Xiaomi Redmi Note 8 IMEI Repair Without Box & Dongle (Box ve Dongle Olmadan)

Xiaomi Redmi Note 8 IMEI Repair Without Box & Dongle (Box ve Dongle Olmadan)

meterden meterden - #1
Merhaba Arkadaşlar Redmi Note 8 için box yada dongle olmadan imei repair işlemlerini anlatacağım.Burada önemli birkaç uyarı yapmam gerekir;
1- İmei repair işlemleri yalnızca imei kaydı bozulan cihazlara orijinal imei yükleme amaçlıdır.
2- Yapılan işlemler tamamen yapan kişinin sorumluluğundadır.
Evet,şimdi başlayabiliriz;
Öncelikle cihazınızın bootloader kiliti açık ve twrp yüklü olmalıdır,sonrasında bilgisayarınızda qualcomm,adb driverları yüklü olmalıdır.
Ayrıyeten telefonda usb hata ayıklama modunu açmanız gerekir.

Gerekli Programlar ;

1-Qpst programı :

2-Minimal Adb and Fastboot programı :

3-Redmi Note 8 Efs Reset Tool :

4-Redmi Note 8 Eng Qcn File :

5-Hex Editör Programı :

6-İmei Converter :

Programları indirip hazırladıktan sonra işlemlere geçebiliriz.Herhangi bir hata almak istemiyorsanız,işlemleri birebir takip ediniz lütfen.
1-Telefonunuzu kapatın daha sonra telefonun ses açma ve güç düğmesine birlikte basarak twrp moduna alınız.
2-Telefonunuzu usb kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve ardından Efs Reset Tool dosyasındaki RESET EFS auto.bat çalıştırın.(Yönetici olarak değil,normal çalıştırın)
3-Telefonunuzu yeniden başlatın,telefon açıldığında *#06# ile imei kontrol edin her iki imei de silinmiş olmalıdır.
4-Eng qcn dosyasını hex editörle açıp 083a55 hex değerini aratın.Sadece bir değer bulacak ve burayı değiştirmeniz gerekecek.İmei converter ile değiştirmek istediğiniz imei numarasını hex formatına çevirerek hex editörde bulduğunuz yere 08 satırından başlayarak yazın ve dosyayı kaydedin.
5-Minimal Adb and Fastboot programını yönetici olarak açarak şu kodları girin;
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
telefonunuzdan izin istemi olursa kabul edin.Aygıt yöneticisini kontrol ederek com portta diag bağlantısı kurulduğunu teyit edin.901D bağlantısı kurulmuşsa minimal adb programını kapatabilirsiniz.
6-Qpst programını yönetici olarak açın en üste start client sekmesi altında bulunan software download programını tıklayın.Program açılınca yandaki restore bölümüne gelip browseyi tıklayın. Yandaki dosya seç bölümü değiştirerek bir alttaki qpst nv memory files qcn olanı seçiniz.Şimdi düzenlemiş olduğunuz qcn dosyası görülecek onu seçip alttaki start butonuna tıklayınız.Yükleme yapılana kadar bekleyin,yükleme bittikten sonra telefonunuzun kapanıp açılması lazım,eğer kendi kapanıp açılmadıyla exit diyerek programı kapatın,daha sonra telefonunuzu yeniden başlatın.Telefonunuzun imei 1 bölümü 0,imei 2 bölümü ise yüklediğiniz imei numarası olması lazım.
Bu işlemler denenmiş ve iki telefona sorunsuz yükleme yapılmıştır.Bu anlatım sadece Mobil Külüp sitesine özeldir.Başka hiçbir sitede yoktur,orjinal benim anlatımımdır.Güle güle kullanınız.
K kadir95 - #2
ellerine sağlık başkan
cittlenbik cittlenbik - #3
Kardeşim teşekkür ederim sayende imei numaramı kurtardım 2 gündür uğraşıyordum bakmadığım forum kalmamıştı en son senin yazını gördüm senin yönteminle telefonu kurtardık :)
Aydar Aydar - #4
:tsk:
enderinhalim enderinhalim - #5
Elinize sağlık yakın zamanda deneyeceğim
O oscarrr_18 - #6
efs reset tool indiremiyorum link yenilermisin
meterden meterden - #7
efs reset tool indiremiyorum link yenilermisin
Başka forumlarda bu paylaşımımı izinsiz ve kaynak göstermeden yayınladıkları (çaldıkları) için dosyalara sınırlama koydum.Paylaşımın altına bir "Alıntıdır" yazmaktan mahrum çalıntıya alışmış bu kişilere karşı bir önlem kusura bakmayınız.Linkler yeniden düzenlenecek.
meterden meterden - #8
berkay toktamışlı berkay toktamışlı - #9
verilen linkler calısmıyor
meterden meterden - #10
verilen linkler calısmıyor
Arkadaşım ilk mesajdaki düzenleme kapalı olduğu için linkleri düzeltemedim,bir üstte yer alan videolu anlatımda linkler mevcuttur,kullanabilirsiniz
cloude33 cloude33 - #11
Paylaşım için teşekkürler. Sayenizde İmei 7 yıl muhabbetinden dolayı(BTK) kapanan cihazımı tekrar aktif ettim. Teşekkürler
Aslankim Aslankim - #12

arkadaş türkçe yazarsan anlarız ne diyor anlayamadık
yemyesil98 yemyesil98 - #13
hocam selamlar
ben birebir hepsini yaptım İMEİ repair oldu ancak şebeke sorunu yaşadım ne yapmam gerekiyor..
teşekkürler...
meterden meterden - #14
hocam selamlar
ben birebir hepsini yaptım İMEİ repair oldu ancak şebeke sorunu yaşadım ne yapmam gerekiyor..
teşekkürler...
*#06# yapınca yüklediğin imei görünüyor mu? Nasıl bir problem var,şebeke hiç mi çekmiyor.Anlatılan işlemleri bire bir yapman lazım çünkü şimdiye kadar böyle bir şikayet gelmedi
telpa telpa - #15
merhaba aranıza yeni katıldım paylaşım için teşekkür ederim video daki linkleri indiriyorum rar. dan çıkartırken hata veriyor ve verdiğiniz diğer linkler çalışmıyor tekrar paylaşırmısınız teşekkür ederim saygılarımla.
meterden meterden - #16
merhaba aranıza yeni katıldım paylaşım için teşekkür ederim video daki linkleri indiriyorum rar. dan çıkartırken hata veriyor ve verdiğiniz diğer linkler çalışmıyor tekrar paylaşırmısınız teşekkür ederim saygılarımla.
Son sürüm winrar yada 7zip ile antivirüs programını kapatıp deneyin
EliteMan EliteMan - #17
Ama Linkler Ölü​
cloude33 cloude33 - #18
Ama Linkler Ölü​
( Buradaki linkler aktif ve Çalışır durumda)
Aydar Aydar - #19
Rica ediyoruz, İndirme bağlantıları düzeltir misiniz?
meterden meterden - #20
Rica ediyoruz, İndirme bağlantıları düzeltir misiniz?
Mesajdaki düzenle seçeneği çıkmıyor o yüzden düzenleyemiyorum daha öncede söylemiştim
Aydar Aydar - #21
Mesajdaki düzenle seçeneği çıkmıyor o yüzden düzenleyemiyorum daha öncede söylemiştim
Siz gereken bağlantıları/linkleri paylaşırsınız konunuz düzenlenecektir.
yemyesil98 yemyesil98 - #22
*#06# yapınca yüklediğin imei görünüyor mu? Nasıl bir problem var,şebeke hiç mi çekmiyor.Anlatılan işlemleri bire bir yapman lazım çünkü şimdiye kadar böyle bir şikayet gelmedi
hocam başka bir imei yükledim sorun çözüldü...
çok teşekkür ederim...
meterden meterden - #23
Gerekli Programlar ;

1-Qpst programı :

5-Hex Editör Programı :

6-İmei Converter :
Paradox Paradox - #24
Gerekli Programlar ;

1-Qpst programı :

5-Hex Editör Programı :

6-İmei Converter :

Gerekli düzenleme yapılmıştır.
Teşekkürler.
mrtzl mrtzl - #25
her iki imeiyi de girmenin bir yolu yokmu?
meterden meterden - #26
her iki imeiyi de girmenin bir yolu yokmu?
Şu an için tek yöntem bu,sadece sim2 repair oluyor.
Aydar Aydar - #27
Gerekli Programlar ;

1-Qpst programı :

5-Hex Editör Programı :

6-İmei Converter :
S salim21 - #28
mrb redmi note 8 custom rom gelirse süper olur =D
Aydar Aydar - #29
Daha neler?
:zuhaha:
Paradox Paradox - #30

Bir kaç gün önce bir yakınıma bu cihazdan bir adet satın aldım.
Bu cihazın yazılımının hiç bir şeye ihtiyacı yok.
Belki keyfi bazı değişiklikler yapılabilir ama bunlar illa ki yapılması gereken değişikliler olmayacaktır.
S Seheryildiz - #31
çözüm üreten arkadaştan Allah razı olsun.yöntemi henüz denemedim bir sorum var elimde bir kaç tane takoz Çalışmayan tuşlu telefon var btk imei sorgu sayfasında 7 yıldır kullanılmadığı için kapatıldı gibi şeyler yazıyor bu imeileri kurtarmam mümkün mü?
meterden meterden - #32
çözüm üreten arkadaştan Allah razı olsun.yöntemi henüz denemedim bir sorum var elimde bir kaç tane takoz Çalışmayan tuşlu telefon var btk imei sorgu sayfasında 7 yıldır kullanılmadığı için kapatıldı gibi şeyler yazıyor bu imeileri kurtarmam mümkün mü?
E-Devlet uygulaması imei sorgulama sayfasında imei sizin adınıza kayıtlı görünüyorsa tekrar kullanabilirsiniz.
S sempatiko - #33
Telefon rotlumu olmak zorunda ?
hex editörde bulduğunuz yere 08 satırından başlayarak yazın burada belirttiğiniz 08 den başlayarak derken 08 yazısını silip onun yerinden imei yazmamız mı gerekiyor?
Birde bu işlemlerden sonra telefonu kendi menüsünden fabrika ayarlarına alınca imei siliniyor mu?
H halil6363 - #34
ALLAH razı olsun ustam
S Seheryildiz - #35
windows 7 de port görmüyorsa qpst 2.7.399 versiyonu yükleyin
R radresss - #36
ustam note 8 başarılı bir şekilde halloldu. teşekkür ederim emeğinize sağlık
ayrıca aynı işlemi note 7 ve note 6 pro ya uygulayabilirmiyiz
sonkur21 sonkur21 - #37
selamun aleyküm dediklerinizi harfiyen yaptım işlem sonrası wifi zil/müzik sesleri gitti birde arama yapmamaya başladı çözümü varmı
Aslankim Aslankim - #38
selamun aleyküm dediklerinizi harfiyen yaptım işlem sonrası wifi zil/müzik sesleri gitti birde arama yapmamaya başladı çözümü varmı
global rom yani yazılım yükleyin mi flash tool den düzelir inşaallah
sonkur21 sonkur21 - #39
global rom yani yazılım yükleyin mi flash tool den düzelir inşaallah
cihazın kendi güncelleyicisinden manuel olarak indirip kurdum çözüldü elinize emeğinize sağlık
Aslankim Aslankim - #40
cihazın kendi güncelleyicisinden manuel olarak indirip kurdum çözüldü elinize emeğinize sağlık
:rica:
yardımcı olmak görevimiz
sonkur21 sonkur21 - #41
yardımcı olmak görevimiz
Allah razı olsun
M mrt_21 - #42
yaptığınız paylaşım için teşekkürler.. Resimli anlatım var mı ya da videolu anlatım bazı noktalara takıldım da
Aydar Aydar - #43
yaptığınız paylaşım için teşekkürler.. Resimli anlatım var mı ya da videolu anlatım bazı noktalara takıldım da
Yorumlarda videolu anlatım mevcut.
M mert_33 - #44
emeğine sağlık ustam teşekkürler
M mrt_21 - #45
Yorumlarda videolu anlatım mevcut.
yorumdaki video detaylı anlatmamış daha detaylı anlatan bir video varsa paylaşırsanız sevinirim..Şimdiden ilginiz için teşekkürler
cessitr cessitr - #46
Hocam bir arkadaşımız sormuş ama cevap gelmemiş telefonu sıfırlarsak imeinin silinmesi gibi bir durum yaşanır mı acaba? Ve islem bittikten sonra root twrp falan kaldirabilir miyiz, otomatik güncelleme alır mı?
G gurkansa - #47
bu işlemleri xiaomi redmi note 8 de yapıp sorunsuz sekilde imei repair işlemi yapıp cihazını sorunsuz kullanan varmı arkadaşlar acaba ?
J jovenleon - #48
adb devices
adb shell
su
telefonunuzdan izin istemi olursa kabul edin

bu kısımda adb devices ve adb shell yazdıktan sonra su kodunu bulmuyor orada tıkandım yardım eder misiniz?
Aslankim Aslankim - #49
adb devices
adb shell
su
telefonunuzdan izin istemi olursa kabul edin

bu kısımda adb devices ve adb shell yazdıktan sonra su kodunu bulmuyor orada tıkandım yardım eder misiniz?
magisk yüklemeniz gerekir
P Poseidon45 - #50
Arkadaşlar imei repair yaptıktan sonra telefon açılmıyor ve trwp ye atıyor, bir arkadaş data dormat yapın dedi düzelir. Trwp den data format yaptık bu sefer telefon çöktü, unbrick yapmak için mi flash tool ile stock romu kurduk yine aynı şekil cihaz açılmıyor. Şuan cihaz hiçbir şekilde boot etmiyor, sadece fastboot ve trwye girebiliyorum. Yardım lütfen!
Aydar Aydar - #51
Arkadaşlar imei repair yaptıktan sonra telefon açılmıyor ve trwp ye atıyor, bir arkadaş data dormat yapın dedi düzelir. Trwp den data format yaptık bu sefer telefon çöktü, unbrick yapmak için mi flash tool ile stock romu kurduk yine aynı şekil cihaz açılmıyor. Şuan cihaz hiçbir şekilde boot etmiyor, sadece fastboot ve trwye girebiliyorum. Yardım lütfen!
Xiaomi bootloader unlock açık mı?
Cihaz fastboot mode alabilir yorsunuz değil mi?
P Poseidon45 - #52
Xiaomi bootloader unlock açık mı?
Cihaz fastboot mode alabilir yorsunuz değil mi?
Bootloader açıktı hocam, problemi çözdüm. Aynı duruma düşen arkadaşlar olursa diye yazayım.
Mi flash ile stock romu kurmadan sağ altta ''clean all and lock'' işaretliyoruz. Rom kuruluyor ve bootloader kilidi kapanıyor. Kilidi tekrar açıp (süre beklemeden)trwp ve root kuruyoruz. Gerisi konuda anlatıldığı gibi yaptım imei geldi. Şuan telefonu sorunsuz kullanıyorum. Konuyu açan arkadaşa ve size teşekkür ederim.
Aydar Aydar - #53
Bootloader açıktı hocam, problemi çözdüm. Aynı duruma düşen arkadaşlar olursa diye yazayım.
Mi flash ile stock romu kurmadan sağ altta ''clean all and lock'' işaretliyoruz. Rom kuruluyor ve bootloader kilidi kapanıyor. Kilidi tekrar açıp (süre beklemeden)trwp ve root kuruyoruz. Gerisi konuda anlatıldığı gibi yaptım imei geldi. Şuan telefonu sorunsuz kullanıyorum. Konuyu açan arkadaşa ve size teşekkür ederim.
Geçmiş olsun.
Aslankim Aslankim - #54
hem kilidi kapatıp sonradan nasıl süre beklemeden açıyorsun ??:unsure:
P Poseidon45 - #55
hem kilidi kapatıp sonradan nasıl süre beklemeden açıyorsun ??:unsure:
İlk başta nasıl unlock yapılıyorsa aynı şekile unlock ettim. ilk denemede flash unlock hata verdi, ikinci denemede oldu. Yabancı bir forumdan öğrendim süre beklemeden unlock yapmayı. Tabi sim ve ayni mi hesabı olması gerekiyor.
Aslankim Aslankim - #56
İlk başta nasıl unlock yapılıyorsa aynı şekile unlock ettim. ilk denemede flash unlock hata verdi, ikinci denemede oldu. Yabancı bir forumdan öğrendim süre beklemeden unlock yapmayı. Tabi sim ve ayni mi hesabı olması gerekiyor.
hemen oldu ha şaşırdım hem kilidi kapa hemde arkasından hemen açtın
bende vardı bi not8 pro 4 5 gün denedim kaç sefer süresi dolmadan açmadı
seninkisi hemen açıldı he ona şaştım normalde süre verir ama hayret :unsure:
belkide ülkeye göre ayrı davranıyorlar türkiye de böyle bişey mümkündeğil
P Poseidon45 - #57
hemen oldu ha şaşırdım hem kilidi kapa hemde arkasından hemen açtın
bende vardı bi not8 pro 4 5 gün denedim kaç sefer süresi dolmadan açmadı
seninkisi hemen açıldı he ona şaştım normalde süre verir ama hayret :unsure:
belkide ülkeye göre ayrı davranıyorlar türkiye de böyle bişey mümkündeğil
Valla açıldı hocam , yabancı forumlarda da beklenmden açılacağını yazıyor. Türkiyede mümkün izmirdeyim çünkü :yaz:
Aslankim Aslankim - #58
Valla açıldı hocam , yabancı forumlarda da beklenmden açılacağını yazıyor. Türkiyede mümkün izmirdeyim çünkü :yaz:
forumda isminin altındaki bayrak başka ülkeye ait dikkat edersen
ben denedim olmadı hemde kaç kere ? :unsure:
Paradox Paradox - #59
forumda isminin altındaki bayrak başka ülkeye ait dikkat edersen
ben denedim olmadı hemde kaç kere ? :unsure:

Benimde Xioami markalı bir cihazım var.
Bende de aynı durum oldu.
Yazılım yüklerken yanlışlıkla kilidi kapatmıştım.
Sonra programla hemen beklemeden kilidi açmıştım.
Yanılmıyorsam bir de bir yazılım yükleme aracı vardı sanırım.
Çin dilinde idi, kilitli olan cihazlara da kilitli değilmiş gibi yazılım atabiliyordu.
Yazılım arşivime erişim sağladığımda, nasipse o yazılımı bir kontrol edeyim.
Aslankim Aslankim - #60
Benimde Xioami markalı bir cihazım var.
Bende de aynı durum oldu.
Yazılım yüklerken yanlışlıkla kilidi kapatmıştım.
Sonra programla hemen beklemeden kilidi açmıştım.
Yanılmıyorsam bir de bir yazılım yükleme aracı vardı sanırım.
Çin dilinde idi, kilitli olan cihazlara da kilitli değilmiş gibi yazılım atabiliyordu.
Yazılım arşivime erişim sağladığımda, nasipse o yazılımı bir kontrol edeyim.
iyi olur adminim kilit yokmuş gibi yazılım atarsa
xiaomi şoka uğrar kimse kilit ile uğraşmaz öyle bişey olursa
ve günlerce beklemeyiz kilit açılacak diye zaten saçmalık eziyetten başka bişey değil
bekliyorum sizden o programı
Paradox Paradox - #61
iyi olur adminim kilit yokmuş gibi yazılım atarsa
xiaomi şoka uğrar kimse kilit ile uğraşmaz öyle bişey olursa
ve günlerce beklemeyiz kilit açılacak diye zaten saçmalık eziyetten başka bişey değil
bekliyorum sizden o programı

Evin yolunu bulabilirsem, nasipse bu konu ile alakadar olacağım.
Aslankim Aslankim - #62
Evin yolunu bulabilirsem, nasipse o konu ile alakadar olacağım.
inşaallah beliyoruz ilkler bizim siteden çıkar
bide not 8 india modeli bootloader kapalıyken not8 pro gibi yapanlar var
yazılımı değiştirip numara yazıp sonra global rom yüklüyorlar konu hakkında bilginiz varmı yapılıyor ama nasıl
Paradox Paradox - #63
yazılımı değiştirip numara yazıp sonra global rom yüklüyorlar konu hakkında bilginiz varmı yapılıyor ama nasıl

Takip ettiğim bir var.
Orada neler yapıyorlar neler.
Bir bakmak lazım.
Aydar Aydar - #64
Henüz xiaomi için öyle hemen kilit açılacak diye bir şey yok.!
Üyemiz şöyle açmış olabilir, daha önce cihazı unlock için işleme almış ve yazılım atarken "clean all and lock" seçerek yüklemiş.
Bu sefer bootloader kiliti kapatmış, tekrar aynı mi hesabı ile cihaza kurulum yapmış ve tekrar cihazı unlock yapmış, öyle çözmüş.
Bende şimdiye kadar 5-10 defa öyle yaptım, evet bootloader açıyor.
İyi forumlar.
M mrt_21 - #65
bu aşağıdaki 4. kısmı tam olrak anlatak biri var mı İMEİ nereye ne şekilde yazıyoruz 08 den başlayarak denmiş ama bşr türlü anlayamadım o kısmı görsel olarak anlatabiirmisiniz resim falan..

4-Eng qcn dosyasını hex editörle açıp 083a55 hex değerini aratın.Sadece bir değer bulacak ve burayı değiştirmeniz gerekecek.İmei converter ile değiştirmek istediğiniz imei numarasını hex formatına çevirerek hex editörde bulduğunuz yere 08 satırından başlayarak yazın ve dosyayı kaydedin.
Aydar Aydar - #66
bu aşağıdaki 4. kısmı tam olrak anlatak biri var mı İMEİ nereye ne şekilde yazıyoruz 08 den başlayarak denmiş ama bşr türlü anlayamadım o kısmı görsel olarak anlatabiirmisiniz resim falan..

AnyDesk paylaşır mısınız?
Hazır müsaitim size yardımcı olabilirim.
M mert_33 - #67
ustam işlemleri yaptım enson qcn yüklemim reboot tan sanra TWRP mode gririyor reboot diyorum tekrar twrp griryor açılmıyor kullandığın orjinal rom link atabilir misin telefon elimde kaldı
EliteMan EliteMan - #68
EliteMan EliteMan - #69

Yazılımı İndirdikten Sonra Sd Karta Veya Hafıza Kartına Atın
Twrpden Yükleyin Telefon Açılıcaktır Açılınca
Magisk Apkyi Kurunuz

Önemli-Magiske Girince Ek Kuruluma Evet Demeyin​
Aslankim Aslankim - #70
ustam işlemleri yaptım enson qcn yüklemim reboot tan sanra TWRP mode gririyor reboot diyorum tekrar twrp griryor açılmıyor kullandığın orjinal rom link atabilir misin telefon elimde kaldı
twrp den vipe +format data+yes yazıp ok diyoruz reboot + recovery cihaz tekrar açılıyor partitionları siliyoruz
twrp den advanced +ınstall root sonra kurulum+ wifi bağlanıp magisk manager indir kur
sonra diag aç numarayaz ok
Aslankim Aslankim - #71
oldumu usta bi sonuç??
O object1500 - #72
Hocam çok sağolasın anlatımların ve verdiğin dosyalar için. Gün sayıyorum valla unlock etmek için. Deneyecem inşallah, ayrıca unlock kolayda twrp kalıcı olarak yapabilmek sıkıntı galiba magisk yükleme kısmında çok sorun yaşayan var umarım bunuda aşarımda imei atarım.
Aslankim Aslankim - #73
Hocam çok sağolasın anlatımların ve verdiğin dosyalar için. Gün sayıyorum valla unlock etmek için. Deneyecem inşallah, ayrıca unlock kolayda twrp kalıcı olarak yapabilmek sıkıntı galiba magisk yükleme kısmında çok sorun yaşayan var umarım bunuda aşarımda imei atarım.
komutlara uyarsanız sıkıntı olmaz
Aydar Aydar - #74
Forumuzda bu akşam paylaşılacaktır.
bektas1 bektas1 - #75
Merhaba yapılan bu imei işlermeleri. twrp veya bootloader işleminden sonra telefonda herhangi bir kasma, donma veya güvenlik sorunu yaşanıyor mu ?
EliteMan EliteMan - #76
Hayır Mesela Nasıl Bir Sorun​
bektas1 bektas1 - #77
bootloader kilidi zararlı yazılımlar için güvenlik duvarı gördüğüne dair birkaç yazı okudum da o yüzden soruyorum. Yani telefonun performansına bir etkisi oluyor mu imei yazma işleminin ?
EliteMan EliteMan - #78
Hayır Hayır Kesinlikle Olmuyor​
bektas1 bektas1 - #79
Hayır Hayır Kesinlikle Olmuyor​
teşekkürler
EliteMan EliteMan - #80
bektas1 bektas1 - #81
Bir bekleme süresinden bahsediliyor forumda hangi işlemden sonra imei işlemini yapmak için bekliyoruz ve kaç gün bilginiz var mı ?
cessitr cessitr - #82
Hocam bana acilen win 7 32 bit için qpst sürümü söylemeniz lazım sizin verdiklerinizde port gormuyor
cessitr cessitr - #83
Win 7 32 bit birçok versiyonunu denedim ama görmüyor evde başka pc vardı win8 onda da adb cihazı görmüyordu ama biraz cebellesince hallettim ve evdeki hurda telefonlardan birinin imeisini attım imeiyi sorgulayinca kullanıcı adına kayıtlı gibi bir şey diyor yani yurtdışından getirirken pasaporta islenmis kayitli imei diyor bir sorun olmaz değil mi ve konu için tekrar teşekkürler hocam
Aslankim Aslankim - #84
bootloader kilidi zararlı yazılımlar için güvenlik duvarı gördüğüne dair birkaç yazı okudum da o yüzden soruyorum. Yani telefonun performansına bir etkisi oluyor mu imei yazma işleminin ?
bootloader kilidi cihaza müdahale edilmesin diye konulmuş
root yapamazsın yazılım atamazsın imei değiştiremezsin
ama cihazda bi sıkıntı çıkar ise nasıl mudahale edeceksin??
zararlı yazılım diye bişey yok sonuçta attığın yazılımları da xiaomi yapıyor
cihazda bi sıkıntı olunca yazılım ile müdahale edilip onarılıyor unutmayın??
Aslankim Aslankim - #85
Win 7 32 bit birçok versiyonunu denedim ama görmüyor evde başka pc vardı win8 onda da adb cihazı görmüyordu ama biraz cebellesince hallettim ve evdeki hurda telefonlardan birinin imeisini attım imeiyi sorgulayinca kullanıcı adına kayıtlı gibi bir şey diyor yani yurtdışından getirirken pasaporta islenmis kayitli imei diyor bir sorun olmaz değil mi ve konu için tekrar teşekkürler hocam
cessitr cessitr - #86
Hocam zaten anlatımda kullanılan sürüm bu ilk bunu denedim port hicbir şekilde görmüyor aygit yoneticisi gormesine ragmen win8 ile hallettim ve efs reset toolda calismadi ben de twrpden sıfırladım efsyi konsoldan
M mert_33 - #87
twrp den vipe +format data+yes yazıp ok diyoruz reboot + recovery cihaz tekrar açılıyor partitionları siliyoruz
twrp den advanced +ınstall root sonra kurulum+ wifi bağlanıp magisk manager indir kur
sonra diag aç numarayaz ok
teşekkür ederim ustam cihaz açıldı hallettim yalnız şebeke sorunu var arayanlar bazen ulaşamıyor şebeke çok zayıfladı telefon açık şebeke olmasına rağmen bide interneti zayıf
cessitr cessitr - #88
Hocalarım ben imei atma işlemini bitirdim ama telefonun 3gsi açılmıyor 3gye alinca 2g açılıyor 4.5g de sorun yok ama ben genel olarak 3gde kullaniyorum bunun çözümü nedir acaba
cessitr cessitr - #89
H+ olması gerekirken e yazıyor 3g ye alinca ama 4.5g sorunsuz çalışıyor bir bilgisi olan var mı lütfen
Aslankim Aslankim - #90
H+ olması gerekirken e yazıyor 3g ye alinca ama 4.5g sorunsuz çalışıyor bir bilgisi olan var mı lütfen
bazen hat şebekesi ile alakalı ola biliyor cihaz ile alakalı olmaya bilir
çünkü bazı yerler de 4.5 g olması gerekirken 3g çekiyor bulunduğunuz yerin
çekim gücü ile alakalı olabilir
Aslankim Aslankim - #91
teşekkür ederim ustam cihaz açıldı hallettim yalnız şebeke sorunu var arayanlar bazen ulaşamıyor şebeke çok zayıfladı telefon açık şebeke olmasına rağmen bide interneti zayıf
reset atmayı dene belki düzelir
cessitr cessitr - #92
bazen hat şebekesi ile alakalı ola biliyor cihaz ile alakalı olmaya bilir
çünkü bazı yerler de 4.5 g olması gerekirken 3g çekiyor bulunduğunuz yerin
çekim gücü ile alakalı olabilir
İmei isleminden önce çeken yerlerde şuan çekmiyor ki merkezi bir konumdayım 4.5gnin çekmediği yere bile denk gelmedim diyebilirim
Aslankim Aslankim - #93
İmei isleminden önce çeken yerlerde şuan çekmiyor ki merkezi bir konumdayım 4.5gnin çekmediği yere bile denk gelmedim diyebilirim
reseleyin düzelebilir ?
cessitr cessitr - #94
reseleyin düzelebilir ?
Formatladım üstüne de xiaomi.eu romu kurdum yine de çekmiyor 4g ceken yerde 4gde kalıyor cekmezse 2gye düşüyor sadece wcdmayi seçince böyle bir uyarı veriyor.

Screenshot_2020-02-19-13-20-52-611_com.android.phone.jpg
Aslankim Aslankim - #95
miflash tool den globalrom yüklemen lazım
ayarları otomatik düzeli son olarak resetle olur inşaallah
cessitr cessitr - #96
miflash tool den globalrom yüklemen lazım
ayarları otomatik düzeli son olarak resetle olur inşaallah
İnternetteki yabancı ve yerli diğer forumları dolaştım ve aklıma imei repair oncesi yedegini aldigim kendi efs dosyami editleyip koymak geldi ama efs dosyasini editleyip qcn olarak nasıl kaydedecegimi bilmiyorum @meterden hocam bu konuda bir bilginiz varmıdır acaba yardım edebilir misiniz rica etsem
Aslankim Aslankim - #97
Qfil den backup qcn sonra Qpst den restore edin yükleyin
cessitr cessitr - #98
Qfil den backup qcn sonra Qpst den restore edin yükleyin
kendi qcn dosyamı editledim ama henüz uygulamadım aklıma bir şey takıldı sadece ikinci imei repair oluyorsa editlerken birinci imeiyi silip değerini sıfır mı yapmam gerekiyor acaba
meterden meterden - #99
İnternetteki yabancı ve yerli diğer forumları dolaştım ve aklıma imei repair oncesi yedegini aldigim kendi efs dosyami editleyip koymak geldi ama efs dosyasini editleyip qcn olarak nasıl kaydedecegimi bilmiyorum @meterden hocam bu konuda bir bilginiz varmıdır acaba yardım edebilir misiniz rica etsem
Efs ile qcn dosyalarının formatı ve içeriği farkli,qcn sadece network bölümünü kapsayan bir dosya.Orjinal qcn dosyası qfil ve qpst ile yüklenmiyor ben eng qcn ile orjinal qcn dosyalarını karsilastirmistim eng qcn dosyasında bazı yerler silinmiş yani imei 0 yazsam diyorsun ya eng qcn de o bölüm tümden silinmiş qpst programında qcn wiev diye bir program var oradan iki dosyaya bakıp inceleyebilirsin yada uzun yol eng firmware yükleyip oradan orjinal qcn almak.Şu an için başka bir çözüm bulunmuyor
cessitr cessitr - #100
Efs ile qcn dosyalarının formatı ve içeriği farkli,qcn sadece network bölümünü kapsayan bir dosya.Orjinal qcn dosyası qfil ve qpst ile yüklenmiyor ben eng qcn ile orjinal qcn dosyalarını karsilastirmistim eng qcn dosyasında bazı yerler silinmiş yani imei 0 yazsam diyorsun ya eng qcn de o bölüm tümden silinmiş qpst programında qcn wiev diye bir program var oradan iki dosyaya bakıp inceleyebilirsin yada uzun yol eng firmware yükleyip oradan orjinal qcn almak.Şu an için başka bir çözüm bulunmuyor
Hocam ben de deneyince olmadığını fark ettim ve tekrar sizin qcnyi yukledim başka imei ile yine 3gde h+da sıkıntı var sizin yüklediğiniz telefonlarda böyle bir sorun var mı yaptıklarınızı birebir yapıyorum çok can sıkıcı bir durum bu gidişle telefonculara para vermekten başka çarem görünmüyor
cessitr cessitr - #101
Evdeyken sorun yok görünüyor 3g h+ çalışıyor ama evden çıktığımda gidiyordu ilk attığım imeide anlamadığım kısım evim gittigim yerler kadar merkezi bir konumda da değil neden böyle oluyor? Bu attığım ikincisinde bir sıkıntı çıkacak mı yarın disari çıkınca test edecegim
cessitr cessitr - #102
Ve hocam @meterden sizi çok meşgul ettiğimin farkındayım ama bir ricam daha olacaktı ben baya arastirdim ama baska qcn dosyasi bulamadim bulduklarimin icinden de neresini editleyecegimi bilemedim siz başka bir qcn dosyası bulabilir misiniz bazi yabanci forumlarda unknown band fix diye yeni qcnler paylaşılıyor da belki de bu dosya hatalıdır
tokato tokato - #103
Merhaba. QCNView ile kontrol ettiğimde değiştirmemizi söylediğiniz kısım IMEI 1 e denk geliyor gibi geldi. Fakat işin ilginç kısmı başka paylaşılmış QCN dosyalarında da durum aynı. Rica etsem QCNView ile tam nereyi değiştirmemiz gerektiğini ve hangisinin IMEI 1 hangisinin IMEI 2 olduğunu gösterme imkanınız varmı?

Mi9 SE deki band 20 sorunu olsun istemiyorum telefonda o yüzden temkinli davranıyorum.

printThread_attachments

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    356.4 KB · Görüntüleme: 14
meterden meterden - #104
Merhaba. QCNView ile kontrol ettiğimde değiştirmemizi söylediğiniz kısım IMEI 1 e denk geliyor gibi geldi. Fakat işin ilginç kısmı başka paylaşılmış QCN dosyalarında da durum aynı. Rica etsem QCNView ile tam nereyi değiştirmemiz gerektiğini ve hangisinin IMEI 1 hangisinin IMEI 2 olduğunu gösterme imkanınız varmı?

Mi9 SE deki band 20 sorunu olsun istemiyorum telefonda o yüzden temkinli davranıyorum.
Qcnview ile değil hex editle değiştiriyoruz,eng qcn dosyasında zaten sim1 bölümü silinmiş vaziyettedir,aramada tek yerde imei numarası çıkar onu değiştireceksiniz sadece,o da sim2 imei numarasıdır
tokato tokato - #105
Qcnview ile değil hex editle değiştiriyoruz,eng qcn dosyasında zaten sim1 bölümü silinmiş vaziyettedir,aramada tek yerde imei numarası çıkar onu değiştireceksiniz sadece,o da sim2 imei numarasıdır

Hex edit ile değiştirmemiz gerektiğini anladım. Peki benim görselini attığım kısımdaki numaralar doğru yer mi?
cessitr cessitr - #106

Bu qcn dosyasında iki tane imei yeri yok zaten bu işlem için editlenip silinmiş durumda o kısımlar diğer türlü silinmeseydi cihaz bootlopta kalırdı. Ve kendim başka imeiler ile tekrar tekrar test ettiğim kadarıyla band sorunları var ve bazen arayanlar ulasamayabiliyor.
tokato tokato - #107
Bu qcn dosyasında iki tane imei yeri yok zaten bu işlem için editlenip silinmiş durumda o kısımlar diğer türlü silinmeseydi cihaz bootlopta kalırdı. Ve kendim başka imeiler ile tekrar tekrar test ettiğim kadarıyla band sorunları var ve bazen arayanlar ulasamayabiliyor.

Peki merak ettiğim başka bir şey daha var. Qfil ile bu konuda verilen QCN dosyası gibi kendi telefonumuzdan yedek alabiliyor muyuz?
Henüz bootloader kilidini açmadım o yüzden size soruyorum.
Aslankim Aslankim - #108
Peki merak ettiğim başka bir şey daha var. Qfil ile bu konuda verilen QCN dosyası gibi kendi telefonumuzdan yedek alabiliyor muyuz?
yedeği twrp den alacaksan olmaz bootloader kapalıyken twrp yapamazsın
tokato tokato - #109
yedeği twrp den alacaksan olmaz bootloader kapalıyken twrp yapamazsın

Twrp ile nandroid veya EFS backup almaktan bahsetmiyorum. IMEI atmak için kullandığımız, editlenmiş QCN dosyasının orjinalini kendi telefonumuzdan çıkartabilir miyiz diye soruyorum. Bootloader kilidini elbette açacağım sadece henüz açmadım. Geliştirici Xiaomi hesabım mevcut cihaza hesabı girdiğim an beklemeden bootloader açabilirim. Fakat henüz telefonu yeni aldım ve band 20 sorunu olmadan IMEI kaydı yapmak istiyorum. Olur da sorun yaşarsam gerektiğinde imei kayıtsız da olsa orijinal haline çevirebilmek için QCN yedeği alabilir miyim onu merak ediyorum.
Aslankim Aslankim - #110
Twrp ile nandroid veya EFS backup almaktan bahsetmiyorum. IMEI atmak için kullandığımız, editlenmiş QCN dosyasının orjinalini kendi telefonumuzdan çıkartabilir miyiz diye soruyorum. Bootloader kilidini elbette açacağım sadece henüz açmadım. Geliştirici Xiaomi hesabım mevcut cihaza hesabı girdiğim an beklemeden bootloader açabilirim. Fakat henüz telefonu yeni aldım ve band 20 sorunu olmadan IMEI kaydı yapmak istiyorum. Olur da sorun yaşarsam gerektiğinde imei kayıtsız da olsa orijinal haline çevirebilmek için QCN yedeği alabilir miyim onu merak ediyorum.
o zaman bootloader i açacan Qfil ile backup qcn yapacan
kendi qcn ni almış olursun
tokato tokato - #111
o zaman bootloader i açacan Qfil ile backup qcn yapacan
kendi qcn ni almış olusun

Bilmek istediğim buydu. Çok teşekkür ederim.
Aslankim Aslankim - #112
bu sitede
yöneticiler... özel üyeler daha bilgilidir onlara sorarsanız
daha erken bilgi edinebilirsiniz kolay gelsin beğenmeyi unutma
Aslankim Aslankim - #113
tokato tokato - #114
bu sitede
yöneticiler... özel üyeler daha bilgilidir onlara sorarsanız
daha erken bilgi edinebilirsiniz kolay gelsin beğenmeyi unutma

Anladım teşekkürler.
Aslankim Aslankim - #115
Bu konuyu açan kişinin özel üye veya yönetici olmaması yazık olmuş. Bir kaç yönetici mesajı gördüm, yardımcı olmaktan daha çok VIP üyelik yaptırmak ile ilgileniyorlar hissine kapıldım nedense.
bu sitedemi ??
tokato tokato - #116

Siz sorunca fark ettim, sanıyorum farklı bir site idi orası. Temalar çok benzediği için karıştırdım kusura bakmayın.
Mesajımı düzenledim.
Aslankim Aslankim - #117
Siz sorunca fark ettim, sanıyorum farklı bir site idi orası. Temalar çok benzediği için karıştırdım kusura bakmayın.
sıkıntı yok zaten az önce Qcn ler bölümünde bahsettim
başkaları gibi vip üyelikte demiyoruz yardım edip ihtiyaç gideriyoruz
ben onları iyi bilirim bi şey sor hemen vip üyelikte derler :zuhaha:
Paradox Paradox - #118
sıkıntı yok zaten az önce Qcn ler bölümünde bahsettim
başkaları gibi vip üyelikte demiyoruz yardım edip ihtiyaç gideriyoruz
ben onları iyi bilirim bi şey sor hemen özel üyelikte derler :zuhaha:

Bizi taklit eden ama bize benzemeyen bir yer var sanırım.
İşin içine para giriyorsa, işler değişir.
Aslankim Aslankim - #119
Bizi taklit eden ama bize benzemeyen bir yer var sanırım.
İşin içine para giriyorsa, işler değişir.
var var adminim sizde iyi biliyorsunuz millet birşey sorunca
hemen vip üyelikte var deyip insanları bezdiriyorlar bizde bu saatte
hizmet ediyoruz ücretsiz üyelerimizin sıkıntısını gideriyoruz
Aslankim Aslankim - #120
bi ara orda da forum açtım bazı tekliflerde bulundular kabul etmedim
banladılar şart koştular telefonla aradılar ikna etmeye çalıştılar şartlarını kabul etmedim
kendilerine dedim her şeye vip üyelik deyip milleti bezdirmekten başka ne yapıyorsunuz
çok kızdılar kim ne sorarsa hemen vip te var yada rom ararsan vip üye omadan göremezsin linki çıkar karşına
cessitr cessitr - #121
Kendi qcnni qpst programinin backup kismindan alabilirsin tabi ama eğer düşüncen kendi qcn dosyanı editleyip tekrar telefonuna yüklemekse ki ben öyle düşünüp yaptım ondan biliyorum telefon açılmıyor twrpye atıp duruyor box veya dongle olmadan bu konu icindeki qcn disindaki qcnleri uygulayamiyoruz
Aslankim Aslankim - #122
Kendi qcnni qpst programinin backup kismindan alabilirsin tabi ama eğer düşüncen kendi qcn dosyanı editleyip tekrar telefonuna yüklemekse ki ben öyle düşünüp yaptım ondan biliyorum telefon açılmıyor twrpye atıp duruyor box veya dongle olmadan bu konu icindeki qcn disindaki qcnleri uygulayamiyoruz
bootloader açık ise box ile alakalı değil yapabilmeyle alakalı yanlış yönlendirme yapmayalım
Paradox Paradox - #123
var var adminim sizde iyi biliyorsunuz millet birşey sorunca
hemen vip üyelikte var deyip insanları bezdiriyorlar bizde bu saatte
hizmet ediyoruz ücretsiz üyelerimizin sıkıntısını gideriyoruz

İnsanların tercihlerine her zaman saygı duymuşumdur.
Herkes istediği yoldan gidebilir.
Benim önemsediğim ise yolun nerede ve ne şekilde bittiğidir.
Bekleyelim bakalım.

Aslında VIP Üyelik ve Bağış gibi şeyler biraz tehlikeli uğraşlardır.
Bu gibi ücretlendirmelerin ne şekilde yapılabileceği kanunlarla belirlenmiştir.
Bir gün ciddi bir şikayet olursa, hepsini toplarlar.
Bir gecede internet sitelerini kapatıp, tası tarağı toplayıp gidenleri çok gördüm ben.
Umarım kendilerini de, başkalarını da mağdur etmezler.
Dikkat etmek lazım.
Aslankim Aslankim - #124
İnsanların tercihlerine her zaman saygı duymuşumdur.
Herkes istediği yoldan gidebilir.
Benim önemsediğim ise yolun nerede ve ne şekilde bittiğidir.
Bekleyelim bakalım.

Aslında VIP Üyelik ve Bağış gibi şeyler biraz tehlikeli uğraşlardır.
Bu gibi ücretlendirmelerin ne şekilde yapılabileceği kanunlarla belirlenmiştir.
Bir gün ciddi bir şikayet olursa, hepsini toplarlar.
Bir gecede internet sitelerini kapatıp, tası tarağı toplayıp gidenleri çok gördüm ben.
Umarım kendilerini de, başkalarını da mağdur etmezler.
Dikkat etmek lazım.
:alkis:
her şey bi yana kibirlerinden yanlarından geçilmiyor:confused::confused:
Paradox Paradox - #125
her şey bi yana kibirlerinden yanlarından geçilmiyor:confused::confused:

Kim bilir onlar bizim için neler diyorlar.
Aman efendim, bırakalım onları, orada kalsınlar.
Aslankim Aslankim - #126
Kim bilir onlar bizim için neler diyorlar.
Aman efendim, bırakalım onları, orada kalsınlar.
çoğu bizim sitede banlanan kişiler zaten bilirsiniz
Paradox Paradox - #127
çoğu bizim sitede banlanan kişiler zaten bilirsiniz

Bilirim, nasıl bilmem, hepsini ben attım.
Aslankim Aslankim - #128
:D :D (y) (y)
Boran Mavi Boran Mavi - #129
Çok teşekkürler değerli paylaşım için aynısını yaptım 2 kez tekrar ettim imei kaydı başarılı oldu edge olarak çalışıştı ilk internet çok yavaş gsm var ama cihazı kapayıp açınca şebeke yok sim ayarlarından 4.5 g seçili tektek hepsini denedim yine hat yok ne yapabilirim başka arkadaşlar.
EliteMan EliteMan - #130
Bu Mesajı Her Okuduğumda Mutluluk Duyuyorum
Gülesim Geliyor​
Aslankim Aslankim - #131
Çok teşekkürler değerli paylaşım için aynısını yaptım 2 kez tekrar ettim imei kaydı başarılı oldu edge olarak çalışıştı ilk internet çok yavaş gsm var ama cihazı kapayıp açınca şebeke yok sim ayarlarından 4.5 g seçili tektek hepsini denedim yine hat yok ne yapabilirim başka arkadaşlar.
Qcn yükledinizmi Qfil den
Boran Mavi Boran Mavi - #132
Qfili bilmiyorum, qpst ile yükledim farkedermi.
Aslankim Aslankim - #133
Qfili bilmiyorum, qpst ile yükledim farkedermi.
işlem başarılı ise niye fark etsin
sonuç nedir
diji67 diji67 - #134
merhaba ustam sim 2 değilde sim 1 e işlem yapılamazmı acaba
Aslankim Aslankim - #135
hayır sim 1 şuan olmuyor box lar desteklemiyor
EliteMan EliteMan - #136
Hayır şuan malesef sadece 2.sim oluyor

Redmi 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tokato tokato - #137
Konudaki talimatları izleyerek işlemi yaptım. Sorunsuz oldu. Ayrıca Band 20 sorunu da yok. Konudaki QCN dosyasını kullandım.
Aydar Aydar - #138
Konudaki talimatları izleyerek işlemi yaptım. Sorunsuz oldu. Ayrıca Band 20 sorunu da yok. Konudaki QCN dosyasını kullandım.
Geçmiş olsun.
bektas1 bektas1 - #139
bilgisayarda (windows 10) adp ve qualcoom kurulu olduğu halde pc telefonu görmüyor sebebi nedir acaba ?
Aslankim Aslankim - #140
bilgisayarda (windows 10) adp ve qualcoom kurulu olduğu halde pc telefonu görmüyor sebebi nedir acaba ?
com vermiyorsa diag port açmalısınız

printThread_attachments

• diag port.txt
    163 bayt · Görüntüleme: 12
bektas1 bektas1 - #141
com vermiyorsa diag port açmalısınız
Nasıl uygulamam gerektiğini anlatabilir misiniz kısaca
Aslankim Aslankim - #142
Nasıl uygulamam gerektiğini anlatabilir misiniz kısaca
Minimal adb programını açıyoruz
adb shell
su
tek tek
sırayla enter
cihazınızın rootlu olması gerekebilir
Aslankim Aslankim - #143
cmd den de deneyebilirsiniz
Aslankim Aslankim - #144
cmd den de deneyebilirsiniz
sorun çözüldümü
bektas1 bektas1 - #145
sorun çözüldümü
Hayır maalesef çözülmedi
bektas1 bektas1 - #146
sorun çözüldümü
Bootloedar yapmadan önce görüyordu yaptıktan sonra görmemeye başladı.
Aslankim Aslankim - #147
Hayır maalesef çözülmedi
QDLoader HS-USB Driver_32bit_Setup
driveri bit 32&64 göre indir kur
kabloyu taktığınız zaman
veri aktarımı & şarj oluyor yerine
dosya aktarımını seç
driver i tanıtacak
sonra diag port aç​
Aslankim Aslankim - #148
Bootloedar yapmadan önce görüyordu yaptıktan sonra görmemeye başladı.
kabloyu taktığınız zaman
dosya aktarımını seç
driver i tanıtacak

sonra diag port aç​
bektas1 bektas1 - #149

QDLoader HS-USB Driver_32bit_Setup
driveri bit 32&64 göre indir kur
kabloyu taktığınız zaman
dosya aktarımını seç
driver i tanıtacak
sonra diag port aç​
Kurdum bu cihaz tanınmadı diyor. Dosya aktarımı seçeneği çıkmıyor sadece şarj oluyor takınca
Aslankim Aslankim - #150
Kurdum bu cihaz tanınmadı diyor. Dosya aktarımı seçeneği çıkmıyor sadece şarj oluyor takınca
seçeneğe tıkla başka seçenekler de çıkacak ordan dosya aktarımını seç
bektas1 bektas1 - #151
seçeneğe tıkla başka seçenekler de çıkacak ordan dosya aktarımını seç
Seçenek çıkmıyor
Aslankim Aslankim - #152
Seçenek çıkmıyor
cihazınız hangi marka​
Aslankim Aslankim - #153
Aslankim Aslankim - #154
buyur​
Aslankim Aslankim - #155
sorun çözüldümü
bektas1 bektas1 - #156
sorun çözüldümü
Farklı bir pc de driverları tekrar kurdum oldu. Teşekkürler
Aslankim Aslankim - #157
bektas1 bektas1 - #158
merhaba qpst işleminde start dediğimde "port does not contain a phone in diagnostics mode" yazısı çıkıyor işlem başlamıyor. sebebi nedir
Aslankim Aslankim - #159
merhaba qpst işleminde start dediğimde "port does not contain a phone in diagnostics mode" yazısı çıkıyor işlem başlamıyor. sebebi nedir
diag port aç​
bektas1 bektas1 - #160
NASIL AÇACAĞIM ?
Aslankim Aslankim - #161
NASIL AÇACAĞIM ?
adb shell
su
tek tek
sırayla enter
bektas1 bektas1 - #162
adb shell
su
tek tek
sırayla enter
olmuyor.
Aslankim Aslankim - #163
Farklı bir pc de driverları tekrar kurdum oldu. Teşekkürler
bakın tam 11 saattir size yardımcı olmaya çalışıyorum
Aslankim Aslankim - #164
şimdi olmadı diyosunuz
siz cihaza yazılım atıp işlemleri baştan yapmanız gerekiyor
baştan beri söylüyorum bir yazılım atın cihaz kendine gelsin
tabi atmayı biliyor iseniz bilmiyor iseniz hiç karışmayın daha kötü olabilir
bektas1 bektas1 - #165

bakın tam 11 saattir size yardımcı olmaya çalışıyorum
Teşekkür ederim biliyorum fakat farklı bir sorun bu elimde değil
Aslankim Aslankim - #166
bakın eğer cihaz sürekli kendini Twrp ya yada recovery ye atıyor ise zaten yazılımatmak gerek
ama cihazı twrp den reset atınca açılıyor ise işlemleri yanlış yapıyorsunuz
baştanberi söylüyorum
Aslankim Aslankim - #167
bakın eğer cihaz sürekli kendini Twrp ya yada recovery ye atıyor ise zaten yazılımatmak gerek
ama cihazı twrp den reset atınca açılıyor ise işlemleri yanlış yapıyorsunuz
baştanberi söylüyorum
Aslankim Aslankim - #168
şimdi cihaz ne durumda
bektas1 bektas1 - #169
cihaz açık normal, diag portun satırlarını yazdım aygıt yöneticisinde ünlem işareti çıkıyor şu an
Aslankim Aslankim - #170
cihaz açık normal, diag portun satırlarını yazdım aygıt yöneticisinde ünlem işareti çıkıyor şu an
hesapları bilmiyor iseniz kaldırın cihazı sıfırlayın reset atın
Aslankim Aslankim - #171
sora tekrardan kurun o zaman driverleri tanıması lazım
yok tanımadı yazılım şart
Paradox Paradox - #172
hesapları bilmiyor iseniz kaldırın cihazı sıfırlayın reset atın

İletilerinizi renklendirmeden yazar mısınız lütfen?
Boran Mavi Boran Mavi - #173
işlem başarılı ise niye fark etsin
sonuç nedir
4.5 g yi görüyorum ama hareket halinde hat gidip geliyor bazen gsm gidiyor bazen internet 10 gündür çözemedim gitti.
Aslankim Aslankim - #174
4.5 g yi görüyorum ama hareket halinde hat gidip geliyor bazen gsm gidiyor bazen internet 10 gündür çözemedim gitti.
Bu haldeyken hiç reset attınızmı​
Boran Mavi Boran Mavi - #175
Bu haldeyken hiç reset attınızmı​
Evet attım biraz önce şimdi sadece Edge modunda kaldı 3-4 g yok GSM şebeke ful ama ne hikmetse.
Aslankim Aslankim - #176
Evet attım biraz önce şimdi sadece Edge modunda kaldı 3-4 g yok GSM şebeke ful ama ne hikmetse.
ben söyledikten sonrmı reset attınız​
Boran Mavi Boran Mavi - #177
ben söyledikten sonrmı reset attınız​
1,5 saat önce forumun tamamını okudum oradaki yazılarınızda görüp attım. Oda şöyle resettn anladığım twrp kurulu oradan fulwipe ve wipe data sildim.
Aslankim Aslankim - #178
1,5 saat önce forumun tamamını okudum oradaki yazılarınızda görüp attım.
sanırım düzelme var gibi
çünkü hemen 4.5 g gelmiyor
daha sonra gelebilir
cihazdan cihaza değişebiliyor
1..2 gün kullanın yine yardımcı olmaya çalışırız
inşaallah
Boran Mavi Boran Mavi - #179
sanırım düzelme var gibi
çünkü hemen 4.5 g gelmiyor
daha sonra gelebilir
cihazdan cihaza değişebiliyor
1..2 gün kullanın yine yardımcı olmaya çalışırız
inşaallah
Aslın düzelen birşey yok umudumda kalmadı whatsapp bile çalışmıyor 3310 modunda devam teşekkür ederim alakanız için.
Aslankim Aslankim - #180
Aslın düzelen birşey yok umudumda kalmadı whatsapp bile çalışmıyor 3310 modunda devam teşekkür ederim alakanız için.
bakın bazı yazılımlar box gerektirebilir
bi telefonculara sorsanız 40..50 tl gibi ücred ile telefonunuz düzele bilir​
Aslankim Aslankim - #181
yada yazılım attınızmı hiç​
Boran Mavi Boran Mavi - #182
yada yazılım attınızmı hiç​
Atmazmıyım komple sıfırladım fastboot rom kurdum denedim 3 kez, Eu rom atıp denedim ilk mirom kurup denemiştim bu arada baya katkısı oldu bana bu cihazın yazılım öğretti ucundan azıcık ama başarısızlıkla sonuçlandı malesef.
Aslankim Aslankim - #183
Atmazmıyım komple sıfırladım fastboot rom kurdum denedim 3 kez, Eu rom atıp denedim ilk mirom kurup denemiştim bu arada baya katkısı oldu bana bu cihazın yazılım öğretti ucundan azıcık ama başarısızlıkla sonuçlandı malesef.
işlemleri yeniden yapsanız
cihaza global rom yükleyin
enson​
Boran Mavi Boran Mavi - #184
işlemleri yeniden yapsanız
cihaza global rom yükleyin
enson​
Herşeye baştan başladım miui 10 u miflashla kurdum clint all işaretledimrom kuruldu twrp rot ve sırayla kurdum ama birde baktımki twrpde açılmıyor bir türlü usb hata ayıklamaya baktığımda bootloader tiki kapalı görünüyor oysa flashlarken çok dikkat ettim ama okadar sıfırlamadan cihaz perişan oldu sanırım böyle devam etmeye karar verdim bootloader tikini açtım ama başvuruda bulunmadan hesap eklemeden tekrar twrp kurdum açıldı ve sildim efs dosyalarını kontrol ettim silinen imeiyi ve tekrar twrp den wipe data yaptım cihaz açılınca qpst den qcn yükledim şuan dört dörtlük aktif şimdiki sorum güncellersersem başa dönermiyim onuda denedim twrp de kalıyor global rom yüklenmiyor ne önerirsiniz arkadaşlar.En son miui 11 global fastboot romu flashlasam sıkıntı olurmu.
Aslankim Aslankim - #185
Herşeye baştan başladım miui 10 u miflashla kurdum clint all işaretledimrom kuruldu twrp rot ve sırayla kurdum ama birde baktımki twrpde açılmıyor bir türlü usb hata ayıklamaya baktığımda bootloader tiki kapalı görünüyor oysa flashlarken çok dikkat ettim ama okadar sıfırlamadan cihaz perişan oldu sanırım böyle devam etmeye karar verdim bootloader tikini açtım ama başvuruda bulunmadan hesap eklemeden tekrar twrp kurdum açıldı ve sildim efs dosyalarını kontrol ettim silinen imeiyi ve tekrar twrp den wipe data yaptım cihaz açılınca qpst den qcn yükledim şuan dört dörtlük aktif şimdiki sorum güncellersersem başa dönermiyim onuda denedim twrp de kalıyor global rom yüklenmiyor ne önerirsiniz arkadaşlar.
global romu miflash tool den atacan​
Boran Mavi Boran Mavi - #186
global romu miflash tool den atacan​
Attım ustam ve en başa döndük Miui 11 global romu flashladım gsm aktif internet sizlere ömür yine malesef.
Aslankim Aslankim - #187
Attım ustam ve en başa döndük Miui 11 global romu flashladım gsm aktif internet sizlere ömür yine malesef.
bazı modellerde 11.. sıkıntı olabiliyor
mi 10.. yazılımı denermisiniz​
P Poseidon45 - #188
İmei repair işlemini kendim yaptım başlarda sorun yoktu sonradan şebeke arada gidip geliyor ve 3g veya 4.5g çalışmıyor. Telefon sürekli E modunda yani internete şebekeden kullanmak imkansız. İnternette yaptığım araştırmaya göre qcn dosyaları bazıları hatalıymış. Bu sorunu çözebilmek için box gerekiyor yani tekrardan imei repair yapmak gerekiyor. Yardımcı olabilecek varmı?
Aslankim Aslankim - #189
kusura bakmayın ama telefon yazılımı biraz ustalık gerektiren iş
biz bile elimizde box lar olmasına ramen günlerce uğraşabiliyoruz
önce işlemleri sırası ile düzgün yapmak gerek
Boran Mavi Boran Mavi - #190
bazı modellerde 11.. sıkıntı olabiliyor
mi 10.. yazılımı denermisiniz​
Evet Miui 10 da sıkıntısız çalışıyor güncelleyince pert oluyor, kullandığımız qcn ler miui 10 cihazlardanmı alınma acaba burdamı hata yapıyoruz. Box ile uzaktan bağlantı oluyormu arkadaşlar, cahilliğimden soruyorum :).
A aktasibrahim02 - #191
not 8 telefona twrp yükleyemedim hata veriyor
A aktasibrahim02 - #192
kusura bakmayın ama telefon yazılımı biraz ustalık gerektiren iş
biz bile elimizde box lar olmasına ramen günlerce uğraşabiliyoruz
önce işlemleri sırası ile düzgün yapmak gerek
yardımcı olabilir misiniz twrp yükleme konusunda
teamwiwer: ID: 1 560 900 815
şifre: 9e7a8v
Boran Mavi Boran Mavi - #193
yardımcı olabilir misiniz twrp yükleme konusunda
teamwiwer: ID: 1 560 900 815
şifre: 9e7a8v
Bootloader açıkmı usb hata ayıklama.
A aktasibrahim02 - #194
Bootloader açıkmı usb hata ayıklama.
evet acık ama olmuyor yardımcı olursanız sevirim
ID: 1 560 900 815
şifre: 47h1qq
Boran Mavi Boran Mavi - #195
Şİfre zaman aşımına uğradı
A aktasibrahim02 - #196
Şİfre zaman aşımına uğradı
şifre: fhe186
Boran Mavi Boran Mavi - #197
Bağlanamıyorum sana cihaz kaopalı görünüyor indirdiğim adb yi kur güvenlik ayarlarından izin ver sonra inen twrp dosyasının bat uzantılı olanına tıkla kur cihaz fastboottayken.
Aslankim Aslankim - #198
Evet Miui 10 da sıkıntısız çalışıyor güncelleyince pert oluyor, kullandığımız qcn ler miui 10 cihazlardanmı alınma acaba burdamı hata yapıyoruz. Box ile uzaktan bağlantı oluyormu arkadaşlar, cahilliğimden soruyorum :).
box sizde olması lazım
xiaomilerde boxsuz sıkınntı oluyor şebekelerde
A aktasibrahim02 - #199
merhaba arkadaşlar cihazdaki imeiilleri sildim fakat start yaptıgımda hata veriyor ne yapmak lazım
M mahoaga123 - #200
Cihazdaki imeileri sildim derken neden böyle birşey yaptınız?

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aayat1234aayat111 aayat1234aayat111 - #201
teşekkürler...
O odeko - #202
merhaba; çok kısa bir süre içerisin de telefon kapanacak. bu yöntem ile redmi note 8 e farklı bir imei atabilirmiyim ? telefonu annem kullandığı için konu biraz acil farklı bir şehire gidecek. bilenler yardımcı olursa çok sevinirim. bir de atılacak olan imei numarası telefona göre fark eder mi herhangi bir imei numarası kaydı girilse sorun olur mu? acemiliğim için özür dilerim. cevap vereceklerden Allah rağzı olsun
Aydar Aydar - #203
merhaba; çok kısa bir süre içerisin de telefon kapanacak. bu yöntem ile redmi note 8 e farklı bir imei atabilirmiyim ? telefonu annem kullandığı için konu biraz acil farklı bir şehire gidecek. bilenler yardımcı olursa çok sevinirim. bir de atılacak olan imei numarası telefona göre fark eder mi herhangi bir imei numarası kaydı girilse sorun olur mu? acemiliğim için özür dilerim. cevap vereceklerden Allah rağzı olsun
Evet, cihazınızın bootloader kilidi açıksa IMEI Repair işlemi yapabilirsiniz.
Boxsuz IMEI Repair işlemi biraz sıkıntılı olabilir. Şebeke "E" çekme sorunu vs.
Kısacası telefonu bozmadan yapmak için bir uzman usta teknik servise verirseniz sizin için faydalı olur düşünüyorum.
İyi forumlar.
L lillarv0 - #204
Merhaba qpst de qcn dosyasını seçip start dediğimde diag portun aktif olmadığı hatasını alıyorum ama aygıt yöneticisinde aktif görünüyor yardımcı olabilecek varmı adımları harfiyen uyguladım.
Aydar Aydar - #205
Merhaba qpst de qcn dosyasını seçip start dediğimde diag portun aktif olmadığı hatasını alıyorum ama aygıt yöneticisinde aktif görünüyor yardımcı olabilecek varmı adımları harfiyen uyguladım.
QDLoader HS-USB Driver Kurmanız gerekli.
indirebilirsiniz.
M metehan2763 - #206
diag hatası veriyor hocam
M metehan2763 - #207
telefona twrp yükledim magisk yükledim reboot yaptım ama telefon açılınca hep twrp modda açılıyor
S saorlihhan - #208
Benim 3g çekmiyordu bu qcn ile yapınca düzeldi

printThread_attachments

• Qcn.zip
    133.6 KB · Görüntüleme: 43
M metehan2763 - #209
bende reading gpts de kalıyor

Ekran Alıntısı.PNG
Aydar Aydar - #210
bende reading gpts de kalıyor
İndirdiğiniz dosya hatalı.
M metehan2763 - #211
İndirdiğiniz dosya hatalı.
hocam daha yeni bir tane daha indirdim gene aynı
S skandal.lee - #212
Herşey normal oluyor. Hata almıyorum ni. Lakin *#06# imei 2 yazan yerde 380/98 yazıyor. Yardımlarınızı bekliyorumm
ProGsm ProGsm - #213
Herşey normal oluyor. Hata almıyorum ni. Lakin *#06# imei 2 yazan yerde 380/98 yazıyor. Yardımlarınızı bekliyorumm
ustacım tam olarak sorununuz nedır
S skandal.lee - #214
ustacım tam olarak sorununuz nedır
Usta şebeke yok dedi imei kara listeye düştü. Sonra bütün yazılanları yaptım. Lakin telin imei si yukarıda yazdığım gibi gözüküyor
ProGsm ProGsm - #215
Usta şebeke yok dedi imei kara listeye düştü. Sonra bütün yazılanları yaptım. Lakin telin imei si yukarıda yazdığım gibi gözüküyor
bı team verırmısın ustam
ProGsm ProGsm - #216
bı team verırmısın ustam
yada foto paylas
S skandal.lee - #217
S skandal.lee - #218
Cihaz şu an bu şekil qcn dosyasını Qprs ile sorunsuz yazıyorum lakin işlem tamamlanıyor hiç bir hata vermeden cihaza baqımca imei de bu resim çıkıyor
ProGsm ProGsm - #219
ustacım farkı qcn ve umt varsa elınde onunla yazdır bırde
S skandal.lee - #220
ustacım farkı qcn ve umt varsa elınde onunla yazdır bırde
Umt konusunda yardımcı olursan sevinirim
ProGsm ProGsm - #221
Umt konusunda yardımcı olursan sevinirim
teamwiwer ver kardesım
S skandal.lee - #222
teamwiwer ver kardesım
Şu an işteyim 16 30 gibi ewdeyim uygunmudur
ProGsm ProGsm - #223
Şu an işteyim 16 30 gibi ewdeyim uygunmudur
olur kardesım yardıcı olayım
S skandal.lee - #224
Teşekkürler
duxeph duxeph - #225
hocam nasıl çözdünüz bu durumu
seniq seniq - #226
Merhaba konuyu baştan sona okudum. Tek bir sorum var arkadaşımın note 8 tlfnuna işlemi yapıcam ama telefon miui12 ve Android 10. Bu miui sürümünde bu repair işlemini yapabilirmiyim???
N nahita - #227
merhabalar telefona trwp kurdum. Her başlayışta telefon trwp ile açılıyor. Bunun için ne yapabilirim.
Y yukete - #228
merhaba ben de 380/98 hatası aldım nasıl imei atacağım bir türlü yükleyemedim
Y yukete - #229
Y yukete - #230
Merhaba ben de aynı sorunu yaşıyorum nasılaşılır
E elmor - #231
arkadaşlar imei null ya da eksik görünüyorsa ücretli yapabilirim uzaktan, bl açık ve diag enable olması lazım.
endlos55 endlos55 - #232
linkler kırık :/
akif688 akif688 - #233
linkler kırık, sesimizi duyan var mıııı :D
A aktasibrahim02 - #234
mraba.
yardım edck biri yokmu acaba. edck yok mu. twr yuklmsı olmuyor.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-8-imei-repair-without-box-dongle-box-ve-dongle-olmadan.9073/