Alım - Satım Bölümü Kuralları

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Alım - Satım Bölümü Kuralları

Mobil Kulüp Forum Genel Kuralları bu bölümde de geçerlidir.
Mobil Kulüp Forum Genel Kuralları'na ek olarak, bu bölüme özel kurallar aşağıda belirtilmiştir.

1- Burada satılan ürünlerin forumumuzla hiç bir alakası yoktur.
2- Alışverişler kullanıcılar arasındadır ve forumumuzu ilgilendirmez.
3- Satışlardan dolayı forumumuz sorumlu tutulamaz.
4- Yapılan satışlardan Mobil Kulüp komisyon almaz ve kar gözetmez.
5- Satıcı satmak istediği ürünle ilgili olarak en az iki adet fotoğrafı konusuna eklemek zorundadır.
Fotoğraflar satılan ürüne ait ve güncel olmalıdır.
6- Satıcı varsa ürünün garanti süresini, üzerindeki yıpranmaları, ürünün genel özelliklerini konusunda açıkça belirmek zorundadır.
7- Sizinle iletişim kurulmasını istediğinizde PM (Özel Mesaj) sistemini kullanmanız gerekmektedir.
Forum üzerinden e-mail, telefon, adres v.s. gibi bilgiler vermek forum kuralı gereği yasaktır.
8- Forumumuzda Korsan CD, DVD, eğitim setleri, program, arşiv, yasa dışı, satışı yasak, onaylanmamış, yiyecek, içecek, ilaç, bitkisel sağlık, kozmetik, v.b. ürünlerin satışı kesinlikle yasaktır.
9- Satıcı sattığı ürünün ödemesini güvenilir yollarla istemek zorundadır.
Bunun için banka havalesi, PTT şubeleri (ürün alımında ödeme veya posta çeki) kullanılabilir.
10- Satıcının varsa referanslarını güvenilirlik açısından konusunda belirtmesinde fayda vardır.
11- Alıcıyı aldatmaya yönelik tüm eylemler, satıcının Mobil Kulüp ile ilişkisinin kesilmesine neden olur.
12- Sahtekarlık yaptığı kesinleşen satıcı forumumuzdan uzaklaştırılır.
Ürünün belirtilen özelliklere sahip olmadığı anlaşılırsa satıcı Mobil Kulüp'den uzaklaştırılır.
Alıcının ürünün ödemesini yapmadığı kesinleşirse Mobil Kulüp'den uzaklaştırılır.
13- Stok halinde bulunan veya yenilenebilir özellikteki toplu ürünlerin satışları yasaktır.
Eğer iş yeriniz varsa veya iş yeri gibi satış yapıyorsanız ve düzenli gelir elde etmek istediğiniz bir konu başlığı açmak istiyorsanız, yönetimle irtibata geçerek reklam bannerlarınden birisine sahip olabilirsiniz.
14- Satıcılar ilanlarını 72 saatlik süreler sonunda güncelleyebilirler.
Flood yapmak yasaktır.
15- Konulara gereksiz yorum yapanlar uyarı alacaktır.
Ürünü almaya niyeti olmayanların konuda kirlilik yapması yasaktır.
16- Soru veya sorunlarınızı ilgili konuya yazınız.
17- Mobil Kulüp Yönetimi bu bölümde genel forum kurallarını gözetir.
18- Mobil Kulüp kişiler arası alışveriş ve sorunları ile ilgilenmez ve asla sorumluluk almaz.
19- Satışı yapılan veya güncelliğini yitiren konular zamanla silinecektir.
20- Alım - Satım işlemleri için daha güvenli olan, ilgili internet sitelerini kullanmanız her zaman birinci önceliğiniz olmalıdır.
21- Alışverişlerden kaynaklanan adli soruşturmalar söz konusu olursa, satıcı ve alıcının IP kayıtları, site hareketleri ve özel mesajları gibi tüm özel bilgileri adli mercilere paylaşılır.
22- Alım - Satım bölümünde konu açan satıcılar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar.

Son düzenleme: