Yardım Alcatel One Touch Pop C7 7041x Yazılım Yükleme Sorunu

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Eskiden dediğiniz, şunun şurası 10 senedir. Navigasyon cihazlarında yaklaşık 10 senedir uğraşırım MTK işlemcilerle. Belki de benden birkaç sene önceside vardır. Bir güzel tarafı vardı. İstediğiniz bölümü yükleyebilirsiniz. Boot, app, system(windowsCe) isterseniz ayrı yükleyebilirsiniz. Logo ayrı yükleyebilirsiniz. Bazı firmalara, dernek ve dersanelere özel anime logo hazırlayıp cihazlarına az yüklemedim. 300-500 cihaz yükleme yapardım, 3 günde. MTK candır. Ama ne zaman seni yarı yolda bırakacağı bilinmez. Bir gün gelir kilitlenir kalır. Bunun en büyük sebebi şarj yada batarya sorunlarıdır. En ufak dalgalanmada sistem kilitlenir. Şimdiki Sony XA serisi gibi. Farklı, uydurma yan sanayi şarj cihazı kullanıyorsanız yada uyduruk bir şarj ile devamlı arabada şarj yapıyorsanız, direk arızaya geçer, kilitlenir. Bir iyiliği yazılım atınca düzelir. Ama bu çok can sıkıcıdır. Burada Qualcomun gözünü seveyim, gözünün çapağını yiyim demek geliyor insanın aklına. :D. Neyse MTK böyle birşey arkadaşlar. Ciğerini bilirim MTK nın ciğerini. O da beni iyi bilir. Elimden kurtulamaz çünkü. vs..vs..vs..

10 yıl eski değil mi yahu?
Benim gibi dün ne yediğini hatırlamayan birisi için, oldukça uzun bir zaman.
;)

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Arkadaşlar cihaz ile uğraşmaya devam ediyorum. @silivriserdar Hoca'mında belirttiği gibi sorunun kaynağı preloader. Gsmhosting yorumlarını filan okudum. Bu cihazlarla uğraşmayın tarzında yazanlar vardı. Çözüm olarak da anakart değişikliği yazanlar vardı. Hiçbir şekilde kendi preloader dosyalarını yükleyemiyorum. Sadece preloader yüklemeyi ve preloader olmadan yazılım yüklemeyi denedim. Sonuç aynı. Bu mtk sürümüne ait başka telefonların preloader dosyalarını da deneyeceğim. Zaten cihaz öldü. :(

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar cihaz ile uğraşmaya devam ediyorum. @silivriserdar Hoca'mında belirttiği gibi sorunun kaynağı preloader. Gsmhosting yorumlarını filan okudum. Bu cihazlarla uğraşmayın tarzında yazanlar vardı. Çözüm olarak da anakart değişikliği yazanlar vardı. Hiçbir şekilde kendi preloader dosyalarını yükleyemiyorum. Sadece preloader yüklemeyi ve preloader olmadan yazılım yüklemeyi denedim. Sonuç aynı. Bu mtk sürümüne ait başka telefonların preloader dosyalarını da deneyeceğim. Zaten cihaz öldü. :(

Hocam sp flash tool ile write memory kısmından system.img seçip deneyin. Recovery ve boot seçip deneyin. Ama hex değerlerini bulup yazmanız gerek. Yoksa yükleme yapmaz.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Hocam sp flash tool ile write memory kısmından system.img seçip deneyin. Recovery ve boot seçip deneyin. Ama hex değerlerini bulup yazmanız gerek. Yoksa yükleme yapmaz.
Hex değerleri scatter dosyası içinde vardır. Deneyeyim. Ama şu an telefon bende değil. Başka bir ustada. Volcano box ile yükleme yapmayı deneyecek.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

stardust

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2017
7
2
3
36
lenovo p70 mtk işlemcili telefonum vardı, bende bayağı rom vs uğraşıp durmuştum hatta imei bile silmişim bilmeden.

sizin mtk hakkında yazdıklarınızı okuyunca gülme geldi:blush:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
lenovo p70 mtk işlemcili telefonum vardı, bende bayağı rom vs uğraşıp durmuştum hatta imei bile silmişim bilmeden.

sizin mtk hakkında yazdıklarınızı okuyunca gülme geldi:blush:

Pardon, kimin yazdıklarını okuyunca gülme geldi. Birde sebebini söylerseniz, bizde güleriz belki.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Geçenlerde elime iki tane htc desire 310 telefon geçti. Biri sağlam biri brick olmuştu. Sağlam olanın yedeğini alıp brick olana atmak istedim sonuç değişmedi. Download fail hatası verip durdu. :)

m-k iletişim

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2016
54
14
8
41
Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Machine