Yardım Alcatel One Touch Pop C7 7041x Yazılım Yükleme Sorunu

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Değerli Üstadlar,
Sp Flash Tool ile telefona standart yazılım yükleme işlemi yaptım. Yazılım yükledikten sonra cihaz sustu. Açılmıyor, telefonu kapalı bir halde takınca Mediatech driver olarak görüyor. Şu an elimde 3-4 tane farklı rom var. Fakat yazılım yüklerken hata veriyor.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Dram Failed 4032 hatası veriyor. Daha önce böyle bir durum ile karşılaşan var mı?

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Şu anda Sp Flash tool "Download" diyorum öylece kalıyor. Hiç işlem yapmıyor. Hata mesajı bile alamaz oldum.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Spflash üzerinden önce format atın. Sonra bataryayı mümkünse full doldurun ve doğru yazılımı download değil, Software Upgrade yapın. Hata alınca Download yapın. Birde soketinizi, bataryayı çıkartın ve bir iğne ile temizleyin.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Preloader seçili olmadan yükleyin. Olmazsa Preloader la yükleyin.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Elinde yazılım olan birisi yazılımı paylaşırsa, yazılıma ihtiyacı olanlar ihtiyaçlarını giderebilirler.

Hocam bu Mtk işlemcili cihazlar çok değişik. Benimde başıma geldi, dikkatsizliğim yüzünden fly marka bir cihaz ile yarım gün uğraştım. Cihaza uygun olmayan yazılımı preloader.bin seçip yüklersek eğer, cihaz brick oluyor. Aynı yazılımı tekrar yüklemeye kalkınca yüklemiyor. Hatta başka yazılımları'da yüklemiyor.

Yani preloader.bin dosyası muhtemelen cihazın driveri ile ilgili birşey. Çünkü bendeki cihaza uygun preloader.bin dosyası bulunca, ve cihazı yükleme moduna alıp sp flash tool ile yükleme yapmaya başlayınca, aygıt yöneticisinde cihaz tekrar driver yükledi. Ve sonra yazılımı yükledim çalıştı.

Ama tabi cihazın kendi original rom'u ve preloader.bin dosyası olursa gene yükleme yapılıp açılacağını düşünüyorum. Yada başka yöntemler vardır. Preloader.bin dosyasını seçmeden yükleme de yapmaz oluyor biricik olunca cihaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam bu Mtk işlemcili cihazlar çok değişik. Benimde başıma geldi, dikkatsizliğim yüzünden fly marka bir cihaz ile yarım gün uğraştım. Cihaza uygun olmayan yazılımı preloader.bin seçip yüklersek eğer, cihaz brick oluyor. Aynı yazılımı tekrar yüklemeye kalkınca yüklemiyor. Hatta başka yazılımları'da yüklemiyor.

Yani preloader.bin dosyası muhtemelen cihazın driveri ile ilgili birşey. Çünkü bendeki cihaza uygun preloader.bin dosyası bulunca, ve cihazı yükleme moduna alıp sp flash tool ile yükleme yapmaya başlayınca, aygıt yöneticisinde cihaz tekrar driver yükledi. Ve sonra yazılımı yükledim çalıştı.

Ama tabi cihazın kendi original rom'u ve preloader.bin dosyası olursa gene yükleme yapılıp açılacağını düşünüyorum. Yada başka yöntemler vardır. Preloader.bin dosyasını seçmeden yükleme de yapmaz oluyor biricik olunca cihaz.

Eskiden uğraşırdım MTK işlemcili cihazlarla.
Cihazlara ne yaparsam yapayım Brick olmazdı.
Belki de bana hiç denk gelmedi.
Yazılım yüklerdim, açılan açılırdı, açılmayana başka yazılım yüklerdim.
Eski günler iyi günlerdi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Eskiden uğraşırdım MTK işlemcili cihazlarla.
Cihazlara ne yaparsam yapayım Brick olmazdı.
Belki de bana hiç denk gelmedi.
Yazılım yüklerdim, açılan açılırdı, açılmayana başka yazılım yüklerdim.
Eski günler iyi günlerdi.

Eskiden dediğiniz, şunun şurası 10 senedir. Navigasyon cihazlarında yaklaşık 10 senedir uğraşırım MTK işlemcilerle. Belki de benden birkaç sene önceside vardır. Bir güzel tarafı vardı. İstediğiniz bölümü yükleyebilirsiniz. Boot, app, system(windowsCe) isterseniz ayrı yükleyebilirsiniz. Logo ayrı yükleyebilirsiniz. Bazı firmalara, dernek ve dersanelere özel anime logo hazırlayıp cihazlarına az yüklemedim. 300-500 cihaz yükleme yapardım, 3 günde. MTK candır. Ama ne zaman seni yarı yolda bırakacağı bilinmez. Bir gün gelir kilitlenir kalır. Bunun en büyük sebebi şarj yada batarya sorunlarıdır. En ufak dalgalanmada sistem kilitlenir. Şimdiki Sony XA serisi gibi. Farklı, uydurma yan sanayi şarj cihazı kullanıyorsanız yada uyduruk bir şarj ile devamlı arabada şarj yapıyorsanız, direk arızaya geçer, kilitlenir. Bir iyiliği yazılım atınca düzelir. Ama bu çok can sıkıcıdır. Burada Qualcomun gözünü seveyim, gözünün çapağını yiyim demek geliyor insanın aklına. :D. Neyse MTK böyle birşey arkadaşlar. Ciğerini bilirim MTK nın ciğerini. O da beni iyi bilir. Elimden kurtulamaz çünkü. vs..vs..vs..