Yardım Araç İçi Şarj Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Arabada araç içi yani çakmaklık şarjı kullanıyorum ama memnun değilim.

2.1A yeterli gelmiyor onun için daha yüksek amperli olan araç içi şarj aleti arıyorum. 3A olabilir mesela, kullandığım cihaz samsung galaxy note 4'tür.

Araba ile bir yere giderken navigasyon açıyorum ve şarj dolmuyor. Kullandığım araç içi şarjı aşağıdaki resimlerdedir.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Arabada araç içi yani çakmaklık şarjı kullanıyorum ama memnun değilim.

2.1A yeterli gelmiyor onun için daha yüksek amperli olan araç içi şarj aleti arıyorum. 3A olabilir mesela, kullandığım cihaz samsung galaxy note 4'tür.

Araba ile bir yere giderken navigasyon açıyorum ve şarj dolmuyor. Kullandığım araç içi şarjı aşağıdaki resimlerdedir.

Syrox marka 2.1+1 amperlik şarjı var. Tek sarj yaptığın zaman net 1.8a gibi bir güç veriyor. Bem onu kullanıyorum tavsiye ederim. Birde çakmakligini kontrol et. Bazen çakmaklık kaynaklı problem ler de olabiliyor.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Syrox marka 2.1+1 amperlik şarjı var. Tek sarj yaptığın zaman net 1.8a gibi bir güç veriyor. Bem onu kullanıyorum tavsiye ederim. Birde çakmakligini kontrol et. Bazen çakmaklık kaynaklı problem ler de olabiliyor.

Bana yetmiyor 2.1A en az 3A lazım. Arıyorum şu an bulursam konuya eklerim.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
2.1A ama net olarak kaç Amper veriyor? Net 2.1A verirse o zaman şarj konusunda sıkıntı yasamazsınız.

Onu ölmedim ama yetmiyor şu an. Çünkü ekran açık olduğu zaman şarj yerinde sayıyor. Ama bende gene normal şarj cihazı var hızlı şarj ekran açık olsa bile şarj seviyesi yükseliyor. Newonline şarj aleti hızlı şarj özelliği var.

• Beğen

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Onu ölmedim ama yetmiyor şu an. Çünkü ekran açık olduğu zaman şarj yerinde sayıyor. Ama bende gene normal şarj cihazı var hızlı şarj ekran açık olsa bile şarj seviyesi yükseliyor. Newonline şarj aleti hızlı şarj özelliği var.
Araç sarjlarinda hızlı sarj özelliği olduğunu sanmıyorum.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Araç sarjlarinda hızlı sarj özelliği olduğunu sanmıyorum.

Hızlı şarj olmasın ama şarj etsin en azından ekran açıkken şarj düşme olmasın veya yerinde saymasın. Yüksek amperli birşey olsun istiyorum.

Normal şarj olarak kullandığım ve çok memnunum kaldığım şarj aletim.

• Beğen

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
bunu buldum nasıl?
Cihaz güzele benziyor lakin çift çıkış var. Güç kaybi çok olur onda. Benim araba da var 2.1A lik normal cihaz. Çift çıkışlı. Note 4 ve A710 taktığım zaman sürekli şarjı kesiyor. Lafta 1 tanesi 1A diğeri 2.1A. O sebeble tek çıkışlı olanlara yöntlenin. Syrox markanın var birtane 3.1A. Bundan bulabilirseniz işinizi görür. 3.1A da güç kaybı kablo kaybı derken 2A ya kadar düşüyor. Birde kablo seçimi çok önemli. Mümkünse orjinal kablo veya 2A lik direnç kaybı az olan kablolardan kullanın.

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari

Kaliteli başlık ve kablo al Serdar hocam tek çözüm bu.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bende bir adet aşağıdaki cihazdan var.
Lakin araç şarj istasyonlarını çok mecbur kalmadıkça kullanmıyorum.
Bir kaç tanıdığım, farklı marka ve model şarj istasyonları kullanarak,
Tatile giderken navigasyon uygulaması kullanırken cihazlarının şarj devrelerini bozmuşlar.
Bazıları da bataryalarını mahvetmişler.
Artık nasıl ve ne kadar kullandılar bilmiyorum.
Ben onların yalancısıyım.

Ben Xiaomi Mi PowerBank kullanıyorum.
Cihazın ekranı ve "Mobil erişim noktası ve İnternet Paylaşımı" açıkken dahi cihazımın şarjını oldukça iyi bir sürede dolduruyor.
Oldukça da sağlıklı.
Tavsiye ederim.

Son düzenleme:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Motorola yada Blackberry orjinal araç şarjı al. Gerisi hikaye. Yada avuç kadar 220v invertorler var. Ondan al. Direk 220v çıkıştan şarj et. Yoksa 2.1 amp hikayeden. En babası 800ma verir. O da zaten Note4 ü standby da iken 3 saatte doldurur. Ekran açıksa sadece şarjını korur. Birde çakmaklığına kaç volt geliyor onu ölçtür. 13 yada 14 volt geliyorsa normaldir.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Motorola yada Blackberry orjinal araç şarjı al. Gerisi hikaye. Yada avuç kadar 220v invertorler var. Ondan al. Direk 220v çıkıştan şarj et. Yoksa 2.1 amp hikayeden. En babası 800ma verir. O da zaten Note4 ü standby da iken 3 saatte doldurur. Ekran açıksa sadece şarjını korur. Birde çakmaklığına kaç volt geliyor onu ölçtür. 13 yada 14 volt geliyorsa normaldir.
Onlara da bakayım.