Stock Rom Asus ZenFone 5 Stock Rom (T00F/T00J) Yazılım Yükleme Anlatımı

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Asus Zenfone 5 modeli telefonunuzu Android 4.4.2 KitKat sürümünde kullanmak istiyorsanız anlatacağımız işlemleri uygulayarak telefona KitKat sürümünü yükleyebilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi silecektir. Yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın.Ayrıca işlem boyunca yeteri kadar şarjınızın olması gerekmketedir. Düşük batarya seviyesi ile bu işlemi yapmayın.

Cihazınızı güncellemek amacıyla bu işlemi yapacaksanız öncelikle Ayarlar – Hakkında – Sistem güncellemeleri yolunu izleyip OTA güncellemesini aramanızı öneririz. Bu şekilde güncelleme yapamıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Her üç dosyayı da indirin.

1: dosyayı sürücüleri için kurun. Kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririz.

2. ve 3. Dosyayı bir klasöre çıkarın. (Winrar veya winzip programlarını kullanabilirsiniz.)

3. dosyanın ismini kısaltıp adb tool klasörününe içine atın. (Örneğin 3. dosyanın ismini 4.4.2-KitKat yaparsanız aşağıdaki gibi dosyalarınız olacaktır.

Telefonu yazılım yüklemesine hazırlamak için öncelikle Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu aktifleştirin.

Eğer daha önce cihaza Recovery Mode yüklememişseniz önce bu modu yükleyeceğiz. Cihaza recovery yüklü olup olmadığını anlamak için cihazı kapatın. Ses açma + güç tuşlarına basarak telefonu açın. Cihaz Fastboot modunda açılacaktır. Çıkan seçeneklerde RECOVERY varsa yüklenmiştir yoksa yüklenmemiştir.

Daha önce yüklenmediğini varsayarak işlemleri anlatıyoruz.

Telefonu çalışır halde USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.
adb tool klasörünü açın. Shift tuşuna basılı tutarak boş bir alana sağ tıklayın.

Siyah komut penceresi açılacaktır. Komut penceresine adb reboot bootloader yazıp enter tuşuna basın ve telefon ekranında çıkan uyarıdaki Tamam butonuna dokunun. Telefon kendini yeniden başlatıp FastBoot moduna sokacaktır.

Telefon fastboot modunda açıldığında komut penceresine fastboot flash recovery recovery.img komutunu yazıp enter tuşuna basın.

Kısa bir yüklemeden sonra telefon telefon fastboot moduna geri gelecektir. Ses kısam tuşu ile RECOVERY seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşuna basın. Telefon kendini yeniden başlatacak ve Android robotounun bulunduğu Komut Yok! ekranı açılacaktır.

Komut Yok! ekranındayken ses kısma tuşuna basılı tutun ve ses açma tuşunu basıp bırakın. Recovery seçenekleri belirecektir. apply update from ADB seçeğinin üstüne gelip güç tuşuna basın.

Cihaz yazılım yüklemesine hazır. Komut penceresine ADB sideload 4.4.2-KitKat.zip yazıp enter tuşuna basın.(Bu komutta 4.4.2-KitKat.zip yerine siz dosyaya hangi ismi vermişseniz onu yazın.)

Yazılım yükleme işlemi başlayacaktır. İşlem bitene kadar lütfen kablo bağlantısını kesmeyin. İşlem bittiğinde aşağıdaki ekranla karşılaşcaksınız.

Install from ADB complete. mesajını gördüğünüzde işlem bitmiş demektir. reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basarsanız telefon kendini yeniden başlatacak ve güncellemeyi yapacaktır. İlk açılış biraz gecikmeli olabilir lütfen işlemin bitmesini bekleyin.

Telefonunuz artık Android 4.4.2 KitKat sürümü ile çalışmaktadır. Şimdi isterseniz Android 5.0 Lollipop sürümüne de geçebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SalihŞ

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 May 2020
1
0
1
50
Yeni üyeyim..Telefonun bataryasını değiştireli 6 ay oldu. Bir haftadır şarj %50'nin altına inince telefon kapanıyor. Fabrika ayarlarına çevireyim dedim bu seferde mobil ağa bağlanılamıyor. Wifi'de sorun yok..Ne yapmam lazım? Telefon işimi görüyor, yenisini dealmak istemiyorum. Teşekkürler..

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yeni üyeyim..Telefonun bataryasını değiştireli 6 ay oldu. Bir haftadır şarj %50'nin altına inince telefon kapanıyor. Fabrika ayarlarına çevireyim dedim bu seferde mobil ağa bağlanılamıyor. Wifi'de sorun yok..Ne yapmam lazım? Telefon işimi görüyor, yenisini dealmak istemiyorum. Teşekkürler..

Cihaz yazılımı bozulmadıysa, batarya değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: SalihŞ

enkralsarkilar

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Ağu 2021
1
0
1
50
kolay gelsin cihazın bootloader kilidini açmak istedim şimdi recovery moda girmiyor ters soru işareti çıkıyor ama telefon normalde çalışıyor kapatıp açınca ama fastboot ve recovery girmiyor custom rom atmak istiyordum üzerinde lollipop yüklü