Xiaomi Redmi Note 8 QNC VoLTE 4.5G

Xiaomi Redmi Note 8 QNC VoLTE 4.5G

O omer2580 - #1
redmi not8 yazılım ve günceleme sonrası 4.5g ve 3g giden cihazlar için repair qcn paylaşacam

printThread_attachments

• REDMİ NOT8 QCN WOLTE 4.5 G ilsasupport.com.rar
    124.6 KB · Görüntüleme: 3,098
EliteMan EliteMan - #2
:tsk: :turkiyem:
Aydar Aydar - #3
:tsk:
M Machine - #4
:tsk:
tokato tokato - #5
Bu dosya da hiç değişiklik yapmadan direk yazacak mıyız telefona?
EliteMan EliteMan - #6
Hayır editlemeniz lazım
EliteMan EliteMan - #7

bu program ile editleyebilirsiniz
tokato tokato - #8
Değiştirmemiz gereken kısım neresi tam olarak?
EliteMan EliteMan - #9
qcnin içindeki imeile cihazın imeilini girmeniz lazım
tokato tokato - #10
QCN içindeki imei nasıl bulunur onu bilmiyorum.
EliteMan EliteMan - #11

tokato tokato - #12

Bu uygulama ile yapınca 2. imei kısmı da doluyor.
QCN yükleyince de recovery ekranına düşüyor.
EliteMan EliteMan - #13
qcn yi buraya yükleyiniz sizin için düzenleyeyim
O omer2580 - #14
ustam bu qcn qfilden yüklerseniz sorun düzelecektir ama bu sadece 4.5 ve 3g çalışmayan cihazlar içindir ama repair işlemi içinde kulanabilirsiniz ben kendim test edip sonra yayınladım kolay gelsin
tokato tokato - #15

Yukarıda verilmiş olan dosyayı kullanıyorum.
EliteMan EliteMan - #16
Yukarıda verilmiş olan dosyayı kullanıyorum.
Hangi araçla yukluyorsunu acaba

Redmi 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tokato tokato - #17
ustam bu qcn qfilden yüklerseniz sorun düzelecektir ama bu sadece 4.5 ve 3g çalışmayan cihazlar içindir ama repair işlemi içinde kulanabilirsiniz ben kendim test edip sonra yayınladım kolay gelsin

IMEI attıktan bir süre sonra 2G ye düşüyor telefon o yüzden bunu deniyorum.
tokato tokato - #18
Hangi araçla yukluyorsunu acaba

QPST Software download.
EliteMan EliteMan - #19
QPST Software download.
Qfil ile yükleme yapınız

EliteMan EliteMan - #20
N Numan27 - #21
Qfil ile yükleme yapınız

Merhaba imei yazarken imei 2 yi yazdığımızda imei1 i 0 olarak mı değiştireceğiz 2 tane imei yazdığımızda bootloop a düşüyor tlf
EliteMan EliteMan - #22
hayır iki imeile aynı imeili giriniz o yazacaktır
tokato tokato - #23

QFIL bu işleme başladığı an kapanıyor. İki farklı bilgisayar denedim sonuç aynı.
N Numan27 - #24
hayır iki imeile aynı imeili giriniz o yazacaktır
Teşekkür ederim akşam bir denemesini yapayım redmi_note8_eng.qcn dosyasını attığımda 24 saat sonra 2g ye düşüyordu inşallah bu sefer olur
EliteMan EliteMan - #25
inş olur :bezdim:
tokato tokato - #26

Özel mesaj ile yazdım ama görünmüyor sanırım. imei yi size yazdım ne zaman editleyip geri gönderirsiniz?
EliteMan EliteMan - #27
özel mesaj gönderdim oraya bakın
EliteMan EliteMan - #28
qfile girin ordan local porttan telefonu seçin sonra qcnyi yazın sorun düzelecektir inş
tokato tokato - #29
qfile girin ordan local porttan telefonu seçin sonra qcnyi yazın sorun düzelecektir inş

Öncesinde TWRP ekranında EFS silmem gerekmiyor değil mi?
EliteMan EliteMan - #30
efs silin sonra yazın
EliteMan EliteMan - #31
Öncesinde TWRP ekranında EFS silmem gerekmiyor değil mi?
sorununuz çözüldümü
tokato tokato - #32
efs silin sonra yazın

İşlemi yaptım, telefon açılmıyor. Recovery ekranına atıyor sürekli.
EliteMan EliteMan - #33
tokato tokato - #34
The system is destroyed dedi telefon, miflash ile stok rom yükledim telefon açıldı. Şimdilik açıldı ve iyi durumda görünüyor. Teşekkürler.
EliteMan EliteMan - #35
rica ederim
tokato tokato - #36
4.5g sorunu yok gibi fakat 3g bağlanmıyor maalesef. 4.5g yok ise direk edge ye düşüyor. Bunun bir çözümü var mıdır?
EliteMan EliteMan - #37
4.5g sorunu yok gibi fakat 3g bağlanmıyor maalesef. 4.5g yok ise direk edge ye düşüyor. Bunun bir çözümü var mıdır?
Size 3gmi lazım

tokato tokato - #38
Size 3gmi lazım

4G olmayan yerlerde 2G çok yavaş oluyor.
EliteMan EliteMan - #39
hmm tamam yarın size ben kendi qcnmi paylaşırım sıkıntı olmaz
tokato tokato - #40
hmm tamam yarın size ben kendi qcnmi paylaşırım sıkıntı olmaz

Çok iyi olur teşekkür ederim.
EliteMan EliteMan - #41
rica ederim şuan musait değilim qcn konusunda yarın inş ölmez kalırsak paylaşırım
N Numan27 - #42
QFIL de bağlantı sorunu yaşıyorum telefonu otomatik olarak görmüyor manuel olarak portta belirtemiyorum QPST ile manuel olarak COM3 portunu giriyorum ama cihaz twrp ye düşüyor bu QCN nin QPST olanı yok mu en azından manuel olarak port bağlantısı kurar atarım QCN yi yardımlarınız için teşekkürler
O omer2580 - #43
ustam paylaştığım qcn dosyasını ofil ile yazarsan 3g ve 4.5g otomatik gelecek kolay gelsin
tokato tokato - #44
ustam paylaştığım qcn dosyasını ofil ile yazarsan 3g ve 4.5g otomatik gelecek kolay gelsin

Ustam bu dosyayı yükleyince recovery ekranına atıyor açılmıyor telefon nasıl çözeriz bunu?
Aslankim Aslankim - #45
Ustam bu dosyayı yükleyince recovery ekranına atıyor açılmıyor telefon nasıl çözeriz bunu?
Yukarda RBSoft_Mobile_V1.3_Tool yeni paylaşıma bakarak yaparsanız hiç sıkıntı çıkmaz inşaallah
tokato tokato - #46
Konulara baktım ancak bulamadım link verebilirmisiniz?
Aslankim Aslankim - #47
anasayfa da şuan 4. sırada​
Aslankim Aslankim - #49
buyrun​
Aslankim Aslankim - #50
Bi de yetkili arkadaşlardan yani ustalarımızdan yardım isterseniz
sizin için daha iyi olur
biz foruma yazan arkadaşların ne derece usta olduklarını bilmediğimiz için
sonra sıkıntı yaşayabiliyoruz
iyi forumlar​
tokato tokato - #51
Sanırım benim telefonumda bir sorun mevcut. Çünkü bu konudaki QCN ve RBSoft yazılımı ile denesem de açılmayıp recovery ekranına atıyor.
Aslankim Aslankim - #52
Siz rootlamayı düzgün yapmıyorsunuz
1 yazılım atın
2 twrp yükle
3 cihzın içine magidk at kur
4 reset efs yap
5 advanced +install root
6 cihazı başlat kur
7 Wifi ye bağlan magisk manager apk indir tamamdır
tokato tokato - #53
1 yazılım atın
2 twrp yükle
4 reset efs yap
5 advanced +install root
6 cihazı başlat kur

Farklı çalışan QCN dosyaları mevcut. Root TWRP den magisk yükleyerek yapıyorum. Ve diag portu açıp su ile izin verebiliyorum. Sağlıklı bir sekilde yüklenen 2 adet QCN var elimde. IMEI değiştirme işleminde sorun yaşamıyorum 4.5g de geliyor, ancak telefon bir kaç kez yeniden başlatınca 2g de takılı kalıyor telefon. Telefondan çıkardığım QCN yedeğini editleyerek veya editlemeden olduğu gibi yüklemeye çalıştığım zaman TWRP ye atıyor açılmıyor. Bir kaç farklı QCN ile de bu şekilde oluyor.
Böyle bir sorun ile karşılaştınız mı acaba?
tokato tokato - #54
1 yazılım atın
2 twrp yükle
4 reset efs yap
5 advanced +install root
6 cihazı başlat kur

Tam olarak dediğiniz gibi de deneyeceğim ancak 5. Adımı nerede yapacağım? TWRP içinde göremedim böyle bir seçenek.
Aslankim Aslankim - #55
1583676620075.png
advanced in içinde install root​
tokato tokato - #56

Kullandığım sürümde advanced içerisinde root seçeneği bulunmuyor görsel attığınız sürümü bulabilir miyim?
Aslankim Aslankim - #57
Kullandığım sürümde advanced içerisinde root seçeneği bulunmuyor görsel attığınız sürümü bulabilir miyim?
xiaomi Redmi not8 değilmi cihaz ??​
tokato tokato - #58
xiaomi Redmi not8 değilmi cihaz ??​

Redmi note 8.
Root seçeneği olan recovery stok TWRP değil de unofficial TWRP olma ihtimali varmı? Orange fox recovery de var Root seçeneği ancak magisk.zip yükleyerek Root etmekten farklı mı oluyor böyle yapınca?
Aslankim Aslankim - #59
Redmi note 8.
Root seçeneği olan recovery stok TWRP değil de unofficial TWRP olma ihtimali varmı? Orange fox recovery de var Root seçeneği ancak magisk.zip yükleyerek Root etmekten farklı mı oluyor böyle yapınca?
Buyrun
tokato tokato - #60
1 yazılım atın
2 twrp yükle
4 reset efs yap
5 advanced +install root
6 cihazı başlat kur

Herşeyi harfi harfine yaptım maalesef bir değişiklik olmadı.
N Numan27 - #61
1 yazılım atın
2 twrp yükle
4 reset efs yap
5 advanced +install root
6 cihazı başlat kur
bu denilen işlemleri bende yapıyorum qcn dosyasını ise QFIL ile yüklüyorum (QPST ile de denedim) 2 farklı qcn ile denedim 4.5g geliyor sorun yok ama bir süre sonra tlf kapatıp acınca 2g ye düşüyor işin ilginç tarafı hiç 3g olmuyor 4.5g ve 2g arasında gidip geliyor 2 haftadır telefon kapanmadığı sürece 4.5g var, bu konuda ki qcn doısyasını yüklediğim zaman cihaz TWRP moduna geçiyor devamlı biraz önce eu rom yükledim yine aynı işlemleri yaptım 4.5g var 1 2 saat sonra yine cihazı kapatıp açacağım 2g ye düşmez inşallah başka bir yolu var ise yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
tokato tokato - #62
bu denilen işlemleri bende yapıyorum qcn dosyasını ise QFIL ile yüklüyorum (QPST ile de denedim) 2 farklı qcn ile denedim 4.5g geliyor sorun yok ama bir süre sonra tlf kapatıp acınca 2g ye düşüyor işin ilginç tarafı hiç 3g olmuyor 4.5g ve 2g arasında gidip geliyor 2 haftadır telefon kapanmadığı sürece 4.5g var, bu konuda ki qcn doısyasını yüklediğim zaman cihaz TWRP moduna geçiyor devamlı biraz önce eu rom yükledim yine aynı işlemleri yaptım 4.5g var 1 2 saat sonra yine cihazı kapatıp açacağım 2g ye düşmez inşallah başka bir yolu var ise yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Bende günlerdir deniyorum sizinle aynı sonuçları alıyoruz.
N Numan27 - #63

Bende günlerdir deniyorum sizinle aynı sonuçları alıyoruz.
Eu rom dan sonra sonuç yine aynı değişen olmadı bu gidişle telefonu hiç kapatmayacağız kapanmazsa sorun yok ya da yanımızda laptop taşıyacağız 2g ye düştüğü an yeniden qcn yüklemek için :)
tokato tokato - #64
Eu rom dan sonra sonuç yine aynı değişen olmadı bu gidişle telefonu hiç kapatmayacağız kapanmazsa sorun yok ya da yanımızda laptop taşıyacağız 2g ye düştüğü an yeniden qcn yüklemek için :)

QCN yükledikten sonra TWRP den EFS yedeği aldım ben. O yedeği geri yükleyerek çözüyorum şimdilik.
okanbaba4242 okanbaba4242 - #65
rica ederim şuan musait değilim qcn konusunda yarın inş ölmez kalırsak paylaşırım
Hocam bendede aynı sorun var repairi yaptım başta 4.5 g 3g dahil hepsini çekiyordu sabah baktım 2g daha fazlasını çekmiyor size özelden IMEI versem editleyip gonderebilirmisiniz
Aydar Aydar - #66
Hocam bendede aynı sorun var repairi yaptım başta 4.5 g 3g dahil hepsini çekiyordu sabah baktım 2g daha fazlasını çekmiyor size özelden IMEI versem editleyip gonderebilirmisiniz
Buradaki konuda sizde kendiniz yapabilirsiniz.
dewods dewods - #67
Konuda paylaştığınız QCN dosyasını , Hex Workshop Hex Editor ile açtığım da sim2 imei tam olarak nereye yazacağım ? Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler
Aslankim Aslankim - #68
Konuda paylaştığınız QCN dosyasını , Hex Workshop Hex Editor ile açtığım da sim2 imei tam olarak nereye yazacağım ? Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler
siz imei yazdığınızda otomatik sim 2 yazar​
dewods dewods - #69
siz imei yazdığınızda otomatik sim 2 yazar​
Hocam mesele nereye yazılacağı mesala ( 083a55 ) gibi tam olarak hangi kodu değiştireceğimizi anlamadım. Onu belirtir misiniz rica etsem ?
Aslankim Aslankim - #72
dewods dewods - #73

Hocam bu dosyayı indirmeyi başaran varsa bana bi atsın :D . Beni deli etti indirmeyi denediğim de saçma sapan reklamlar siteler geliyor karşıma.
M mesutzy - #74
bütün işlemleri yaptım cihaz yine acılınca recovery moduna geçiyor
Aydar Aydar - #75
bütün işlemleri yaptım cihaz yine acılınca recovery moduna geçiyor
ENG qcn yüklemeyi denediniz mi?
N Numan27 - #76
Merhaba arkadaşlar

Redmi note 8 e telefoncu arkadaşa umt dongle ile imei attırdım değişen birşey olmadı 4.5g çekmiyor 2g ye düşüyor soruna çözüm bulan oldu mu
Aydar Aydar - #77
Merhaba arkadaşlar

Redmi note 8 e telefoncu arkadaşa umt dongle ile imei attırdım değişen birşey olmadı 4.5g çekmiyor 2g ye düşüyor soruna çözüm bulan oldu mu
Bu sorun çok olmaya başladı, herkeste aynı sorun devam ediyor.
Çözüm bulunursa paylaşım yapılacaktır.
mehmetturk2303 mehmetturk2303 - #78
sorun aynen bendede var farklı gnc yükledim birkaç kere bu seferde wifi açılmaz oldu telefon donuyo. ne yapmam gerek yardımcı olabilecek kimse var mı
Aydar Aydar - #79
sorun aynen bendede var farklı gnc yükledim birkaç kere bu seferde wifi açılmaz oldu telefon donuyo. ne yapmam gerek yardımcı olabilecek kimse var mı
IMEI Repair yapıp, sonrasından yazılım yükleyiniz.
S saorlihhan - #80
Benim 3g çekmiyordu bu qcn ile yapınca düzeldi

printThread_attachments

• Qcn.zip
    133.6 KB · Görüntüleme: 80
H Harzeban - #81
Sorunlarınız çözüldü mü aynı sıkıntılar bende de mevcut
Aydar Aydar - #82
Sorunlarınız çözüldü mü aynı sıkıntılar bende de mevcut
Twrp ile Reset EFS yapınız.
UMT Dongle farklı bir qcn ile IMEI Repair yapınız.
batuhnbs batuhnbs - #83
ilk posttaki qcn i qpst üzerinden atınca telefon recovery de kalıyor.
Aydar Aydar - #84
ilk posttaki qcn i qpst üzerinden atınca telefon recovery de kalıyor.
QCN Dosyasını editleyip yapmanız gereklidir.
batuhnbs batuhnbs - #85
tekrar denedim ancak yine hata aldım qcn i yükleyince twrp ekranına atıyor, cihaz açılmıyor
G gecemvesen - #86
sorununuz çözüldümü
merhaba size bir imei atsam düzenlermisiniz teşekkür ederim..
U Untouchablee - #87
merhaba size bir imei atsam düzenlermisiniz teşekkür ederim..
şu konudaki tool ile düzenleyebilirsiniz.
mertcanalinak mertcanalinak - #88

videoyu tekraradan gönderebilir misiniz bende de aynı sorun var
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-8-qnc-volte-4-5g.9431/