Xiaomi Redmi Note 9 Merlin Repair Hakkında

Xiaomi Redmi Note 9 Merlin Repair Hakkında

U user1111 - #1
Selamlar, Arkadaşlar yöntemini bilen varsa lütfen rica paylaşsın.. Diğer (halabtech vs..) sitelerde parayla satılıyor.. Malum herkesin durumu iyi olmayabilir...
mtuncer95 mtuncer95 - #2
Ustam halabteckt te ink bulamadım atar mısın
U user1111 - #3
... Fakat üyelik olarak premium olman lazım.
burakorhan burakorhan - #4
note8proya repair yapın işlem yaptığınız cihazda twrpden nvdata nvram backupı alıp note9a twrp yükleyin note9a twrp üzerinde backupı restore edin işlem tamam
M mert_33 - #5
sen denedin mi ustam mtk işlemciler twrp yüklenmiyor twrp yüklenince cikaz çöküyor
burakorhan burakorhan - #6
sen denedin mi ustam mtk işlemciler twrp yüklenmiyor twrp yüklenince cikaz çöküyor
kim diyor twrp yükleyince çöktüğünü abi ben hiç yaşamadım.
M mert_33 - #7
benim başıma geldi usta note8 pro twrp yükledim bi daha açılmadı basşka bi ustaya gönderdim meslek taşım olmasına rağmez 350 liraya cihazı onardı
M mert_33 - #8
sende varsa ustam sağlam twrp note8 pro ve redmi note 9 için
geçenlerde note9 elime geçti twrp yükledim logoda kaldı zor ayağa kaldırdım
burakorhan burakorhan - #9
ben bunu kullanıyorum bugüne kadar bir sorun yaşamadım
mtuncer95 mtuncer95 - #10
note8proya repair yapın işlem yaptığınız cihazda twrpden nvdata nvram backupı alıp note9a twrp yükleyin note9a twrp üzerinde backupı restore edin işlem tamam
Ustam cihaz farklılığından dolayı çökmez mi?
burakorhan burakorhan - #11
Ustam cihaz farklılığından dolayı çökmez mi?
halabtechdeki dosyanın içeriği bu şekilde
mtuncer95 mtuncer95 - #12
halabtechdeki dosyanın içeriği bu şekilde
Teşekkürler ustam cihaz gelince deniyeceğim.
2Gb nasıl nv yedeği oluyor onu anlamadım bende eng rom sandım.
burakorhan burakorhan - #13
hd video anlatım koymuşlar için 1.83gb geri kalanı twrp vs ondan 2gb tutmuş
B baran13 - #14
ben bunu kullanıyorum bugüne kadar bir sorun yaşamadım
Note 8 pro için hangisini kullanıyorsun ustam?
burakorhan burakorhan - #15
Note 8 pro için hangisini kullanıyorsun ustam?
mtuncer95 mtuncer95 - #16
hd video anlatım koymuşlar için 1.83gb geri kalanı twrp vs ondan 2gb tutmuş
Anladım ustam geri dönüş için teşekkür derim.
B baran13 - #17
Teşekkürler.
Aydar Aydar - #18
Detaylı anlatım gelecektir.
M mesutzy - #19
hocam bu işlem için herhangi bir box gerekir mi
A abuzer63 - #20
slm aleyküm gunaydın herkese yokmu bir babayigit note9 merlin imei repair guzel bir anlatım yapabilen tşkrlr şimdiden
burakorhan burakorhan - #21
hocam bu işlem için herhangi bir box gerekir mi
gerekmez bl açık iki cihaz gerekir o kadar ama bl kapalı şekilde de yapılır nck dongle ile
akonay akonay - #22
Hocam bu yedekleri cmd ekranı üzerinden alsak nasıl olur, tekrar cihazın içine atsak twrp kullanmadan
Y yivbu - #23
twrp yaptıktan sonra note 8 proda olduğu gibi meta okutarak halledemiyormuyuz ?
gen_com gen_com - #24
şöyle yapsak olmazmı nvram editorden backup alıp note9 proya yazsak
gen_com gen_com - #25
video o
gen_com gen_com - #26

twrp ile kolay kolay çökmez beyler. stock recovery.img boş misc.bin dosyası atın düzelir
gen_com gen_com - #27
gerekmez bl açık iki cihaz gerekir o kadar ama bl kapalı şekilde de yapılır nck dongle ile
nck nın yaptığını modem meta nında yapma ihtimali var denediniz mi
burakorhan burakorhan - #28
nck nın yaptığını modem meta nında yapma ihtimali var denediniz mi
meta ile denemedim açıkçası ne söylesem yalan olur ustam.
gen_com gen_com - #29
meta ile denemedim açıkçası ne söylesem yalan olur ustam.
nvram editör ordan backup alıp note 9 yazmayı denermisin
burakorhan burakorhan - #30
nvram editör ordan backup alıp note 9 yazmayı denermisin
note9 geçerse elime en yakın fırsatta denerim elimde hazır yok müşteriden geldikçe yapıyorum
gen_com gen_com - #31
note9 geçerse elime en yakın fırsatta denerim elimde hazır yok müşteriden geldikçe yapıyorum

unlock olmadan metamodda restore yapmayı destekliyor mu nck android yada nvram silmek gerekiyor mu. bende note9 kilitli var birde note8 pro orj nvram yedeği var.
burakorhan burakorhan - #32
unlock olmadan metamodda restore yapmayı destekliyor mu nck android yada nvram silmek gerekiyor mu
note8pro repair yapıp nck nvram backup alıp bl kapalı note9a meta modda restore (kapalıyken ses yükseltmeye basılı tutarak metaya geçiyor)
yada
nck yok ise note8proya repair yapıp twrp üzerinden backup sonra twrp yüklenmiş note9a twrp üzerinden restore

maui meta ile bl kapalı şekilde yazmayı denemedim. yazacağını da sanmıyorum ama müşteri gelirse denerim. Ben yukardaki iki yöntemden birini tercih ediyorum
gen_com gen_com - #33
note8pro repair yapıp nck nvram backup alıp bl kapalı note9a meta modda restore (kapalıyken ses yükseltmeye basılı tutarak metaya geçiyor)
yada
nck yok ise note8proya repair yapıp twrp üzerinden backup sonra twrp yüklenmiş note9a twrp üzerinden restore

maui meta ile bl kapalı şekilde yazmayı denemedim. yazacağını da sanmıyorum ama müşteri gelirse denerim. Ben yukardaki iki yöntemden birini tercih ediyorum

1. yol bl kapalı mod metamoda ses açmaya basmadan da giriyor bilgin olsun (note 8 pronun aksine eng roma da gerek yok).
2. yolda 2 cihazda unlock olması gerekiyor yani.
3. yolda bizim varsayımımız bakalım olursa güzel olur ayrıca direk editleme de var o kısımda. ayrıntılı yazmamın sebebi diğer kullanıcılara faydalı olsun
S superocu - #34

üstat merhaba aynı sorun bendede oldu nasıl düzelttin cihazı
M mert_33 - #35
üstat merhaba aynı sorun bendede oldu nasıl düzelttin cihazı
ustam telefonu fastboot mode alabiliyorsan yazılım yükle mi flashtool ile ben bu şekilde açabildim redmi note 9 modeli idi
performans1 performans1 - #36
Note 8 pro yu mate moda nasil alacağım yardimci olabilirmisiniz
Aydar Aydar - #37
Note 8 pro yu mate moda nasil alacağım yardimci olabilirmisiniz
Global yazılım yüklü ise olmaz.
ENG Firmware yüklemeniz gerekli.
mehmetorhan1233 mehmetorhan1233 - #38
s.a hocam dosya varsa ata bilirmisiniz
memoozbay memoozbay - #39
şöyle yapsak olmazmı nvram editorden backup alıp note9 proya yazsak
note 9 demek istedin heralde pro dersen iş mtkdan cıkar muimetada cihazın eng romda olması lazım
K kurban50 - #40
Arkadaşlar note 8 proda IMEI repair yapıp çin modunda onun yedeginimi. Alacağız yedek nasıl alınır note 9 yazilir
O orhanayik21 - #41
1. yol bl kapalı mod metamoda ses açmaya basmadan da giriyor bilgin olsun (note 8 pronun aksine eng roma da gerek yok).
2. yolda 2 cihazda unlock olması gerekiyor yani.
3. yolda bizim varsayımımız bakalım olursa güzel olur ayrıca direk editleme de var o kısımda. ayrıntılı yazmamın sebebi diğer kullanıcılara faydalı olsun

Merhaba hocam.
Bendede note 9 var ve elimde note 8 pro yedeği ile eft dongle var note 9 imel repair nasıl yapacam bu eft ile adım adım söylersen çok yardımcı olmuş olursun şimdiden teşekkürler..

printThread_attachments

• eft dongle.PNG
    eft dongle.PNG
    51.6 KB · Görüntüleme: 25
  • nvram yedeği.PNG
    nvram yedeği.PNG
    3.4 KB · Görüntüleme: 32
  • preloader.PNG
    preloader.PNG
    2.1 KB · Görüntüleme: 22
gen_com gen_com - #42
Merhaba hocam.
Bendede note 9 var ve elimde note 8 pro yedeği ile eft dongle var note 9 imel repair nasıl yapacam bu eft ile adım adım söylersen çok yardımcı olmuş olursun şimdiden teşekkürler..

note8 pro yedeğini efp pro ile alacaksın eft pro ile note9 a yazacaksın. note8 pro eng romda olacak işlem yapabilmen için. 9 a doğrudan yazacaksın. 9 da kıstlama yok 9 un yedeğini almak istersen bu konuya göre yap. burda anlatılanlar note 9 yedek alma ile alakalı. ki bunu yapmana gerek de yok.
O orhanayik21 - #43
note8 pro yedeğini efp pro ile alacaksın eft pro ile note9 a yazacaksın. note8 pro eng romda olacak işlem yapabilmen için. 9 a doğrudan yazacaksın. 9 da kıstlama yok 9 un yedeğini almak istersen bu konuya göre yap. burda anlatılanlar note 9 yedek alma ile alakalı. ki bunu yapmana gerek de yok.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler.
Note 8 pro da aldığım yedeği eft ile almadım adb ile almıştım ,şimdi bunu bu şekilde nasıl yüklerim.veya daha basit bir yöntem varsa o şekilde anlatırsanız sevinirim..
Aydar Aydar - #44
Arkadaşlar note 8 proda IMEI repair yapıp çin modunda onun yedeginimi. Alacağız yedek nasıl alınır note 9 yazilir
Elinizde EFT Dongle varsa yaparsınız.
Veya TWRP ile.
O orhanayik21 - #45
Veya TWRP ile.

Merhaba
Evet elimde eft dongle var sırasıyla hangi işlemleri yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim...

printThread_attachments

• eft dongle.PNG
    eft dongle.PNG
    51.6 KB · Görüntüleme: 9
Aydar Aydar - #46
Merhaba
Evet elimde eft dongle var sırasıyla hangi işlemleri yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim...
Bu EFT Eski sürüm.
EFT Pro Dongle indiriniz.
K kurban50 - #47
Veya TWRP ile.
Teşekürler biraz acemi kaldık twrp yuklenip buckap nasıl alınıyor ve hangi programla note 9 yazılıyor dangil yok
K kurban50 - #48
Detaylı acemilerin anlayacağı dilden anlatım yapabilirmisiniz
gen_com gen_com - #49
Detaylı acemilerin anlayacağı dilden anlatım yapabilirmisiniz
lafın tamamı deliye söylenir derler
K kurban50 - #50
lafın tamamı deliye söylenir derler
neyse .
gen_com gen_com - #51
xberatx12121212 xberatx12121212 - #52
Veya TWRP ile.
hocam ben note 9 twrp atıyorm dokunmatik çalışmyor bir sürü twrp dendim çlşmyor elinde sağlam twrp varmı
gen_com gen_com - #53
malesef twrp kullanmadığım için yok
akonay akonay - #54
Bl kapalı note 9a box olmadan İmei Repair yapılır mı?
gen_com gen_com - #55
Bl kapalı note 9a box olmadan İmei Repair yapılır mı?
evet ama nvram yedeği al mutlaka bl locked olarak eft pro yedek alabiliyor.
B bnkls - #56
malesef twrp kullanmadığım için yok
otg ie fare takın hocam
gen_com gen_com - #57
otg ie fare takın hocam
twrp kullanmadım yazdım twrp dokunmatik çalışmıyor yazmadım ve merlin twrp hakkında bilgim yok. alıntıyı önceki kullanıcıya yapman gerekiyor
B bnkls - #58
twrp kullanmadım yazdım twrp dokunmatik çalışmıyor yazmadım ve merlin twrp hakkında bilgim yok. alıntıyı önceki kullanıcıya yapman gerekiyor
pardon hocam size yazılan cevaba cevap vermek istemiştim
K kurban50 - #59
video eklenecekmi detaylı nasıl yapıldığı
ProGsm ProGsm - #60
video eklenecekmi detaylı nasıl yapıldığı
elınızde eft gıbı ucretlı toollar varsa detaylı vıdeo paylasımı yapalım
kemercephastanesi kemercephastanesi - #61
benim başıma geldi usta note8 pro twrp yükledim bi daha açılmadı basşka bi ustaya gönderdim meslek taşım olmasına rağmez 350 liraya cihazı onardı
bidaha ona gitme. yedi yabancı olsa o para alınmaz.
E elmor - #62
Önce ENG yükleyin, sonra adb ile partisyonları silin, mauimeta 10 ile imei yazıp global rom yükleyin la çok basit :)
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-9-merlin-repair-hakkinda.10355/