Çözüldü Akıllı Saat IMEI Tamir - Akıllı Saat IMEI Değiştirme

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kospet - Optimus

Siz ve bulunan yöntemleri kullanarak IMEI Repair yapabilirsiniz.
Takıldığınız bir yer olursa, konulara yazılan yorumları okumanız faydalı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: kurtefem

kurtefem

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Ağu 2019
7
0
1
40

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
  • Beğen
Tepkiler: kurtefem

kurtefem

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Ağu 2019
7
0
1
40
Hocam nihayet bugün oturabildim pc başına..
Videoda win7 olsun diyor. Bende win10 var. Buna uygun driver paketi var mıdır?

kahriman

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ara 2016
25
3
3
53
Konu çok net ama her zamanki gibi eksik bilgiler ile geçen onca boşa giden saatler.İnat ettim gece saat 02:30 a kadar denemediğim yol kalmadı.Sonuç koca bir sıfır.Ve üstelik 20 senelik te profesyonel servis hizmeti vermeme rağmen birde.MT6260 işlemcili bir X9 model akıllı saati var arkadaşımın.Malum şebeke sorunu şikayeti ile getirmiş.USB sürücüleri tam ve Com port görmede sıkıntı yok.Ama verdiğiniz bu program ile bir türlü saati görmüyor tanımıyor.

Son düzenleme:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Konu çok net ama her zamanki gibi eksik bilgiler ile geçen onca boşa giden saatler.İnat ettim gece saat 02:30 a kadar denemediğim yol kalmadı.Sonuç koca bir sıfır.Ve üstelik 20 senelik te profesyonel servis hizmeti vermeme rağmen birde.MT6260 işlemcili bir X9 model akıllı saati var arkadaşımın.Malum şebeke sorunu şikayeti ile getirmiş.USB sürücüleri tam ve Com port görmede sıkıntı yok.Ama verdiğiniz bu program ile bir türlü saati görmüyor tanımıyor.
Geçmiş olsun. Benimde uzun uğraştığım hatta olmuyor deyip kenara bıraktığım cihazlar oldu amma ve lakin daha sonra tekrar denediğim de aynı işlemleri aynı programla yapmama rağmen başarılı oldu. Muhtemelen bu tarz bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Saatin kılını çıkartma imkanınız varsa çıkartın 5 10 dk. Bekleyip tekrar deneyin.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Sizinde dediğiniz gibi konu oldukça net ama şu bahsettiğiniz "eksik bilgiler" kısmını anlayamadım.
Her alanda olduğu gibi, sizin çalıştığınız alanda da bazen insanlar bilgi, birikim ve deneyimlerine rağmen bazen başarılı olamayabilirler.
Bazen farklı yöntemler ve araçlar gerekebilir.

farklı yöntemler de mevcut, onlara bakmış mıydınız?
Cihazınıza ait görselleri paylaşabilirseniz, nasipse size yardımcı olmaya çalışabilirim.

kahriman

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ara 2016
25
3
3
53
Bu konuda epey zaman harcadım.Ve hiç de senin anlattığın gibi değil.Saat zaten android yazılıma sahip değil.Java işletim sistemi var.BPLG MT6260AM dosyası da hiç bir yerde yok.Yani ya manuel kodlarla,ya da bluetooth üzerinden gönderilen kodlarla işlem yapılabilir....Ve MTK USB Modem port olarak göstermeyi nasıl başardın onu da anlamış değilim.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu konuda epey zaman harcadım.Ve hiç de senin anlattığın gibi değil.Saat zaten android yazılıma sahip değil.Java işletim sistemi var.BPLG MT6260AM dosyası da hiç bir yerde yok.Yani ya manuel kodlarla,ya da bluetooth üzerinden gönderilen kodlarla işlem yapılabilir....Ve MTK USB Modem port olarak göstermeyi nasıl başardın onu da anlamış değilim.

Daha önce yazdıklarınızın bir kısmını göz ardı ederek size nazik bir dille cevap vermeye çalışmıştım.
Belli ki hata yapmışım.
Yirmi yıllık profesyonel teknik servis elemanısınız ve Tablet Piri dahil neredeyse beş yıldır buraya üyesiniz ama nedense:
Forumda insanla faydalı olacak yirmi satır yazınız yok.
Bu yetmiyormuş gibi bir de bilgilerin eksik olduğundan bahsediyorsunuz.
Şefaatiniz yok, bari mezarımızdan taş çalmayınız.

Bu konu elli beşbinden fazla kişi tarafından görüntülenmiş, on sayfadan fazla yorum yazılmış.
(Buradan alıntı ve çalıntı yapanları saymıyorum bile.)
Yapanlar olmuş, yapamayanlar olmuş.
Hadi ben imkansızı başardım, hiç bir deneyimi olmadığı halde yapanlar yapanlar nasıl yaptı?

Sizin idrak edemediğiniz şey şu:
Siz her şeyi bildiğinizi zannedip yerinizde saymaya devam ederken, sizden başka her şeyin gelişip ilerliyor.

Bazen cihazların yeni versiyonlarında eski işlemleri yapamayabilirsiniz.
Bazen güncellenen Microsoft Windows işletim sistemlerinde eskiden yaptığınız işlemleri yapamazsınız.
Bu liste uzar gider.

Bu cihazlar, Nucleus RTOS/MTK OS işletim sisteminin kırpılmış ve kötü derlenmiş kopyaları ile çalışmaktadır.
İşletim sistemleri üç beş MB boyutundadır.
Bu cihazlarda IMEI onarımı için bahsettiğiniz Database dosyalarını kullanamazsınız!
Bu cihazlarda IMEI onarımı için bir kaç farklı yöntem mevcuttur.
Yaygın olarak kullanılan program benim bu konuda paylaştığım yöntemdir.
Diğerleri ise: Huawei Modem Terminal, Tera Term Pro ve MauiMETA (ModemMETA) + NVRAM Editör'dür.
Siz zaten bunları bildiğiniz için, zaten yardıma da ihtiyacınız yok.
Değil mi?

Size bir daha ki sefer küstahlık yapmak ve kendinizi övmek yerine herkes gibi yardım istemenizi tavsiye ediyorum.
Böylesi sizin için daha faydalı olacaktır.
Gölgesine sığınmaya çalışıp hiç bir şey başaramadığınız bilmem ne kadarlık kariyerinizden bahsetmek yerine yardım isterseniz:
Size yardımcı olmaya çalışırız.
Kolay gelsin.

Son düzenleme: