Xiaomi Redmi Note 9S ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

Xiaomi Redmi Note 9S ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

Aydar Aydar - #1
01.png

Xiaomi Redmi Note 9S IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

04.png

Merhabalar, Mobil Kulüp değerli üyelerimiz. Bugün sizlere Xiaomi Redmi Note 9S IMEI Repair işlemi nasıl yapılır onu anlatacağım.
Bu işlemlere başlamadan önce elinizde UMT Dongle olması lazım.
UMT Dongle genelde cep telefon tamir yapan yerlerde bulunur.
Ücretli bir aractır.

1) Cihazınız Rootlu olması lazım "USB Diag" açılması için.
2) UMT Dongle Ultimate Multi Tool - QcFire son sürümü ile işlemleri yapacaksınız.

Root işlemi:

Aşağıdaki vereceğim linkteki Root dosyasını indirip, "Minimal ADB and Fastboot" bilgisayarınıza kurunuz.
Minimal ADB and Fastboot sağ tıklayip dosya konumunu açınız.
İndirdiğiniz dosyanın içinde "recovery" dosyası mevcut.
Minimal ADB and Fastboot ana konumuna atınız.

Cihazınızı ses kısma ve power tuşu basılı tutup cihazınızı Fastboot mode alıyoruz.
Minimal ADB and Fastboot programı açıyoruz. "fastboot flash recovery recovery.img" yaziyoruz ve enter tıklıyoruz.

Bu işlemden sonra dikkat etmeniz küçük bir nokta var tekrar "fastboot reboot" yaziyoruz, yazmadan önce ses yükseltme tuşunu basılı tutuyoruz.
Sonra Enter diyoruz.
Cihazınız bir defa Twrp mode girecek ve tekrar yeniden başlatacak siz elinizi kaldırmayınız Twrp mode sabit durana kadar.

Bir tane temiz ve biçimlendirilmiş flash bellek ile Magisk atıyoruz. otg ile cihazımıza bağlıyoruz.
Twrp mode "install" bölümünden Magisk kuruyoruz.
İşlem bittikten sonra "system reboot" demiyoruz burda geri gelip "Advanced" giriyoruz "Terminal" giriyoruz.

Reset EFS İşlemi:

Tekrar Minimal ADB and Fastboot programını açıyoruz.
adb shell diyoruz.

Sıra ile bu kodları yaziyoruz.
  • dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf2
  • dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
  • dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf4
Cihazınız yeniden başlatılacak ve Rootlu olacaktır ve Reset EFS yapılmış olacak.

Root izni ve Diag açma:

Cihazınızın USB Hata ayıklama açıyoruz.

1) adb shell
2) su
3) setprop sys.usb.config diag,adb

IMEI Repair işlemi:

UMT Dongle Ultimate Multi Tool - QcFire açıyoruz, "Xiaomi Special" bölümüne geliyoruz.
IMEI Repair (RSA Protected) 15 haneli IMEI Numaramızı yaziyoruz.
Repair diyoruz.

Karşınıza açılmış bir pencere gelecek orda "QCN" Dosyasını seçiyoruz.
Ve açtığımız diag seçiyoruz.
Diğer işlemleri otomatik bir şekilde yapılacaktır ve cihazınız yeniden başlatılacaktır.
İşlemler bu kadar.

05.png

TWRP Dosyası:

QCN Dosyası:

Magisk:

03.png

1591996007945.png
xmavii xmavii - #2
emeğine sağlık ustam
B baran13 - #3
Teşekkürler. Emeğine sağlık.
A aerdogan85 - #4
Üstad emeğine sağlık. Benim şöyle bir sorunum var. Pc windows 7, diğer bütün modellerde diag mode da telefonları tanıyor lakin sadece note 9s de tanımıyor. Ne yaptımsa olmadı. Var mıdır bir çözümü? Teşekkürler.
Aydar Aydar - #5
Aydar Aydar - #6
Teşekkürler. Emeğine sağlık.
:rica:
Aydar Aydar - #7
Üstad emeğine sağlık. Benim şöyle bir sorunum var. Pc windows 7, diğer bütün modellerde diag mode da telefonları tanıyor lakin sadece note 9s de tanımıyor. Ne yaptımsa olmadı. Var mıdır bir çözümü? Teşekkürler.
Hiç öyle bir sorun görmedim.
logicboard01 logicboard01 - #8
Anlatım için çok teşekkürler, QCFire ile olan kısmı qfil, qpst ve jja ile yapsak bir sıkıntı yaşar mıyız?
T tat13 - #9
emeğine sağlık usta
B bestcool78 - #10
qcn yedek almak ,ç,n roottan sonra yeniden başlatmamiz lazim dimi efs silmeden yedek aldiktan sonra bide twrp moduna geçerek reset efs yapsak olurmu
mtuncer95 mtuncer95 - #11
Hocam atığım linkte en qcn dosyasını miracle box ile write işlemi yapabilirsiniz diyor. Mümkün mü acaba?
N nur.iletisim - #12
Hiç öyle bir sorun görmedim.
Hocam not 9s ile not 9 pro aynı işlemler yapılıyormu
N nur.iletisim - #13
hocam redmı note 9 pro acılıp kapanıyor fastboot moduna gırmıyor yardımcı olurmusunuz tşk ederım
Aydar Aydar - #14
Hocam not 9s ile not 9 pro aynı işlemler yapılıyormu
Evet aynı.
Aydar Aydar - #15
hocam redmı note 9 pro acılıp kapanıyor fastboot moduna gırmıyor yardımcı olurmusunuz tşk ederım
EDL yazılımı yüklediniz mi?
Aydar Aydar - #16
Anlatım için çok teşekkürler, QCFire ile olan kısmı qfil, qpst ve jja ile yapsak bir sıkıntı yaşar mıyız?
Boxsuz IMEI Repair tavsiye etmiyorum.
Aydar Aydar - #17
qcn yedek almak ,ç,n roottan sonra yeniden başlatmamiz lazim dimi efs silmeden yedek aldiktan sonra bide twrp moduna geçerek reset efs yapsak olurmu
Evet Twrp modunda Reset EFS yapacaksınız.
N nur.iletisim - #18
hocam öncelikle teşekkür ederim güzel paylaşımınız için başka sitelerde ücretli paylaşılıyor. Hocam hepsini yaptım ama şebeke gelmedi neden olabılır. Not 9s ve not 9 pro aynı programları kullanıyoruz değilmi hocam bende ki not 9 pro tşk ederim
Aydar Aydar - #19
hocam öncelikle teşekkür ederim güzel paylaşımınız için başka sitelerde ücretli paylaşılıyor. Hocam hepsini yaptım ama şebeke gelmedi neden olabılır. Not 9s ve not 9 pro aynı programları kullanıyoruz değilmi hocam bende ki not 9 pro tşk ederim
Note 9S ile Note 9 Pro aynı işlem yapılıyor.
Cihazın orjinal qcn yedek alıp sonra onunla Repair yapınız.
R roethlisbergerr - #20
hocam valla çok guzel anlatmışşsın emeğine sağlık. benim şöyle bi sorum var bu işlemleri yapabilmek icin bootloder unlocked mi olması gerekiyor. benim cihaz brick oldu ve bl kilidi kapalı olduğu için rom yükleyemiyorum. bu haldeyken telefonu rootlayıp twrp recovery yükleyebilir miyim? eğer onu yapabilirsem belki twrpden stock rom yükleyip kurtarabilirim telefonu.
Aydar Aydar - #21
hocam valla çok guzel anlatmışşsın emeğine sağlık. benim şöyle bi sorum var bu işlemleri yapabilmek icin bootloder unlocked mi olması gerekiyor. benim cihaz brick oldu ve bl kilidi kapalı olduğu için rom yükleyemiyorum. bu haldeyken telefonu rootlayıp twrp recovery yükleyebilir miyim? eğer onu yapabilirsem belki twrpden stock rom yükleyip kurtarabilirim telefonu.
Cevabınız diğer konuya yazıldı.
logicboard01 logicboard01 - #22
Boxsuz IMEI Repair tavsiye etmiyorum.
Cevabınız için çok teşekkür ederim, Box'sız yaptım şuan tek sim kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok.
Aydar Aydar - #23
Cevabınız için çok teşekkür ederim, Box'sız yaptım şuan tek sim kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok.
Geçmiş olsun.
D Doregsm - #24
Boxsuz yardımcı olur musunuz
M meneter - #25
@Soulfly ustad slm. Telefon redmi note 9 pro global rom yüklü. Tüm gerekli olan programları yani adb and fastboot dosyasını qualcom usb driver larını vs yükledim pc ye. Telefona magisk apk yı kurduktan sonra twrp yükleyip magisk.zip dosyasını da flash ladım. Chech root uygulaması ile de root landığını teyit ettim ancak gerek cmd den gerekli kodları (adb shell su vs) yazsam da gerekse Manuel *#*#717717#*#* yapsamda diag mode failed hatası alıyorum. Diag modu nasıl aktif ederim. Nerde hata yapıyorum acaba?
K kostix - #26
9 Pro da yapsak geçerli olurmu hocam.
K kostix - #27
Bu işlem 9 Pro için olmuyor twrp yükleniyor giriyor ama dokunmatik işlemiyor. Otg den klavye mouse bağlayıp komutları yazdım açıldı su komutunu yazınca kabuk izni reddedildi hatası alıyorum root olmadığı anlamına geliyor diag açılmıyor.
logicboard01 logicboard01 - #28
Bu işlem 9 Pro için olmuyor twrp yükleniyor giriyor ama dokunmatik işlemiyor. Otg den klavye mouse bağlayıp komutları yazdım açıldı su komutunu yazınca kabuk izni reddedildi hatası alıyorum root olmadığı anlamına geliyor diag açılmıyor.
Twrp'de sadece "Shell" komutu işler "su" komutu çalışmaz, Shell komutu verdikten sonra blokları sıfırlamak için komutları veriniz, çalışacaktır.
K kostix - #29
Twrp'de sadece "Shell" komutu işler "su" komutu çalışmaz, Shell komutu verdikten sonra blokları sıfırlamak için komutları veriniz, çalışacaktır.
cihaz açıldıktan sonra verdiğimiz komuttan bahsediyorum. twrp den değil
M metehan2763 - #30
ben twrpye girince dokunmatik gidiyor normalde dokunmatik çalışıyor ama twrpye girince kapanıyor install bölümüne tıklayamıyorum
M metehan2763 - #31
magisk 19.4 yükledim zip şeklkinde twrpden ama açılmıyor
T trexsis - #32
arkadaşlar acil note 9 PRO için QCN Dosyası gerekli elinde olan varmı rica etsem.Qpst yedek alırken hatalı almış şebeke gelmiyor.
T trexsis - #33
ustam elinizde note 9 pro için QCN dosyası mevcutmudur.Yedek alınmadı cihazda qcn yi bozuk çekmiş suan şebeke gelmiyor
YasPeh YasPeh - #34
@logicboard01, yardımcı olabilir misin nasıl hallettin? Mi 8 SE için yapılan yöntem bunda da işe yarar mı? Boxsuz şekilde.
logicboard01 logicboard01 - #35
@logicboard01, yardımcı olabilir misin nasıl hallettin? Mi 8 SE için yapılan yöntem bunda da işe yarar mı? Boxsuz şekilde.
Mi 8 Se ile ilgili yöntemi bilmiyorum o cihazdan elime hiç gelmedi. Güncel olarak 9S'de denedim, birkaç gün içinde de bir adet 9 Pro kaydedeceğim. Aynı donanımlar olduğunu düşünürsek bir sorun olacağını sanmıyorum.
logicboard01 logicboard01 - #36
cihaz açıldıktan sonra verdiğimiz komuttan bahsediyorum. twrp den değil

Cihaz açıldıktan sonra eğer magisk'ten izinler düzgün verilmediyse bu tarz sorunlar çıkıyor, çözümü şu şekilde olabilir; geliştirici ayarlarına gidip usb hata ayıklama izinlerini silip tekrardan bilgisayara bağlayın. Adb den tekrardan "shell ve su" komutlarını yazdığınızda cihaz ekranında yetki sorması lazım deneyip sonuçları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.
K kostix - #37
Cihaz açıldıktan sonra eğer magisk'ten izinler düzgün verilmediyse bu tarz sorunlar çıkıyor, çözümü şu şekilde olabilir; geliştirici ayarlarına gidip usb hata ayıklama izinlerini silip tekrardan bilgisayara bağlayın. Adb den tekrardan "shell ve su" komutlarını yazdığınızda cihaz ekranında yetki sorması lazım deneyip sonuçları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.
Dediğini yaptım hocam hata ayıklama izinlerini geri al dedim ama yine bu hatayı alıyorum permission denied diyor su komutunda
K kostix - #38
ben twrpye girince dokunmatik gidiyor normalde dokunmatik çalışıyor ama twrpye girince kapanıyor install bölümüne tıklayamıyorum
Bendede aynı sorun vardı 9s twrp si olduğu için sanırım otg den kalvye mause bağlayıp komutları girdim ama yine root olmadı magisk yüklü root yok su hatası alıyorum konuyu okursanız logicboard arkadaşımız yardımcı olacak.
K kostix - #39
Çözdüm Su komutu için magiske girin üst soldan 3 çizgiyi tıklayın yetkili kullanıcı deyin kabuk tikini açın roota izni veriyor ve diag açılıyor. Şimdi umt den 9s qcn dosyasıyla imei denemesi yapacağım bakalım ne kadar çökebiliyor buraya yazarım :)
K kostix - #40
Cihaz imei aldı ama qcn dosyası 9s olduğu için şebeke vermedi
M metehan2763 - #41
magiskin 19.4 zip şeklinde cihazın hafızasına attım yazıda kaldı bu magiskin hangi sürümünü atmam lazım
T trexsis - #42
magiskin 19.4 zip şeklinde cihazın hafızasına attım yazıda kaldı bu magiskin hangi sürümünü atmam lazım
20.4
T trexsis - #43
9 pro qcn mevcutmu elinizde
M metehan2763 - #44
20.4 atınca yazıda kalmaz değilmi
logicboard01 logicboard01 - #45
Çözdüm Su komutu için magiske girin üst soldan 3 çizgiyi tıklayın yetkili kullanıcı deyin kabuk tikini açın roota izni veriyor ve diag açılıyor. Şimdi umt den 9s qcn dosyasıyla imei denemesi yapacağım bakalım ne kadar çökebiliyor buraya yazarım :)
Teşekkürler , sayenizde ben sizden birşey öğrenmiş oldum. :)
logicboard01 logicboard01 - #46
Panel Modelinden olabilir mi ? Bendeki cihazlar Tianma panel kullanıyor ve sorun yaşamadım. Gerçi şimdiye kadar hiç Huaxing denk gelmedi ama...
K kostix - #47
Teşekkürler , sayenizde ben sizden birşey öğrenmiş oldum. :)
Rica ederim telefon tamiri yapıyorum bazen dosya bulamayınca tıkanınca buralara geliyoruz. Başka bir sorunuz varsa yardımcı olurum :)
K kostix - #48
9 pro 128 gb ve 64 gb her iki dosyayıda halab ten çektim ama yine olmadı imei alıyor malesef şebeke vermiyor. Bir bilgisi olan varmı. . .
E edonis61 - #49
dediklerinii yaptım .ciha açılışta kaldı
logicboard01 logicboard01 - #50
Herkese Merhabalar,

Dün itibariyle @Soulfly 'ın yardımları ile ,Note 9 Pro "Joyeuse" kod adlı cihazın imei tamirini de yapmış bulunuyorum, cihazda gerek band gerekse şebeke ile ilgili hiç bir sorun yaşanmadı. qcn dosyası paylaşamadığım için üzgünüm repair yaptıran arkadaş biraz problemli ve takıntılı olduğu için kendisinden izin alamadım.

Bootloader aşamasını Xiaomi Tool V2 ile başarılı bir şekilde yapabiliyorsunuz (Malumunuz Xiaomi'nin kendi unlock uygulaması bazen saçma sapan süreler verebiliyor. Bu şekilde cihaz 1 hafta içinde unlock edilebiliyor.)

2. ci ve en önemli konu ise twrp Recovery'de dokunmatik çalışmama sorunu ;

Bu bende de meydana geldi Xda'daki başlıktan anladığım kadarı ile LR Team adlı grup 9 Pro için TWRP uyarlaması yaparken ilk parti cihazlardan kullanmış , ilk parti ise HuaXing Panel ile gelmiş. Bu yüzden cihazınızda benimki gibi tianma panel varsa dokunmatik sorunu kaçınılmazdır. Grubun yakın zamanda Note 9 Pro için yayınladığı TWRP'yi Tianma panellere de uyarlayacağı konuşuluyor. Teşekkürler @kostix

Salt okunur bir şekilde Root yaptıktan sonra TWRP ve diag mode ile ilgili bir sorun yaşamadan yedeğini alıp "jja builder" uygulaması ile de imei'yi tamir edebildim. Qpst 2.7. 472 ve beraberinde gelen Qfil yedekleme ve geri yüklemede sıkıntı çıkarmadı. Firmware versiyonu Miui 11.0.1 Fabrika sürümü idi .

Konuyu takipte kalmaya devam ediyorum , yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara vakit buldukça konu altından yardımcı olabilirim. Zaten işlem sürecinin büyük bir kısmını @Soulfly paylaşmış saolsun geri kalan kısmını da ya doğaçlama ya da Mi 9T Qpst anlatımı ile yapabilirsiniz.

Saygılarımla.
logicboard01 logicboard01 - #51
dediklerinii yaptım .ciha açılışta kaldı
Bir şeyi eksik ya da yanlış yapmış olmalısınız , dosyalarda ve yöntemde bir hata olsa ben de takılırdım.

işlem sıranızı detaylı olarak anlatırsanız yardımcı olmaya çalışalım.?
ENfER ENfER - #52
Selamlar konuyu baştan sona okudum bilgiler icin çok tesekkur ederim, box olmadan sağlıklı şekilde imei repairi yapabiliyormuyuz?
logicboard01 logicboard01 - #53
Selamlar konuyu baştan sona okudum bilgiler icin çok tesekkur ederim, box olmadan sağlıklı şekilde imei repairi yapabiliyormuyuz?
Merhaba, Evet bir sıkıntı olmadı yaptığım arkadaş kullanıyor şuan.
Xalle11 Xalle11 - #54
Teşekkürler peki bu anlatımda 9 pro için geçerli mi kolay gelsin
A ahmet600 - #55
twrp ekranında dokunmatik çalışmıyor nedendir acaba
logicboard01 logicboard01 - #56
Teşekkürler peki bu anlatımda 9 pro için geçerli mi kolay gelsin
Yöntem aynı sadece twrp Tianma panelde çalışmadığı için otg den mouse bağlamanız gerekiyor.
ekr3mser ekr3mser - #57
redmi note 9 merlin imei repair mümkün mü biraz acil bi konu ama?
logicboard01 logicboard01 - #58
redmi note 9 merlin imei repair mümkün mü biraz acil bi konu ama?
Redmi Note 9 ile ilgili şuan bir gelişme göremedim, MediaTek Helio G85 chipset kullanıyor. Çıkacak olan yöntem Note8 Pro'ya benzer bir yöntem olacaktır. Ama cihaz elimde olmadığı için deneme fırsatım olmadı 4+4 süreyi kullanarak takipte kalmaya devam ediniz, ilerleyen zamanlarda bir kayıt yöntemi çıkacaktır.
T trexsis - #59
merhaba dokunmatik sorunu için TWRP-3_4_1B-0530-REDMI_NOTE9S-By_TRabZonLu bu twrp yi arattırıp yükleyebilirsiniz.Yalnız ekranı uyutursanız dokunmatik yine çalışmaz.Ayrıca manuel olarak yapılan imei işlemlerinde her cihazda sıkıntı çıkmama gibi bir durum söz konusu değil.Bazen yazarsınız şebeke gelmez bazen şebeke gelir wifi çalışmaz yada wifi açtığınızda şebeke gider veya test edersiniz çalışır bir saat sonra şebeke gider kendi kendine.O yüzden özellikle Note 9 pro da Box sız işlem yapmamanızı tavsiye ediyorum.Tecrübeyle sabittir.
M metehan2763 - #60
peki rootu nasıl yapıycaz ben 19.4 attım bootlop oluyor
ENfER ENfER - #61
qfil aracı ile qcn dosyasını yükledim ama telefon restart atıp twrp moduna geçiyor...
ENfER ENfER - #62
Herkese Merhabalar,

Dün itibariyle @Soulfly 'ın yardımları ile ,Note 9 Pro "Joyeuse" kod adlı cihazın imei tamirini de yapmış bulunuyorum, cihazda gerek band gerekse şebeke ile ilgili hiç bir sorun yaşanmadı. qcn dosyası paylaşamadığım için üzgünüm repair yaptıran arkadaş biraz problemli ve takıntılı olduğu için kendisinden izin alamadım.

Bootloader aşamasını Xiaomi Tool V2 ile başarılı bir şekilde yapabiliyorsunuz (Malumunuz Xiaomi'nin kendi unlock uygulaması bazen saçma sapan süreler verebiliyor. Bu şekilde cihaz 1 hafta içinde unlock edilebiliyor.)

2. ci ve en önemli konu ise twrp Recovery'de dokunmatik çalışmama sorunu ;

Bu bende de meydana geldi Xda'daki başlıktan anladığım kadarı ile LR Team adlı grup 9 Pro için TWRP uyarlaması yaparken ilk parti cihazlardan kullanmış , ilk parti ise HuaXing Panel ile gelmiş. Bu yüzden cihazınızda benimki gibi tianma panel varsa dokunmatik sorunu kaçınılmazdır. Grubun yakın zamanda Note 9 Pro için yayınladığı TWRP'yi Tianma panellere de uyarlayacağı konuşuluyor. Teşekkürler @kostix

Salt okunur bir şekilde Root yaptıktan sonra TWRP ve diag mode ile ilgili bir sorun yaşamadan yedeğini alıp "jja builder" uygulaması ile de imei'yi tamir edebildim. Qpst 2.7. 472 ve beraberinde gelen Qfil yedekleme ve geri yüklemede sıkıntı çıkarmadı. Firmware versiyonu Miui 11.0.1 Fabrika sürümü idi .

Konuyu takipte kalmaya devam ediyorum , yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara vakit buldukça konu altından yardımcı olabilirim. Zaten işlem sürecinin büyük bir kısmını @Soulfly paylaşmış saolsun geri kalan kısmını da ya doğaçlama ya da Mi 9T Qpst anlatımı ile yapabilirsiniz.

Saygılarımla.
Şimdi twrp den efs geri yükleme yaptım telefonu açtim tekrar deniycem.
benim ekran paneli tianma ama takılma fln olmadı. jjacqnbuilder v.1.2 inin linkini paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
T trexsis - #63
qfil aracı ile qcn dosyasını yükledim ama telefon restart atıp twrp moduna geçiyor...
merhaba
yedek aldığınız QCN dosyasını qfil yada qpst dede yazsanız aynısı olacak muhtemelen cihaz açılırken yeniden başlayıp twrp ye atacak.Hangi QCN dosyası düzenleme programı kullanırsanız kullanın yine aynı hatayı alacaksınız zannediyorum.Aynısını yaşadım defalarca farklı şekilde yazsamda cihaz ne yazıkki açılmadı twrp ye attı sonunda UMT ile yazdım sorunsuz olarak çalıştı aynı qcn dosyasını.Sıkıntı sanırım şurda QCN dosyası düzenlendiğinde cihaz bunu kabul etmiyor qfil yada qpst ie yazdığınızda.Ancak UMT ile imei repair yapıp orjinal qcn ni geri attığınızda çalışıyor.Aynı problemle iki gün boyunca ugrasmıstım ne yazıkki.Ayrıca sunu ekleyim qpst tin qcn yedegini bozuk aldığını düşünerek farklı bir cihazın qcn ni düzenleyip o şelidede yazdım fakat ondada ya şebeke vermedi ya wifi açılmadı yada sebeke bir saat sonra düştü..
ENfER ENfER - #64
Selam, bugün 2-3 tane eng cqn dosyası daha buldum onlardan bir tanesini attiğimda şebeke gelmedi. sonuncusunu denediğimde sorunsuz oldu.
Bu arada jjaqcnbuilder v1.2 yi internetten buldum onunla sağlıklı bir şekilde yükledi.
Şuan telefonu kullanıyorum herhangi bir sorun yok.
ENfER ENfER - #65
note9s için başarılı olan qcn dosyası ve jjaqcnbuilder v1.2 dosyası aşağıdadır kolay gelsin.
xberatx12121212 xberatx12121212 - #66
note9s için başarılı olan qcn dosyası ve jjaqcnbuilder v1.2 dosyası aşağıdadır kolay gelsin.
hocam elimde 2 tane note 9 pro joyeuse var forumdaki qcn yi düzeltip atım logoda kaldı reset efese yaptm farklı eng qcn dendim aldı ama şebeke vermedi servis yok dedi bu qcnizi denesem olrmu acaba bide hocam note 9s in qcnsi note 9 pro joyeuse oluyormu uyarmı şimiden tşk
xberatx12121212 xberatx12121212 - #67
note 9 pro joyeuse qcn dosyası olan varmı size zahmet acil lazım kaç tane denediysem şebeke vermedi
xberatx12121212 xberatx12121212 - #68
hocam banada lazım buldnzmu acaba
logicboard01 logicboard01 - #69
merhaba
yedek aldığınız QCN dosyasını qfil yada qpst dede yazsanız aynısı olacak muhtemelen cihaz açılırken yeniden başlayıp twrp ye atacak.Hangi QCN dosyası düzenleme programı kullanırsanız kullanın yine aynı hatayı alacaksınız zannediyorum.Aynısını yaşadım defalarca farklı şekilde yazsamda cihaz ne yazıkki açılmadı twrp ye attı sonunda UMT ile yazdım sorunsuz olarak çalıştı aynı qcn dosyasını.Sıkıntı sanırım şurda QCN dosyası düzenlendiğinde cihaz bunu kabul etmiyor qfil yada qpst ie yazdığınızda.Ancak UMT ile imei repair yapıp orjinal qcn ni geri attığınızda çalışıyor.Aynı problemle iki gün boyunca ugrasmıstım ne yazıkki.Ayrıca sunu ekleyim qpst tin qcn yedegini bozuk aldığını düşünerek farklı bir cihazın qcn ni düzenleyip o şelidede yazdım fakat ondada ya şebeke vermedi ya wifi açılmadı yada sebeke bir saat sonra düştü..
Merhabalar , Öncelikle yardım ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, Özellikle TWRP için,

Repair Box olarak UMT'mi kullanıyorsunuz ?

Qpst 2.7. 472 ile bu dediğim işlemlerin hepsini sorunsuz bir şekilde yazdım hatta 2 gün önce 1 adet daha 9 pro yazdım herhangi bir sıkıntı olmadı. Bu 3. cihaz. 1 tanesi eşimde olduğu için yakınen takip ediyorum cihazda bahsettiğiniz sorunlardan hiç birisi oluşmadı.

Sırası ile Unlock, Flash TWRP , TWRP içindeki root (ayriyetten zip yüklemedim hiç) , TWRP ile EFS backup, Diag Mode ile EFS Backup (Qpst ile Qcn yedeği) , TWRP ile Blok (EFS) sıfırlama, JJa ile Qcn Edit , Qfil ile Qcn yazdırma, Qpst ile Qcn yazdırma.

Yapılan işlemlerin hepsinde cihazların EFS bölümleri yedeklenip , sadece kendi EFS ve Qcn yedekleri editlenerek kullanıldı ( bu sonuca etki eder mi bilmiyorum )

Saygılarımla.
Biloaga71 Biloaga71 - #70
meraba hocam redmi note 9s cok qcn denedim sizin payalştıgınız qcn ilede denedim işlem bitikten sonra arayan ulaşıyor gözlemlerime göre wifiyi actıktan sonra banakimse ulaşamıyor acaba modem dosyalarını silerken vaya yüklerkenmi hata yapıyorum sizin yaptıgınız işlemleri anlatırda yardımcı olursanız çok yardımcı olmuş olursunuz teşekkürler
ENfER ENfER - #71
hocam şurda arkadas cok guzel detayli anlatmiş...
T trexsis - #72
hocam banada lazım buldnzmu acaba
hocam merhaba dosyayı o anda bulamadım bende.Yedek aldığım qcn i UMT İLE YAZDIRDIM O ŞEKİLDE ÇÖZDÜM PROBLEMİ.AYNI QCN İ QPST QFİL GİBİ PROGRAMLARLA YAZDIRDIM FAKAT CİHAZ SÜREKLİ RESET ATIP TWRP YE ATIYORDU AÇILDIKTAN SONRA.AYNI PROBLEMSE FARKLI QCN İŞE YARAMAZ CİHAZIN KENDİ ORJİNAL QCN İ OLMADIĞI İÇİN BU SEFERDE İNTERNETTE 3G 4 4.5G ÇEKİMDE SIKINTI YAŞANIR.YADA ARANIR ULAŞILAMAZ BELLİ BİR SÜREDEN SONRADA ŞEBEKE DÜŞEBİLİR ARAMA YAPILAMAZ..
T trexsis - #73
Merhabalar , Öncelikle yardım ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, Özellikle TWRP için,

Repair Box olarak UMT'mi kullanıyorsunuz ?

Qpst 2.7. 472 ile bu dediğim işlemlerin hepsini sorunsuz bir şekilde yazdım hatta 2 gün önce 1 adet daha 9 pro yazdım herhangi bir sıkıntı olmadı. Bu 3. cihaz. 1 tanesi eşimde olduğu için yakınen takip ediyorum cihazda bahsettiğiniz sorunlardan hiç birisi oluşmadı.

Sırası ile Unlock, Flash TWRP , TWRP içindeki root (ayriyetten zip yüklemedim hiç) , TWRP ile EFS backup, Diag Mode ile EFS Backup (Qpst ile Qcn yedeği) , TWRP ile Blok (EFS) sıfırlama, JJa ile Qcn Edit , Qfil ile Qcn yazdırma, Qpst ile Qcn yazdırma.

Yapılan işlemlerin hepsinde cihazların EFS bölümleri yedeklenip , sadece kendi EFS ve Qcn yedekleri editlenerek kullanıldı ( bu sonuca etki eder mi bilmiyorum )

Saygılarımla.
MERHABA HOCAM SANIRIM SİZDE İŞLER YOLUNDA GİTMİŞ.FAKAT GÖRDÜGÜM KADARIYLA BAZI KULLANICILAR BENİM YAŞADIĞIM PROBLEMİ YAŞIYOR.ALINAN YEDEĞİ NE İLE DÜZENLEYİP HANGİ PROGRAMLA YAZDIRIRSANIZ YAZDIRIN NE YAZIKKİ HATALAR DİZİSİ İLE KARŞILAŞILIYOR.SONRASINDA TEK ÇÖZÜM NE YAZIKKİ BOX.BENDE ONA İSTİNADEN AÇIKLAMA YAPMA GEREGİ DUYDUM.SİZİN YAPTIGINIZ GİBİ İŞLER YOLUNDA GİDEN KULLANICILAR OLDUGU KADAR BENİMLE AYNI PROBLEMİ YAŞAYAN KULLANICILARDA MEVCUT.O ARKADAŞLARDA NE YAZIKKİ O AŞAMADAN SONRA BOX DIŞINDA BİR ÇÖZÜM BULABİLİRLERMİ BİLMİYORUM.HERKESE KOLAY GELSİN.BİRDE ŞUNU NOT OLARAK EKLEYİM BENİM İŞLEM YAPTIĞIM CİHAZ NOTE 9 PRO BUNDAN DOLAYI SIKINTI YAŞANIYOR OLABİLİR.
Biloaga71 Biloaga71 - #74
hocam şurda arkadas cok guzel detayli anlatmiş...

hocam öncelikle teşekkürler bu videodaki arkadaşın yaptıklarını en az 50 kere denedim sonuc yine aynı india romda denemiştim acaba global romda denesem çözülürmüki videodaki arkadaşlada irtibata geçtim lakin yogun galiba 3 maillerime cevap vermedi sorunu hala çözmeye çalışıyorum ama nafile
M mert_33 - #75
hocam merhaba dosyayı o anda bulamadım bende.Yedek aldığım qcn i UMT İLE YAZDIRDIM O ŞEKİLDE ÇÖZDÜM PROBLEMİ.AYNI QCN İ QPST QFİL GİBİ PROGRAMLARLA YAZDIRDIM FAKAT CİHAZ SÜREKLİ RESET ATIP TWRP YE ATIYORDU AÇILDIKTAN SONRA.AYNI PROBLEMSE FARKLI QCN İŞE YARAMAZ CİHAZIN KENDİ ORJİNAL QCN İ OLMADIĞI İÇİN BU SEFERDE İNTERNETTE 3G 4 4.5G ÇEKİMDE SIKINTI YAŞANIR.
ustam umt ile imei repair yaptığınız cihazdan qcn backup alıp paylaşabilir misiniz. Repair yapılan cihazın qcn'si lazım
ENfER ENfER - #76
Orjinal qcn dosyasini duzenleyip attigimda bende de calismadi.
yukarda attigim 'eng qcn' ve jjaqcnbuilder programı ile sorunsuz çalıştı. 2g 3g 4.5g wifi fln hicbi sikinti yok...
denemek bedava :)
T trexsis - #77
ustam umt ile imei repair yaptığınız cihazdan qcn backup alıp paylaşabilir misiniz. Repair yapılan cihazın qcn'si lazım
MERHABA NOTE 9 PRO DOSYALAR EKTEDİR...İKİ FARKLI CİHAZIN QCN MEVCUT.DENEYİN UMARIM OLUR...

printThread_attachments

• Yeni_klasor.rar
    173.2 KB · Görüntüleme: 214
T trexsis - #78
yukarda attigim 'eng qcn' ve jjaqcnbuilder programı ile sorunsuz çalıştı. 2g 3g 4.5g wifi fln hicbi sikinti yok...
NOTE9 S TE ENG QCN MEVCUT.FAKAT NOTE9 PRONUN ŞUAN ENG QCN ÇIKMADI.VARSADA PARA İLE VERİYORLAR.ZATEN O NEDENLE OLMUYOR NOTE 9 PRO DA
M mert_33 - #79
MERHABA NOTE 9 PRO DOSYALAR EKTEDİR...İKİ FARKLI CİHAZIN QCN MEVCUT.DENEYİN UMARIM OLUR...
tsk ederim ustam duyarlılığın için yalnız 2'ci hata yapılmış qcn lazım repairden sonra
T trexsis - #80
tsk ederim ustam duyarlılığın için yalnız 2'ci hata yapılmış qcn lazım repairden sonra
HATA DERKEN ANLAMADIM AÇIKLARSANIZ
M mert_33 - #81
HATA DERKEN ANLAMADIM AÇIKLARSANIZ
yani demek istediğim ustam repair sadece 2ci sim kartına oluyor, bu editlenen qcn cihazdan backup alıp paylaşabilir misin
caminando caminando - #82
bu twrp yi note 9 pro ya yazdırdığımda dokunmatik çalışmıyor.Note 9 pro için dosya ekleyebilirseniz sevinirim
T trexsis - #83
yani demek istediğim ustam repair sadece 2ci sim kartına oluyor, bu editlenen qcn cihazdan backup alıp paylaşabilir misin
HOCAM O ZATEN AYRI AYRI CİHAZLARIN QCNİ TEK CİHAZIN İKİ SİM QCN DEĞİL.BİTANESİNİ DÜZENLEYİP ATACAKSINIZ.BEN HER İHTİMALE KARŞI 2 AYRI QCN GÖNDERDİM..YOKSA SADECE 2. SİME REPAİR OLAYINI BİZDE BİLİYORUZ HOCAM LÜTFEN:))YALNIZ LTE DE PROBLEM OLABİLİRBOX SIZ YAZACAKSANIZ.ÇÜNKÜ NE HİKMETSE QFİL VE QPST DE YAZDIĞIM TÜM QCN LERDE CİHAZDA SIKINTI ÇIKTI.
T trexsis - #84
bu twrp yi note 9 pro ya yazdırdığımda dokunmatik çalışmıyor.Note 9 pro için dosya ekleyebilirseniz sevinirim
TWRP-3_4_1B-0530-REDMI_NOTE9S-By_TRabZonLu GOOGLE DAN ARATIP İNDİRİN UYURSA CİHAZ ÇALIŞMAZ YADA POWER TUŞUNA BASIP GERİ AÇARSANIZ.MANUEL YAZDIRIN TWRP Yİ
A anksamuel - #85
note 9 pro joyeuse qcn dosyası olan varmı size zahmet acil lazım kaç tane denediysem şebeke vermedi
Buldunuz mu hocam note 9 pro qcn ?
M mert_33 - #86
HOCAM O ZATEN AYRI AYRI CİHAZLARIN QCNİ TEK CİHAZIN İKİ SİM QCN DEĞİL.BİTANESİNİ DÜZENLEYİP ATACAKSINIZ.BEN HER İHTİMALE KARŞI 2 AYRI QCN GÖNDERDİM..YOKSA SADECE 2. SİME REPAİR OLAYINI BİZDE BİLİYORUZ HOCAM LÜTFEN:))YALNIZ LTE DE PROBLEM OLABİLİRBOX SIZ YAZACAKSANIZ.ÇÜNKÜ NE HİKMETSE QFİL VE QPST DE YAZDIĞIM TÜM QCN LERDE CİHAZDA SIKINTI ÇIKTI.
umt var ustam fakat kaç tane yaptıysamda müşteri şebeke sorunu nedeniyle geri getirdi şebeke var 4.5g yazıyor açık olmasına rağmen ulaşılamıyor arasıra bende farklı yollar deniyorum repair yapılmış cihazdan qcn backup alıp yüklüyorum
A anksamuel - #87
umt var ustam fakat kaç tane yaptıysamda müşteri şebeke sorunu nedeniyle geri getirdi şebeke var 4.5g yazıyor açık olmasına rağmen ulaşılamıyor arasıra bende farklı yollar deniyorum repair yapılmış cihazdan qcn backup alıp yüklüyorum
Hocam bende umt ile repair yaptım bir çok cihaza henüz bir problem ile karşılaşmadım. Güncellemeden sonra twrp ekranında kalma sorunu dışında şebeke veya wifi sorunu gibi bir şey yaşanmadı. Umt ile alınmış qcn yedeği var isteyen olursa eğer uplar paylaşırım.
Şuan Note 9 cihaza imei repair çıkmış bu konuyu araştırıyoruz bakalım.
K kostix - #88
Hocam çooook teşekkürler rahat 6 tane qcn denedim olmadı senin verdiğinin 1. si oldu kral adamsın vesselam (y)(y)(y)(y)
Mikailozdemirx Mikailozdemirx - #89
Teşekkürler ustam emeğine sağlık
Yalnız umt ile nasıl orjinal qcn yedek alabiliriz
logicboard01 logicboard01 - #90
MERHABA HOCAM SANIRIM SİZDE İŞLER YOLUNDA GİTMİŞ.FAKAT GÖRDÜGÜM KADARIYLA BAZI KULLANICILAR BENİM YAŞADIĞIM PROBLEMİ YAŞIYOR.ALINAN YEDEĞİ NE İLE DÜZENLEYİP HANGİ PROGRAMLA YAZDIRIRSANIZ YAZDIRIN NE YAZIKKİ HATALAR DİZİSİ İLE KARŞILAŞILIYOR.SONRASINDA TEK ÇÖZÜM NE YAZIKKİ BOX.BENDE ONA İSTİNADEN AÇIKLAMA YAPMA GEREGİ DUYDUM.SİZİN YAPTIGINIZ GİBİ İŞLER YOLUNDA GİDEN KULLANICILAR OLDUGU KADAR BENİMLE AYNI PROBLEMİ YAŞAYAN KULLANICILARDA MEVCUT.O ARKADAŞLARDA NE YAZIKKİ O AŞAMADAN SONRA BOX DIŞINDA BİR ÇÖZÜM BULABİLİRLERMİ BİLMİYORUM.HERKESE KOLAY GELSİN.BİRDE ŞUNU NOT OLARAK EKLEYİM BENİM İŞLEM YAPTIĞIM CİHAZ NOTE 9 PRO BUNDAN DOLAYI SIKINTI YAŞANIYOR OLABİLİR.
Merhaba Hocam tekrardan, ben bu şekilde 2 adet Note9 pro, 2 Adet Note 9s yaptım şansıma mıdır bilmem ama pro'larda da bir sıkıntı yaşamadım. Anlatımdan farklı olarak ModemST1, ModemST2 ve FSG bölümleri standartta siliniyor, ben FSC'yi de siliyorum.

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

bu komutlarla işlem yapıyorum. Daha önceden bir cihazı repair yaparken blok numarasını yanlış girdiğim için cihazı bozmuştum. Bu durumdan dolayı blok numarası ile değil de adı ile işlem yapılan komutları kullanıyorum. Elinizde müdahele edilmemiş cihaz varsa ya da EFS yedeğiniz bir de bu şekilde deneyin bakalım en azından sorunun nereden kaynaklandığını anlamış oluruz.
T trexsis - #91
Hocam çooook teşekkürler rahat 6 tane qcn denedim olmadı senin verdiğinin 1. si oldu kral adamsın vesselam (y)(y)(y)(y)
Nedemek üstat problemin çözülmesine sevindim
T trexsis - #92
Merhaba Hocam tekrardan, ben bu şekilde 2 adet Note9 pro, 2 Adet Note 9s yaptım şansıma mıdır bilmem ama pro'larda da bir sıkıntı yaşamadım.
Valla hocam bende uzun zamandan beri yapıyorum bu işi ama aksilik oldumu oluyor.Sanırım denk geldi ama gördüğüm kadarıyla aynı sıkıntıyı yaşayanlar olmuş o yüzden yazdım aynı sıkıntı yaşayanlar genelde benimde karşılaştıgım bir dizi problemle karşılaşmışlar ilginç olanda o sıkıntı çıkaran cihaz nadir ama genede oluyor deneyimlerle yardımcı olabildiysek ne mutlu.Kalın sağlıcakla.
T trexsis - #93
Teşekkürler ustam emeğine sağlık
Yalnız umt ile nasıl orjinal qcn yedek alabiliriz
Merhaba UMT yi kullanmanıza gerek yok.QPST ile alın.Sonrasında UMT İle yazdırıın aynı yedeği.
T trexsis - #94
Merhaba Hocam tekrardan, ben bu şekilde 2 adet Note9 pro, 2 Adet Note 9s yaptım şansıma mıdır bilmem ama pro'larda da bir sıkıntı yaşamadım. Anlatımdan farklı olarak ModemST1, ModemST2 ve FSG bölümleri standartta siliniyor, ben FSC'yi de siliyorum.

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

bu komutlarla işlem yapıyorum. Daha önceden bir cihazı repair yaparken blok numarasını yanlış girdiğim için cihazı bozmuştum. Bu durumdan dolayı blok numarası ile değil de adı ile işlem yapılan komutları kullanıyorum. Elinizde müdahele edilmemiş cihaz varsa ya da EFS yedeğiniz bir de bu şekilde deneyin bakalım en azından sorunun nereden kaynaklandığını anlamış oluruz.
Teşekkürler ustam verdiğin bilgiler için.Ben artık bu şekilde ugraşmıyorum UMT ile direk format EFS yapıyorum kendi hallediyor.
H Harzeban - #95
Dostum direk qpst ile qcn yedeğini alıp editlesek olmuyor mu bu iş
xberatx12121212 xberatx12121212 - #96
hocam sizn qcn yi denedim sıkıntı verdi 3g hatası şebeke az çekiyor net E çekiyor bazen aradğmzda ulaşlşmyor ama benim cihaz 128gb modeli siznki ney 64 mü
ENfER ENfER - #97
Benimki de 6/128
Bulunduğunuz yer ile alakali kapsama problemi olabilir. Diye düşünüyorum. Suana dek ben sorun yaşamadım.
W wwantedd - #98
9s ve 9 pro aynı işlemleri ve aynı qcn dosyasını mı kullanacaz ustam
Aydar Aydar - #99
9s ve 9 pro aynı işlemleri ve aynı qcn dosyasını mı kullanacaz ustam
Evet aynı işlem.
I izlavt66 - #100
Evet çok teşekkürler
B bozdag - #101
jjaqcnbuilder v1.2
linkini verebilirmisiniz
M maskem - #102
arkadaşlar allah razı olsun buradaki bilgilerle sorunsuz imei l atabildim
U underzero - #103
hocam on numara adamsınız. o kadar qcn denedim sizinkisi oldu sadece.

Edit: hocam sonradan yine edgeye dönüyor. Bir de 4.5 g de baglaninca o an biri ararsa ulasilamiyor telefona. Bu qcn isini nasıl halledecegiz acaba
B bozdag - #104
evet gerçekten oldu sorunsuz
deniz0747 deniz0747 - #105
şebeke gelmiyor çalışan QCN dosyası var mı
ENfER ENfER - #106
Repairli qcn dosyasini qpst ve qfil programlarinin ikisiyle de recovery etmeniz laizm.
deniz0747 deniz0747 - #107
Repairli qcn dosyasini qpst ve qfil programlarinin ikisiyle de recovery etmeniz laizm.
yazılım atınca düzeldi
deniz0747 deniz0747 - #108
bitane daha geldi umt den qcn yedek aldım editledim gine sıkıntı yaşamayız inşallah
U underzero - #109
hocam dediğiniz gibi yaptım lakin bu 4,5 g internet aktifken ulaşılamama sorunu devam ediyor. 2g ye alınca ulaşılıyor aranınca ama 2g ile de internet olayı işkenceden başka birşey değil. farklı bir qcn ya da çözüm yöntemi var mıdır acaba? piyasadaki qcnlerin çoğu sadece e ile internete giriyor. sizin paylaştığınız ekstradan 4,5g ile de giriyor ama dediğim sorun olmasaydı keşke.
ENfER ENfER - #110
Merhaba arkadaşlar, bugün eşimin redmi note 9s telefonuna daha evvelden gönderdiğim jja builder ve eng qcn indirebilirsiniz) imei attim ve bazı arkadaşların bahsettiği şekilde arandığında ulaşılamama ve şebeke sorunu yaşadım.
ilk olarak farklı eng qcn dosyaları denetim. bunlarda 3g sorunu ve yine bağlanamama gibi problemler yaşadım.
Daha sonra jja builder ile edit yaparken yönetici olarak çalıştır ve tarihi geri alma hususunda tavsiyeleri uyguladım.
#*#*4636#*#* numarasını arayıp sim 2 ye baktım. burada volte fln filan kapalı görünüyordu. turkcell de 2200 a HDSES yazıp gönderdim. buradaki volte aktif oldu. şuan için sorun yok gibi...+
K kircali - #111
cihazın kendi orjinal yedeğini alıp bu proğramla düzenleyince olmuyor mu qcn dosyası var yanında
ENfER ENfER - #112
umt box denen cihazlarla orjinal qcn ye imei atılıyor.
jjabuilder ile sadece eng qcn lere atabiliyorum. orjinal qcn dosyasında tüm denemelerime rağmen başaramadım. editlenmiş qcn dosyasını atınca sürekli TWRP ekranına geri döndürüyor.
K kircali - #113
umt box denen cihazlarla orjinal qcn ye imei atılıyor.
jjabuilder ile sadece eng qcn lere atabiliyorum. orjinal qcn dosyasında tüm denemelerime rağmen başaramadım. editlenmiş qcn dosyasını atınca sürekli TWRP ekranına geri döndürüyor.
Cuma günü açılacak kilit ondan sonra denicem ben global rom da denemicem eu romda yükleyip denicem bende box yok siz hangi romla denediniz anlatır mısınız
ENfER ENfER - #114
Ben global de hallettim. İşlemler bitince twrp uzerinden istedigin fastboot rom i yükleyebilirsin.
K kircali - #115
Ben global de hallettim. İşlemler bitince twrp uzerinden istedigin fastboot rom i yükleyebilirsin.
bu kullandığınız qcn de telefon sorunsuz çalışıyormu 4g falan bu qcn hangisi hazır
ENfER ENfER - #116
Volte ve vowifi yi aktif edince sorunsuz calisiyor...
K kircali - #117
Volte ve vowifi yi aktif edince sorunsuz calisiyor...
Kullan dığınız qcn hangisi paylaşır mısınız
B bozdag - #118
orjinal yedekle
daha sonra degiştir
K kircali - #119
Not 7 ile aynı işlemleri yaptım oldu hiçbir farkı yok Xiaomi IMEI tool v1.1 le diagport açma efs silme orijinal qcn düzenleme yaptım hiç problem olmadı ve global romda yaptım başka rom yükleme ye gerek kalmadı v1.2 diagport açma dı hata verdi onu denemedim qcn yı qfil ile backup restore yaptım qpst il de yapalıyor yaparken qcn diye yedekleyin
B Babaklar - #120
Not 7 ile aynı işlemleri yaptım oldu hiçbir farkı yok Xiaomi IMEI tool v1.1 le diagport açma efs silme orijinal qcn düzenleme yaptım hiç problem olmadı ve global romda yaptım başka rom yükleme ye gerek kalmadı v1.2 diagport açma dı hata verdi onu denemedim qcn yı qfil ile backup restore yaptım qpst il de yapalıyor yaparken qcn diye yedekleyin
Xiaomi tool paylaşır mısınız rica etsem hocam
K kircali - #121
Eve gidince paylaşırım
K kircali - #122
B Babaklar - #123
@kircali teşekkürler hocam
ENfER ENfER - #124
Öncellikle bilgi verdiginiz icin teşekkürler...
dün cihazi formatlayip hindistan rom a geçme karari aldim, evde iki cihaz olmasindan kaynakli ayni qcn dosyasini kullandigim için mac adresi ile alakali sorunlar yasiyordum. yeniden qcn dosyasi atmayi deneyeyim fln dedim.

Yukarda bahsedilen " xiaomi imei tools v1.1" ile orjinal qcn dosyasini deneyeyim dedim.Bende v.1.2 versiyonu vardi o calismiyodu.

Bu v1.1 uygulamasi ile orjinal qcn yi editledim hicbir sikinti çıkmadı. Sonra cihazi formatlayip hint roma geçtim tertemiz kullaniyorum.

Yalniz bu uygulamada yalnizca qcn edit kısmını kullandim, efs silme, port acma qfil fln filan calismad malesef onlari da manuel yaptim sorun yok. Orjinal qcn olmasi iyi oldu.
K kircali - #125
Öncellikle bilgi verdiginiz icin teşekkürler...
dün cihazi formatlayip hindistan rom a geçme karari aldim, evde iki cihaz olmasindan kaynakli ayni qcn dosyasini kullandigim için mac adresi ile alakali sorunlar yasiyordum. yeniden qcn dosyasi atmayi deneyeyim fln dedim.

Yukarda bahsedilen " xiaomi imei tools v1.1" ile orjinal qcn dosyasini deneyeyim dedim.Bende v.1.2 versiyonu vardi o calismiyodu.

Bu v1.1 uygulamasi ile orjinal qcn yi editledim hicbir sikinti çıkmadı. Sonra cihazi formatlayip hint roma geçtim tertemiz kullaniyorum.

Yalniz bu uygulamada yalnizca qcn edit kısmını kullandim, efs silme, port acma qfil fln filan calismad malesef onlari da manuel yaptim sorun yok. Orjinal qcn olmasi iyi oldu.
1.2 bende de çalışmadı ama 1.1 le herşeyi yapabildim
T trq - #126
@Soulfly ustad slm. Telefon redmi note 9 pro global rom yüklü. Tüm gerekli olan programları yani adb and fastboot dosyasını qualcom usb driver larını vs yükledim pc ye. Telefona magisk apk yı kurduktan sonra twrp yükleyip magisk.zip dosyasını da flash ladım. Chech root uygulaması ile de root landığını teyit ettim ancak gerek cmd den gerekli kodları (adb shell su vs) yazsam da gerekse Manuel *#*#717717#*#* yapsamda diag mode failed hatası alıyorum. Diag modu nasıl aktif ederim. Nerde hata yapıyorum acaba?
Merhabalar hocam bu sorun bende de var nasıl çözdünüz?
Aydar Aydar - #127
Merhabalar hocam bu sorun bende de var nasıl çözdünüz?
Cihazınıza göre uygun Root dosyasını indirip yükleyiniz.
Ardından Diag böyle açılır.
  • adb shell
  • su
  • setprop sys.usb.config diag,adb
T trq - #128
Cihazınıza göre uygun Root dosyasını indirip yükleyiniz.
Ardından Diag böyle açılır.

• adb shell
  • su
  • setprop sys.usb.config diag,adb
hocam rootlu zaten cihaznote 9 pro magisk filan yükledim twrp var boatloader acık vb bu işlemi 30 defa yapmısımdır üstteki kodları işleminiz basarılı yazıyor programla yapıyorum yadakodu kendim yazarak adb de olmuyor bitürlü
B bozdag - #129
hocam rootlu zaten cihaznote 9 pro magisk filan yükledim twrp var boatloader acık vb bu işlemi 30 defa yapmısımdır üstteki kodları işleminiz basarılı yazıyor programla yapıyorum yadakodu kendim yazarak adb de olmuyor bitürlü
driver yenile
ayrıca bağlantı tipini dosyaaktarım olarak değiştir
T trq - #130
driver yenile
ayrıca bağlantı tipini dosyaaktarım olarak değiştir
onları 10defa yaptım belki hocam
ENfER ENfER - #131
Global romda alinan orjinal qcn dosyasini Hint rom da kullanirsak sorun olur mu?
Aydar Aydar - #132
Global romda alinan orjinal qcn dosyasini Hint rom da kullanirsak sorun olur mu?
Sorun olmaz!
kemercephastanesi kemercephastanesi - #133
jja bende qcn yi gormuyor adını jja yaptım ama fark etmedi.
kemercephastanesi kemercephastanesi - #134
nasıl duzeltebılırım bu hatayı.
M marikan - #135
Foruma üye olmama sebep :) Teşekkürler bu qcn sayesinde çözüldü sorun.
ENfER ENfER - #136
s.a. cihaz guncelleme yaparken yarıda kesilmiş ve brick olmuştu,
bende yeni rom atmak için twrp aracılığı ile wipe cache dalvik fln yaptım, yeni rom attım ancak sürekli hata verdi.
şuan sadece redmi ekranı gelip gidiyor. buna nasil rom atabilirim? illa yetkili hesap mi lazim?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-9s-ve-xiaomi-redmi-note-9-pro-imei-repair-islemi-ve-anlatimi.10213/