Xiaomi Mi 9T Pro TWRP'le Reset EFS Kodları

Xiaomi Mi 9T Pro TWRP'le Reset EFS Kodları

Aydar Aydar - #1
Xiaomi Mi 9 T Pro TWRP'le Reset EFS Kodları

TWRP için:
adb devices
adb shell
listemelemek için:
ls -l /dev/block/bootdevice/by-name

silme komutu:

1) dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1

2) dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2

3) dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

4) dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

Konu şahsıma aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Y ylkn - #2
Kardeşim bu kodları girerken twrp açık olmak zorundMi benim twrp açınca sürücü hatası veriyor adb interface ünlem cikiyo .ama cihaz açıkken suruculerde hiçbir sorun yok
Aydar Aydar - #3
Kardeşim bu kodları girerken twrp açık olmak zorundMi benim twrp açınca sürücü hatası veriyor adb interface ünlem cikiyo .ama cihaz açıkken suruculerde hiçbir sorun yok
Twrp den olması şart veya fastboot mode sıfırlama yapabilirsiniz.
Y ylkn - #4
Fastboot moddan yaparken demi twrp açık olacak
Aydar Aydar - #5
Fastboot moddan yaparken demi twrp açık olacak
Evet, twrp mode iken cmd ile adb shell yazıp kodları sırası ile yazınız.
D dark21 - #6
merhaba nasıl olduysa yanlışlıkla bu kodları mi9t ye yazdım şuan imei alınamıyor efes backup yüklesemde yine aynı elimde başka sağlam bir mi9t var bu partları yedek alıp tekrar nasıl geri yükliyebilirm.
Aydar Aydar - #7
merhaba nasıl olduysa yanlışlıkla bu kodları mi9t ye yazdım şuan imei alınamıyor efes backup yüklesemde yine aynı elimde başka sağlam bir mi9t var bu partları yedek alıp tekrar nasıl geri yükliyebilirm.
Olur.
D dark21 - #8
hocam ne yapıyorum imei gelmiyor imei unknow diyor 112 bile aramıyor qcn ile imei yazdığımda ise şebek sadece 2 g olarak geliyor
Aslankim Aslankim - #9
hocam ne yapıyorum imei gelmiyor imei unknow diyor 112 bile aramıyor qcn ile imei yazdığımda ise şebek sadece 2 g olarak geliyor
yazılım atıp tekrar deneyin
başka arkadaşa tavsiye ettim yaptı oldu
D dark21 - #10
yazılım atıp tekrar deneyin
başka arkadaşa tavsiye ettim yaptı oldu
yazılım yükledim ama imei unknow
EliteMan EliteMan - #11
write imei dual programıyla imeilini yazın
D dark21 - #12
write dual imei mi 9t de işlem yapmıyor
Aydar Aydar - #13
write dual imei mi 9t de işlem yapmıyor
Olmaz.
Aydar Aydar - #14
Lütfen! Konuya bilgili sahibi değilseniz konuyu boşuna çöp yapmayınız.
vusal94 vusal94 - #15
bunu diger xioami modellerindemi yapmak mumkunmu?
EliteMan EliteMan - #16
hangi model mesela model model değişiyor
K Kensie - #17
Hocam elimde Mi 9T Pro var twrp modundayken diag modu açamıyorum cmd penceresine adb shell yazınca error: no devices/emulators found hatası veriyor o yüzden efs silme kodlarını kullanamıyorum yardımcı olur musunuz ?
Y ylkn - #18
Hocam elimde Mi 9T Pro var twrp modundayken diag modu açamıyorum cmd penceresine adb shell yazınca error: no devices/emulators found hatası veriyor o yüzden efs silme kodlarını kullanamıyorum yardımcı olur musunuz ?
adb drive-in düzgün yüklenememiş muhtemelen adb interface error fix yaz youtube de detaylı anlatımı mevcut sorunun çözülür inşallah
H Halil48 - #19
ustam bu kodları twrp ile de girdim adb fast ilede ama efs silinmiyor
0 06Ghost06 - #20
Merhaba mobil klüp üyeleri.
Bir sorum olacaktı Redmi 9T var qcn yedeğini aldım lakin fastboot erase modemst 1 yazdığımda erasing yazıyor ve bekliyor sebebi ne olabilir ne yapmam gerekiyor? Çok teşekkür ediyorum hepinize
U Untouchablee - #21
Merhaba mobil klüp üyeleri.
Bir sorum olacaktı Redmi 9T var qcn yedeğini aldım lakin fastboot erase modemst 1 yazdığımda erasing yazıyor ve bekliyor sebebi ne olabilir ne yapmam gerekiyor? Çok teşekkür ediyorum hepinize
hallettiniz mi sorunu ?
0 06Ghost06 - #22
Hayır hocam erasing yazıyor sadcee bekliyor sebebi ne bilmiyorum yardımci olursanız sevinirim
0 06Ghost06 - #23
hallettiniz mi sorunu ?
Hayır hocam erasing yazıyor sadcee bekliyor sebebi ne bilmiyorum yardımci olursanız sevinirim
U Untouchablee - #24
teamviewer id şifre verin bakalım hocam
0 06Ghost06 - #25
Hocam bir tanıdığımin cihazı ben uzaktan bağlandım pcsine cihaz elimde minimal adb ile reboot bootloader komutu gönderiyorum fastboota alınıyor fastboot erase modemst1 yazıyorum erasing yazıyor ve böyle dakikalarca bekliyor napicam bilmiyorum sizce neden olmuş olabilir
0 06Ghost06 - #26
Birde efs silmeden drekt yazsam herhangi bir sorun olur mu çok teşekkür ederim zamanınızi alıyorum kusura bakmayın
U Untouchablee - #27
Birde efs silmeden drekt yazsam herhangi bir sorun olur mu çok teşekkür ederim zamanınızi alıyorum kusura bakmayın
efs silmeden yazamazsınız cihaz bootlopa düşer bağlanıp bakmam gerek neden yaptığına bakmadan bir şey diyemem
0 06Ghost06 - #28
efs silmeden yazamazsınız cihaz bootlopa düşer bağlanıp bakmam gerek neden yaptığına bakmadan bir şey diyemem
Yarın hocam size fotoğrafını atsam cihaz elimde değil WhatsApp tan yazsam
U Untouchablee - #29
Yarın hocam size fotoğrafını atsam cihaz elimde değil WhatsApp tan yazsam
olur hocam nasıl isterseniz ama numara paylaşmak yasak diye biliyorum dilerseniz verin siz yazayım sonrasında silin
sahintan sahintan - #30
Bu kodlar ise yaramıyor silmiyor imei yi ?
by name de kendi cihazımın adı mi yazacak yoksa yazdığınızı olduğu gibi yazıyorum hicbirsey olmuyor
sahintan sahintan - #31
Silmiyor bu kodlar
U Untouchablee - #32
Silmiyor bu kodlar
yardımcı olmamı ister misiniz
sahintan sahintan - #33
Evet abicim bu kodları twrp ye giriş yapıp terminalinden yazdım telefonu açtım *#06# yapıyorum yine Orjinal imeim filan hersey yazıyor uzerine qcn ile kendi imemi yazidiriuorum restore ediyorum 2 3 defa yine olmuyor eski imei yazıyor kod larda ise yaramıyor uzaktan bağlantı yapsak veya nasil yaparız ?
U Untouchablee - #34
Evet abicim bu kodları twrp ye giriş yapıp terminalinden yazdım telefonu açtım *#06# yapıyorum yine Orjinal imeim filan hersey yazıyor uzerine qcn ile kendi imemi yazidiriuorum restore ediyorum 2 3 defa yine olmuyor eski imei yazıyor kod larda ise yaramıyor uzaktan bağlantı yapsak veya nasil yaparız ?
teamviewer id şifre verin yapalım
H hdcbkv - #35
teamviewer id şifre verin yapalım
Aynı sorun bende de oldu, redmi9t efs silme kodları işe yaramıyor, twrp yüklemeye çalıştım o da olmuyor. Qcn aldım ama efs silemiyorum. Hata vermiyor ama telefonu açınca bakıyorum orijinaller yerinde
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-mi-9t-pro-twrple-reset-efs-kodlari.9013/