Yardım Xiaomi Redmi 5 Plus - The System Has Been Destroyed

Yazdır

celocellll

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Haz 2021
1
0
1
34
Telefonum Xiomi Redmi 5 Plus - ben Xiomi Mi 5s Plus olduğunu sanarak TWRP yükleme işlemlerini yürüttüm ve finalde ise karşıma The system has been destroyed yazısı altında ise Press power button to shutdown yazısı çıktı. Telefonum redmi 5 plus oldugunu fark ettim. Telefon FASTBOOT moduna geçiyor . Ayrıca kilidi açık nasıl bir yol izleyerek telefonu kurtarabilirim yardımcı olacak bilgi sahibi arkadaşlar var ise şimdiden emekleri için teşekkür ederim.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
hmmm fastboot moduna alın
fastboot get var unlocked
komutunun sonucu yes ise yazılım atn no ise bootloader kilitlediniz ve cihaz root işlemi uygulandığından ötürü cihazın bütünlük testini geçemediğinden destroyed veriyor.

erdemnldemir

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Haz 2021
2
0
1
25
komutunun sonucu yes ise yazılım atn no ise bootloader kilitlediniz ve cihaz root işlemi uygulandığından ötürü cihazın bütünlük testini geçemediğinden destroyed veriyor.
Size nasıl ulaşabilirim özelden vs?

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
mesajlaşma yasak bildiğim kadarıyla size özel mesaj atmayı bir deneyeyim.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
size özelden yazdım yazabiliyorsanız oradan halledebiliriz.

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
Bootloader kapalı olsaydı twrp atamazdı zaten cihazın bütünlüğü bozulamazdı yani bootloaderi açık demek ki cihazın sadece yanlış boot dosyası atmış yazılıma gerek yok yazılımın içinden orjinal recovery dosyasını çekip fastboot flash recovery xxxxx.img komutuyla cihazı eski haline getirebilir böylelikle verileri de silinmemiş olur.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
Bootloader kapalı olsaydı twrp atamazdı zaten cihazın bütünlüğü bozulamazdı yani bootloaderi açık demek ki cihazın sadece yanlış boot dosyası atmış yazılıma gerek yok yazılımın içinden orjinal recovery dosyasını çekip fastboot flash recovery xxxxx.img komutuyla cihazı eski haline getirebilir böylelikle verileri de silinmemiş olur.
O da iş görebilir.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
mi mix gelmişti elime edl den bile yazılım atsam system destroyed verirdi sonunda edl moduna aldığımda bataryayı bağlayıp o şekilde yazılım attığımda düzeldi çok bela bir cihazdı :).

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
mi mix gelmişti elime edl den bile yazılım atsam system destroyed verirdi sonunda edl moduna aldığımda bataryayı bağlayıp o şekilde yazılım attığımda düzeldi çok bela bir cihazdı :).
Eski modellerde batarya takılı veya değil farketmiyordu da yeni modellerde batarya takılı olmadan edl modda işlem yapılamıyor o yüzden hata almışsınız. Bana göre en illet cihazlar xiaomideki mtk modelleri özellikle note 9 ve redmi 9

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
Eski modellerde batarya takılı veya değil farketmiyordu da yeni modellerde batarya takılı olmadan edl modda işlem yapılamıyor o yüzden hata almışsınız. Bana göre en illet cihazlar xiaomideki mtk modelleri özellikle note 9 ve redmi 9
baya eskiydi aslında :). Aynen xiaomi'nin mtk cihazları adamı kanser ediyor.

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
baya eskiydi aslında :). Aynen xiaomi'nin mtk cihazları adamı kanser ediyor.
He bir de note 8 yok board id yok şu yok bu kanser bir cihaz geçen 3.29 geldi bir tane yapana kadar canım çıktı forumdaki yöntemi denedim yemedi en son forumdaki dosyadaki step1 dosyasını atıp repair yapıp china romu attım yedi üstüne global yazdım sorunsuz şekilde halloldu

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
He bir de note 8 yok board id yok şu yok bu kanser bir cihaz geçen 3.29 geldi bir tane yapana kadar canım çıktı forumdaki yöntemi denedim yemedi en son forumdaki dosyadaki step1 dosyasını atıp repair yapıp china romu attım yedi üstüne global yazdım sorunsuz şekilde halloldu
bende o board id li bir cihaza denemştim repair atıyorum cihaz bootloopda kalıyordu sonra anladımki yapması gereken birşeymiş zaten global attım mis gibi oldu :) ama daha yazılım işi de yapasım gelmiyor öğrenen 50 liraya yaptırıp geçiyor.

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
bende o board id li bir cihaza denemştim repair atıyorum cihaz bootloopda kalıyordu sonra anladımki yapması gereken birşeymiş zaten global attım mis gibi oldu :) ama daha yazılım işi de yapasım gelmiyor öğrenen 50 liraya yaptırıp geçiyor.
Vallahi sorma 30 liraya repair yapanlar var geçen birisi yazdı bl kapalı 5 tane note 9 100 liraya yapar mısın ? diyor. Elimi dahi sürmem dedim

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
Vallahi sorma 30 liraya repair yapanlar var geçen birisi yazdı bl kapalı 5 tane note 9 100 liraya yapar mısın ? diyor. Elimi dahi sürmem dedim
100 liradan aşağı yaparsam en adiyim adam 30 liraya yaptırıyom dedi ya dedim git ona yaptır sonra geldi telefon arızalanmış dedim 100 tl :).

Son düzenleme:

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
100 liradan aşağı yaparsam en adiyim adam 30 liraya yaptırıyom dedi ya dedim git ona yaptır sonra geldi telefon arızalanmış dedim 100 tl :).
aynısı benim de başıma geldi yazılımcım 30 tl ye yapıyor dedi yaptırın dedim 2 saat sonra geldi 150 dedim paşa paşa yaptırdı :D