yukleyemiyorum
T toricelli - #521
adb shell
S senolsenol1 - #522
2 imei bu yontemle geri yuklenebiliyormu? ben 2 imei ile yapinca telefon coktu tek imei ile calisiyor suan
T toricelli - #523
2 imei bu yontemle geri yuklenebiliyormu? ben 2 imei ile yapinca telefon coktu tek imei ile calisiyor suan
Yeni nesil tüm xiaomi cihazlarda sim1 fabrikasyon RSA kilitli olarak gelmekte, sim2'lerde böyle bir şifreleme yok. Bu sebeple sadece TEK SİM tamir işlemi yapılabilmektedir.
Cihazı kullanmak istiyorsanız mecburen tek sim tamir etmeniz gerekiyor.
Çift sim için çip değişimi yapılabiliyor; ancak 10t pro için yapılıyor mu bunu profesyonel tamirci arkadaşlar cevap verebilir.
recovery moda girdikten sonra EFT'leri silip, bir üst mesajdaki kodları kullanarak EFS'leri tekrar yazdırdıktan sonra her 2 siminde teoride gelmesi gerekiyor. Pratikte hiç denemedim. Denedikten sonra olumlu olumsuz yorum yaparsanız sevinirim.
S senolsenol1 - #524
2 imei atinca telefon kafayi yiyor
T toricelli - #525
2 imei atinca telefon kafayi yiyor
Aynen, böyle bir şey yapmayın. Rehbere göre tek imei attığınızda sorunsuz cihazı kullanabilirsiniz.
O omer8181 - #526
adb shell
bu dosyaları geri yükleyince orjinal imeiler geri geliyor mu acaba? bir de qcn yedeğini de geri yüklemek gerekiyor mu?

sdf dosyalarını yüklemek için twrp'den restore menüsüne girip komutları girmek yeterli sanırım. ben arrowos kullanıyorum, miui 13'e geçmem gerekir mi restore etmek için?
T toricelli - #527
bu dosyaları geri yükleyince orjinal imeiler geri geliyor mu acaba? bir de qcn yedeğini de geri yüklemek gerekiyor mu?

sdf dosyalarını yüklemek için twrp'den restore menüsüne girip komutları girmek yeterli sanırım. ben arrowos kullanıyorum, miui 13'e geçmem gerekir mi restore etmek için?
1.Teorik olarak gelmesi gerekiyor; ancak pratikte denemedim.
2.Ayrıca qcn yedeği yüklemenize gerek yok.
3.Evet Recovery kısmına girdikten sonra; komutları girebilirsiniz. Farklı rom kullanmanız bir şey farkettirmez.
O omer8181 - #528
1.Teorik olarak gelmesi gerekiyor; ancak pratikte denemedim.
2.Ayrıca qcn yedeği yüklemenize gerek yok.
3.Evet Recovery kısmına girdikten sonra; komutları girebilirsiniz. Farklı rom kullanmanız bir şey farkettirmez.
teşekkür ederim. yüklemeyi denedim, aşağıdaki gibi bir ekran verdi ama orjinal imeiler gelmedi. sanırım aldığım efs yedekleri problemli. her bir dosya 0 bayt gözüküyor. dosyaların bu şekilde 0 bayt olması normal mi?

2022-12-11.png
K karacahisar42 - #529
İyi günler herkese arkadaşlar IMEI repair ile imei atma arasında ki fark nedir.
Biri onarım diğeri sıfırdan imei atmak mi
K karacahisar42 - #530
Ne yaptın çözdün mü kardeşim bende imei atmak istiyorum yardımcı olurmusun
T toricelli - #531
teşekkür ederim. yüklemeyi denedim, aşağıdaki gibi bir ekran verdi ama orjinal imeiler gelmedi. sanırım aldığım efs yedekleri problemli. her bir dosya 0 bayt gözüküyor. dosyaların bu şekilde 0 bayt olması normal mi?
Ekli dosyayı görüntüle 4552
Önce cihazdaki efs klasörlerinde yer alan imei silme kodlarıyla silelim. Cihazı kapatıp açıp, tekrar recovery bölümüne girip orjinal yedekleri tekrar kurabilir misin?
T toricelli - #532
İyi günler herkese arkadaşlar IMEI repair ile imei atma arasında ki fark nedir.
Biri onarım diğeri sıfırdan imei atmak mi
İkisi de aynı anlama geliyor. Repair: onarım, tamirat anlamına geliyor.
K karacahisar42 - #533
İkisi de aynı anlama geliyor. Repair: onarım, tamirat anlamına geliyor.
Teşekkür ederim
S senolsenol1 - #534
Ne yaptın çözdün mü kardeşim bende imei atmak istiyorum yardımcı olurmusun
sorunu bir sekilde coxdum
K karacahisar42 - #535
sorunu bir sekilde coxdum
Yardımcı olurmusun bizede
S senolsenol1 - #536
Yardımcı olurmusun bizede

aldigin yedekleri bu kodlarla geri yuklemeye calis
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf8
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf9
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf10

twrp ekranina gir yedekleri ana dizine at
L levader - #537

hocam kolay gelsin , mi 10t pro var imei problemli, twrp efs yedeği var demişsiiniz rice etsem efs yedeğini atarmısınız.
F Furkan2112 - #538
Abi öncellikle emeğin için çok teşekkür ederim. Ben mi 11 t pro aldım. Direnç değişimi ile IMEI atılabilir diye duydum. Ben telefonj MIUI 14 e yükselttim, ve hala geçici kayıt IMEI var telefonda , telefona global çin romu fastboot modda yüklesem IMEI gider mi? Cihazı daha dün aldım kaçak cihaz?
T toricelli - #539
Abi öncellikle emeğin için çok teşekkür ederim. Ben mi 11 t pro aldım. Direnç değişimi ile IMEI atılabilir diye duydum. Ben telefonj MIUI 14 e yükselttim, ve hala geçici kayıt IMEI var telefonda , telefona global çin romu fastboot modda yüklesem IMEI gider mi? Cihazı daha dün aldım kaçak cihaz?
Merhabalar,
Bildiğim kadarıyla güncelleme ile imei siliniyor. Direnç değişimi sonrası sıkıntı olmuyor. O yüzden direnç değişimine kadar güncelleme yapmadan kullanınız. Değişim sonrası istediğiniz gibi telefonu kurcalayabilirsiniz.
arbitrumer45674 arbitrumer45674 - #540
Backups must be in the device's memory

Hi Can IMEI 1 be fixed/repaired to original from Box/Bill?
I am from India and apologies for using English.
Bootloader unlocked, Magisk TWRP installed.

Help will be much appreciated

printThread_attachments

• IMG_20230610_204040.jpg
    IMG_20230610_204040.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 7
B Burakizmir - #541
Merhaba, mi 10t pro cihazımın imeileri yanlış ellerde silindi, ana bant sürümü bilinmiyor. Elimde cihaz yedeği de yok, kendim ilgileneyim dedim.Bilgisayar yardımıyla sım2 ye imeı atma işlemini adım adım uygularken Qpst de portları tanıttım, ancak portun birinden no phone connected hatası aldım ve qcn Back-Up restore işlemlerini yapamadım. Twrp de cihazı incelerken farkettim efs değilde efs1 adında bir klasör bulunuyor. Yanlış yükleme vs. oldu diye değerlendiriyorum. Mi 10t pro için EFs ve modem yedeği dosyalarını paylaşabilecek arkadaş varsa memnun olurum, elimdeki dosyalarla karşılaştırmak istiyorum. Bir de sizlerde efs klasörü adı ne şekilde gözüküyor bilgi verir misiniz.
T toricelli - #542
İlk mesajdaki sürücüleri vs. kurup bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra, teamviewer bilgilerini gönderseniz birlikte deneyelim.
B Burakizmir - #543
İlk mesajdaki sürücüleri vs. kurup bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra, teamviewer bilgilerini gönderseniz birlikte deneyelim.
1 329 948 104
bpraqk8n
T toricelli - #544
İnternet ortamında telefon numaramı paylaşmak istemediğim için telefonunuza mesaj atmadım. Şu an sitede iseniz güncel bir bağlantı gönderin. Değilseniz, yarın akşam yine bu saatlerde (23:00) bilgi paylaşırsanız, bağlanıp yardımcı olmaya çalışırım.
A aykman - #545
Merhaba, mi 10t pro cihazımın imeileri yanlış ellerde silindi, ana bant sürümü bilinmiyor. Elimde cihaz yedeği de yok, kendim ilgileneyim dedim.Bilgisayar yardımıyla sım2 ye imeı atma işlemini adım adım uygularken Qpst de portları tanıttım, ancak portun birinden no phone connected hatası aldım ve qcn Back-Up restore işlemlerini yapamadım. Twrp de cihazı incelerken farkettim efs değilde efs1 adında bir klasör bulunuyor. Yanlış yükleme vs. oldu diye değerlendiriyorum. Mi 10t pro için EFs ve modem yedeği dosyalarını paylaşabilecek arkadaş varsa memnun olurum, elimdeki dosyalarla karşılaştırmak istiyorum. Bir de sizlerde efs klasörü adı ne şekilde gözüküyor bilgi verir misiniz.
Merhaba,
Aynı durum bende de oluştu. Nasıl bir çözüm buldunuz acaba?
T toricelli - #546
Merhaba,
Aynı durum bende de oluştu. Nasıl bir çözüm buldunuz acaba?
Merhabalar,
Akşam 22:00 - 23:00 sıralarında burada olurum. O vakte kadar, 1.mesajdaki sürücüleri ve programları kurup, teamviewer bilgilerinizi buraya paylaşırsanız, baştan bir işlem yapıp düzelip düzelmeyeceğine bir bakalım.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-mi-10t-ve-xiaomi-mi-10t-pro-imei-repair-amator-versiyon.11162/