Yardım Alcatel One Touch Pixi 3 8GB 10.1 8079 PC Görmüyor

Yazdır

okorkmaz29

Üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2019
56
2
8
24
Merhaba , alcatel one touch 8079 tablet var elimde (10inc) tablete ses var görüntü yok pc ye takip rom atmaya calistigimda pc okumuyor ama sarz oluyor usb de mi skntı var yoksa anakarttami cozemedim nasil rom atabilirim veya nasil okitabilirim pc ye

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Başka usb kablosu ile deneyin. Başka bir bilgisayar ile deneyin.
Usb sürücüleri bilgisayara yükleyip deneyin.
ne tıklayıp 2 sürücüyü de indirip kurun bilgisayara. Bilgisayarı yeniden başlatıp bağlayın tableti.

okorkmaz29

Üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2019
56
2
8
24
hocam farklı bilgisayardan denedim farklı usb kablosu denedim bu driverleri indirmedim bu driverleri bu tabletin kendi driveri mı oluyor

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Evet bu driver uyumlu olacak diye düşünüyorum.
Bir de tableti bağlarken Bilgisayarın aygıt yöneticisini açıp bir değişiklik oluyor mu gözlemleyip sonucu yazar mısınız.
Driverları da yükleyip deneyin.

okorkmaz29

Üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2019
56
2
8
24
Evet bu driver uyumlu olacak diye düşünüyorum.
Bir de tableti bağlarken Bilgisayarın aygıt yöneticisini açıp bir değişiklik oluyor mu gözlemleyip sonucu yazar mısınız.
Driverları da yükleyip deneyin.
hayır hiçbir tepki vermiyor ne aygıt yöneticisinde hareket var nede bilgisayarda usb taktımda ses çıkıyor nasıl çözeceğim bu sorunu tablete güç mü gitmiyor acaba öünkü tableet hiç ısınmıyor

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Tabletin usb portunda sorun var gibi duruyor.
Driver kurulu olmasa bile bir tepki olmalıydı.
Eliniz yatkınsa tabletin içini açıp bağlantıları kontrol edin. Usb portu kırılmış olabilir. Anakart üzerindeki yollarda bir kopukluk oluşmuş olabilir.
İşten iyi anlayan birinin incelemesi gerekiyor.

okorkmaz29

Üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2019
56
2
8
24
Tabletin usb portunda sorun var gibi duruyor.
Driver kurulu olmasa bile bir tepki olmalıydı.
Eliniz yatkınsa tabletin içini açıp bağlantıları kontrol edin. Usb portu kırılmış olabilir. Anakart üzerindeki yollarda bir kopukluk oluşmuş olabilir.
İşten iyi anlayan birinin incelemesi gerekiyor.
içini açtım bir problem görünmüyor sanki portta ama resimleri çekip atabilirim isterseniz sorun şu tablet yarımmsaatte belkji %5 şarz oluyor 2 dk sonra kapanıyor yanı ses gelmiyor bataryada sıkıntı olabilirmi acaba bataryanın lehimlerini söksem olurmu bataryasız olurmu yani rom veya pc görürmü

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Bataryasız görmez.
Sorun büyük ihtimalle usb portunda.
Ya da usb yollarında. Bataryası bozuk da olsa usb portu sağlam olsaydı bilgisayar bir tepki verirdi.
Bağlantılarının şemasını elde edebilseydik usb yollarını kendiniz birleştirebilirdiniz.

Aklıma başka çözüm gelmiyor.

okorkmaz29

Üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2019
56
2
8
24
Bataryasız görmez.
Sorun büyük ihtimalle usb portunda.
Ya da usb yollarında. Bataryası bozuk da olsa usb portu sağlam olsaydı bilgisayar bir tepki verirdi.
Bağlantılarının şemasını elde edebilseydik usb yollarını kendiniz birleştirebilirdiniz.

Aklıma başka çözüm gelmiyor.
Usb yollari nasil oluyor bilmiyorum resmini cekeyim tabletin anakartini atayim

okorkmaz29

Üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2019
56
2
8
24
Buda batarya lehimleri bana guvensiz geldi

Ekli dosyalar

• 15983861241434603815774189038189.jpg
    15983861241434603815774189038189.jpg
    652.8 KB · Görüntüleme: 21

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Takip edilebilecek bir yol göremedim.
Görüntü gelmiyordan kastınız tam olarak neydi?
Hiçbir şekilde mi görüntü gelmiyor yoksa tablet açılırken yok mu oluyor?
Flex kablolarını da kontrol edin.
Maalesef başka çözüm bulamadım.

okorkmaz29

Üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2019
56
2
8
24
Takip edilebilecek bir yol göremedim.
Görüntü gelmiyordan kastınız tam olarak neydi?
Hiçbir şekilde mi görüntü gelmiyor yoksa tablet açılırken yok mu oluyor?
Flex kablolarını da kontrol edin.
Maalesef başka çözüm bulamadım.
Tabletden hicbir sekilde görüntü gelmiyor isik bile yok ama acilis sesi felan oluyo ses acma tusuna bastiginda felan ses cikiyor ama 2 dk sonra kendiliginden kapaniyor 10 saat sarzda kaldi yine 2 dk da kapaniyor daha once bu olayin benzeri fluo tabletimde geldi onda en azindan isik vardi yani siyah isik vardi rom atabilidim ona ama buna atamiyorum pc gormuyor sorunun kaynagini anlamadim bataryami usb veriyolumu ( tabi bunu bilmiyorum nasi bise ) anakartmi. Yoksa hepsimi cunku hic bir tepki vermiyor pc aygit yoneticisinden bakiyorum tik yok ama sarza takiyorum 10 dk duruyor acma tusuna bastigimda aciliyor acilis sesi geliyor ama2 dk ya kapaniyor yani ne kadar sarz olursa olsun 2 dk ya kapaniyor pc yede bagladigimda gormuyor pc. Urune goruntu gelmiyordu yazimsal olarak dedim ben problem ama yazilim atamıyorum gor

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
İlginç bir durum.
Daha fazla yardımcı olmak isterdim ama benim tecrübelerim bu kadardı. Daha çok bilgisi olan kişiler müsait olunca yardımcı olurlar umarım.

okorkmaz29

Üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2019
56
2
8
24
İlginç bir durum.
Daha fazla yardımcı olmak isterdim ama benim tecrübelerim bu kadardı. Daha çok bilgisi olan kişiler müsait olunca yardımcı olurlar umarım.
Teşekkürler yinede fluo tabletimden de umutsuzdum burda cozdum. inşallah bunuda cozeriz yada donanimsalsa sikinti neresinde olabilir bu u ogrenmek istiyorum paradox bi baksa keşke

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bence cihaz deneyimsiz eller tarafından biraz kurcalanmış gibi duruyor.
Donanım kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Fotoğraflar çok net olmadığı için şimdilik daha fazla bir şey söyleyemiyorum.
Diğer bir konudaki yorumunuza cevaben belirttiğim gibi, data yolları ile ilgili bir sorun olabilir.
USB portun sonrasındaki iki devre bileşenini ölçmek lazım.

okorkmaz29

Üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2019
56
2
8
24
Bence cihaz deneyimsiz eller tarafından biraz kurcalanmış gibi duruyor.
Donanım kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Fotoğraflar çok net olmadığı için şimdilik daha fazla bir şey söyleyemiyorum.
Diğer bir konudaki yorumunuza cevaben belirttiğim gibi, data yolları ile ilgili bir sorun olabilir.
USB portun sonrasındaki iki devre bileşenini ölçmek lazım.
Evet hocam deneyimsiz eller tarafindan kurcalandi tabletin icini actigimda anakart vidalari bile cikartilmis takilmamisti ama deneyimsiz el dedigimizde telofoncu arkadasti ne yaptigini bilmiyorum isterseniz net fotoğraf cekeyim usb yollunu