Xiaomi Redmi Note 8 Pro IMEI Repair Sorunu

Xiaomi Redmi Note 8 Pro IMEI Repair Sorunu

D denizsevincler - #1
Arkadaşlar merhaba, arkadaşımda bulunan redmi note 8 pro telefonun imei problemi var. Yalnız bootloader kapalı ve yeni bir cihaz. UMT veya UFI box ile bootloader kapalı olan cihazda kendi orjinal imei i yazabilirmiyim? Kısacası UMT veya UFI donglelarda bootloader kilidi varken imei repair yapabilirmiyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
EliteMan EliteMan - #2
Bootloader kapalıyken brick olan cihazlarda umt yetkili hesap yada ufi box kredili olması lazım​
D denizsevincler - #3
UMT dongle almakla iş çözülüyormu anlayamadım. Biraz açık yazarsanız sevinirim. Sadece umt dongle almak işi görecekmi? Ve dediğiniz yetkili hesap nasıl oluyor? Dongle ile birlikte alınan birşeymi bu anlayamadım.
EliteMan EliteMan - #4
yetkili hesap alamazsınız çünkü bulunmayan bir şey bizde bulamıyoruz
ancak ufi box kredili sistem ile yapabilirsiniz
M Machine - #5
UMT dongle almakla iş çözülüyormu anlayamadım. Biraz açık yazarsanız sevinirim. Sadece umt dongle almak işi görecekmi? Ve dediğiniz yetkili hesap nasıl oluyor? Dongle ile birlikte alınan birşeymi bu anlayamadım.

Cihazın işlemcisi Qualcomm mu MTK mı?
Aydar Aydar - #6
Box olmadan IMEI Repair yapabilirsiniz. Fakat yetkili hesap gerekiyor.
İsterseniz size yardımcı olabilirim.
notsfree notsfree - #7
pardon ama umt de mediatek için yetkili hesapla rom flashlayabilirmiyiz
arda1453 arda1453 - #8
Hocam özelden fiyat yazar mısınız
Aydar Aydar - #9
Hocam özelden fiyat yazar mısınız
Neden?
Paradox Paradox - #10

Belki yaptırmak istiyordur.
Aydar Aydar - #11
Belki yaptırmak istiyordur.
Cihazın bilgileri paylaşmadan maalesef fiyat veremiyorum.
Zaten 64GB ise olmaz 128GB ise olur.
Eğer cihazın bilgileri ve sorunu açıklarsalar zaten yardımcı oluyorum.

I imerdinc - #12
yardımcı olabilirmisiniz bana rica etsem elimde 3-4 tane cihaz var şuan acilen işlem yapabilmem gerekiyor note 8 pro . bana ulaşabilirmisin hocam.
Aydar Aydar - #13
yardımcı olabilirmisiniz bana rica etsem elimde 3-4 tane cihaz var şuan acilen işlem yapabilmem gerekiyor note 8 pro . bana ulaşabilirmisin hocam.
Cihazlarınızın sorunların nedir?
I imerdinc - #14
Cihazlarınızın sorunların nedir?
ufi var ve sürekli hata veriyor. cihazlara eng atmam gerekiyor repair yapıcam fakat auth sorunum var nasıl bir çözüm izleyebilirim :
Aydar Aydar - #15
ufi var ve sürekli hata veriyor. cihazlara eng atmam gerekiyor repair yapıcam fakat auth sorunum var nasıl bir çözüm izleyebilirim :
Cihazlarınız GB lar nedir?
I imerdinc - #16
Cihazlarınız GB lar nedir?
şuan evimde yanımda getirdiğim cihaz 64gb.
Aydar Aydar - #17
şuan evimde yanımda getirdiğim cihaz 64gb.
Cihaz açılıyor mu?
I imerdinc - #18
Cihaz açılıyor mu?
çalışır durumda evet mi hesap vs kurulu değil ..
Aydar Aydar - #19
çalışır durumda evet mi hesap vs kurulu değil ..
Note 8 Pro Özel Loader dosyası mevcut.
Onu satın almanız gerekiyor.
Yoksa jtag ile yapılır.

I imerdinc - #20
note 8 pro için elimde loader dosyası var satın alınan "MTK_AllInOne_DA_mt6765_mt6785" bu dosya ile sp flash toolla işlem yapmak istiyorum fakat need auth file hatası alıyorum.. ufiden denemek istediğimde bu loader ile ufi sürekli 30dk sonra dene diyor. 1 saat sonra dene diyor sürekli başka zamana atıyor..
Aydar Aydar - #21
note 8 pro için elimde loader dosyası var satın alınan "MTK_AllInOne_DA_mt6765_mt6785" bu dosya ile sp flash toolla işlem yapmak istiyorum fakat need auth file hatası alıyorum.. ufiden denemek istediğimde bu loader ile ufi sürekli 30dk sonra dene diyor. 1 saat sonra dene diyor sürekli başka zamana atıyor..
UFİ Server arada bir denemeniz gerekli her zaman aktif olmuyor.
Saat başı veya arada bir deneyiniz.
Yada size verdiği süreden bir saniye kala deneyiniz.
I imerdinc - #22
UFİ Server arada bir denemeniz gerekli her zaman aktif olmuyor.
Saat başı veya arada bir deneyiniz.
Yada size verdiği süreden bir saniye kala deneyiniz.
çok teşekkür ederim herşey için peki birşey sorabilirmiyim ?? eğer bu cihaz 128gb olsaydı ne olurdu ??? ozaman ne yol izlemek gerekirdi ?
Aydar Aydar - #23
çok teşekkür ederim herşey için peki birşey sorabilirmiyim ?? eğer bu cihaz 128gb olsaydı ne olurdu ??? ozaman ne yol izlemek gerekirdi ?
Eskiden 64 GB Jtag ile olurdu, yeni bir dosya çıktı UFİ ile yükleniyor.
128 GB ise Normal ENG Firmware atıyorsunuz.
I imerdinc - #24
birde hocam rahatsız ediyorum seni bu saatte fakat redmi 6 cihaz var yine aynı ufi bizi sürekli ileri saatlere atıyor genel bir server problemi mi var acaba çok zor durumda kaldım bu cihazlarla başım dertte :(
I imerdinc - #25
hocam bu saatte rahatsız ediyorum fakat biraz zor durumda kaldım ve bilgine güveniyorum..
Note 8 samsung chip'li bi cihaza farkında olmadan engrom attım. cihaz açılmadı ve sonra geri getirmek için miui 11 attım şimdi açıldı fakat attığım eng rom modem sildiği için şuan şebeke yok ve eng rom atmam gerekiyor. bu cihaza nasıl eng rom atabilirim açılmıyor engromda..
Aydar Aydar - #26
hocam bu saatte rahatsız ediyorum fakat biraz zor durumda kaldım ve bilgine güveniyorum..
Note 8 samsung chip'li bi cihaza farkında olmadan engrom attım. cihaz açılmadı ve sonra geri getirmek için miui 11 attım şimdi açıldı fakat attığım eng rom modem sildiği için şuan şebeke yok ve eng rom atmam gerekiyor. bu cihaza nasıl eng rom atabilirim açılmıyor engromda..
Çözümü var, ücretli supportlarda.
I imerdinc - #27
Hangi dosya acaba ne işe yarıyor ?
İ İsmaileagle - #28
merhaba ustalarım note 8 pro china cihazına repair işlemi yaparken clean all and lock seçtim yanlışlıkla telefon kilitlendi.Daha sonra çin yazılımı atıp açtık.Fakat şu an bootloader kilidi açma başvurusu yapmıyor hata veriyor.cihaz kilitli bu cihaza nasıl global yazılım yükleyebilirim?
ProGsm ProGsm - #29
bl kapalıysa
ufı atmanız lazım ustam
ProGsm ProGsm - #30
Üstadım nv data ve nvram dosyaları mevcutmu
İ İsmaileagle - #31
Üstadım nv data ve nvram dosyaları mevcutmu
malesef yedekleri yok
ProGsm ProGsm - #32
malesef yedekleri yok
Cıhaz kaclık ustam
64 128
Aydar Aydar - #33
merhaba ustalarım note 8 pro china cihazına repair işlemi yaparken clean all and lock seçtim yanlışlıkla telefon kilitlendi.Daha sonra çin yazılımı atıp açtık.Fakat şu an bootloader kilidi açma başvurusu yapmıyor hata veriyor.cihaz kilitli bu cihaza nasıl global yazılım yükleyebilirim?
Akşamları saat 19:05:00 ile 19:10:00 arası deneyin.
Her saat başı örnek: 20:05:00 ile 20:10:00 arası deneyin %100 yükleme yapar.
Not: Son server aktifliği 00:05:00 ile 00:10:00 arasıdır.
İ İsmaileagle - #34
Akşamları saat 19:05:00 ile 19:10:00 arası deneyin.
Her saat başı örnek: 20:05:00 ile 20:10:00 arası deneyin %100 yükleme yapar.
Not: Son server aktifliği 00:05:00 ile 00:10:00 arasıdır.
mi kilit açma başvurusunu mu kastediyorsun?
İ İsmaileagle - #35
Cıhaz kaclık ustam
64 128
64 gb ustam
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-8-pro-imei-repair-sorunu.9527/