Android 8.0 IMEI Repair/Onarım

• Konbuyu başlatan NRY07
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 15
  • Görüntüleme 2K

NRY07

Üye
Kayıtlı üye
6 Ara 2018
55
18
8
45
arkadaşlar merhabalar günaydınlar herkese hayırlı işler. 8.0 sürüm cihazların repair onarım işleri açılmış diye duyum aldım. bununla ilgili
bilgisi olanlar biraz açıklama yapabilir mi ?

NRY07

Üye
Kayıtlı üye
6 Ara 2018
55
18
8
45
Çok sık cihaz gelmiyor ise, o kadar masrafa bence değmez.
Beklemek daha güzel. :giggle:
Akşamlarınız hayırlara vesile olsun.
antalya kemer deyim ben. malum sizde takdir edersinizki turizm bölgesi ve olduğum bölgede cok fazla bu işi yapan yok. bende antalyaya göndermemek adına alırsam yararıma olacak die düşünüyorum. hem bazı cihazları elimdeki boxlarla yapamadığım oldugunda komsumdan rica etmiştim. yani her türlü işime yarayacak. müşteri kaçırmamak lazım. saygılar efendim :giggle:

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
antalya kemer deyim ben. malum sizde takdir edersinizki turizm bölgesi ve olduğum bölgede cok fazla bu işi yapan yok. bende antalyaya göndermemek adına alırsam yararıma olacak die düşünüyorum. hem bazı cihazları elimdeki boxlarla yapamadığım oldugunda komsumdan rica etmiştim. yani her türlü işime yarayacak. müşteri kaçırmamak lazım. saygılar efendim :giggle:

Hayırlı işler olsun ustacım :) Antalyaysa normaldir almanız mantıklı.
Bizim burada mesela frp kırmaya 20 lira diyoruz adamın zoruna gidiyo o derece :zuhaha:

• Beğen
  • Şaşırdım
Tepkiler: bireciq ve NRY07

kaanbey

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Mar 2019
4
0
1
34
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım bu konuyla ilgili olarak benim de farklı bir sorunum var öncelikle şunu kesin belirteyim ki oreo için 2 hafta önce imei repair işleminin başladığını duydum ve chimera ile atılıyor. Bende 1 hafta önce SM-N950N kodlu Note 8 satın aldım cihaz oreo sürümün de imei repair edilmiş şebekeyle alakalı problem yok ama batarya da inanılmaz derecede anormal düşüş var ekran ışığı kısık HD+ modda 2 saat ekran süresi alabiliyorum. Repair işlemini yapan kişiye sorduğumda oreo için henüz çok yeni olduğunu bazı hataların olduğunu söyledi. Bi fikriniz var mı gerçekten de bu bataryayı ekstra yiyebilir mi imei işlemi ?

Teşekkürler , İyi forumlar

kaanbey

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Mar 2019
4
0
1
34
Bu durumun imei repair işlemin de ki şebeke sertifikasından kaynaklandığını söyledi. Eğer böyle durum varsa ya da olabilirse 7.1.1 Nougata geçmek sorunu çözebilir mi sizce ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım bu konuyla ilgili olarak benim de farklı bir sorunum var öncelikle şunu kesin belirteyim ki oreo için 2 hafta önce imei repair işleminin başladığını duydum ve chimera ile atılıyor. Bende 1 hafta önce SM-N950N kodlu Note 8 satın aldım cihaz oreo sürümün de imei repair edilmiş şebekeyle alakalı problem yok ama batarya da inanılmaz derecede anormal düşüş var ekran ışığı kısık HD+ modda 2 saat ekran süresi alabiliyorum. Repair işlemini yapan kişiye sorduğumda oreo için henüz çok yeni olduğunu bazı hataların olduğunu söyledi. Bi fikriniz var mı gerçekten de bu bataryayı ekstra yiyebilir mi imei işlemi ?

Teşekkürler , İyi forumlar

Kullanılan uyumsuz ve hatalı dosyalar batarya tüketimini arttırabilir.
Buna ilave olarak, şebeke donanımına aşırı yük yüklemesine de neden olabilir ve bunun sonucunda donanım arızaları da ortaya çıkabilir.
Cihazınıza yapılan işlemler ve bu işlemler sırasında kullanılan dosyalar hakkında ne yazık ki bir bilgimiz yok.
Bu nedenle kesin bir şeyler söylemek güç.
Cihazınızın yazılım versiyonunu düşürmek işe yarayabilir mi?
Denemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: kaanbey

kaanbey

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Mar 2019
4
0
1
34
Öncelikle ilgi ve alakanıza ayrıca cevaplayıp yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.
Cihaz N950N modeli içerisinde stock Oreo romu var cihaz rootlu twrp yüklü magisk manager mevcut knox sayacı (0x0030c) görünüyor imei atılmış onda problem yok ama şebeke gelmesi için sertifika değişikliği yapılmış bu da pil de anormal düşüş yaratıyor.
Dediğiniz gibi bir alt sürümü denemeden kesin konuşmak zor ancak Oreo için yeni çıkmış hala hatalar mevcut Nougat da sorun yok deniyor.
Bir de şunu sormak istiyorum Android 9 Pie a imei onarımı yapılamıyormuş haliyle yeni çıktığı için. Ben cihazı full sıfırlayıp içerisine 9 Pie kursam ve cihazın orijinal kendi imeisini pasaporta kaydettirsem sorun düzelir ve sorunsuz kullanabilir miyim ?
Tekrar teşekkürler sağolun.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Öncelikle ilgi ve alakanıza ayrıca cevaplayıp yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.
Cihaz N950N modeli içerisinde stock Oreo romu var cihaz rootlu twrp yüklü magisk manager mevcut knox sayacı (0x0030c) görünüyor imei atılmış onda problem yok ama şebeke gelmesi için sertifika değişikliği yapılmış bu da pil de anormal düşüş yaratıyor.
Dediğiniz gibi bir alt sürümü denemeden kesin konuşmak zor ancak Oreo için yeni çıkmış hala hatalar mevcut Nougat da sorun yok deniyor.
Bir de şunu sormak istiyorum Android 9 Pie a imei onarımı yapılamıyormuş haliyle yeni çıktığı için. Ben cihazı full sıfırlayıp içerisine 9 Pie kursam ve cihazın orijinal kendi imeisini pasaporta kaydettirsem sorun düzelir ve sorunsuz kullanabilir miyim ?

IMEI değişikliği sırasında hangi dosyalar değişiyor ve yeniden yazılım yükleme işlemi sırasında bu dosyalar orijinal hallerine dönüyor mu, bilmiyorum.
Konu hakkında bilgisi olan birisi varsa, mutlaka bizi aydınlatacaktır.
Biraz bekleyelim bakalım.

sametkrvn

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Mar 2019
8
1
3
23
sürüm düşürmeyi deneyin 7.1.1 romu atın

kaanbey

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Mar 2019
4
0
1
34
Peki orjinal kendi imeisi ile pasaporta kaydettirsem 9 pie kurup sorunsuz kullanabilir miyim ?