Xiaomi Redmi Note 8 Pro (Begonia) Unbrick

Xiaomi Redmi Note 8 Pro (Begonia) Unbrick

gen_com gen_com - #1
Not 1: PMT Changed (Bölümleme tablosu değişti uyarısı anlamı) ufs bellek üzerindeki partition ofsetleri değiştiği için bu uyarıyı alırsınız.
Yüklemeye devam ederseniniz yazılımda mevcut olmayan kaybolacak ve güncellenecek alanlar var.
  • Ilk defa SP_Flash_Tool ile rom yüklenecekse (merlin cihazı için BEGONIA için aynı durum söz konusu değil) mutlaka PMT uyarısı değişti alırsınız. Sebebi fabrika çıkışı bellek ofsetlerinin yeni romlarda değiştirilmiş olması. ofsetler sadece bu şekilde rom yüklendiğinde değişir. (yanlış rom seçtiğinizde de PMT Changed uyarısı alırsınız.)
  • PMT değişirse belleğe format atılır sadece nvram(imei sn bilgileri) bilgisayara SP Flash Tool bilgisayarınıza geçici yedek alır ve rom yükleme sırasında yeni ofsetlerine kopyalar ve yedeği siler. Bu sebepten dolayı işlemi yarıda kesmeyin.
  • PMT güncellenirse cihaz formatlanacağı için Booltloader Unlocked bilgisi cihazdan silinir.
  • Format All seçeneğini seçerseniz aynı işlemi yedek almadan yapar elinizdeki rom ne içeriyorsa onu yükler.
V12.0.7.0.QJOMIXM sürümüne kadar denenmiştir
  • Hydra mtk tool ile önce araç çubuğundan "comport" seçeneğini seçin (UART modu)
  • UART moda girmek için cihazı ses açma kısma beraber basarak usb takın.
  • UART portuna (BROM) libusb filter ile driver install ederek filtre ekleyin bypass yapılırken kullanılacak.
  • HYDRA MTK dan exploiti auto işaretini kaldırın ve exploiti manuel çalıştırın
  • Sonrasında normal flash yazar gibi yazın.
  • Tavsiyem sonrasında METOD1 ile tekrar flaşlayın
NOT: Hydra tool da aşağıdaki exploiti kullanmaktadır. TOOL Olmayanlar METOD 1 deki diğer dosyalar ve kombinasyonuyla 12.0.4 rom yükleyebilirsiniz. Exploit Python3.5 ile yazılmıştır. Kurulum ve paketleri github sayfasında vardır. Python hakkında bilgisi olmayan denemesin.
Öneri1 : linkteki gibi konu başlatabiliriz. Linkte Patched Download Agent dosyaları var.
Öneri2 : Paylaşılan exploitte diğer mtk bl kilitli cihazlar için yetkilendirme olmadan flaşlanabilir.

Beyler telefon fastboot a iken yanlış yazılım yükledim iptal ettim normal yerine eng yüklemeyi iptal ettim yani. ama erken etmişim systemi flaşlamasını bekleseydim keşke neyse akşam öyle bırakmıştım. sabah flashtoll pro içindeki spflash tool ile seçili download agenti seçerek kendi haline bıraktım siyah ekranda bootloop yapıyordu flashlandı.
  • eng preloader olduğu için exploit söz konusu değil da dosyası ile işlem yapabilirsiniz.
  • SP_Flash_Tool_v5.2104_Win lib da match işaretini kaldırın
yani herhangi yetkilendirme olayı yok etkin değil cihaz durumu da unocked idi umarım faydalı olur.

redmi note8 pro unlocked..PNG

printThread_attachments

• MTK_AllInOne_DA_mt6785_mt6765.rar
    314.2 KB · Görüntüleme: 3,266
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    66.5 KB · Görüntüleme: 222
Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #2
Brick olan cihazı unlock ise bu şekilde ayağa kaldırabilirsiniz ama locked olduğu taktirde yetkili hesap ister. Eline sağlık.
Aydar Aydar - #3
:tsk:
M Mafya118 - #4
Sürekli kendini yeniden başlatıyor cihaz bu yöntem işe yarar mı acaba ? fastboota felan geçmiyor
Aslankim Aslankim - #5
tam olarak nasıl yaptın usta ben 2 tanesini çökerttim cihazlar açılıp kapanıyor kendi kendine
ne fastboot nede recovery moduna girmiyor arkayı açtım umt yazılımı görmüyor
gen_com gen_com - #6
Sürekli kendini yeniden başlatıyor cihaz bu yöntem işe yarar mı acaba ? fastboota felan geçmiyor
bendeki durum oydu böyle ayarla tak bırak
gen_com gen_com - #7
tam olarak nasıl yaptın usta ben 2 tanesini çökerttim cihazlar açılıp kapanıyor kendi kendine
mediatek bu bunda testpointe gerek yok xiamomi loader tuşlara basınca universal loader takıp bırakınca yükler. auth olan loadr nasıl çalıştığı hakkında fikrim yok. yok ben illa testpoinle yapacam dersen kcolo etiketli testpointtir. veya uart portunu da lehimleyebilirsin rx tx gnd akıllı telefda hiç denemedim. spflashtan ayarlardan uart seçmek gerekiyor
Aslankim Aslankim - #8
mediatek bu bunda testpointe gerek yok xiamomi loader tuşlara basınca universal loader takıp bırakınca yükler. auth olan loadr nasıl çalıştığı hakkında fikrim yok. yok ben illa testpoinle yapacam dersen kcolo etiketli testpointtir. veya uart portunu da lehimleyebilirsin rx tx gnd akıllı telefda hiç denemedim. spflashtan ayarlardan uart seçmek gerekiyor
ben de senin gibi sp flash tan seçtim yazılımı taktım kabloyu bekliyorum ?:unsure:
yani bu şekilde cihaz açıldı diyorsunuz
gen_com gen_com - #9
ben de senin gibi sp flash tan seçtim yazılımı taktım kabloyu bekliyorum ?:unsure:
yani bu şekilde cihaz açıldı diyorsunuz
çok bekleme elle resetle benim beklediğim en fazla bir dk idi olmasssa pil bağlantısını sök yeniden tak. aygıt yöneticisinde driverların yüklü olduğundan emin ol. boot vcom ve preloader vcom dirver yüklü olacak
N nur.iletisim - #10
hocam ben edl moda alamadım yardımcı olabılırmısınız . yazılım yuklerken usb baglantıısı koptu telefon sımdı acılmıyor tşk ederim
gen_com gen_com - #11
pili çıkar pilsiz tak xiaomi mtk larda iki ses tuşu beraber normal de. huaweilerde ise testpoint. xiaomi de de testpoint olabilir deneyin bende şansıma kapalı modda bağladım açıldı ilk seferde driverleri tanıdığından emin ol 2 ayrı driver tanıyacak ik defa yapıyorsan en az iki defa başarısız olman normal
Kadir0072 Kadir0072 - #12
hocam konu için eline sağlık yanlız bu mtk dosyası hata veriyor
H hayt - #13
selam aleyküm usta yazılımı nasıl atıyoruz ?
Aslankim Aslankim - #14
miflash tool den atılıyor
hiç bilgin yok ise yazılım atmaya çalışma cihazı çökertirsin
güncelleme yap sürüm yükseteceksen
gen_com gen_com - #15
arkadaşlar %1000 çalışıyor ben flaşladım unlocked cihazda. deneme fırsatı olan bootloader kapalı olanda da deneyebilir. mediatek yapısından dolayı flaşlaması biraz uğraştırıcı basit hatalar yüzünden yapamayabilirsiniz ama oluyor.
O orhangun - #16
hocam ekteki dosyayı seçince böyle bir hata veriyor sebebi nedir ?

printThread_attachments

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    324.7 KB · Görüntüleme: 530
Aslankim Aslankim - #17
bu yöntem her cihaza olmuyor cihazların brick sorunları farklı
gen_com gen_com - #18
aynı dediğin gibi idi bendekide cihaz kapanması lazım bataryayı sökmen gerekiyor sonra direkt tak
gen_com gen_com - #19
bu yöntem her cihaza olmuyor cihazların brick sorunları farklı
bende boot.img silinmişti yazılım yukleryen yarıda kesmiştim yüklerken de en önce boot.img siler enson boot.img yazar bu sebepter çkenlerin çoğu aynı olması lazım. tabi fastboot harici çökerttiyseniz olay farklı
Aslankim Aslankim - #20
Çözüldü Xiaomi Redmi not 8 pro çöktü ve yapılışı

bu bölüme bak
bendeki sorun video dakinin aynısı idi
gen_com gen_com - #21
bu bölüme bak
bendeki sorun video dakinin aynısı idi
çözdüysen geçmiş olsun bende fastboot yoktu ben flash herzaman android platform araçlarıyla atıyorum zaten bu modelde fastbootu getirebilmek için spflashtool kullandım yoksa. tabikide aygıt fastboottamı diye kontol etmiştim ekranda logog olup olmaması önemli değil herzaman aygıt yöneticisinden bakmanız gerekiyor aygıtın durumunu..
J joungsam - #22
merhaba cihazım brick oldu ancak boot kilidi açık ama aygıt gelmiyor bilgisayara ses açma ile power tusuna basılı tutunca 2 saniyeligine gelip gidiyor lütfen yardım edermisiniz
Aslankim Aslankim - #23
merhaba cihazım brick oldu ancak boot kilidi açık ama aygıt gelmiyor bilgisayara ses açma ile power tusuna basılı tutunca 2 saniyeligine gelip gidiyor lütfen yardım edermisiniz
arkadaşım 1. sayfada nasıl yapacağın yazıyor
hiç bilgin yoksa zaten yapamazsın
bilgin varsa yazıyor nasıl yapacağın​
Aslankim Aslankim - #24
en baştan oku yazılanları
anlarsın nasıl yapacağını
J joungsam - #25
en baştan oku yazılanları
anlarsın nasıl yapacağını
mesele o degil kardeşim mesele aygıt gelmiyor
Aslankim Aslankim - #26
mesele o degil kardeşim mesele aygıt gelmiyor
Bugün böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldım hallettim, factory eng rom dosyasını mi flash pro ile sp flash tool kısmından yükleyerek sorunu çözdüm factory eng modem dosyası da forumda var redmi note 8 pro imei repair kısmında. (telefonum uncloktu)
bunu dene
Aslankim Aslankim - #27
bakın bu sorunun 2 şekli var
1. si sadece şarj ışığı yanıyor ise

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Unbrick
bu bölüme bakacan

2.cisi bootlop yani redmi yazısı gelip gidiyorsa

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Çöktü
başka yapılış şekli yok
yada yetkili hesaptan yapıyorlar
onada 150 200 tl verirsin
sana yardım etmeye çalışıyorum bide
kızıyorsun bana başka sitede banlarlar

J joungsam - #28
bakın bu sorunun 2 şekli var

bu bölüme bakacan

2.cisi bootlop yani redmi yazısı gelip gidiyorsa

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Çöktü
başka yapılış şekli yok
yada yetkili hesaptan yapıyorlar
onada 150 200 tl verirsin
sana yardım etmeye çalışıyorum bide
kızıyorsun bana başka sitede banlarlar

estf hocam kızmadım öyle şey olurmu sadece umudumu yitirdim iyice
Aslankim Aslankim - #29
estf hocam kızmadım öyle şey olurmu sadece umudumu yitirdim iyice
bak sadace sakin ol rahat ol
sana yazdığım konuları iyice oku
tekrar tekrar sonra nasıl yapacağını anlarsın
yine burdayız yine yardımcı oluruz sıkma canını​
J joungsam - #30
bak sadace sakin ol rahat ol
sana yazdığım konuları iyice oku
tekrar tekrar sonra nasıl yapacağını anlarsın
yine burdayız yine yardımcı oluruz sıkma canını​

rom - images içindeki scater secerken bu hatayı veriyor int baktım bir satır siliyor scaterden ancak bu romlarda o silinen satır zaten yok
ne yapıcam bilmiyorum.

printThread_attachments

• Adsız.png
    Adsız.png
    57.4 KB · Görüntüleme: 135
Aslankim Aslankim - #31
rom - images içindeki scater secerken bu hatayı veriyor int baktım bir satır siliyor scaterden ancak bu romlarda o silinen satır zaten yok
ne yapıcam bilmiyorum.
2. bölüme de rom u girmelisin
Aslankim Aslankim - #32
olmazsa diğer bölümdeki videoya göre yap
sıkıntı yapma biz anladığımız halde bile bazen günlerce uğraşıyoruz
crazyboy87 crazyboy87 - #33
ERROR : STATUS_SEC_AUTH_FILE_NEEDED (0xC0030012) hatası veriyor. Auth. file seçmeden yükleme yapmanın imkanı yok. Auth. için de xiaomi tool üzerinden login olup yapman gerekiyor. Kısacası sptool ile auth. xioami hesabı olmadan yazılım atmak kesinlikle mümkün değil.
Aslankim Aslankim - #34
ERROR : STATUS_SEC_AUTH_FILE_NEEDED (0xC0030012) hatası veriyor. Auth. file seçmeden yükleme yapmanın imkanı yok. Auth. için de xiaomi tool üzerinden login olup yapman gerekiyor. Kısacası sptool ile auth. xioami hesabı olmadan yazılım atmak kesinlikle mümkün değil.

buraya baktınızmı ??
crazyboy87 crazyboy87 - #35
fastboot gelmiyor bende. trabzonlu bir arkadasin tek tus dosyasini atarken gitti. nasil gitti hala anlamis degilim...
Aslankim Aslankim - #36
fastboot gelmiyor bende. trabzonlu bir arkadasin tek tus dosyasini atarken gitti. nasil gitti hala anlamis degilim...
aynısı bendede oldu malesef
Aslankim Aslankim - #37
sarbon sarbon - #38

hocamsıkıntıyı çözebildiniz mi bende aynı sorunu yaşadım
Aslankim Aslankim - #39
hocamsıkıntıyı çözebildiniz mi bende aynı sorunu yaşadım
arkadaşlar sizin sıkıntınız sadece yetkili hesap
yada kredili sistem ile oluyor başkada olmaz
umt yada ufi box kıredi ile olur
aefyzyilmaz80 aefyzyilmaz80 - #40
bendeki durum oydu böyle ayarla tak bırak
arkadasım sen nasıl yaptın yetkili hesap olmazsa yapmaz o dediğini
EliteMan EliteMan - #41
ufi kredili sistemin varsa olur kardeşim
aefyzyilmaz80 aefyzyilmaz80 - #42
Brick olan cihazı unlock ise bu şekilde ayağa kaldırabilirsiniz ama locked olduğu taktirde yetkili hesap ister. Eline sağlık.
yardım edebilecek varmı note 8 pro brick oldu
Aslankim Aslankim - #43
yardım edebilecek varmı note 8 pro brick oldu
ben bir video seyrettim biri 20 30 kere deniyor sp flasg tool den yapıyor
ama ya umt yada ufi olmaz ise yapamazsınız​
aefyzyilmaz80 aefyzyilmaz80 - #44
ufi kredili sistemin varsa olur kardeşim
malesef bende birsey yok
aefyzyilmaz80 aefyzyilmaz80 - #45
ben bir video seyrettim biri 20 30 kere deniyor sp flasg tool den yapıyor
ama ya umt yada ufi olmaz ise yapamazsınız​
onlar bilgisayara yükleniyormu
aefyzyilmaz80 aefyzyilmaz80 - #46
olmazsa diğer bölümdeki videoya göre yap
sıkıntı yapma biz anladığımız halde bile bazen günlerce uğraşıyoruz
hangi video
closx closx - #47
Merhaba,

Şimdi benim cihaz unlocked, trabzonlu arkadaşın TWRP olayından telefonu brickledim. Logo sürekli gidip geliyor. Telefon loopa girdi. Ses açma tuşuna basılı tutunca bağlanmış gibi ses gelip 10 sn sonra falan gidiyor. SP Flash Tool'da stock rom flashlamaya çalıştığımda yetkili hesap istedi. Pili söksem tekrar taksam, sonra flasher'ı bu şekilde kurup telefona bağlayıp bıraksam, işe yarar mı dersiniz? Yoksa karantina döneminde telefon tamircisi mi arayayım ille?
Aslankim Aslankim - #48
Merhaba,

Şimdi benim cihaz unlocked, trabzonlu arkadaşın TWRP olayından telefonu brickledim. Logo sürekli gidip geliyor. Telefon loopa girdi. Ses açma tuşuna basılı tutunca bağlanmış gibi ses gelip 10 sn sonra falan gidiyor. SP Flash Tool'da stock rom flashlamaya çalıştığımda yetkili hesap istedi. Pili söksem tekrar taksam, sonra flasher'ı bu şekilde kurup telefona bağlayıp bıraksam, işe yarar mı dersiniz? Yoksa karantina döneminde telefon tamircisi mi arayayım ille?
aefyzyilmaz80 aefyzyilmaz80 - #49
Aslankim Aslankim - #51
iki tane dedim videolu bir tane bide resimli anlatmış arkadaş​
Aslankim Aslankim - #53
benimde iki tane çökmüştü başka yere yaptırdım
bu iş ile uğraştığımız için ufi box almak zorunda kaldık
ufi kredili sistem yapıyor kredisi umt ye göre hem ucuz hemde az kredi kesiyor
bi kaç arkadaş yapmış ?? ama ben de soulfly ustada yapamamıştı spflash tool den
ama kime sorarsanız sorun kredili sistemden başka olmaz
bu cihaz mtk işlemci olduğundan kısmet bazen oluyor 100 de 001 olma ihtimali var

closx closx - #54
benimde iki tane çökmüştü başka yere yaptırdım
bu iş ile uğraştığımız için ufi box almak zorunda kaldık
ufi kredili sistem yapıyor kredisi umt ye göre hem ucuz hemde az kredi kesiyor
bi kaç arkadaş yapmış ?? ama ben de soulfly ustada yapamamıştı spflash tool den
ama kime sorarsanız sorun kredili sistemden başka olmaz
bu cihaz mtk işlemci olduğundan kısmet bazen oluyor 100 de 001 olma ihtimali var

Siz istanbulda mısınız? Tamir konusunda size danışabilir miyim?
Aslankim Aslankim - #55
evet buyrun​
closx closx - #56
Sizle nereden iletişime geçebiliriz?
Aslankim Aslankim - #57
özelden yazıyorum​
veyselyldz veyselyldz - #58
hocam ekteki dosyayı seçince böyle bir hata veriyor sebebi nedir ?
Reis Şimdi dediklerimi yap
buradan sonra o dosyayı okuyor alttakinide okuyor hiçbir sıkıntı olmadan
arkadaşın verdiği dosyayı okuturken hata alanlar şu ayarı yapsın
options>

Under-General-untick-Check-LIB-DA-match-and-then-clcik-the-close-button.png
amonn amonn - #59
hocam bende telefonu görmüyor ne yapabilirim
Aslankim Aslankim - #60
pc cihazı görmüyor ise drverleri yükleyin​
Aydar Aydar - #61
Chimera Tool kurulumu yapınız tüm driver sorunlarınız çözülecektir.
indirebilirsiniz.
M mustafa3455 - #62
s.a abi kolay gelsin sizden bende eft var bi note 8 var twrp atarken brik oldu nasıl işlem yapacam xml dosyası falan istiyor
Aydar Aydar - #63
s.a abi kolay gelsin sizden bende eft var bi note 8 var twrp atarken brik oldu nasıl işlem yapacam xml dosyası falan istiyor
Yetkili hesap veya UFİ Dongle ile yazılım yüklenmesi lazım.
M Malazgirt18 - #64
Merhaba değerli arkadaşlar

Paylaşım için çok teşekkürler

Sorunum 1. kısımdaki gibi :) Akşam deneyeceğim umarım başarırım ve fazla başınızı ağrıtmam

M Malazgirt18 - #65
Açtım vallahi telefonu biraz uğraştım ama oldu, Bootlader kilidinin açık olması büyük avantaj tabiki
Paradox Paradox - #66
Açtım vallahi telefonu biraz uğraştım ama oldu, Bootlader kilidinin açık olması büyük avantaj tabiki

Geçmiş olsun.
M Malazgirt18 - #67
Selamlar

İmei başarılı bir şekilde dğeiştirdim Telefondan soruladığımda da yeni İmei görünüyor. Ancak bugün yasal uyarı mesajı geldi tamamen farklı bir imei üzerinden 90 gün içinde kapatılacaktır diye. ama imei hiçbir rakamı tutmuyor tamamen farklı
gen_com gen_com - #68
kendime teşekkür ederim bir cihaz daha unbrick oldu :D
gen_com gen_com - #69
Selamlar

İmei başarılı bir şekilde dğeiştirdim Telefondan soruladığımda da yeni İmei görünüyor. Ancak bugün yasal uyarı mesajı geldi tamamen farklı bir imei üzerinden 90 gün içinde kapatılacaktır diye. ama imei hiçbir rakamı tutmuyor tamamen farklı
kardeşim geç oldu ama kendi cihazın kayıtlı ise önemsiz bir hata ancak imei değiştirmek suçtur bilgin olsun forumda paylaşılan bilgiler tamir amaçlıdır
Y yolcu1978 - #70
kardeş çok saol sayende ayağa kalktı cihaz bataryayı çıkarıp attım oldu
alperen7749 alperen7749 - #71
Rom ataken mi flash ile unluock and flash seciliymiş gormedim romu kurdu main menüde döngüye aldı fastboot giriyor pc cihazı görüyor yardımcı olurmusunuz telefoncu götürdüm server diye 3 hafta bosuna kaldı yardımcı biri varsa yardım etsin lutfen ücreti artık takmıyorum nederseniz o fiyat olsun ama cihaz acilsinda edl felanda açarım bir şekilde lütfen
E enes gsm - #72
arkadaşlar %1000 çalışıyor ben flaşladım unlocked cihazda. deneme fırsatı olan bootloader kapalı olanda da deneyebilir. mediatek yapısından dolayı flaşlaması biraz uğraştırıcı basit hatalar yüzünden yapamayabilirsiniz ama oluyor.

sp flaş toola yazılımı seçemiyorum onu nasıl yapcam
gen_com gen_com - #73
sp flaş toola yazılımı seçemiyorum onu nasıl yapcam

konunun başında yüklediğim sürümü yazdım normalde seçebiliyor olmanız lazım download agent dosyasını da paylaştım
E ertuğrul1 - #74
allah senden razı olsun baya uğraştırdı ama oldu teşekkürler
gen_com gen_com - #75
sondan başla denemeye dosya seçilebilirse o sürümdür en fazla 5. de felan çalışır
M mtheaven35 - #76
Selamun Aleykum. Telefon siyah ekranda sanırım kendi kendine restart ediyor( bildirim ışığı sönüyor arada). Pil sökmeden bu yöntem ile çözebilir miyim?
ProGsm ProGsm - #77
Selamun Aleykum. Telefon siyah ekranda sanırım kendi kendine restart ediyor( bildirim ışığı sönüyor arada). Pil sökmeden bu yöntem ile çözebilir miyim?
cihazınızın blsı acıkmı
M mtheaven35 - #78
cihazınızın blsı acıkmı
en son yaptığım işlemi anlatayım
1- mi flash ile rom attım.(clean all seçili yani blsi açık olması lazım .)
2- cihaz normal açıldı, google hizmet hataları veriyordu. twrp den sıfırlamak aklıma geldi
3- fastboot moda alıp twrp yükledim(sürümünü hatırlamıyorum). bu işlemden sonra telefon kapandı ve tekrar açılmadı.
ProGsm ProGsm - #79
en son yaptığım işlemi anlatayım
1- mi flash ile rom attım.(clean all seçili yani blsi açık olması lazım .)
2- cihaz normal açıldı, google hizmet hataları veriyordu. twrp den sıfırlamak aklıma geldi
3- fastboot moda alıp twrp yükledim(sürümünü hatırlamıyorum). bu işlemden sonra telefon kapandı ve tekrar açılmadı.
yukledıgınız twrpden dolayı cıhaz brıc olmus team varmıdır ustacım ver bı bakayım
M mtheaven35 - #80
yukledıgınız twrpden dolayı cıhaz brıc olmus team varmıdır ustacım ver bı bakayım
601 965 921 551ehb
M Mi.Fero - #81
başka twrp at düzelir
ProGsm ProGsm - #82
başka twrp at düzelir
Not8 promu
M Mi.Fero - #83
note 8 lerde evet
ProGsm ProGsm - #84
note 8 lerde evet
not 8pro ıse ufı kaldırırız not8 edlden yapmamız lazım hangısı hocam
M Mi.Fero - #85
not 8pro ıse ufı kaldırırız not8 edlden yapmamız lazım hangısı hocam
kardeşim neyden bahsediyosun anlamadım,ben brick olmuş bi cihaz için twrp değiş yazdım,görmedin sanırım
ProGsm ProGsm - #86
kardeşim neyden bahsediyosun anlamadım,ben brick olmuş bi cihaz için twrp değiş yazdım,görmedin sanırım
ozur dılerım yerler karıstı (Y)
M Mi.Fero - #87
ozur dılerım yerler karıstı (Y)
önemli değil
D djjosef - #88
emeğinize sağlık usta bir kaç sorundan sonra düzeldi diğer yapacak ustalar için kendi deniyimlediğim bir şeyi paylaşmak istedim başkalarında aynı hata olursa düzeltsinler diye flash ı yükleyip açtıktan sonra global rom'u mi flash tool ile yüklerken bende 2-3 kere hata verdi nasıl düzelttiğimi paylaşıyım özellikle kablo bilgisayada ( USB 3.0) portuna takılıyken hatasız yükledi 2.0 da hep hata verdi
muhammed540 muhammed540 - #89
%100 çalışan ücretsiz yöntem çıkmıştır
Aydar Aydar - #90
%100 çalışan ücretsiz yöntem çıkmıştır
Elimizde bu yöntem var. Evet doğru yakında detaylı anlatım paylaşılacaktır.
I iletişimdünyası - #91
Win 7 için Anlatım

1.python-2.7.18.amd64 kurun 32 bit için python-2.7.18 kurun
2. CMD açalım ve aşağıda ki kodu girelim.

python -m pip install pyusb pyserial json5

C:\Windows\system32>python -m pip install pyusb pyserial json5
Requirement already satisfied: pyusb in c:\users\win7\appdata\local\programs\pyt
hon\python38\lib\site-packages (1.1.1)
Requirement already satisfied: pyserial in c:\users\win7\appdata\local\programs\
python\python38\lib\site-packages (3.5)
Requirement already satisfied: json5 in c:\users\win7\appdata\local\programs\pyt
hon\python38\lib\site-packages (0.9.5)
WARNING: You are using pip version 20.2.3; however, version 21.0.1 is available.

bu şekilde pencere geliyorsa pyhton çalısıyordur hata verirse diğer sürümleri kaldırıp tekrar yükleyin

3.libusb-win32-devel-filter-1.2.6.0.exe kurun çalıştırıp cihazı ses açma tuşuna basarak bağlayın aygıt yöneticisinden mtk portu seçip sürücü yyazılımını güncelle deyip driver klasörünü seçin, driver yazılımını güncelledikten sonra programdan tekrar portu seçip yükle deyin yükledikten sonra mtk com tekrar gözükmeyecek.

4.Daha sonra Bypas klasörünü açıp brom.bat uzantısını açın cihazı tekrar ses açma tuşuna basarak bağlayın cihazı gördükten sonra sizden sp flash tool ile yazılım yüklemenizi isteyecek sp flash tool dan com port ayarını uat seçin com noktasını kendisi görecektir zaten.

5.sp flash tool dan yazılım yüklemek istediğiniz cihaza ait fastboot flash dosyasını buradan indirip (.tgz) olarak indirin rardan çıkarın.
scarter loading file dan indirdiğiniz yazılıma ait klasörün içinde olan scartter dosyasını seçin ve download yapın
6. flashı başlatır da hata verirse Cust Exaid seçeneklerinden tikleri kaldırıp yükleyin. flash hiç başlamaz uzun bir hata verirse driver işlemlerini yeniden yapın
7.indirdiğiniz yazılım klasörünün isminde boşluk olmasın
örnek:
D:\Redmi_9\redmi_9_fastboot_ancelot_global_images_V11.0.8.0.QJCMIXM

gen_com gen_com - #92
konu güncellenmiştir
M mert1i - #93
Win 7 için Anlatım

1.python-2.7.18.amd64 kurun 32 bit için python-2.7.18 kurun
2. CMD açalım ve aşağıda ki kodu girelim.

python -m pip install pyusb pyserial json5

C:\Windows\system32>python -m pip install pyusb pyserial json5
Requirement already satisfied: pyusb in c:\users\win7\appdata\local\programs\pyt
hon\python38\lib\site-packages (1.1.1)
Requirement already satisfied: pyserial in c:\users\win7\appdata\local\programs\
python\python38\lib\site-packages (3.5)
Requirement already satisfied: json5 in c:\users\win7\appdata\local\programs\pyt
hon\python38\lib\site-packages (0.9.5)
WARNING: You are using pip version 20.2.3; however, version 21.0.1 is available.

bu şekilde pencere geliyorsa pyhton çalısıyordur hata verirse diğer sürümleri kaldırıp tekrar yükleyin

3.libusb-win32-devel-filter-1.2.6.0.exe kurun çalıştırıp cihazı ses açma tuşuna basarak bağlayın aygıt yöneticisinden mtk portu seçip sürücü yyazılımını güncelle deyip driver klasörünü seçin, driver yazılımını güncelledikten sonra programdan tekrar portu seçip yükle deyin yükledikten sonra mtk com tekrar gözükmeyecek.

4.Daha sonra Bypas klasörünü açıp brom.bat uzantısını açın cihazı tekrar ses açma tuşuna basarak bağlayın cihazı gördükten sonra sizden sp flash tool ile yazılım yüklemenizi isteyecek sp flash tool dan com port ayarını uat seçin com noktasını kendisi görecektir zaten.

5.sp flash tool dan yazılım yüklemek istediğiniz cihaza ait fastboot flash dosyasını buradan indirip (.tgz) olarak indirin rardan çıkarın.
scarter loading file dan indirdiğiniz yazılıma ait klasörün içinde olan scartter dosyasını seçin ve download yapın
6. flashı başlatır da hata verirse Cust Exaid seçeneklerinden tikleri kaldırıp yükleyin. flash hiç başlamaz uzun bir hata verirse driver işlemlerini yeniden yapın
7.indirdiğiniz yazılım klasörünün isminde boşluk olmasın
örnek:
D:\Redmi_9\redmi_9_fastboot_ancelot_global_images_V11.0.8.0.QJCMIXM

s.a. bu yöntem note 8 pro bootlader lock, çin rom cihazlarda globale geçiş için uygunmudur.
gen_com gen_com - #94
s.a. bu yöntem note 8 pro bootlader lock, çin rom cihazlarda globale geçiş için uygunmudur.
tavsiye hem python 2.7 hemde pip 22^ desteği kaldırıldığı için windows 10 üzerinde yapmaları daha uygundur
B bayramtovra - #95
usta bağlanip benim cihazida halledebilirmisin
U Untouchablee - #96
usta bağlanip benim cihazida halledebilirmisin
Sorunu halletmediyseniz yardımcı olabilirim
B bayramtovra - #97
Sorunu halletmediyseniz yardımcı olabilirim
merhaba usta benim cihaza uzaktan baglanip halledebilirmisin
usta twrp yuklerken brick oldu sadece sarj isigi yaniyor
U Untouchablee - #98
merhaba usta benim cihaza uzaktan baglanip halledebilirmisin

usta twrp yuklerken brick oldu sadece sarj isigi yaniyor
hallederiz hocam özelden yazıyorum hemen
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-8-pro-begonia-unbrick.9144/