Xiaomi Redmi Note 9S IMEI Repair QCN

Aydar Aydar - #1

Xiaomi Redmi Note 9S IMEI Repair QCN indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)
A Ahmet arif - #2
Hocam repair mi9t vs aynı şekilde mi
Cskn60 Cskn60 - #3
Telefonumun IMEI çalındı bu sistemi nasıl yapabilirim yardımcı olabolirmisiniz
K kamyoncu95 - #4
takip etmemiz gereken işlemin linkini bırakır mısınız? ne yapmamız lazım
I ilimliibrahim - #5
merhabalar efs sıfırlama kodları nedir bilgi verebilirmisiniz.
Aydar Aydar - #6
Hocam repair mi9t vs aynı şekilde mi
Hala IMEI Repair için bir gelişme mevcut değil, çözümü çıkarsa burada yayınlanır takipte kalınız.
Aydar Aydar - #7
Bir gelişme yok hala, yakında çıkar EFS kodları.
alihanbaba alihanbaba - #8
imei değişiyor ama şebeke yok sadece bende mi durum böyle yoksa işlemciden kaynaklanan genel bir sorun mu söz konusu
Aydar Aydar - #9
imei değişiyor ama şebeke yok sadece bende mi durum böyle yoksa işlemciden kaynaklanan genel bir sorun mu söz konusu
Cihazın orjinal qcn yedek aldınız mı? ve EFS dosyaları.
sewdali sewdali - #10
Kendi QNC dosyasını editleyip repair yapsak partionları bozduktan sonra olmuyormu? İlle bu QNC yi mi atmak gerek?
gen_com gen_com - #11
@Soulfly, paylaşmışsa sağlamdır teşekkürler twrpsi nerde
Aydar Aydar - #12
@Soulfly, paylaşmışsa sağlamdır teşekkürler twrpsi nerde
Nasipse müsait olduğum zaman paylaşacağım.
A Ahmet arif - #13
Hala IMEI Repair için bir gelişme mevcut değil, çözümü çıkarsa burada yayınlanır takipte kalınız.
Allah razı 6
B baba077099 - #14
Efs sıfırlamak için genel efs sıfırlama kodlarını kullansak olur mu ?
gen_com gen_com - #15
şebeke geliyor ben qpst son sürüm ile aldığım qcn yedeği ile işlem yaptım oldu.
Aydar Aydar - #16
şebeke geliyor ben qpst son sürüm ile aldığım qcn yedeği ile işlem yaptım oldu.
Genelde bende öyle yaparım.
:)
M mert_33 - #17
ustam kendi orjinal qpst ile qcn yedeği alıyorum fakat editleyip yüklediğim zaman twrp moda atıyor. MiTeC Hexadecimal Editor ile düzenliyorum normalde tek hatlı olanlarda sorun olmuyor çift hatlı olanlarda nasıl işlem yapılıyor kendi orjinal qcn ile çözemedim 2ci hattına nasıl editleyecez orjinal qcn üzerinden
demek istediğim qpst ile orjinal qcn yedeği aldığımda sadece 2ci imei repair yapıyorum sonra oluşturduğum qcn yi yüklüyorum sonra twrp moda atıyor
M mesutzy - #18
Note 9 pro ile note 9S aynı şekilde mi IMEI repair oluyor
gen_com gen_com - #19
ustam kendi orjinal qpst ile qcn yedeği alıyorum fakat editleyip yüklediğim zaman twrp moda atıyor. MiTeC Hexadecimal Editor ile düzenliyorum normalde tek hatlı olanlarda sorun olmuyor çift hatlı olanlarda nasıl işlem yapılıyor kendi orjinal qcn ile çözemedim 2ci hattına nasıl editleyecez orjinal qcn üzerinden
demek istediğim qpst ile orjinal qcn yedeği aldığımda sadece 2ci imei repair yapıyorum sonra oluşturduğum qcn yi yüklüyorum sonra twrp moda atıyor
kardeş yakında onun için ücrestsiz tool yazacağım yanız eksikler var. korumasız cihazlarda qcn ydeğini editleyip attığında çalışması lazım ama bunlarda bazı diğer itemlerin değiştirilmesi gerekiyor bunu umt yapıyor. piyasadaki eng qcnler de aslında patchenmiş telefondan okutulmuş qcn dir. bu yuzden sadece xiaomi için eng qcnleri editleyebilirsin .
JinKazama JinKazama - #20
bunda şebeke vermiyor
Aydar Aydar - #21
Note 9 pro ile note 9S aynı şekilde mi IMEI repair oluyor
Evet ikisi aynı işlemler.
K kadircik - #22
Evet ikisi aynı işlemler.
slm bu telefona nasıl cihaz olmadan sadece bilgisyarla imei atılırmı bir rehber varmıdır
mtuncer95 mtuncer95 - #23
Ustam bu paylaşılan eng qcn dosyalarından mı qcn editlemek mantıklı yoksa kendi qcn dosyalarından mı?
Birkaç yerde bazen sade eng qcn dosyalarının çalıştığını okumuştum.
Aydar Aydar - #24
Ustam bu paylaşılan eng qcn dosyalarından mı qcn editlemek mantıklı yoksa kendi qcn dosyalarından mı?
Birkaç yerde bazen sade eng qcn dosyalarının çalıştığını okumuştum.
Cihazın orjinal qcn kullanmanız size daha iyi olur.
A aligll - #25
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf2

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf4
S slck24 - #26
sa ustalarım elimde note 9s cihaz var bu cihazın qcn yedeğini almadım patch yaptım cihaza farklı bi qcn ile bir sürü qcn denedim yinede sebeke vermedi acaba yardımcı olurmusunuz müsteriye magdur oldum
M mavilerde02 - #27
farklı qcn ile deneyin ben her attığım farklı qcn de farklı sıkıntılar yaşıyorum
gen_com gen_com - #28
orj qcn kullanın qcn qpst den alın ama alırken qpst son sürüm olsun cihazda güncel olsun
Aydar Aydar - #29
orj qcn kullanın qcn qpst den alın ama alırken qpst son sürüm olsun cihazda güncel olsun
Ben genelde UMT ile alıyorum.
S suuperhan - #30
Ustalarım kolay gelsin telefonum redmi note 9s şebeke sorunum var qnc dosyasından kaynaknayiyomus programlar indirdim yapmaya çalıştım yapamadım uzaktan bağlanıp biri halledebilirmi?
gen_com gen_com - #31
çekirdek sürümüne 5 defa tıkla en üstte çıkan menü ekran görüntüsünü at full ekran
S suuperhan - #32
Bunlarmı
gen_com gen_com - #33
sw version a gir orda 3 parmakla aşağı kaydır. sonra kaydır a bas
S suuperhan - #34
sw version a gir orda 3 parmakla aşağı kaydır. sonra kaydır a bas
S suuperhan - #35
Noldu ustam
gen_com gen_com - #36
ekran görüntüsünü o şekilde at
S suuperhan - #37
ekran görüntüsünü o şekilde at
gen_com gen_com - #38

bunu dene donanım versiyonu tutuyor. muhtemel V12.0.1.0 yedek alınırken global sürüm yada india yüklü olabilir

printThread_attachments

• qcn.zip
    100.6 KB · Görüntüleme: 27
S suuperhan - #39
bunu dene donanım versiyonu tutuyor. muhtemel V12.0.1.0 yedek alınırken global sürüm yada india yüklü olabilir
Bunu nsl yuklicez onda sıkıntı var onu aklım almıyor ondan dedim bilgisaya bağlanıp yapsan olurmu ustam
gen_com gen_com - #40
yapan bir arkadaş çıkar benim zaman yok dosya bu olması lazım yanlız orj yedek eng değil dosya lisanslı programla yazılması gerekir
S suuperhan - #41
yapan bir arkadaş çıkar benim zaman yok dosya bu olması lazım yanlız orj yedek eng değil dosya lisanslı programla yazılması gerekir
Tm çok tşk ettim ilgilendiğiniz için grsz
O orhanayik21 - #42
merhaba arkadaşlar, aynı modelde farklı bir qcn dosyası ile yapabilirsiniz, yeterki orjinal üzerinde gelen bir qcn olsun.eğer cihazda yedek almadıysanız internette araştırırsanız çok sayıda bulursunuz, imel ile sorun yaşarsanız veya yanlış bir işlem yada farklı bir qcn dosyası ile yaptıysanız ve telefon kendini twrp menüsüne atıyorsa tek yapmanız twrp ekranındayken efs silme işlemi yapmanız ve sonrasında yeniden başlatırsanız telefon açılacaktır ve yeniden imel atma işlemi yapabilirsiniz. 9s için modem silme kodlarını aşağıda paylaşacam ve diag moda girme kodunuda paylaşacam.
gerekli programları ekliyorum istiyen alabilir.

9s orjinal qcn dosyası ekte yedek alamayan varsa alıp kullanabilir..hiç oynama yapmadan direk jjaQcnBuilder programı ile düzenleyip yükleyin..

sırasıyla ,
1- twrp yükleme
2- cihazı rootlamak
3- telefon açık iken qpst ile yedek almak -root izni istiyecek ekranda onay verin --- alınacak yedeği kaydetmeden önce format olarak xqcn değilde qcn olarak alacaksınız.isminide jja yapın yani jja.qcn şeklinde olacak
4-twrp ye alıp modem dosyalarını silme --- kodlar aşağıda paylaşıldı..---
5- alınan yedek ile jjaQcnBuilder programı ile düzenlemek. -- eğer jja dosyası bulunamadı hatası alırsanız pc tarihini 1 yıl geriye alın deneyin olacaktır.--
6- düzenlenmiş qcn dosyasını tekrar qpst ile restore etmek
7- yeniden başlatın işlem tamamdır.

diag moda alma

adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

ımel sılme

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

driver :

twrp :

minimal adb :

printThread_attachments

• resimli anlatım.rar
    128 KB · Görüntüleme: 17
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-9s-imei-repair-qcn.10117/