Xiaomi Mi 9T Pro IMEI Repair Sonrası 4.5G Sorunu

Xiaomi Mi 9T Pro IMEI Repair Sonrası 4.5G Sorunu

Y ylkn - #1
arkadaslar mi9tpro cihazıma repair yapıldı fakat kullanılan qcn orjınal değildi yedegi alınmadan dışardan qcn ile işlem yapıldı.sonrasında kendim arstırıp o günden beri atmadığım qcn kalmadı ama sorunum bir türlü düzelmedi arada şebeke gidiyor ama var gösteriyor 4g bi gelip bi gidiyo hattı başka cihaza takıyorum canavar benim cihazda tık yok nasıl çözeriz bu sorunu arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen telefondan soğudum.
Aydar Aydar - #2
Buradaki konuda qcn dosyasını indiriniz, QPST ile cihaza yazdırıp, 3-4 defa deneyiniz.
SeKiLLiM SeKiLLiM - #3
şuan aynı durum bndede var sim1 imei0 ve kapalı çalışmıyor devre dışı sim2 ise senin yazdıkların ile aynı ve internet hız problemi bile olmaya başladı şebeke varken beni arayan ulaşmıyor. vs.vs yardım lütfen
Y ylkn - #4
Buradaki konuda qcn dosyasını indiriniz, QPST ile cihaza yazdırıp, 3-4 defa deneyiniz.
Bu qcn yi denedim fakat olmadı terarlamak çözüm olurmu? aynı qcn yimi yoksa farklı bı qcn mi denesem. bide bı arkadaşımda aynı cihaz var onun qcn yedek alıp onu denesem çözüm olurmu
Aslankim Aslankim - #5
Bu qcn yi denedim fakat olmadı terarlamak çözüm olurmu? aynı qcn yimi yoksa farklı bı qcn mi denesem. bide bı arkadaşımda aynı cihaz var onun qcn yedek alıp onu denesem çözüm olurmu
Qcn yi nasıl yüklüyorsun??önce umt Qfire den at sonra Qfil den yaz olur inşaallah
Y ylkn - #6
Qcn yi nasıl yüklüyorsun??önce umt Qfire den at sonra Qfil den yaz olur inşaallah
Önce jjaqcnbuilder ile tamir edip qpst ile atıyorum bahsettigin programı hiç kullanmadım bana yardımcı olurmusun nasıl yapacağımı bilmiyorum
Aslankim Aslankim - #7
Önce jjaqcnbuilder ile tamir edip qpst ile atıyorum bahsettigin programı hiç kullanmadım bana yardımcı olurmusun nasıl yapacağımı bilmiyorum
umt box varmı sizde??
Y ylkn - #8
umt box varmı sizde??
Yok hocam
EliteMan EliteMan - #9
Hangi Boxlar Var Elinizde :unsure:
Aslankim Aslankim - #10
bazen box olmadan şebekeyi düzgün yüklemez
numarayı yazmaz box lar bunun için var bi telefoncuya götürmeniz gereke bilir?
Aydar Aydar - #11
bazen box olmadan şebekeyi düzgün yüklemez
numarayı yazmaz box lar bunun için var bi telefoncuya götürmeniz gereke bilir?
Artık müşteri kendisi IMEI Repair yapacak.!
:zuhaha:
Aslankim Aslankim - #12
Artık müşteri kendisi IMEI Repair yapacak.!
:zuhaha:
herkes kendi yapıyor crack lar la
bize ekmek yok:D:D
Aydar Aydar - #13
herkes kendi yapıyor crack lar la
bize ekmek yok:D:D
Merak etmeyin, crack işlemi en fazla bir ay ömrü.
Y ylkn - #14
Merak etmeyin, crack işlemi en fazla bir ay ömrü.
Valla ben yaptım sorunun çözüldü arkadaşlar hepinize teşekkür ederim
Y ylkn - #15
şuan aynı durum bndede var sim1 imei0 ve kapalı çalışmıyor devre dışı sim2 ise senin yazdıkların ile aynı ve internet hız problemi bile olmaya başladı şebeke varken beni arayan ulaşmıyor. vs.vs yardım lütfen
Ben hallettim kardeşim sorunun devam ediyorsa yardımcı olurum
Aslankim Aslankim - #16
nasıl hallettiniz ??
Y ylkn - #17
nasıl hallettiniz ??
Raphael.qcn attım oldu
EliteMan EliteMan - #18
Raphael.qcn attım oldu
Geçmiş Olsun​
Y ylkn - #19
Geçmiş Olsun​
Eyvallah kardeşim
EliteMan EliteMan - #20
:rica:
Aslankim Aslankim - #21
anlamadığım herkes yorum yapıyor anlamayan bile
yardım edeceğini yazmış bizden yardım isteyen başkasına yardım edeceğini yazmiş:unsure::unsure::unsure::unsure:
Paradox Paradox - #22
anlamadığım herkes yorum yapıyor anlamayan bile
yardım edeceğini yazmış bizden yardım isteyen başkasına yardım edeceğini yazmiş:unsure::unsure::unsure::unsure:

Burası herkese açık bir forum.
Bazen insanlar sorunlarını çözmek için gelirler, yardım isterler.
Yardım isterken de, kendi imkanları ile sorunlarını çözerler.
Evet bu bazen olur.
Sorunları çözenlerin bazıları ise, kendi bilgileri dahilinde insanlara yardımcı olmak ister.
Evet bu da bazen olur.
Böyle şeyleri garipsememek lazım.
Y ylkn - #23
Burası herkese açık bir forum.
Bazen insanlar sorunlarını çözmek için gelirler, yardım isterler.
Yardım isterken de, kendi imkanları ile sorunlarını çözerler.
Evet bu bazen olur.
Sorunları çözenlerin bazıları ise, kendi bilgileri dahilinde insanlara yardımcı olmak ister.
Evet bu da bazen olur.
Böyle şeyleri garipsememek lazım.
Gardasim durumu çok güzel ozetlemissin ellerin dert görmesin bu sorunu çözmek için 1 aydır uğraşıyorum ve biraz önce aynı sorunu yaşayan bir kardeşin sorununu uzaktan bağlantıyla dua karşılığında çözdüm çok mutlu oldum muhakkak işi ehline vermek lazım arkadaş haklı aklımın yettiğince yardımcı oldum sorun çözüldü yinede hepinize çok teşekkür ederim insanların sorunlarıyla ilgileniyor zaman harcıyorsunuz.
Aslankim Aslankim - #24
benim sözüm yanlış anlaşılmış olabilir ama anlamayan kişilerde yorum yapar ise anlıyormuş gibi
cihazı çökertir bu sefer 100 150 tl arası ücret ödemek zorunda kalır yani ıslah edeyim derken ifsat eder
yoksa el elden üstündür tabiki arkadaşlar yorum yapa bilir ama anladığı kadar yaparsa sıkıntı olmaz
anladığının dışına çıkar ise sıkıntı olur başkası için.yoksa anlayana kimsenin bişey deme hakkı yok
bizde anlamadığımız konularda yardım istiyoruz ve uyguluyoruz
Aslankim Aslankim - #25
Gardasim durumu çok güzel ozetlemissin ellerin dert görmesin bu sorunu çözmek için 1 aydır uğraşıyorum ve biraz önce aynı sorunu yaşayan bir kardeşin sorununu uzaktan bağlantıyla dua karşılığında çözdüm çok mutlu oldum muhakkak işi ehline vermek lazım arkadaş haklı aklımın yettiğince yardımcı oldum sorun çözüldü yinede hepinize çok teşekkür ederim insanların sorunlarıyla ilgileniyor zaman harcıyorsunuz.
beni anladığın için teşekkürler
Y ylkn - #26
benim sözüm yanlış anlaşılmış olabilir ama anlamayan kişilerde yorum yapar ise anlıyormuş gibi
cihazı çökertir bu sefer 100 150 tl arası ücret ödemek zorunda kalır yani ıslah edeyim derken ifsat eder
yoksa el elden üstündür tabiki arkadaşlar yorum yapa bilir ama anladığı kadar yaparsa sıkıntı olmaz
anladığının dışına çıkar ise sıkıntı olur başkası için.yoksa anlayana kimsenin bişey deme hakkı yok
bizde anlamadığımız konularda yardım istiyoruz ve uyguluyoruz
Ben zaten sizlerin yardımıyla çözdüm sorunumu yanlış anlaşılmadın ustam kesinlikle haklısın kaş yaparken göz çıkartmak var işin ucunda
tekrar tekrar teşekkür ediyorum telefondan sogumustum artık bu siteden sizlerin paylasimlarindan edindiğim bilgilerle yaptım saygılar sunuyorum hepinize
Aslankim Aslankim - #27
Ben zaten sizlerin yardımıyla çözdüm sorunumu yanlış anlaşılmadın ustam kesinlikle haklısın kaş yaparken göz çıkartmak var işin ucunda
tekrar tekrar teşekkür ediyorum telefondan sogumustum artık bu siteden sizlerin paylasimlarindan edindiğim bilgilerle yaptım saygılar sunuyorum hepinize
saygılar bizden olsun işin rast gelsin selam aleykum
Paradox Paradox - #28
:alkis:
Aslankim Aslankim - #29
Y ylkn - #30
saygılar bizden olsun işin rast gelsin selam aleykum
Aleyküm selam gardasim
ege6809 ege6809 - #31
Valla ben yaptım sorunun çözüldü arkadaşlar hepinize teşekkür ederim
Kardeşim nasıl yptın bende de aynı sorun var sana nasıl ulaşabilirim
Aydar Aydar - #32
Kendisi aktif olunca size yardımcı olur, diye düşünüyorum.
Y ylkn - #33
Qcn dosyasını değiştirdim kardeşim burdan iletişim bilgileri verince engelliyorlar yardımcı olmak isterim ama nasıl bilmiyorum
Aydar Aydar - #34
Qcn dosyasını değiştirdim kardeşim burdan iletişim bilgileri verince engelliyorlar yardımcı olmak isterim ama nasıl bilmiyorum
Yardımcı olabilirsiniz, Fakat özel iletişim bilgileri paylaşmak yasaktır.
Paradox Paradox - #35

Dosyaları bir yere Upload edip, indirme bağlantısını paylaşabilirsiniz.
emrahky emrahky - #36
1 haftadır diyorum imei atmamış yeni yapacak kişi bana ulaşsın nedeni şuan tüm ime atılanalarda k20 pronun qcn'i , imei atacak kişi bana ulaşsın hem qcn ile doğru imei atmayı öğrenir hemde. Qnc de programsız imei değişimini öğrenir. Tek isteğim o qcn bende kullanmam. Zaten imesi değiştireceği için artık o qcn bir ihtiywcı kalmayacak. Piyasadaki qcnleri. Yarısı yanlış oynanamış bozulmuş qcnler kod satırlwrında bile 100 lerde fark oluyor. Cihazına daha imei atmamış yeni atacak kişi bana ulaşaın. Zaten. Magick ile atacağımız için. Ana işlemcideki değişim olmayacak bu sayede telefonun donan ve orjinal yazılımına zarar gelmeyecek. Daha imei atmamış yeni atacak kişi bana ulaşsın temiz şekilde kendi doayasını alırız ve programsız. Şekilde qcn ni. Açıp kodu değiştirir ve sistemine işleriz. İnternette çöp bilgi ve eski hata bilgi çok ban ulaşsın
Aydar Aydar - #37
1 haftadır diyorum imei atmamış yeni yapacak kişi bana ulaşsın nedeni şuan tüm ime atılanalarda k20 pronun qcn'i , imei atacak kişi bana ulaşsın hem qcn ile doğru imei atmayı öğrenir hemde. Qnc de programsız imei değişimini öğrenir. Tek isteğim o qcn bende kullanmam. Zaten imesi değiştireceği için artık o qcn bir ihtiywcı kalmayacak. Piyasadaki qcnleri. Yarısı yanlış oynanamış bozulmuş qcnler kod satırlwrında bile 100 lerde fark oluyor. Cihazına daha imei atmamış yeni atacak kişi bana ulaşaın. Zaten. Magick ile atacağımız için. Ana işlemcideki değişim olmayacak bu sayede telefonun donan ve orjinal yazılımına zarar gelmeyecek. Daha imei atmamış yeni atacak kişi bana ulaşsın temiz şekilde kendi doayasını alırız ve programsız. Şekilde qcn ni. Açıp kodu değiştirir ve sistemine işleriz. İnternette çöp bilgi ve eski hata bilgi çok ban ulaşsın
Madem bu kadar konuya yapmışsınız nasıl yapacağınıza,
Dair bir bilgi paylaşımı yapmış olsanız başkaların işine yarar diye düşünüyorum.
İyi forumlar.
emrahky emrahky - #38
Kimse kendi qcn paylaşmıyor yedeğini alıp paylaşsa zaten anlatımını yapacam noktasına kadar ya biri kabul edecek qcn gelecek düzenleyeceğiz yada herkes. Gene k20 pro qcn ile internet çilesi çekecek. Bak kendi işlrmcimden değiştirdiğim için. 52 çekiyor orjinali ama oynadığım için eksik yerleri. Ondan temiz lazım resimler anlatıyor. 2 türlü çözümüm var. 1. Ya biri çıkar ben imei atacam ilkkez snei anladım yapalım der. Ya da. Oigidersin k20 qcn yükleyip sonra orjinal olmayan yani custom olmayan roomlardan birtane örnek vereyim evolution room atıp onda qxdm programı ile lte20. Ekleyebilirim sonra. Orjşnal custom roma dönerim. Qxdm. Cusrom room dediğimiz miu11 gibi ana firma yazılımında NV hatası verdiği iççn düzenlenemiyor ha bunu yaparım ama. Milletin tek. İmeili neresi değiştirilmiş qcn. Napayım abna temiz lazım ki. İşimiz iyi olsun rlimde çok qcn var hepsi k20 pro ora resimde piyasada yok bir akıllı

printThread_attachments

• IMG_20200512_004859.jpg
    IMG_20200512_004859.jpg
    433 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20200512_005015.jpg
    IMG_20200512_005015.jpg
    541.5 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20200512_005719.jpg
    IMG_20200512_005719.jpg
    230.2 KB · Görüntüleme: 43
A aerdogan85 - #39
Kimse kendi qcn paylaşmıyor yedeğini alıp paylaşsa zaten anlatımını yapacam noktasına kadar ya biri kabul edecek qcn gelecek düzenleyeceğiz yada herkes. Gene k20 pro qcn ile internet çilesi çekecek. Bak kendi işlrmcimden değiştirdiğim için. 52 çekiyor orjinali ama oynadığım için eksik yerleri. Ondan temiz lazım resimler anlatıyor. 2 türlü çözümüm var. 1. Ya biri çıkar ben imei atacam ilkkez snei anladım yapalım der. Ya da. Oigidersin k20 qcn yükleyip sonra orjinal olmayan yani custom olmayan roomlardan birtane örnek vereyim evolution room atıp onda qxdm programı ile lte20. Ekleyebilirim sonra. Orjşnal custom roma dönerim. Qxdm. Cusrom room dediğimiz miu11 gibi ana firma yazılımında NV hatası verdiği iççn düzenlenemiyor ha bunu yaparım ama. Milletin tek. İmeili neresi değiştirilmiş qcn. Napayım abna temiz lazım ki. İşimiz iyi olsun rlimde çok qcn var hepsi k20 pro ora resimde piyasada yok bir akıllı
Benim k20 pro nun orjinal QCN dosyası

printThread_attachments

• K20ProQcn.rar
    424.9 KB · Görüntüleme: 46
E erbil51 - #40
Raphael.qcn attım oldu
O qcn yi bizimlede paylaşır mısın?
E erbil51 - #41
Raphael.qcn attım oldu
Benimde aynı sorunlar, bana yardımcı olur musun ?
Aydar Aydar - #42
Benimde aynı sorunlar, bana yardımcı olur musun ?
QPST ile ENG qcn yükleyiniz sorunuz çözülür.
Yorumları okuyunuz.
azizaziz azizaziz - #43
QPST ile ENG qcn yükleyiniz sorunuz çözülür.
Yorumları okuyunuz.
Üstad eng qcn dosyasını nereden bulabilirim? Teşekkürler
Aydar Aydar - #44
Forumda bir den çok konuları mevcuttur.
Y ylkn - #45
O qcn yi bizimlede paylaşır mısın?
Y ylkn - #46
kardeşim qcn indir jjaqcnbuilder ile imei değiştirip qpst ile yükle sorun çözülecek inşallah.
azizaziz azizaziz - #47
kardeşim qcn indir jjaqcnbuilder ile imei değiştirip qpst ile yükle sorun çözülecek inşallah.
Allah razı olsun üstadım. Dediğin gibi yaptım band 20 geldi. Hayırlı bayramların olsun.
Y ylkn - #48
Allah razı olsun üstadım. Dediğin gibi yaptım band 20 geldi. Hayırlı bayramların olsun.
Amin ecmain gardaşım güle güle kullan
AYBARS25 AYBARS25 - #49
benim devam ediyor mi 9t pro yarfımcı olabilir misin
Aydar Aydar - #50
QPST ile eng qcn atarsanız sorunuz çözülür.
Y ylkn - #51
Olurum tabi gardaşım repair işinden anlıyorsan bu konu içerisinde bir qcn paylaştım ona jjaqcnbuilder ile imei yazıp qpst ile yükle düzelir.
S serzen - #52
Band 20 geldiğini nasıl anlıyorsunuz hangi programla bakılıyor ona telefondan
H huzurlum - #53
Bu sorunu yaşamamak için yapmanız Geren. Şahsen 2 günlük çaba Sonucu Vardığım Sonuçtur. Bu şekilde Repair ve Şebeke sorununu Çözdüm. Ben Mi9T Pro cihaza K20 Pro ENG QCN kullandım Sorunsuz oldu Band20 de çalıştı.

1- MIUI sürümüyle aynım olan QCN kullanmanız gerek (Mesela MIUI 10 sürümde olan cihaz için 10 sürümden çekilmiş QCN ile işlem yapmalısınız.)
2- Yada ENG QCN kullanmalısınız.
3- UMT üzerinden işlem yaptıysanız cihazı resetlemeden Qfil ile aynı QCN dosyasını Restore Yapmalı ve Cihazı resetlemelisiniz.
JinKazama JinKazama - #54
işlem yaptıktan sonra qpst ile 1 kere de işlemin üzerine aynı qcnyi yazdırın sorun çözülüyor
V vedat87 - #55
mi 9t pro ile denedim 3 gündür sorunsuz çalışıyor. teşekkürler :)
erenergen45 erenergen45 - #56
arkadaşlar şöyle bir sorunum var yardımcı olurmsunuz telefona atıyorum imeiyi kullanıyorum 1 gün içinde ne kadar kapatıp acsam sıkıntı olmuyor hat tekrar geliyor fakat 2. gün telefon kapanıp acılınca hat gidiyor ve bir daha gelmiyor tekrar imei atmak zorunda kalıyorm yardımcı olabilecek varmı acaba
A asım.46 - #57
dostum note 9 pro daki şebeke sorunu için bir öneriniz var mı
A asım.46 - #58
nasıl ulaşırım size
A asım.46 - #59
dostum note 9 pro daki şebeke sorunu için bir öneriniz var mı
şimdi anlamadığım rafeel qcn note 9 proya imei repaer sonrası yüklenince şebeke sorunu çöülüyor mu yoksa k20 qcn yüklenince mi note 9 pro şebeke sorunu çöüzlüyor lütfen yardım
N Naci28 - #60
Kardeşim bendede note 9s var siteden kullandım qcn dosyasını 2g var sadece
erenergen45 erenergen45 - #61
arkadaşlar raphael qcn attım 4,5 g geldi fakat 1 gün sonra arama yapmaya calıstıgım zaman arama yapamaıyorum fakat 4,5g calısıyor internet ve sms atabiliyorum fakat arama yapmıyorum bunun nedenide armayı 3g üzerinden yaptıgı için ayarlardan 3g alınca hat gelmiyor 4,5g alınca hat geliyor sadece internet ve sms kullanabiliyorum yardımcı olabilecek varmı yada da daha önce bu sorunla karşılaşan biri varmı ?
A asım.46 - #62
9 pro kullananlar olarak mağduruz 4.5 g var ama bazen bağlanma sorunu yaşıyor bazen 4,5 g yazısı var ama internet çekmiyor nedir bunun sorunu imei repear sonrası yaşadıklarımız bunlar ustalar bizim durumumuza bir çare diyoruz
Y ylkn - #63
arkadaşlar sorun orjinal qcn yedekleyip kullanılmadığı için oluyo orjinal qcn bulup jjaqcn builderle editleyip qpst ile yükleyin
erenergen45 erenergen45 - #64
arkadaşlar sorun orjinal qcn yedekleyip kullanılmadığı için oluyo orjinal qcn bulup jjaqcn builderle editleyip qpst ile yükleyin
orjinal qcn bulabilirsen atabilirimisin
ProGsm ProGsm - #65
arkadaşlar şöyle bir sorunum var yardımcı olurmsunuz telefona atıyorum imeiyi kullanıyorum 1 gün içinde ne kadar kapatıp acsam sıkıntı olmuyor hat tekrar geliyor fakat 2. gün telefon kapanıp acılınca hat gidiyor ve bir daha gelmiyor tekrar imei atmak zorunda kalıyorm yardımcı olabilecek varmı acaba
yenıden qcn yaz kardesım
erenergen45 erenergen45 - #66
yenıden qcn yaz kardesım
cok qcn denedim fakat hepsinde aynı sorun elinde düzgün qcn varsa atabilirmisin
ProGsm ProGsm - #67
denenmıs sorunsuz kardesım buyur

erenergen45 erenergen45 - #68
denenmıs sorunsuz kardesım buyur

4.5g gelmiyor kardesim bunda
ProGsm ProGsm - #69
4.5g gelmiyor kardesim bunda
kardesım onu ben nerededeyse tum mi9 pro serilerine atıyorum sorunsuz calısıyor bı kac sefer qpst ıle yazarmısın
erenergen45 erenergen45 - #70
kardesım onu ben nerededeyse tum mi9 pro serilerine atıyorum sorunsuz calısıyor bı kac sefer qpst ıle yazarmısın
tamam deneyim kardeşim cok saol yinede
erenergen45 erenergen45 - #71
olmuyor kanka bir kaç kere denedim ama 4.5g gelmiyor
Y ylkn - #72
bu konunun 3. sayfasında raphael qcn paylaştım onu jja qcnbuilderle yaz qpst ile at efs sıfırlamayı unutma işlemden önce qfill kullanmana gerek yok qpst yeterli oluyo kusura bakma kardeşim bayadır girmiyorum foruma çözmediysen bu kesin çözüm inşallah
kubi85 kubi85 - #73
bu konunun 3. sayfasında raphael qcn paylaştım onu jja qcnbuilderle yaz qpst ile at efs sıfırlamayı unutma işlemden önce qfill kullanmana gerek yok qpst yeterli oluyo kusura bakma kardeşim bayadır girmiyorum foruma çözmediysen bu kesin çözüm inşallah
sana yardımcı oluruuu özeldin yazzz
kubi85 kubi85 - #74
özelden yazz
Paradox Paradox - #75

Forumumuzda Özel Mesaj Servisi normal üyeler için kapalıdır.
Yapılacak bütün yazışmaların, özel iletişim bilgileri paylaşılmadan burada yapılması gerekmektedir.
yusha yusha - #76
Olurum tabi gardaşım repair işinden anlıyorsan bu konu içerisinde bir qcn paylaştım ona jjaqcnbuilder ile imei yazıp qpst ile yükle düzelir.
Merhaba hocam ben yapıyorum fakat cihaz 3G ' de kalıyorum yardımcı olabilicek varmı
U Untouchablee - #77
Merhaba hocam ben yapıyorum fakat cihaz 3G ' de kalıyorum yardımcı olabilicek varmı
farklı qcn dosyaları deneyiniz sorun çözülecektir
Y ylkn - #78
Paylaştığım qcn yi attınmı cihaza
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-mi-9t-pro-imei-repair-sonrasi-4-5g-sorunu.9299/