Xiaomi Note 9 Merlin IMEI Repair - Box Olmadan

Xiaomi Note 9 Merlin IMEI Repair - Box Olmadan

X xiaomidestekimeirepair - #1
Merhabalar,

Çok kısa özet geçeceğim. İlgili dosyaları bulup işlemi yapmak sizlere kalsın. Note 8 Pro cihaz gerekmektedir.

Gerekli Dosyalar
-Note 8 Pro ENG Rom
-Note 8 Pro Global Rom
-Note 8 Pro TWRP
-Note 9 Global Rom
-Note 9 TWRP
-Magisk
-Minimal ADB and Fastboot
-Maui META ver 10.1816.0.01

Adımlar

-Note 8 Pro'ya IMEI Repair işlemi uyguluyoruz.
-Note 8 Pro'ya global rom kuruyoruz.
-Note 8 Pro'ya TWRP kurup Magisk yüklüyoruz.
-Aşağıdaki komutlar ile yedek alıyoruz.

Kod:
adb shell
su
ls -al /dev/block/platform/*/by-name
dd if=/dev/block/sdc8 of=/sdcard/nvdata
dd if=/dev/block/sdc18 of=/sdcard/nvram

-Note 9'a global rom kuruyoruz.
-Note 9'a TWRP kurup Magisk yüklüyoruz.
-Note 9'dan TWRP ile NVRAM - NVDATA yedeği alıyoruz.
-Yedek klasöründeki NVRAM ve NVDATA yedeklerini Note 8 Pro dakiler ile değiştiriyoruz. Bu yedeklerin isimleri düzenliyoruz. Uzantısız olan yedeklere orjinal yedekteki isimleri verin ve TWRP üzerinden Restore diyerek yedekleri yükleyin. Note 9 yedekleri 64Mb ve 2Mb civarında oluyor. Note 8 Pro yedeklerinin her ikiside 64Mb olacak.
-İşlem bu kadar.
S sero114171 - #2
note 8 pro ya eng rom yüklüyken yedek alsak olmazmı illa globaldemi almakmı gerekli
X xiaomidestekimeirepair - #3
note 8 pro ya eng rom yüklüyken yedek alsak olmazmı illa globaldemi almakmı gerekli

ENG rom üzerinde Magisk çalıştıramadım. su komutu veriyoruz, siz yedekleri alabilirseniz neden olmasın.
S sero114171 - #4
ENG rom üzerinde Magisk çalıştıramadım. su komutu veriyoruz, siz yedekleri alabilirseniz neden olmasın.
Peki note 9 a yedekleri nasıl yükleyecegiz
X xiaomidestekimeirepair - #5
Peki note 9 a yedekleri nasıl yükleyecegiz
Yazdım yukarıda..
K kurban50 - #6
Teşekkür ler note9 da kilit acikmi olacak note8 pro yedek alma açık kod felan note9 da yedek alırken kod felan varmi

Note 9'dan TWRP ile NVRAM - NVDATA yedeği alıyoruz. Burayı nasıl yapacağız
X xxxzazaxxx - #7
Biraz karmaşık bir işlem olmuş, acaba note 9 için eng rom olmadığı için mi bunları yapmak durumunda kalıyoruz?
X xiaomidestekimeirepair - #8
Biraz karmaşık bir işlem olmuş, acaba note 9 için eng rom olmadığı için mi bunları yapmak durumunda kalıyoruz?

Aynen öyle.
X xiaomidestekimeirepair - #9
Teşekkür ler note9 da kilit acikmi olacak note8 pro yedek alma açık kod felan note9 da yedek alırken kod felan varmi

Note 9'dan TWRP ile NVRAM - NVDATA yedeği alıyoruz. Burayı nasıl yapacağız

Note 9 da TWRP backup kısmından NVRAM - NVDATA seçip yedek alınacak. Note 8 Pro dan üstteki kodları kullanarak.
S shadowman - #10
Elinizde Eft pro varsa Bloader kapalı note9 a işlem yapılıyor Twrp filan gerek yok. bl unlock note8 pro yeterli..
X xiaomidestekimeirepair - #11
Elinizde Eft pro varsa Bloader kapalı note9 a işlem yapılıyor Twrp filan gerek yok. bl unlock note8 pro yeterli..

Başlıkta Box Olmadan diye boşuna yazmadım.
S shadowman - #12
Başlıkta Box Olmadan diye boşuna yazmadım.
Eyv kardesim gerilmeye gerek yok. Bizde bi bilgi verdik bu kadar..
syr.aydn21 syr.aydn21 - #13
Usta Video çekip atsan daha ayrıntılı anlarız şimdiden teşekkürler
X xiaomidestekimeirepair - #14
Usta Video çekip atsan daha ayrıntılı anlarız şimdiden teşekkürler

Bir arkadaşım için yaptım cihazlar gitti. İşlem basit ama uzun sürüyor. Note 8 Pro ilgili yerleri kendi konusundan bakabilirsiniz. Note 9 tarafından yapılanlarda aklınıza takılan varsa sorun.
H hilmi42 - #15
Yazdım yukarıda..
hocam emeğinize sağlık.
no'ları note 8 pro üzerindeyken mi değiştiriyoruz.yoksa yedekleri note 9'a yükleyince maui meta ile repair yapabiliyormuyuz.
X xiaomidestekimeirepair - #16
hocam emeğinize sağlık.
no'ları note 8 pro üzerindeyken mi değiştiriyoruz.yoksa yedekleri note 9'a yükleyince maui meta ile repair yapabiliyormuyuz.

Note 8 Pro da değiştirip yedekleri 9 a kuruyoruz.
Cyber69 Cyber69 - #17
note8 prodan bir kez yedek alıp bunu mauı metada editleyerek birden fazla note9 a kurabilir miyim?
ve güncelleme/format durumlarında silinir mi
ProGsm ProGsm - #18
note8 prodan bir kez yedek alıp bunu mauı metada editleyerek birden fazla note9 a kurabilir miyim?
elınızde eft pro yada nck varsa edıtleye bılırsınız her bır cıhaz ıcın yenısı almanız lazım
X xiaomidestekimeirepair - #19
note 8 pro dan her cihaz için imei değişip onları yedek olarak almanız gerek. telefoncularda bunu yapıyor zaten hazır değişmiş imei yedeğini yüklüyor telefonlara.
M mkose06 - #20
eline saglık gardasım yazman aydınlatman yeterlı olmus
T Taludze - #21
ben tüm işlemleri ve sırasını gayet net anladım, note 8 proya normal imei atabiliyorum da, note 8 pro dan aldığımız nvdata ve nvrami doğrudan note 9 a restore diyerek attığımızda note 9 için imeiyi ne zaman ve nereye giriyoruz ? bunu anlamadım :) note 8 prodaki imeiler note 9 a mı geçmiş oluyo böle olunca ?
ProGsm ProGsm - #22
ben tüm işlemleri ve sırasını gayet net anladım, note 8 proya normal imei atabiliyorum da, note 8 pro dan aldığımız nvdata ve nvrami doğrudan note 9 a restore diyerek attığımızda note 9 için imeiyi ne zaman ve nereye giriyoruz ? bunu anlamadım :) note 8 prodaki imeiler note 9 a mı geçmiş oluyo böle olunca ?
evet ustam mtk olarak ona atıyorsunuz
X xiaomidestekimeirepair - #23

Amaç o zaten, Note 9 a atmak istediğiniz imei'yi Note 8'e atıp o yedeklerle Note 9 a kurulum yapıyorsunuz. Note 8 sadece aracı, onu eski haline döndürürsünüz sonrasında.
K kurban50 - #24
video bekliyoruz ustalardan note8 pro için ve note9 için sağlam sorunsuz twrp varmı ekleyebilirmisiniz
ProGsm ProGsm - #25
site ıcerısınde not8 pro ıcın vıdeolu anlatım mevcut ustam
not 9 ıcın ıse eft gıbı ucretlı progralar olması lazım
K kurban50 - #26
site ıcerısınde not8 pro ıcın vıdeolu anlatım mevcut ustam
not 9 ıcın ıse eft gıbı ucretlı progralar olması lazım
note8 pro var evet sorun yok onda imei repair yapıyorum note9 nasıl repair olacak onun videosunu sormuştum eft pro olmadan
ProGsm ProGsm - #27
medıatek ıslemcı uStam Twrpde brıc olma ıhtımalı var
X xiaomidestekimeirepair - #28
note8 pro var evet sorun yok onda imei repair yapıyorum note9 nasıl repair olacak onun videosunu sormuştum eft pro olmadan

Gerçekten anlatım yetmiyor mu?

Elinizde nvdata ve nvram dosyaları var ise Note 8 den kodlar kullanılarak alınmış, Note 9 da nvram ve nvdata yedeği alın TWRP backup kısmından. Sonrasında yedek dosyalarındaki uzantısı değişik dosyaların yerine Note 8 yedeklerini koyup aynı uzantıları ekleyeceksiniz. Bu sefer restore seçeneğinden yedeği yükleyeceksiniz bu kadar. Herhangi bir dongle a veya yazılıma gerek yok.
K kurban50 - #29
Gerçekten anlatım yetmiyor mu?

Elinizde nvdata ve nvram dosyaları var ise Note 8 den kodlar kullanılarak alınmış, Note 9 da nvram ve nvdata yedeği alın TWRP backup kısmından. Sonrasında yedek dosyalarındaki uzantısı değişik dosyaların yerine Note 8 yedeklerini koyup aynı uzantıları ekleyeceksiniz. Bu sefer restore seçeneğinden yedeği yükleyeceksiniz bu kadar. Herhangi bir dongle a veya yazılıma gerek yok.
Note9 daki yedegi neden aliyoruz note8 prodaki dosyalari atacagizya isimize yarayacakmi note9 yedekler elimizde dursun cokerse felan diyemi geri yuklemek icinmi
X xiaomidestekimeirepair - #30
Note9 daki yedegi neden aliyoruz note8 prodaki dosyalari atacagizya isimize yarayacakmi note9 yedekler elimizde dursun cokerse felan diyemi geri yuklemek icinmi

TWRP yükleyebilsin diye.. Restore kısmı eğer yedek yoksa çalışmıyor. Deneseniz keşke..
T taylansucu - #31
Merhabalar hocam. Redmi Note 9 cihazına imei atmak için note 8 pro cihazım mevcut değil yazılımı tedarik edebileceğim başka bir yöntem var mıdır? Bir arkadaşımda note 8 cihaz var onun cihazını kullanarak yapmakta note 8 pro'nun yerine geçer mi? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
ProGsm ProGsm - #32
Merhabalar hocam. Redmi Note 9 cihazına imei atmak için note 8 pro cihazım mevcut değil yazılımı tedarik edebileceğim başka bir yöntem var mıdır? Bir arkadaşımda note 8 cihaz var onun cihazını kullanarak yapmakta note 8 pro'nun yerine geçer mi? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
malesef gecmez not8 prodan alınma yedege ıhtıyacınız var elınızde ucretlı tool varmıdır ve cıhazınız kac surumde acaba
T taylansucu - #33
malesef gecmez not8 prodan alınma yedege ıhtıyacınız var elınızde ucretlı tool varmıdır ve cıhazınız kac surumde acaba
Ücretli bir tool yok hocam. Cihazın sürümü miui 12 olarak güncel sanırım şuanda. Note 8 Pro cihazı olan birinden destek alarak yapmamız gerekecek o zaman?
ProGsm ProGsm - #34
Ücretli bir tool yok hocam. Cihazın sürümü miui 12 olarak güncel sanırım şuanda. Note 8 Pro cihazı olan birinden destek alarak yapmamız gerekecek o zaman?
12.05mi 12.04 12.03 mu hngısı suan o onemlı
T taylansucu - #35
12.04 sürümü hocam imei atmada downgrade gibi bir olay söz konusu değil mi? Mevcut olan yazılım bizim için uygun mu şuanda? Bl kilidini açmıştık.
ProGsm ProGsm - #36
12.04 sürümü hocam imei atmada downgrade gibi bir olay söz konusu değil mi? Mevcut olan yazılım bizim için uygun mu şuanda? Bl kilidini açmıştık.
12.04e sorunsuz atarız team alabılırmıyım ustacım
T taylansucu - #37
12.04e sorunsuz atarız team alabılırmıyım ustacım
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum hocam. Şuan nöbetteyim bilgisayar kullanabiliyorum ama cihaz yanımda değil. Gerekli dosyaları hazır edip yarında uygun olursanız saat 17:00 gibi halledebilir miyiz? Buraya iletişim bilgisi yazmak yasak mı bilmiyorum ama kullanıcı adım sosyal medya hesaplarımla aynı oradan iletişime geçebilir misiniz?
ProGsm ProGsm - #38
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum hocam. Şuan nöbetteyim bilgisayar kullanabiliyorum ama cihaz yanımda değil. Gerekli dosyaları hazır edip yarında uygun olursanız saat 17:00 gibi halledebilir miyiz? Buraya iletişim bilgisi yazmak yasak mı bilmiyorum ama kullanıcı adım sosyal medya hesaplarımla aynı oradan iletişime geçebilir misiniz?
sız geldıgınızde team atın yeterlı ben hep buradyım ıletısım bılgısı vermek form kurallarımızca yasak yardımcı olurum sorun etmeyın guncelleme almayın yanlız sımdıden soyleyım hayırlı nobetler
T taylansucu - #39
sız geldıgınızde team atın yeterlı ben hep buradyım ıletısım bılgısı vermek form kurallarımızca yasak yardımcı olurum sorun etmeyın guncelleme almayın yanlız sımdıden soyleyım hayırlı nobetler
Teşekkür ederim hocam çok sağolun. Şuan telefon yanımda değil team atsam gerekli dosyalar büyükse hazır etsek uygun olur mu sizin için? Eğer olursa 285 590 122 - n91v7v bu şekilde bağlanabilirsiniz bir süre açık bırakıyorum team vieweri.
ProGsm ProGsm - #40
Teşekkür ederim hocam çok sağolun. Şuan telefon yanımda değil team atsam gerekli dosyalar büyükse hazır etsek uygun olur mu sizin için? Eğer olursa 285 590 122 - n91v7v bu şekilde bağlanabilirsiniz bir süre açık bırakıyorum team vieweri.
uzak baglantı ıle yapıcaz dosysy gerek yok ustacım
T taylansucu - #41
O şekilde halloluyorsa süper hocam yarın görüşmek üzere o halde çok teşekkürler tekrardan.
T taylansucu - #42
Merhabalar hocam müsaitsen yardımını şuan alabilirim. Xiaomi Redmi Note 9 cihaz için. 285 590 122 - x9cx27 bu şekilde teamviewer müsaitsen bağlan hocam.
ProGsm ProGsm - #43
Merhabalar hocam müsaitsen yardımını şuan alabilirim. Xiaomi Redmi Note 9 cihaz için. 285 590 122 - x9cx27 bu şekilde teamviewer müsaitsen bağlan hocam.
yoldayım eve geceyım hemen baglantı atalım hocam
T taylansucu - #44
Tamamdır hocam bekliyorum. Yedekleme yapmaya gerek var mı? Cihazı formatlayacak mıyız ona göre işlemini yapayım hocam.
T taylansucu - #45
Bilgilerimi yedekledim hocam twrp tarzı bir uygulama kurup root atmak gerekiyor mu? Yoksa kurmadan halledebilecek miyiz ona göre dosyalarını atmaya çalışayım. Telefon annemin 21:00'da yasak başkayacak 1 saate kadar çıkmam gerekecek benimde sizden haber bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler. :)
ProGsm ProGsm - #46
Bilgilerimi yedekledim hocam twrp tarzı bir uygulama kurup root atmak gerekiyor mu? Yoksa kurmadan halledebilecek miyiz ona göre dosyalarını atmaya çalışayım. Telefon annemin 21:00'da yasak başkayacak 1 saate kadar çıkmam gerekecek benimde sizden haber bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler. :)
sımdı geldım hocam eve musaitsen baglanayım
K kurban50 - #47
Arkadaslar redmi9 ile note9 twrp aynimi imei repair yaoacam elimde redmi9 var
ProGsm ProGsm - #48
Arkadaslar redmi9 ile note9 twrp aynimi imei repair yaoacam elimde redmi9 var
hemen hemen aynı bl acımı ustam ayrıca twrp yuklerken dıkkatlı ol cıhaz bırıc olmasın
K kurban50 - #49
hemen hemen aynı bl acımı ustam ayrıca twrp yuklerken dıkkatlı ol cıhaz bırıc olmasın
Kilit acik note 8 pro ve redmi9 un note9 twrp var onu yukkeyecem biric olmasindanda korkuyorum elinde denenmis redmi9 twrp olan varmi
S salihcimenlidal - #50
ustat s.a bendede 12.0.4 versiyon redmi note 9 var banada yardımcı olsanız olurmu yada bu işi öğretmenizi çok isterim.
ProGsm ProGsm - #51
ustat s.a bendede 12.0.4 versiyon redmi note 9 var banada yardımcı olsanız olurmu yada bu işi öğretmenizi çok isterim.
elımden geldıgınce tarıf ederım ustam
S salihcimenlidal - #52
nasıl yardımcı olabilirsiniz. ne yapmam gerekiyor. indirmem gereken programlar varmı ,?
E ekr35 - #53
@ProGsm Hocam merhabalar elimde redmi9 bl kilidi açık telefon var box veyahut ücretli baska programım yok yardımcı olabilir misin?
M meto7739 - #54
ENG rom zaten açık direk abd mod ta "su root" yaz oluyor magisk yüklemene gerek yok
T tlgssk - #55
iki IMEI yüklenebiliyor mu?
T taylansucu - #56
Merhabalar hocam şehirler arası göreve gittiğim için tekrar işleme geçemedim. Müsait olduğunuz haftaiçi bir gün iletişime geçsek yardımcı olabilir misiniz? Sorunumuzu çözemedik daha bu ay sonunda kapanabilir telefon şu gün uygunum derseniz ona göre kendimi ayarlayayim. İlginiz için tekrardan çok teşekkür ederim :)
F ferdidemir - #57
Hocam benim tel güncelleme yapmış 12.0.6 olmuş bl kilit kapalı elimde eski tel IMEI var. Öncelik le bl açıp sonra twrp yüklemeliyim ? 12.0.6 için versiyon düşürme deniyor bilmiyorum not8 pro ve box yok yardım ederseniz. Teşekkürler
Aydar Aydar - #58
Hocam benim tel güncelleme yapmış 12.0.6 olmuş bl kilit kapalı elimde eski tel IMEI var. Öncelik le bl açıp sonra twrp yüklemeliyim ? 12.0.6 için versiyon düşürme deniyor bilmiyorum not8 pro ve box yok yardım ederseniz. Teşekkürler
Daha önce IMEI Repair yapılmışsa Bootloader Kilidi açamazsınız?
F ferdidemir - #59
Daha önce IMEI Repair yapılmışsa Bootloader Kilidi açamazsınız?
Yok hiç yapılmamış ne yapım ?
K kadircik - #60
tarifi buraya ekleyebilirmisiniz.
K kadircik - #61
gerek kalmadı
K kircali - #62
Bootloader kilidi ni açıp direk yapıldığı söyleniyor varmı bilgisi olan
Aydar Aydar - #63
Bootloader kilidi ni açıp direk yapıldığı söyleniyor varmı bilgisi olan
Evet, var o çözüm, Nasipse paylaşırım.
F ferdidemir - #64
Evet, var o çözüm, Nasipse paylaşırım.
heyecanla bekliyoruz hocam paylaşımı.
firat36 firat36 - #65
Hocam emeğinize sağlık dediğiniz herşeyi yaptım. Yalnız restore etmek istediğimde ismini değişitirip attığım nvram ve nvdata dosyaları restore kısmında görünmüyor o ksıımda takılıp kaldım yardımcı olabilecek var mı elimde nck dongle var?
S sahin211 - #66
not 8n pro yedegim yok usdalar ben nasıl atıcam
Aydar Aydar - #67
not 8n pro yedegim yok usdalar ben nasıl atıcam
ENG Firmware ile yapabilirsiniz.
M Musakilic - #68
Redmi note 9 NFC IMEI repair yaptım yedeklerini aldım IMEI attıktan sonra
IMEI görünüyor arama yapmiyor ama mesaj atıyorum ..
Kuzenimin hattını takınca onda çalışıyor sadece 4g de başka hatta arama yapmiyor
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-note-9-merlin-imei-repair-box-olmadan.10623/