Bilgisayar Açılırken Gereksiz Dosyalar Temizlensin

Yazdır

lostalbi

Üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2018
67
7
8
33
Gün içerisinde yaptığımız işlemler den dolayı bilgisayarımızda gereksiz bir çok dosya birikmekte bunlardan otomatikmen nasıl kurtulabileceğimizi bilgisayarımız kolay her zaman temiz düzenli nasıl göstermeye çalışıcam başka site ve forumlar da kapanırken temizliği anlatıyor yalnız ben çok faydalı bulmadın işlemler zaman aldığı için kapanırken yarım kalabiliyor yaklaşık bir yıldır bu yöntemi her pc de kulandım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım

şimdi nasıl yapıcağımıza geçelim
1. klavye de windows +R tuşlarına basalım arama bölumune "cleanmgr /sageset 1" komutunu girelim
2.Disk temizleme ayarları açılmış olmalı seçmek istediklerimizi tıklayıp tamam diyelim ben hepsini seçmiştim

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

3.notepad a "cleanmgr /sagerun 1" yazıp uzantısını cmd koyalım örnegin: temizle.cmd
4.klavye de windows +R tuşlarına basalım ve "gpedit.msc" komutunu girelim
5.Açılan ekran da Kullanıcı Yapılandırması> windows ayaları>Komut dosyaları(oturum açma/Kapama)>Oturum açmaya çift tıklayalım
6.Açılan yere sırasıyla 1 add 2 browse diyelim

7. Oluşturduğumuz Temizle.cmd seçip aç diyelim sonrasında tamam ve uygulayı seçip işlemi tamamlayabiliriz

Artık pc niz açılırken otomatikmen temizlik yapıcak ben oluşturduğum temizle.cmd dosyasını windows un içine kaydedip yapıyorum olurda dosyayı yanlışlıkla silerim yada yerini değiştiririm çalışmaz die oraya kaydettikten sonra regedit en ayarlıyorum

umarım işinize yarar

ilham aldığım site ve kaynak:

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: dlkrt