Çözüldü Akıllı Saat IMEI Tamir - Akıllı Saat IMEI Değiştirme

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhabalar sayın üyeler.
Kospet optimus pro mtk 6739 için vermiş olduğunuz linkleri ve cevapları inceleyip baya bir kafa yordum. Fakat imei tamir i bir türlü olmadı. Geçen zamanda bunun kesin bir çözümünü bulabilen varmıdır? Konuyu tekrar güncellemek istedim. Teşekkür ederim bilgileriniz için

Cihazınıza anlatılan yöntemle Root yetkisi verebilir misiniz?

yba_05

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Kas 2017
8
3
3
44
Bu çin saatleri içinde ilk defa karşılaştığım çözümünü bulamadığım bir saat olayı var. Normalde mtk 6260-6261 vs işlemcili olurlar. Bu ise bilgisayara bağlayınca collsand yazıyor ve bu sürücüyü istiyor. Sürücü rda usb driver galitte 8809 vb birşey. Saati araştırdım rda şlemcili ve imei işlemi yapmak için mecbur bilgisayardan bir işlem gerekiyor. Çünkü imeisi kapalı. kullandığımız bu programlarla olmadı (sn writer, maui Meta vb) Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-10-28 at 12.02.53.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-28 at 12.02.53.jpeg
    99.3 KB · Görüntüleme: 19
  • Beğen
Tepkiler: bossturkmen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu çin saatleri içinde ilk defa karşılaştığım çözümünü bulamadığım bir saat olayı var. Normalde mtk 6260-6261 vs işlemcili olurlar. Bu ise bilgisayara bağlayınca collsand yazıyor ve bu sürücüyü istiyor. Sürücü rda usb driver galitte 8809 vb birşey. Saati araştırdım rda şlemcili ve imei işlemi yapmak için mecbur bilgisayardan bir işlem gerekiyor. Çünkü imeisi kapalı. kullandığımız bu programlarla olmadı (sn writer, maui Meta vb) Yardımcı olur musunuz?

Yanılmıyorsam elinizdeki cihazın IMEI bilgileri SMS ile değiştiriliyor.
Yine yanılmıyorsam elinizdeki bir çocuk saati.
Bu cihazın IMEI bilgileri değişir ise, cihazın ID bilgileri de otomatik olarak değişiyor.
Bu durumda da takip programına giriş yapamıyorsunuz.
İşlemlere başlamadan önce:
Saatin satıcısı ile iletişime geçebilir ve IMEI bilgilerini değiştireceğinizi
Yeni IMEI ve ID bilgilerini programa eklettirip eklettiremeyeceğini sormanız faydalı olacaktır.

yba_05

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Kas 2017
8
3
3
44
Yanılmıyorsam elinizdeki cihazın IMEI bilgileri SMS ile değiştiriliyor.
Yine yanılmıyorsam elinizdeki bir çocuk saati.
Bu cihazın IMEI bilgileri değişir ise, cihazın ID bilgileri de otomatik olarak değişiyor.
Bu durumda da takip programına giriş yapamıyorsunuz.
İşlemlere başlamadan önce:
Saatin satıcısı ile iletişime geçebilir ve IMEI bilgilerini değiştireceğinizi
Yeni IMEI ve ID bilgilerini programa eklettirip eklettiremeyeceğini sormanız faydalı olacaktır.
Konuyu bende iyi bilmiyorum. Evet SMS ile değişiyor. Ama yukarıda da yazdığım gibi imei kapalı olduğu için hat çalışmıyor. Böyle olunca da SMS ile imei değiştirme işi olmuyor. Yani bu illede bilgisayar ile olmalı. Zaten hat çalışır durumda olsa SMS ile çözülecek kodları biliyorum. İD değişmede satıcı değişen ID yi sisteme ekliyor. Bu kısmıda kolay. Fakat saatin imeisini 000000000000000 olarak girmişler. Dolayısıyla hat çalıştırmıyor. Şimdi saatin işlemcisi mediatek olsa sorun yok ama rda işlemcili. Rda işlemcili ve imeisi kapalı hat çalıştırmayan bu tarz saatlere imei işlemini bilgisayarda hangi programla, hangi sürücülerle ve nasıl yaparız? Soru bu... teşekkür ederim

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bossturkmen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Konuyu bende iyi bilmiyorum. Evet SMS ile değişiyor. Ama yukarıda da yazdığım gibi imei kapalı olduğu için hat çalışmıyor. Böyle olunca da SMS ile imei değiştirme işi olmuyor. Yani bu illede bilgisayar ile olmalı. Zaten hat çalışır durumda olsa SMS ile çözülecek kodları biliyorum. İD değişmede satıcı değişen ID yi sisteme ekliyor. Bu kısmıda kolay. Fakat saatin imeisini 000000000000000 olarak girmişler. Dolayısıyla hat çalıştırmıyor. Şimdi saatin işlemcisi mediatek olsa sorun yok ama rda işlemcili. Rda işlemcili ve imeisi kapalı hat çalıştırmayan bu tarz saatlere imei işlemini bilgisayarda hangi programla, hangi sürücülerle ve nasıl yaparız? Soru bu... teşekkür ederim

Bir Box ile IMEI değişim işlemi yapılıyordu ama bunun hangi Box olduğunu hatırlamıyorum.
Konulardan birisinde gerekli açıklama mevcuttu sanırım.
Diğer konulara bir bakmak lazım.

deLLyici

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2019
1
0
1
45
win10da denedim hiç bir türlü aktif edemedim yardımcı olabilir misiniz win 10 pro H2 var

bossturkmen

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2019
23
2
3
34
coolsand chinese miracle ile deneyiniz

omrguzel

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Mar 2020
1
0
1
27

Merhabalar, yapabildiniz mi acaba? ben de aynı sorunu yaşıyorum bir bilgi bulamadım

Moderatör tarafında düzenlendi: