Çözüldü Xiaomi Poco X3 Pro IMEI Repair

Meta başlık: Xiaomi Poco X3 Pro IMEI Repair

Meta açıklama: Xiaomi Poco X3 Pro IMEI Repair

Alperen38400

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2019
2
10
3
29
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

POCO X3 PRO MİNİK BİR DONANIMSAL MÜDAHALE İLE İMEİ REPAİR TAMAM.
1-) CİHAZIN ARKA KAPAĞINI ISITARAK AÇIP VİDALARI SÖKEREK ANAKARTI YERİNDEN ÇIKARTIYORUZ.
2-)RESİMDE OK İLE GÖSTERİLEN DİRENCİ ANAKARTA ZARAR VERMEDEN VE FAZLA ISITMADAN SÖKÜYORUZ.
3-)SÖKTÜĞÜMÜZ DİRENÇ YERİNE HURDA TELEFONDAN SÖKTÜĞÜMÜZ 50K DİRENCİ DÜZGÜN ŞEKİLDE TAKIYORUZ.ANAKARTI YERİNE TAKIP VİDALIYORUZ.
4-) BOOT KİLİDİ AÇIK OLDUĞUNU VARSAYIYORUM. TELEFONU KOMPLE KAPATIP SES KISMA TUŞU İLE ON/OFF TUŞUNA AYNI ANDA BASIP FASTBOOT MODA ALIYORUZ. KABLOYLA BAĞLIYORUZ. AYGIT YÖNETİCİSİNDE ADB DEVİCE OLARAK GÖRMELİ.YOKSA DRİVER YÜKLEYİN.
5-)AŞAĞIDA VERMİŞ OLDUĞUM LİNKTE Kİ ENG YAZILIMI RARDAN ÇIKARIYORUZ. AYNI ŞEKİLDE Mİ FLAS TOOLUDA ÇIKARTIYORUZ.
6-)ENG YAZILIMI Mİ FLASTOOL E SEÇİYORUZ AŞAĞIDAN CLEAN ALL SEÇENEĞİNİ İŞARETLİYORUZ. REFRESH TUSUNA VE FLASH TUŞUNA BASIYORUZ.YÜKLENİYOR.
6-)TELEFON AÇILDIĞI ZAMAN. QPST PROĞRAMINDAN QCN VE XQCN YEDEĞİ ALIYORUZ.
7-)RBSOFT UYGULAMASINI AÇIYORUZ YEDEK ALDIĞIMIZ QCN Yİ İKİ İMEİ NUMARASINI YAZARAK DÜZENLİYORUZ. DOSYANIN İÇİNE DÜZENLENEN QCN İNJEKT DOSYA ADIYLA KAYDOLUR.
8 -)DAHA SONRA MİNİMAL ADB PROĞRAMINDAN '' adb reboot bootloader'' KOMUTUNU GÖNDERİYORUZ VE TELEFON FASTBOOT MODUNA GEÇİYOR. SONRA SIRASIYLA ŞU KODLARI YAZIYORUZ.
''fastboot erase modemst1''
''fastboot erase modemst2''
''fastboot erase fsg''
''fastboot erase fsc''
''fastboot reboot''

9-)TELEFON AÇILINCA TEKRAR DÜZENLEDİĞİMİZ QCN DOSYASINI QPST İLE TELEFONA RESTORE EDİYORUZ. VE YENİDEN BAŞLATIYORUZ.ENG ROMDA ŞEBEKE VARMI DİYE TEST EDİN. VAR İSE. VERMİŞ OLDUĞUM STOCK ROMU AYNI SEKİLDE CLEANN ALL SEÇİLİ KALACAK ŞEKİLDE YÜKLÜYORUZ.
10-) TELEFON AÇILDIĞINDA RECOVERY MODA GEÇİP ''nvdata is corruped '' HATASI VEREBİLİR. KORKMAYIN.
11-) TELEFONU TEKRAR SES KISMA TUŞUYLA FASTBOOT MODA ALIN.ENG ROM İÇERİSİNDE NON-HLOS.BİN DOSYASINI C:// DİZİNİNDE BULUNAN MİNİMAL ADB KLASÖRÜNE ATIN. VE MİNİMAL ADB YE ŞU KOMUTU YAZIN '' fastboot flash modem NON-HLOS.bin'' ve sonra ''fastboot reboot'' YAZIN TELEFON YENİDEN BAŞLATILACAK. YİNE RECOVERY YE GİREBİLİR. REBOOT TUŞUNA BASARAK YENİDEN BAŞLATIN. HAYIRLI OLSUN.
12-)EĞER SENSÖR SORUNU YAŞARSANIZ ENG YAZILIM İÇERİSİNDEKİ ''persist.img'' dosyasını telefona tekrardan eng rom yükleyip fastboot moduna alarak '' fastboot flash persist persist.img '' komutuyla yükleyebilirsiniz. ve daha sonra tekrar stock rom ve NON-HLOS.bin yüklemeniz gerekir.

İMEİ NUMARASI DEĞİŞTİRMEK SUÇ TEŞKİL ETTİĞİNDEN DOLAYI TELEFONLARINIZIN SADECE ORJİNAL FATURA İMEİLERİNİ YAZMANIZI ÖNERİRİZ. AKSİ TAKTİRDE ŞAHSIM VE MOBİLKULUP FORMU OLARAK SORUMLULUK KABUL ETMEYİZ. AYNI ŞEKİLDE ANLATILANLARI UYGULAYIP UYGUYLAMAMAK SİZİN TERCİHİNİZDİR. HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM. Kİ HİÇ BİR BİLGİSİ OLMAYAN KİŞİLERİN UZAK DURMASINI TAVSİYE EDERİM.

DOSYALAR
ENG ROM :

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

RBSOFT :
MİNİMAL ADB :
MİFLASHTOOL :
QPST :

Moderatör tarafında düzenlendi:

Alperen38400

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Eki 2019
2
10
3
29
arkadaşlar bu yanlışlık olmuş üzerindeki direnç 50k 50k direnci söküp yerine 10 k direnç takıyoruz işlem tamamdır. Rbsoft ile editlediginiz de çalışmaz bootlopa düşerse. Jjaqcnbuilderdeb çift yazabilirsiniz. Net denenmiştir.

hamadwattoo

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2021
3
0
1
25
hi friends i try to repair lot of phones
backup efs ok
wipe esfs ok
write qcon ok
imei 2 writed successfully ok
but no service
tried on 10 mi
redmi note 10 /pro
i think xiaomi has updated there security

celikpccan

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Mar 2021
4
0
1
34
hi friends i try to repair lot of phones
backup efs ok
wipe esfs ok
write qcon ok
imei 2 writed successfully ok
but no service
tried on 10 mi
redmi note 10 /pro
i think xiaomi has updated there security

redmi note 10 pro is just fine with dft pro i succesfully made at least 10 devices... redmi note 10(sunny/mojito) needs resistor change as far as i know. i didn't take the risks for dead devices so i never tried but i saw a tone of information about it on forums.

arjen

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2017
6
0
1
35
DİRENCİ dgişimi yaparken bi yanindaki koptu yardımcı olurmusunz

Ekli dosyalar

• as.jpg
    as.jpg
    82.5 KB · Görüntüleme: 300

handsome-231

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Haz 2017
1
1
3
36
selam aleykum değerli ustalar 50k direnç olmuyor 10k takın 128 256 gb faretmez lakin son gunlemelerde 220k taksanız sorun yaşamazsınız..

• Beğen
Tepkiler: Nexiton

ramazan2101

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Kas 2021
3
0
1
39
selam aleykum değerli ustalar 50k direnç olmuyor 10k takın 128 256 gb faretmez lakin son gunlemelerde 220k taksanız sorun yaşamazsınız..
ben 50k direnc taktım cihaza repair yaptım şuan cihaz acılıyor şebeke vermiyor bire sensör calışmıyor ne yapmam gerekiyor eng romla işlem yapamadım kendi romuyla işlem yaptım yanlız

tolga3207

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2020
1
0
1
30
poco x3 pro Qcn yedeği varsa paylaşabilir misiniz ?

Son düzenleme:

pertmaho

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Nis 2019
7
0
1
45
merhaba arkadaşlar RBSOFT rar şifreli varmıdır şifresi benmi göremedim

olamazm

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Eki 2018
4
1
3
26
ustam ne yaptıysam şebeke alamıyorum hat okuyor imeiler tamam ama şebeke yok neden olablir

JinKazama

Üye
Kayıtlı üye
26 Tem 2019
134
10
18
38
peki kaç k dirençe ve hangi cihazlarda bulabılırız bu direnci ???

ahvalieza

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2021
7
3
3
31
Daha önce telefona telefoncu da imei atıldı ama kopyalanmış olarak mesaj geldi. Şimdi ben kendim imei atmak istiyorum bunun için burdaki donanımsal müdahaleyi yapmak zorunda mıyım?

itirpan

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Mar 2018
1
0
1
43
İyi günler. Bana donanımsal müdahale ile imei atma ile ilgili yardım edebilir misiniz? Nasıl, ne kadara nereye güvenilir yaptırabilirim? Bildiğiniz yer var mı?