Stock Rom Alcatel 1T 10" MT6580 Rom

Meta başlık: Alcatel 1T 10" MT6580 Rom

Meta açıklama: Alcatel 1T 10" MT6580 Rom

Yazdır

EliteMan

Çalışkan üye
Yasaklı üye
27 Kas 2019
1,137
527
113
18
01.png

Alcatel_1T_10_MT6580 Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

05.png

Alcatel_1T_10_MT6580 Rom
(Beklemek ve hız limiti yok.)

07.png

Alcatel_1T_10_MT6580 Rom

10.png

Alcatel_1T_10_MT6580 Rom
Boyut: 1 GB

08.png

İndirdiğiniz dosyaları klasöre çıkartırken hata alıyorsanız:
WinRAR'ın en son versiyonunu indirerek bilgisayarınıza yükleyiniz.

04.png

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Ozkansahin

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Mar 2020
17
0
1
47
@EliteMan dostum bu rom, 2019'da piyasaya çıkmış olan 1T 10 Model tablet için değil. Çünkü bu cihaz Go Oreo android sürümüyle çıktı. Araştırdığıma göre aynı model numaralı başka bir cihaz daha var ama anakart versiyonu farklı olduğu için yazılım yüklenemiyor. Sıkıntılı bir durumdayız. Cihazlar elimizde öylece kaldı

Mustafa Güler

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2020
14
6
3
43
@EliteMan dostum bu rom, 2019'da piyasaya çıkmış olan 1T 10 Model tablet için değil. Çünkü bu cihaz Go Oreo android sürümüyle çıktı. Araştırdığıma göre aynı model numaralı başka bir cihaz daha var ama anakart versiyonu farklı olduğu için yazılım yüklenemiyor. Sıkıntılı bir durumdayız. Cihazlar elimizde öylece kaldı

Biri eski olan MT6580 chipset , diğeri ise yani bizim arayıpta bulamadığımız MT8321 chipset olan. Çin ve Rus forumlarına da baktım ama bulamadım birşey. Hatta şöyle bir şey okudum. Bu tabletin diğer adı da "Alcatel U3A 10" olarakta geçiyor. Herşeyi aynı galiba , sadece U3A 'da farklı renkler mevcut. Ama malesef o şekilde aratmama rağmen de yazılım bulamadım. Her ikisinde de sadece 6580 chipset'li yazılımlar çıkıyor karşıma.

• Beğen
Tepkiler: Ozkansahin

Ozkansahin

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Mar 2020
17
0
1
47
Biri eski olan MT6580 chipset , diğeri ise yani bizim arayıpta bulamadığımız MT8321 chipset olan. Çin ve Rus forumlarına da baktım ama bulamadım birşey. Hatta şöyle bir şey okudum. Bu tabletin diğer adı da "Alcatel U3A 10" olarakta geçiyor. Herşeyi aynı galiba , sadece U3A 'da farklı renkler mevcut. Ama malesef o şekilde aratmama rağmen de yazılım bulamadım. Her ikisinde de sadece 6580 chipset'li yazılımlar çıkıyor karşıma.
Chipset olarak bir problem yok, ikiside aynı mimariyi kullanıyor, sadece önbellek, gsm ve gpu destek farkı var. Bizim arayıpta bulamadığımız şey, U3A veya şimdiki ismi ile 1T 10 model tablet için official stock rom. Eski model (2017) 1T 10 tabletin işlemci aynı olsa bile anakart versiyonu farklı olduğu için (gpu, modem, gps, bluetooth, audio chipleride farklı tabiki) bizdeki cihaza yükleyemiyoruz. Şu an diğer sitelerde indirilebilir olan rom, acemice portlanmış ve acemice rootlanmış tabiri caizse deneme olarak yapılmış saçma sapan bir rom. Ayrıca bizdeki cihazın android sürümü GO OREO. Bizim bunu bulmamız gerekiyor ama maalesef kaç aydan beridir hiç bir yerde bulabilmiş değilim bende...

Mustafa Güler

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2020
14
6
3
43
Chipset olarak bir problem yok, ikiside aynı mimariyi kullanıyor, sadece önbellek, gsm ve gpu destek farkı var. Bizim arayıpta bulamadığımız şey, U3A veya şimdiki ismi ile 1T 10 model tablet için official stock rom. Eski model (2017) 1T 10 tabletin işlemci aynı olsa bile anakart versiyonu farklı olduğu için (gpu, modem, gps, bluetooth, audio chipleride farklı tabiki) bizdeki cihaza yükleyemiyoruz. Şu an diğer sitelerde indirilebilir olan rom, acemice portlanmış ve acemice rootlanmış tabiri caizse deneme olarak yapılmış saçma sapan bir rom. Ayrıca bizdeki cihazın android sürümü GO OREO. Bizim bunu bulmamız gerekiyor ama maalesef kaç aydan beridir hiç bir yerde bulabilmiş değilim bende...

Bulamıyoruz , çünkü bu tablet her ülkede farklı isimde çıkmış. Örneğin aynı tablet arjantin'de TCL LT10 ismiyle piyasada. Denemediğim yol , bakmadığım yer kalmadı. Ama yok maalesef. Artık duvara fırlatma derecesine geldim..

• Beğen
Tepkiler: Ozkansahin

Ozkansahin

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Mar 2020
17
0
1
47
Bulamıyoruz , çünkü bu tablet her ülkede farklı isimde çıkmış. Örneğin aynı tablet arjantin'de TCL LT10 ismiyle piyasada. Denemediğim yol , bakmadığım yer kalmadı. Ama yok maalesef. Artık duvara fırlatma derecesine geldim..
Farklı isimle çıkması önemli değil usta, model numrası 8082 olarak geçiyor. Asıl garibime giden farklı isimlede çıkmış olmasına rağmen firmware bulamamış olmamız. Bu cihazı kimse umursamayıp stock romunu yayınlamamış:roflmao::roflmao:

Ozkansahin

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Mar 2020
17
0
1
47
Yok, fırlatma, dursun bi müddet daha. Nasıl olsa buluruz. Ben bi telekomun elemanların asorucam, teşhirde varmı bu cihazdan. Varsa hemen yedeğini alıp paylaşıcam

Mustafa Güler

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2020
14
6
3
43
Yok malesef. İnterneti altına üstüne getirdim ama bulamadım. Bulduklarımın hepsi custom rom ve çok kötü. Alcatel ‘den uzak durmak lazım , çünkü hiçbir desteği yok yazılım anlamında.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yok malesef. İnterneti altına üstüne getirdim ama bulamadım. Bulduklarımın hepsi custom rom ve çok kötü. Alcatel ‘den uzak durmak lazım , çünkü hiçbir desteği yok yazılım anlamında.

Baktım konu kendi halinde ilerliyor, hiç bulaşmayayım dedim ama sanırım ben el atmadan bu sorun çözülmeyecek.
ve
bulunan yazılımı denemiş miydiniz?
(Yazılımdaki işlemci bilgisine takılmayınız.)

Mustafa Güler

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2020
14
6
3
43
Baktım konu kendi halinde ilerliyor, hiç bulaşmayayım dedim ama sanırım ben el atmadan bu sorun çözülmeyecek.
ve
bulunan yazılımı denemiş miydiniz?
(Yazılımdaki işlemci bilgisine takılmayınız.)

Denedim hocam. Her ikisi de custom rom. Cihaz çok yavaş çalışıyor , video bile izlenmiyor. Arada da kitleme yapıyor.

Son düzenleme:

Mustafa Güler

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2020
14
6
3
43
Alcatel'in kendisine ait bir yazılım yükleme programı varmış.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladıktan sonra, model seçimi yaptığınızda otomatik olarak yazılım yüklemesi yapıyormuş
Bahsettiğim gibi bir uygulama denemiş miydiniz?
Denedik hocam , “Alcatel Mobil Upgrade Tool” ismi. Fakat Alcatel 1t 10 8082 için çalışmıyor o tool. Alcatel servisine durumu anlattım. Verdikleri cevap servise gönderin oldu.Ürün garantili olsa göndericem zaten. Çok kötü bir firma gerçekten. Sattıkları ürüne yazılım desteği vermiyorlar. Tek çare aynı tablete sahip olan birinin yazılımı çekmesi.

Mustafa Güler

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2020
14
6
3
43
Alcatel'in kendisine ait bir yazılım yükleme programı varmış.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladıktan sonra, model seçimi yaptığınızda otomatik olarak yazılım yüklemesi yapıyormuş
Bahsettiğim gibi bir uygulama denemiş miydiniz?

Üstad , sana bir şey sormak istiyorum. Firmware klasörlerinin içinde bulunan image dosyalarının bazılarının sonunda -sign eki bulunuyor. Bazılarında ise olmuyor. Bunun anlamı nedir ? -sign ekli yada eksiz olanların bir birinden farkı nedir ?

Örneğin : recovery-sign , tee-sign gibi...