Asus Nexus 7 Brick

Yazdır

merakliseyit

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Ocak 2017
2
0
1
37
Merhaba asus nexus 7 2012 tabletim var bu tableti arabada multimedia sistemi olarak kullandım
komple rom attım slimkat ın arabalar için olan bir romu.Aradan 1 ay geçti bilgisayara bağlamak istediğimde bağlanmadığını gördüm.Hiç bir uyarı vermiyor hatta bilgisayardan şarj bile olmuyordu.Birsürü yöntem denedim bilgisayarın driverlarını falan yükledim olmadı.Sonra mini usb flash belle aldım içine orjinal romu atıp twrp den yüklemek istedim usb yi gördü yükle dedim işte ne olduysa sonrasında oldu şimdi google yazıyor açılışta kalıyor bilgisayar görmüyor usb görmüyor twrp çalışıyor ama hiç bir işlem yapamıyorum.Nasıl düzeltebilirim sorunu lütfen yardımcı olun

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba asus nexus 7 2012 tabletim var bu tableti arabada multimedia sistemi olarak kullandım
komple rom attım slimkat ın arabalar için olan bir romu.Aradan 1 ay geçti bilgisayara bağlamak istediğimde bağlanmadığını gördüm.Hiç bir uyarı vermiyor hatta bilgisayardan şarj bile olmuyordu.Birsürü yöntem denedim bilgisayarın driverlarını falan yükledim olmadı.Sonra mini usb flash belle aldım içine orjinal romu atıp twrp den yüklemek istedim usb yi gördü yükle dedim işte ne olduysa sonrasında oldu şimdi google yazıyor açılışta kalıyor bilgisayar görmüyor usb görmüyor twrp çalışıyor ama hiç bir işlem yapamıyorum.Nasıl düzeltebilirim sorunu lütfen yardımcı olun

Cihazın USB portu zorlanmadan veya baskıdan dolayı arızalanmış olabilir mi?
Aynı işlemleri farklı USB kablolarla ve bilgisayarınızın farklı USB portlarında denediniz mi?
Cihazı açıp USB bağlantı yollarını kontrol etmeniz faydalı olabilir.
Öncelikle USB portun sağlamlığından emin olmalıyız.
Daha önce başka cihazlarda benzeri sorun yaşayanların çoğunun sorunu donanımsal çıkmıştı.
Biz de uğraştığımızla kalmıştık.

merakliseyit

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Ocak 2017
2
0
1
37
Olabilir bunun icin burda bir tere goturdum tableti portu degistirmek icin 200 lira istediler bende yaptirmadim cinden siparis ettim gelince degistiricem.Ancak portu kontrol etmekten bahsetmissiniz nasil yapabilirim kontrolunu bir seferinde actim tableti inceledim biraz ama gorunurde ters bi durum yoktu.Nasil kontrol edebilirim?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Olabilir bunun icin burda bir tere goturdum tableti portu degistirmek icin 200 lira istediler bende yaptirmadim cinden siparis ettim gelince degistiricem.Ancak portu kontrol etmekten bahsetmissiniz nasil yapabilirim kontrolunu bir seferinde actim tableti inceledim biraz ama gorunurde ters bi durum yoktu.Nasil kontrol edebilirim?

Cihazınızın donanım testlerini yapabilmeniz için yeterli bilgi ve donanıma sahip olmanız gerekmektedir.
Ben sizin cihaz tamiri yapan bir iş yeri sahibi zannettiğim için gerekli kontrolleri yapmanızı önermiştim.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınızda bir tepki alamıyorsanız,
Cihazınızı götürdüğünüz teknik servis cihazın USB portunun değiştirilmesini önermişse,
Büyük olasılıkla cihazınızın USB portunda bir sorun var demektir.