Android Oyunlarını Bilgisayarınızda Oynayın

• Konbuyu başlatan Master
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 1K
 Yazdır

Master

Aktif üye
Kayıtlı üye
1 Tem 2017
602
161
43
Android Oyunlar Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Aslında bu başlığı şu şekilde düşünmüştüm ; Android cep telefonunuzla yaptığınız herşeyi Bilgisayarda yapın , lakin Türkiye genç nufuslu bir ülke olduğundan Oyunlar daha fazla ilgi çekecektir diye düşündüm , herneyse Akıllı diye tabir edilen Android işletim sistemli telefonlar oldukça yaygınlaştı ve bunlar için üretilen sayısız oyun var bazıları gerçektende eylenceliymiş (Oynayanların yalancısıyım) , hal böyle olunca muhtemelen küçük kardeşiniz cep telefonunuzu sürekli isteyip oyun oynamaya çalışacaktır ve bu durumda bir süre sonra sizi bıktıracaktır , yada Android yazılımları cep telefonunuzda denemek yerine Bilgisayarınızda deneyip hoşunuza gidenleri cep telefonunuza kurmak yoluna gidebilirsiniz , örnekler çoğaltılabilir lakin android uygulamaları Bilgisayarda çalıştırmanın işimize yarayacağı muhakkak Bu konuda ücretli yada ücretsiz birkaç yazılım mavcur bunlara genel itibarı ile "Android Emulator" denmektedir , beli başlıları şu şekilde sıralanabilir:

1.

2.
3.

4.
5.
6.
7.

Benim tercihim Bluestacks olacak siz istediğinizi deneyip hoşunuza gideni kullanın , Bluestacks ı tercih sebebim ; kullandığım galaxy - s cep telefonunun Android işletim sistemi nasılsa BlueStacksın da yanı olması ve sanki cep telefonu kullanıyormuş hissi vermesidir ilaveten Whatsapp ile bilgisyarımdan arkadaşın ceptelefonuna bedava mesaj yazmam da cabası , isterseniz Viber kurup aynını yapabilirsiniz , hoş gerçi Viberin var ve oldukça sorunsuz tüm bunların yanında tam ekran android oynanabilmesi de apayrı bir tercih sebebi gelelim nasılına

1. Üstteki ilk linkten Bluestacks yazılımını indirelim ve kuralım , bu kısımları ömemsiz çünkü sadece ileri ileri tuşlarına basacaksınız

2. Kurulumdan sonra Masaüstündeki ikonuna çift tıklayıp yazılımı çalıştırın , Programa bir google hesabı eklenmesi gerekir.

aten cep telefonlarında da bu şekilde yoksa Google Play storeden oyun yada uygulama indirip kuramayız , işlemler bittiğinde artık oyun kurup oynamaya hazırız.

Yazılım arayüzünde sağ köşede yralan Artı (+) ikonlarına basıp bir oyun yada uygulama seçebileceğimiz gibi , sol üst köşedeki ara ikonuna basıp adını bildiğimiz bir uygulama yada oyunu da aratıp bulabiliriz.

Artı ikonuna bastıktan sonra farenin tekerleğini döndürdüğünüzde sayfa aşağıya doğru kayacaktır buda oyun /Uygulama seçimini kolaylaştırır bir tanesine çift tıkladığımızda cep telefonlarından alışık olduğumuz arayüz ile karşılaşırız (Aşağıdaki ekran) ve kur a basıp uygulamyı kuralım.

Şunlara erişmesi gerek diye bir ekran geldiğinde kabul et butonuna basın ve oyunu kurun aynı ekranda aç butonu ile oyunu başlatabilirsiniz (Aşağıdaki resim)

peki bu tam ekran olmuyor tam ekran nasıl yaparım derseniz , Bluestacks ı kapatın ve tekrar açın açılış sırasında sağ üst köşedeki tam ekran okuna basın. (aşağıdaki resim)

Peki uygulama yada oyunu kurdunuz oynadınız ve artık oynamak istemiyorsunuz ve kaldırmak istediniz bunu şu şekilde yaparsınız :

1. İlk ekranda en üstte sağda yeralan artı (+) işaretine basalım , açılan ekrandan Bluestacks ayarları seçelim.

2. Açılan ekranda "Uygulamaları yönetin" i seçelim

son olarakta silmek istediğimiz uygulamanın karşısındaki silme (delete) ikonuna tıklayalım.

İyi eğlenceler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: TuranReis

durmus01

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
21
1
3
35
Windows tabletim var ama bunların hiç birini çalıştirmadi %99 takılıyor hepside

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Attım hocam yine aynı değişen hiç birşey yok Windows 8.1 Di Windows 10 na format attım yine aynı

İşletim sistemi kurma işlemini sıfırdan mı, yoksa yükseltme seçeneğini kullanarak mı yaptınız?
Bios ayarlarınızla ilgili bir sorunda yaşıyor olabilirsiniz.
Sonuçta bunlar sanal makine olarak çalışıyorlar.
bulunan konuya bakmanız faydalı olacaktır.

durmus01

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
21
1
3
35
İşletim sistemi kurma işlemini sıfırdan mı, yoksa yükseltme seçeneğini kullanarak mı yaptınız?
Bios ayarlarınızla ilgili bir sorunda yaşıyor olabilirsiniz.
Sonuçta bunlar sanal makine olarak çalışıyorlar.
bulunan konuya bakmanız faydalı olacaktır.

Yükseltme yapmadım flaşh bellek ile yeniden yazdırdım tablet Samsung ativ 500t modeli

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu tabletin bios normal bilgisayar bios gibi değil kısıtlı bazi seyler

Anladım.
Genellikle sanal makinelerin çalışabilmesi için Bios üzerinde bazı ayarların yapılması gerekmektedir.
Sizde bu ayarlar yoksa veya erişemiyorsanız, sanal makine uygulamalarını çalıştıramayabilirsiniz.