Yardım Asus MeMo Pad ME70C Rom

Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
İnsanların tamircilerden beklentileri her zaman yaptıkları işlerle ilgili sorunları çözmeleridir.
Bir televizyon tamircisine televizyon getiren birisi, televizyonunun tamir edilemeyeceğini hiç düşünmez.
Lakin şahsi kanaatim bir cihazın onarımının yapılma ihtimali, yapılmama ihtimali ile aynıdır.

Bilmem nereden mezun yılların televizyon tamircilerinin bile yapamayacakları şeyler vardır.
Bazen devre farklı gelir, bazen kafanız dalgındır gözünüzün ucundakini göremezsiniz, bazen de, elinizde parça olmaz.
Böyle bir durumda bu usta, elinden geleni yaptığını ama televizyonu tamir edemediğini söylemelidir.
Dürüstçe.

Çünkü o televizyon başka bir yere tamir ettirilirse, orada söylenen sözlerle de sizin söyledikleriniz çelişirse,
Tam tabir bu mudur bilmiyorum, çırağa dönersiniz.

Aldığınız eğitime ve emek dolu yıllara yazık olur.

Sizin yalan söylediğinizi anlayan birisi bir daha sizinle çalışmak istemez.

Sonuç olarak, dürüst olmak her zaman kazandırır.
En azından kendinizle barışık yaşarsınız ve başınızı yastığınıza rahat koyarsınız.
:kopkop:
Katılıyorum size.

Iphone X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

User1234

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
95
12
8
26
Bursa
İnsanların tamircilerden beklentileri her zaman yaptıkları işlerle ilgili sorunları çözmeleridir.
Bir televizyon tamircisine televizyon getiren birisi, televizyonunun tamir edilemeyeceğini hiç düşünmez.
Lakin şahsi kanaatim bir cihazın onarımının yapılma ihtimali, yapılmama ihtimali ile aynıdır.

Bilmem nereden mezun yılların televizyon tamircilerinin bile yapamayacakları şeyler vardır.
Bazen devre farklı gelir, bazen kafanız dalgındır gözünüzün ucundakini göremezsiniz, bazen de, elinizde parça olmaz.
Böyle bir durumda bu usta, elinden geleni yaptığını ama televizyonu tamir edemediğini söylemelidir.
Dürüstçe.

Çünkü o televizyon başka bir yere tamir ettirilirse, orada söylenen sözlerle de sizin söyledikleriniz çelişirse,
Tam tabir bu mudur bilmiyorum, çırağa dönersiniz.

Aldığınız eğitime ve emek dolu yıllara yazık olur.

Sizin yalan söylediğinizi anlayan birisi bir daha sizinle çalışmak istemez.

Sonuç olarak, dürüst olmak her zaman kazandırır.
En azından kendinizle barışık yaşarsınız ve başınızı yastığınıza rahat koyarsınız.
:kopkop:
haklısınız napalım olabiliyor böyle şeyler müşteri almaya gelmedi daha biraz daha uğraşacağım cihazla

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Aslında bir yöntem daha var ama riskli. Şu ana kadar ifwi yi hiç yazmadık birde ifwi yi yazabilirsin.
İfwi cloverview pozisyonuna düşmüşse kullanılabilir. O moda girmesi lazım cihazın.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Bu model içinde yok diyebiliyorum ifwi.

User1234

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
95
12
8
26
Bursa
Aslında bir yöntem daha var ama riskli. Şu ana kadar ifwi yi hiç yazmadık birde ifwi yi yazabilirsin.

hocam uğraşlarım sonucu sdupdate yüklenirken ses açma kapama tuşlarına basarak gerçek recoverye girmeyi başardım
(şimdiye kadar sadece droidboota giriyordu recoverye girmiyordu) şuan adb sideload modu aktif madem hafıza kartıdnan yükleyemiyorum adb shell den bişeyler yapabilir miyiz peki ?

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
İfwi yi yazman için brick olmasına gerek yok yazabilirsin. Adb sideload ile yüklemeyi dene şayet yükleme %50 %60 larda hata verirse kitkat recoverye lolipop yazıyor olma ihtimalin yüksek öyle bi durumda kitkat rom edinebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
İfwi yazmayı denemek istersen boot fastboot ve splashscreen img dosyalarını yazdıksan sonra yine droidbootda fastboot flash ifwi ifwi.zip komutunu deneyebilirsin. İfwi dosyasını boot fastboot ve splashscreen dosyalarını aldığın romun içerisinden alabilirsiniz. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

User1234

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
95
12
8
26
Bursa
Hocam müjdeler olsun sonunda sorunun kaynağını buldum 'silivri Serdar' hocam sağolsun başka bir konudaki yorumunda 4 5 tane hafıza kartı deneyin yazmış benimde aklıma takıldı deniyim dedim ilk kullandığım syrox markaydı şimdi denediğim sandisk marka hafıza kartı. :D nyse şimdi cihazın durumu yazılım güncellemesini yapıyor. esas şimdi ilerleme kaydetmeye başladım sayenizde elimdeki yazılımları şimdi deneyip sonucu bildireceğim teşekkürler :D

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Hocam müjdeler olsun sonunda sorunun kaynağını buldum 'silivri Serdar' hocam sağolsun başka bir konudaki yorumunda 4 5 tane hafıza kartı deneyin yazmış benimde aklıma takıldı deniyim dedim ilk kullandığım syrox markaydı şimdi denediğim sandisk marka hafıza kartı. :D nyse şimdi cihazın durumu yazılım güncellemesini yapıyor. esas şimdi ilerleme kaydetmeye başladım sayenizde elimdeki yazılımları şimdi deneyip sonucu bildireceğim teşekkürler :D
Sonuç nedir. Yazılımı tamamlayabildi mi?

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
İntihar etcem şimdi :D önceki yanıtlarda size ısrarla kablonun sdkartın hatta bağladığınız usb portun bile sağlıklı olduğundan emin olup işlemlere öyle başlayın demiştik. Tekrar etmekte fayda var arkadaşlar yazılım atmak kolay ve basit gibi görünsede cihaz bedense yazılım ruhtur yani yazılım olmadan cihaz elektronik bir yığındır ve siz cihaza ruh katarken yazılımın yarıda kalması cihazı tamammen kullanılmaz hale getirebilir böyle önemli bir konuda ilk önce kullanacağınız donanımların sağlıklı olması gerek. Tekrar geçmiş olsun.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Geçmiş olsun. Çoğu cihaz hafıza kartından yazılım yüklemesi yaparken ayrım yapıyor. Onun için en saglıklısı bir kaç tane hafıza kartı takıp denemek. Özellikle yazılım cihazın kendi yazılımı ise ve yüklenmiyor ise mutlaka farklı sd kartlar kullanmak lazım

User1234

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
95
12
8
26
Bursa
Sonuç nedir. Yazılımı tamamlayabildi mi?

hocam şimdi durum şöyle 2.sd karta yazılım atıp denediğimde android robot yarıda yere düşmedi güncelleme yükleniyorda yarıda kaldı ama yazılımı yüklemeye devam etti resetledi yeniden başladı asus yazısında kaldı gene de ne kadar beklemek gerekiyor onu bilmiyorum fakat şöyle bir şey daha oldu.ilerleme çubuğu tam dolmadığı için bende emin olamadım ve başka yazılım denemek istedim ama bu sefer direk iptal etti hiç ilerlemedi bile

User1234

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
95
12
8
26
Bursa
İntihar etcem şimdi :D önceki yanıtlarda size ısrarla kablonun sdkartın hatta bağladığınız usb portun bile sağlıklı olduğundan emin olup işlemlere öyle başlayın demiştik. Tekrar etmekte fayda var arkadaşlar yazılım atmak kolay ve basit gibi görünsede cihaz bedense yazılım ruhtur yani yazılım olmadan cihaz elektronik bir yığındır ve siz cihaza ruh katarken yazılımın yarıda kalması cihazı tamammen kullanılmaz hale getirebilir böyle önemli bir konuda ilk önce kullanacağınız donanımların sağlıklı olması gerek. Tekrar geçmiş olsun.

coban hocam sizide çıldırttım biraz kusura bakmayın af buyurun ama napıyım olsun istiyorum kafama takılıyo vallahi bende çıldırdım :D :D

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Siz daha intihar etmediniz mi?
Ben her gün kaçıncı kez intihar ediyorum sayısını unuttum.
:zuhaha:

User1234

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
95
12
8
26
Bursa
adb sideload tan yazılımı başarıyla yüklüyor ama gelgelelim gerisi gelmiyor premission Denied hatası aldım 1 kez izin vermedi yüklememe en başta onu düzelttim de yeter arkadaş en sonunda parçalıyacam elimde kalacak bıraktım gitti yeter da :D

Nuro35

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Mar 2017
19
0
1
42
slm herkeze kolay gelsın ustalarım asus me70cx model cıhazımıza sıteden ww rom denıyorum sd karttan atarken eror verıyor error can`t find image file hatası

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
slm herkeze kolay gelsın ustalarım asus me70cx model cıhazımıza sıteden ww rom denıyorum sd karttan atarken eror verıyor error can`t find image file hatası

Hafıza kartına kopyaladığınız yazılım, hafıza kartından yüklenebilir türden mi ve dosyaları doğru konuma kopyaladınız mı?
Ayrıca, bazen cihazlar hafıza kartı seçebilmektedir.
Konuya yazılan yorumları okumanız faydalı olacaktır.