Yardım Alcatel 1T 10" 8082 Rom Yükleme Sorunu

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
@Paradox usta bu cihazdan bulup yazılımı çektim ama aynı model stabil çalışmayan rom yüklü cihaza atmaya çalışınca tüm sp flash tool sürümlerinde aynı hatayı alıyorum cache ve userdata seçmeden atmaya çalışınca 6045 hatası veriyor.Bunun için yapabileceğimiz bir şey varmıdır

Yanılmıyorsam Alcatel'in kendi yazılımım yükleme aracı mevcut.
Bir de onunla yazılım yüklemeyi denediniz mi?

istua

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2019
68
7
8
38
Yanılmıyorsam Alcatel'in kendi yazılımım yükleme aracı mevcut.
Bir de onunla yazılım yüklemeyi denediniz mi?
Evet ustam bu model o araçta desteklenmiyor..Yükleme yüzde yüz olunca bu hatayı alıyorum tüm versiyonlarda.Normalde internette bu yazılım yok.Yedek çekebildim sağlam olan aynı modelden.Bunu çözebilirsek çok kişinin çöp olan tableti normale döner diye düşünüyorum..

Ekli dosyalar

• 20210503_020912.jpg
    20210503_020912.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet ustam bu model o araçta desteklenmiyor..Yükleme yüzde yüz olunca bu hatayı alıyorum tüm versiyonlarda.Normalde internette bu yazılım yok.Yedek çekebildim sağlam olan aynı modelden.Bunu çözebilirsek çok kişinin çöp olan tableti normale döner diye düşünüyorum..

Aldığınız hata ile ilgili bazı araştırmalar yaptım.
Bu sorun genellikle yedeklerin geri yüklenmesi veya cihazın Bootloader'inin kapalı olması durumunda ortaya çıkıyormuş.
Bazıları sorunun çözümü için ADB üzerinden system.img yapılmasını önermiş.
Yazılım yükleme işlemi için
bulunan aradı deneyebilir misiniz?
Ben konuyu biraz daha araştırayım.

Son düzenleme:

prens45

Üye
Kayıtlı üye
29 Eyl 2018
57
10
8
39
yazılım yükleme aracını indir 8082 yi seçip yüklemeyi dene

Moderatör tarafında düzenlendi:

istua

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2019
68
7
8
38
Aldığınız hata ile ilgili bazı araştırmalar yaptım.
Bu sorun genellikle yedeklerin geri yüklenmesi veya cihazın Bootloader'inin kapalı olması durumunda ortaya çıkıyormuş.
Bazıları sorunun çözümü için ADB üzerinden system.img yapılmasını önermiş.
Yazılım yükleme işlemi için
bulunan aradı deneyebilir misiniz?
Ben konuyu biraz daha araştırayım.
Tamam usta yarın deneyeyim onu..Bende Çok bakınmıştımda fabrika çıkış imzalı olmadığından yazılımı kabul etmiyor gibi bir açıklamaya denk geldim.cheksum isimli bir programla bu hatayı atlayanı gördüm youtube de.Aynı işlemleri eksiksiz dikkatle yaptım ama sonuç aynı oldu

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Tamam usta yarın deneyeyim onu..Bende Çok bakınmıştımda fabrika çıkış imzalı olmadığından yazılımı kabul etmiyor gibi bir açıklamaya denk geldim.cheksum isimli bir programla bu hatayı atlayanı gördüm youtube de.Aynı işlemleri eksiksiz dikkatle yaptım ama sonuç aynı oldu

Bende de benzer bir program vardı, size önerecektim ama işe yaramayacağını düşündüğüm için sonra vazgeçtim.
Siz önerilen programı bir deneyiniz, nasipse sonrasına daha sonra bakarız.

istua

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2019
68
7
8
38
Bende de benzer bir program vardı, size önerecektim ama işe yaramayacağını düşündüğüm için sonra vazgeçtim.
Siz önerilen programı bir deneyiniz, nasipse sonrasına daha sonra bakarız.
Ustam bu sürümde cihazı hiç görmüyor hiç hareket yok.Driverlarda sorun yok
Sorununuzu çözebildiniz mi?
Yok usta.Bu verdiğiniz versiyonda alttaki kırmızı indirme çizgisi bile çıkmıyor.Detaylı olarak denedim.Bir süre bekledikten sonra start brom error 2005 hatası veriyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ustam bu sürümde cihazı hiç görmüyor hiç hareket yok.Driverlarda sorun yok

Yok usta.Bu verdiğiniz versiyonda alttaki kırmızı indirme çizgisi bile çıkmıyor.Detaylı olarak denedim.Bir süre bekledikten sonra start brom error 2005 hatası veriyor.

İlginç.
Şu Alcatel'ler biraz tuhaf cihazlar.
Bu cihazlar için bir yükleme programı daha mevcuttu sanırım.
İsmi de yanılmıyorsam Sugar MTK SP Tool'du.

istua

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2019
68
7
8
38
İlginç.
Şu Alcatel'ler biraz tuhaf cihazlar.
Bu cihazlar için bir yükleme programı daha mevcuttu sanırım.
İsmi de yanılmıyorsam Sugar MTK SP Tool'du.
SP Flash Tool haricinde SWD Flash tool ile denedim.Sugar MTK SP Tool indirip onunlada deneyeyim o zaman.Eft,Nck,UMT ile de denedim aynı hata ile karşılaştım.Çözüm bulana kadar uğraşalım bakalım olacağı varsa olur artık

istua

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2019
68
7
8
38
Ben bir kaç gün önce kullanmıştım.
Çalışıyordu.
Artık etkin değil sanırım.
Olabilir.Özellikle indirdiğim sürümü silip şifresi verilen versiyonu indirip denedim hepsinde ama şifre yanlış diyor..3 Farklı şifre bulmuştum hepsi çalışmıyor