Açılmayan LG Fantasy E740 Yazılım Yüklemesi Sorunu

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
Benim elimde lg E740 var. Telefon hiç açılmıyor . LG yazılım atması DOWNLOAD MODE ile yapılıyordu ama telefon hiç açılmadığı için orası da açılmıyor . PC' ye bağladığımda COM ve PORT kısmında görüyor . Yapılacak bir yöntemi vardır pc gördüğüne göre, yardım edebilirmisiniz ?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
İlk önce uygun yazılımı indireceksin. Bilgisayarına LgFlashTool kuracaksın. Lg Flash Tool 2014 ile karıştırma.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Sonra aygıt yöneticisinden com port ayarını 41 e ayarlıyorsun.
Sonra

indiriyorsun ve program ile KDZ uzantılı Lg yazılımını DZ formatına çeviriyorsun. Açılan yazılımdan DZ uzantılı dosya ile

Lgup8974.dll dosyasını LgFlashTool programının olduğu klasöre kopyala.

Sonra LgFlashTool programına girip Model Config penceresinden Manual Config seçeneğini seç. Dll ve S/W yazan yerlere bu iki dosyayı göster. Ok de. Yukarıda Oka tıkla ve yazılıma başla. Eğer cihaz canlı ve bağlandıysa, yazılım atılıp cihaz açılacaktır.

Yöntem aşağıdaki videoda anlatılıyor. Model önemli değil, usul aynı çünkü.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
@symbazz bu kdz dosyasını değiştirme programı nasıl birşey ya ? sanırım bu cihaz için uygun deil. kdz dosyasını seçtiğim zaman birşey olmuyor

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31.7 KB · Görüntüleme: 78

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Bu bazı romlarda yapıyor.

programı indir.
şifre:

Aynı klasöre KDZ dosyasınıda kopyala. Sonra kalsörün içine tıkla ve SHIFT basılı tutarak Komut satırını burada aç de. KDZ doaysının adını değiştir. Mesela LGKDZ.kdz yap.
Komut satırına

Lgextract -kdz LGKDZ.kdz

yaz ve enterla. Sonuçta aynı klasöre LGKDZ.cab diye bir dosya oluşturacak. Sen o cab dosyasını Birlikte aç diyerek winrar ile aç. İçinde iki dosya olacak. Biri DZ uzantılı dosyamız diğeride Dll uzantılı dosyamız. Bu iki dosyayıda dışarı çıkar ve Lg Flash Tool olduğu klasöre at. Ve yazılımını tamamla.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: 50atakan50

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
@symbazz Komussatırı aç deilde komut penceresi aç var onu yaptım. Lgextractor -kdz LGKDZ.kdz yazdım .
-'Lgextractor' iç ya da dış komut, çalıştırabilir
program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor . diyor

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Pardon ya Lgextractor değil Lgextract olacak. Traktör gibi aklımda kalmış. :bezdim:

• Beğen
Tepkiler: 50atakan50