Android O Resmi Olarak Duyuruldu

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Android O Resmi Olarak Duyuruldu

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Google'ın bu seneki Google I/O etkinliğinde resmi olarak duyurması beklenilen Android 8.0 ya da Android O işletim sistemi daha erkenden tanıtıldı.
Android geliştirici bloğunda yapılan duyuru ile yeni mobil işletim sisteminin özellikleri kullanıcılarla paylaşıldı.
Buna ek olarak Android O Developer Preview yani Android 8.0 geliştirici ön izleme sürümünün kalıp dosyaları da yayınlanarak geliştiricilere dağıtılmaya başlandı.

Android 8.0'ın getireceği en büyük yeniliklerden biri artırılmış pil ömrü olacak.
Android O'da uygulamaların arka planda gerçekleştirdikleri işlemler otomatik olarak limitlenecek, bu sayede telefonunuzun veya tabletinizin gereksiz güç harcamasının önüne geçilecek.

Android O ile birlikte bildirimler için kanallar oluşturulabilecek.
Kullanıcılar bu bildirim kanalları altında istedikleri bildirimleri gruplayarak bildirim karmaşasının önüne geçebilecek.
Yeni otomatik doldurma arayüzleri, telefonlar için resim içinde resim özelliği ve yeni pencereleme özellikleri Android O ile desteklenecek diğer özellikler arasında.
Yüksek kalitedeki Bluetooth codecleri de Android O ile birlikte desteklenmeye başlayacak.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Androide takılan isim, biz Türkler için biraz itici gibi. Manayı başka yerlere çekebilirler.:D:D

• Beğen
Tepkiler: braveturks

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Yayınlanma ve dağıtım tarihi ertelenmiş. Demek ki, samsung hangi cihazları öldüreceğine, hangilerini süründüreceğine tam karar verememiş.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar