Xiaomi Redmi Note 8 Kredisiz ve Auth Olmadan IMEI Repair ENG Firmware

Xiaomi Redmi Note 8 Kredisiz ve Auth Olmadan IMEI Repair ENG Firmware

Aydar Aydar - #1
02.png

Öncelikle bu yapacağınız işlemler için elinizde UMT Dongle ve Chimera Tool gerekli.
Cihazınızın test point ile EDL moduna alıp Chimera Tool açınız.
"generic qualcomm" bölümünü seçiyoruz.
Öncelikle EFS yedeği alınız.
Sonradan Zipli ENG Firmware seçip yükleyiniz.
Cihazınız açılınca "adb reboot bootloader" yapıp cihazınız fastboot moduna alınacaktır.

EFS Silme:

• fastboot flash modemst1 dummy.bin
  • fastboot flash modemst2 dummy.bin
  • fastboot flash fsg fs_image.tar.gz.mbn.img
Videolu anlatım:

EFS Sıfırladıktan sonraki işlem UMT Dongle açıp IMEI Repair yapabilirsiniz.

03.png

Test Point
1591994221998.png

05.png

ENG Firmware

EFS Kodları

EFS Sıfırlama Dosyası

QCN Dosyası
I imerdinc - #2
hocam merhabalar kolay gelsin..
yaptım fakat cihaz samsung chipli engrom attım cihaz açılmıyor. miui11 attım efs sildiği için bootloader manuel açamıyorum. bu cihaza nasıl eng atabilirim.
Defqon Defqon - #3
bendede aynı sorun var ne yaptıysam olmadı eng rom attım açılmıyor.
Aydar Aydar - #4
yaptım fakat cihaz samsung chipli engrom attım cihaz açılmıyor. miui11 attım efs sildiği için bootloader manuel açamıyorum. bu cihaza nasıl eng atabilirim.
Videodaki gibi EFS yedeği aldınız mı?
Aldıysanız geri yükleyiniz.
I imerdinc - #5
Efs yedek almadım direkt eng attım :(
I imerdinc - #6
Bana yedek atabilirmisin rica etsem ?
bbarak bbarak - #7
USTAM eng rom yükledim yalnız reset efs işlemlerinde minimal adb algılamıyor asıl düzeltebiliriz
A AndroidFix - #8
UMt ile kredisiz yapılır mı?
Aydar Aydar - #9
Sorun nedir?
Aydar Aydar - #10
USTAM eng rom yükledim yalnız reset efs işlemlerinde minimal adb algılamıyor asıl düzeltebiliriz
Cihazı fastboot moduna alacaksınız?
Aydar Aydar - #11
UMt ile kredisiz yapılır mı?
Hayır olmaz.
E erhan1402 - #12
Hocam sorunu çözebildinizmi aynı sorun bende de var
I imerdinc - #13
Hocam sorunu çözebildinizmi aynı sorun bende de var
Malesef şuan bu samsung chipli cihaz olduğu için eng rom çıkmasını bekliyorum bu cihaza uyumlu. Beklemeye aldım telefon yatıyor şuan :(
E erhan1402 - #14
Malesef şuan bu samsung chipli cihaz olduğu için eng rom çıkmasını bekliyorum bu cihaza uyumlu. Beklemeye aldım telefon yatıyor şuan :(
Telefon açılıyor aslında ama içine qcn atılmıyor
R rapdarbe - #15
sa ustam kolay gelsın herseyı sorunsuz bır sekılde yaptım fakat sımdı global romu nasıl yukleyecegımı bılmıyorum test poınt moduna alıp chımeradan eng rom yukler gıbı yukleyebılır mıyım sonuc olarak bootloader kıtlı oldugu ıcın fastboot uzerınden yukleyemeyız herhalde ?
Aydar Aydar - #16
sa ustam kolay gelsın herseyı sorunsuz bır sekılde yaptım fakat sımdı global romu nasıl yukleyecegımı bılmıyorum test poınt moduna alıp chımeradan eng rom yukler gıbı yukleyebılır mıyım sonuc olarak bootloader kıtlı oldugu ıcın fastboot uzerınden yukleyemeyız herhalde ?
Fastboot modunda yükleyeceksiniz.
ENG Firmware yüklediğiniz için sizden yetkili hesap istemez.
R rapdarbe - #17
tsk ederım hocam sız cvp vermeden ben chımera uzerınden edl modda yukledım sıkıntısız yuklendı cıhaz herseyı aktıf ımeı repaır duzgun sım 2 acık yanı saolun
Aydar Aydar - #18
tsk ederım hocam sız cvp vermeden ben chımera uzerınden edl modda yukledım sıkıntısız yuklendı cıhaz herseyı aktıf ımeı repaır duzgun sım 2 acık yanı saolun
:rica:
Geçmiş olsun.
R roethlisbergerr - #19
bu anlatılanları redmi note 9s için uygulasak açılır mı acaba? bl locked bi cihaz var yurtdışı. sistemi silindi ve locked olduğu için fastboottan yükleme yapamıyorum. testpoint uygulasam direkt unlocked plmadan fastboot rom flashlayabilir miyim merak ediyorum?

printThread_attachments

• image.jpeg
    image.jpeg
    999.1 KB · Görüntüleme: 27
  • image.jpeg
    image.jpeg
    930.3 KB · Görüntüleme: 23
  • image.jpeg
    image.jpeg
    729.7 KB · Görüntüleme: 20
Aydar Aydar - #20
bu anlatılanları redmi note 9s için uygulasak açılır mı acaba? bl locked bi cihaz var yurtdışı. sistemi silindi ve locked olduğu için fastboottan yükleme yapamıyorum. testpoint uygulasam direkt unlocked plmadan fastboot rom flashlayabilir miyim merak ediyorum?
Bootloader kapalı olduğu için fastboot modunda yazılım yüklenmez.
UFİ Dongle EDL Test Point ile yazılım yüklenir.
R roethlisbergerr - #21
Bootloader kapalı olduğu için fastboot modunda yazılım yüklenmez.
UFİ Dongle EDL Test Point ile yazılım yüklenir.
hocam size özel mesajdan ulaşamıyorum sanırım özel mesaj alımınız kapalı. nasıl yaparız telefonun tamirini?
burakorhan burakorhan - #22
Bu işlemden sonra cihaza global ROM flashlayınca boot etmiyor. Recovery loop yapıyor. Ama China atınca sorun olmuyor. ENG + Repair'den sonra Global için nasıl bir çözüm bulabiliriz?
Aydar Aydar - #23
Bu işlemden sonra cihaza global ROM flashlayınca boot etmiyor. Recovery loop yapıyor. Ama China atınca sorun olmuyor. ENG + Repair'den sonra Global için nasıl bir çözüm bulabiliriz?
ENG gibi global yazılım yükleyeceksiniz.
burakorhan burakorhan - #24
ENG gibi global yazılım yükleyeceksiniz.
O da aklıma geldi ama sonuç aynı.
Aydar Aydar - #25
O da aklıma geldi ama sonuç aynı.
Olması lazım. ben öyle yapıyorum, yazılım zip şekilde olacak.
burakorhan burakorhan - #26
Olması lazım. ben öyle yapıyorum, yazılım zip şekilde olacak.
ZIP şeklinde denemedim sanırım, teşekkür ediyorum. Deneyip sonuç yazarım.
Aydar Aydar - #27
ZIP şeklinde denemedim sanırım, teşekkür ediyorum. Deneyip sonuç yazarım.
Zip şeklinde %100 yükleme yapacaktır.
Bizzat kendim yüklemişim.
burakorhan burakorhan - #28
Zip şeklinde %100 yükleme yapacaktır.
Bizzat kendim yüklemişim.
Yüklemeyi yapıyordu zaten ancak açılırken bootanimation ardından tekrar splash logo ve recoverye girip This MIUI software can't boot device tarzı bir yazı veriyordu. Ama China sürüm atarsam problem yok açıyor. Cihazı tekrar geri çağırdım, bugün deneyip yazıyorum. İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim.
A alfazo__ - #29
s.a ustam cihaza en rom yukledikten sonra fastboot modda efs sıfırlama işlemi yapınca dummy.bin hatası verıyor efs sıfırlanmıyor ?
Aydar Aydar - #30
s.a ustam cihaza en rom yukledikten sonra fastboot modda efs sıfırlama işlemi yapınca dummy.bin hatası verıyor efs sıfırlanmıyor ?
"dummy.bin" dosyaları cmd ana konumuna atınız mı?
burakorhan burakorhan - #31
Yüklemeyi yapıyordu zaten ancak açılırken bootanimation ardından tekrar splash logo ve recoverye girip This MIUI software can't boot device tarzı bir yazı veriyordu. Ama China sürüm atarsam problem yok açıyor. Cihazı tekrar geri çağırdım, bugün deneyip yazıyorum. İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim.
Sorun halen devam ediyor. Global'i ZIP şeklinde tanıtıp yükleyince de aynı. Ama ENG + Repair'den sonra China atarsak sorun yok. Açıyor.

IMG-20200704-134843.jpg
Aydar Aydar - #32
Sorun halen devam ediyor. Global'i ZIP şeklinde tanıtıp yükleyince de aynı. Ama ENG + Repair'den sonra China atarsak sorun yok. Açıyor.

IMG-20200704-134843.jpg
O zaman bu cihaz ömür boyu çin olarak kullanacak.
Veya ileriki zamanda yeni bir gelişme olabilir.
B badsoft - #33

IMG-20200704-134843.jpg
çin yazılımını nasıl kurdun peki usta ben kuramıyorum aynı sorun bendede var globale dondugumde sorun aynı mi yazsından kalıyor cimera ile çin rom denedim atamıyorum bır turlu flaslamıyor
burakorhan burakorhan - #34
çin yazılımını nasıl kurdun peki usta ben kuramıyorum aynı sorun bendede var globale dondugumde sorun aynı mi yazsından kalıyor cimera ile çin rom denedim atamıyorum bır turlu flaslamıyor
Fastboottan flashlıyorum. Açıyor.
B badsoft - #35
Fastboottan flashlıyorum. Açıyor.
ustam bootloder kapalı fastboottan nasıl flashlıyorsun ben bi turlu yapamadım mi flash toollamı yapıyorsun mı flash tool hata veriyor
burakorhan burakorhan - #36
ustam bootloder kapalı fastboottan nasıl flashlıyorsun ben bi turlu yapamadım mi flash toollamı yapıyorsun mı flash tool hata veriyor
Chimera ile ENG ROM flashladıktan sonra repairi yapıp adb reboot-bootloader fastboota alıyorum BL kapalı olmasına rağmen yazılımı yükler cihazda ENG yüklü olduğu için ben miflash kullanmıyorum hiçbir zaman da kullanmadım tavsiyem bu zip içerisindeki dosyaları yazılımın anadizinine at sonra yazılım klasörünü C:\ ye taşı. flashall.bat çalıştır yükler temiz kurulum

Örnek:
1594309643174.png
A asimer76 - #37
@Soulfly hocam eng romu atım cihaz açılmıyor ışık gidip geliyor rica etsem yardım edeblrmsnz
B badsoft - #38
Chimera ile ENG ROM flashladıktan sonra repairi yapıp adb reboot-bootloader fastboota alıyorum BL kapalı olmasına rağmen yazılımı yükler cihazda ENG yüklü olduğu için ben miflash kullanmıyorum hiçbir zaman da kullanmadım tavsiyem bu zip içerisindeki dosyaları yazılımın anadizinine at sonra yazılım klasörünü C:\ ye taşı. flashall.bat çalıştır yükler temiz kurulum

Örnek:
Ekli dosyayı görüntüle 3587
Teşşekur ederim usta benim sorunum :) fastboot romu degılde recovery romu indiriyomusum ondan su an cın romunda calısyor bootloder unloock başvurusu yaptım cogu acılmaz diyor sende acıldımı
burakorhan burakorhan - #39
Teşşekur ederim usta benim sorunum :) fastboot romu degılde recovery romu indiriyomusum ondan su an cın romunda calısyor bootloder unloock başvurusu yaptım cogu acılmaz diyor sende acıldımı
Sahibi Türkmen bir kardeşim olduğu için Türkçe dilini çok önemsemedi China sürüm flashlayıp kendisine teslim ettim kullanıyor. Unlock başvurusu da yaptım ama. 300 küsür saat vermişti sanırım. Yarın bir gün bir işi düşerse en azından o kenarda dursun dedim. :)
Paradox Paradox - #40
Sahibi Türkmen bir kardeşim olduğu için Türkçe dilini çok önemsemedi China sürüm flashlayıp kendisine teslim ettim kullanıyor. Unlock başvurusu da yaptım ama. 300 küsür saat vermişti sanırım. Yarın bir gün bir işi düşerse en azından o kenarda dursun dedim. :)

İyi yapmışsınız.
H huzurlum - #41
2 tane note 8 var elimde ENG Rom kuramıyorum bu yöntemle sürekli aşağıdaki gibi sürekli hata veriyor

1595006000409.png
B badsoft - #42
Bugun 1 hafta doldu ve bootloder acıldı , yazmak istedim başına gelen arkadaslar için coZum olabilir
Aydar Aydar - #43
2 tane note 8 var elimde ENG Rom kuramıyorum bu yöntemle sürekli aşağıdaki gibi sürekli hata veriyor
Videodaki gibi yapacaksınız.
Yanlış işlem yapıyorsunuz.
H huzurlum - #44
Videodaki gibi yapacaksınız.
Yanlış işlem yapıyorsunuz.

Cihazın içinde mi hesabı kaldıysa ve cihazı bul açıksa bu işlem olmuyor. Bilginize.
Aydar Aydar - #45
Cihazın içinde mi hesabı kaldıysa ve cihazı bul açıksa bu işlem olmuyor. Bilginize.
Sorunuzu o şekilde mi çözdünüz.
Genelde Yetkili hesap ve UFİ Dongle ile işlem yapınca bu hatayı veriyordu.
Demeki chimera da aynı sorun.
M metehan2763 - #46
ustam mesela note 8 pro var elimde onuda cihimeradan aynı şekil eng rom atıp repair yapabilirmiyim yani cihimera yaparmı
M metehan2763 - #47
S Sinanoguzz - #48
Merhaba hocam çözüm bulabildinizmi
B blackjektr19 - #49
samsung çipli olup olmadığını nasıl anlarız ustra?
X xcekox - #50
cihaz hiç açılmıyor titreme yok boot loader kapalı.
umt kredi var bende ama server ofline diyor.
bunun belli bir online saati var galiba nasıl öğrenecez onu bilen var mı.
redmi note 8 cihaz hiç açılmıyor sadece edl modda usb 9008 görüyor.uzaktan bağlanıp yapabilecek usta varsa yardımcı olabilirmi.size zahmet

Adsız.jpg
Aydar Aydar - #51
cihaz hiç açılmıyor titreme yok boot loader kapalı.
umt kredi var bende ama server ofline diyor.
bunun belli bir online saati var galiba nasıl öğrenecez onu bilen var mı.
redmi note 8 cihaz hiç açılmıyor sadece edl modda usb 9008 görüyor.uzaktan bağlanıp yapabilecek usta varsa yardımcı olabilirmi.size zahmet
UMT Server şu an kapalı.
Chimera var mı elinizde varsa EDL den yazılım yükleyiniz.
Chimera yoksa uzaktan UFİ Dongle ile yazılım yüklenir.
D demo55 - #52
ben de de var aynısı hıc acmıyor edl modda goruyor pc ufi-eft-umt var ufi de kredı olmadı ıcın mudahale etmıyor umt de kredı var 10 kredı ısdıyor oda auth server eroro verıyor bı turlu yuklıyemedım makınaya
D demo55 - #53
ufi yazılım atması ıcın kredımı olmSI LAZIM ondada yapmadımı kredı cekıyo dıyolar onun ıcın almadım kredısız sadece chımeramı yapıyor
A atalaygsm - #54
merhabalar
repair işlemini başarılı bir şekilde yaptım sonrasında global sürümünü edl modda yükledim sorunsuz şekilde yüklendi işlem başarılı lakin sensörlerin çalışmadığını gözlemledim ,böyle bir durum başına gelen oldumu acaba
mtuncer95 mtuncer95 - #55
merhabalar
repair işlemini başarılı bir şekilde yaptım sonrasında global sürümünü edl modda yükledim sorunsuz şekilde yüklendi işlem başarılı lakin sensörlerin çalışmadığını gözlemledim ,böyle bir durum başına gelen oldumu acaba
Bu hata genelde persist dosyasinin bozuk olmasjndan kaynaklaniyor. Deniyebilirsin.
M mehmet6327 - #56
hocam hepsini yaptım olduda eski romu yükliyemiyorm suan yardımcı olurmusunz
Aydar Aydar - #57
hocam hepsini yaptım olduda eski romu yükliyemiyorm suan yardımcı olurmusunz
Cihazı fastboot moduna alıp mi flash tool ile yükleyeceksiniz.
M mehmet6327 - #58
hocam bi türklü flasy yukleyemedım yardımcı olurmusunz ya eng flastan sonra orjinal romu yüklenmiyor mi tooldan flas deniyorm errorr veriyor chimera ile deniyorm olmuyr
Aydar Aydar - #59
hocam bi türklü flasy yukleyemedım yardımcı olurmusunz ya eng flastan sonra orjinal romu yüklenmiyor mi tooldan flas deniyorm errorr veriyor chimera ile deniyorm olmuyr
EFT Dongle var mı?
W wilton35 - #60
Bu işleme başlamak için booader kilidinin acikmi olması gerekiyor
A atalaygsm - #61
Bu hata genelde persist dosyasinin bozuk olmasjndan kaynaklaniyor. Deniyebilirsin.

bootloader kilitli olduğu için persist dosyası yüklenemez muhtemelen kilit açılmadan çözümü yok gibi
X xcekox - #62
UMT Server şu an kapalı.
Chimera var mı elinizde varsa EDL den yazılım yükleyiniz.
Chimera yoksa uzaktan UFİ Dongle ile yazılım yüklenir.
tşkler
Aydar Aydar - #63
kemercephastanesi kemercephastanesi - #64
chimera yı kapat =)
R rapdarbe - #65
Merhabalar hocam sanırsam bugun banada gelen cıhazlar samsung chıplı ve bende eng rom yukledım cıhazlar acılmıyor samsung chıplıler ıcın olan eng rom cıkmadı mı daha nasıl bir yol izleyecegız bu cıhazlar ıcın ıkı tanesı elımde kaldı acılmıyor normal rom atacagım acılacak ama sanırsam qcn olmayacak ıcınde bu cıhazlara acılen bır yardımcı olur musunuz ?
O oscarrr_18 - #66
link ölmüş yenilermisiniz
Lord Raiden Lord Raiden - #67
Linkler sağlam.
Başka tarayıcı kullanın. Ya da masaüstü sürüm kullanın.
Aydar Aydar - #68
Gerekli bağlantılar kontrol edildi. herhangi bir sorun görünmüyor.
B BERAT2113 - #69
ben herşeyi yaptım tamam am cihazı eng romdan nasıl çıkarabilirim yani orj yazılımı nasıl atabilirim
M Mkarakula - #70
Selamun aleyküm
elimde redmi note 8 cihaz mevcut şebeke yok BL kapalı elimde Chimera ve Umt mevcut
Chimera ile ENG rom yükledim ama Umt den diag açamadım repair işlemi yapamıyorum çözen var mı?
R receperdem58 - #71
Ustam bütün işlem bittikten sonra global romu adb ile nasıl yükleyebilir miflash okumuyor dosyaları
R receperdem58 - #72
Xiaomi fastboot modunda bu yöntem ile de ROM atılabiliyor. MiFlash ile yazılım atılırken "Lock" tıklama riski olduğundan bu şekilde yazmak daha garanti.
"Minimal ADB and Fastboot" klasöründeki dört dosyayı yazılımın bulunduğu klasöre atıyoruz. Sonra flash_all.bat çift tıklayınca yükleme başlıyor.

Belki bulamayanblar vardır diye yazıyorum yazılım dosyasının içine adb nin içindeki dosyaları atın fb moda alın flashh.all dosyasına tıklayın yazılım otomatik başlar :)
kale72 kale72 - #73
Benim başimada geldi aynı cihazdan komplike bacup aldım chimrrayla olmadı efs aldım olmadı neyaptısam olmadı o cihazı kendi efs si lazım herhalde bunlara uyumluneng rom çakarsa olur yoksa çok zor Antep’te bir Suriyeli var salman jaraf diye bl kapalı cihaza magisko yüklemiş tel numarasında var faceden cevap bile vermiyor
U uluhan.3 - #74
ustam kolay gelsin bende şöyle hatayı alıyorum ne yapmam gerek
Chimera Mobile Phone Utility version: 26.03.1259 @ 2020-09-20
Printing phone history

Backup phone
20.09.2020
14:39

Update Firmware
20.09.2020
14:01

Update Firmware
20.09.2020
13:59

Update Firmware
20.09.2020
13:19

Creating backup from selectable partitions...
Save to file: C:/Program Files (x86)/Chimera/Backup/generic-qualcomm/note 8ginkgo 2.zip
Preparing Qualcomm programmer
Gathering device info
Downloading Qualcomm programmer
Connecting to Qualcomm programmer
Reading GPTs

burada takılı kalıyor nerede hata yapıyorum
Aydar Aydar - #75
ustam kolay gelsin bende şöyle hatayı alıyorum ne yapmam gerek
Chimera Mobile Phone Utility version: 26.03.1259 @ 2020-09-20
Printing phone history

Backup phone
20.09.2020
14:39

Update Firmware
20.09.2020
14:01

Update Firmware
20.09.2020
13:59

Update Firmware
20.09.2020
13:19

Creating backup from selectable partitions...
Save to file: C:/Program Files (x86)/Chimera/Backup/generic-qualcomm/note 8ginkgo 2.zip
Preparing Qualcomm programmer
Gathering device info
Downloading Qualcomm programmer
Connecting to Qualcomm programmer
Reading GPTs

burada takılı kalıyor nerede hata yapıyorum
Genelde o sorun dosya düzgün indirmediği için o hatayı vermekte.
U uluhan.3 - #76
Genelde o sorun dosya düzgün indirmediği için o hatayı vermekte.
ustam efs yedeğini alıyoruz böyle kalıyor eng rom yüklemeye çalışıncada aynı yerde kalıyor
eritmez63 eritmez63 - #77
Eng rom başka link varmı ?
U uluhan.3 - #78
ustalarım sorun bilgisayarda imiş format attım düzeldi şimdi flaşlıyor
S shadowman - #79
128gb olanda sıkıntı oluyormu?
lazenes lazenes - #80
Bootloader kilitli cihazda bu şekilde tamir yapılırmı.
Mi Note 8. Samsung chipsetli değil.
B BERAT2113 - #81
ustam ben efs yedeği aldım eng attım cihaz açılmıyor samsung chipli olup olmadığımı nasıl öğenebilirmim
istua istua - #82
@Soulfly, hocam öncelikle emeğine sağlık. fastboot da efs silme komutunu yazınca error: cannot load dumy bin hatası alıyorum yardımcı olurmusunuz.umt ile full reset efs yapsam uygun olur mu
ProGsm ProGsm - #83
@Soulfly, hocam öncelikle emeğine sağlık. fastboot da efs silme komutunu yazınca error: cannot load dumy bin hatası alıyorum yardımcı olurmusunuz.umt ile full reset efs yapsam uygun olur mu
cıhaz samsung cıplımı ustacım
ProGsm ProGsm - #84
istua istua - #85
hocam öncelikle dönüş için teşekkür ederim.anadizine almayı unutmuşum dosyaları hallettim şimdi.micron cipli
ProGsm ProGsm - #86
2.2.9 mu kardesım bord ıd
ProGsm ProGsm - #87
hocam öncelikle dönüş için teşekkür ederim.anadizine almayı unutmuşum dosyaları hallettim şimdi.micron cipli
*#*#64663#*#* arama yapıyoruz. Software versiyonda Board Id 2.29.0 , 2.9 ve üstü versiyonlarda eng rom yüklemeyin. Önemli olan Samsung ,Micron, Hynix marka olması önemli değil önemli olan id versiyon.
istua istua - #88
aynen hocam benimki 1.19
ProGsm ProGsm - #89
any desk varmı cıhazında baglantı verebılırmsın
istua istua - #90
yok hocam neden
ProGsm ProGsm - #91
baglantı verırsen bı bakayım hata nerede adb komutlarında ne yapıyor
istua istua - #92
He eyvallah sağolasın.yukarıda yazdım ama gözünden kaçmış.dosyaları anadizine almayı unutmuşum hatayı o yüzden alıyorum şimdi hallettim.
istua istua - #93
son olarak global romu edl modda atsam sorun yaşarmıyım chimera veya umt ile
ProGsm ProGsm - #94
yasamazsın sorsunsuz yuklersın kolay gelsın kardesım
istua istua - #95
eyvallah allah razı olsun hayırlı geceler
T theflood - #96
*#*#64663#*#* arama yapıyoruz. Software versiyonda Board Id 2.29.0 , 2.9 ve üstü versiyonlarda eng rom yüklemeyin. Önemli olan Samsung ,Micron, Hynix marka olması önemli değil önemli olan id versiyon.
bunun için bi rom var aslında
T theflood - #97
Üstadım bu eng board 1xx ler için dimi sorunsuz?
ProGsm ProGsm - #98
Üstadım bu eng board 1xx ler için dimi sorunsuz?
evet bu rom 1.serılerınde sorunsuz
istua istua - #99
evet bu rom 1.serılerınde sorunsuz
selamun aleyküm hocam hazır çevrimiçi gördüm sizi bir sorum olacak.note 8 ciihazların board ıd 2 üzeri olanlar için yapılacak işlem nedir yada eng romları varmıdır. bilginiz varsa paylaşırmısınız
ProGsm ProGsm - #100
selamun aleyküm hocam hazır çevrimiçi gördüm sizi bir sorum olacak.note 8 ciihazların board ıd 2 üzeri olanlar için yapılacak işlem nedir yada eng romları varmıdır. bilginiz varsa paylaşırmısınız
ustacım 3ayrı ıslemden gecerek oluyor sorunsuz bır sekılde yapıyorum bır sefer gormen gerek musaıt oldugun bırgun elınde cıhaz varsa uzak baglantı ıle baglanıp gosterebılırım elınde chımera ve umt gıbı toolslar varsa
ProGsm ProGsm - #101
ustacım 3ayrı ıslemden gecerek oluyor sorunsuz bır sekılde yapıyorum bır sefer gormen gerek musaıt oldugun bırgun elınde cıhaz varsa uzak baglantı ıle baglanıp gosterebılırım elınde chımera ve umt gıbı toolslar varsa
bord id 2.19 ve 2.29 versıyonlarına eng yuklendıgınde cıhaz brıc oluyo sıyah ekran sorunu ıle karsılasıyosun global attıgında ıse nul olarak gelıyor aklında bulunsun
istua istua - #102
elimde umt ve chimera mevcut usta.ilgin için teşekkür ederim.cihaz gelince buradan size mesaj atarım.aslında bilgi alacağım birkaç konu daha var ama hiçbiyerden bilgi edinemedim kimseyi de çok bunaltmadan böyle tek tek soruyorum.
ProGsm ProGsm - #103
elimde umt ve chimera mevcut usta.ilgin için teşekkür ederim.cihaz gelince buradan size mesaj atarım.aslında bilgi alacağım birkaç konu daha var ama hiçbiyerden bilgi edinemedim kimseyi de çok bunaltmadan böyle tek tek soruyorum.
buyur kardesım sor yardımcı olabılecegım bırseyse seve seve
istua istua - #104
bord id 2.19 ve 2.29 versıyonlarına eng yuklendıgınde cıhaz brıc oluyo sıyah ekran sorunu ıle karsılasıyosun global attıgında ıse nul olarak gelıyor aklında bulunsun
teşekkür ederim bilgi için ustam
istua istua - #105
buyur kardesım sor yardımcı olabılecegım bırseyse seve seve
bulunduğum yerde 3 telefoncuya frp+repair işleri yapıyorum ve beni aşan işleri başka bir yere gönderiyorum.bir arkadaş note 8 proyu bl kapalı 50tlye yapıyor aklım almadı.bende ayıp olmasın diye birşey sormadım sadece elindeki boxları sordum.elinde direktool varmış yanlış hatırlamıyorsam.bu tool bu kadar geniş çaplı işleme sahipmidir bilgin varmıdır.ben gelen cihazları boot kapalı olanları unlock işlemi yapıyorum süre için müşteriye verip bekletiyorum.
ProGsm ProGsm - #106
teşekkür ederim bilgi için ustam
rıca ederım ne demek kardesım yardımcı olabıldıysem ne mutlu
ProGsm ProGsm - #107
bulunduğum yerde 3 telefoncuya frp+repair işleri yapıyorum ve beni aşan işleri başka bir yere gönderiyorum.bir arkadaş note 8 proyu bl kapalı 50tlye yapıyor aklım almadı.bende ayıp olmasın diye birşey sormadım sadece elindeki boxları sordum.elinde direktool varmış yanlış hatırlamıyorsam.bu tool bu kadar geniş çaplı işleme sahipmidir bilgin varmıdır.ben gelen cihazları boot kapalı olanları unlock işlemi yapıyorum süre için müşteriye verip bekletiyorum.
evet yapılabılıyor bl kapalı bır sekılde yanlız guncelleme vs almaması gerekıyor
istua istua - #108
evet yapılabılıyor bl kapalı bır sekılde yanlız guncelleme vs almaması gerekıyor
genel olarak sorun olmaması açısından bl açık veya kapalı cihazlar için güncelleme yapmamalarını belirtiyorum zaten.bu konu hakkında bir bölüm yok sanırım usta forumda.çünkü en çok aradığım cevap bu
istua istua - #109
bunun için almam gereken bir tool var mı yoksa elimdekiler iş görür mü.acemiliğimiz biraz da elimizdeki boxlara tam hakimiyetimizin olmamasından kaynaklanıyor.elimde nck+umt,eft,chimera mevcut
ProGsm ProGsm - #110
genel olarak sorun olmaması açısından bl açık veya kapalı cihazlar için güncelleme yapmamalarını belirtiyorum zaten.bu konu hakkında bir bölüm yok sanırım usta forumda.çünkü en çok aradığım cevap bu
redmı ve mı serilerınde guncelleme sorunu yasamazsın yanı bı samsunglar gıbı degıl samsungların bır kısmı server uzerınden atıldıgında kapanma vs gıbı sorunlar yasamazsın o yuzden sıkıntı olmaz ustacım
ProGsm ProGsm - #111
bunun için almam gereken bir tool var mı yoksa elimdekiler iş görür mü.acemiliğimiz biraz da elimizdeki boxlara tam hakimiyetimizin olmamasından kaynaklanıyor.elimde nck+umt,eft,chimera mevcut
elındekıler yeterlı suan ıcın senı yormaz kısacası
ProGsm ProGsm - #112
redmı ve mı serilerınde guncelleme sorunu yasamazsın yanı bı samsunglar gıbı degıl samsungların bır kısmı server uzerınden atıldıgında kapanma vs gıbı sorunlar yasamazsın o yuzden sıkıntı olmaz ustacım
ozelıne bak kardesım
F flavio - #113
Board ID 1.19.0 a yükledim cihaz normal eng açıldı, diag porta açınca bootlopa girdi , anaekran geliyor birkaç saniye sonra restart yapıyor cihaz.
Board ID 1.19.0 ın eng farklı mı acaba?
F flavio - #114
Board ID 1.19.0 a yükledim cihaz normal eng açıldı, diag porta açınca bootlopa girdi , anaekran geliyor birkaç saniye sonra restart yapıyor cihaz.
Board ID 1.19.0 ın eng farklı mı acaba?

Aynı romu DFT PRo ile "skip security partition" işaretini kaldırarak sorunsuz repair yaptım.
F flavio - #115
Bir deneyimi paylaşmak istiyorum, verilen rom nvram siliyor ve imeiler sıfırlanıyor, ben efs reset yapmadan direk onarım yapıp global rom yükledim cihaz miui logosunda kaldı, bu metodla repair yapacak arkadaşlar ilk mesajda verilen efs işlemini mutlaka yapsın, zira imeiler zaten sıfırlanıyor diye efs resetleme yapmayınca cihaz logoda kalıyor. Herkese kolaylıklar dilerim
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-8-kredisiz-ve-auth-olmadan-imei-repair-eng-firmware.10212/