Xiaomi Redmi Mi A3 IMEI Repair - Box ve Dongle Olmadan - İlk Bizde - Mobil Kulüp'e Özel Anlatım

Xiaomi Redmi Mi A3 IMEI Repair - Box ve Dongle Olmadan - İlk Bizde - Mobil Kulüp'e Özel Anlatım

EliteMan EliteMan - #1
Merhaba Sevgili Mobil Kulüp Kullanıcıları Bu paylaşacağım konuda Redmi Mi A3 için box yada dongle olmadan imei repair işlemlerini anlatacağım.

1- İmei repair işlemleri yalnızca imei kaydı bozulan cihazlara orijinal imei yükleme amaçlıdır.

2- Yapılan işlemler tamamen yapan kişinin sorumluluğundadır.

Evet,şimdi başlayabiliriz;

1 - Öncelikle fastboot moda alıyoruz cihazı
1-Tek Tıkla Bootloader kilidi aç :

2 - Twrp yüklüyoruz

Twrp kodu :
fastboot devices
fastboot flash boot recovery.img

3 - Twrp ekranından magisk yüklüyoruz

4 - Cmd ekranından reset efs yapyoruz
Reset Efs :

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf4

5 - Cmd ekranından diag port açıyoruz
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

6 - Repair yapıp Qcn yüklüyoruz

7-Hex Editör Qcn Editör :

8-Qpst Programı :

9-Adb Ve Fastboot Programı :

10-Write Dual İmei Repair Tool :

Bu Konu muaz75 Ustam ile beraber hazırladık kendisine teşekkürler

Bu Konu Bana Aittir Buradan Alıntı Yapacakların Kaynak Belirtilmesi Gerekiyor
Aydar Aydar - #2
:tsk:
EliteMan EliteMan - #3

:rica:
P Poyraz0712 - #4
Sırasıyla yazarmısınız işlemleri kısa ve öz
P Poyraz0712 - #5
Write Dual İmei Repair Tool hangi aşamada kullanılcak
Aslankim Aslankim - #6
Write Dual İmei Repair Tool hangi aşamada kullanılcak
kısa ve öz yazmak isteriz ama bazı arkadaşlar konuyu
daha deteylı istediği için detaylı yazmak zorundayız
write tool imei repair yaparken kullanacaksınız
P Poyraz0712 - #7
kısa ve öz yazmak isteriz ama bazı arkadaşlar konuyu
daha deteylı istediği için detaylı yazmak zorundayız
write tool imei repair yaparken kullanacaksınız
Ben redmi note6pro-7 -8-10 mi9tpro k20 hepsine boxsuz yaptım sıralamayı biliyorum qcn editliyip önce qfil ile atıp sonra qpst ile atıyodum şimdi write toolu hangi aşamada kullancaz diye sordum
keseratar keseratar - #8
Anlatım için teşekkür ederim.

Bu unlock dosyası ile aynı işlemciye sahip redmi note 8'in bootlader'ı unlock edilebilir mi?
Aslankim Aslankim - #9
Anlatım için teşekkür ederim.

Bu unlock dosyası ile aynı işlemciye sahip redmi note 8'in bootlader'ı unlock edilebilir mi?
hayır ustam işlemciler farklı
dediğiniz gibi olsa tüm xiaomi ler için olurdu
sadece mi a3 için
T trexsis - #10
Arkadaşlar birçok arkadaş buradaki sıralamayı bulamıyor yada cihazda wifi açılmama gibi sorunlar oluşuyor.O nedenle buraya katkı yapan arkadaşa ek olarak Daha kolay bir yöntemi açıklamak istedim...

1. Cihazı unlock yapıp twrp ve magiski yüklediğinizi varsayarak ilk önce qpst ile cihazın qcn yedeğini alın
2. almış olduğunuz Qcn yedegini jjaQcnBuilder programı ile eski tip cihazları seçerek çift imei olarak düzenleyin ikinci imei cihazın kendi ikinci imei si olsun.1.imei bölümüne düzeltmek istediğiniz imei atmanız gerekiyor yani..
3. Efs kodlarıyla parttionları silin..
4. jjaQcnBuilder ile oluşturduğunuz yeni QCN yi önce QFIL Sonrada QPST ile restore yapın..
5.Bu adımdan sonra birde bakacaksınızki Hat çalışıyor fakat Wifi açılmıyor korkmayın Mi A3 fastboot rom unu indirin ve cihaza tekrar yazın.
SONRASINDA CİHAZ SORUNSUZ ÇALIŞACAKTIR.1.İMEİ GÖZÜKECEK 2.İMEİ BOŞ KALACAKTIR.SAATLERCE DENEMEDEN SONRA bulunmuştur.SAYGILAR...
Aydar Aydar - #11
Arkadaşlar birçok arkadaş buradaki sıralamayı bulamıyor yada cihazda wifi açılmama gibi sorunlar oluşuyor.O nedenle buraya katkı yapan arkadaşa ek olarak Daha kolay bir yöntemi açıklamak istedim...

1. Cihazı unlock yapıp twrp ve magiski yüklediğinizi varsayarak ilk önce qpst ile cihazın qcn yedeğini alın
2. almış olduğunuz Qcn yedegini jjaQcnBuilder programı ile eski tip cihazları seçerek çift imei olarak düzenleyin ikinci imei cihazın kendi ikinci imei si olsun.1.imei bölümüne düzeltmek istediğiniz imei atmanız gerekiyor yani..
4. jjaQcnBuilder ile oluşturduğunuz yeni QCN yi önce QFIL Sonrada QPST ile restore yapın..
5.Bu adımdan sonra birde bakacaksınızki Hat çalışıyor fakat Wifi açılmıyor korkmayın Mi A3 fastboot rom unu indirin ve cihaza tekrar yazın.
SONRASINDA CİHAZ SORUNSUZ ÇALIŞACAKTIR.1.İMEİ GÖZÜKECEK 2.İMEİ BOŞ KALACAKTIR.SAATLERCE DENEMEDEN SONRA bulunmuştur.SAYGILAR...
:tsk:
alper1990 alper1990 - #12
sensör çalışmıyor
A ahmebysoy - #13
versiyon andriod 10 ise bu işlemi yapmayın fastboot ta kalıyor açılmıyor
cihaz
şemsiye olmasıın
metehan63 metehan63 - #14
mi a3 imei repair için twrp yüklendi telefon açılmıyor fastboot moddan çıkmıyor room yüklendi yine aynı yardımcı olurmusunuz lütfen acil
Aydar Aydar - #15
mi a3 imei repair için twrp yüklendi telefon açılmıyor fastboot moddan çıkmıyor room yüklendi yine aynı yardımcı olurmusunuz lütfen acil
Yazılım yükleyiniz açılsın.
Fakat IMEI Repair için Twrp neden yüklediniz?
I ixvayzed - #16

Hocam sizin anlatınızı görmeden yukarıdan yapmaya çalıştım fakat efs leri erken girdim.Şuan elimde yedek qcn dosyası yok.İnternetten bi tane bulup imei değiştirim restore yaptım fakat imei kısmı gözüküyor cihazda yardımcı olabilir misin?
H hevsel07 - #17
işlemlerden sonra wifi sorunu var
Thanatoos Thanatoos - #18
Arkadaşlar merhabalar. Cihazıma IMEI attirmistim fakat atan kişi tam yapamadığı için 100 TL vermeme rağmen sim otomatikteyken hiç kullanmasam bile yaklaşık 6 saatte %30dan fazla şarj tüketiyor internette araştırdım IMEI hatasından kaynaklı olduğunu öğrendim attirdığım adama soruyorum lakin ilgilenmiyor internette 25tlye uzaktan IMEI işlerini halleden birini buldum fakat cihazın olayı farklı dedi ve 150tl fiyat biçti. Öğrenci olduğum için para konusunda sıkıntı yaşıyorum bu konuyu gördüm fakat olaya çok uzagim bu şekilde yapanlar sıkıntı yaşadı mı beni bilgilendirip yardımcı olabilecek biri varsa inanın çok mutlu olurum.
O oscarrr_18 - #19
versiyon andriod 10 ise bu işlemi yapmayın fastboot ta kalıyor açılmıyor
cihaz
şemsiye olmasıın
çözümü varmı reis fastbootta kaldı
O oscarrr_18 - #20

s.a reis orj qcn yedeği varmı elinde
GooGleAmcA0 GooGleAmcA0 - #21
s.a reis orj qcn yedeği varmı elinde
a.s ben kullandım sorunsuz ustam tavsiye ederim
Thanatoos Thanatoos - #22
Arkadaşlar a10 da problem yaşayanlar olmuş 9 da attığımızda problem olmuyor mu? yoksa yine risk var mı
R redshine - #23
selam size önemli bir konuda danışabilr myim???
Azure Azure - #24
twrpde bootloop oluyor
çözüm nedir
Aydar Aydar - #25
twrpde bootloop oluyor
çözüm nedir
Bu ikisini deneyiniz.
  • fastboot set_active a
  • fastboot set_active b
Boran Mavi Boran Mavi - #26
Verilen kodlar ile bir türlü partisyonları silemedim, cihaz twrp deyken deniyorum silmiyor bir türlü neden olabilir arkadaşlar.
Azure Azure - #27
ÇÖZÜM : 9.0 Yazılım Atıldı Eftdeden Tekrardan Twrp Alınıp Root Alındı Efs Silmeden Umtgsmden Repair Yaptım Sadece Sım1e
A aslan8989 - #28
Anlatım çok özet. Bu işten anlamayan birisi bu rehbere bakarak imei atamaz. Daha tedayı yazabilir misiniz?
B barzul - #29
a.s ben kullandım sorunsuz ustam tavsiye ederim
şu dosyayı ne ile flashlıyoruz birde onu belirt seler çok iyi olcak gerçi ben dosya içeriğini tek tek fastboot komutları ıle yazdırdım ama sonuç aynı
sim 1 gozukuyor null den kurtarabilsem bile şebeke de gidip geliyor :S

yani kısacası sağlam EFS yedeği olsa iyi olur TWRP fastboot fark etmez :D
A aliaksy - #30
Daha açıklayıcı bir anlatımla veya videolu anlatımla foruma eklenebilirdi.
gen_com gen_com - #31
qcn okutamadım dolayısıyla efs silmedim geri yazamam diye. qmsl ile backup almış qmsl hangi program
E etikank00 - #32
Anlatım çok özet. Bu işten anlamayan birisi bu rehbere bakarak imei atamaz. Daha tedayı yazabilir misiniz?

evet hocam ben yedek almadan su adimlari yapmisim suan nasil duzeltirim bilmiyorum shrk recovery kurdum ve cdroid rom ama imei atamadim detayli anlatim linki bilen atabilir mi acaba
Casvera Casvera - #33
o cihazda qcn yok :zuhaha::zuhaha:
twrp den reset efs yaptıktan sonra
umt gsm den direk yazacan​
E etikank00 - #34
o cihazda qcn yok :zuhaha::zuhaha:
twrp den reset efs yaptıktan sonra
umt gsm den direk yazacan​
hocam umt gsm bir program mi yoksa dongle falan mi
ByDark ByDark - #35
hocam umt gsm bir program mi yoksa dongle falan mi
ücretli bir dongle hocam dilerseniz uzaktan bağlantı ile yardımcı olabilirim
E etikank00 - #36
ücretli bir dongle hocam dilerseniz uzaktan bağlantı ile yardımcı olabilirim
hocam dongle bende yok nasil olacak ki o donglesiz yapilmiyor mu bu hicbiryerde duzgun bilgi bulamadim
H halil6363 - #37
slm twrp idirilmiyor
Paradox Paradox - #38
slm twrp idirilmiyor

Az önce kontrol ettim.
İndirme işlemi başarılı bir şekilde tamamlandı.
M mehmet6845 - #39
Tüm dosya linkleri kırık
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-mi-a3-imei-repair-box-ve-dongle-olmadan-ilk-bizde-mobil-kulupe-ozel-anlatim.9528/